Toyota Prius III Executive

Toyota Prius, foto 51 Toyota Prius, foto 52 Toyota Prius, foto 53 Toyota Prius, foto 54 Toyota Prius, foto 55 Toyota Prius, foto 56 Toyota Prius, foto 57 Toyota Prius, foto 58
Toyota Prius, foto 59 Toyota Prius, foto 60 Toyota Prius, foto 61 Toyota Prius, foto 62 Toyota Prius, foto 63 Toyota Prius, foto 64 Toyota Prius, foto 65 Toyota Prius, foto 66 Toyota Prius, foto 67 Toyota Prius, foto 68 Toyota Prius, foto 69 Toyota Prius, foto 70 Toyota Prius, foto 71 Toyota Prius, foto 72 Toyota Prius, foto 73 Toyota Prius, foto 74 Toyota Prius, foto 75 Toyota Prius, foto 76 Toyota Prius, foto 77 Toyota Prius, foto 78 Toyota Prius, foto 79 Toyota Prius, foto 80 Toyota Prius, foto 81 Toyota Prius, foto 82 Toyota Prius, foto 83 Toyota Prius, foto 84 Toyota Prius, foto 85 Toyota Prius, foto 86 Toyota Prius, foto 87 Toyota Prius, foto 88 Toyota Prius, foto 88 Toyota Prius, foto 89 Toyota Prius, foto 90 Toyota Prius, foto 91 Toyota Prius, foto 92 Toyota Prius, foto 93 Toyota Prius, foto 94 Toyota Prius, foto 95 Toyota Prius, foto 96 Toyota Prius, foto 97 Toyota Prius, foto 98 Toyota Prius, foto 99 Toyota Prius, foto 100 Toyota Prius, foto 101 Toyota Prius, foto 102 Toyota Prius, foto 103 Toyota Prius, foto 104 Toyota Prius, foto 105 Toyota Prius, foto 106 Toyota Prius, foto 107 Toyota Prius, foto 108 Toyota Prius, foto 108 Toyota Prius, foto 109 Toyota Prius, foto 110 Toyota Prius, foto 111 Toyota Prius, foto 112 Toyota Prius, foto 113 Toyota Prius, foto 114 Toyota Prius, foto 115 Toyota Prius, foto 116 Toyota Prius, foto 117 Toyota Prius, foto 118 Toyota Prius, foto 118 Toyota Prius, foto 119 Toyota Prius, foto 120 Toyota Prius, foto 121 Toyota Prius, foto 122 Toyota Prius, foto 123 Toyota Prius, foto 124 Toyota Prius, foto 125 Toyota Prius, foto 126 Toyota Prius, foto 127 Toyota Prius, foto 128 Toyota Prius, foto 129 Toyota Prius, foto 130 Toyota Prius, foto 131 Toyota Prius, foto 132 Toyota Prius, foto 133 Toyota Prius, foto 134 Toyota Prius, foto 135 Toyota Prius, foto 136 Toyota Prius, foto 137 Toyota Prius, foto 138 Toyota Prius, foto 139 Toyota Prius, foto 140 Toyota Prius, foto 141 Toyota Prius, foto 142 Toyota Prius, foto 143 Toyota Prius, foto 144

Přezdívka auta Priusík Rok výroby 2010 Koupeno ojeté najeto [km]:155000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1798 výkon [kW]: 73 kroutící moment [Nm]: 5200 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10,9 maximální rychlost [km/h]: 180 počet rychlostí: 1 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 445 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 4 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Toyota Prius. Čo k tomuto názvu viac napísať? Je to auto, tak ako každé iné, má 4 kolesá, volant a odvezie cestujúcich z bodu A do bodu B. Tak prečo práve Prius? To škaredé káčatko, ktoré sa mi nikdy nepáčilo, malo hnusné tvary až dokým neprišla 3. generácia...vtedy sa všetko zmenilo a vlastne aj začalo. S bratom vlastníme Ford Focus sedan, automat z roku 2001 (http://moje.auto.cz/Peto02/fofo.html), s ktorým sme postupne najazdili viac než 250 tisíc km a začali sme sa obracať po niečom novšom. Keďže sme fanúšikovia najnovších technológií a neuspokojíme sa s nejakou obyčajnou škodovkou, či iným „ľudovým autom“, s autom budeme jazdiť najmä po Bratislave a chceme nízku spotrebu, jedným z kandidátov na nové auto začal byť Prius. Isteže, nie je to auto najlacnejšej kategórie a tak bolo od začiatku jasné, že ak Prius, tak jedine jazdený.

