Volkswagen Golf (2007)

13.8.2010

*** Ako som sa dostal ku GTI *** Bolo to zaciatkom roka 2010, ked mojej mame uz po treti krat odisla spojka na jej Toyote RAV-4 (r.v. 2002) a otec sa…

Volkswagen Golf (soulfly1983)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 13.08.2010  15:55

Moc pěkný..

..akorát škoda nedostatku fotek :-(...jo a určitě se snad tady ukáže white label a thomasino ;-)

foto berustina

berustina 13.08.2010  17:05

« Re: Moc pěkný..

no doufám, že ne. Nebo zase chudáka nováčka odradí. Vždyť víš jací ti dva jsou. Prostě teplometi. >:D >:D >:D

soulfly1983 13.08.2010  20:22

« Re: Moc pěkný..

diky diky, fotky uz su doplnene, chcelo by to aj kvalitnejsie video, ale momentalne som koli autu vystaveny z penazi tak odkladam kupu nejakej slusnej sportovej kamery ktoru budem moct namontovat do auta na neskor :-]

Thomasino 13.08.2010  20:37

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Už jsem tady!! >:D Koukám na další pěkné GTI! ;-) :yes: Navíc v té správně barvě :-)
        Budou i další fotky?? Doufám, že ano :-) Video není až tak podstatné, fotky a pěkná recenze jsou nejdůležitější :-) Těším se na další fotky, zatím asi ještě počkám s hodnocením..Taky bych uvítal více rozvést silné a slabé stránky..

foto martin-MPS

martin_MPS 01.09.2010  23:31

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

Přesně tak, recenze pěkná, auto super, fotky doplněný, jen ty silné a slabé stránky... Hodnotit budu také později, času dost :-)... Navíc auto máš krátce, takže zkušenosti určitě budou přibývat.

soulfly1983 02.09.2010  13:34

« Re: Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

Cau,
            no tie silne a slabe stranky su dost relativna vec a zalezi co od auta clovek ocakava, pre vacsinu ludi by bol mozno prilis tvrdy podvozok, pre mna je to naopak silna stranka :-)

Jedina vec ktora ma stve je ze lak na aute nieje trochu odolnejsi, na kapote mam tych tukancov od kamienkov uz celkom dost a zvazujem nechat polepit cele auto priesvitnou foliou.. ale toto bude skor slaba stranke nasich ciest nez GTI-cka :/

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 13.08.2010  21:49

« Re: Re: Moc pěkný..

soulfly - není zač děkovat,s fotkami si trochu vyhrej,zatím nejsou nic moc a na video se vykašli ;-) ¨Jak píše Thomasino rozveď i slabé a silné stránky ;-)

Thomasino 13.08.2010  21:57

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Pro Mojita hlavně ty slabé ;-) Nemá rád auta bez slabých stránkek, že? ;-) :-) Ale máš recht. Když tam nejsou slabé stránky, vypadá to, že ta recenze není s nadhledem a není objektivní >:-[]

soulfly1983 13.08.2010  22:15

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

jj s tym suhlasim co sa tyka slabych stranok tak urcite kazde auto nejake ma..

fotky skusim este porobit a vyhrat sa s nimi trochu teda, ale na ohodnotenie svojich schopnosti v tomto smere by som si pozical vyraz od nasich anglicky hovoriacich skoro-susedov ktori by ma nazvali "artistically challenged" cize to je dost velke susto pre mna >:D

ale posnazim sa..

Thomasino 13.08.2010  22:18

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Já taky nejsem žádný fotograf, jen se snažím fotit auto z různých ůhlú, myslet na to jaké je tam pozadí, kde co čouhá apod >:-[] Časem se z toho začnou klubat alespoň slušné fotky, když už ne profi ;-)

Thomasino 13.08.2010  22:18

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Ty kola tam byly už z fabriky, nevíš?

soulfly1983 13.08.2010  22:51

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

jo malo by ist o priplatkove 18 palcove Monza II kola .. myslim ze vyzeraju celkom pekne a ako bonus sa aj velmi lahko cistia :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.08.2010  11:59

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Tak tě tu taky vítám a jelikož působí strašně přihřátě když tady na tebe mrkají dva chlapi,musím to jako ženská napravit.... ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

Kluci,nebalte hned každýho nováčka,nechte si to na později... >:-[]

btw - další pucovač kol?? :-)

foto berustina

berustina 14.08.2010  12:10

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

ještě, že to někdo zarazil. A to ještě nedorazil hlavní teplomet Wajt Lejbl. :-)

soulfly1983 14.08.2010  12:50

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

hehe ze pucovac kol, o auticko sa sice staram ale o obsesivnu poruchu dufam nejde .. aspon zatial :-)

dakujem za privitanie a konecne na mna mrkla po dlhej dobe aj nejaka zenska hehe :-!

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.08.2010  21:33

Jo,jo,to známe...."o AUTÍČKO se starám"...tak takto to začíná... >:D >:-[]

;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 15.08.2010  17:51

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Gratuluji k tak pěknému kousku, ať dobře slouží :yes:

soulfly1983 15.08.2010  18:04

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

uf zas opatrne s tym zmurkanim lebo si zacnem namyslat.. este aj od baby s takym farom, ;-)

Thomasino 14.08.2010  12:14

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Už mám ty 18-tky taky objednaný :-) Jaký na tom máš pneu? Contíky nebo Bridgestony? Nebo něco jiného?

foto ghotic-ghotic-new-Mazlik-

ghotic.ghotic(new Mazlík) 14.08.2010  12:37

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Další pěkný GTI s pěkným majitelem? >:D To ne, pardon >:-[] Včera jsme jeli do Jihlavy a asi 5 minut jsem jel za bílým pražským GTI a můžu říct že je to krásné auto-gratuluju ke koupi :yes:

soulfly1983 14.08.2010  13:04

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

dikes, to s tou krasou majitela je trochu diskutabilne ale nechcem rozputat flame hehe .. jj mozem potvrdit, biela gti-ckam pristane

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.08.2010  21:35

« Re: Další pěkný Golf GTI..

My se tady řídíme heslem - jsme tak krásní,jako naše auta!
                        No a z toho vyplývá,že jsme tady všichni nejhezčí,páč naše autíčka jsou ty NEJ! :-) :-) :-)

Thomasino 14.08.2010  22:22

« Re: Další pěkný Golf GTI..

Tak to tam budete u toho moře teda vypadat, když nebude mít auta sebou ;-) >:-[]

soulfly1983 14.08.2010  13:00

« Re: Re: Další pěkný Golf GTI..

Thomasino wov dobra rychlost :-) Tak dufam ze budes spokojny .. ktore si zobral, tie Monza II ci ine?

