snowko (muž 49 let) Poslat zprávu

Kia Venga

Kia Venga, foto 1 Kia Venga, foto 2 Kia Venga, foto 3 Kia Venga, foto 4 Kia Venga, foto 5 Kia Venga, foto 6 Kia Venga, foto 7 Kia Venga, foto 8
Kia Venga, foto 9 Kia Venga, foto 10 Kia Venga, foto 11 Kia Venga, foto 12 Kia Venga, foto 13 Kia Venga, foto 14 Kia Venga, foto 15 Kia Venga, foto 16 Kia Venga, foto 17 Kia Venga, foto 18 Kia Venga, foto 19 Kia Venga, foto 20 Kia Venga, foto 21 Kia Venga, foto 22 Kia Venga, foto 23 Kia Venga, foto 24 Kia Venga, foto 25 Kia Venga, foto 26 Kia Venga, foto 27 Kia Venga, foto 28 Kia Venga, foto 29 Kia Venga, foto 30 Kia Venga, foto 31 Kia Venga, foto 34 Kia Venga, foto 35 Kia Venga, foto 36

Přezdívka auta ziadna Rok výroby 2010 Koupeno nové najeto [km]:41 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 16 objem [cm3]: 1591 výkon [kW]: 92 kroutící moment [Nm]: 156 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.9 maximální rychlost [km/h]: 182 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 314 pohon kol: přední spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

vyber auta
--------------

Na uvod, som vodic - zaciatocnik. Sice mam vodicak uz 15 rokov, jazdil som nepravidelne, zvacsa na sluzobnych vozoch. Konecne som sa ale dostal ku autu. Vyber auta sa mi zdala uplne jednoducha vec. Opak bol pravdou. Kedze casto chodim na hory, tak som hladal auto s vacsim kufrom, ale aj pohodlnym interierom, kedze z BA na hory je vzdy 3 hod jazdy.
Zaujala ma Suzuki SX4. Cena 10 999 EUR /ten zakladny model/. Predvadzacia jazda bola ok, vsetko sa mi pacilo. Kolegovia mi ale povedali, ze ako neskusenemu sa mi bude pacit vsetko, co ma styri kolesa a jazdi...:-). Nasledne som ale zacal studovat recenzie, objavil stranku auto.cz a ine. Testovacich jazd pribudalo. Toyota Auris, KIA Ceed, KIA Venga. Toyota bola predrazena a riadiaca paka sa mi zdala velmi vpredu...proste nesadlo mi to auto. Ceed bol celkom fajn, ale zase sa mi zdalo ze sedim velmi nizko /casto som sa vozil na kamosovej Toyote RAV4, tak to ma asi ovplyvnilo.../ Venga ma odradzala svojim nazvom. Vobec som o nej neuvazoval. Bol som si vyskusat Ceed a na dohodnuty cas predajca nemal ziadne auto, tak mi ponukol zatial, kym Ceed pride, jazdu na Venge. "No dobre..nejako to prezijem.." Hned ako som si sadol ma auto ocarovalo vsetkym. Kym na inych autach som mal vzdy problem so spojkou, tu ziadny problem. Vsetko zaberalo tak ako som si predstavoval. Zacal som studovat viac Vengu. A tu zacali aj moje rozhodovacie problemy. Cital som ake je to auto hlucne na dialnici, aky je 1,4 ka slaby motor, ako naftak huci, aka je vysoka spotreba v meste a na dialnici, ako na hory s 1,4 kou nevyjdem, na dialnici nikoho nepredbehnem... Nedal som sa odradit. Bol som u 4 pradajcov a vyskusal si Vengu na dialnici, vyskusal som si ju aj v hornatejsom terene, doniesol som si svoju vystroj, s ktorou chodim na hory - napchal som ju do kufra. Problem bolo vsak financovanie. KIA neponukala ziadne akcie a preplatit auto cez leasing o 1000 EUR sa mi nechcelo. Tak som sa vratil ku Suzuki SX4, kde mi ponukli financovanie na tretinky, bez akehokolvek navysenia a este aj zlavu 500 EUR na prislusenstvo. Den pred rozhdonutim som natrafil na cloveka, ktory KIA Vengu vyhral, ale chcel ju hned spenazit a tak plnu vybavu KIA VENGA 1,6 CVVT TX ponukol vyrazne lacnejsie ako v predajni. Tak to rozhodlo. Skvela vybava za cenu zakladneho modelu. To sa ponuka raz za zivot.

