foxypetoo (muž 36 let) Poslat zprávu

Suzuki Swift

Suzuki Swift, foto 1 Suzuki Swift, foto 2 Suzuki Swift, foto 3 Suzuki Swift, foto 4 Suzuki Swift, foto 5 Suzuki Swift, foto 6 Suzuki Swift, foto 7 Suzuki Swift, foto 8
Suzuki Swift, foto 9 Suzuki Swift, foto 10 Suzuki Swift, foto 11 Suzuki Swift, foto 12 Suzuki Swift, foto 13 Suzuki Swift, foto 14 Suzuki Swift, foto 15 Suzuki Swift, foto 16 Suzuki Swift, foto 17 Suzuki Swift, foto 18 Suzuki Swift, foto 19 Suzuki Swift, foto 20 Suzuki Swift, foto 21 Suzuki Swift, foto 22 Suzuki Swift, foto 23

Přezdívka auta Swifťák Rok výroby 2011 Koupeno ojeté najeto [km]:34000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1242 výkon [kW]: 69 kroutící moment [Nm]: 118 zrychlení 0-100 km/h [s]: 13.5 maximální rychlost [km/h]: 160 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 211 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 4.7

Zdravím Čitateľov portálu auto.cz!

Chcel by som sa podeliť o skúsenosti a dojmy z auta SUZUKI SWIFT, lebo pred dvomi mesiacmi pred kúpou tohto auta by som bol dal čokoľvek za čo možno najviac uživateľských informácii o tomto aute a prekvapilo ma, že o tomto aute boli len dve recenzie na „moje auto“.

Prečo práve swift? Ešte počas posledného semestra na škole som si hovoril, že keď nastúpim v práci, tak mojím prvým autom bude určite nový swift sport. Veľmi sa mi páčil a pomer výbava/cena bol neodolateľný a najlepšie tak rok – dva starý. Postupom času som začal uvažovať o niečom väčšom, s väčším kufrom (na road-trip-e nie je treba riešiť miesto na spanie) a zakotvil som na dlhšiu dobu pri 6-tkovom golfe v kombíku. Takmer dva mesiace som behal po nete a po bazároch, aby som našiel dobrý kus. Začalo sa to pri cenovke 8,5 tisíc. Ta cena bola úchvatna, ale len spočiatku, keď som zistil že autá s tak nízkymi cenami sa nachádzajú len v bazaroch AAA a ceny ktoré uvádzali na nete boli zavádzajúce, pretože v nich nebolo zarátané prihlásenie auta (pri 1.6 cca 300€) a ďalšie stupidné poplatky ktoré cenu auta zdvihli o 600-700€. Ale viete ako to je, ak ste pre niečo veľmi nadchnutý tak viete prížmuriť oko...aj dve. Preto som išiel so svojím limitom vyššie a auto ktoré splňalo moje požiadavky som našiel. Avšak po nášteve mechanika, ktorý po prezretí auta povedal, že do roka investícia 1500-2000€ kvôli rozvodom, vodnej pumpe, zadným brzdám, ozívajucej sa dvojhmote som sa nie len toho konkrétneho ale celkovo auta s dieslom vzdal. Pri mojom cenovom limite a plate by som zažíval nočné mori. A tak späť k internetu. Len tak zo zaujímavosti som si pozrel na nete, či tam náhodou nebude nejaký swift sport za rozumnú cenu, ale miesto neho tam bol 2 ročný kus s 21000 tisícmi „obyčajného“ swifta, ktorý ma dovtedy nijak extra nebral ale kvôli jeho cene som neváhal ani minútu a o pol hodinku som už volal pánovi z KE. Rozhodovanie bolo rýchle aj z toho dôvodu, že v rodine máme predošlú generáciu swifta, ktorý bol tiež s takýmto nábehom kúpeny, sme s ním celkovo spokojný a do dnešného dňa s ním nebol žiaden problém a to už atakuje 100-ku najazdených kilometrov, možno aj práve jednoduchosti motora a celkovo celého auta. Žiadne turbo, vtreky, dvojhmoty, časticové filtre, zložité nápravy a podobne.