Pneu tam mam Continental SportContact 2

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 13.08.2010  22:42

thomasino - jistěéééééé >:-[]

soulfly - já taky nejsem fotograf ;-)

woody-alien 14.08.2010  22:01

Gratulace Tobě I ostatním majitelům

Moc pěkná recenze, Thomasino si s barvou přihřejvá polívčičku ;-) , ale fakt je že i já mám GTI tak nějak spojený s červenou. Gratuluju a ať tě hezky povozí.

soulfly1983 15.08.2010  17:27

« Re: Gratulace Tobě I ostatním majitelům

dikes! jo cervena je pri GTI klasika a kupodivu vyzera dobre aj ked nieje auto vylestene (pri ciernej alebo bielej to je tipujem o nieco horsie..)

foto pipistrel

pipistrel 14.08.2010  22:33

chvalim

pekna farba, super kolesa, perfektny interier ale skoda ze nema xenony z vyroby

soulfly1983 15.08.2010  17:29

« Re: chvalim

diky! jj suhlasim take adaptivne bi-xenony by neboli odveci, ale jednak by to urcite ovplyvnilo cenu a na druhu stranu aj tieto "normalne" svetla postacia, vcera mi akurat jeden blikal co si myslel ze mam zapnute dialkove :-)

foto pipistrel

pipistrel 15.08.2010  22:25

« Re: Re: chvalim

len tam prosimta nedomontovavaj ziadnu hid sadu :-) nechaj vsetko origo. super auto

white label 16.08.2010  00:30

GTIčko...

Gratuluju k výborné volbě, přechod od Ceedu 1,6 ke G5 GTI byl asi téměř ohromující...
    Chválím hlavně moc pěkný stav, počet dveří, klasické "káro" na sedačkách a origo příplatková 18" kola (určitě souhlasím, že přídávají na vzhledu mnohem víc, než ubírají na komfortu), mimochodem jmenují se Detroit (nikoli Monza II) a pro GTI5 je (s šedě metalickým podbarvením) dodával ještě německý BBS. Pro GTI6 dodává stejná příplatková 18" kola Detroit (ale s černým nemetalickým podbarvením) polský Ronall a v obou případech mají shodnou šířku 7,5" a ET 51.
    Naopak barva není zrovna můj šálek čaje, ale určitě se mnoha lidem líbí, taky i proto je od třetí generace GTI, barvou nejprodávanější... (ale tím pádem i "nejprofláklejší")
    S příplatkové výbavy mi tu nejvíc "chybí" xenony, které dávají přídí mnohem dravější a vyjímečnější charakter a to překvapivě i v případě, že zrovna nesvítí...a když svítí, dokážou změnit noc v den, i když ani hlaogeny nesvití (na halogeny) vůbec špatně...
    Ke kvalitně napsané recenzi jen pár poznámek:
    - pásy se u všech podobných "třídveřáků" podávají o poznání hůř, ale záleží hodně na výšce řidiče, čím je vyšší, tím menší je to problém a naopak. Při své výšce (193 cm) mám sedačku vzadu nadoraz a s podáváním pásu nemám žádný problém, navíc se mi do třídveře nasedá pohodlněji a B sloupek mi nevadí ve výhledu do boku..., samozřejmě řidič se 170 cm tohle těžko ocení a pro pás se bude muset dost natahovat...
    - píšeš o ESP a EDL, co myslíš tím EDL, nemyslíš ESP a EDS?
    - přímo z výroby použitý systém kontroly tlaku v pneumatikách (pro GTI5 i GTI6 sériově) neobsahuje žádné senzory tlaku v pneumatikách (jako např. systém TPMS - Tyre Presure Monitor System), ale pouze "hlídá" stálost hodnoty obvodu jednotlivých kol/pneumatik.
    - Contimetal CSC 2, jsem měl na GTI (také r.v. 2007) přímo z výroby a byly skvělé, ale teď mám CSC 3 (také 225/40/18) a až neuvěřitelně se mi s nima zvedl komfort, takže pokud je to pro tebe i komfort zajímavý argument, určitě je příště zvaž, s novými CSC 5 zatím osobní zkušenost nemám, ale mám je v plánu prubnout příští rok, hned ja sjedu CSC 3...

Hodně zábavných a šťastných km! ;-)

Thomasino 16.08.2010  09:44

« Re: GTIčko...

White Label - už teď se neskutečně těším na tu recenzi tvého bílého pětkového GTI!! ;-) :-)
      Nechápu, co máte všichni s těmi Xenony >:-[] Já je nemám a měl jsem možnost si je objednat, ale za cenu 33 tisíc jsem do toho nešel. Jednak mi na šestkovém Golfu přijdou trochu "tunerského" designu a vzhledem k tomu, že v noci jezdím jen vyjímečně, tak cenový rozdíl je pro mě "neakceptovatelný" ;-\ Raději bych ty peníze dal za jinou výbavu, než zrovna Xenony. Standardní světla vypadají pěkně a svítí výborně, ikdyž je úplná tma.. Případně se dá vylepšit žárovkama s vyšší svítivostí. Já naopak xenony nějak moc nemusím, dost často spíše oslňují od protijedoucích aut :-(
      Je teda pravda, že u pětkového GTI vypadají Xenony lépe než u šestkového, ale kdyby měl být cenový rozdíl stejný, stejně bych do nich nešel :-)

white label 16.08.2010  10:40

Th
        Jak jsem psal, halogeny svítí dobře a stačí to, ale bixenony jsou prostě jinde a jak si na ně jednou zvykneš, přestanou ti halogeny "stačit", ptát se na to ale musíš těch, kdo ty xenony měli/mají. Navíc zvedají autu celkovou "image" a zvýrazňují určitou exkluzivitu GTI, proti běžným a početným Golfům, taky proto je mají nejen vrcholné verze VW s označením "R" sériově..., ale i některé jiné HH...
        U G5 vypadají halogeny obyčejněji, než u G6, ale i adaptivní bixenony u GTI6 se většinou líbí (zatím jsem se s negativním názorem na jejich design nesetkal). Třeba když viděli fefe s Mojitem GTI6 s bixenonama, tak sami od sebe řekli, že se jim ty světla líbí víc (i zhaslá), než jejich halogenová verze...
        Podle mě xenony k dnešnímu HH určitě patří...a taková noční jízda s adaptivními ("natáčecími") bixenony na GTI6 je také docela zážitek...

Thomasino 16.08.2010  10:52

« Re: GTIčko...

