Pat-rick (muž 32 let) Poslat zprávu

Volkswagen Golf 1.2 TSI 77 KW

Volkswagen Golf, foto 1 Volkswagen Golf, foto 2 Volkswagen Golf, foto 3 Volkswagen Golf, foto 4 Volkswagen Golf, foto 5 Volkswagen Golf, foto 6 Volkswagen Golf, foto 7 Volkswagen Golf, foto 8
Volkswagen Golf, foto 9 Volkswagen Golf, foto 10 Volkswagen Golf, foto 11 Volkswagen Golf, foto 12 Volkswagen Golf, foto 13 Volkswagen Golf, foto 14 Volkswagen Golf, foto 15 Volkswagen Golf, foto 16 Volkswagen Golf, foto 17 Volkswagen Golf, foto 18 Volkswagen Golf, foto 19 Volkswagen Golf, foto 20 Volkswagen Golf, foto 21 Volkswagen Golf, foto 22 Volkswagen Golf, foto 23 Volkswagen Golf, foto 24 Volkswagen Golf, foto 25 Volkswagen Golf, foto 26 Volkswagen Golf, foto 27 Volkswagen Golf, foto 28 Volkswagen Golf, foto 29 Volkswagen Golf, foto 30 Volkswagen Golf, foto 31 Volkswagen Golf, foto 32 Volkswagen Golf, foto 33 Volkswagen Golf, foto 34 Volkswagen Golf, foto 35 Volkswagen Golf, foto 36 Volkswagen Golf, foto 37 Volkswagen Golf, foto 38 Volkswagen Golf, foto 39 Volkswagen Golf, foto 40 Volkswagen Golf, foto 41 Volkswagen Golf, foto 42 Volkswagen Golf, foto 43 Volkswagen Golf, foto 44 Volkswagen Golf, foto 45 Volkswagen Golf, foto 46 Volkswagen Golf, foto 47 Volkswagen Golf, foto 48 Volkswagen Golf, foto 49 Volkswagen Golf, foto 50 Volkswagen Golf, foto 51 Volkswagen Golf, foto 52 Volkswagen Golf, foto 53 Volkswagen Golf, foto 54 Volkswagen Golf, foto 55 Volkswagen Golf, foto 56

Přezdívka auta FloG Rok výroby 2011 Koupeno nové najeto [km]:25500 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 výkon [kW]: 77 kroutící moment [Nm]: 175 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.6 maximální rychlost [km/h]: 190 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 350 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6

Konečne som sa odhodlal a rozhodol sa pridať naše nové auto sem na stránku. Navštevujem to tu už asi 5 rokov, no nikdy som nato nemal čas a ani veľa chuti.Už dávno som si povedal že kúpou nového auta to tu rozbehnem.

*Kúpa auta*

Začalo sa to tým že som začal chodiť na vysokú školu a mal som dosť rozhádzaný rozvrh, takže na intraku by mi nevyhovovalo ostávať.Zasadla rodina a odsúhlasilo sa že sa kúpi nove auto, keďže mi treba chodiť do školy a ,,staré´´ ma toho už dosť za sebou a bolo by potrebné ho vymeniť - tým autom je Fiat Punto 1.2 8V 44KW r.v. 2004 s počtom kilometrov prevyšujúcich 160 000km(v galérii je zopár fotiek). Tak sme sa rozhodli v jeden deň spolu s otcom vybrať do nejakého autosalónu. Mali sme už poobzerané niektoré auta, keďže aj predtým sme chodili dosť často k predajcom, len tak obzerať novinky a vedeli sme čo ktorá značka ponúka. A tak to bolo aj v ten deň. Išli sme niečo poobzerať no s iným zámerom. Už to nebolo len čiste pozeranie ale aj také vyberanie, čo by mohlo nahradiť Fiatku.

