Volkswagen Golf (2011)

31.3.2011

Konečne som sa odhodlal a rozhodol sa pridať naše nové auto sem na stránku. Navštevujem to tu už asi 5 rokov, no nikdy som nato nemal čas a ani veľa…

Volkswagen Golf VI (Ryanik)

foto Mathes25

Mathes25 31.03.2011  18:02

golf

ahoj motor je dobrá volba aj ja ho mám v pole a som spokojný...ked pridáš fotky potom zmením hodnotenie

foto Joschi

Joschi 31.03.2011  18:20

« Re: golf

tiež sa pripájam, trba doplniť foto a bude 10 :-!

foto Nicco

Nicco 31.03.2011  19:15

« Re: Re: golf

Je to dobre auto, ale aky je pomer cena vykon (myslim obecne, nie kw motora)?

Thomasino 31.03.2011  21:59

« Re: golf

Z mého pohledu je 1,2 TSI jen základní motor, pokud chce člověk trochu výkonu a bezpečně předjíždět, lepší je si vzít do Golfa 1,4 TSI. Spotřeba je mimochodem skoro stejná, záleží především na stylu jízdy, to je u těchto přeplňovaných benzínů základ... Doporučuji prvních 15 minut na to moc nešlapat a jezdit piánko, je třeba pořádně prohřát všechny kapaliny a stejně tak 5 minut před dojetím do cíle to nehonit a nechat turbo v klidu vychldnout. Ideálně před vypnutím nechat běžet motor asi 30 vteřin naprázdno bez záběru. Prodloužíš tím rapidně životnost turba...

foto Mathes25

Mathes25 06.04.2011  21:20

« Re: Re: golf

dúfam že mu kúpiš aj nejaké pekné alu kolesá myslím že golf si zaslúži krajšie ako tieto čo tam máš od výroby ale to je na tebe

Pat-rick 06.04.2011  21:35

« Re: Re: Re: golf

Planujem tieto :-) Čo ty -vy nato ? :P

Thomasino 06.04.2011  22:24

« Re: golf

Na autě nevypadají špatně, pokud mají teda tmavě šedé podbarvení. Jen nevím s tím výrobcem WSP :-( Nejsou co se kvality a pevnosti nic moc...
                Já si od nich objednal repliku GTI kol s černým podbarvením a hrany paprsků byly takové okousané, leštěné plochy měly škrábance a v laku byly bublinky :-( Vrátil jsem je a raději si doplatil za kvalitní značku...
                Raději značky jako Borbet, Rondell, Ronal, MSW, OZ...

foto Nerez

Nerez 04.05.2011  22:56

« Re: golf

Tak takového bych si vybral taky, 5 dv. v bílé s 1,2 TSI. Výborná volba, gratuluju :yes:

foto paviuk

paviuk 27.06.2012  16:38

« Re: golf

Chtěl bych se zeptat na spotřebu, kdy jsi začal pozorovat že se snížila (po zajetí...) já zatím má 4200 a pořád to je okolo 6,5 až 7... Zatím mu dopřávám snad časem trošku klesne

Pat-rick 28.06.2012  09:53

« Re: golf

Fuuu. Tažka otazka. Ale tušim tak po 6000-7000 km sa to ustálilo na nejakych 5,5 -6 litrov. Musíš brať do úvahy aj to že máš 17tky kolesa.Ďalej ako jazdíš. Či auto tlačíš, alebo ideš normálnym tempom. Na tomto aute spotreba veľmi závisi od toho aku máš nohu. Minule konkrétne pred týždňom( možes si to prečítať v novinkach) sa mi podarila spotreba na trase 400km 4,9 litra a autom som vobec nešetril. Na 17tkach musíš počítať so spotrebou tak o 0,5litra vyššou. Čiže nejakych 6,0 -6,2 litra. Nevravím že sa neda menej. :-) Keby niečo píš :).