Táto tretia generácia sa mi veľmi zapáčila, no a tak sme pred viac ako 2 a pol rokmi začali s bratom pozerať inzeráty najmä v Nemecku a študovať, čo to je za auto. Postupne sme dospeli k záveru, že je to momentálne najlepšie auto na svete a bodka. Presvedčili nás o tom najmä dlhodobé testy a rebríčky spoľahlivosti áut...jednoducho, keď už kúpim auto za 15 tisíc EUR, chcem mať kvalitu a chodiť do servisu len na pravidelnú výmenu oleja aspoň ďalších 7 rokov. A tak už viac ako 2 roky dozadu bolo jasné, že skôr či neskôr kúpime Prius III.

Všetko sa to odohralo minulý mesiac, tj. v júli 2014, keď som sa vracal po 1 ročnej pracovnej ceste s Fordíkom zo Švédska. Pred cestou sme mali vytipované 3 vozy Prius v Nemecku, ktoré navštívim a snáď jeden z nich rovno zarezervujem. Kritérium bolo, aby to bol Prius III v najvyššej výbave Executive, kvôli LED stretávacím svetlám ročník 2010 a novší s najazdenými maximálne 90tis km. Cenovka tak do 15 tisíc, ideálne pravdaže čo najmenej, originál predajca TOYOTA s 2 ročnou Gebrauchtwagen zárukou v Nemecku. Vysnívanú som mal červenú farbu, prípadne modrú.

Hneď prvý kandidát v Bad Oldesloe, mestečko 25km od Hamburgu ma však uchvátil (r. 2010, 84 750km). Nie len cenovkou 13690 EUR, ale najmä prístupom predajcu. Pochopil som, že je to rodinná firma Behrens otec a syn. Starší pán, samotný majiteľ predajne mi vysvetlil základné veci a nechal ma v rukách mechanika. Ten mi všetko poukazoval a vyrozprával celú históriu auta, ktoré sám osobne servisoval. Áno, náš Prius bol v danej predajni v roku 2010 predaný (k autu bola zakúpená predĺžená EUROP ASSISTENCE záruka na 5 rokov do 04/2015), bol u toho istého predajcu-dílera servisovaný a po 4 rokoch odkúpený, keďže pôvodný majiteľ chcel auto s väčším kufrom...zakúpil nový Auris Hybrid kombi.. S mechanikom sme vyrazili na skúšobnú jazdu, kde som si pojazdil asi pol hodinku cez dedinky a mimo mesto. Keďže som bol so všetkým spokojný, išiel som späť za pánom Behrensom a dojednal som ešte cenu na 13 300 EUR, s tým že som mu tam nechal zálohu a budúci týždeň prídem po auto.

Tak sa aj stalo. Zakúpil som si lístok za 150 EUR na priamy vlak Bratislava-Hamburg a 11 hodín cestoval do tohto prístavného mesta na severe Nemecka. V Hamburgu som prespal v hoteli a ráno som šiel regionálnym vlakom do Bad Oldesloe, kde ma už čakal syn predajcu. Priusík som mal krásne naleštený, povysávaný v tip-top stave. Majiteľ mi ešte ponúkol zánovné zimné kolesá na Rial diskoch, 15 palcové za 300 EUR, tak som to zobral (hoc to nebola až tak dobrá cena, ale mám pokoj). Všetko sme spísali, dojednali zaplatil som s predajcom sme absolvovali 2h tortúru na prepisoch v Nemecku (spolu 180 EUR). To bolo však nič oproti tomu, čo ma neskôr čakalo doma na Slovensku. Cesta domov, 10h po diaľniciach bola v pohodičke na tempomate 117km/h, čo je GPSkových 110 a spotreba podľa palubáku 4,5l/100km, reálne 4,75.

Tak a doma to všetko začalo prekladom faktúry-doklad o kúpe a techničáku. To stálo 60 eur. Ďalej nasledoval recyklačný fond-66 EUR, kontrola originality, STK+EK za 121 EUR, zapísanie do evidencie na obvodnom úrade za 106 EUR. Potom bolo treba čakať...našťastie len 6dní a s potvrdením a evidenciou som šiel pre značky na Kopčiansku. Ešte predtým PZP poistenie za 119 EUR (mám aj havarijné za 330). Tam to bolo na celý deň čakania, ale dočkal som sa. Za 33 EUR značky a 33 EUR registračnú daň som mal konečne auto komplet prihlásené doma. Potom už na značkách bolo treba ísť na administratívnu STK+EK za 20 EUR a hotovo, koniec poplatkom !

