Diskuse

Subaru Levorg (2018)

24.4.2019

Toto nebude recenze plná fotek a nadšených komentářů. Chci zde, pokud to bude v mých silách, objektivně zhodnotit všechny možné vlastnosti jinak dobrého…

 

Subaru Levorg (Tomogo)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto Verny-2013

  Verny_2013 24.04.  15:16

  Podvozek

  Tak jak to s tím podvozkem vlastně je? žehlí dobře české silnice nebo je přehnaně tvrdý?

  V kladech píšeš : Podvozek skvěle žehlí české silnice a není zde ten pocit, jako třeba z Passatu CC, že jste na díře ztratili kolo. Příčné nerovnosti autu také nedělají žádné problémy.
  V záporech píšeš: Auto je opravdu hodně tvrdé, nedá se nic dělat, ale zábava prostě něco stojí a zde to je na úkor jízního komfortu. Naštěstí to není až taková hrůza a pokud máte rádi tvrdší podvozek, nebudete mít s jízdou problém. Pokud jste ale zvyklí na pohodlí houpavých francouzů, raději se tomuto autu vyhněte.
  • 00 Reagovat !

   foto Tomogo

   Tomogo 24.04.  15:39

   « Re: Podvozek

   No ono se to blbě popisuje. Podvozek je tvrdý, hezky tě natřásá. Ale když přejedeš nějakou díru, nemáš pocit, že se auto rozpadne a ty přijdeš o kostrč. Dokonce i kolegové v práci mi říkaly, že jim přijde, že velké nerovnosti zvládá skvěle, ale na malých moc skáče, přitom v zatáčkách neodskakuje.
   • 00 Reagovat !

    foto Fejkowy

    Fejkowy 24.04.  20:44

    « Re: Re: Podvozek

    Podvozek je asi tuhý, ale ne prkenný. Což tak u subaru bývá, že bys z toho podvozku měl cítit jistotu, ale ne prkennost.
   • 00 Reagovat !

    foto prosetup-sk

    prosetup.sk 01.05.  18:07

    « Re: Re: Podvozek

    Komfort podvozka ide zmeniť preladením tlakov (sériové nastavenie búcha a je nedotáčavé. Podobne ako sériová geometria). Možem Vám poslať vhodnejšie hodnoty. (..ladil som takto už 2 Levorgy a 1 WRX) Výrazne, najme dynamike a CVT, tiež pomôže pedal tuning a vhodnejšie oleje. V sumáre je rozdiel ozaj citeľný. Zlepší sa tiež spotreba. Ladenie podvozkov/jazdných vlastností je moje hobby, rád pomôžem ak bude záujem.
    • 00 Reagovat !

     foto Tomogo

     Tomogo 02.05.  07:17

     « Re: Re: Re: Podvozek

     Díky za nabídku, ale do nového auta nebudu vrtat.
 • 00 Reagovat !

  foto Fejkowy

  Fejkowy 24.04.  20:42

  Proč Levorg?

  Zdar, na to, že sis to auto koupil/vybral mi přijde, že ho hodnotíš až moc kriticky. Tos ho vyfasoval jako služebák? Nebo sis to auto před koupí ani nebyl projet?
  Zajímalo by mně, proč sis koupil právě Levorga a jaká jiná auto jsi uvažoval. Nechce se mi věřit, že bys nenašel auto, na kterém bys tolik negativ neviděl.
  A další věc - měls auto, které mělo 260 koní a teď máš 170. To je o 90 koní míň. A Ty to srovnáváš a píšeš, že to moc nejede... >:D Nesrovnávej prosím auta, která jsou úplně jiné - motor (přidušený emisními limity), výkon, převodovka, pohon AWD vs. předokolka atd. >:D
  Podle mně máš skvělé auto. Ale přiznávám, že mám jen krátkou zkušenost s Levorgem. Po delším užívání bych určitě taky našel nějaká negativa. Ale tolik?? To si myslím, že bych vybral auto s méně negativy...
  PS: radím starat se o ten Lineartronic co nejlépe...
  Gratuluju k autu a přeju mnoho štastných kilometrů!! ;-)
  • 10 Reagovat !

   foto Tomogo

   Tomogo 24.04.  21:15

   « Re: Proč Levorg?