Pat-rick 06.04.2011  22:29

Alu

Pls dajte nejaké odkazy na disky ktoré by sa podla vás hodili na Bieleho Golfa ;)

Thomasino 06.04.2011  22:56

« Re: Alu

MSW (koncern OZ Racing) typ 12, 8x 17" ET48

ANZIO Vision GM (koncern ATS), matt-graphit, rozměr: 7,5x17 - 5/112 ET46
      - takto vypadají na mém červeném Golfu ;-)

možná i AEZ Excite dark, černý-matt-leštěný, rozměr: 7,5x17 - 5/112 ET48

RONDELL 0036, stříbrný, rozměr: 7,5x17 - 5/112 ET45

;-) :-)

Pat-rick 08.04.2011  20:52

« Re: Re: Alu

Pekny vyber :-) ... ale mne sa aj tak najviac pačia tie od WSP :-/ ... no ale ked vraviš že ta kvalita nič moc tak neviem :-/

Brandon Walsh 11.04.2011  14:37

« Re: Re: Re: Alu

poobzeral by som sa aj po dotzkach pripadne brockoch taktiez kvalitne disky. Ak mas zaujem odporucal by som www.centrumkolies.sk pripadne www.prezuj.sk predbehuju sa v akciach a daju sa tam 17 ky kupit vazne za skvelu cenu ;-) ja osobne som kupoval z prezuj.sk a som velmi spokojny gratis mi pribalili este aj bezpecnostne sruby a telefonicky pred odoslanim mi nukali pneumatiky chceli poslat uz komplet nazutie bez priplatku

Thomasino 14.04.2011  20:11

« Re: Kola OZ Racing

Kdyby jsi chtěl vidět jak vypadají na Golfu 6 18" kola OZ Racing Lounge 10 Black, mrkni na nové fotky na odkazu níže. Konečně jsem sehnal vytoužené pneu PIRELLI P ZERO a mohl jsem kola obout a dát na auto :-)

P.S.: White Label nezklamal s tím kodem na středy VW :yes:

white label 13.04.2011  22:10

« Re: Alu

Kdyby měl někdo zájem, tak prodávám Rondelly 0024 7" x 17" ET 38, na Golfa 5/6. Jsou jeté jen velmi málo a všechny jsou bez odřenin.
      Cena za nové 3600,- kus, moje cena 2.500,- kus.

foto stevosk

stevosk 13.04.2011  20:39

Príjemná recenzia

Vybral si dobré auto, z tvojho výberu by som sa rozhodoval podobne (sám som pred časom pokukoval po Passate viď moja recenzia), aj keď mne sa do Golfu viac hodí 1,4 TSI, ale všetci to poznáme prachy nepustia. Recenziu máš peknú a určite budeš dopĺňať, ešte popracuj na fotkách, chýbajú ti nejaké reprezentatívnejšie kúsky. Avšak celkovo hodnotím za 10 (okrem foto, ak doplníš lepšie kúsky, napíš mi SZ a prehodnotím)

Pat-rick 13.04.2011  21:34

« Re: Príjemná recenzia

Samozrejme že postupne budem pridávať foto . Auto mame ešte len druhý týždeň :-)

foto stevosk

stevosk 30.05.2011  15:49

« Re: Re: Príjemná recenzia

Tak ako vidím, postupne to dopĺňaš a to sa mi páči. Hodnotenie som upravil . ;-)

"-- skrytý --" 17.04.2011  17:49

Chromové lišty

Ahoj, prosím Tě, co jsou ty chromové lišty na masce zač? Kde jsi je sehnal? Můžeš dát odkaz? Díky...