*Výber auta*

Samozrejme ako prvú sme navštívili Škodovku, je to taká stará klasika. Najprv sme obzerali Fabiu Combi s motorom 1.2 TSI a Octaviu s 1.2 TSI. Sú to pekne auta ale Fabia nám prišla dosť drahá aj s vybavou ktorú sme chceli a o Octavii ani nehovorím. Octavka vychádzala na nejakých 20000 eur a Fabia 13000 eur.No ale pre istotu sme si ich nechávali v zálohe.Potom nasledoval Fiat. S doterajším Puntom sme nadmieru spokojní. Pravdu povediac asi pred rokom keď prišlo na trh Punto Evo sme ho chceli hneď kúpiť. Vtedy nám ponúkali predvádzačku s 1.2 8V Motorom trocha silnejším ako v našom Punte a to za 10 500 eur skoro v komplet výbave, no nezobrali sme ho lebo po testovacej jazde sme došli k záveru že chceme niečo so živším motor a niečo trocha väčšie.A tak sem sa zamerali na Bravo. Ked to auto prišlo na trh s otcom sme sa do toho auta zamilovali. Lenže to bolo pred 4rokmi a to nám neprišlo ako auto, ktoré je najnovšie. Mali v ponuke motor 1.4T-jet 88KW vo výbave Emotion - vtedy sme boli rozhodnutý že toto bude naše ďalšie auto. Hneď vedľa Fiatu bola predajňa Ford. S touto značkou mame este viac skúsenosti. Brat vlastnil a vlastni Ford. V roku 2007 si kupil Ford Fusion 1.4 16V no nebol vôbec spokojný. Všetko v ňom vŕzgalo a mal vysokú spotrebu. No v lete 2010 si dal doviesť z Francúzka Ford Focus r.v. 2008 vo výbave GHIA. Čiže v plnej výbave. To auto ma dodnes a je veľmi spokojný. Starý Focus sme nechceli, keďže jeden už mame a za novým Focusom by sa nám nechcelo čakať- premiera mala byť na SK 14.aprila 2011. Dnes sa už predáva, ale s istotou viem povedať - nekúpili by sme ho. Jeho základne cena je 16.000 eur . A tak nasledovala návšteva autosalónu VW. Nikdy predtým sme vo VW neboli. Navrhol som to len tak otcovi že či nepôjdeme pozrieť na Golfa a Polo. A urobili sme dobre . Keď som si prvý krát sadol do Golfa skoro mi sánka na zem padla.Ten pocit kvality, ta ergonómia prístrojovej dosky, ta kvalita ktorú tam bolo z každého materiálu cítiť.Golf si ma hneď získal a verím že aj otca. Uvažovali sme ktorý motor vziať či 1.4 TSI 90 KW alebo 1.2 Tsi 77KW. Na testovacej jazde sme skúšali 1.4TSI 90 KW a predajca nám povedal že 1.2 TSI je trocha slabší no úplne postačuje a je o nejakých 1600 eur lacnejší. Tak sme sa rozhodli že objednáme VW Golf v Bielej Candy Farbe s motorom 1.2TSI 77KW aj s doplnkovou výbavou.
27.12.2010 bola odoslaná objednávka na Golf vo výbave Trendline.
31.3. 2010 sme si boli prevziať auto .

*Výbava*

Sériová Výbava+ výbava na želanie
Na želanie sme si priplatili za :
Secure Packet - hmlové svetla s odbočovaciou funkciou ,stredová opierka vpredu s odkladacím boxom,2-mi držiakmi nápojov a 2-mi výduchmi ventilácie vzadu
Alarm so zaloh. sirénou -kontrola vnútorného priestoru
Climatronic - dvojzónova klimatizácia + klimatizovaná schránka pred spolujazdcom
Palubný počítač "Plus"
Rádio RCD 310 + 8reproduktorov + aux-in zásuvka v prednej opierke
Športový packet interiér -športovo a výškovo nastaviteľné predné sedadlá s bedrovou opierkou,otvor na dlhé predmety v zadných sedadlách , vrecka na zadných stranách predných sedadiel,kožený volant,hlavica riadiacej páky a ručná brzda potiahnutá kožou.