   Ne, není to služebák. A proč Levorg? Protože jsem po šílených zkušenostech s prvním i druhým VW už německé auto nechtěl ani vidět a japonec nikdy neselhal. Ještě připadala v úvahu Mazda, ale trojka je malá, CX-5 je SUV s malým kufrem a šestku dělají AWD jen v dieselu. Škodovku bych sice asi taky vzal na milost, ale tam jsou zase jiná negativa. O Toyotě, Nissanu jsem už neuvažoval, protože ta auta mi přijdou nudná.
   Šel jsem cestou požitku z jízdy a toto auto mi ho dopřálo.
   Chtěl jsem zde zhodnotit všechna negativa, co jsem našel, protože to se nikde nedočtete. Některá jsem věděl už při koupi, roletka, výkon motoru atp., na jiná jsem přicházel postupně, Mirrorlink, EyeSight, přední hrana atd.
  • 10 Reagovat !

   foto iudex

   iudex 25.04.  08:07

   « Re: Proč Levorg?

   Ak by boli samé chvály, tak tej recenzii veríš viac? Naopak, ja oceňujem aj kritiku, málokto si po kúpe nového auta dokáže priznať, že auto má aj nedostatky, väčšina si sama pred sebou kúpu obhajuje, aj keď to nebolo zrovna to pravé.
   Aj ja mám viaceré výhrady voči svojmu autu a bol som spočiatku kritický, ale zvykol som si a klady prevážili. Proste to, že človek vníma a pomenuje aj negatíva neznamená, že auto celé je zlé, len proste človek má určité očakávania dané recenziami, značkou i cenovkou (to je veľmi dôležité, pretože inak človek pristupuje k rovnakého nedostatku u auta za 15000 eur a inak u trikrát drahšieho).
 • 41 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 25.04.  08:20

  Subaru je pasé

  Ťažko sa mi to priznáva, ale moja plagátová značka (od puberty som túžil po Impreze XRX, modrá so zlatými diskami a veľkým krídlom) je už niekým úplne iným, než bola v 90. rokoch. Zo značky symbolizujúcej motošport a jazdnú dynamiku sa stala značka pre nenáročných dôchodcov (výnimkou budiž BRZ, ktoré ale zrejme onedlho skončí bez náhrady; a popravde bude to tak lepšie, než keby ho mala nahradiť nejaká skriplená verzia s CVT a Eye-sightom).
  Levorg vnímam ako posledný tieň dávnej slávy Imprez, to auto vyzerá výborne, dravo a dynamicky (najmä v červenej), akoby to bola kombi verzia STička. Ani ten motor na prvý pohľad nevyzerá zle, 170 koní na nižšiu strednú sa papierovo javí ako dosť, k tomu koncepcia boxer s nízkym ťažiskom, AWD a športovejšie ladený podvozok. Ako ale píšeš (a nie si sám), ten motor nie je žiadny športovec, ale tak "primeraný"; možno s manuálom by sa z neho dalo dostať viac radosti, ale v kombinácii s CVT zrejme športové pocity moc nevzbudí. Preto si nechcem ani predstaviť, ako bude jazdiť pofaceliftová verzia so slabšou atmosférou (keď Tvoja verzia bola vraj "moc športová"), to už bude presne to auto pre dôchodcov, ako píšem vyššie, proste premiestňovadlo bez akejkoľvek neželanej dynamiky (čo keby si dôchodca pomýlil plyn s brzdou!), kde prím hrajú asistenti a elektronika dokonale oberajúca o všetok pôžitok z jazdy a ovládania auta.
  Takže z môjho pohľadu je už Subaru mŕtva značka. V dobe, keď vyrábala nedostižné Imprezy WRX a STi, som na ňu nemal a teraz, keď na to mám, už neponúka nič, čo by ma oslovilo. Škoda. RIP Subaru.
 • 00 Reagovat !

  foto cajoch

  cajoch 25.04.  11:37

  Mirrorlink

  Řešil jsem podobný nákup jako ty a zkončil jsem u Outbacka.....víc místa, měkčí pohodlnější podvozek a světlá výška - obrubníky no problem, přes asfaltový zpomalovací práh to auto umí jet 50+..:-)...Nevím jak mirrorlink, ale Android aut i Apple car play fungují u mě bezchybně.....pokud máš android, najdi si stránku apk mirror a nainstaluj apku Android auto. Telefon musí být spárovaný s autem přes BT a připojen kabelem k datovému USB .....s Android auto je to tak že oficiálně nefunguje v ČR a nenajdeš ho tedy na českém Google Play. Po stáhnutí ale funguje bezchybně (tedy v mém Subaru , ale stejně tak chodil i v mé předchozí i40..).
  • 00 Reagovat !

   foto Tomogo

   Tomogo 25.04.  12:12

   « Re: Mirrorlink

   Vše mám nainstalováno, mobil mi ukáže, že je připojen k autu pomocí Mirrorlink, ale na rádiu je Mirrorlink stále zašeděn.
   • 00 Reagovat !