Spolu tak Prius vyšiel 13 300 EUR + 900 EUR zaokrúhlene za dovoz ak počítam aj cestu do Hamburgu, hotel, benzín a všetky s tým spojené náklady. Okrem toho, že je to stále slušná cena, u nás jednoducho takéto auta na bazároch takmer neexistujú. Veď samotný predajca v Bratislave mi povedal, že za rok predajú tak 5 Priusov...no aký je potom asi u nás trh s takýmito jazdenkami? :-)

Na auto som si veľmi rýchlo zvykol, čím viac jazdím po meste, tým mám menšiu spotrebu. Do roboty ma stoji MHD v Bratislave 0,90 EUR...s Priusom mám tých 7km za povedzme 0,45 EUR, takže za polovicu a to som sám v aute (pravdaže ak nerátam nadobúdaciu cenu, ale auto mám už doma, tak nebude stáť). Cestu, ktorú sme s priateľkou často chodili vlakom, teraz vyjde autom lacnejšie (80km od Bratislavy). Je to proste paráda. Oproti Focusu je to veľký skok. Keďže som však presedlal z automatu, pre mňa nie až tak výrazný. Ten zvuk pri rozjazde, pri brzdení je úžasný pre uši...milujem ho. Moje deti nebudeme už učiť, že auto robí „brm brm“, ale robí „šššššš“, lebo to je zvuk Priusu, keď sa rozbieha :-)

A čo to je vlastne za výbava? Klasická Executive bez príplatkov. Nemáme tak cúvacie senzory a ani kameru, čo je mierne mínus, nemáme denne svietenie, čo mi nevadí, keďže ho aj tak neuznávam a VŽDY svietim stretávacími. Inak všetko podstatné, čo má moderné auto mať a aby to po 9 rokoch od výroby Focusa bolo cítiť. Za 9 rokov sme tak preskočili z automatu na hybrid, z halogéniek na LED z 15 palcov na 17 palcov (čomu nie som až tak rád), a manuálnej na automatickú klímu, máme Head-up display ako z PC hry, bezkľúčové odomykanie a zamykanie dverí, štartovanie tlačidlom, tiché auto, no a hlavne zo spotreby 8-9l/100km na 4-5l. Autíčko máme do 04/2015 v celoeurópskej záruke a 2 ročnej Nemeckej záruke jazdeného vozidla Toyota.

My sme s bratom pohodlní vodiči. Nikam sa neponáhľame, nestresujeme, jazdíme väčšinou podľa predpisov, viac ako 138km/h (GPS) som nikdy osobne s autom nešiel. A preto mi pohodlná EKO jazda s Priusom maximálne vyhovuje. Aj s ním sa však dá dobre akcelerovať z 0 na 100 pod 11s. Auto je veľké, priestranné, na miesta pre nohy je viac než dosť, najmä keď výškový priemer v našej rodine je 170cm. Kufor je troška menší ako by sa mohlo zdať, ale to preveríme až keď prídu na svet deti, kočík a podobné starosti. Pod neho sme umiestnili jedno zimné koleso ako rezervu, po jednej nepríjemnej skúsenosti z minulosti na diaľnici a neopraviteľnom defekte je to jediná istota.

Ešte by som spomenul, že nám veľmi pomohli recenzie Priusov tu na moje.auto.cz, najmä od Dylan-a McKay-a. Touto cesto by som sa tak ostatným Priusákom chcel poďakovať, za ich skúsenosti, ktoré nám dopomohli vybrať to najlepšie auto, ktorým Toyota Prius bezpochyby je. Bodka.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
DOPLNENÁ RECENZIA (18.9.2014)

