Mimas (muž ) Poslat zprávu

BMW řada 1 120d

BMW řada 1, foto 1 BMW řada 1, foto 2 BMW řada 1, foto 3 BMW řada 1, foto 4 BMW řada 1, foto 5 BMW řada 1, foto 6 BMW řada 1, foto 7 BMW řada 1, foto 8
BMW řada 1, foto 9 BMW řada 1, foto 10 BMW řada 1, foto 11 BMW řada 1, foto 12 BMW řada 1, foto 13 BMW řada 1, foto 14 BMW řada 1, foto 15 BMW řada 1, foto 16 BMW řada 1, foto 17 BMW řada 1, foto 18 BMW řada 1, foto 19 BMW řada 1, foto 20 BMW řada 1, foto 21 BMW řada 1, foto 22 BMW řada 1, foto 23 BMW řada 1, foto 24 BMW řada 1, foto 25 BMW řada 1, foto 26 BMW řada 1, foto 27 BMW řada 1, foto 28 BMW řada 1, foto 29 BMW řada 1, foto 30 BMW řada 1, foto 31 BMW řada 1, foto 32 BMW řada 1, foto 33 BMW řada 1, foto 34 BMW řada 1, foto 35 BMW řada 1, foto 36 BMW řada 1, foto 37 BMW řada 1, foto 38 BMW řada 1, foto 39 BMW řada 1, foto 40 BMW řada 1, foto 41 BMW řada 1, foto 42 BMW řada 1, foto 43 BMW řada 1, foto 44 BMW řada 1, foto 45 BMW řada 1, foto 46 BMW řada 1, foto 47 BMW řada 1, foto 48 BMW řada 1, foto 49 BMW řada 1, foto 50 BMW řada 1, foto 51 BMW řada 1, foto 52 BMW řada 1, foto 53 BMW řada 1, foto 54 BMW řada 1, foto 55 BMW řada 1, foto 56 BMW řada 1, foto 57 BMW řada 1, foto 58 BMW řada 1, foto 59 BMW řada 1, foto 60 BMW řada 1, foto 61 BMW řada 1, foto 62 BMW řada 1, foto 63 BMW řada 1, foto 64 BMW řada 1, foto 65 BMW řada 1, foto 66 BMW řada 1, foto 67 BMW řada 1, foto 68 BMW řada 1, foto 69 BMW řada 1, foto 70 BMW řada 1, foto 71 BMW řada 1, foto 72 BMW řada 1, foto 73 BMW řada 1, foto 74 BMW řada 1, foto 75 BMW řada 1, foto 76 BMW řada 1, foto 77 BMW řada 1, foto 78 BMW řada 1, foto 79 BMW řada 1, foto 80 BMW řada 1, foto 81 BMW řada 1, foto 82 BMW řada 1, foto 83 BMW řada 1, foto 84 BMW řada 1, foto 85 BMW řada 1, foto 86 BMW řada 1, foto 87 BMW řada 1, foto 88 BMW řada 1, foto 89 BMW řada 1, foto 90 BMW řada 1, foto 91 BMW řada 1, foto 92 BMW řada 1, foto 93 BMW řada 1, foto 94 BMW řada 1, foto 95 BMW řada 1, foto 96 BMW řada 1, foto 97 BMW řada 1, foto 98 BMW řada 1, foto 99 BMW řada 1, foto 100 BMW řada 1, foto 101 BMW řada 1, foto 102 BMW řada 1, foto 103 BMW řada 1, foto 104 BMW řada 1, foto 105 BMW řada 1, foto 106 BMW řada 1, foto 107 BMW řada 1, foto 108 BMW řada 1, foto 109 BMW řada 1, foto 110 BMW řada 1, foto 111 BMW řada 1, foto 112 BMW řada 1, foto 113 BMW řada 1, foto 114 BMW řada 1, foto 115 BMW řada 1, foto 116 BMW řada 1, foto 117 BMW řada 1, foto 118 BMW řada 1, foto 119 BMW řada 1, foto 120 BMW řada 1, foto 121 BMW řada 1, foto 122 BMW řada 1, foto 123 BMW řada 1, foto 124 BMW řada 1, foto 125 BMW řada 1, foto 126 BMW řada 1, foto 127 BMW řada 1, foto 128 BMW řada 1, foto 129 BMW řada 1, foto 130 BMW řada 1, foto 131 BMW řada 1, foto 132 BMW řada 1, foto 133 BMW řada 1, foto 134 BMW řada 1, foto 135 BMW řada 1, foto 136 BMW řada 1, foto 137 BMW řada 1, foto 138 BMW řada 1, foto 139 BMW řada 1, foto 140 BMW řada 1, foto 141 BMW řada 1, foto 142 BMW řada 1, foto 143 BMW řada 1, foto 144 BMW řada 1, foto 145 BMW řada 1, foto 146 BMW řada 1, foto 147 BMW řada 1, foto 148 BMW řada 1, foto 149 BMW řada 1, foto 150 BMW řada 1, foto 151 BMW řada 1, foto 152 BMW řada 1, foto 153 BMW řada 1, foto 154 BMW řada 1, foto 155 BMW řada 1, foto 156 BMW řada 1, foto 157 BMW řada 1, foto 158 BMW řada 1, foto 159 BMW řada 1, foto 160 BMW řada 1, foto 161 BMW řada 1, foto 162 BMW řada 1, foto 163 BMW řada 1, foto 164 BMW řada 1, foto 165 BMW řada 1, foto 166 BMW řada 1, foto 167 BMW řada 1, foto 168 BMW řada 1, foto 169 BMW řada 1, foto 170 BMW řada 1, foto 171 BMW řada 1, foto 172 BMW řada 1, foto 173 BMW řada 1, foto 174 BMW řada 1, foto 175 BMW řada 1, foto 176 BMW řada 1, foto 177 BMW řada 1, foto 178 BMW řada 1, foto 179 BMW řada 1, foto 180 BMW řada 1, foto 181 BMW řada 1, foto 182 BMW řada 1, foto 183 BMW řada 1, foto 184 BMW řada 1, foto 185 BMW řada 1, foto 186 BMW řada 1, foto 187 BMW řada 1, foto 188 BMW řada 1, foto 189 BMW řada 1, foto 190 BMW řada 1, foto 191 BMW řada 1, foto 192 BMW řada 1, foto 193 BMW řada 1, foto 194 BMW řada 1, foto 195 BMW řada 1, foto 196 BMW řada 1, foto 197 BMW řada 1, foto 198 BMW řada 1, foto 199 BMW řada 1, foto 200 BMW řada 1, foto 201 BMW řada 1, foto 202 BMW řada 1, foto 203 BMW řada 1, foto 204