Tak věřím, že adaptivní už mají něco do sebe, asi bych si na to zvykl, ale jak říkám, podle mě je to moc drahý a zatím to nepotřebuji. Kdyby stály xenony, DSG a parkovací kamera s čidly polovinu, tak si to objednám, ale za tyhle ceny na to prostě bohužel (nebo bohudík?) nemám. To už bych ty prachy dal třeba dnes raději za Rocco R, kde jsou ty Xenony v základu a odůvodním si to vyšším výkonem motoru..
          Kolik stojí adaptivní xenony u GTI? Ani nevím, že tam jsou dvě možnosti příplatků za xenony. Já zavrhl hned ten první za 33 tisíc >:D To vypadají podobně? Taky tam mají ten "trapný" stříbrný kus plastu pod světlem?? Aspoň z mého pohledu je to takový tuzing 8-s :-( 8-s Je pravda, že to dodá trochu neotřelého designu a jak píšeš exkluzivity, ale kdo se trochu vyzná, pozná GTI hnedka a kdo se nevyzná, nepozná to ani tak >:-[] >:-[] A někdy se to hodí, že z dálky do auto vypadá jako obyčejný Golf a nepřitahuje to zbytečně pozornost :-) Třeba na parkovišti u obchodňáků :-!

white label 16.08.2010  11:04

Th
            Všechny bixenony na GTI6 jsou zároveń adaptivní/"natáčecí" a funguje to v podstatě stejně jako u prémie, např. i u allroadu...
            Z toho co píšeš je podle mě snadno "postradatelná" jen ta couvací kamera (mám ji na allroadu a obešel bych se klidně i bez podobně příjemné "hračky"). Tobě připadají zbytečné bixenony, DSG, park. senzory.... a někomu zase vyšší cena za verzi GTI, někdo zase nechápe, jak si může tolik lidí koupit "jen" Golfa a pro jiné je Golf zbytečně drahý "luxus" a stačí jim bohatě třeba Fabie...
            Názor na cenu za auto a doplňky je velmi relativní...

Thomasino 16.08.2010  11:42

« Re: GTIčko...

Tak to máš jistě pravdu s tou relativitou :-) Někteří nechápou, proč si místo toho nekoupíme raději dvakrát KIA CEED 1,6 >:-[] >:D Ale když se to vezme globálně, tak příplatek za GTI není až tak hrozný, pokud vezmeš v úvahu, že mimo skvělého motoru je úplně jiný podvozek, lepší řízení s větším citem, perfektní sedadla s nádherným tradičním vzorem, spousta exklusivních prvků jako červené obšití sedaček, volantu, řadičky, ruční brzdy, jiný volant s tlačítky (ještě jsem si na něj sice nezvykl, ale většinou se líbí), černý strop, jiný dekor na palubce atd ;-) :-) Hlavně trochu agresivnější a drzejší vnější design ;-) O mnohem zajímavějším zvuku uvnitř ani nemluvě!! :-)
              Až budu kupovat další auto, jistě budou ty příplatky na xenony a DSG zase o kus menší, takže uvidíme příště. Záleží ale na účelu toho auta a bez spousty maličkostí se klidně obejdu ;-) S velku nadějí ale vzhlížím k připravované Toyotě FT86 jako malá lehká zadakolka, případně její výkonnější bratříček od Subaru :-!

white label 16.08.2010  12:04

« Re: GTIčko...

Osobně si dokonce dovolím považovat GOLF GTI5/6 za auto s nejlepším poměrem cena/"výkon"(celkově/obecně) vůbec... :-)

Thomasino 16.08.2010  12:11

« Re: GTIčko...

To rozhodně. Nemluvě o měnší poklesu ceny než třeba u Meganu R.S., Astry OPC, Leonu Cupra nebo i Focusu ST :-)

soulfly1983 16.08.2010  11:04

Zdar,
      diky za technicku korekturu :-)

to mas absolutnu pravdu, prechod zo ceedu 1.6 do GTI bol brutalne velky skok, ja som sa doteraz v aute s podobnymi parametrami ani neviezol (nebol som ani na ziadnych testovacich jazdach a pod.), takze z tych jazdnych vlastnosti som este stale uneseny a preto xenony, tempomat atd. som ochotny ozeliet s blazenym usmevom na tvari :P

co sa tyka kol tak budu to tie Detroit, trochu som googlil a tie Monza II su tiez od BBS a tiez sa davali do GTI-ciek (hlavne som ich nasiel ale na US&UK strankach a vacsinou v ciernej farbe), nevies jaky je tam rozdiel? zeby v tej farbe? myslim ze k tej mojej cervenej by cierne kola vyzerali celkom dobre, tak preto ma to celkom zaujima.. :-)

jj tym senzorom som myslel len to, ze ta upozorni ked je nejaka pneumatika podhustena (uz sa mi podarilo chytit srob do pravej zadnej pneu ani neviem kedy, tak preto som to spomenul ze to ulahcuje zivot lebo keby ma to neupozornilo ktovie jak dlho by som s tym este jazdil kym by som si to vsimol..)

tym EDL som myslel elektronicku uzavierku diferencialu, ktora je vlastne sucastou ESP ([odkaz]

diky aj za radu ohladne gum, tie co mam asi prehodim do kriza spredu dozadu a tuto sezonu na nich este doklepem ale na buducu sezonu uz bude treba nove..

na zimne pneu nemas nejake odporucania? v zime pojde asi len o presuvanie z bodu A do bodu B, tak som rozmyslal ze by som zobral nejake 16-17" lacaky

white label 16.08.2010  11:58

« Re: GTIčko...

Tak to EDL (Electronic Differential Lock) je jen jiná jazyková (anglická) mutace VW, pro u nás běžně používanou zkratku EDS (z němčiny - Elektronische DifferentialSperre), ale obojí je česky elektronická uzávěrka dif.

18" kola BBS s názvem Monza II (černá) byla dodávána na americký trh k modelu GTI Edition 30 (alternativně k nim také stříbrná 18" BBS Pescara), v Evropě se Edition 30 dodával standartně na celo matně černých 18" Detroitech (BBS), nebo alternativně (bez příplatku) na stříbrných 18" Rockingham (BBS).

Na zimu doporučuju ContiWinterContact 830 v rozměru 205/50/17" s disky 6,5x17J, příp. 7x17J.
        S 16" bys GTI opticky úplně "pohřbil"... ;-)

Thomasino 16.08.2010  12:09

« Re: GTIčko...

Já mám na zimu Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE 2 v rozměru 17" 225/45 a jsem s nimi naprosto spokojen, je to taky špička :-) Rozměr je stejný jako mám 17" letní, neměl jsem už prachy na druhé disky, ty budu mít až od letošní zimy. Proto jsem volil tento rozměr, ale díky té šířce se dost špiní bok auta, proto bych nyní volil rozměr co doporučuje White Label, a to 17" 205/50 a disk dal 7". Jen bych si dal bacha na tu velikost ET a nesnažil se zimní kola za každkou cenu cpát moc ke kraji, jako jsou letní. Naopak je o cenťák utopit do blatníků a ušetřil si spoustu bláta a kamínků odlétavjících od kol na bok a okna..