Auto nám prišlo 28.Marca 2011 a vyzdvihli sme si ho 31.marca.Čiže predajca nam tvrdil že čakacia doba bude 8 až 12 týždňov a tak sa aj stalo.

*Auto*

*Motor*

Prvé dojmy a prve prejdené kilometre musím zhodnotiť takto. Keď som si sadol za volant, otočil kľúčikom a prvý krát v živote som počul len šuchot ktorý vychádza niekde spredu z pod kapoty . Ten motor nieje ani počuť. Je úplne tichý a aj pri vyššej rýchlosti( 160km/h) nieje problém sa úplne potichu rozprávať.Strašne sa mi páči ako ta jedna-dvojka ťahá krásne od spodu niekde už okolo 1500 otáčok bez nejakého výrazného zvukového prejavu.Keď som zviezol kamoša a spýtal sa ho čo myslíš aký motor to ma vpredu, tak to tipol na nejaký motor so 100kw pod kapotou :D . No ja som sa len zasmial.Keď som mu povedal že je to 1.2 77kw len prehltol slinu a viac to nekomentoval.Jednoducho povedané. Vydarený motor.Ešte sa mi páči jeho prejav pri nízkych ako aj pri vysokých otáčkach.Keď mu naložíte niekde nad 4000ot/min a ťaháte to niekde k červenému políčku- 6000ot/min ma zvuk ako auto s úplne vyšším objemom a dravosťou.Bojím sa ako to bude neskôr .Či budu nejaké problémy s týmto motorom. Je nový a nieje s nim veľmi veľa skúsenosti.

*Spotreba*
Ako priemer výrobca udáva 5.7l/100km. V prvý deň a po prejdení asi 200 km sme mali priemer asi 6,3 litra.Dnes keď palubný počítač hlási hranicu takmer 20000km je priemerná spotreba
okolo 5,8 -6,2 litra Keď si doprajeme torcha ostrejšiu jazdu, spotreba sa šplha k čislu 7,5 -8 litrov. Nieje to len o dodržiavaní predpisov :) .Sme fakt spokojní so spotrebou. Na nádrž by sa dalo prejsť si myslím aj 900 km pri normálnej jazde podľa predpisov.Dnes možem s istotou povedať že sa to dá. Už to nieje len teória. Teoreticky poviem - dalo by sa aj viac. :) ale tak niesme slimáci :).

*Interiér*
V interiéri vládne prehľadnosť.Všetko je na svojom mieste- klasický koncern .No najviac sami páči podfarbené stredového tunelu no až na ten displej radia ktorý svieti na modro :-/.Dnes už to podsvietenie nieje modré ale čierno biele. Páni z VW asi prišli nato, že to nieje asi veľmi pekné. Škoda že tak neskoro :-/ Ale inak ta červena farba ostatných časti prístrojovky až po ovládanie okien je veľmi pekná a taktiež LED diódy ktoré osvetľujú okolie riadiacej páky a ručnej brzdy.Úplne najlepší pocit mam zo sedenia.Tie športove sedadla ktoré boli za príplatok sú fantastické.Perfektne držia telo v zákrutach.Ďalej musím pochváliť priestor na zadných sedadlách. Mam výšku 187cm a keď si nastavím predne sedadlo tak aby sa mi prijemne sedelo ,nemám problém si dozadu sadnúť sam za seba.Je tam dostatok miesta aj nad hlavou.