Přezdívka auta BMW 120d Rok výroby 2009 Koupeno ojeté najeto [km]:30000 palivo: nafta počet válců: 4 objem [cm3]: 1996 výkon [kW]: 130 kroutící moment [Nm]: 350 zrychlení 0-100 km/h [s]: 7.7 maximální rychlost [km/h]: 228 počet rychlostí: 6 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 330 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 6.8

V prvom rade by som chcel povedať, že som dlhodobý čitateľ tohoto portálu a nenašiel som na nete lepšiu stránku venujúcu sa autám, ktorá by podala toľko informácií od užívateľov svojích miláčikov a hlavne rád pri kúpe auta. Bol som to aj ja komu MA.cz pomohol.

Ako som sa dostal k tomuto vozidlu? Nuž to bola náhoda ako mnoho vecí v mojom živote. Začalo to jedného dňa reklamou na VW Golf šiestej generácie, ktorá vo mne niečo zlomila, auto ma svojím vzhľadom doslova uchvátilo a po krátkom čase som sa rozhodol navštíviť najbližšieho predajcu VW s tým že by som mal záujem o informácie a predvádzaciu jazdu. Dovtedy mi slúžil Seat Ibiza 1.4 55 kW / 75 PS červenej farby (ktorá mu mimochodom veľmi pristala) s ktorým som nemal žiadny problém, ale výkonovo som predsa len túžil po niečom silnejšom a aj bezpečnejšom, keďže auto malo len dva airbagy.
S Golfom sa u mňa spájal jednoznačne motor TDI keďže ročne "nalietam" cca 25000 km, není to možno až taký obrovský počet km, ale chcel som investovať do niečoho čoho budem vlastníkom dlhšiu dobu a nebudem pozerať s hrôzou ako mi pribúdajú kilometre. Jazdím denne cca 100 km.

