Volkswagen Tiguan (2009)

17.7.2009

Před cca půl rokem jsem dospěl k názoru že můj pašík z roku 2001 má už nejlepší za sebou a taky mít najeto 320.000km s tiptronikem je celkem o strach…

Volkswagen Tiguan (jets_cz)

foto after99

after99 04.08.2009  15:23

Ahoj...

...pěknej Tiguan, fajn barva, solidní výbava :yes: Trošku škoda těch 16 kol...

jets_cz 04.08.2009  18:34

« Re: Ahoj...

Díky, barvu vybírala žena (já bych šel do bílé). Kola plánuju vyměnit na 17, moc se mi líbí DOTZ Hanzo, ale teď na to není příznivá doba - dodělávám na dvoře sklep a zahradu, takže jdou všechny peníze tam. Pokud vše dobře dopadne tak koupím na zimu 16 zimní gumy a pak na jaro 17 komplet nové kola ;-)

"-- skrytý --" 10.10.2009  01:01

Celkově by sis zasloužil jasnou DESÍTKU ale bohužel ta devítka je za motor 1.4 mi přijde dost mrňavě na takové autíčko. 8-s

jets_cz 10.10.2009  12:54

« Re: Motor

motor jsem hodně zvažoval, jednak je to auto pro ženu takže která najede tak 10000km/rok a taky má o 7kW víc než 2,0TDi 103kW. 1,4 se na první pohled zdá malý, ale 110kW je podle mně dostačující. Downsizing prostě funguje. ;-)

The Stig Driver 21.12.2009  21:17

Dobrý tigouš

Máš super car se skvělým motorem :-) Ta barva mu taky sekne ;-) Tak ať slouží... :-! Kdyžtak koukni na moje...

foto mango

mango 22.12.2009  11:52

TSi

máš moc hezké auto a i recenze se mi líbí :-) jen mě trochu zaráží ten volant, přijde mi jako plastová hračka z poutě..nebo tak na mě působí na fotkách..u auta za 700 tisíc bych čekal hezčí. Zajímal by mě tvůj názor na spotřebu, protože jsem viděl test myslim Roadlook, kde ho testovali a říkal že se pod 10 litrů nedostal. Zkoušel jsi třeba nějakou eko-jízdu, normální a pak extra zátěž? Jak je to s dynamikou, táhne "odspodu" nebo pokud chceš zrychlit tak musíš podřadit a dát ho do otáček?
    díky za odpovědi >:D

jets_cz 22.12.2009  22:58

« Re: TSi

Ahoj, díky za pochvalu ;-). Popravdě jsem byl z toho motoru celkem nervózní protože jsem ho nikde neměl možnost vyzkoušet. Nicméně jsem s ním moc spokojený. Já s ním osobně moc nenajezdím, ale například teď v neděli jsme byli ve Vídni (viz poslední novinka) a směrem do Vídně včetně cca 20km po Vídni jsme přijeli za 8,2l (byli jsme 2 dospělí + 2 děti). Cesta zpět 7,8l. Styl jízdy normální - ani honička, ani šetření - je ale fakt že je po cestě hodně objížděk takže je to celkem zkreslené. Podle těch pár set km co jsem najel se mi zdá že motor extrémně žere při rozjezdech - okamžitá spotřeba při přidání plynu třeba u 3 klidně 50l. Na spotřebu je dobrá dlouhá plynulá jízda. Ještě jsem nezkoušel spotřebu na dálnici třeba při 130, ještě ho nechci moc prohánět, je to furt ještě mimino :-). Obecně nemám problém u normálního režimu držet spotřebu kolem 8l. Jednou na cca 30km trase jsem jel za 7,3 l což byl rekord, maximum co jsem měl doteď bylo 8,8l. Zátah je naprosto plynulý bez dír a kopanců. Jezdím běžně 50 na 5 při otáčkách 1500. Pak jen stačí přidat plyn a auto valí jako bejk. Jediné co mi opravdu na motoru vadí je písknutí při přidávání plynu. Pokud se motor při rozjezdu vytočí nad 3000 otáček a pak se po přeřazení přidá plyn tak pískne kompresor - prej jak se srovnávají otáčky. Toto je podle mně jediná vada na kráse TSi. Až bude mít motor apoň tak 8000km tak zkusím sportovní jízdu a uvidíme kam se ta spotřeba pohne ;-)