*Podvozok*

Na kvalitný podvozok som zvyknutý z bratovho Focusa. Vo všetkých testoch Focus vyšiel ako ten ,ktorý ma zo všetkých aut svojej triedy najlepší podvozok. A je to tak. Golf na Focus nemá. Možno čo sa týka odhlučnenia tak áno.Ale čo sa týka stability v zákrutách tak zaostáva. Focus drží trocha lepšie a je s nim väčší pocit istoty pri prechadzani zákrutami. Ale myslím si že Golf môžem kľudne zaradiť hneď za Focusom.Aj v testoch čo som čítal to tak bolo.Časom sa moj názor trocha zmenil. Myslím si že Golf je oveľa istejší v zákrutách ako Focus. Môže to byť aj tým, že Golf ma ESP a Focus nie. Uvidíme časom, plánujem ho obuť na väčšie pneu. Konkr. 225/45 R17. ;)

*Záver*

Prvé kilometre .
Musím povedať že po odjazdení 800km sa mi zda Golf ako skutočne perfektne auto. Motor s výkonom77KW uplne postačuje na bežne jazdenie a aj ta spotreba je dost dobra a nemusim sa obavat že budem mat kvoli nej v penaženke prievan.Ďalej sa mi pači zvuk motora z vonku.Taky jemný športový nádych a na druhej strane uplne ticho a odhlučnenie v interiéri. Odhlučnenie je vynikajúce či od motora, tak isto aj od podvozku. Aj výhľadovo je Golf velmi pekny a hlavne v bielej farbe.Keby mal tak obuté nejaké pekne hliníkove disky s väčším rozmerom, na kráse by mu to pridalo pár bodov naviac. Som naozaj spokojný, no mam aj jednu obavu. Ako dlho vydrží motor. No verme že viac ako predchádzajúce auto a to Fiat Punto - ma 160000km bez väčšej poruchy.

Po 20000km

Prva veta v závere :) po odjazdení 800km :). Teraz píšem a veľmi meniť nebudem. Po ODJAZDENÍ 20000km je Golf fakt skvele auto.Na bežné jazdenie je super, no občas nieje problem si vyhodiť z kopýtka. Motor sa veľmi rád nechá vytáčať, no treba počítať s tým že je potom aj troška viac smädný.Lae občas si to určite treba dopriať. Prievan v peňaženke nepociťujem. Som rád že sme nekúpili diesel. Kde by bol ten super zvuk ? ;) V interiéri vládne ticho a šum, no občas pri prejdení nerovnosti počuj nejaké to vrzgnutie vrg vrg :D . Ale nič strašné. Jedná vec ma fakt štve :-/. Ak pustím rádio a dám basy na maximum, tak mi začnú vŕzgať spolujazdcové dvere. Tuším to bude madlo. Robí to len pri určitej frekvencii-občas. S Golfom som veeeľmi SPOKOJNÝ. :) Dúfam že to vydrží hlavne motor.

-Motor -akože na 1.2 nemám žiadne výhrady
-spotreba -už po 700km je priemer okolo 5,5l/100km
-podvozok a jeho odhlučnenie
-Golf je v bielej Candy nádherný
-prehľadný a pekný interiér
-kvalita spracovania celého auta -dúfam že nič nebude vŕzgať
-športove sedadla máju niečo do seba : pekne vyzerajú no ešte lepšie sa v nich sedí
-celkový priestor v kabíne
-pohodlie
- ľudia sa v ňom radi vozia a páči sa mi ako porovnávajú s inými autami

- podfarbenie displeya autorádia RCD310 - tá modra sa mi veľmi nepáči
-strach o životnosť motora
-sem tam niečo vrzgne v interiéri - presne v dverach spolujazdca ..myslim že to bude opierka na ruku
-na zakladnych 15-tkach 195-tkach .. neistota v zakrutach .. onedlho tam budu 17-tky 225-tky -snáď sa to zlepši -myslím si že určite :)
-nieje môj :(

Zatiaľ žiadny .Všetko je tak ako ma byť. Nebol žiadny ale už je .Boli sme dať prehrať software pretože nám začali kolísať otáčky a na voľnobehu motor trhal. Od prehrania ubehlo už asi 5000km a od vtedy sa to neopakovalo. klop,klop,klop. :)

Predajca bol super.Auto bolo kupované v PO Car Prešov.Jedine čo vytknem bola asi ta čakacia doba a to 3 mesiace.Inak predajca ochotne poradil,všetko vysvetlil .