Takže prejdime k samotnému autu. Auto je v plnej výbave GS s atmosferickým benzínovým motorom o objeme 1.2l v červenej metalíze. Auto je na prvý pohľad takmer rovnaké s predošlou generáciou, ale pri tom druhom pohľade zistíte, že až na nejaké detaily je auto úplne iné, lepšie a pre mňa krajšie. Páči sa mi, že inžinieri v suzuki si prečítali ohlasy na predošlú generáciu swifta a takmer všetky negatíva ktoré nám a určite aj iným uživateľom vadili, odstránili.

Opis exteriéru by som rád vynechal, pretože to aké je auto dlhé, široke a podobne by vám v číslach veľa nepovedalo a to či je pekné alebo škaredé je veľmi subjektívne. Celkovo pôsobí zovňajšok vyvážene, aj pomer výšky dverí a okien je skvelý, smerom dozadu sa okná pekne zužujú a hlavne už to nieje ta výkladna skriňa ako v predošlom swifte. Čomu som ešte veľmi vďačný, sú zatmavené zadné skla. Nepačia sa mi tie čierno čierne fólie, ale také jemne tónovanie je skvelá vec po výzorovej aj funkčnej stránke.

Interiér je okrem stropnej lampičky, gombíkov na dverách a riadiacej páky celý nový.
Jednou z vecí, ktoré ma potešili hneď po nástupe do auta, bolo vylepšenie zatváranie dverí, ktoré znie lepšie a hlavne už to nie je 50/50 v úspešnosti zatvorenia dverí na prvý pokus. 100% to nie je ešte stále, ale možno tá ďalšia generácia :o))
Ako je písané v mnohých recenziách, sedadlá sú nižšie „len“ o 3 cm. Človek by si pomyslel, že to si ani nevšinem, ale čuduj sa svete, je to teda celkom dosť a hlavne ten rozdiel je cítiť na nohách, keď už nemusíte nohy ukladať na pedále ako v dodávke. U sedadiel sa okrem výšky zmenilo aj ich tvarovanie, kde mysleli aj na oblasť bedier, ktoré sú dobre podopreté aj bočne vedenie je dostatočne, ale pre chudých šoférov ako som ja, aj tak nedostatočné :o))) Škoda že, nezmenili látku sedadiel, ktorá je náchylna na pošpinenie.
Palubný počítač umiestnili pekne medzi budíky, nie do stredu palubovky pod oknom ako v 90 rokoch. Aj grafika nie je úplne na zahodenie, čísla sú pekné oblé, škoda len toho ovládania čudlíkmi. Nie je to nič hrozné, nulujem kilometre a spotrebu len po natankovaní, takže keď stojím a nie je to ani palubný počítač kde by ste sa mohli vrtať v siahodlhých nastaveniach auta, takže len veľmi malé mínus.
Palubná doska...čo do tvaru a výzoru míľovy krok vpred, uvidíme po najazde kilometrov či aj kvalita sa posunula vpred, lebo v predošlej gen. je rozhrkaná ako cigánska hračka.
Akustika. Do rýchlosti okolo 80-90km/h je v kabíne tichúčko, a to jazdím od začiatku na zimných pneu. Na bratové bmw sa nedoťahuje, ale v porovnaní s predošlým swiftom sa to ani nedá porovnávať.
Už keď sme pri tej akustike, tak musím pochváliť aj repro sústavu s rádiom, ktoré hraje celkom slušne, dokonca sa pohrali aj s výplňami dverí ktoré nerezonujú po pridaní hlasu resp. limit bol posunutý oveľa vyššie. Čo mi ale chýba su stredy. Je to chvíľami aj príliš predunené a to mám v rádiu bassy aj výšky na 1-ke. Aj samotné radio možno pochváliť, čo sa kompatibility týka, teda aspoň toho v najvyššej výbave ktoré má aj bluetooth. Sadnem do auta, naštartujem a nemusím sa o nič starať, samo sa spáruje s telefónom a dokonca mi v mobile zapne hudobný prehrávač a pokračuje tam kde skončil. Skvelá vec. Čo ale rádiu musím vytknúť je ovládanie menu a nastavenie samotného bluetooth. Hrozné....ako keby to robil dééžo z bankladéžu. A zvlášť keď nemáte manuál (majiteĺ ho nevie nájsť) je to teda pohroma.
Volant je obtiahnutý príjemnou jemnou kožou, aj keď uvidíme po 50 tisícoch ako bude vyzerať. Dobré je aj ovládanie radia a tempomatu na volante. Gombíky idú presne a ľahko.
Ďalším plusom, na ktorom inžinieri popracovali sú slnečné clony, ktoré sa dokažu vyklopiť do vätšieho ako 100° uhla, kedy boli takmer nepoužiteľne, keďze predné okno je dosť nízke a samotná clona dosť veľká. To znamená, že ak vám vtedy do očí svietilo a videli ste aspoň niečo, tak keď ste si sklopili clonu nevideli ste vôbec nič :o)))
No a posledným vylepšením sú výduchy ventilácie pod prednými sedadlami pre zadných cestujúcich...áno čítate správne, vymoženosť čo mala už aj škoda 120!!!!
Vecou ktorá ma obťažuje je ale ovládanie okien. Automatické je len vodičovo a aj to len smerom dole. Otravné a nemyslím, že by to až tak predražilo cenu auta.
Bezkľúčové ovládanie...jedna báseň, vychytávka bez ktorej ďalšie auto ani nechcem. Náš swift to nemá, takže porovnať neviem, či sa to nejako vylepšilo, ale je to dokonalá vec. Aj logika mechanizmu je dobrá.
Na ostrek okna máte dokopy 6 trysiek a aj tlak je oveľa väčší, takže aj keď nemáte úplne nové stierače tak veľkosť plochy ktorú pokryje voda z ostrekovačov to vie do istej miery kompenzovať