foto mango

mango 23.12.2009  10:36

« Re: Re: TSi

děkuji za vyčerpávající odpověď ;-) podle toho co píšeš, tak to vypadá moc dobře, ale určitě to ještě půjde trochui dolů, až se to zaběhne úplně. Já jsem teď spíš pozorovatel, protože jsem si nedávno koupil auto, takže tak 4 roky si myslím, že nebudu měnit, ale mít přehled není k zahození :-) měl jsem možnost jet s předváděčkou Superba, kde byl motor 1,8 TSi a bylo to s DSG... a po ujetí cca 30 Km, byl průměr na 10,5 ... ve městě 60 a mimo 110... občas samozřejmě zrychlení třeba do 160... ale možná to bylo tím, že jsem neměl předchozí zkušenost s automatem ;-\ ale proč platit pojistku za 1,8 , když můžeš platit za 1,4 s podobnými vlastnostmi :-) (s rezervou samozřejmě)

jets_cz 23.12.2009  11:28

« Re: Re: Re: TSi

já byl vždycky zastánce nafty, ale v poslední době su hodně nalomený na benzín s LPG. Zvažuju teď nové autí pro sebe - asi budu vybírat mezi SII a pašíkem a pokud bude možnost dodělat LPG místo rezervy a nepřijít o záruku tak o tom budu velmi silně uvažovat. Ta kultura benzínu, tichost a sametový běh je super. Nedávno jsem vezl v Tigoušovi známé a když jsme stáli v koloně ve městě tak nechtěli věřit že není chcíplí motor, přesvědčil je až pohled na otáčkoměr :-). Sebekriticky musím přiznat že jsem se jednou pokoušel nastartovat běžící motor :-)

foto rohYpnol

rohYpnol 28.01.2010  22:03

Chválím

Pěkně napsané, pěkná kára.
    Pár postřehů:
    1) barva interiéru se mi alespoň z fotek nějak nelíbí. Divím se taky, že ženuška vybrala zrovna tohle, mě přijde, že se bude docela špinit. Není tomu tak?
    2) výbava mi přijde nějak postavená na hlavu. Vždyť to nemá mlhovky, zdá se mi, že ani kožený volant. Přitom obdoba Columbusu u Škody, obdoba Maxidotu (neznám názvosloví VW ;-) )... Trochu kroutím hlavou.
    3) To odřela v té megaširoké garáži, jak to je vyfocené? Že zdravím a smekám před řidičským uměním. Tohle jen tak někdo nedokáže ;-)
    4) barva laku je fajn, ještě že vybírala žena. Bílá je podle mě hnus. Jediné bílé, které jsou pěkné, jsou sloní kost, což kdysi měla myslím stará A8, vypadala v tom fakt hezky.
    Závěrem fajn počtení, přeji hodně šťastných km.

jets_cz 29.01.2010  20:18

« Re: Chválím

Díky za pochvalu :yes:
      K postřehům:
      1. Barva interiéru se Ti nemusí líbit protože to není Tvoje auto >:D - moje polovička chtěla světlý interiér a samozřejmě počítáme s tím že se udržuje hůř než tmavý. Zatím to ale jde, není to tak hrozný. Jednou za rok nechávám čistit interiér profi firmou ve všech autech a je to pak jak nové ;-)
      2. Mlhovky jsou podle mně na prd, ale to je věc názoru. To auto je z 90% jen jako druhé do rodiny a pro ženu která jezdí do práce na druhý konec města. Místo peněz za příplatek za mlhovky nebo třeba za kožený volant jsme ty peníze dali právě na takové věci jako senzory, kamera, přihrádky atd. Výbava je věc názoru a každý z nás má prioritu v něčem jiném.
      3. Ano, plně souhlasím a skřípu zubama >:D >:D >:D Pozdravy vyřizovat nebudu protože nemám chuť poslouchat zase že to byla moje chyba :-)
      4. Na barvu jsem si já osobně musel zvykat, ale to je taky subjektivní názor každého z nás - moji favoriti jsou černá a bílá bílá bílá bííííláááá, komu by se nelííííbíííláááá >:D >:D
      Díky za názor a postřehy. 6.2. vyrážíme na hory tak se těším na pořádný test Haldexu ;-)