Zhrnutie
----------------------------------
Najvacsie obavy som mal po precitani recenzii zo spotreby a hlucnosti. Nic z toho sa nepotvrdilo. Prave naopak. Moje hodnotenie vsak moze byt ovplyvnene tym, ze ide o moje prve auto. minimalne vsak Suzuki SX4, Octavia I, II su hlucnejsie auta. A spotrebu som porovnaval len s udajmi od kolegov, ktori maju na autach s podobnym objemom ako moja Venga tych 7 l/100 km.

Fotografie
----------------------------------

Pridam vo vikende

KIA Venga sa mi viac paci zvnutra ako zvonku. A to je dolezite, lebo vo vnutri stravim viac casu ako pozeranim sa na auto z okna bytu. Ako zacinajuceho vodica ma prijemne prekvapil vyhlad na cestu z vyssie polozenho sedadla. Je to fakt super.
------------------

motor

Po nastartovani motor takmer nepocut. To som ale cital aj v recenziach. Ked si pustim klimu, alebo vetranie, tak hluk klimy prehlusi motor. Tichy chod pokracuje az do rychlosti 110 - 120 km/hod, kedy zacina narastat mierny hluk z aerodynmickeho odporu. Je to ale hluk, na aky som zvyknuty aj pri Oktavkach, ale po zapnuti radia je hluk uplne v uzadi. Ked som si studoval materialy a rozne testy, tak v Nemecku testovali hlucnost oboch benzinovych motorov 1,4 vs 1,6 a silnejsi motor je menej hlucny. Pri 100 ke na 5 tom prevodovom stupni je hluk v kabine pri 1,4 - 69 dB, pri 1,6 - 61 dB, pri dialnicnom limite 130 km/hod je to 73 vs 71 dB v prospech silnejsieho motora.

spotreba auta
-----------------

Co ma prijemne prekvapilo a hodnotim to ako silnu stranku je spotreba auta! Cital som, ze pri 130tke to toci 1,4 CVVT 4000 otacok a teda stupa spotreba, co je sice pravda, ale 1,6 tka toci asi 3700 otacok. Na dialnici Bratislava - Nitra, som siel okolo 130 km/hod a priemerna spotreba bola 7,5 litra. Ked som siel nazad a casto aj 140, tak sa spotreba zvysila na 7,9 l. Po okresnych cestach Nitra - Levice a okolie, kde je 90 tka a v dedinach 50 tka priemerna spotreba vysla na 5,8 l. Co su myslim aj hodnoty ake udava vyrobca. Ked som siel na svoju prvu dlhsiu trasu Bratislava - Donovaly 250 km /pre tych ktori nepoznaju, je to tak 30% dialnica, 50% okresne cesty a zvysok v obci ci meste + poslednych 30 km prevysenie cca 600 m/ bola spotreba 6,7 l, co zodpoveda udajom od vyrobcu pre kombinovanu jazdu. Na dialnici som siel tak 110 -120 km a inak som dodrzoval vsade predpisy. Po Bratislave je spotreba okolo 7 l, ale tu musim dodat, ze aj ked jazdim v BA, tak do prace to mam po obchvate a ked aj sem tam zajdem do centra, tak tych 7 l malokedy presiahnem. Skusal som uz aj dynamicku jazdu, odpichy na krizovatkach, drzanie auta v otackach aj cez 3000 ot a spotreba sla hned cez 8 l. Takze naozaj plati, ako tlacite na plyn, tak sa zvysuje aj spotreba. Najnizsiu spotrebu som si podla palubneho pocitaca vsimol pri 80 tke na 5tke. Pohybuje sa okolo 4,5 l. Trosku som sa tu rozpisal, lebo tato tema mna pred kupou auta velmi zaujimala.