Thomasino 16.08.2010  12:15

« Re: GTIčko...

Optimální máš asi zachovat design ala "GTI" a koupit u Rondellu:

RONDELL 0024, stříbrný, rozměr: 7x17" 5/112 ET48 (ikdyž se utopí do blatníku jen lehce).

Mimochodem je má i tady White Label, pokud vím měl stříbrné a teď má s černým podbarvením. Ty jsem chtěl objednat, ale už je prý výrobce nevyrábí :-(

Nebo tady od WSP, typ W444 Ciprus, anthrazit-leštěný, rozměr: 7x17" 5/112 ET42. Ale tohle už je hodně nízké ET na zimní kola :-(

white label 16.08.2010  13:49

« Re: GTIčko...

Jo, ty stříbrné Rondelly mám na prodej (v originál balení), ale s ET 38, jsou jako nové, ježděné opravdu minimálně, bez jediné odřeniny, nebo nárazu...
              Doporučená cena u Rondellu je 3.744,-/kus a dal bych je za 2.500.-/kus. Jsou u nich i vymezovací kroužky a úplně nové, nepoužité šrouby a typový list (k vůli případnému zapsání dalšího rozměru do velkého techničáku).
              Na přání můžu dodat i origo "záslepky" VW (příp. Seat), a sadu "zamykacích" šroubů.

soulfly1983 16.08.2010  19:18

chlapi diky za rady !

white label ohladom tych diskov sa ti este ozvem..

white label 17.08.2010  20:34

« Re: GTIčko...

Díky, kdybys o někom věděl, tak dej vědět, zabírá mi to doma docela dost místa... :-)

Thomasino 17.08.2010  20:54

« Re: GTIčko...

WL - na to je jednoduché řešení :-) Prodej mi ty s černým podbarvením a na zimu si dej ty stříbrné a hned budeš mít ve sklepě (nebo v garáži) místo >:-[] >:D Stejně s GTI v zimě skoro nejezdíš, tak to máš vlastně jedno ;-) :-!

white label 17.08.2010  21:03

« Re: GTIčko...

Tak to se radši rychle prober... ;-) :-)

Thomasino 17.08.2010  21:14

>:D >:D >:D

Přece by jsi nešpinil svoje čísté bílé GTI v zimě! >:-[]

white label 17.08.2010  21:42

« Re: GTIčko...

Já si můžu GTI umýt i v zimě... ;-)

Thomasino 17.08.2010  21:48

« Re: GTIčko...

Já vím :-) A popravdě musím tvoji garáž moc pochválit a jen tiše (vlastně tímto i hlasitě) závidím :-! >:-[] :yes:

Já něco takového nemohu u nás vybudovat, i kdybych na to měl prašule ;-\ Kurnik, škoda že nebydlíš blíže, jezdil bych k tobě umývat :-) Moc by se mi líbila myšlenka nějakých garáží s vlastnoručním mytí ve formě klubu ;-) :-) Vidíš, zajímavý nápad. Popřemýšlím o tom. Teď budujeme nové taneční studio, třeba v budoucnu něco takového spácháme >:-[] Tady v Brně by se pár šílenců evidentně našlo :-) Proberu s Mojitem..
                            V Praze něco takového funguje, v Brně by se to šiklo. Ikdyž aby se to uživilo, tak by to bylo zřejmě poměrně drahé :-(

Thomasino 18.08.2010  23:52

« Re: GTIčko...

Koukám, že se tvoje GTI propadlo v hodnocení :-( Dalo se to sice trochu čekat, ale škoda že tak rychle. Zase známý fejkaři a devítkáři Plechus a Volha.Driver :no: Zkoušel jsem jim kdysi i napsat, ale neodpoví ani na SZ ;-\ Asi nějací podivíni nebo namistrovanci 8-s

soulfly1983 19.08.2010  09:16

« Re: Re: GTIčko...

hehe no je to sranda ked mi niekto ohodnoti auto za 9 a pritom sam jazdi na bmw r.v. 1987 s najazdenymi pol mega km >:D

ale ja som bol aj tak prekvapeny ze som sa tak dlho drzal, pri kvalite aut a recenzii ktore sa na tejto stranke nachadzaju su citatelia asi dost zhyckani :-)

Thomasino 19.08.2010  16:43

« Re: GTIčko...

No s fotkama máš ještě co dohánět, to jistě vidíš sám ;-) :-)
                      Ale jistě na tom ještě trochu zamakáš, ne? ;-)

soulfly1983 19.08.2010  19:09

« Re: Re: GTIčko...

Jasne, mam to auto este kratko takze nebolo ani moc casu, ale uz zajtra to chcem napravit a ist pohladat nejake zaujimave miesta na fotkovanie :-)

A s casom pribudnu asi aj nejake tie prakticke skusenosti a vystupia na povrch nedostatky, ale teraz ked su cesty suche a pocasie nabada k trochu sviznejsej jazde tak fakt neviem okrem chvaly co by som napisal >:D

jmurjr (H22A7) 16.08.2010  08:52

spotreba Focus ST

mam fotku ako kamarat spravil v meste na cca 30km spotrebu 55,4 litra >:D

soulfly1983 16.08.2010  11:07

« Re: spotreba Focus ST

uf to je brutal vela aj na okruh, si si isty ze neislo o momentalnu spotrebu? >:D

jmurjr (H22A7) 16.08.2010  11:22

« Re: Re: spotreba Focus ST

som si isty. borec dokazal potom na focuse 2.0TDCI jazdit so spotrebou 9 a teraz na fieste 1.6 ma okolo 11. ale vraj to bola riadna palba.

mas to na mejli :-!

white label 16.08.2010  12:08

« Re: spotreba Focus ST

Je to možné, stačí více "tůrovat" studený motor při pomalé jízdě, příp. na místě..., ale tento údaj svědčí i o nešetrnosti řidiče, protože při zahřátém motoru se toho dá dosáhmout jen dost těžko...

jmurjr (H22A7) 16.08.2010  13:38

« Re: Re: spotreba Focus ST

WL: suhlasim, sofera si odhadol velmi presne :yes:

white label 16.08.2010  13:53

jmurjr
            Jj, myslel jsem řidiče nešetrného hlavně vůči samotnému motoru (a jeho turbu) o spotřebě ani nemluvě... ;-)

foto m-z-

m.z. 16.08.2010  16:24

« Re: Re: spotreba Focus ST

Po takovém bych si chtěl koupit auto :-O

white label 16.08.2010  16:33

Tak napiš jmurjrovi, jistě ti na něj dá kontakt... :-O 8-s >:D >:-[]