    foto cajoch

    cajoch 25.04.  12:42

    « Re: Re: Mirrorlink

    Zkus Android auto, mirrolink je staré řešení, které vymírá....krom toho by mobil měl jít připojit k autu také přes Subaru Starlink...
    • 00 Reagovat !

     foto Tomogo

     Tomogo 25.04.  12:49

     « Re: Re: Re: Mirrorlink

     Android Auto jsem zkusil taky a nic. Starlink je pár nepoužitelných aplikací, které sice +/- fungují ale nepomůžou se zrcadlením obrazovky. Navíc jejich úroveň je silně podprůměrná.
     Jakou máš modelovou řadu? A máš skutečně originální autorádio?
     • 00 Reagovat !

      foto cajoch

      cajoch 25.04.  13:39

      « Re: Re: Re: Re: Mirrorlink

      Outback MY 2018, ve zcela originálním stavu koupené nové, mám ho měsíc...Řekl bych že ty palubní systémy jsou stejné....a Android auto chodí v Subaru dle mého vzorově....být tebou, zkusil bych Android auto ve Tvém Levorgu s jiným telefonem, kde je AA nainstalováno....ostatně, kvalitní integrace AA do palubního systému byla u mě jedna z hlavních podmínek při výběru....nic jiného nepoužívám, přestože můj Outback má i tovární navigaci...ale jsem líný vyťukávat adresy, ovládat to hlasem je o tolik pohodlnější...

      • 00 Reagovat !

       foto Tomogo

       Tomogo 25.04.  13:48

       « Re: Re: Re: Re: Re: Mirrorlink

       Tak to bych se docela rád potkal, jsi z Prahy, nebo kolem? Možná může být i problém s tím, že mám rádio bez navigace.
       • 00 Reagovat !

        foto cajoch

        cajoch 26.04.  09:00

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mirrorlink

        Ano jsem z Prahy a rád přispěju k vyřešení záhady..:-), bude li to možné.
 • 00 Reagovat !

  foto St-

  St. 27.04.  11:23

  Mé zkušenosti;

  mám MY 2017, tedy starší. Jsem s autem stále spokojený, o nedostatcích jsem věděl. U Levorga je trochu problém, že každý modelový rok je naladěn jinak, podle mě byl lepší MY 2016. Můj už je měkčí, opravdu se to špatně vysvětluje, ale nejlepší je Levorg na hladké silnice, miluje zatáčky. Na drobných nerovnostech drncá, na větších se zhoupne, někdy až moc (na doraz tlumičů a to je pak rána). V Austrálii je výměna tlumičů a per jedna z nejčastějších úprav. Sám jsem koukal po Bilsteinech, ale bojím se přílišné tvrdosti - dávají se do 2.0, Sport či STi. CVT musí člověk pochopit, po zahřátí motoru je to boží převodovka, nikdy mi neškubla. Přednastavené stupně se projeví po sešlápnutí plynu více jak 30%. Režim Inteligent je na spotřebu, pro předjíždění přepínám do “S”, Sport. Infotainment je tragický, stejně jako reprodukce hudby. Ale to se dá řešit dodatečnou montáží. Pro mě je důležité, že to auto má charakter, je bytelné a bezpečné. Eye Sight je skvělý. Spotřebu mám přesně 7,2. Některé cesty i 5,4, jindy i přes 8.
  • 00 Reagovat !

   foto Tomogo

   Tomogo 27.04.  11:49

   « Re: Mé zkušenosti;

   Tak víceméně potvrzuješ mé připomínky. U toho CVT to bude asi nějaká závada. Bohužel se k tomu servis postavil, tak jak se postavil - neřešíme. Ta spotřeba mi ukazuje trochu míň na počítači, než ve skutečnosti tankuju. Jinak bych CVT opravdu bral jinak naladěné, "I" režim je nastaven až příliš na spotřebu. Možná by tam mohly být režimy tři, Eko (dnešní Inteligence), Inteligence (někde mezi) a Sport.
  • 00 Reagovat !

   foto Taylor-PH

   Taylor-PH 02.05.  15:46

   « Re: Mé zkušenosti;

   ahoj, mel jsem 2 roky Levorg MY2016 a souhlasim se vsim co pises. Audio jsem resil hned na zacatku, protože jsem vedel, ze je tragicke. Pote, co jsem videl jaky materiál do toho montuji se vůbec nedivim, ze se to neda poslouchat. Repro je snad vyrobene z recyklovanych kelimku od jogurtu. Investice cca 25 000 Kc a upgrade na lepsi repro se zesilovacem vse vyresila. Problemy s telefonem jsem mel také. Nejdrive se mi telefon nacetl a mel jsem vse pristupne, pak se nejakou zahadou vyskytl problém a kontakty byly pryc a neslo to opravit...telefon vykazoval chzbovou hlasku. Po navsteve servisu a softwarovem upgradu problém pokracoval a tak nejak jsem to nechal byt. Po jiste době jsem to zkusil znovu a svete div se, ono to zase fungovalo...pak uz bez dalších potizich. Jejich systém si tak nejak zije svým životem a podle toho jak se probudi, tak se nastavi:-)