Thomasino 17.04.2011  20:25

« Re: Chromové lišty

Alespoň tady v česku (a myslím, že i v jiných zemích) má základní verze Trendline masku pouze v černé barvě a vyšší verze Highline má chromované tenké lišty jako malé odlišení ;-) :-) Verze GTD a GTI má pak masku mezi světly úplně jinou (plástve a dvě vodorovná lišty ve stříbrné barvě u GTD, červené vodorovné linky u verze GTI), navíc mají i jiný nárazník (vpředu v rozích ostřejší hrany) a kolmé mlhovky. Běžné verze mají u Golfu mlhovky kulaté. Ze zadu pak verzi GTI poznáš podle dvou výfuku po straných, verze GTD má dvojitý výfuk na levo (což ale mohou mít asi i vyšší benínové verze nebo s R-line optickým paketem). Také nejvyšší verze GOLF R má jiný přední nátazník a výfuk má uprostřed zadního nárazníku...

white label 17.04.2011  22:11

« Re: Chromové lišty

Je to tak a třeba v Německu má chromované lišty masky i verze comfortline, která se u nás vůbec nenabízí...

Pat-rick 17.04.2011  21:47

« Re: Chromové lišty

Mame verziu Trendline ako spominal Thomas . Ked som kupil auto tak som tam tie lišty nemal. Kupiš ich v hociktorom autoprislušenstve alebo niekde kde predavaju diely do aut alebo autodoplnky. Urcite niekde v meste mate taky obchod. Stači pytat samolepiace chromovane ozdobne lišty.

Thomasino 17.04.2011  22:23

« Re: Chromové lišty

Aha. Na poslední fotce, když jsem se na to zaměřil, je to trochu poznat, že to není originál (ta je tenší a není tak vystouplá), ale že je to dodělané :-)
        Ale mám pro to pochopení, s tou lištičkou to vypadá o něco lépe ;-) Já si kdysi dodělával podobnou vzadu na C-MAXovi. A vepředu se taky odlišovala základní verze Trend (jen horní číst masky v chromu - první odkaz) od vyšší Titanium (celá maska mezi světly po obvodu chromovaná) podobným způsobem. Já si tenkrát objednal už na nové auto jako příslušenství mřížku mezi světly z verze Titanium, vypadalo to o dost lépe >:-[] >:-[]

Pat-rick 17.04.2011  23:04

« Re: Re: Chromové lišty

Thomas ty kde maš svojho Golfa ? :-/

"-- skrytý --" 18.04.2011  07:59

« Re: Re: Re: Chromové lišty

Jo jo, vím, že originál chromovaná maska je jen u Highline verze. Proto mě zajímalo jak tam ty lišty Flog dostal. Zkusím se po těch samolepících podívat, díky za tip!

Thomasino 18.04.2011  11:31

V garáži >:-[] >:-[]

"-- skrytý --" 25.04.2011  21:43

kolko za listy

ahoj. Celkom pekne to vyzera s tymi listami. Kolko si za ne dal? A kolko m toho treba kupit? Nechce sa mi behat po predajniach tak to zistujem u teba :-)

Pat-rick 27.04.2011  09:52

« Re: kolko za listy

Baski kupil som tu lištu v HE v tom autoprislušenstve čo je za jednotou . Bola kupovana v celku a mala 4m. POtom som ju len nastrihal .Inak .. Ma 7mm ale dole by som ti odporučal dat aspon 1cm ... lebo ta 7mm tam dole dost zle drží. A hore na masku by trebalo 4-5 mm a to je zas tenšia . ;) Vyšla ma na 6 eura :-) toe 4metre.

"-- skrytý --" 09.07.2011  19:53

« Re: kolko za listy

tak uz som tam tie listy dal aj ja :-) kupoval som 4mm listu 8m za 6,30 Eura a vyzera to teraz ovela lepsie :-) Diky za radu

woody-alien 24.05.2011  22:35

Golf Save The Queen

pěkný auto + pěkná recenze = pěkný hodnocení ... ;-)

Ještě to chce nějaký pořádný disky, tady je Golfistů jako much, určitě ti něco poraděj.

Měj se.

