Volkswagen Touran (2016)

24.8.2016

VW Touran je vozidlo, ktoré bolo mnohými diskutérmi na fórach dosť silne kritizované. Neviem či pre to, že je to VW alebo pre nejakú inú…

Volkswagen Touran (Pandy)

Pandy 10.05.17  12:08

« Re: ACC

Inak, ako dopadlo to ACC? Zaujímalo by ma to.

Pandy 10.05.17  11:17

« Re: Ta spotřeba je asi fake

Áno, vôbec sa nedivím, že máte pochybnosti. Vyzerám ako čudák, čo sa chváli niečim, čo nie je. Na toto auto spotreba 7 l by naozaj nebola hanba. A ja by som ju aj udal, ak by mi to tak vychádzalo.
    Jazdím s rozvahou, využívam dojazdy a po rovinke pri 80 km/h kľudne zaradím 6 a motor točí na 1600-1800 ot. Ide veľmi pokojne. Nejazdím na plný plyn.
    Zhrniem to: je tu diskutér, čo má toto auto s automatom. Ukázal, kedy radí automat tak, aby to autu stačilo. Ja sa podľa tohoto orientujem + pridám ešte o trochu viac alebo cca 100 ot. viac.

Teda motor držím najčastejšie medzi 1500 - 1800 ot., samozrejme pri predbiehaní, jazde do kopca je to 1900-2500 ot. podľa situácie. Málokedy dostávam motor ku 3000 a viac.

No a spotreba mi vychádza ako uvádzam na spritmonitore. Palubný počítač ukazuje o cca 0,5l menej a skutočná pravda bude kdesi uprostred.

V meste 50, mimo mesta do 90 (najčastejšie 70-80 kmh. kvôli obmedzeniam na trase), diaľnica do 120 km/h. Denne jazdím krátko mesto 3-4 km, potom prímestská trasa 7 km.

Vdave82 09.05.17  20:33

« Re: Ta spotřeba je asi fake

Já jsem sám docela překvapený. Ani mi nepřijde, že by to bylo tolik závislé na stylu jízdy jako se vždy o tsi říkalo. Ted mam spotřebu dle spritmonitoru 6.55l, palubní počítač ale strašně lže i přes 0.5 litru. U předchozí octavky 2.0tdi jsem měl 5.8l a pp taky tolik ukazoval. Spotřeba tedy neni o tolik vyšší než srovnatelný diesel, je ale fakt, že tdi mě nutilo nejak víc na to šlapat (především zrychlovat), u tsi si naopak vychutnávám klidnou jízdu.

foto Pajimirek

Pajimirek 09.05.17  20:20

« Ta spotřeba je asi fake

>:D No nevím ale ty spotřeby co udávate nevím nevím, spusta kluků má golfa 1.4 tsi a vždy 6 litrů. Ale touran je z hlediska aerodynamiky uplně někde jinde a o dost težší. Není se za co stydět když uvedete pravdu kolem 7l na 100km

Pandy 04.03.17  20:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Funkce ACC

Ja používam ACC skoro denne. Aj cestou do práce a z práce cca 7 km. Idem rýchlosťou od 50 km/h do 80 km/h. NIKDY mi ACC nezlyhal tak ako Tebe. V predchádzajúcom týždni som 2x šiel aj po diaľnici od 80 km/h do 120 km/h a rovnako fungoval spoľahlivo.

Držím palce aby sa na to prišlo. Ja len dedukciou prichádzam na to, že tam môže byť problém s tým, že systém prestane evidovať rýchlostný stupeň. A to stupeň 6 ako si to aj vystihol.
    Inak pri približovaní ku napr. kamiónu jasne vidno, že ACC brzdí, Ak zadáš smerovku, pridá. Takéto správanie ACC je normálne. Ak toto videli v servise, tak je jasné, že je to v poriadku. Nasmeruj ich práve na ten záver a na to, že sa stratí ten ukazovateľ rýchlostného stupňa. Možno to vtedy pochopia. Ja som si to tiež všimol až po niekoľkom zhliadnutí.

Neviem to teraz iste, ale ak sa mi objavila hláška "Dbajte na polohu riadiacej páky", tak sa mi ACC nedeaktivoval, reguloval aj keď som mal napr. pri 50 km/h zabudnutý zaradený 6 st. (jasné hneď som sa spamätal a podradil). Samozrejme nemohol ACC veľmi regulovať, pretože motor pri takejto kombinácii (6 st. na 50 km/h) nemá výkon, ale nespomínam si, aby sa ACC aj v takejto situácii sám deaktivoval. Jednoducho som podradil a ACC reguloval ďalej. Nespomínam si, žeby som ho musel znova aktivovať.

ACC je predsa bezpečnostný systém a musí fungovať 100% v štandardnom režime, čo Tvoja jazda na videách jednoznačne bola.