S predajom môjho Seatu som nemal žiadny problém a do týždňa som už mal v garáži prázdno. Lúčilo sa mi tažko, ale bol som rád že som sa o auto staral a myslím že jeho nový majiteľ na mňa môže spomínať len v dobrom.

Potom sa to zbehlo veľmi rýchlo a za pár dní už bol objednaný Golf VI TDI 103kw/140k DSG vo farbe modrá grafitová a prečo práve automat? K tomu ma priviedla vlastne moja sestra ktorá je majiteľkou Golfa III s automatom na ktorom som mal možnosť sa previesť a prakticky som bol hneď rozhodnutý, že moje najbližšie auto si bude hádzať rýchlosti samé. Vôbec mi nechýba sústavná manipulácia pravou rukou, viac sa venujem volantu a automat si rýchlosti radí pekne svižne a prechody medzi rýchlosťami necítim.
Rozmýšľal som aj o GéTeDéčku, ale v konfigurátore s mnou vybratou výbavou sa cena vyšplhala na milión korún v starej mene (stále tie ceny prirovnávam k starej mene, proste €x30,126 robím vždy :-)) takže týmto smerom som už nepokračoval a vrátil sa ku TDI.

Čakanie, nedočkavosť, recenzie, mojeauto.cz, YouTube atď. ma sprevádzali najbližšími dňami, mesiacmi, až nastal deň kedy som si mal prevziať auto u môjho predajcu a tu začali problémy, moje budúce auto bolo v nedohľadne (celkovo 2x sa mi predĺžila čakacia doba). Autopredajca sa ma snažil stále naviesť k tomu, že to je normálne takto dlho vyčkávať a to vo mne navodilo iba príliv adrenalínu.
Možno že by som aj nakoniec počkal, ale potreba auta mi to už nedovoľovala, dovtedy som si auto stále len požičiaval od rodičov, za čo by som sa im chcel touto cestou poďakovať.
Objednávku auta som teda po zvážení po ôsmich mesiacoch zrušil a vrátil som sa v podstate na začiatok.
Začalo u mňa premýšľanie čo ďalej a prezeranie skladových vozov Golfu, niečo sa aj našlo, ale keďže mnou objednané auto bolo vo veľmi dobrej výbave mal som problém niečo podobné nájsť, pretože u každého potencionálneho kandidáta mi niečo chýbalo a upustiť niečo z výbavy som proste nechcel. To pochopí asi každý kto si objednal auto, proste už som sa cítil ako polovičný majiteľ tohoto vozu.
Na druhý deň mi kolega v práci povedal aby som sa vykašľal na Golfa keď takého neviem nájsť a pozrel sa na autá z trojky Mercedes, BMW, Audi. Nebral som to veľmi vážne, túžba po šestke bola veľká a už som sa v tom aute videl, ale nedalo mi to a pozrel som sa predsa len na stránky daných automobiliek. Auto som chcel kúpiť buď nové, alebo skladové. Bol som rozhodnutý že chcem hatchback, diesel a automat (to boli hlavné kritéria). Pri výbere farby auta som mal podmienku aby to nebola čierna, biela, červená a strieborná, inak mi to bolo jedno.

Možnosti boli:

- AUDI - tu bola Atrojka, ktorá sa mi výzorovo páčila, motor som našiel dostatočný, ale po skúsenosti s VW som už veľmi s týmto koncernom nechcel spolupracovať (viem asi trápny dôvod, ale bol som vtedy v takej momentálnej nálade).

- MERCEDES Áčko a ani Béčko sa mi designom nepáčili a ďalej som ich neštudoval.

- BMW jednička, po preštudovaní recenzií, fotiek a skúsenosti s majiteľmi na tejto stránke som sa rozhodol, že navštívim predajcu BMW a aspoň si sadnem do tohoto auta, auto sa mi ihneď zapáčilo a nejako som prestal myslieť na Golfíka.