The Stig Driver 29.01.2010  20:26

Lidská závist...

S tím asi nic nenaděláme, ta tu bude vždycky. Vychází to z toho, že někteří lidi jsou liní pracovat nebo se dostatečně neučili atd. a jezdí v nějakých škodovkách a závidí těm co se snaží, že mají něco navíc....:) :-(

talio2 29.01.2010  20:47

« Re: Lidská závist...

no já taky jezdím v nějaký škodovce a tohle bych nikdy neudělal .. né blahys12 vím jak jsi to myslel :-) Český národ se stále nenaučil přijmout úspěch jiných, je to vidět i na našem ML :-(

no mě se taky tenhle týden stala podobná věc, nabourala mě ženská,co jela na červenou a neměla ani ovinný ručení kun*da jedna..

jets_cz 29.01.2010  21:22

« Re: Re: Lidská závist...

tak to ti zaplatí kancelář pojistitelů a budou to na ní pak vymáhat. Jsou to ale starosti navíc... Upřímně tě lituju...

talio2 29.01.2010  21:29

« Re: Re: Re: Lidská závist...

je to na prd..hlavně nemůžeš ovlivnit kolik ti dají peněz.. takže bych byl moooc nerad kdybych blbost té kr*ávy musel ještě dotovat

jets_cz 29.01.2010  21:36

« Re: Re: Re: Re: Lidská závist...

pokud jela na červenou a neměla povinné ručení tak by jí to měli dát pěkně sežrat, ale bohužel to tak většinou nefunguje a doplácí na to ti nevinní :-(

talio2 29.01.2010  21:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Lidská závist...

já ty eskapády popsal u mě v recenzi v sekci: Zkušenosti se servisem pod tou "čárou" z pomlček.. tak si to můžeš přečíst ;-) a třeba napsat něco do diskuse ke mě pod auto :-)

jooo a máš ode mě 3x10 :) a líbí se mi, že to auto vemeš i do terénu!!

jets_cz 30.01.2010  09:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidská závist...

máš ode mně taky 3x10 - ne na oplátku, ale protože sis s tou recenzí vyhrál ;-)

talio2 30.01.2010  17:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidská závist...

díky, nápodobně ;-)

The Stig Driver 30.01.2010  13:01

« Re: Re: Lidská závist...

Jasně já jsem to dával jako příklad :-) Pochopil si to dobře.....
        Ten náš národ, to je samá závist, samé pomluvy atd... :no:

jets_cz 29.01.2010  21:20

« Lidská závist...

njn, štve mně to, když jsem Tigouše přivezl tak bylo pozdvižení na ulici jako kdybych byl na pracáku a koupil si minimálně Skového medvěda. Skoro jako kdyby ten leasing měli platit oni... Nejvíc mně mrzí že jsem neměl peníze na obě nové auta aby pár lidí dostalo infarkt >:D

foto pedro26

pedro26 30.01.2010  19:30

Odvaha

Docela odvaha si se dvěma dětma pořídit světlý interiér. Kór teď v zimě to musí být utrpení. Ale jinak moc fajn. Pěkný fotky. Ať jezdí.

jets_cz 31.01.2010  08:26

« Re: Odvaha

Su celkem překvapený že je to v pohodě, naši smraďoši už mají 6 a 8 let takže už se dají celkem ukočírovat. Uvidíme jak to půjde dál, každopádně zatím vždycky když jsem dal některé auto vyčistit tak všechny zanechané stopy po našich dětech zmizely.