Tuning:

Neviem či sa to považuje za Tuning.Ale plánujem hodiť na Golfa nejaké tie 17" disky aj s poriadnymi pneumatikami. Chcem niečo od WSP Italy ktorá vyrába repliky hlinikačov. Budu tam tieto http://www.wspitaly.com/Wsp-Italy/Volkswagen/Ginostra.html dobre ich poznáte zo Scirocca alebo z Passatu CC , alebo tieto http://www.wspitaly.com/Wsp-Italy/Volkswagen/Rheia.html dobre známe Vancouvery z Golfu 6.

Ďalej plánujem dať na prednú masku chromove lišty, ako ma verzia highline. - upgrade

Ďalej plánujem dať fólie na zadne okna ,nebudú úplne čierne ale 65%-75%.

Raz tam určite dám športový volant Ala GTI alebo R :) .

Ďalej športove pedále a nášľap ako ma Golf GTI.

To by malo byť všetko.Postupne budem pridavať info a fotky z "Tuningu" :) :D .

28.6.2012 10:02

Po 30000km

Zdravím všetkých. Takže Golf ma za sebou 30000km a zároveň aj prvú servisnú prehliadku. Napíšem preto malé zhrnutie. Auto je vcelku fajn len ako je dobre známe vyskytli sa problémy s motorom. Nie žeby som mal poruchu ale aj mňa postihla spomínaná rozvodová reťaz a závada spojená s ňou.Auto ma nikde nenechalo, len motor trocha viac hučal(drnčal), ako by mal. Jednoducho pri prvej servisnej prehliadke mi ju vymenili. Inak auto šľape ako hodinky. Jedine čo ma štve(momentálne) sú vrzgajúce predné pravé dvere. Inak auto veľmi chválim. Najviac ma však teší spotreba :). Dlhodobá spotreba po prejdení vyše 4000km je 5,6 litra :). A ešte tu pridám jednu aktuálnu ktorá sa mi podarila minulý týžden,Na trase Vranov nad Topľou-Prešov-Červený kláštor- Krynica Zdroj(PL) a spat cez Bardejov-Stropkov- Vranov.Na palube 4ludia a priemerna spotreba 4,9 litra. Cez den bola zapnuta klíma, večer ked som sa vracal- pred 15 minutami som isiel bez klimy. Priemernú rýchlosť vám povedať neviem... ale za dedinami 110-120 a cez obce 50-80 a večer okolo 100. Čo viac dodať :) . Dúfam že auto bude poslúchať veeeeľmi dlho :) .

31.3.2012 23:33

Po roku

Dnes je to presne rok čo Golf prešiel prahom nášho dvora.:) Momentálne tachometer ukazuje 25500km a ja konštatujem že s autom som nadmieru spokojný:). Spotreba sa pohybuje od 5,2 do 6,2l/100km. :)

13.1.2012 18:45

Sráči

Viete čomu nerozumiem ? ... Ako môže niekto ohodnotiť nove auto 2bodmi v hodnotení užívateľov. Niekto kto ma starú rachľu , tak mi to tam hodí za 2body. Je to fakt maximálne neadekvátne a neobjektívne hodnotenie poniektorých. Keby že mam starý šrot, ale dať, 2body za nove auto. Nazval by som to závisť. Inak Golf už ma 20000km ;) a 10 mesiacov. Čo nevidieť tu bude 1rok od kúpi, no predtým ma ešte čaká cesta do Viedne + Vysoké Tatry. Zdar.