Pri príchode domov následovalo hľadanie auta v nejakej dobrej výbave (auto si ma získalo okamžite, nenašiel som vtedy jednú vec ktorá by mi vadila) - skladové (objednávka nového z časového hľadiska už proste neprichádzala do úvahy).
Chcel som aspoň toľko koní ako mal mať môj Golf, 118d sa mi zdala správna voľba.
Skladovú stoosemnástku som našiel, ale buď bol problém cena (no dať zhruba milión korún /v starej mene/ za takú kubatúru sa mi zdalo veľa), alebo výbava.

Tak som teda listoval ďalej internetom až som sa ani neviem ako dostal k predvádzacím vozom a tam som ho našiel - BMW 120d 130kW/177k automat vo výbave podobnej Golfu a niečo ešte možno naviac, motor bol ešte o niečo silnejší ako som mal v predstave čo taktiež nakoniec zahralo svoju rolu. Ale, ale nepáčila sa mi farba proste BIELA :-(. Nakoniec som si povedal, že už nebudem vymýšlať a proste tento u mňa handicap spolknem.
Čo bolo handicapom sa stalo neskôr prednosťou a som rád že auto je práve biele, biela je momentálne v trende a k autu sa hodí.
Takže nečakal som ani minútu a kontaktoval som predajcu, do týždňa po mnohých telefonátoch o stave auta som vybral peniaze a išiel po moje nové auto do predajne BMW. Auto malo "nabehané" 11800 km a aj za to som dostal zľavu skoro 12000€. Celkovo som auto kúpil asi o 1500€ viac ako som mal pripravené na Golfa.

Po príjazde do predajne som ako prvé sadol do auta a prešiel som sa zhruba 10 km, auto išlo bezchybne. Ešte olepené nálepkami s reklamou BMW bavaria, ten pocit keď človek sadne do nového a je cítiť ešte plasty a kožu je neopísateľný, všetko toto ma sprevádzalo pri mojej prvej testovacej jazde s týmto autom.
Prístup predajcu v showroome BMW k mojej osobe bol na veľmi dobrej úrovni, takže som spokojný a dúfam že aj so servisom to bude podobné.

VÝBAVA:

- Farba Alpinweiss
- Látka koža kombinácia Pearlpoint antracit/čierna
- Pneumatiky RunFlat s núdzovým dojazdom
- Exteriérové lišty vo farbe vozidla
- Balík BMW Basic service inclusive (5 rokov/100 000km)

- Regenerácia brzdnej energie
- Automatická prevodovka
- Alarm s diaľkovým ovládaním
- Elektrické sklápanie a vyhrievanie spätných zrkadiel
- Čelné sklo so šedým pásom
- Velurové koberčeky
- Fajčiarska výbava
- Držiaky pohárikov
- Kotúčové brzdy vpredu a vzadu s vnútorným chladením
- Prípojka AUX-In
- Príprava na montáž autotelefónu
- Tónované sklá
- Ukotvenie detskej sedačky ISOFIX
- Senzor nárazu s automatickým odomknutím, zapnutím vnútorného osvetlenia a prerušením prívodu paliva
- Brzdový asistent
- Ozdobná predná mriežka dvojľadvinky v čiernej farbe
- Vak na lyže s výmenným rámom
- Športové sedadlá v predu
- Vyhrievanie predných sedadiel
- Interiérové lišty brúsený hliník
- Parkovacie senzory (PDC)
- Dažďový senzor s automatickým zapínaním tlmených svetiel
- Tempomat
- Rozšírené osvetlenie interiéru, priestoru nastupovania a batožinového priestoru
- Zadné hlavové opierky sklopiteľné
- Rádio BMW professional
- Multifunkčný volant
- Športový kožený volant
- Aluminiové disky Sternspeiche 142 7Jx17 205/50 R17 vpredu, 7,5Jx17 225/45 R17 vzadu
- Poistné skrutky kolies
- Automatické stmavovanie vnútorného zrkadla
- Stredová lakťová opierka v predu
- Balík odkladacích priestorov
- Ostrekovače svetlometov
- Hmlové svetlomety
- Xenonové reflektory stretávacie aj ďiaľkové
- 2-zónová automatická klimatizácia