FRPE 30.01.2010  19:36

Každé přistání po kterém se dá odejít po dvou je dobré

Máš velmi moudré a pěkné motto! ;-)

"-- skrytý --" 02.02.2010  13:38

Spotreba

Ahoj, super auto, ale jakou mas pls realnou spotřebu? Podle vsech for to VW s odhadem trosku prepisknul. Schvalne pisu odhad, protoze to snad nikdo nemuze ani takhle blbe zmerit.

V technicky specifikaci ma 10.1-8-6.7 ale na kombinovanou 8 l/100 se nedostal skoro nikdo. Vetsina prispevku na motor-talk.de i spritmonitor.de hlasi 9.5+! A pod 7l se nedostal uz vubec nikdo.

Zajimal by me i 2WD BMT.. pisou 8.5-6.7-5.7, ale opet to nikdo nepotvrdil, pod 8mi na sto sem videl jenom diesely.. ne 1.4TSI :-)

Dalsi vec, nepozorujes mezi 2 az 3 tis otacky nejaky piskani? Je to problem vsech 1.4TSI (nejen tiguan) pri spinani magneticky kladky/vodniho cerpadla. Piskani se objevuje uz od 1000 najetych km..

Edited: Ted sem si to procetl a na vsechno si uz odpovedel! :) Ke spotrebe gratuluju, nemas tak tezkou nohu. Skoro bych rekl, ze mas zatim nejmensi hodnoty, co sem videl.

Ad piskani: Je to opravitelne. Na nemeckym serveru motor-talk.de tohle resi ve velkym. Posilaji stiznosti na VW, soudej se s nima a pod.. :) VW udelal na zaklade stiznosti uz treti revizi dilu, kterej to zpusobuje. Vsechny do ted piskaly, ale ta posledni vypada pry slibne ;) Nekdo si stezoval, ze vada neni vedena v systemu VW mezi castyma zavadama, takze technici tapou.. ale modri jiz vedi ;)
    btw.. nove vyrobeny motory po 2010 by meli byt ok.. ale kdo vi

muzu poslat odkaz na forum..

jets_cz 02.02.2010  16:50

« Re: Spotreba

určitě budu rád za ten odkaz protože to pískání mně pěkně se... 8-s :no: . Načerpám informace a budu na ně tak dlouho tlačit dokud to neopraví.
      V poslední době mám pocit že ta spotřeba šla ještě o něco málo dolů, i setrvačnost je lepší - máme teď najeto 6300km tak se to všechno už uvolnilo. Tento víkend jsme jeli k rodičům - 30km tam 30km zpět po trojkách, zatáčky, kopečky - přesně trasa BV, Velké Bílovice - Hovorany a zpět. Jeli jsme 2 dospělí + 2 haranti, vesnice 50, mimo 100 a přijeli jsme za 7,6l. S tím bych byl celkem spokojený, ale po městě je to :no: :no: :no: - pokud jedu jen někam na nákup a chytnu pár semaforů a kolonu tak je 10l hned :-( . V sobotu jedeme na hory tam potom napíšu jak to dopadlo se spotřebou.

"-- skrytý --" 02.02.2010  18:07

« Re: Re: Spotreba

10l je uz hrozne moc. Vseobecne plati "Objem nicim nenahradis". VW to zmenilo na "Objem nahradis preplnovanim" a pod carou melo byt "a vyssi spotrebou.."..
        Vzdyt ted mam 8l s "neekologickou" 15 let starou 1.4i od Hondy. (Zima a pouze pres mesto) Sice jen 66kW ale 15 let vyvoje? ;)

K tomu piskani... Mrkni na tenhle link:

Nemecky si umim objednat akorat parek, takze posilam celkem zabavne prelozeno:

Nekde ke konci jsou i odkazy na jiny vlakna (golf), kde to resili jeste vic a celkem uspesne...