4.1.2012 12:19

Zima

Takže s autom jazdíme aj počas zimy. Zatiaľ som si nemohol vyskúšať ako sa sprava na snehu :-/ pretože nám vôbec žiadny ešte nenapadal. Trocha mi to je ľúto . Spotreba na zimných pneu. ContinentalWinterContact TS830 je 6,2.L/100km čiže maximálna spokojnosť. Auto ma aktuálne niečo okolo 19000km. Trocha som aktualizoval recenziu a pridal par fotiek na koniec galérie. :) zdar

23.11.2011 18:11

Zimná sezóna

Takže auto je na zimu celkom pripravene. Prezul som na zimne pneu značky Continental WinterContact ts830. Letne mam taktiež Continental. Musim povedať že su hlavne super tiché no uvidime ako sa prejavia na snehu, pripadne za mokra. Momentalne nam tachometer ukazuje cca. 16300km. ;)

9.9.2011 21:24

Problem takmer u všetkych 1.2TSI

Takže došlo aj namňa. Ako je dobre známe u takmer všetkych motorizacii 1.2TSI 77KW (neviem či aj u slabšej 63KW verzii) ... roztiahnutiu rozvodovej retaze ktoru sprevadza drnčiaci zvuk motora pri 1.,2. a 3. prevod. stupni. Takže v najbližších dňoch sa s autom chystáme do servisu . Inak auto šlape ako hodinky. Momentalny stav km. je niečo okolo 11900km.

19.8.2011 12:34

Cesta do PL

Tak dnes jazda Vranov -Krosno(PL) ... cca spolu 240km .. priemerna spotreba :) ... 4.7 l/100km . Rýchlosť bola cez dedinu 50-70km/h ,mimo obce 90-120km/h.Dlhodoba spotreba po prejdeni viac ako 2000km je 5,9 l/100km. Auto ma momentalne najazdenych presne 9010km. Viac foto.

21.6.2011 14:59

Turbo

Tak dnes som mal strašnu chuť sa isť niekam previesť a tak som aj urobil.Išiel som do veďlajšej dediny čo je asi 10km po uzkych cestach a samozrejme so zakrutami. Poriadne som naložil Golfu -mal som totiž potrebu vyblaznit sa :D .A čo som si všimol alebo skor začul. A to je .. ako pri hranici niekde okolo 4000ot. krasne začne piskať turbo. Jednoducho nadhera a ako ten motor ťahaaaaa. Maximalna spokojnosť čo sa týka na prvom mieste motora a podvozku . :) ...

15.6.2011 18:45

Vrzganie

Zo začiatku som si myslel že keď kupujeme Golf !!!!!! tak v ňom snáď nič vŕzgať nebude. No mýlil som sa. Už asi okolo 4000km som si všimol že po prejdení nerovnosti alebo ak dam na radiu basy naplno tak rezonuje/vŕzga plast dverí na spolujazdcovej strane. Je to niekde v oblasti madla alebo niekde tam ako sa dava fľaša. Skúšal som nato pritláčať či to nieje náhodou niekde vyskočene no nič nezacvaklo. Veľmi to rozoberať nechcem .. tak asi počkám na prvú prehliadku.... alebo ak by ste mali nejaký recept .. pls sem sním .. Inak auto mame 10 týždňov a nabehanych 6500km ;) bez problémov až na tento :) .

27.5.2011 15:38

Cesta na Zapad z Vranova do Bratislavy a spat

Takže včera sme boli prvý krát na dlhšej ceste a to z východu slovenska až na západ a spat. Musím povedať že Golf s týmto motorom úplne stačí na jazdenie po diaľnici a nehovorím mimo nej. Tam som šoféroval ja -to bolo v noci a teplota bola okolo 7stupnov a spotreba 5,7 litra na diaľnici pri 130km/h . Spať šoféroval otec okolo obeda vonku bolo riadne horúco tak sme zapli aj klímu a pri 130-tke bola spotreba 6,2 litra. Sem tam mu trocha aj pritlačil na tých 160-170 km/h.
Chválim motor a hlavne spotrebu.

Ďalej čo chcem pochválit je aj práca motora spolu s prevodovkou. Je perfektne ako auto ide na 6tku. Nemusíte vôbec podraďovať pri predbiehaní na diaľnici. Auto krásne zrýchľuje bez nutnosti podradiť na nižší prevodový stupeň.