- Pohotovostná hmotnosť: 1450kg
- Emisie CO2 (g/km): 125

CELKOVÉ DOJMY Z AUTA:

- MOTOR:

V tomto aute sa jedná o naftový radový štvorvalec s objemom 1995 cm3, common-rail III generácie.
Motor ma od prvých momentov utvrdil v tom že budem spokojný (aj keď priznávam, že som nejazdil na nejakých super autách, snáď len TOYOTA Celica GT, takže není veľmi s čím porovnávať), stlačím tlačidlo START/STOP a motor si ticho pradie, zvuk vodiča zbytočne neotravuje. Výjdem z auta, zatváram garážové dvere a všímam si, že ten zvuk není dvakrát až taký príjemný (je to ale vec názoru a môj názor je proste taký).
Zaradím automatom voľbu D, položím nohu na plyn - motor reaguje pekne od nízkych otáčok (párkrát som tu silu neodhadol a zadné kolesá sa nekontrolovateľne otočia aj na mieste s tým, že som mal pocit akoby sa mi na chvíľu dvihla predná časť auta. Záleží asi aj od vozovky) a jednička sa v krátkom čase rozbehne na dostatočnú rýchlosť, ktorú vnímam aspoň o 40km nižsiu (proste mi to pripadá akoby tie budíky ukazovali vyššiu rýchlosť :-)).
Auto sa aj pri vyšších rýchlostiach chová kultivovane (kamarát pri 220km/hod. na diaľnici čítal noviny a nespozoroval žiadnu zmenu).
Steptronic plynulo v krátkom reakčnom čase hádže rýchlosti a skvele spolupracuje s motorom.
Spotreba je na to aký ma toto auto výkon podľa mňa výborná a na dlhšej ceste mi palubák ukazuje spotrebu tesne pod 5 litrov, ale samozrejme závisí to od štýlu jazdy. Realita je častokrát niekde inde a není problém sa dostať aj do iných čísel.
Riadenie je trocha tuhšie a pri prechádzaní zákrutou treba vynaložiť aj trocha sily, žiadne točenie volantom troma prstami ako je to bežné s posilovačom riadenia u viacerých vozidiel, čo je ale plus keďže človek doslova cíti spojenie auta s vozovkou.
Pri zošliapnutí plynového pedálu na doraz (napr. pri predbiehaní) sa na malý okamih nič nedeje, až potom príde nábeh sily a auto doslova vystrelí, ručička tachometra ide plynulo doprava.
Od kedy som majiteľom tohoto auta málo kedy meškám :-) aj keď myslím, že som ohľaduplný vodič (žiadne rezanie zákrut a predbiehanie na krátko viditeľných úsekoch).
Podľa mňa sa auto najlepšie cíti pri rýchlosti okolo 120km/hod, kedy si v tichosti plní svoje povinnosti.

- INTERIÉR:

Vnútro auta pôsobí jednoducho (žiadne šteklenie očí ako pri AUDI sa u mňa nekoná), nenájdete tu množstvo displejov a podsvietenie budíkov, rádia a ostatných záležitostí je v komornej oranžovej farbe.
Všetko je ale usporiadané tak ako má byť (asi až na ovládanie okien zo strany vodiča, kde treba trocha gymnastiky pri nastavovaní) a aj použité materiály pôsobia kvalitným dojmom.
Vpredu vnútorný priestor rozdeľuje vysoký a široký stredový tunel, vďaka čomu pravá ruka sa namáha menej.
V spolupráci so športovými sedadlami sa cítim v aute ako v kancelárií (aj na úkor potencionálnych zadných cestujúcich), všetko poruke, žiadne naťahovanie rúk, nôh, zbytočných pohybov hlavy (budíky sú akurát veľké a hlavne blízko seba).
2-zónová klimatizácia pracuje na jedničku a často mám strach čo ma čaká až vystúpim.