jets_cz 02.02.2010  19:55

« Re: Re: Re: Spotreba

hmm, nějak jsem nepochopil jestli teda stačí vyměnit tu řemenici, jak si pojedu pro Tigouše tak to znovu otevřu ať začnou pátrat kluci :yes: Když jsem to řešil minule tak mi ukázali papír že ten zvuk patří k projevu motoru, skřípal jsem zubama, ale nic jsem s tím neudělal. Moc dík za info.
          Jinak tam o té spotřebě píšou většinou to samé - dlouhé cesty pohoda, město katastrofa. Já teď mám dlouhodobý průměr 8,9l - hlavně protože 95% jízd je po městě, 1% řádím v terénu (v neděli jsem jezdil po poli s cca 30cm sněhu - 15l - ale byla to bomba!!! 4x4 je prostě zážitek) a minimum jsou dlouhé cesty.
          Vzhledem k tomu že s tím autem najedeme cca 1000km/měsíčně tak mně to zase až tak neštve, ale pokud je někdo na zlomu jestli jít do nafty nebo benzín tak asi moc nadšený nebude...

foto Jetty

Jetty 06.02.2010  10:56

pěkné auto, oceňuji, že když jsi koupil SUV, tak se ho nebojíš vytáhnout do terénu (jako většina majitelů této kategorie). Osobně bych sice volil do tohoto typu auta motor se zkratkou TDI (kroutící moment se v terénu hodí, nízká spotřeba všude) nové CR motory jsou opravdu hodně povedené, navíc nejsou tak náchylné na styl jízdy, u TSI jde spotřeba s plynovým pedálem na podleze rychle nahoru. Nicméně tohle je tvá volba, takže co bych volil já není důležité ;-)
    Pokud můžu poradit ke spotřebě ve městě (zkušenosti z 1.8T) - chce to hodně brzo řadit nahoru, nechávat motor převalovat v otáčkách do 2000/min. Díky přeplňování žádný problém a dynamika je pro město dostačující. S tvým motorem ale nemám zkušenosti a tiguan je i těžší, nicméně si myslím, že to bude obdobné. Já jezdil ve městě za 8l. Samozřejmě taky záleží v jakém městě - odpoledne na jižní spojce ani ve snu >:D

jets_cz 14.02.2010  16:09

« Re: Ahoj

já jsem tento motor volil z důvodů které jsem tu už několikrát popsal. Máš pravdu že spotřeba je hodně závislá na šlapání plynového pedálu. Vzhledem k tomu že ale s tímto autem najedem asi 1000 km měsíčně tak by se nám příplatek za naftu nevyplatil ani kdyby nám Tigouš žral 15l :-)
      Se stylem jízdy po městě souhlasím, TSi krásně táhne prakticky od volnoběhu a při troše snahy se dá spotřeba uhlídat.
      Díky za názor a tipy ;-)

foto d-a-m-

d.a.m. 23.02.2010  15:11

hezká recenze na hezký auto!
    Já mám stálou čtyřkolku a docela by mě zajímalo, jak se s Tigim jezdí.
    Mě osobně se líbí mnohem víc, neř Tuareg, připadá mi takovej "lidskej" >:D
    Jak ti to funguje při rychlejší jízdě teď na sněhu? Věřim ře dobře, nebo ne?

jets_cz 24.02.2010  18:05

« Re: Ahoj,

myslím že stálá čtyřkolka je to nejlepší co může na autě být. Žádná elektronika, pěkně natvrdo náhon na všechny 4. Zkoušel jsem jezdit na poli v hlubokém sněhu a byla to paráda, musel jsem jezdit rychle protože jsem měl strach abych se v těch 30cm sněhu zase rozjel kdyby se Tigouš zastavil. Škoda že jsem byl sám a neměl kdo fotit, byly kolem mně gejzíry sněhu a když jsem pak dojel na myčku tak jsem wapkou z auta smyl snad metrák sněhu :-) :-)
      Do Touarega jsem zamilovaný hned jak vyšel a druhá generace mně úplně nadchla. Pokud to jen trochu půjde tak si ho koupím, je to nádhera. Kdyby mě doma parkoval Touareg a Tigouš, to by byl pohled :yes: :yes:

foto d-a-m-

d.a.m. 24.02.2010  23:15

« Re: Re: Ahoj,

Ale jo, jak se říká - proti gustu...
        Touareg je kára jak prase, ale na můj vkus je to už moc veliký a takový neohrabaný, to Tiguan mi přijde jako auto, s kterým se dá jezdit.
        Ale je to jen otázka mýho vkusu, třeba taková Q7 mě vůbec neoslovuje - přijde mi to jako auto na naše poměry nevhodný, dobrý tak leda do Států.
        Mám rád spíš auta "tak akorát"

Když čtu v diskusi o té spotřebě, dovolím si svůj názor:

U těchhle aut nikdy nedoženeme spotřebu, jakou maj normální placky. A je to i logický. Je to dáno jak pohonem - a je jedno, jestli to je stálý 4WD nebo hydrospojka, ty hmoty "navíc" tam prostě jsou, a hlavně - strašnej vliv má stavba těchto aut, ty odpory jsou prostě veliký!
        Jediný, co zbejvá, je se s tím smířit ;-)
        Mě Vitara nejvíc papá právě na dálnici, kde mají placky naopak spotřebu nejnižší, a je to tím, že při rychlý jízdě vzniká ohromnej aerodynamickej odpor. Do 120, 130 to jde, ale jakmile to rozjedu na 140-170 km, momentální spotřeba je poměrně velká ( kolem 12,13 litrů).
        Naštěstí, čím jsem starší, tím míň potřebuju jezdit takhle rychle, z čehož plyne, že věk má rozhodující vliv na spotřebu paliva >:-[]

"-- skrytý --" 17.03.2010  21:23

piskani

nevim, jestli dorazila soukroma zprava, tak pisu jeste sem. mam tiguana a zda se, ze stejny problem s piskanim u stejneho motoru. podarilo se to nejak vyresit? Diky

"-- skrytý --" 16.04.2010  16:00

« Re: piskani

To by měla spravit nová generace vodních čerpadel. Z německa už jsou slyšet pozitivní ohlasy.

Katalogové číslo čerpadel nové generace je 03C 121 004 J.
      (pro srovnání stará má číslo 03C 121 004 E)

jets_cz 16.04.2010  21:16

« Re: Re: piskani

nevíš jetsli jsou k dostání i tady a jestli to jde uhrát na reklamaci?

"-- skrytý --" 16.04.2010  21:35

« Re: Re: Re: piskani

To by tady mělo být normálně k dostání přes autorizovaný servis. Vcelku stačí přijít tam s tím, že jde o vodní čerpadlo pro 1,4 TSI s katalogovým číslem uvedeným výše. Jestli to jde uhrát na reklamaci netuším, ale můžeš to zkusit. Z Německa mám zprávy, že Volkswagen to jako záruční opravu neodmítá.

jets_cz 16.04.2010  21:46

« Re: Re: Re: Re: piskani

jak budu mít cestu do servisu tak je trochu podráždím. Díky za info. Btw máš pěknou recenzi ;-)

"-- skrytý --" 16.04.2010  21:48

« Re: Re: Re: Re: Re: piskani

Dík, snažil jsem se :-) Jestli to čerpadlo budeš měnit, tak dej vědět, jak to dopadlo.

foto JobiWeb-Net

JobiWeb.Net 02.03.2011  17:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: piskani

Ja mel pri akceleraci tento probem s pisknutim - koukni:
                Mam uz 2. magnetickou spojku 03C121004 J . Tentokrat i novy motor + novy SW motoru, tak snad tato kombinace pomuze a hvizdani se zase nevrátí...
                VW GOLF - TSI 1.4, r.v. 2009, 160hp .
                Piskani Vam opravi - garancni technik pan Lukas Krejci - Porsche Praha Prosek, mohu jen doporucit.