Sú to už nejaké dva mesiace, čo som v Nemecku zakúpil nášho Priusíka a tak dopĺňam recenziu o zážitky a postrehy po odjazdení skoro 2 tisíc kilometrov.
Prius je úžasné auto a čím viac s ním jazdím po Bratislave, tým viac sa utvrdzujem v tom, že som vybral to najvhodnejšie auto pre potreby mojej mladej rodinky. Tak ako som perfektne komfortne odjazdil cestu z Hamburgu (viac ako 1000km), tak ešte komfortnejšie „plávam” v upchatých uliciach Bratislavy. Väčšina vodičov nervózne pridáva, uberá plyn, nervózne túruje motor na križovatke...a ja...pekne tichučko stojím a čakám si na zelené svetlo, potom dupnem na to, aby počítač zapojil pri zrýchľovaní aj batériu, ostatné autá z križovatky nechám za sebou a pri 50-tke zapnem tempomat. Momentálne milujem jazdu na Ružinovskej ulici, po ktorej často jazdím. Je to 2,5km dlhá 4+2 prúdová cesta oddelená električkovým pásom, kde je počas celej dĺžky (s 1 križovatkou) obmedzená rýchlosť na 40km/h kvôli chodcom (v blízkosti je veľká nemocnica). Zapnem si na začiatku tempomat na 44 (GPS 40) a len sledujem chodcov, pohodlne sa plavím na koniec ulice ako po Dunaji :-)
Pozorní čitatelia si určite v novej galérii fotografií všimli domontované parkovacie senzory. Stálo nás to len 188 EUR, pekne vo farbe karosérie a fungujú perfektne. Ďalej som dal domontovať autoALARM (350 EUR), kvôli havarijnej poistke a poisteniu proti ukradnutiu vozidla. Áno, auto nemalo žiadny iný zabezpečovací systém ako imobilizér. V Nemecku to jednoducho netreba...
Priusík čakajú v najbližšej dobe ďalšie zaťažkávacie skúšky. Najprv budem zariaďovať nový byt a tak sa jeho úložný priestor po sklopení zadných sedadiel (140x185cm) bude hodiť. Dokážem previezť dlhý plochý predmet (nejaká doska) s maximálnou dĺžkou 240cm. Neskôr preverím rodinné schopnosti Priusíka pri prevoze dieťaťa, kočíka a ostatných vecí.
Ako ste si určite všimli, foto-galéria prešla komplet obmenou. Auto som dal dôkladne ručne očistiť, navoskovať, vyleštiť pred zimou a tak som urobil zopár fotiek špeciálne pre účely tejto recenzie na moje.auto.cz. Galéria obsahuje teraz 91 obrázkov zhotovených v mojom rodnom meste v Bratislave s jej dominantami. Okrem iného v nej nájdete aj nočné fotografie, či dokumentáciu k autu. Snáď sa fotografie budú páčiť (keď som už kvôli nim porušil na chvíľku zákon a stál na trávnatej ploche...).

+ Najväčším PLUSom je spotreba v meste (hlavný dôvod kúpi Priusa)

+ Tichá jazda (vonku aj zvnútra)

+ Rýchla akcelerácia na križovatke

+ Nezameniteľný design

+ Moderné auto (technicky aj desginovo)

+ Jednoduchá a bezpečná prevádzka s plynulým pohonom

+ Štatisticky minimálna poruchovosť Priusov

+ Brzdy s rýchlym nábehom (s asistentom)

- Menši kufor v porovnaní s rozmermi auta (rázvor 2700mm)

Servisujem v TOYOTA AUTOGRAND, Bratislava a až na pár detailov som spokojný.

1. porucha pri 152 000km a 8 rokoch -> slabý brzdný účinok ručnej/nožnej brzdy, pravdepodobne z dôvodu nepoužívania došlo k zatvrdnutiou vodiacich čapov - cena opravy aj s prácou 150 EUR.

Toyota Behrens

Výborná skúsenosť, odporúčam (viď. opis kúpi vozidla)

12.4.2018 06:08

Servis pri 150 000km - prvá porucha

Posledý týždeň (počas Veľkej noci) absolvoval náš Priusík cestu na Slovensko (1915 km) a potom zase tu istú vzdialenosť spať do Fínska kvoli STK+EK a zároveň serviska pri 150tis km. Až na jednú vec, prebehlo všetko podla plánu. Pri STK zistili slabý brzdný účinok ručnej/nožnej brzdy a tak sa musel objednať nový diel. Porucha vznikla pravdepodobne z dôvodu nepoužívania, keď došlo k zatvrdnutiou vodiacich čapov - cena opravy aj s prácou 150 EUR.