Sedadla a ticho v kabíne

Mame doma ešte Focus vo výbave Ghia - do roku 2007 najvyššia výbava všetkých Fordov od 2008 to je Titanium . Par krát sme boli v Rakúsku a som si hovoril že nikdy v živote som nesedel v lepších sedadlách . No až do včera. Aj po dlhej ceste ma nič nebolelo .. dokonca ani hlava :) .. teda skoro :D . Fakt tie športove sedadla sú paráda a to ticho v aute. No.1.

Auto ma nabehanych niečo okolo 5400 km. Ten motor je skutočne pecka. Inak už som čítal že niekde sa šíria fámy okolo čipovania tychto motorov :).. a vraj sa to da čipnut na 100 kw bez toho aby padla záruka . Možno neskor nad tým porozmýšľam . Zatiaľ všetko .

28.4.2011 22:20

Po mesiaci

Pridavam aktualizaciu. Auto už mame mesiac a najazdenych zhruba 2500km. Auto ide velmi pekne, občas mu poriadne podkurim a musim povedat že motor ma slušny zatah. Spotreba sa pohybuje okolo 5,7l/100km až 6,5l/100 .

12.4.2011 22:51

Listy

Po 2 tyždnoch čo mame auto som vykonal prve z vylepšeni ktore planujem- najdete ich aj v sekcii "Tuning"- nalepil som chromove lišty na prednu masku ... viac fotky :)

9.4.2011 16:51

Upravena recenzia

Tak trocha som prepracoval recenziu.Ak budu nejake fotky pridam aj tie ;)

6.4.2011 21:13

Po tždni

Auto už mame týždeň a najazdených okolo 600 km. Prevažne jazdi otec keďže jeho a musím povedať že ma perfektnú spotrebu. Na pol nádrže sme prešli cca 470 km. Priemerná spotreba sa pohybuje od 5,5 -6l/100km- 50 km/h cez obec a 90km/h mimo obec a sem tam sa nato dupne.Je to dost dobre na surový motor.Taktiež musím pochválit motor ktorý úplne postačuje na bežne jazdenie.

6.4.2011 21:13

Po týždni ....

Přidat názorDiskuse: Volkswagen Golf 1.2 TSI 77 KW

Další vozy Volkswagen Golf

Auto je úplne nove ale na fórach som sa dočítal o nejakých maličkostiach ktoré nás dúfam nezastihnú. Takže zatiaľ maximálna spokojnosť .Uvidime neskor ako to bude s tym novym a malym jednadvojkovym motorom.

Otec po presedlaní z Punta do Golfika povedal : Čo sa priestrannosti týka som nadšený. Z vonku Golf nevyzerá ako velke auto ale vo vnútri ponuka fakt dostatok priestoru .Aj vzadu aj vpredu .

Zatiaľ mame obute iba 15-tky 195tky ale auto drži v zakrutach perfektne.Planujeme hodit 17-tky 225/45 tak to bude este lepsie. Ale nieje to Focus.

Ticho !

Chvala Bohu žiadne ;)

Na bežne jazdenie postačujuci , no par krat som bol v situacii.. isť alebo sa zaradiť .. stihnem .. nestihnem . Takych par KW by sa este zišlo . Ale fakt postačuje :) .

Spotreba je zavisla od citu v pravej nohe. Momentalne sa pohybuje od 5,7litra až 6,5litra.

Ticho ! Na volnobeh len akysi šum ,vlastne ani to neviem opisat. Po pridani plynu a akceleracii... Taky prijemny zvuk ... Tiež neviem popisat :) .

Dlžka sedakov je perfektna a takisto aj bočne vedenie. Mam potah me2 a na forach som sa dočital že sa začne parať- trhať. Ale len niektorym .

Nebol som v situacii aby som ich musel využit naplno.

350Litrov. Neprevažame cement,male deti už nemame ,na dovolenky chodime na Kombi Focuse, Na nakupy a na občasne vylety uplne postačuje. Chodime vačšinou v trojici , raz za čas vo štvorici.