komfort
------------------
Vengu mam v plnej vybave a ten komfort, ktory si vychutnavam pocas jazdy, je ozaj velmi prijemny. Nastup do auta, vyssie polozene sedenie, vsetko na ovladacom paneli po ruke a aj bez manualu som vela funkcii odhalil sam. Stredova laktova opierka je sice taka jednoducha a pevne spojena so sedadlom, ale mne to uplne vyhovuje. Mozno o nieco vacsi komfort je na zadnych sedadlach, kde je siroka stredova opierka a kooopec miesta. Sam meriam 180 cm a ked si sadnem za miesto vodica, tak je tam uplna pohoda a kolenami sa ani nedotykam sedadla. Audiosustava ma ocarila uz v showroome. Parkrat som si len priniesol svoje MP3 a pocuval. V reali, za chodu to az tak naplno nevyuzivam, lebo predsa len este viac sledujem premavku a zvuky motora, ale po dialnici, kde je menej husta premavka je vyborne znejuca muzika fakt prijemnym spolocnikom. V strede pod riadiacou pakou som si uz zvykol na miesto pre dve flase s mineralkou. Zmestia sa sem ale len tak 0,5 - 0,6 l flase. Litrovky sa nezmestia ani do odkladacieho priestoru vo dverach. Bluetooth sada na telefonovanie ja pre mna tiez silnou strankou. Ked mi niekto vola tak sa displeyi v stredovom paneli sa objavi len INCOMING CALL, teda neviem kto vola. Naopak, ked stlacim na volante tlacidlo zdvihnutia hovoru tak sa vytoci posledne cislo, ktore mi volalo. Aj zmeskane. Mozno by to chcelo nieco nastavit aby sa zobrazilo aj cislo volajuceho... zatial som manual podrobne nestudoval. Ovela viac by sa mi ale pacilo, keby tlacidla na volante na ovladanie sady boli v hornej casti venca, kde mam ruky pri riadeni. Su umiestnene dole a zatial som si na to nezvykol.

kufor
--------------------

velmi sa mi paci dvojite dno. To dno nie je take male ako pri Ceede, ale zmesti sa tam ovela viac ako len casopisy, ci povinna vybava. Po sklopeni zadnych sedadiel dam v pohode do kufra aj vybavu pre dvoch lyziarov. Co je pre mna velke plus.

palubny pocitac
----------------------

Priemerna spotreba sa samocinne nuluje ! Podla manualu je logika nastavena tak, ze po dotankovani o 6 litrov a viac sa priemerna spotreba automaticky nuluje /uz tato nova logika sa mi zda nelogicka, logickejsie by bolo, keby som si sam mohol urcit, kedy sa spotreba vynuluje/. V praxi to ale funguje tak, za pri kazdom odstaveni auta, sa spotreba vynuluje. Nielen po dotankovani! Jeden pan mi poradil, aby predtym ako vypnem motor, nastavim aby sa na palbunom pocitaci zobrazila hodnota priemernej spotreby a az nasledne vypol motor. Skusil som to a zatial druhy den spotreba nevynulovala. Ale aj tak sa mi to zda zvlastne. Presnost pocitaca som este neoveroval

zatvaranie kufra
--------------------------

zadne dvere na kufri maju taku zarazku, za ktoru sa daju chytit pri zatvarani. Na Forde to bolo tak, ze ked som zvnutra chytil dvere a normalnou silou zatvoril kufor, tak sa aj skutocne zatvoril. Na Venge nie. Dokonca sa niekedy ani nedotkne spodneho okraja. Mozno je to len o nastaveni. Ale kufor sa mi normalne podari zatvorit, len ked ho drzim zvonku a poriadne zabuchnem.

vyhlad z auta dopredu dolava
-----------------------------

tu brani vyhladu predny A stlpik. Hlavne ked odbocujem dolava musim davat ozaj zvyseny pozor na premavku

Skusenosti s predajcami v Bratislave

Aj ked som napokon nekupil auto cez showroom, bohate skusensoti s predajcami mam.

KIA Panonska, Einstienova

Tu boli asi najviac ochotni, hlavne v novom showroome na Panonskej.Je to vlastne jeden predajca.

KIA Tuhovskeho
Tu som bol najmenej spokojny, lebo na mna dost tlacili s vyberom, co mna vzdy odradza. najradsej si v klude auto pozriem a az ked mam otazky, idem za predajcom. Celkom vtipne bolo ako mi predajca vysvetloval, ze KIA nevznikla tak, ze sa dvaja korejci stretli pri pive a len tak nacmarali nejake krivky...ale ze je to vsetko premyslene a dotiahnute do detailov. Co moze byt pravda, ale to prirovnanie Korejcov pri pive ma pobavilo.

KIA Lamac
V KIA Lamac so mnou spociatku komunikovali cez maily, Co sa mi pacilo, lebo som si sam vybral takuto moznost komunikacie. Nasledne som ich navstivil a ako jediny predajca mi umoznil prejst na Venge 50 km okruh.