Ja si v pondelok vyskúšam jazdu s aktívnym ACC a stisnem spojku, aby sa mi stratil ukazovateľ. Som zvedavý, čo sa stane. Potom napíšem.

Pondelok 6.3.2017:
    Vyskúšal som počas jazdy na ACC stisnúť a držať spojku, aby mi zmizol ukazovateľ rýchlostného stupňa. Zmizol po 3 sekundách, ACC sa nevypol, len auto pomaly spomaľovalo.

Vdave82 03.03.17  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Funkce ACC

Na to prvním videu to pravě funguje na 5. rs a když dam 6. rs tak to fungovat přestane.
    To že zmizí ten údaj o rychlosti je taky divný, spojku samozřejmě zmáčknutou nemám :).
    Posílal jsem tyto videa i do servisu a tam mi napsali, že jim to divný nepřijde. Budu se tam muset zastavit osobně. Problem je, že to nefunguje jen někdy, tak budou muset stačit ty videa.
    Každopádně děkuji za informaci, že je to divný. Alespoň budu neodbytný :-)

Pandy 03.03.17  21:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Funkce ACC

V prvom videu ACC funguje a až až pred samým koncom prestane, keď sa objaví hláška "Pozor na polohu riadiacej páky". Tá hláška tam nemá čo robiť. Má sa objaviť len pri riziku podtáčania motora alebo pri riziku extrémneho pretáčania.

Ten istý problém sa objaví pri poslednom videu.

Skúšal si ACC aj pri nižších rýchlostiach?

Myslím si, že je to dôvod na reklamáciu. Mne sa ACC nikdy takto nevypol (nezhasla zelená kontrolka sama od seba). Ani tebe sa zrejme nevypne, inak by sa na displeji dole vľavo značka s rýchlosťou zmenšila a objavila by sa správa ACC deaktivované. Ale tým, že zhasne zelená kontrolka a zaznie tá hláška prestane regulovať.
    Prečo zrazu prestane regulovať, naozaj to v Tvojom prípade nedáva logiku. A tá hláška tam určite nemá byť. Máš zaradený 5 alebo 6.

Všimol som si ale, že sa Ti stratí ukazovateľ rýchlosti presne vtedy, keď nastane hláška. Regulérne sa stratí len v prípade ak dlhšie ako napr. cca 3s držíš stlačenú spojku a vtedy by tá hláška mohla dávať zmysel, aj to, že ACC prestane regulovať. Inak sa ukazovateľ rýchlosti NIKDY nestratí. Nedržíš náhodou stlačenú spojku, alebo nevyradzuješ vo videách náhodou do neutrálu?

Neviem ako je to konštruované, ale môže byť problém v "snímači" zaradeného rýchlostného stupňa.

Vyskúšaj ACC pri nižších rýchlostiach so zaradeným max. 4. a 5. stupňom. Skús zistiť, ktorý stupeň Ti to robí. Ja typujem, že 6.

foto baryton

baryton 03.03.17  17:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Funkce ACC

V menu infotainmentu je volba něco jako "tovární nastavení" a pokud by ACC nefungoval ani po tomto zásahu, ak nezbývá nic jiného než reklamace.

Vdave82 03.03.17  11:44

« Re: Re: Re: Re: Funkce ACC

Tak jsem to konečně všechno natočil :-) a dal na youtube,
    Odkazy níže.
    [odkaz] - případ kdy podle mě ACC nefunguje
    [odkaz] – případ, kdy funguje ACC skvěle

na tomto posledním odkazu [odkaz] je vidět, že i když se ACC nastaví skokově ze 120- 110 tak vypadne i když mam před sebou úplně volno.

Pandy 13.02.17  12:10

« Re: Re: Re: Funkce ACC

Mne sa raz stalo, že som ho fyzicky vypol (pomýlil som si tlačidlá na volante) (nesvietila zelená kontrolka ACC) a čudoval som sa prečo nefunguje. ;-)

Ešte ma napadlo. Zapni si displej medzi budíkmi tak, aby si stále videl Front assist., resp ACC, teda zobrazenie vozidla pred Tebou. A sleduj. Ak sa Ty priblížiš k niekomu, alebo sa niekto pred Teba zaradí, STÁLE sa Ti objaví BIELE autíčko na displeji. Ak to bude tak, budeš vedieť, že radary prekážku pred vozidlom určite identifikujú. Ak to tak nebude (neobjaví sa biele autíčko), niečo môže byť s radarmi.

Biele autíčko = ACC identifikuje a reguluje. Autíčko len s obrysmi = len identifikácia vozidla pred Tebou.

A nastav si v ACC naväčšiu vzdialenosť, teda skorú identifikáciu.

Vdave82 12.02.17  18:07

« Re: Re: Funkce ACC

Tak v pátek cestou domů z hor ACC fungoval 150 km bez problemu. Tak netusím co s tím je.