Týždeň predyým som už preventívne vymenil aj štartovaciu batériu, keďže tam bola stále povodná už 8 rokov. No a keďže sa ju podarilo raz manželke vybiť (nabíjanie pomohlo), tak som ju už radšej celú vymenil, najma ked vo Fínsku máme skutočne dlhú a mrazivú zimu (v noci bežne -20°C).

Inak spotreba na celej trase skoro 4000 km bola skutočných 4,20 l/100km, takže aj dlhých trasách krásne šetrím peniaze. S Prisuom sme stále veľmi spokojní, bola to výborná kúpa.

8.5.2017 07:57

Prius ma 7 rokov (137 500km)

Tak po dlhej dobe napisem par noviniek z mojim Priusom. Dna 30.4. sa stal z neho uz 7 rocny voz (tot udaj o prvej registracii v Nemecku), pre mna to budu v juli 3 roky, co auto vlastnim. Pripad ami to vsak uz ako vecnost, co jazdime s Priusikom. Manzelka uz ine auto ani nechce, resp iny typ. Preto dalsia volba je jasna a to plne elektricky voz, pravdepodobne jazdeny Hyundai Ioniq v roku 2019-2020. Dovtedy musi Priusik este riadne sluzit.
Ako rodinka sme sa rozrastli o dalsieho potomka, tak Priusik znasa vacsiu zataz, Musime vozit dvojkocik, no kufor je stale dostacujuci...nie velky ale dostacujuci, najma vdaka tomu, ze kociky sa daju krasne rozlozit, odopnut kolieska a pod.
V poslednych 6 mesiacoch najazd klesol na 1000km/mes (prevazne manzelkyne jazdy do skolky a vylety), no celkovy priemer je stale 20 000km rocne, najma vdaka vyssiemu najazdu v prvych dvoch rokoch.
V marci 2017 prisla prva vacsia investicia do nahradnych dielov, ked sa menili komplet brzdy po 135 tis KM, co nie je zle. Vo Finsku to pravdaze vyslo drahsie a to na 700eur aj s pracou (kde hodinovka je zavratne vysoka).
Az teraz 24.4. som menil klincove pneumatiky za zimne, presne po 6 mesiacoch ich uzivania, takze takto sa zije s autom vo Finsku. Preto aj spotreba ide stale hore a uz atakuje 5 litorov, kedze vacsinu roka je stale okolo nuly, su to studene starry, plus klince pridavaju 0,2l oproti zimnym (takze 0,4l oproti letnym) a plus Finsky E10 benzin tiez dalsich 0,2l (mam to presne overene, ked tankujem napr v Estonku normlany benzin).
Ked to zhrniem, po 7 rokoch nam Priusik stale perfektne 100% sluzi, nemali sme s nim zatial vobec, ale vobec ziadne problemy, len dolievanie oleja a vymena brzd po 135tis KM.

20.8.2016 08:28

2 roky (44 tisic km)

Su to dva roky, co som napisal recenziu na Priusika. Z dva roky sa toho vela udialo. Povodny zamer kupit ho, kvoli mestskej premavke v Bratislave, tak uplne nevysiel. Kedze po pol roku, som pracovne brazdil Nemcke dialnice 4 mesiace, no a potom sme sa pracovne s rodinou prestahovali do Finska, kde s Priusikom jazdim denne 25+25km do prace. Chcelo by to novy Plug-in hybrid a jazdil by som "zadarmo". Momentalne mam najazdenych skoro 130tis KM (44tisic za 2 roky), auto stale jazdi bez problemov (raz rocne menim olej a filtre), akurat som chytil zopar skrabancov pri parkovani. Moja manzelka miluje toto auto a urcite sa uz nevratime ku "klasickemu", kedze sa tak lahko riadi. V buducnosti to tak vyzera na plug-in hybrid, ale to asi az tak okolo roku 2019-2020, ked tento moj Prius bude mat uz zo 10rokov zivota.

Pocas dvoch rokov sa nam zmenila aj rodinna situacia, teraz uz jazdime 4-ia s dvoma Isofix sedackami vzadu. No a ked treba, nie je problem pre dospelu osobu si sadnut medzi ne a odviezt sa na najblizsie letisko a spat povedzme 100km.