Celkovo sa nikto nechcel velmi bavit o cene a okrem marketingovej zlavy mi ponukli zdarma len povinnu vybávu a koberceky. Ani parkovacie senzory nechceli zjednavat...:-( Naopokon som sa ku Venge dostal stastnou nahodou a uzivam siplnej vybavy

18.9.2014 08:38

Venga po 100 000 km (09/2014)

Tak a je to tu! Magicka hodnota prekonana! Venga stale po svojich :-). Musim vsak spomenut problem, ktory nastal. Koncom leta som si vsimol, ze prejav motora je akysi hrubsi. Akoby som mal naftovy motor a nie benzinovy. Prejavovalo sa to vzdy pri zatahu auta. Pri stani bol motor tichy. Bol som v servise a tam techniky hned podla zvuku povedal, ze pojde o prevodovku. Tak som auto nechal hned v servise. V servise doslo k vymene lozisk na hlavnom hriadeli prevodovky a simering. Vsetko v ramci 7-rocnej zaruky. Popri tom mi vymenili aj zamok na zadnych dverach. Fungoval uz len na 2-3 ti pokus. Takze auto je zase ako nove. Verim, ze dalsich 100 000 km sa nic vazne nestane.

4.12.2011 11:16

vymena chrastiaceho panela

28.11.2011 mi bol vymeneny v KIA servise pristrojovy panel za novy kus. Diagnostik sa vyjadril na zaklade jazdy autom, ze panel bol od vyroby chybne osadeny. Zatial sa ziadne zvuky neozyvaju a som spokojny. dalo by sa povedat, ze auto nema chybu. Dufam, ze do servisu pojdem az o rok na garancku.

15.11.2011 22:31

chrastiace plasty

Tak tu si mozete pozriet nazornu ukazku ako chrasti pristrojova doska po 40 000 km. Ono chrasti uz davno..ale video mam az teraz:

7.11.2011 18:56

Venga po 40 000 km

Tak a mam za sebou 40 000 km. 2. GARANCNA KONTROLA stala asi 220 EUR. Auto je vo vybornej kondicii, ma vsak jeden velky problem. Ten problem sa so zvysujucou sa vonkajsou teplotou zmensuje a naopak, pri nizsich teplotach sa zvacsuje. Ide o vrzganie plastov pristrojovej dosky. Zial, toto casto velmi znizuje komfort jazdy. Pri kontrole boli samotni technici KIA prekvapeni...a podla posledneho servisu to vyzera na vadny kus. Len to by chcelo auto nechat na 2 dni v servise, aby sa to potvrdilo a spisal nejaky protokol. Kedze vonku je coraz chladnejsie, mam obavu nechat auto v servise, aby pracovali s tymi plastami pri teplotach pod 15st. Inak vsetko ostatne je na aute v poriadku. spotreba podla rucneho merania za obdobie maj 2011 - oktober2011 bola 7,2 l/100 km. Auto je stale krasne, hlavne po umyti :-)

7.11.2011 11:17

ziarovky

Tak po 3 meisacoch, resp 11 000 km mi odisli Osram Nightbreakery. Vyrobca udava zivotnost 200 hodin, co myslim aj bolo splnene. Odisli mi po 15 mesiacoch aj ziarovky v parkovacich svetlach. Teraz som si kupil ziarovky Philips so zvysenou svietivostou o 30% so zachovanou zivotnostou. Zatial sa mi zdaju celkom fajn. Vymenil som uz aj ziarovky v parkovacich svetlach.

31.7.2011 20:39

nové žiarovky v svetlometoch

Aj keď pôvodné žiarovky sa ešte nevypálili, stále som mal dojem, že svietenie s nimi je slabé a nakoľko často cestujem aj v noci, odhodlal som sa k výmene za Osram Nightbreaker. Budem informovať, ako dlho vydržia.

31.7.2011 20:39

poistka sieťových zásuviek

Ešte na jar som si všimol, že mi nefunguje sieťová zásuvka v kufri a pod ručnou brzdou. Nakoľko Venga má zásuvky až 3 a ja som pouužíval len tú prednú, tak mi to nevadilo...Problém bol v poistke. Vymenil som ju - v manuáli je to pekne popísané a všetko je ok.