- EXTERIÉR:

Z vlastnej skúsenosti viem, že auto ma diskutabilný dizajn a v podstate buď sa páči alebo nie.
Takže vec názoru, asi nemusím písať svoj názor, keďže to auto vlastním.
Chýbajú mi zadné stierky a auto je aj po umytí ihneď zo zadu špinavé.
Anténa je na pohľad zbytočne dlhá, ale asi to má svoje opodstatnenie v signále rádia.
Farba biela, vidno na nej úplne všetko a auto pôsobí často zanedbaným dojmom.
Zadné svetla a predné hmlovky boli faceliftom upravené a myslím že k lepšiemu.

MOTOR - nafťáky od BMW majú niečo do seba a myslím že tento zvlášť, taký výborný kompromis kto hľadá niečo zábavné, dostatočne výkonné a nechce sa mu často tankovať (čo mimochodom aj tak bude, keďže nádrž má len 50 litrov).
Ťah motora je mne vyhovujúci, zvonka troška na môj vkus hlučný (bude to asi aj tým že som bol zvyknutý na benzín), ale vo vnútri pokiaľ nemám prepnutý športový režim je v podstate ticho.
Pri šliapnutí na plyn sa auto nadýchne (podľa mňa by mu to ale mohlo trvať trošička kratšie) a zrýchlenie mu nerobí žiadny problém ani vo vyšších rýchlostiach. Pri akcelerácií v nižších rýchlostiach a pri ťažšej nohe sa mi niekedy stane že sa zapne DSC (hlavne pri horšom počasí), ale to zrýchlenie hlavne do tej stovky si vodič náležite užije. Na diaľnici som dosiahol maximálku 242 km/hod a hádam by to ešte išlo trocha, takže som tromfol aj údaje zadávané výrobcom (údaj nameraný GPS-kom, ale asi nepodstatné keďže sa takto jazdiť u nás nedá).

VOLANT - MF volant obtiahnutý kožov je výborný na dotyk a tak akurát padne do rúk. Jeho nastavenie pre daný typ človeka je všestranné.

ŠPORTOVÉ SEDADLÁ V PREDU - nikdy som si nemyslel, že takto uvoľnene sa dá sedieť aj v aute, sedadlá s bočným vedením výborne držia telo pri prejazde zákrutou (bedrové opierky sa dajú dofúkať na potrebnú šírku).

PODVOZOK - Rozloženie hmotnosti rovnomerné 50:50 a odľahčená hliníková konštrukcia prednej nápravy pomáha tomuto autu k zábave. Síce trocha na môj vkus tvrdý (niekedy sa auto chová doslova ako hrkalka, hlavne na naších cestách), ale auto ma dobrú stabilitu aj v extrémnejších situáciách. Veľmi silná stránka tohoto auta spolu s motorom.

ZADNÝ POHON - V hraničných situáciách auto obdarúva pretáčavým charakterom, ktorý kontroluje DSC.

BUDÍKY - V tesnej blízkosti vedľa seba (žiadne skákanie hlavy po zháňaní údajov, všetko rýchlo čitateľné pri pohľade na jeden bod).

SPOTREBA - Pri poskytovanom výkone je ta spotreba vynikajúca a keď zapnem palubný počítač a vidím ten údaj pri športovej jazde, nejde mi to do hlavy ako sa to vlastne pánom od BMW podarilo.

DESIGN - čisto individuálna záležitosť, je to niečo podobné ako krása ženy, koľko očí toľko chutí a mne sa proste jednička páči aj výzorovo.

- Občas niečo škrípe, hlavne v oblasti okna zo strany vodiča (jasné, že je to asi môj individuálny prípad).

- RunFlat pneumatiky sú tvrdé a niekedy pri vyšších rýchlostiach si pripadám že to auto si sem tam poletuje nad vozovkou. Na druhé leto ich dám dole a vymením za obyčajné a dokúpim lepiacu sadu a kompresor, keďže auto nemá rezervu.

- Malý kufor, nejaké to miesto naviac by sa zišlo, hlavne cez dovolenku.

- Miesto pre cestujúcich vzadu, vždy ľutujem človeka čo sedí za mnou (sedadlo mávam dosť vzadu, keďže mám dlhšie nohy), ale miesto nad hlavou je s rezervou.