Brandon Walsh 27.05.2011  17:09

chip

na 100 kw ? myslis ze to motoru (1,2) zivotnostne pomoze ? 8-s

Jetty 28.05.2011  19:10

« Re: chip

100kW z 1.2TSI proč ne, když Golf R má 200kW z 2.0TSI... nezapomeň, že motor je již konstruovaný pro přeplňování, čemuž odpovídá jinak dimenzovaný vnitřek motoru, oproti atmosféře. Samo že staré HTP by při takovém "nakopnutí" dojelo tak akorát do Tesca...
      Akorát na záruku zapomeň. Nemusíš ani chodit daleko, stačí se zeptat prodejce, co ti na to řekne >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 29.05.2011  09:17

« Re: Re: chip

Buď jsem slepej, nebo tam autor skutečně o čipu nic nepíše. Tam je pouze "dojem jako 100 kW motor," což vůbec není mimo mísu, protože ten motor v nízkých a středních otáčkách skutečně tahá jak atmosférický dvoulitr, který má běžně max výkon okolo 100 kW.

Brandon Walsh 29.05.2011  11:49

« Re: Re: Re: chip

je to v novinke citujem
          Inak už som čítal že niekde sa šíria fámy okolo čipovania tychto motorov :).. a vraj sa to da čipnut na 100 kw bez toho aby padla záruka . Možno neskor nad tým porozmýšľam . Zatiaľ všetko .

foto v3jc3

v3jc3 29.05.2011  12:39

« Re: chip

myslím, že daleko větší vliv na životnost má majitel a servis ;-) Tím chci říct, že pokud majitel bude dochlazovat správně turbo a pokud v servise budou poctivě měnit olej nevidím problém... pro blok motoru by 100kW neměl být problém, otázkou je co zbytek, jak dlouho vydrží turbo s větším tlakům. Jestli se bude stíhat chladit, jak dlouho vydrží spojka atd. A 23kW jen díky čipu mi přijde podezřelé, to by originální ŘJ musela být hodně poddimenzovaná

Jetty 31.05.2011  14:32

« Re: chip

Těch 23kW jen díky čipu není zas tak úplně pravda. Motor má sice 77kw deklarovaných, reálně ale disponuje hodnotami + - 85kW. To zjistí každý majitel, když si nechá výkon změřit i před úpravou ;-)

Pat-rick 29.05.2011  17:14

« Re: chip

Takže som pridal jednu fotku ohladom toho chipu 1.2 TSI .. Je to trocha v zlej kvalite pretože som to musel vystrihovat z PDF-ka. Ak by ste chceli možem vam poslat tu foto v PDF. Ten chip je od firmy ABT .

foto Delfin2

Delfin2 04.06.2011  15:32

Golf

Tak ta Zdravím.. Ja tak isto gratulujem k peknému bielemu Golfiku ;-) Ja som tiez pokukoval po tomto auticku s 1.2 TSI, ale v rodine je, už Golf V tak som nechcel, už ďalšieho golfa a na passat prostriedky neboli >:-[] Prajem vela peknych a stastnych km a niekedy to stretko mozme kludne dať bude mi potešením ;-)

foto McGyver2

McGyver2 15.06.2011  22:13

Vrzání

Postupně zjištuji, že vržou všechny auta koncernu i A8 za 3mega tak co by člověk chtěl za 300 nebo půl mega. Pomáhá vypodkládání a WD40, třeba mezi ten tapec a plech dveří dát molitan. ;-)

Pat-rick 15.06.2011  22:32

« Re: Vrzání

Tak a došlo na lámanie chleba.Maximálne som sa nasr*l a s bratom sme ten plast trocha uvolnili odkrutenim tej šruby čo ho drží ... tak na spodnej časti dverí ... A zistili sme že ta šruba je dlha alebo je zle narezaný závit... pretože ten plast nedotiahne úplne až k dverám .. Jednoducho je tam medzera.Na vodičových dverách je to dotiahnuté úplne. Vyriešime to tak ... že tam dáme nejaký kúsok gumy alebo molitan aby to trocha vytlmilo . :-) A ak nevytlmí tak s tým skočím do servisu- ale to v tom najkrajnejšom prípade.. lebo určite si zato budu účtovať tí hajzlící vo VW !!!!!!