31.7.2011 20:36

vŕzgajúca palubovka

Este v maji som bol v servise reklamovat vrzgajuce plasty palubovej dosky. Hlavne v chladnom počasí pod 20 st to dost hrkalo. Technik sa bol so mnou previesť, sám bol prekvapený...nechali si auto celý deň a poobede bolo všetko ok. Auto išlo ticho ako nové. Žiaľ, len týždeň. Potom sa všeto začalo vracať do starých koľají...avšak to vŕzganie je teraz viac počuť z ľavej časti palubovky....keď je teplo nad 25st, nič sa nedeje...No a dnes, som si všimil ze mám pri kryte tubusov, kde je tachometer...asi 5 mm dieru..proste to nelícuje. Len neviem, či to bolo od výroby, alebo to tak "dokončili" v servise. Každopádne s tým pôjdem ešte do servisu. Tie tvrde plasty sú ozaj hrozné :-(

23.4.2011 22:15

tazne zariadenie + nosic na biky

Konecne som nasporil na tazne a nosic Thule G2 922 a leto v Alpach sa moze zacat :-). Fotky na konci galerie.

13.2.2011 09:00

Venga po 20 000 km ...

Tak a mam za sebou viac ako 20 000 km s Vengou. Auto prezilo celkom dost. Od stupania na Grossglockner cez mestsku premavku v BA az po lyziarske vylety ci uz na Slovensku alebo v Alpach. Zacnem tym, co sa mi na Venge stale paci:

POZITIVA aj po 20 000 km

- priestor
Auto ma krasny priestor, kde sa vzdy citim velmi dobre.

- audio
Ma vynikajuce audio, bez ktoreho by som si jazdu uz ani nevedel predstavit. Vzdy si nieco pripravim podla nalady na USB kluc a vyrazam.

- spotreba
Spotreba auta je taka ako uvadza vyrobca...Teda v lete kombinovana je naozaj tych 6,7 l/100 km, v zime mi o 0,5 l podskocila. / porovnavam usek Bratislava - Donovaly /.

- vyzor interieru
Interier auta vyzera v najvyssej vybave ozaj hodnotne. Uvedomim si to vzdy, ked sa veziem inym autom a potom si opat sadnem do svojho. Zamerne som pouzil slovo "interier vyzera..." - k tomu neskor.

- kufor
Pozitivne hodnotim aj velkost kufra. 3 lyzi, vybava na 5 dni, 3 ludia...pohodlne cestovanie pri sklopenych sedadlach vzadu. Malokto uveri ake je to auto velku zvnutra, ked sa nan pozera len zvonku.

- motor
Tak ten je vyborny, tu 1,6 tku vobec nelutujem. Nie je to sice pretekar, ale ked treba potiahne. Pocas cesty cez Grossglockner hochalpenstrasse som si vsimol jediny krat ubytok chladiacej kvapaliny - pred cestou bola v strede medzi ryskami, po vylete bola na spodnej ryske. Inak sa takyto ubytok chladiacej kvapaliny neopakoval.

NEGATIVA po 20 000 km

- palubny pocitac
Auto mam od juna 2010 a doteraz KIA nevedela opravit problem so samocinnym nulovanim priemernej spotreby na palubnom pocitaci. V servise mi ho sice vymenili, ale zbytocne. Problem pretrvava. Som sklamany, lebo v servise si dlho mysleli, ze si to vymyslam, ze im to na ziadnom aute nerobi - hoci na fore majitelov zn. KIA to potvrdil kazdy prihlaseny majitel aut KIA Venga. No ale uz to riesia.

- tvrdy podvozok
Auto ma tvrdy podvozok! Pokial jazdim na dobrych cestach, je to plus. Pokial jazdim na nasich slovenskych cestach, tak to musim hodnotit ako negativum. Tvrdy podvozok, rozbite cesty...a chrastenie pod pristrojovou doskou je tu! A to nemam auto ani rok. Niekedy to ustane, ale niekedy to praska ako na starom aute. Neviem co mi na to povedia v servise - preto som vyssie spomenul, ze interier vyzera hodnotne...tie tvrde plasty zial dojem casom kazia.

- radio
Problem, ale nepravidelny a zriedkavy mam s radiom. Mam ho stale zapnute. Ked vsak niekedy nastartujem, radio sa samo nezapne a ani sa neda zapnut. Dokonca minule nepomohol ani opatovny start. Musel som z auta vyjst, zamknut a odomknut a potom sa radio zase spustilo ako malo. Toto sa stale tak raz za mesiac - dva. Cize do servisu s tym nema vyznam ani ist.