- Audio BMW professional, v zadu to hrá slabšie a niekedy mám pocit že tam ani nie sú repro. V predu to je celkom fajn, len tie basy mi niekedy chýbajú. Chcelo by to nejaký zosilovač a možno aj subwoofer, ale do toho sa mi veľmi nechce púšťať keďže sa bojím káblovania a rozoberania rôznych líšt. Ale celkovo to nie je až také zlé.
Dnes som tam vložil CD s bitrate 320kbps a hralo to o poznanie lepšie! A zdá sa že aj basy sú na inej úrovni, avšak vzadu to počuť stále len veľmi slabo.

- Lakťová opierka, mrzí ma že sa nedá nastaviť a trocha povytiahnuť (dá sa iba vyklopiť a občas vydáva divné zvuky).

- Palivová nádrž - 50 litrov, trocha málo.

- Nemám vzadu stierky a auto má zozadu často inú farbu ako spredu.

- Nastupovanie/vystupovanie z vozidla - sedadlá sú uložené nízko nad podvozkom, takže sa treba naučiť štýl nastupovania/vystupovania.

- Chýba teplomer chladiaceho média.

- Asi ani cena nebude lákadlom pre potencionálnych zákazníkov.

Zatiaľ žiadne, časom doplním.

23.9.2010 - Tak a dočkal som sa aj ja a bol som prvýkrát v servise, zobrazovala sa mi kontrolka ukazovateľa času pri štartovaní, pričom mi to vynulovalo čas na palubke a aj na rádiu a v dolnom pravom rohu mi červený trojuholník pripočítaval km od momentu poruchy. Odstránené, bolo mi povedané, že išlo o nejaké prepätie, ktoré spájali zo svetlami. Odfotil som stav ukazovateľa a pridal som ho k ostatným fotkám.

Pri kúpe auta som bol s personálom celkovo spokojný, nezavádzali, na jednom mieste som mal odretý prah, ktorý mi aj uviedli v kúpnej zmluve s tým že mi to pri najbližšej prehliadke opravia zadarmo.

30.10.2010 13:51

Zimné kolesa

30.10.2010 - Letné kola oddychujú, prezuté na zimu, pneumatiky Continentale WinterContact TS 830 16". Po vyzutí RunFlatov auto ide o poznanie komfortnejšie, len DTC zapína nejako častejšie ako s RunFlatmi. V batožinovom priestore nosím lepiacu sadu na opravu pneumatiky pri prípadnom defekte. Zatiaľ spokojnosť...

5.9.2010 22:09

5. 9. 2010

Doplnil som recenziu + pridal prvé dojmy z auta po 10 000km mnou najazdených.

2.9.2010 20:05

2. 9. 2010

Pridal som vlastné video + nejaké nové fotky môjho auta

Přidat názorDiskuse: BMW řada 1 120d

Další vozy BMW řada 1

Je to asi krátka doba hodnotiť toto auto od kedy ho mám, ale za necelý rok som nemal vážnejší problém s ničím...

Auto není veľmi praktické, ale nemyslím si že ten kto si ho kúpi si to neuvedomuje.

Je tak akurát pre dvoch ľudí, dospelí v zadu sú len na obtiaž. Možno nejaké to dieťa sa dá ešte zvládnuť. Auto podľa TP je pre štyroch, hmm.

Výborné, v ničom lepšom som doteraz nesedel.

Po vyzutí RunFlatov som už spokojný.

Tankujem kvalitnejšiu naftu, takže náklady trocha vyššie, ale so spotrebou som spokojný...

Bez skúseností, zatiaľ.

Je to asi individuálna záležitosť, nie som ale žiadny Schumacher a myslím si že je postačujúci...

Spotreba cca medzi 5-7 l. vyhovuje, pri kľudnejšej jazde teda.

Noo, tak tu mám teda vážnu dilemu a musím povedať že by to mohlo ísť aj tichšie...

Športové sedadlá sú vynikajúce, nič zlé sa tu nedá povedať!

Nemám nejaké väčšie výhrady.

na hatchback je to myslím okej, som spokojný...