Zaujimavosotu je, ze stale jazdim na 15-kach zimnych gumach tu vo Finsku, kedze na zimu nasadzujem klincove Nokiany. Leto je tu kratke, tak sa mi to nechce prehadzovat na 3x aj s letnymi... Kedze tu maju len E10 benzin, spotreba isla o 2 deci hore ,plus tie zimne gumy dalsie 2 deci, takze jazdim skoro o 4deci viac ako na Slovensku. Priemerne to robi cca 4,5-4,8l/100km, aj kvoli nizsej priemernej teplote na severe Europy.

Po dvorch rokoch konstatujem. Bola to vynikajuca kupa a este raz odporucam vsetkym!

30.7.2015 10:58

Prius po 1. roku (16 000km)

Je to rok aj par dní, čo som kúpil v Nemecku Priusíka. S autom som po roku a nabehaných 16tis km maximálne spokojný. Pekne však poporiadku.
Prvé kilometre som s Priusom nabehával podla plánu výlučne po Bratislave v super-krátkych trasách 2-5km, no napriek tomu sa spotreba pohybovala okolo 4,5-4,7l, čo nie je najmenej, ale predsa len sú to extrémne krátke trasy. Počas zimy išla pravdaže spotreba ešte vyššie nad 5l, no keď to porovnám s inými autami v zime v meste je to stále skoro polovičná spotreba.
Od konca januára som začal chodiť na služobné cesty do Nemecka, čo je štreka 600km (mimo plánu). A keďže som sa presúval s rodinkou, spotreba sa pohybovala okolo 5l na diaľnici. V meste to opäť kleslo k 4,5l.
Od konca mája až doteraz sme sa presťahovali dočasne (pracovne) do Fínska. Priusík musel komplet nabalený aj s Thule strešným boxom zvládnuť dlhú cestu zo Slovenska cez Rakúsko, Nemecko s trajektom do Fínska. Musím ho pochváliť, že s tým nemal problém (spotreba plne naloženého a zaťaženého Priusa je 5,8l na diaľnici). Po zhodení boxu klesla spotreba na 4,7l a po zhodení nosičov už klasicky k 4,4l. Posledné 2 mesiace tak s Priusom jazdím každý druhý deň do práce na elektráreň (25+25km, striedame sa s kolegom) a manželka počas volných dní jazdí po meste na nákupy, takže je auto využívané denno-denne.
S autom sme obaja maximálne spokojní, najmú pre jeho ľahké ovládanie a obsluhu.

Mínusy zistené za rok používania:
- chlad vychádzajúci z chladenia batérie pri pravom zadnom sedadle nie je veľmi vyhovujúci pre zadných pasažierov, najmä pre malé dieťa sediace v sedačke oproti smeru jazdy

- mierne vŕzganie plastov palubnej dosky po 5 rokoch od výroby

- lakťová opierka by mohla byť vyššia

- ranné narosenie bočných okien (je nutné ich manuálne očistiť), rýchle zahmlievanie čelného skla (často treba zapnúť A/C)

22.9.2014 08:22

Zaznamenal som historicky najnizsiu spotrebu = 3,0l na 13,3km trase (foto)

Dnes so po plnom natankovani dosiahol pri ceste domov z Wolfstahlu (13,3km, 50:50 mesto/mimo) moju historicky najnizsiu spotrebu = 3,0l/100km (palubak 2,8l), pri priem. 42km/h (vid. prva foto).
Dufam, ze to takto pojde dalej, lebo posledny hekticky mesiac, plny super-kratkych (1-4km) uponahlanych ciest po Bratislave zamaval s dlhodobou spotrebou...

18.9.2014 04:34

Vynovená recenzia a komplet nová foto-galéria (91 obr., aj nočné)

Dnes som doplnil recenziu o skúsenosti za posledné 2 mesiace (cca 2tis. km). Priusíka som dal dôkladne vyčistiť, aby som mohol zhotoviť cca 75 nových fotografií. Snáď sa budú páčiť...

3.9.2014 13:46

Nabíjačka do auta + držiak

Dlho som rozmýšľal, ako a kam pripevniť držiak s navigáciou. Nakoniec som objavil super vec: Breffo Spiderpodium. Veľmi odporúčam každému, je to malé, šikovné a drži super (viď. dve nové fotky)

31.8.2014 09:58

Doplnené fotografie aj s popiskami

Dnes sa mi konečne podarilo pridať zvyšné fotografie aj s popiskami. Bohužiaľ AGIP autoumyváreň dôkladne nezmyla všetku špinu, preto v budúcnosti spravím nové, lepšie fotky po poriadnom ručnom umytí Priusíka

Přidat názorDiskuse: Toyota Prius III Executive

Další vozy Toyota Prius

Podľa štatistík, je spoľahlivosť dlhodobo najlepšia na svete. Prvú poruchu som mal po 8 rokoch a 152 000km, keď sa musela vymeniť ručná/nožná brzdza, kvôli slabému účinku (za 150 Eur)

Kopec úložných priestorov pre vodiča aj spolujazdca. Batožinový priestor je zmenšený na úkor komfortu zadných cestujúcich, kde je miesta viac než dosť.