Leg 20.08.2010  00:46

Parádna kára

Tak toto je moja srdcovka. Tvoje prevedenie mi pripomína, ako som bol vo Frankfurte na jeseň 2003 svedkom "znovuobjavenia" hothatchu a s otvorenými ústami som čumel na červený a trojdverový Golf GTI Concept. Proste obyčajný Golf s parádnymi detailami, ako decentne upravené nárazníky so štruktúrou včelých plástov na nasávacích otvoroch, čierna maska+červená linka, výfuk, strieška a tie bohovské kolesá z toho spravili dokonale zosúladený celok, pri ktorom výtvory konkurencie vyzerali ako viac či menej podarené tuningové experimenty. A to červenú teda na autách vôbec nemusím, dokonca ani na Ferrari! Prišla sériová podoba, interiér v podobnom duchu, tak ako vonkajšok totálne vyzdvihli kolesá, vnútro oživilo káro na sedadlách (nikdy by som neveril, že by niečo také mohlo fungovať a podľa mňa to ani na prvom GTI tak nefungovalo ako vo svojej reinkarnácii). Prvé testy celkom očakávateľne potvrdili, že komplexná vyváženosť nie je len otázkou dizajnu, a vo mne začal pomaly zrieť pocit, že toto je auto pre mňa. Napodiv, prešlo už dosť rokov, vystriedali sa generácie, v mojom živote sa udialo pár zásadných zmien, ale tento pocit vo mne stále zreje ako víno a začínam veriť, že my dvaja sme si súdení a raz sa jeden kus snáď ocitne aj pod mojimi krídlami.

Tak hodne zdaru a užívaj si ho!

soulfly1983 20.08.2010  10:09

Cau,
      diky za povzbudive slova! Je to tak, na mna to auto tiez posobi opticky velmi vyvazenym dojmom a motor aj v seriovej podobe dokaze poskytnut dostatok zabavy na velmi dlhe obdobie.. proste slogan "Pre-tuned by German engineers" z tej reklamy na GTI 5 je dost vystizny >:D

Ako som cital tak aj u teba je uz kupa GTI-cka na spadnutie tak dufam ze vsetko vyjde a potom sem hned nahod recenziu! ;-)

Leg 20.08.2010  22:45

« Re: Re: Parádna kára

Skôr by som povedal, že kúpa na spadnutie bola, ale akosi nevydalo a musel som to odložiť minimálne do budúcej jari. Ale nejak ma to netankuje, ja si počkám, aspoň sa mám na čo tešiť :-)

Keď nabudúce na Pezinskej babe v späťáku zbadám červené GTI, tak uhnem a zablikám. Potom sa nečuduj, ak na teba bude niekto bez príčiny blikať, to som len ja :-)

Inak podľa mňa je trošku škoda, že šiesta generácia je trošku viac "tunerská" (oveľa výraznejší predný nárazník, výfuky po stranách, LED svetlá, čierne podfarbenie kolies namiesto sivého, stred volantu atď), trochu viac mi v tomto ohľade vyhovovala decentnejšia 5-ka, na druhej strane základný Golf sa mi páči oveľa viac zvonka aj zvnútra vo šiestej generácii, takže tieto dve generácie GTI súv mojich očiach dizajnovo takmer rovnocenné (V exteriéri vedie 5-ka, naopak v interiéri s prevahou vyhráva 6-ka)

white label 20.08.2010  12:09

« Re: Parádna kára

Moc pěkně napsáno... :yes: ;-)

P.S. Od někoho s podobným nickem, bych to ani moc nečekal..., ale tím líp... :-)

Leg 20.08.2010  22:26

« Re: Re: Parádna kára

Pravdupovediac napriek môjmu nicku nie som žiadny subarista, aj keď niektoré (hlavne športové) japonské autá z 80-tych a 90-tych rokov môžem (námatkou dvojdverová Impreza GT Turbo ročník 2000, ale bez totálne prefláknutej modrej metalízy, Honda NSX, trojdverový Civic 5G, Corrola AE86, Honda S2000...). Bohužiaľ okolo roku 2000 sa to nejak začalo lámať a Japonci ma odvtedy nejak nedokážu osloviť... :-(

white label 20.08.2010  22:39

« Re: Parádna kára

Tak to máme i na japonskou produkci velmi podobný pohled... :-)

Leg 20.08.2010  22:46

« Re: Re: Parádna kára

Nuž keď si to myslia dvaja, tak to asi tak naozaj bude ;-)

foto d-a-m-

d.a.m. 06.09.2010  16:09

Fešák!

Moc pěknej golfík, a ta barva! :yes:
    Koupils dobře, gratuluju!

soulfly1983 12.10.2010  13:36

« Re: Fešák!

diky, tiez som rad ze som nakoniec isiel do tej farby :-)

Thomasino 12.10.2010  22:37

« Re: Fešák!

....a jak hezky vypadá, když je auto umyté, že?? ;-) :-)

Co je to transponder? To ti automaticky počítá čas na kolo? Na Slovakiaring bych rád zajel příští rok, až trochu poladím brzdy proti vadnutí po třech ostřejších kolech, taky budu mít jednu sadu kol jen pro okruh a bude lepší olej v motoru...
        Možná to zkusím letos ještě 28.10. v Brně na okruhu, pokud nebude moc lidí...

Překvapuje mě, že nemáš problémy s vadnutím brzd. Ale možná není ten okruh na brzdy tak náročný.. Ikdyž je pravda, že poprvé na okruhu jsem auto taky trochu šetřil a vadnutí pocítil jen trochu..

soulfly1983 13.10.2010  16:44

« Re: Re: Fešák!

Thomasino jj cervena je hezka, mal som aj par pozitivnych ohlasov od okolia ked bolo auto nalestene .. uvidime jak na tom bude cez zimu 8-s
          BTW ty mas tiez tornado rot ? Na tvojom aute mi pripada trochu tmavsia, ale mozno je to len fotkami..

jj transponder by mal merat cas s dost velkou presnostou, ale neviem zatial som neskusal..

Na buduci rok by som tiez chcel poriesit nejake nove kola (idealne oz ultraleggera) asi so semi-slick gumami.. brzdy sa fakt drzali, cim som bol prekvapeny a auto som moc nesetril, snazil som sa ist co najrychlejsie .. aj ked od idealu to asi malo dost daleko :P
          ale zase ten moj cas 2:54 bol o sekundu lepsi ako napr. civic type-r co som nasiel na youtube.. skoda ze sa uz tento rok na SK ring nechystas, chcel by som porovnat casy s niekym :-)

a jake brzdy a olej planujes?