Motor má 94 koní a 118 Nm točivého momentu. Hodnoty nič extra v dnešnej dobe, ale na váhu 1020 kg stačia. Po meste maximálne. V akejkoľvek sitúacii ste dostatočne agilný, keďže na dvojke je schopne uháňať takmer 100-kou. A mimo mesta je to skôr na tú úspornu jazdu ako na nejakého piráta ciest, čomu som aj do istej miery rád, aspoň zatiaľ kým nemám plat ktorý by mal 4 cifry. Za dva mesiace čo ho mám, som s ním najazdenil vyše 6000 km a spotreba po vypočítaní vychadza 5,1-5,2 a to je polovica po meste. Zvyšok mimo mesta, diaľničnú známku nemám. Takže v dnešnej dobe málo výdané, aby hodnoty výrobcu sedeli presne na desatinu. Ale ak mám vynulovanú spotrebu, tak mimo mesta sa pohybujem okolo hodnoty 4,5-4,7 a raz sa mi podarilo na úseku 120 km spotreba 4,3. Upozorňujem, jazda je cielená na spotrebu ale v rámci rýchlostnych limitov. Takže mimo 90 km/h a v dedinách cca 60 km/h žiadne slimáčie tempo a keď treba tak obehnutie víkendových vodičov, autobusov alebo tatroviek a to všetko na zimných pneu. Takže áno, pretekár z vás s týmto motorom nebude, teda maximálne tak po meste, ale aspoň vám ušetrí nejedno euro na účte.
Čo sa prevodovky týka, tak piaty stupeň je čisto ekonomický. Zrýchľovať sa autu nechce takmer vôbec, dokonca aj na dosiahnutie maximálky je efektívnejšie to nechať vo 4-ke :o))) K sprevodovaniu žiadne výhrady. Tie mám len k chodu prevodvej páky. Tak ako v minulej generácii, pred každým stupňom sa mierne zadrhne (vraj športový fíling). Neviem no, vedel by som si to predstaviť aj bez toho.
Podvozok sa taktiež zlepšil, hlavne čo sa týka pohltenia nerovnosti a bočného náklonu v zákrutach. To čo píšu v každej recenzii, je naozaj pravda!!

Vzhľad
Vylepšenia oproti minulej generácii, hlavne akustika
Podvozok a jeho tlmenie nerovností
Spotreba
Rádio s bluetooth
Bezkľúčové odomykanie a štartovanie
Jednoduchosť motora a následny servis

Predná kapota kvôli tvarovaniu náchylna na kamienky oveľa viac ako u iných aut (riešené ochrannou priehľadnou foliou)
O niečo viac Nm by neuškodilo
Ovládanie rádia
Ovládanie okien
Auto má určite oveľa viac nedostatkov, záleži však čo od neho očakávate. Ak luxus, technickú vyspelosť a možno výkon premiových značiek, tak to sa potom nad niečím takým ani nepozastavíte. Ale za cenu 7500€ si myslím tak nové a spoľahlivé auto nenájdete