Ronault. 15.06.2011  22:50

« Re: Re: Vrzání

Máě to v záruce, ne? Tak jaképak účtování! ;-)

Brandon Walsh 15.06.2011  23:07

« Re: Re: Re: Vrzání

presne tak ty do toho nebabri chod do vw povedz im ved je to golf !!! >:D a nechaj im ho tam kym to nespravia ;-)

Herbi TSI 23.09.2011  10:33

« Re: Re: Vrzání

Zdravím,
        mám podobný problém a asi fakt zdaleka nebudu jediný...
        Vrže plast nebo okna na straně řidiče (někdy i u spolujezdce) v oblasti B sloupku. Je to nepříjemné, protože mi tento pazvuk jde za jízdy přímo do ucha. Stejně jako ty, jsem si najivně mysel, že koupí Golfu se tomuto nešvaru zdaleka vyhnu...
        Servis řekl, že jde asi jen o můj kus a že to není přímo nějaká závada a jediným řešením by bylo auto rozebrat a znovu poskládat.Jako jednu z příčin označil servisní technik používání kokpit spreje:-) Nechtěl jsem být nepříjemný, ale pokud se bude tento neduh stupńovat asi přitlačím na pilu!

DanV 23.09.2011  10:59

« Re: Re: Re: Vrzání

Zkus namazat těsnění na dveřích. Jestli to náhodou není od toho. Na ten pokus stačí obyčejná indulona.

Herbi TSI 23.09.2011  12:37

« Re: Re: Re: Re: Vrzání

Díky za dobrou připomínku. Už mě to sice taky napadlo ve spojitosti s tlumením kolem oken, kde je nějaký semiš či co, ale na gumových částech to zkusím :yes:

DanV 23.09.2011  14:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

zkus to právě hlavně na tom semiši. mně do dělá šílený zvuky. když to namažu, je ticho jak v hrobě.

Herbi TSI 23.09.2011  16:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

Dííky Ti :-) V jednoduchosti je fakt asi síla....a v servisu už by rozebírali celé tapicírováni...Hlavně, že mi ten servisák říkal, že to ten semiš nemůže být....
                Důležité je, že je konec toho rušivého skřípání!
                Ještě jednou díkes!!!

foto kornel

kornel 23.09.2011  17:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

ak sa mozem opytat.. >:D ..to si namazal indulonou ten "semis" okolo ramov okien?? mne obcas tiez nieco vrzne z tejto oblasto dveri resp. B stlpika

Herbi TSI 24.09.2011  10:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

Ano, semiš okolo rámů oken, ale z vnější strany tam, kde dveře doléhájí na karoserii...Z počátku to vypadalo poněkud neprřirozaně, poněvadž semiš bílou indulonu jakoby nechtěl vztřebat, ale když si dáš chvíli práci, jde to! Kupodivu optické vlastnosti tohoto materiálu zůstanou stejné, ale jak zjistil DanV, hlavní je, že to nevrže!!! ;-)

foto kornel

kornel 24.09.2011  11:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

ok..moc dik, tak to skusim, hadam to pomoze aj mne :-)

DanV 24.09.2011  20:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

takže to funguje?

Herbi TSI 26.09.2011  07:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

jj.100% :-)

DanV 26.09.2011  11:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

paráda. prý na to existuje nějaký speciální prostředek. bohužel se mi zatím nepodařilo dostat z kluka, kterej mi dělá běžnej servis, jméno toho výrobku....

Herbi TSI 26.09.2011  13:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

určitě se pak o tom zmiň i tady až to zjistíš ;-) Indulona sice stojí 30 kč, ale je to poněkud svérázné řešení >:D

DanV 27.09.2011  14:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

takže, přípravek se jmenuje Carbaflo. a je relativně drahej. [odkaz] nebo [odkaz]

Pat-rick 23.09.2011  14:32

« Re: Re: Re: Vrzání

Keď pritlačím na madlo prestane to vrzgat. Alebo keď chytím kľučku dverí.