Thomasino 14.10.2010  13:30

« Re: Fešák!

U brzd by mělo prý pro začátek stačit dát lepší brzdovou kapalinu. Až přijde na řadu výměna předních kotoučů a destiček, tak dám zřejmě Bremba řady Sport (prostřední z pěti než začínají keramiky), které jsou stejných rozměrů jako původní z fabriky, ale jsou drážkované nebo děrované a lépe odolávají vadnutí. Taky k nim pořídím destičky co k nim doporučují. Sada těch předních kotoučů stojí tuším 8500 Kč vč.DPH a destičky asi 5500 Kč... Taky se na doporučení chystám dát lepší olej, stávající 5W-30 Longlife od VW není žádná hitparáda, při občasné vyšší zátěži na okruhu by měl být nějaký kvalitnější a hlavně se měnit 1x za rok. Asi půjdu do nějakého 0W-40 nebo 5W-50, ještě uvidíme. Už mi dorazily nová kola 18" s tmavým podbarvením co ke GTI patří, ještě přemýšlím o mírném snížení pružin o 20mm. Díky přepínacímu nastavení elektromagnetických tlumičů si to mohu doufám dovolit a v měkkém nastavení Comfort se s tím bude dát jezdit po městě a na okruh když dám Sport to bude jako "motokára" ;-) >:D

soulfly1983 14.10.2010  20:22

« Re: Re: Fešák!

jj tie brembo sport vyzeraju byt dobra volba, ale si si isty ze ta cena uz neni aj dostickami? Pozeral som katalog Elit-u a pre golf 5 GTI v polozke obj. cislo dosticiek nebolo vyplnene nic, z toho mi vyplinulo ze uz to je aj s dostickami >:D inak znamy ma auto dielnu a od Elit-u dostava celkom slusne zlavy, niekedy az 30% tak potom by som sa ti na tie Bremba mohol opytat kolko su ochotny ist dole, pokial uz neberes aj ty so zlavou od niekoho :-)

kola mas tie cierne z GTI edition 30? na zimu ich asi nebudes uz davat co? :P skoda, chcel by som vidiet jak to bude vyzerat, tipujem ale ze dooost dobre ;-)

co sa tyka oleja tak ja som tiez teraz dolieval 5w-30 lebo na okruhu si dost zcuclo, ale moc sa v tom nevyznam.. pokial je zimne cislo mensie ako doporucene a letne zase vyssie tak to motoru moze len propsiet? cital som ze Wii-Jay na jeho 320si si experimentami s olejmi dost zavaril ;-\

Thomasino 14.10.2010  21:19

« Re: Re: Re: Fešák!

Ano, pokud je to nižší číslo (na zimu) nižší, pomůže to trochu rychlejšímu ohřátí motoru. Ale především to vyšší číslo musí být vyšší pro větší zátěž...
                Ty Bremba jsou asi opravdu bez desek :-( Až je budu řešit, budu zkoušet kde sehnat, kdyžtak se ozvu. Matheas taky někoho má, tak uvidíme. Vím že na to jdou slušné slevy... Proč a jak se to stalo WII-JAYovi nevím, ale dával tomu na okruhu možná dost, těžko říct..
                Kola budou až na jaro, na zimu mám pneu 225/45 17" a dávám na stejné disky jako byly na autě při koupi a jako jsem měl doposavad také na léto.. Ještě musím našetřit na nové pneu :-( Asi půjdu do Contíků SC3..

white label 14.10.2010  21:29

« Re: Fešák!

Motor se nezahřeje rychleji, ale "řidší" olej maže rychleji a lépe, což je důležité hlavně právě při studených startech při nižších zimních tepolotách...

Thomasino 14.10.2010  22:22

« Re: Re: Fešák!

Tak nějak jsem to myslel ;-)

Tady je k tomu dost dobrý článek:

soulfly1983 15.10.2010  22:44

« Re: Re: Fešák!

thomasino tie continental sc3 chces na tie okruhove disky ci na normal jazdenie?

ja zhanam momentalne tiez nejake kola na zimu, keby nahodou ste vedeli o nejakych vhodnych na moje auto a s trochu vyssim ET tak dajte vediet ;-)

Thomasino 19.10.2010  21:40

« Re: Fešák!

Tak nakonec to asi dopadne jinak a zřejmě budou nová 18" kola od OZ Racing a na to dám ty CSC3 a bude to na normální ježdění. Rozhodně s nimi takto na jaře začnu a podle toho jak se to bude chovat, se rozhodnu. Pokud by to bylo moc tvrdé a nezvládalo by to vůbec děravé brněnské silnice, nechal bych je na okruh. Ale spíše na okruhu dojezdím stávající 17" pneu 225/45 a pak dám na přední kola nové pneu 225/35 R17 ;-) Vzadu postupně dojezdím ty s vyšším profilem...

Takto by ty kola měly asi nějak vypadat - S-MIKE byl tak hodný a trochu si pohrál ve Photoshopu :-)

soulfly1983 14.10.2010  13:07

Golf GTI stage 4

APR Stage 4 tuned GTI - brutalitka: [odkaz]

soulfly1983 19.10.2010  21:16

dalsie pekne videjko pre VW fans: [odkaz]

Thomasino 19.10.2010  21:45

« Re: Golf GTI stage 4

Pěkné video :yes: Tam bych se chtěl podívat :-) U toho jezera jsem stavěl na odpočívadle cestou z Itálie, vypadá to tam moc pěkně. Mě zaujal ten koncept červeného GTI s černými koly BBS a tím pěkným předním spoilerem ;-) Nějaký takový bych rád, ale může být i o málo decentnější

soulfly1983 05.12.2010  15:43

« Re: Re: Golf GTI stage 4

a tu sa da pozret full dvd: [odkaz]

mna osobne tuning zrazy nejak extra neberu, ale niektore kusky su tam pekne, napr. ta R32 Turbo v 19:20 min. to musi byt pekenly stroj

white label 05.12.2010  16:29

No tak hlavně ty přetuzené Tourany a Varianty apod. to je děs... 8-s

soulfly1983 05.12.2010  18:30

« Re: Re: Golf GTI stage 4

jj niektori tam su krasne priklady tuzingu v praxi >:D

soulfly1983 03.11.2010  19:11

trhanie pri 2000ot/min

Prednedavnom som pri predbiehani do kopca zacitil take divne trhanie pri 2000ot/min .. experimentami som zistil ze mi to robi vzdy na 5. a 6. prevodovy stupen ked idem do kopca, plyn musim zoslapnut na podlahu a vzdy len pri 2000 otackach. Auto dva-tri krat trhne ako keby zrazu nedostavalo palivo a potom zase taha v pohode dalej..
    Skocil som s tym za znamym na diagnostiku, chybove hlasky motora neboli ziadne ale zistil ze mi "vynechava"jeden valec a ze to bude indukcna cievka na valci, ale jeho diagnostika nevedela urcit presne ktora
    Tak som trochu pobehal fora a zistil som, ze tento problem je pri 2.0T od VW dost bezny, trva uz nejaky ten piatok a ako vidno stale sa im ho nepodarilo odstranit, vid:

Idem teda do autorizovaneho servisu na diagnostiku (momentalne ma nechcu zobrat lebo vraj maju totalne narvane takze asi az buduci tyzden) nech mi povedia ktora indukcna cievka to presne je, u znameho ju necham vymenit a mam v plane hned vymenit aj olej + filter a sviecky..