Takže zatiaľ som bol raz v suzuki a raz u svojho autorizovaného mechanika. V suzuki to bola oprava v rámci 3-ročnej záruky, kedy mi preinštalovali riadiacu jednotku, alebo len jej časť, neviem ako to funguje, ale chybou bolo ovládanie na volante, kedy tempomat bolo treba zapnúť na viackrát a niekedy sa sám vypol a ovládanie rádia taktiež blblo. Keď som pridal hlas ubralo mi ho a opačne. Tak či onak, pomohlo to a funguje to bez chybičky a ešte výmena koncovky na zadnom ostrekovači. Keď som si umyl predné okno, zo zadného mi vytieklo trochu vody. A u svojho mechanika to bola prehliadka po 2 rokoch, kedy sa vymenil len olej a peľový filter, všetko ostatné bolo ok.

Detailami vás nebudem obťažovať, celkovo ústretový a milý pán. V budúcnosti sa už nebudem zdržovať pri kúpe auta autobazarom AAA....na míle ďaleko od neho

Úpravy

No keby bolo viac peniažkov, tak určite by som si kúpil spojler na 5-te dvere a ešte viac odhlučnil interiér a vymenil repro, ale zatiaľ nie sú takže to nechávam len tak. Vec ktorú som si upravil je, že som vymenil vzduchový filter za K&N. V našom swifte máme celé sanie K&N za nejakých 200€ a autu to veĺmi pomohlo (ako keby mu pridalo pár Nm, lepšie a rýchlejšie reaguje na plyn). Na nového swifta som to našiel, ale len na nejakej stránke, kde boli cenovky v dolároch a do takého sa mi nechce ísť, tak som si kúpil len vložku K&N a v maske som dal dole príklopku spred sania. Taktiež pozorovateľný rozdiel. A ešte ta spomínana folia na prednej kapote a na leto velúrove koberce. Radšej nejaké dve stovky miniem na vozenie sa a na výlety ako na takéto upravy.

6.11.2015 22:29

Totálka

Po dlhšom čase pridávam príspevok, bohužiaľ nie zrovna príjemny. S autom som mal pred niečo vyše 2 týždňami haváriu s laňou. Postavila sa mi do cesty a nie a nie uhnúť. Auto oproti, tak neostalo nič iné ako brzdiť a čakať na náraz. Prikladám fotky tesne po havárii a pri predaji vraku. Čo sa týka súhrnu spokojnosti a nespokojnosti s autom počas 2 rokov. Určite odporúčam každému s cenovým limitom do 10 000 kúpu swifta. Počas 2 rokov som stihol nabehať bez mála 60 000 a za celý čas som iba lial benzín, menil filtre a olej, 1x menil brzdové doštičky a pred mesiacom ložisko v kolese. Čo do servisu maximálna spokojnosť. Auto bolo úsporne, po odhlučnení tiché atď. Čo do nespokojnosti tak určite veĺkosť kufra. Posledný rok som robil veľa krát dlhšie trasy nad 400km a bral osm viacero vecí a jediným šťastím bolo že sme cestovali len dvaja s manželkou lebo zadné sedadlá boli stále plné. Druhou výčitkou sú sedadĺa- za prvé ich rýchlo špiniaci sa povrch a za druhé nedostatočna bederná opora. Po 200km už človek začínal cítiť srtnulosť. A síce motor bol úsporny, ale na druhej strane to nebol naozaj motor na dialnice. Nad 100km sa mu zrýchľovať naozaj nechcelo. Uź keď sa rozbehol tak išiel bez spomalenia aj v stúpaniach ale kým sa dostal zo 100km/h na 130-140km/h tak to teda trvalo. Suma sumárum. Odporúčam kúpu, to určite.

5.6.2014 10:43

Garančná prehliadka

Tento týždeň som pri nájazde 40 000 km absolvoval prehliadku (3 roky, 45000), kvôli prvej prehliadke ktorá bola vykonaná skôr sa mi to všetko poposúvalo. Vymenený olej, filtre, brzdová kvapalina, vyčistená klíma a skontrolované ventili resp. ich prenastavenie. Zatiaľ všetko v porriadku.