Pandy 10.02.17  10:46

« Re: Funkce ACC

Je zaujímavé to, čo popisuješ. Keď zapnem ACC v akejkoľvek rýchlosti (myslím, že funguje od 30 km/h vyššie), okamžite začne pracovať. Znamená to teda, že ak sa predo mnou objaví akákoľvek idúca prekážka (dobehnem pred sebou pomalšie idúce vozidlo) ACC hneď pribrzdí a ak mám zaradený vyšší rýchlostný stupeň ako treba, tak na mňa vybehne tiež tá hláška, ktorú popisuješ. Vyskúšané pri rýchlostiach v meste (50 km/h) aj mimo mesta. Myslím, že ani raz sa mi nestalo, žeby ACC nezačal autom brzdiť aby som nenabúral do predo mnou idúceho vozidla. Skôr naopak, zvykne reagovať aj na cyklistov a pod., teda radšej častejšie zabrzdí ako vôbec.

Vdave82 08.02.17  20:44

« Funkce ACC

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu, Také jsem si koupil nového Tourana 1.4 TSI s manuálem. Jako výbavu jsem si nechal dát komplet všechny asistenty. Trochu ale zatím nechápu fci ACC. Hned když jsem auto koupil a jel jsem s ním domů (cca 200 km), tak jsem zkoušel co se dalo. ACC ale v podstatě moc nefungoval, když jsem se přibližoval k nějakému pomalejšímu autu, tak se ozvalo pípnutí a nápis "pozor na polohu řadící páky". Poté, ale vše začalo fungovat bez problémů (auto zpomalovalo a zrychlovalo tak, jak je od něj předpokládáno). Nyní se mi to ale stalo znovu, že ACC místo zpomalení vypadnul. Dokonce pokud jsem nastavil ACC na 120km/h a potom snížil na 110km/h tak systém opět hodil stejnou hlášku. To stejné jsem potom pro jistotu vyzkoušel na 5 kvalt. a opět vše fungovalo. Nemohl by to prosím někdo vyzkoušet na svém touranu s manuálem. Případně prosím o vaše zkušenosti.

foto ericn

ericn 07.01.17  13:24

« Gratulace k výběru MPV

Pěkný auto, byl jsem se před Vánoci na něj podívat taky. Přece jen můj P5008 1.6THP má už 6 let a uvažuji o nástupci.Zatím jsem byl věrný PSA, před tím jsem měl C4GP v naftě, ale THP mě posunulo dál a rád bych zůstal u benzínu. 1.4TSI je fajn motor - znám ho z OIII, jen mi přijde na Tourana ne moc živý. Osobně by se mi víc líbil 1.8TSI 132kw, bohužel na českém trhu jen s DSG ;-\

Jak tak pročítám recenzi i diskusi, panuje s ním velká spokojenost. Určitě ho na podzim při výběru nevynechám. Nicméně za ty peníze se dá vzít i Zafira s lepším motorem 1.6T s 200k. No bude to ještě oříšek :-)

Přeji mnoho šťastných kilometrů :yes:

Pandy 29.12.16  09:42

« Re: Přídavné zabezpečení

Hneď po kúpe auta som dal auto zabezpečiť zariadením VAM. Je to Slovenská spoločnosť ale majú pobočku aj v Česku. Po zvážení všetkých možných zabezpečovacích zariadení, sa mi VAM security videla dobrá ak nie najideálnejšia voľba. Patrí síce k jedným z najdrahších riešení, ale aj k špičkovým.

K zvoleniu VAM ma povzbudilo aj to, že WV Touran je vybavený elektronickou parkovacou brzdou. Okrem iných výhod je po aktivácii VAM auto napr. neodtlačiteľné.

foto DCharlie

DCharlie 28.12.16  13:09

« Přídavné zabezpečení

Touran je objednaný, začátkem dubna bude v garáži. Jaké jste volili přídavné zabezpečení - pískování, defendlock? Auto jsem objednal s alarmem, ale jen u toho zůstat nechci.

Pandy 19.12.16  13:28

« Re: Moje zkušenosti

Gratulujem k tomuto autu a rovnako prajem veľa pokojných a bezpečných kilometrov.