- kontrolka ESC
Taktiez sa sem tam rozsvieti kontrolka ESC ked idem napr po mokrej vozovke, alebo prasnej ceste...ale ziadny smyk nehrozi. Kontrolka ostane sveitit aj 15 min, nepreblikava, ako ked je system aktivny! V servise mi pri garancnej kontrole resetli nastavnia ale nepomohlo.

- dvojite dno kufra
Dalsi problem je dvojite dno kufra. Plato, ktore oddeluje vrchnu a spodnu cast kufra je nestabilne. Ked mam dvojite dno aktivne a hore si dam povedzme 3 ruksaky...tak auto niekedy tak podskakuje, ze po 200 km mi plato vyleti z drazok a cele sa to prepadne nizsie...tak uz ani nepouzivam tu dvojitu podladu. V Holandsku uz robili zvolavacku pre toto, ale u nas zase "nikto sa na to nestazoval..ste jediny...".

Aj ked sa zda, ze negativa prevazuju... nie je tomu tak. Su to drobnsoti, ktore sa daju velmi rychlo odstranit. Len treba asi castejsie busit na servis KIA, aby sa rozhybal.

CO BY SOM NAVRHOL INAK, KEBY SOM SA PODIELAL NA VYVOJI VENGY

- bluetooth sada
Mam auto v najvyssej vybave ale bluetooth sada je velmi uboha. Zobrazuje sa na displayi len posledne volane cislo. Neda sa listovat v telefone cez sadu, nezobrazuje to mena, ktore mate ulozene v telefone a ked telefon zvoni, ma to otrasny lacny zvuk. Uz som to aj prestal pouzivat, ide mi ten zvuk na nervy.

- parkovacie senzory
su fajn, ale opat to pipanie je hrozne. Pocul som aj lubivejsi ton senzorov

- palubny pocitac
by som mal radsej zabudovany v budikoch a nie v stredovej konzole. Navyse hodnoty sa zobrazuju dokola len jednym smerom. Teda napriklad ak som na aktualnej spotrebe a chcem ist spat na priemernu nemozem, musim sa zase preklikat cez vzdialensoti, casy a neviemco...Zdrzuje to a pritom je to malickost zmenit

- palivova nadrz
mohla by mat aspon tych 53 l ako ma Ceed.

- vyhrievanie sedadiel
v najvysej vybave by som zase ocakaval viac stupnov vyhrievania. Tu to hreje a hreje..az to po par minutach vypnete. Ale dobre je ze to hreje aj na cast chrbta.

1. GARANCNA KONTROLA
stala ma cca 155 EUR, trvala asi 1,5 hod. Ziadne problemy.

Přidat názorDiskuse: Kia Venga

Další vozy značky Kia

31.7.2011 - s Vengou som presiel uz 32 000 km, vzdy ma spolahlivo odviezla, bez nejakych problemov

pohodlne vyvysene sedenie, komfort. Super.

Vyborene vyriesene asi vsetko co sa priestoru tyka

pri silnejsom bocnom vetre je auto menej stabilne. Nebyva to ale casto. doplnene 23.2.2011 - znizujem znamku o dva body, auto ma tvrde pruzenie, odskakuje na nerovnostiach, hlavne ked idem sam

doplnene 31.7.2011 - podvozok nie je vhodny na nase cesty, je tvrdy, ozyvaju razy od kolies pri prechode nerovnosti...a povrzavaju plasty pri chladnom pocasi

Keby to malo 6 dlhu rychlost, tak by bola cesta na dialnici prijemnejsia a lacnejsia

zatial som potreboval len plosnu poistku, 4 ks - 2,90 EUR

Myslim, ze celkom idealny...a aj pruzny

Som velmi spokojny. Priemerka je okolo 6,3-6,7 ked idem mimo BA, priamo v Bratislave je 7,6-8,0 . V zime to byva tak 8,6 po meste-

prekvapivo tiche ! Pri 120 tke uz narasta hluk, to je pravda...ale ziadna drama... Zvacsa jazdim do tych 120, pokial sa neponahlam

vyborne

myslim, ze skvely. Teda auto vyuzivam zvacsa sam, takze mne uplne staci. doplnene 23.2.2011 - dvojite dno v kufri sa prepadava pri natriasani na cestach... tak som ho prestal pouzivat