Mesiac pred v rámci záruky vymenená kulisa riadenia, kvôli rezonancii páky na trojku pod plným plynom. Rezonancia sa úplne nevytratila ale je to hodný kus lepšie.

28.3.2014 09:06

Odhlučnenie celého interiéru

Mám veľkú a myslím že kvôli rozpoltenosti názorov na internete aj zaujímavú novinku. Nechal som si odhlučniť interiér auta a kapotu košickou firmou Sound & Car.

K samotnej firme...veľká spokojnosť z mojej strany kvôli dobre vykonanej práci (fotodokumentácia neskôr), dokonca aj napriek tomu, že použili viac materiálu ako predpokladali predom, cena už ostala rovnaká a dokonca som mal aj zľavu na materiál kedy STP gold som mal za cenu STP silver, vraj som prvým zákaznikom ktorý si nechal komplet interiér na ktorom bol použitý gold (rozdiel minimálne v hrúbke, miesto 2,2mm je 2,8mm). Čerešničkou k spokojnosti bolo komplet umytie auta von aj dnu, impregnácia plastov a gúm. Takže toľko k firme.

Teraz k samotnému odhlučneniu. Na internete nájdete množstvo diskusii o tom ako sú to vyhodené peniaze a efekt sa aj tak nedostaví a v podstate jediným zdrojom pozitívnych informácii su samotné stránky dynamat-u a na tejto stránke ( http://www.autodax.sk/fabia-stp-vs-dynamat ). Takže bolo to skôr hop alebo trop. Nakoniec to ale dopadlo podľa očakávaní, nemožno totiž povedať že to moje očakávania predčilo. Limuzína najvyššej kvality to si myslím nie je (aj keď ani to naisto nemôžem povedať...ešte som sa neviezol :D ) ale rozdiel je markantný. Slovami to nebudem vedieť vyjadriť úplne presne, dokonca aj hodnoty db vám toho veľa nepovedia, kedže db je jednotkou ktorá sa mení exponenciálne(pri članku fabie je to vysvetlené)

Aby som ale nezavádzal pekne poporiadku. Pri vypnutom rádiu a ventilátore na kvalitnej a hladkej asfaltke budete vnímať iba hluk vetra v okolí spätných a celkovo aerodynamický hluk, ktorý by potlačili jedine dvojité sklá. V aute sa môžete do rýchlosti 90 km/h (viac som zatiaľ nešiel) rozprávať šeptom. Bez nadsázky. A to ešte musím poukázať nato, že včera dosť fúkalo. Pri horšej kvalite asfaltu sa už k aerodynamickému hluku pridá aj ten od kolies, ale aj napriek tomu je tento hluk v úzadí. Dokonca som si stiahol aplikaciu do mobilu na meranie hluku, takže pridám aj hodnoty pri rôznych rýchlostiach a kvalitách ciest a pre porovnanie dám hodnoty s predošlou generáciou swifta bez odhlučnenia.

Pri zapnutom rádiu a ventilátore to je tak, že ak sa sústredite na hudbu tak spomínaný hluk vôbec nevnímate.

Čo sa týka zlepšenia zvuku audiosústavy. Väčšie basy nepribudli, skôr je tie basy lepšie počuť... nezaniknú. Stredy a výšky su zretelnejšie, dokonca som musel ubrať výšky jeden dielik na rádiu. Po konzultácii s nimi do budúcna zvažujem aj upgrade audiosústavy, konkrétne predzosilovač a výmena reproduktorov. Ďalší postreh...ak si poklepete na plechy, zvuk ako keď poklepete na plexisklo. A zatvorenie dverí a kufra rovnako utlmené.

A teraz k samotnej cene. Celé ma to vyšlo 400€. Bez tej „zľavy“ od nich a od firmy odkiaľ brali materiál by to bolo 480€. A cena audia by ma vyšla potom na ďalších 400€.

14.3.2014 11:57

Nasávanie

Za toto ma možno niektorý uživatelia „ukameňujú“ a budú tvrdiť že je to maximálne zbytočné, ale aj napriek tomu si stojím za svojím konaním. Pridal som fotku úpravy nasávania. Snažil som sa ponechať podobnú dĺžku nasávania, akurát sa upravilo spôsob akým prúdi vzduch do samotného nasávania, nie je to z motorového priestora pri svetlomete ale priamo od prednej masky. Ak by to niekoho zaujímalo môžem sa rozpísať viac v diskusii

26.2.2014 16:34

Ťukanec

Koncom januára sa podarilo pánovi v oktávii nedať mi prednosť a vytunil mi zadné pravé dvere + nejaké škrabance okolo. Oprava vyšla na vyše 1400€ s tým že mi celé dvere vymenili za nove a už keď mali nariedenú farbu tak mi striekli aj zadné park. senzory.