   Jinak na auto vzpominam v dobrem a opravdu je to prijemny sportovne ladeny kombik. Je fakt, ze motor by mohl byt o kapanek silnejsi, ale podvozkove neznam lepsi auto v této kategorii a je to prijemny komprosmis. Auto jsem prodal z duvodu nakupu WRX STi.....když rikali, ze uz nebude :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Tomogo

    Tomogo 03.05.  10:24

    « Re: Re: Mé zkušenosti;

    Tak jsem objednán do servisu, jsem zvědav. ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto St-

  St. 27.04.  12:06

  MirrorLink

  jsem nerozchodil, chce to snad jen některé starší modely (snad HTC, Samsung). Android Auto podle mě nepůjde (auto není certifikované). Ale zatím se mi nepodařilo v Čechách stáhnout aplikaci. Řeším to mobilem, který mám jen pro auto. Hlasové ovládání (Siri u Applu) jde, ale je to tak vždy napotřetí, má angličtina asi není dostatečná pro toto auto.
 • 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 09.05.  13:31

  Levorg

  Pred skúšaním Levorgu som čítal iba samé oslavné ódy a po predvádzačke som bol sklamaný. Tvoja recenzia znie prevažne kriticky, ale vo väčšine sa asi zhodneme. Mňa ešte prekvapil podvozok nízkou zaťažitelnosťou, ale to bol model 2017. Ako popisujú chlapci vyššie, Subaru podvozok ladí rok čo rok a hádam sa im to podarilo lepšie. Ja som rád za každé zmienené "negatívum", lebo viem na čo si dať pozor a potom už dokážem sám zhodnotiť, či to pre mňa negatívom zostáva, alebo nie. Za mňa :yes: .
  • 00 Reagovat !

   foto Tomogo

   Tomogo 09.05.  14:11

   « Re: Levorg

   Dík, tak můžeš ohodnotit recenzi. Chápu, že fotky mám nic moc, ale o to mi tu opravdu nešlo.
   • 00 Reagovat !

    foto Dany

    Dany 09.05.  14:15

    « Re: Re: Levorg

    Môžem, ale tie fotky ti to zrazia. Máš to mať ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto Tomogo

     Tomogo 09.05.  14:31

     « Re: Re: Re: Levorg

     Nojo, ta recenze opravdu není o fotkách. Ani to nebyl záměr z toho auta dělat modelku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Blesk Ordinace léčila tentokrát v Hradci: V dešti pršely cenné rady

Blesk Ordinace léčila tentokrát v Hradci: V dešti…

V pořadí druhou zastávku měla ve středu Blesk Ordinace. Po Českých Budějovicích se utábořila na Masarykově…

Lenovo představilo první skládací tablet s Windows. Do prodeje půjde za rok

Lenovo představilo první skládací tablet s Windows.…

I čínské Lenovo se činí v oblasti skládacích displejů, a protože je ještě spousta nerozebraných „poprvé“, může…

 

iSport.cz

Svědek nehody Krmenčíkova auta: Divadlo na policii. Boural muž, který utekl!

Svědek nehody Krmenčíkova auta: Divadlo na policii.…

Jo, v době foťáků v mobilech je sekání průšvihů jeden velký malér. Svědci řádění nablýskaného Range Roveru…

Triumf Slavie v poháru? Naděje pro Spartu, Jablonec se vyhne baráži o EL

Triumf Slavie v poháru? Naděje pro Spartu, Jablonec…

Vítězství Slavie ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava (2:0) zvýšilo naděje Sparty na přímý postup do základní…

 

Reflex.cz

Marek Stoniš: Pošpinit, udat, vyloučit. Moderní doba přeje pokřiveným lidským povahám

Marek Stoniš: Pošpinit, udat, vyloučit. Moderní doba…

Čtu spoustu radikálně levicových názorů, s nimiž bytostně nesouhlasím. O tom, jak by měl být podle věrozvěstů…

Putinovo Rusko je diktatura v novém hávu, říká spisovatel a nobelista Mario Vargas Llosa

Putinovo Rusko je diktatura v novém hávu, říká…

Originální, imaginativní, plodný, pečlivý – takový je ve své tvorbě peruánsko-španělský spisovatel Mario Vargas…