Ako som písal vyššie, Prius je veľmi priestranné vozidlo,

Pohodlné makkšie auto, v porovnaní s Focusom je na tom v pocite riadenia, stability a istoty horšie.

Veĺmi, veľmi pohodlné autíčko, ako stvorené na pohodlné cestovanie najmä v meste.

Pri momentálnej cene benzínu a spotrebe mi to vychádzna na 0,067 EUR/km, čo je veľmi dobrá hodnota pri 95% jazde v Bratislave.

Cena originálnych náhradných dielov je rovnaká ako u konkurencie, zatiaľ som menil len komplet brzdy a ručnú brzdu.

Vynikajúci výkon pri zapnuti celého hybridného systému.

V meste výborných 4,3, diaľnica 4,8l/100km

Pri elektrickom režime ticho, pri kombinovanom len mierny tlmený zvuk.

Aj po 10h stále bez bolesti a nutnosti meniť polohu, takže výborné (lepšie ako vo Focuse)

Majú veľmi rýchly nábeh, treba si zo začiatku na to zvyknúť. Brzdia velmi dobre...

Mohol by byť väčší...tých 445l je až po strechu, no napriek tomu ako rodina s 2 malými deťmi nemáme problem sa zbaliť aj na 2 týžňovú dovolenku s 2 veľkými a 2 malými kuframi + kočík.

Více o modeluToyota Prius ZVW30 (2009-dosud)
Toyota Prius Plug-in Hybrid – Návštěva z budoucnosti Toyota Prius Plug-in Hybrid – Návštěva z budoucnosti

Toyota na nejnovější provedení plug-in hybridního Priusu…

Toyota Avensis - Carina dosloužila, přichází Avensis Toyota Avensis - Carina dosloužila, přichází Avensis

V lednu přichází na všechny významné evropské trhy…

„Zkrvavený muž vyskočil z okna, všude byl prach.“ Manželka herce Soukupa popsala tragédii v centru Prahy

„Zkrvavený muž vyskočil z okna, všude byl prach.“…

Obrovská rána, oblaka prachu, zakrvácení lidé a zoufalé volání o pomoc. Tak Isabela Soukupová, manželka herce…

Nejvíc sexy doktorka v Moskvě: V práci ji za fotky nepochválili, ale vás zaručeně rozpálí

Nejvíc sexy doktorka v Moskvě: V práci ji za fotky…

Ne vždy se vyplácí zveřejňovat na sociálních sítích sexy fotky. Své o tom ví ruská záchranářka Anastázia…

Van Avermaet udržel vedení na Tour i v horách: To se zapíše do historie!

Van Avermaet udržel vedení na Tour i v horách: To se…

Dokázal nemožné. Před vstupem do hor jen málokdo počítal s tím, že by belgický cyklista Greg Van Avermaet zvládl…

Šural: Proč jsem nepřemluvil Coufala, aby šel do Sparty? Zeptejte se jeho

Šural: Proč jsem nepřemluvil Coufala, aby šel do…

Kapitánem fotbalistů Sparty po Davidu Lafatovi, který ukončil kariéru, se oficiálně stal Josef Šural. Ten už s…

Později do důchodu? Matky dříve do práce? Více trhu ve zdravotnictví? Kdeže. Český politik je chytřejší

Později do důchodu? Matky dříve do práce? Více trhu…

Česko by mělo zrušit věkovou hranici pro odchod do důchodu, změnit vysoké daně, pustit více trhu a soukromých…

Výročí vyvraždění Romanovců. 10 věcí, které jste o hrůzném masakru ruské carské rodiny nevěděli

Výročí vyvraždění Romanovců. 10 věcí, které jste o…

Poslední ruský car Mikuláš II. byl se svojí manželkou a pěti dětmi zavražděn bolševiky v noci z 16. na 17.…