Sviecky planujem dat NGK Iridium.. keby mal niekto iny tip, tak prosim dajte mi vediet ;-)

foto MariAchi

MariAchi 08.11.2010  08:07

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Ten problem maji v podstate vsechny motory s podobnym systemem indukcnich svicek zapustenych hluboko do hlavy valcu. Ja treba porad vozim jednu nahradni, vymenu zvladnu na ceste uplne v pohode se zakladnim naradim.

Holt je v te hlave asi dost horko a zivotnost civek se tak snizuje...

soulfly1983 08.11.2010  20:34

« Re: Re: trhanie pri 2000ot/min

jj to uz pisalo viacej ludi ze vozia pre istotu jednu nahradnu cievku a asi to spravim aj ja.. bol som medzicasom v tom autorizovanom servise, kde mi dali auto na zasuvku a verdikt bol ze chybove hlasky motora ziadne, nic tomu neni - cena: 15 euro s blockom alebo 10 euro bez :-O

no ale objednam asi dve tie cievky aj tak, jednu do zalohy a tu jednu sa pokusime zistit vylucovacou metodou

nasiel som dobry zoznam castych zavad 2.0T motorov v anglictine: [odkaz]

neviete niekto prelozit alebo na zaklade tych obrazkov urcit coho sa tykaju body 2 a 4? konkretne: 2. Positive Crankcase Ventilation (PCV) failure a 4. Cam lobe wear

white label 08.11.2010  20:50

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Technické překlady jsou často ošidné, ale aspoň bych se o to pokusil (bez záruky):
          2. porucha/problémy s přímým odvětráváním/odvzdušněním klikové skříně
          4. opotřebovaný/vyběhaný výstupek vačky

soulfly1983 09.11.2010  11:12

« Re: Re: trhanie pri 2000ot/min

DZIEKUJĘ BARDZO PIEKNIE ;-)

white label 09.11.2010  11:41

« Re: trhanie pri 2000ot/min

A to chceš taky přeložit...? >:-[]
              S polštinou se obrať třeba na Ronaulta. ;-)

soulfly1983 05.12.2010  18:49

« Re: Re: trhanie pri 2000ot/min

takze sa mi podarilo konecne nainstalovat fungujucu verziu ETKA v7.2 a identifikovat jednotlive veci, teda co by mozno stalo za upgrade:

Diverter Valve - vypinaci ventil - cislo dielu 06F145710G

tak dneska pri 73000 km prebehol servis a vymenene boli nasledovne veci:
                  * palivovy filter
                  * olej + olejovy filter
                  * 2x indukcna cievka
                  * sviecky (NGK laser platinum)
                  * zdvihatko ventilu vysokotlakoveho cerpadla - toto nebolo az v takom zlom stave ako som predpokladal ze bude, ale aj tak tam islo novsie ktore by malo byt z tvrdsieho kovu a teda odolnejsie, fotka stareho je tu: [odkaz]

zatial sa zda ze problem s trhanim pri 2000 otackach bol vyrieseny, buduci tyzden by som mohol uz mat diagnosticky kabel tak sa pokusim porobit aj nejaky data logging, nech sa uistim ze je vsetko tip top :-!

white label 28.12.2010  19:25

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Ty ContiWinterContact TS 830P máme nově na G6GTI, ale v rozměru 205/50/17, pokud jezdíš častěji i na sněhu je to na zimu mnohem vhodnější rozměr a navíc na tom rozměru i něco ušetříš na druhou sadu zimních 17" elektronů. Chceš nechat ty origo alu Detroit i na zimu?

soulfly1983 28.12.2010  21:15

« Re: Re: trhanie pri 2000ot/min

co sa tyka zimnych gum tak som kupil 18" a obul ich na tie origo Detroit elektrony, jasne na zimu by sa hodili skor uzsie 17-ky ale ked som si zratal kolko by ma vysla komplet sada novych 17" elektronov + zimne pneu tak to bolo celkom dost.. zobral som teda radsej tie 18ky, v horach nebyvam a na normal cestach po ktorych raz za cas prejde uhrnak drzia celkom dobre :-)

inac mohol by si nahodit nejaku recenziu, zaujimalo by ma porovnanie 5-ky a 6-ky GTI, kedze mas s obidvomi prakticke skusenosti :yes: ;-)

white label 29.12.2010  21:00

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Ten rozdíl ceny 4x pneu mezi 225/40/18 a 205/50/17 ti může "zaplatit" sadu zimních 17" elektronů už při koupi druhé sady zimních pneu, a to nepočítám náklady na přezouvání pneu (2x ročně) z disku na stejný disk a zase zpátky. Ale jinak pokud se na sníh s autem nepodíváš jak je zima dlouhá, tak tě to moc mrzet nemusí...

Recenze sice není, ale kdybys měl (nejen) k tomu srovnání GTI5/GTI6 nějaký konkrétní dotaz, klidně napiš, buď tady v diskusi, nebo přes SZ...

soulfly1983 30.12.2010  13:51

« Re: Re: trhanie pri 2000ot/min

hm no ten rozdiel medzi Continental TS830P v rozmere 205/50/R17 a 225/40/R18 je na tej stranke, z ktorej som ja kupoval 30 euro za kus ..
                          aj ked s tymi 17-kami by sa urcite lepsie jazdilo tak som zvolil radsej cestu momentalne nizsich nakladov koli tomu ze niekam na chatu do hor s tym autom nejazdim a 4 roky ked budem kupovat nove zimne pneu (aspon dufam ze mi tak dlho vydrzia) su dost dlha doba a to ci budem mat este stale toto auto je otazne, kedze
                          v poslednej dobe jak som riesil ten problem s trhanim, som dost behal po roznych forach a podozvedal sa vela veci o tomto motore a nejake zvysovanie vykonu ktore som mal v plane si treba fakt premysliet..