Už som sa bál, že jazdím nejak divne, keď mám takú uspokojivú spotrebu. Už sme v tejto diskusii aspoň traja, čo potvrdili, že spotreba do 6 l/100km je reálne dosiahnuteľná a pritom sa nemusí vodič nijako obmedzovať. Stačí len jazdiť predvídavo a nešľapať na plyn zbytočne, keď to aj tak netreba.

foto TomS

TomS 18.12.16  10:55

« Moje zkušenosti

přeji všem čtenářům a diskutujícím hezké Vánoce a spoustu bezproblémových kilometrů v roce 2017.
    Taky se připojuji ke kladným recenzím na Tourana.
    Od března jsem další spokojený majitel tohoto auta. Bílá barva, 7-místné provedení, benzín 1.4 TSI 110 kw, manuální převodovka + nějaká výbava navíc airbagy, line asist, mlhovky …

Poslední dva roky jsem řešil, co si pořídím za sedmimístné auto. Měl jsem původně dva horké favority Ford Galaxy nebo VW Sharan, ale spíše jsem se přikláněl k VW. Chtěl jsem koupit ojetého cca 4 roky starého do cca 100 000 km. Ale cena takového auto se stále pohybovala a pohybuje kolem 500 000 Kč a v koupi jetého byť s „prověřeným původem a najetými kilometry“ jsem spatřoval určité riziko.
    Když se v roce 2015 objevily první fotky nového Tourana a po jeho shlédnutí v říjnu v autosalónu jsem své záměry přehodnotil a v listopadu si ho za cca 600 000 Kč objednal a vůbec toho nelituji. Velikostně menší auto oproti Sharanovi, ale to co od něho požaduji Touran taky splňuje
    Přecházím z Fabie Combi (2002- 1.4 MPi), služební auta různé škodovky a dovolené u moře poslední dva roky s půjčeným Yettim 2.0 TDi od otce. S Fabií jsem si už netroufal.
    Chtěl jsem rodinné auto a to Touran přesně splňuje. Oceňuji především komfort a variabilitu prostoru a sedaček (posuny, jednoduché sklápění), kdy se mi do auta bez problému vejdou při sklopení jednoho bočního sedadla a odmontovaní předních kol dvě horská kola. Perfektní je i rovná ložná plocha, kdy se dá vytvořit téměř manželská postel. Už to mám i vyzkoušené na dálničním odpočívadle jsme se tak s manželkou na karimatkách překvapivě dobře vyspali.
    Co se týká motoru a jeho výkonu, tak je pro mé potřeby a můj jízdní styl absolutně dostačující (z Fabie je to velký skok :-)). Jezdím podobným stylem jako tady Pandy (klid, rozvaha, plynulost, předvídavost, dodržování rychlostních limitů…), naučil jsem se hodně využívat tempomat, zvláště při dálničních jízdách je to pohodlné.
    Mám najeto 12 tis. km a dlouhodobá spotřeba byla prvních 6 tis. Km 5,7 l, pak se vynuloval počítač a druhých 6 tis. Km. 5,8 z toho už něco bylo na zimních pneumatikách. Toto jsou hodnoty, které jsem nečekal, zvláště když na Sprintmonitoru jsou udávány od majitelů Tourana vyšší hodnoty od cca 6,5 l. Pak se tam zaregistroval Pandy s obdobnou spotřebou jako já, což mě potěšilo.
    Je pravda, že cca 5 500 Km byly dovolenkové jízdy (2x moře Itálie a Chorvatsko a jednou turistika v Dolomitech). Co mě potěšilo, že jízda s plně naloženým autem výrazně spotřebu nezvyšuje.
    Dovolená v Chorvatsku v šesti (2 děti, manželka a prarodiče, plný zbytek kufru a box na střeše) za 5,8 je pořád velmi dobrá spotřeba. Je fakt, že s ohledem na střešní box tak, kde byla 130 , jsem dával z opatrnosti na tempomatu cca 123 – 125 km. Před tím Itálii ve čtyřech za 5,5.
    Ve městě už je to samozřejmě někde jinde. Ráno studený motor, 1,5 km do práce za 8 hod. děti do kroužků a jsem hned na desítce, ale cesty na víkend k rodičům manželky z Vysočiny na Moravu do Uherského Hradiště (cca 130 km) při pátečním odpoledním provozu a několika popojetí na semaforech v Brně dávám za 4,5 – 4,7l zpět pak za 5,0-5,3l), což jsou obdobné hodnoty jako, když jsem měl na tuto trasu půjčeného Yettiho 2,0 TDi.
    Doufám, že mi kladné hodnocení a dojem z auta vydrží i v dalších letech a že s rodinou a Touranem najedeme ještě hodně spokojených kilometrů. :-) :-) :-)

foto milan-mi

milan.mi 14.12.16  12:20

« Re: Statické LED světlomety

Zdravím,
    auto mám týden a jsem z nich nadšený. Na předchozím jsem měl halogeny a LED jsou někde jinde, lépe s nimi vidím. Trochu je třeba si zvyknout na ostřejší přechod tma světlo, ale jinak příplatku nelituji

foto DCharlie

DCharlie 09.12.16  19:56

« Statické LED světlomety

Vyplatí se opravdu připlatit za statické LED světlomety? Jaké s nimi máte zkušenost potkávací - dálkové světlo? Trošku mě děsí cena, při případné výměně (15 tis. za světlomet).