"-- skrytý --" 19.03.2010  10:56

tsi spotreba

Ahoj, k te sportebe. Ja mam teda taky 1,4TSI 110kW v úprave Bluemotion. Mam jen dvoukolku, v papirech to ma byt po meste 8, po 2,5tis kilometrech mam prumernou 9,5 a to na to moc nedupu. Vyrazim s tim na dalnici, tak okolo 150 uz si to taky bere tech 10.

jets_cz 19.03.2010  14:00

« Re: tsi spotreba

pokud se nepletu tak dvoukolka by měla mít v papírech průměrnou spotřebu 7,5l. 8l mám v tp já u 4x4. Jinak ve městě je to opravdu žrout, těm 9,5l věřím, ale na dálnici by to až tak moc žrát nemělo, možná je to tím že je ještě nový... Jak funguje start & stop? Jsi s tím spokojená?

"-- skrytý --" 20.03.2010  08:25

« Re: Re: tsi spotreba

Mno ja mam mit ve meste 8 litru, ale zatim se tam fakt neblizim. Prumerna nevim kolik je, ale diky dvojkolce a Bluemotion je to jeste min.
        Start stop je dobre, funguje to dobre, akorat to stejne zafunguje az je motor zahratej, takze na kratke prazske jizdy to nema moc efekt.

jets_cz 20.03.2010  20:11

« Re: Re: Re: tsi spotreba

město 8,5 mimo město 5,7 průměr 6,7 - to co jsem psal já tak platilo pro obyčejnou dvoukolku bez BMT. Já jezdím ve městě normálně mezi 8 - 10 litry, ale mám 4x4 a ne BMT...

Moik 11.04.2010  20:54

« Re: tsi spotreba

Já jsem přešel na Tiguana TSI z Mondea TDCi ta spotřeba mi dává zabrat :-) Chce to úplně jiný návyky. Po městě dojíždím do práce asi 3km, je teď docela zima, 3-4st. ale spotřeba okolo 13 není problém, když se hodně snažím, tak 11. Mondeo to umělo za 8,5-9 cca. Ale na dálnici jsem 150 na tempomat urazil 100km za 9,1, zatím nejnižší, co se mi podařilo je 8,9. Auto má asi 1800km najeto.

ALE: kdo máte tento motor, když je to úplně studené, motor nejede, celkem je cítit, že by to chtělo, ale prostě nejde, jak když je zahřátý, laicky jak kdyby nejel ten kompresor, přes 2500 to studený netočím - má někdo podobnou zkušenost?

jets_cz 12.04.2010  18:08

« Re: Re: tsi spotreba

já po městě pokud je hodně rozjezdů tak jezdím za 10l. Když bylo auto nové tak motor šlapal naprosto stejně i za studena i zahřátý. Po té co mi ale přehráli nový sw řídící jednotky tak za studena cuká jako svině. Budu to reklamovat...

"-- skrytý --" 17.04.2010  16:21

« Re: Re: tsi spotreba

3 km? Nemáš lepčí se 2x denně kousek projít? Bejt tebou, tak chodim, dokud můžu. Na sraní do seniorských plenek budeš mít času víc než dost.

Moik 22.04.2010  20:39

« Re: Re: Re: tsi spotreba

Hehe, taky jsem uvažoval o koupi druhého Tiguana >:-[]

Jeden by stál v práci a druhý doma a já bych mohl jezdit do práce na kole nebo i pěšky :yes:

Ale kura společník je proti

Neber to urážlivě... ale vždy, když mi to situace v létě dovolí, jedu na kole.