co sa tyka GTI5/GTI6 tak precitat si nazor cloveka ktory ma s obidvoma dlhodobe prakticke skusenosti (takych u nas az tak vela nebude predpokladam) by bolo urcite zaujimave citanie, nechces si to s tou recenziou este rozmysliet? >:D
                          mna by zaujimalo napr. ci su medzi nimi markantnejsie rozdiely co sa tyka pocitu z jady, ako ty vidis plusy a minusy jednotlivych modelov a pod. :-)

white label 30.12.2010  14:22

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Rozdíl je relativně velmi malý, protože tyhle dvě generace Golfu GTI jsou si zatím vzájemně podobné nejvíc v poměrně dlouhé historii Golfu GTI. V tomto případě je podobnost umocněná podobnou konfigurací, obě jsou 3dv. s DSG, bixenony, látkou na 18" atd., jediný zásadnější rozdíl je v příplatkovém adaptivním podvozku GTI6, který u GTI5 nešel objednat.
                            GTI6 je tak trochu zdokonalený GTI5, v dobrém, ale částečně (svým způsobem) i "horším", slova smyslu... Např. se utlumením snížil hluk od podvozku a o něco málo i aerodynamický hluk, což je na delší cestování příjemné, ale na lítání po okreskách malinko odtažitější. Adaptivní podvozek (v poloze komfort) je přínos pro komfort na nízkprofilových pneu, ale sportu autu moc nepřidá ani v nejtrvrdší poloze (sport), kdy celkem příjemně ztuhne i posilovač řízení. Lepší je u GTI6 třeba zvuk výfuku v nízkých/nižších otáčkách...
                            I přes celkový malý rozdíl, by se o rozdílných detailech a charakteru dalo psát poměrně dlouze... ;-)

Thomasino 30.12.2010  14:30

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Taky se (opět) přimlouvám k napsání recenze na tvé pětkové GTI s popisem rozdílů mezi ním a šestkovým. Případně i recenze na šestkové by byla v tvém podání dost zajímavá. Co ty na to? Skoro jsi "sliboval" do konce roku (tohoto), tak na to máš ještě dnešek a zítřek ;-) Prosííííím.....

soulfly1983 30.12.2010  15:00

« Re: Re: trhanie pri 2000ot/min

WL a nad R-kom si nerozmyslal? Ta cena je sice vyssia ale vdaka tomu vykonu a 4x4 by to tiez mohlo byt zaujimave zvezenie..

Tiez sa prihovaram za recenziu.. bola by to skoda aby tvoje vedomosti a skusenosti neboli zverejnene ;-) od nas s Thomasinom by si mal urcite 3x10 >:D

white label 30.12.2010  19:35

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Vyšší cenu a hmotnost Golfu eR (proti GTI), bych akceptoval pouze v případě použití turbomotoru R5 2.5 z Audi TTRS/RS3. :yes: ;-)

soulfly1983 31.12.2010  13:04

to mas pravdu ten motor by mu sekol, ale kto by potom kupil RS3 ze >:D

Thomasino 31.12.2010  13:49

« Re: trhanie pri 2000ot/min

No pro White Labela by byla lepší spíše jen třídvéřová RS3 a to není ještě jisté, jestli vůbec bude ;-) :-) On si počká až na sedmou generaci Golfu R s tím pětiválcem z TT-RS >:-[]

white label 31.12.2010  15:23

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Jo, tak na toho bych si počkal klidně, otázka je, jestli bych se dočkal...
                                        Třídveřová RS3 se neplánuje, ale třídveřový Golf by byl stejně mnohem lepší základ..., karoserie A3 je taková "babská" a méně prostorná, to Golf, ten si na nic nehraje, nemá to zapotřebí, je tak trochu jako já... ;-) >:-[]
                                        Správné Audi má mít přeplňovaný R5 podélně a k tomu "klasické" quattro... :yes:

Thomasino 31.12.2010  16:22

« Re: Re: trhanie pri 2000ot/min

Jo, jooo :yes: Toto kupé Quattro mě také oslovilo! Moooc pěkné a ještě na ten výkon celkem lehké. Jen ta cena :-(
                                          Škoda, že takto nějak nevypadá třídveřový Golf nebo Scirocco, hned bych do něj šel... Ikdyž by nělo třeba jen ten čtyřválec... Ty tvary se moooc povedly...

white label 01.01.2011  12:07

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Vzhled tohoto kupé nemůžeš srovnávat s hatchem (Golf), s roccem už spíš, ale ani to není zdaleka čistokrevné kupé (zdravím Mojita >:-[] )...

white label 31.12.2010  15:12

« Re: trhanie pri 2000ot/min

Když může vedle sebe existovat S3 a Golf R, proč by nemohlo být RS3 a k němu třeba Golf RR? ;-)

foto MariAchi

MariAchi 08.11.2010  08:04

Dotaz na tlacitko

Zdravim, mam dotaz: Co je to za tlacitko - druhe zleva pred radici pakou. To s napisem "SET"?

Treba tady:

Dik moc.

white label 08.11.2010  16:46

« Re: Dotaz na tlacitko

Tlačítko s nápisem "SET" je nastavení/"vynulování" hlídané hodnoty obvodu kola pro systém, který (na základě změny otáček kola) hlídá případný defekt pneumatik (u GTI sériově). Používá se třeba při přechodu na zimní kola, nebo při montáži nové sady pneu...
      U GTI6 je už toto tlačítko menší a je skryto v přihrádce před spolujezdcem...

"-- skrytý --" 09.04.2011  22:47

spotreba

rozpisal si sa tu na polku recencii o tom ako hladaš auto ktore ma malu spotrebu. Riešiš ju ale aj tak si kupiš auto kotre si pyta vela hlavne ked chceš jazdit tak ako si to auto zasluži. Mal si si kupit 1.2 ak chceš šetrit. inač napisane pekne aj auto je fajne :-) davam 10b

soulfly1983 22.04.2011  12:01

« Re: spotreba

no pri dnesnych cenach benzinu (a s vyhliadkami ze doba ked bude benzin stat 2 eura uz neni vobec daleko) by som sa divil ked niekto spotrebu neriesi. Auto mam na kazdodenne jazdenie a prave v tom sa mi GTI lubi, ze ma dve tvare. Pri beznej kludnej jazde dokaze splynut s davom a spotreba je tiez prijemna (dlhodoby priemer mam 8-8.5 litra, ale da sa aj za 6,5 vid posledna foto v galerii zo vcera :-) , ked je chut a priestor tak sa dokaze zmenit na zabavny hot hatch..

foto Peter-33

Peter 33 22.04.2011  17:43

GTI

krásne auto s výborným motorom :-) paráda