Suzuki Swift 1,2 GL AC 69kw

Suzuki Swift, foto 1 Suzuki Swift, foto 2 Suzuki Swift, foto 3 Suzuki Swift, foto 4 Suzuki Swift, foto 5 Suzuki Swift, foto 6 Suzuki Swift, foto 7 Suzuki Swift, foto 8
Suzuki Swift, foto 9 Suzuki Swift, foto 10 Suzuki Swift, foto 11 Suzuki Swift, foto 12 Suzuki Swift, foto 13

Přezdívka auta Muzuki Rok výroby 2016 Koupeno nové najeto [km]:17000 palivo: benzin počet válců: 4 objem [cm3]: 1242 výkon [kW]: 69 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 211 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 5.2

Tak aj ja som uz vlastnik "svišťa" cesta k tomuto autu bola taka ako ked kracate po ceste a zakopnete o nieco a ani neviete o co .
Bol som rozhodnuty ze si kupim nove auto ale oproti suzuki swift moje predstavy boli uplne ine ,mal som zaujem vacsie kompaktnejsie rodinne auto medzi mojich favoritov patrili citroen c4 picasso ,peugeot 3008 predosla verzia ,mitsubishi asx a volkswagen sportsvan.
Mam citroen c3 picasso aj ked som s nim velmi spokojny chcel som ho predat a kupin nieco zo spomenutych aut .
Okrem toho mam este opel agilu rocnik 2003 je to male hrave auticko ale uz pomerne stare.
Po zvazeni som sa rozhodol ze picasso menit nebudem a kupim niejake mensie auto a zacal som hladat sledovat recenzie videa atd.
Rozhodne som nechcel 3valec a ani ziadne z tych novych turbokrachov ako napr tsi ecoboost atd.ktorych zasiahla vlna downsizingu.
Chcel som klasicky atmosferak ktorych je cim dalej tym menej tak velky vybet nebol .
Podmienky som mal skromne nepotrebujem mat vycackane auto zaklad bol auto do 10000€ ,atmosfericky motor a z vybavy aby to malo klimu a tempomat .
Do finale sa dostali : kia rio ,suzuki swift,renault clio a vitazom sa stalo suzuki swift 1,2 vo vybave gl.
Bol som navsivit jedneho predajcu pozriet si to auticko vyskusat si ,cim dalej tym viac sa mi to auto zacalo pacit .
Od predajcu som nedostal ponuku ktora by ma zaujala a k tomu trebalo na auto cakat tak com prostrednictvom emailov poziadal dalsich predajcov o ponuku na vozidlo suzuki swift 1,2 gl.
Skoro vsetci predajcovia mi poslali ponuky no neboli nicim vynimocne ziadne extra zlavy ci akcie ale chapem ide o male auto tak tam sa z ceny velmi zbijat neda .
Zaujala ma jedna ponuka ktora bola oproti inym najvyhodnejsia jednalo sa o suzuki swift 1,2 gl biela metaliza plus zimne pneu ,zakladna vybava (lekarncka,trojholnik ,vesta a lano)a gumene rohoze.
Cena vozidla podla cennika 9590€ plus metaliza zdarma .
Moje poziadavky na auto boli splnene agregat 1,2 4valec ,klima tempomat vo vybave a cena do 10000€.
Po kupe som autickom presiel trasu cez 300km a islo sa super aj ked male ale pohodlne zvlast sedacky dobre tvarovane nic nevadi ani prava noha o nic nezavadza od coho by vas mohla boliet ako u inych aut akurat prevedenie palubnej dosky a vypln dvery len z tvrdych plastov .
Co mi vadilo bolo ovladanie palubneho pocitaca ktore je obladane pomocou zatlacania kolika na pristrojovom panely je k tomu zly pristup pocas soferovania bud cez volant alebo poza neho .
Auticko som nemohol vytacat kedze je v zabehu citil som ze pitrebuje do vacsich otacok ked ho chcem viac rozkotulat pripadalo mi take lenive zo zaciatku asi som cakal viac alebo je to tym ze je v zabehu tak nemozem to prehanat .
Vacsinu cesty som isiel po dialnici v priemere 110 km za hodinu max do 120km za hod.
Po 320km ukazoval palubny pocitac priemernu spotrebu 5,2 l na 100km.
Celkovo sa mi auto paci tak ako z vonku aj z vnutra povodne som ho chcel pre manzelku ale asi si ho necham pre seba jej zostane to vacsie.
Zaujmavost auto ma podla popisu 42L ja som natankoval 44,3L.