Aj z toho dôvodu bola odialené odhlučnenie celého interiéru. Vidím to tak na začiatok apríla...dúfam :o)

26.2.2014 16:26

Denné svietenie

O dennom svietení v podobe LEDiek som uvažoval dlhšie ale konečné rozhodnutie prišlo keď mi žiarovky OSRAM night breaker po 4 mesiacoch používania odišli do večných lovíšť. O akú konkrétnu značku sa jedná vám nepoviem, všetko som to nechal na servis, mojou jedinou požiadavkou bolo aby nahradili hmlovky, nechcel som žiadne pásiky kade tade. Celé ma to vyšlo na 89€ aj s prácou a s výsledkom som nad mieru spokojný. A čo sa týka toľko krát diskutovanej úspory paliva, tak môžem len potvrdiť. U mňa to je cca 0,2-0,3l. Postrehnúť to možno aj pri voľnobehu, kedy motor točí o nejakých 100-150 otáčok menej. Fotky priložím neskôr.

29.12.2013 10:58

Zimné gumy

Ostal som nemilo prekvapený ako držia gumy na ceste až dovtedy kým som si na nich nenašiel rok výroby 2008...Na druhú zimu budú musieť ísť nové. A to tie gumy dostal predchádzajúci majiteľ k autu "zadarmo".....Potrebovali sa ich zbaviť, lebo im už dlho stáli na sklade.

Už keď sme pri tých gumách. V technickom mám predpísaný rozmer 185/55 R16 avšak gúm s takýmto rozmerom je úboho málo avšak zistil som si že na rozmer mojich diskov je možno dať aj 195/55 kde už je ten výber podstatne ale podstane väčší. Vie mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti ako to chodí pri prepise. Aké sú poplatky a kde presne sa na polícii robia prepisy v technickom?

22.12.2013 00:12

Auto ma funkciu automatického zapínania svetiel, avšak myšlienka vznikla keď ešte nebolo treba svietiť celý deň a tak to funguje len tak, že keď sa zotmie tak sa zapnú ale počas dňa nesvietia žiadne LED-ky ani nič podobné. Vybabral som s tým ale tak, že som senzor prelepil čiernou páskou a tak si myslí že jazdím iba v noci a ja sa nemusím starať o to, či som zapol alebo nezapol svetlá :o))

22.12.2013 00:09

Sobotňajšie pálenie benzínu

Pridávam pár fotiek, aby to recenzii pridalo na váhe. Priemerná spotreba počas cca 350 km sa ustálila na 4,6l/100km.

Další vozy Suzuki Swift

zatiaľ je na hodnotenie pri skoro, ale ak to bude tak ako s predošlým swiftom tak to bude za 10

Odkladacích prietorov je relatívne dosť, 1,5l fľaša sa zmestí do predných dverí, do zadných len 1,0l.

Ak si nesadnú dopredu osoby atakujúce výšku 1,90 m tak aj na zadných sedadlách si nebudete odierať kolená o predné sedadlá

Veľmi dobré, jedine čo mi vadí je vyššia karoséria a nižšia hmotnosť, takže pri silnom vetre sa jazdí dosť nepríjemne

ak sa budúca generácia polepší o taký kus ako terajšia oproti predcha´dzajúcej, tak to bude na palube tichúčko ako v bmw :o)))))

zatiaľ len benzín a voda do ostrekovačov.

neviem

tých Nm by mohlo byť viac

Stále by to mohlo byť ešte menej. Budúca generácia v 2016- tom by mala byť aj hybrid, tak som zvedavý

Po odhlučnení počuť len pri akcelerácii

čo do tvarovania za 9 ale ten materiál je tak za 7

zatiaľ som dobrzdil stále....klop klop

ak nemáte chalupu kam chodíte každý víkend a prevážate pol domácnosti, tak na výlet pár krát do roka stačí "truhla" na strechu. Na tašku s notebook-om stačí až až