"-- skrytý --" 17.04.2010  09:15

31 km

Technická poznámka: Pokud má auto najeto méně než 100 km, nechá se jeho počítadlo bez potíží vynulovat a není to ani nezákonné (u nás stáčení není nezákonné vůbec, ale tohle je přípustné i v Německu, kde jinak jde o trestný čin). Pozdější zásahy běžným postupem řídicí jednotka už odmítne. Takže kdyby prodejce nebyl líný, tak to vynuloval a nepoznal bys nic :-)

jets_cz 17.04.2010  12:09

« Re: 31 km

hmm, tak to jsem nevěděl... Vadí mi to protože se k těm autům chovají všichni jako hovada, jednou jsem se bavil s kámošem co dělá mechanika u Škodovky a říkal mi že tam většina mechaniků když připravujou auto na prodej a je to něco lepšího tak ho pěkně potrápí na zkušební jízdě. Prej když oni na to nemají tak si aspoň užijou, však ti šmejdi podnikatelský to prej přežijou.

"-- skrytý --" 17.04.2010  16:17

« Re: Re: 31 km

Bohužel máš pravdu...

Moik 22.04.2010  20:42

« Re: Re: 31 km

Třeba ten Jetsův už vynulovali 3x nebo kolikrát to dovolí a zas jim s tím někdo další kilíky najel :-)))))

Ale IMO 300km tomu nemůže uškodit, ale jde o princip, chápu...

Nedělám si ale iluze.. jak tu někde psal kdosi z autosalonu Škodovky, tachometry se stáčí z 5000km na nulu a prodává se jako nový...

jets_cz 22.04.2010  21:07

« Re: Re: Re: 31 km

ty jsi rozený motivátor :-) :-) :-) , hned se mi bude líp spát :-) . je to svinstvo, náš zákazník náš pán už dávno neplatí...

"-- skrytý --" 23.04.2010  00:17

« Re: Re: Re: 31 km

No jde to max. 3x a pokaždé to musí ukazovat méně než 100 km ;-) A jak jsem zjistil, jde to udělat i bez napojení na počítač.

jets_cz 02.06.2010  16:44

Telefon

Včera navečer jsem byl s malou u zubařky a když jsme se vraceli k autu co nevidím? Na zadním křídle leží moje Nokia N97!!! Po prvním šoku jsem si uvědomil že jsem si ho tam položil odpoledne v garáži a pak jsem na něj zapomněl... Telefon tam přežil jízdu cca 4km od nás na polikliniku v BV. Několik rozjezdů, několik prudkých zatáček, u parkoviště obrat o 180 stupňů při vjezdu na něj. Tyyyyyyyyyyyyyyyyy brďoooooooooooooooooooooooo, štěstí jako prase. Když si představím jak bych ho hledal a netušil bych kde mohl zmizet.... Fuj :-O :-O :-O

foto Jerry-XXL

Jerry XXL 30.07.2010  23:55

Dnešek

Ty ho tedy moc nešetříš >:D

jets_cz 31.07.2010  06:54

« Re: Dnešek

omyl Jerry :-), to že jezdím v terénu neznamená že se k tigoušovi chovám jako prase... Spíš si užívám rozjezdy s hrabáním v blátě a do kaluže vjedu rychle jen když si ji poprvé projedu a vím že tam není nějaká jáma kde bych nechal nápravu. Myslím že to co dělám by měl tigouš zvládnout s velkou rezervou, k čemu je SUV se 4x4 když bych s ním jezdil jen po silnici...

foto Jerry-XXL

Jerry XXL 31.07.2010  18:21

« Re: Re: Dnešek

Však jasný .
        Ja to myslel ze srandy .
        Hranice Tigoušů je o hodně dál .
        Na tohle jsou bez problémů stavěni :-! :yes:

jets_cz 01.08.2010  09:27

« Re: Re: Re: Dnešek

včera jsme byli s rodinkou v ZOO v Lešné, jeli jsme na pohodu 50/90-100 a sjeli jsme to se spotřebou 6,4l :-)

foto JobiWeb-Net

JobiWeb.Net 02.03.2011  17:46

« Re: Re: Re: Re: Dnešek

Kde tankujete - jaky benzin ? Mne se osvedcila Verva 100..

jets_cz 02.03.2011  18:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Dnešek

já tankuju na Agipce normální 95 a nepozoruju nějaké problémy...