Herbi TSI 26.09.2011  13:06

« Re: Re: Re: Re: Vrzání

Nic dalšího díkybohu nevrže ;-)

Herbi TSI 13.10.2011  11:41

« Re: Re: Re: Re: Vrzání

Díiy moc za informace. Místní zástupce značky chce za přípravek kolem tisícovky. Budu o něm uvažovat, když selže indulona, ale zatím funguje a stála 30 Kč:-)

DanV 13.10.2011  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Vrzání

indulona vydrží pár týdný. ten carboflo by měl vydržet roky. otázka pak je, co s tím zbytkem, který nepoužiješ.

foto escorpion

escorpion 23.07.2011  13:19

ahoj

Nazdar krajan. Pekné auto, kolega má ten istý motor v golfe plus + DSG a nesťažuje si.

Pat-rick 23.07.2011  14:32

« Re: ahoj

Serus. No ja som s motorom nadmieru spokojný :-) . Uplne postačuje na bežne jazdenie a ak si chceš vyhodiť z kopytka :-) .. da sa to aj s 1.2 Tsi ;)

Jetty 19.08.2011  21:04

Pěkná spotřeba, ale

... nějak mi tam chybí ty údaje najetých km z palubního počítače ... Takto ti i já můžu vyfotit, jak mám spotřebu 2l/100km ;-)

Pat-rick 19.08.2011  21:10

« Pěkná spotřeba, ale

Prepač :-) .. Nejak som zabudol hodiť prejdenu vzdialenost :-) ... Už to je tam ;)

Jetty 20.08.2011  17:59

« Re: Pěkná spotřeba, ale

To už je lepší :-) Jinak na to, že je to benzín :yes:

"-- skrytý --" 08.09.2011  19:20

recenzia

fajn recenzia, myslím,že to bola super voľba, farba moc pristane a motor určite bude postačovať, pričom toto auto si v porovnaní s inými zachová vyššiu hodnotu. :yes:

foto Rysguf-

Rysguf. 09.09.2011  02:13

Palubny PC Plus

vidim ze mas palubny PC Plus, tak by si mi mozno vedel poradit :-)

Ako v tomto PC Plus napr. zmenim jazyk? Z cestiny do AJ?
    Resp. ako sa da dostat do takeho menu? Spolu s nastavovanim osvetlenia vozidla, zamykania dveri, ukazovania informacii z radia a pod.

Toto vsetko palubny pocitac Plus dokaze, aj podla oficialnych materialov, aj podla navodu.
    Len ja som asi zaostaly, pretoze ja sa k nicomu inemu ako mas na fotkach (priemerna spotreba, aktualna rychlost, dojazd a pod.) neviem dopracovat...

Na nasom Golfe, podobne ako vy, nie je multifunkcny volat, teda sa to ovlada 2 tlacitkami pod volantom a s tymi som uz skusal vsetko a nic. :-(

Pomoooooc ;-)

Pat-rick 09.09.2011  21:20

« Re: Palubny PC Plus

Zdravím ....

Tak do podrobnejších nastavení sa dostaneš dlhším podržaním presne tích dvoch tlačitok. JE jedno či spodným alebo vrchným. :-) .. AK by to nešlo tak daj vediet :-) . Pofotim presny postup ak by niečo :-) .

white label 09.09.2011  23:14

« Re: Palubny PC Plus

Nemáš k autu návod?
      Jak píše Pat-rick... a hlavně to myslím musíš dělat na místě a se zapnutým zapalováním...

foto Rysguf-

Rysguf. 12.09.2011  18:12

« Re: Re: Palubny PC Plus

ano, ide to, dakujem pani ;-) :yes:

foto paviuk

paviuk 17.04.2012  16:24

ABT Pover

Koukal jsem že tam máš obrázek na výkon ABT Power - máš už v autě? Nebo zamýšlíš... Já mám stejného Golfa a rád bych nějaké info Dík

foto Lubo-2004

Lubo_2004 03.04.2014  19:35

Golf

Cau Paťo .Kolko Vas vysla prva servisna prehliadka po dvoch rokoch, alebo tych spominanych 30000 km ? vdaka nech sluzi :-)