- male sikovne
- usporne este som neprekrocil podla palubneho pocitaca hodnotu 5'6 l/100km a to som jazdil dialnice 140km za hod striedal s okrskami .
-vyborny poset za volantom pohodlna sedacka aj na dlhsie trasy .

-Maly batoznovy priestor ale na bezny nakup do supermarketov uplne staci ,
-Tvrde plasty,
-Nevhodne umiestnena packa na ovladanie palubneho pocitaca.
-Neprakticke tlacitko prednych hmloviek ...je umiestnene na lavo od volantu na palubnej doske kde je aj nastavenie vysky svetiel ...pri zapnuti hmloviek tlacitko treba hladat neda sa len tak intuitivne ale zadne hmlovky sa ovladaju na packe pod volantom uz tam mohli byt aj predne a nie tak neprakticky .
-velky polomer zatacania kolies az mi to normalne vadi na take male auto
-problem so smerovkami ak nepocitam trojblik nevypinaju sa samostatne po prejdeni zakrutou len vynimocne sa to stane schvalne skusam spravit aj protipohyb ale blinker sa nevypne blika dalej .
-Zle sa zatvarajuce dvere treba pouzit viac sily na ich zatvorenie .

Prvá servisná prehliadka po necelých 15000 km presne po 12800 km išiel som skôr keďže jazdím dlhé trate do zahraničia .
Čo ma zarazilo pri objednávaní na servisnú prehliadku bolo to že som si nemohol doniesť olej ani filter dôvod že kým je auto v záruke tak všetko dodáva autorizovaný servis takže :
Olej 0w-20 ecstar 3,4 l ma vyšiel na 47,62€
Filter na 10€
Celá servisná kontrola ktorá spočívala vo výmene oleja a filtra má vyšla na 106,26€.

Auto som kupoval v Martine v Mikone od nich som dostal najvyhodnejsiu ponuku nebolo to nic extra ale oproti ostatnym predajcom ktorych som oslovil tak som dostal naviac zimne pneu , gumene rohoze a zakladnu vybavu .
Prijemne vystupovanie predajcu vedel poradit pomoct prakticke info ohladom auta .

esteticke upravy

-deflektory
-tmave folie
-laktova opierka
-potahy sedadiel
-vymena anteny za zralociu plutvu
-alu disky proline vx 100

3.1.2019 19:25

Po 2 rokoch uzivania

V tieto dni su tomu 2 roky co prevazne jazdim mojim svistom .
Najazdenych mam necelych 62000 km a absolvovane 4 servisne garancne priehladky okrem toho som servis nemusel navstivit .
Jazdim prevazne dlhe trasy kedze pracovne som za hranicami cize ak napisem ze cca 80% jazdim po dialnici tak je to pravda .
S autom som celkovo spokojny zvlast odcenujem sedadla ktore niesu nicim vynimocne ale su fakt pohodlne nemaju ani nastavitelnu bedrovu opierku ziadna bolest chrbta .
Je to male sikovne auticko ale aj tak uvazujem o jeho predaji a zadovazeni niecoho vacsieho predsa vhodnejsie na dlhe trasy .

Přidat názorDiskuse: Suzuki Swift 1,2 GL AC 69kw

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

Další vozy Suzuki Swift