Rychlostní index pneu

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.11.06  09:27

    « Re:

    Zimáky můžeš mít zcela legálně o jednu rychl. kategorii níže, než je předepsaná rychl. kategorie letních, a ani nemusíš mít nic vyznačeno v zorném poli.
    Pokud někdo nechápe, že mezi Vmax, tj. max rychlostí, a maximální KONSTRUKČNÍ rychlostí, je dost velký rozdíl. pak mu asi není pomoci! Rychl. index pneu se totiž zásadně určuje podle té druhé!!!
    Když manželka zrušila auto, byly pneumatiky (jejich stav a rozměry) tím prvním, co pojišťovna zkoumala.
  • 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 04.11.06  08:38

    « Bez nadpisu

    No já neříkám že nebude pojišťovna plnit,ale může to být tak že bude požadovat spoluúčast.
    Jinak s těma indexama je to jako se vším v tomto státě,prostě to je tak nastavený a je potřeba to dodržovat.Bohužel jsme národ vychcánků co se snaží všechno obejít a když nás někdo klepne přes prsty tak nadáváme. >:D
    Osobně zastávám názor že gumy jsou tak důležitá součást auta, že se na nich nevyplatí šetřit. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 04.11.06  01:51

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    takze podle toho co tu pisete se mi zda ze pokud budu mit na aute nevhodne pneu a nekoho moji vinou sejmu tak mi pojistovna u ktere mam povinne ruc. muze rict ze mam spatny pneu a ze at skodu zaplatim sam? to snad ne!?
    + je pravda ze pokud tady v GB nabouram s alkoholem v krvi ale alkohol bude porat jeste v povolene toleranci tak za mne ceska pojistovna nic nezaplati, protoze jsem chlastal?
    doufam ze mi na obe otazky nekdo odpovi ze to je blbost.
    ps.:zasadne pred jizdou nepiju, nejsem magor
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.06  23:50

    « Re: Re: Re: Re:

    To sem taky zaslechl.
    Jinak je mně divný, že by byly problémy s pneu T, když podle papírů té rychlosti auto stejně nemůže dosáhnout. Natož požadovanýho Háčka.
    Ale pojišťovna se chytá fšeho. :?
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 03.11.06  23:39

    « Re: Re: Re:

    teraz som cital (na nete, takze za pravdivost nerucim) ze zimaky mozes dat s nizsim indexom, ale max rychlost musis vyznacit do zorneho pola vodica.
    celkom som nachylny tomu verit, lebo u mercedesa sa da svojpomocne nastavit max rychlost zimnych pneumatik a auto ta cez tu hranicu nepusti.
    ja som si na zimu tiez kupil pneu s nizsim indexom ako je maximalka, a vobec to neriesim. Ked sa nieco stane, tak nech mi poistovna dokaze, ze nehoda sa stala kvoli gumam...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.06  22:20

    « Re: Re:

    Koupils spatne! Tady nejde o byrokracii ani o Vmax, ale max. KONSTRUKCNI rychlost, ktera je urcite vetsi nez Vmax.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.06  21:48

    « Re:

    No o to mi právě jde. Jestli je to problém "byrokraticky". Jasně, že prakticky je to jedno, pač 190 ani 210 jezdit nebudu. Proste sem koupil gumy s indexem 190 km/h na auto s maximálkou myslím 187 km/h. V TP sou myslím gumy s indexem 210 km/h.
  • 00 Reagovat !

    foto JOB

    JOB 03.11.06  21:15

    « Bez nadpisu

    Je to stejnej problém jako s rozměrem pneu.Dá se říct že se nic neděje dokud nenastane nějaká pojistná událost , to je pak pojišťovna ráda protože má o starost míň. ;-)
    Když mi pojišťovák přišel fotit auto tak gumy byly první co ho zajímalo
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.06  20:02

    « Rychlostní index pneu

    Je problém, pokud na auto nazuju pneu s nižším rychlostním indexem, než je v TP, ale vyšším nebo stejným, než je maximální rychlost vozu?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…