Toyota Corolla (2019)

20.4.2019

Auto bylo potřeba nové ani ne kvůli stáří předchozího, ale kvůli prostornosti a našemu třetímu přírůstku do rodiny. Do současného Aurisu TS se prostě 3…

Toyota Corolla (Mikesus)

Mikesus 21.04.19  15:06

« Výbavy

Přidal jsem na konec recenze info k výbavám Corolly. Pokud si ještě na něco vzpomenu, nebo vyvstane další dotaz, připíšu to tam.

das_autos 29.08.20  13:50

« Re: Re: Re: Tankovani u ONO

Pěkný flame a pohádky tu rozjíždíš.Spotřebu ovlivňuje hlavně řidič a ne kvalita benzínu.Kloboučník se může přiblížit čtyřem litrům,ale benzín za to nemůže  To s Tank Ono už radši ani nekomentuji.Ty nový Audi a BMW co tam denně potkávám,by se podle tebe ani neeozjeli od stojanu.

foto TonyTonyTony

TonyTonyTony 17.06.19  11:26

« Moje Corolla

Za sebe moc děkuju za skvělý a podrobný popis, moc mi pomohl při výběru, stejně jako vaše další články, testy atd. Nakonec jsem se dočkal úplně stejného auta, jako máte vy (až na střechu). Brousil jsem si sice zuby na Selection, ale než jsem se rozhoupal, tak už žádný nebyl a čekat se mi nechtělo. Protože tvořit vlastní profil by mě asi zabilo, chtěl jsem přispět několika svými zkušenostmi s Corollou, aby byly informace třeba z více zdrojů.

S autem jsem zatím najezdil cca 1000 km a zatím můžu říct, že to je po všech stránkách skvělé auto, které naplnilo moje očekávání. Jízda, komfort, převodovka, všechno maximální spokojenost. I tak se ale vyklubala menší či větší negativa, které považuji za zásadní zde zmínit.

Adaptivní dálková světla - úžasná věc. Kdyby fungovala... V mém případě svítí skvěle, při zaregistrování protijedoucího auta se ale "sklopí" a už se znovu nerozsvítí, a to ani v nejčernější tmě. Když vypnu automatiku, svítí normálně, když ji zapnu, svítí pouze tlumeně. Vyzkoušeno opakovaně, nenapadá mě, co bych případně dělal špatně. Snad je to kusová záležitost a půjde to reklamovat.

Spotřeba - byl jsem unešen vašimi výsledky, v mém případě se ale nepotvrdily. Prvních pár dnů výhradně po městě se spotřebou 7,5 l. Pak 200 km po dálnici paradoxně celkovou spotřebu snížilo na 6,8 l. Další dálnice a celkově 7,2. Nakonec jsem se na to nemohl dívat a po vynulování jezdím pár km po městě za něco lehce přes 5 l. Je pravda, že dálnici jsem jel na 145 km/h tempomat, ale to město mě děsí. Je možné (pravděpodobné), že hybrid neumím řídit, ale zkusil jsem různé styly jízdy a zatím nic moc úspěch.

Rozpoznávání dopravních značek - při aktuální funkčnosti je to naprosto k ničemu. Jednak to nerozpoznává začátky a konce obce, takže jeden z hlavnějších smyslů hned od začátku odpadá. Druhak to vůbec, ale vůbec nefunguje. Vjezd do podzemní garáže, kde je 10, čte jako 70. Rychlosti u dálničních omezení to do jedné ignoruje. Některé značky to vidí, jiné ne. Vrchol je ale to, že to čte a upozorňuje na rychlostní cedulky nalepené vzadu na kamionech. Takže dálnice ve všední den se dá celá klidně projet se svítící devadesátkou.

HUD - další skvělá věc. Ale svítí nakřivo. Dokonce i když jsem to přes nastavení narovnával, tak pravá část je níž než levá. Kdo má OCD, hodně si užije.

Některé běžné věci jednoduše chybí - přihrádka na brýle, patrně vlivem nižší stavby auta, subjektivně je velmi cítit, že se sedí níž a střecha je nízko. Ale proč nejde nastavit automatické zamykání při rozjezdu, to mi prostě hlava nebere, zvlášť když jiné Toyoty to běžně mají. Nechápu, nechápu. Jestli to někdo umí, rád si nechám poradit, ale zatím to vypadá, že to vůbec nejde.

Palubní deska je povedená, hezká i praktická. Ale dát si na ní mobil do držáku (zvlášť když nejde promítat do infotainmentu) je zhola nemožné.

A na závěr věc, která mě velmi "pobavila", i když pro mně je téměř nepodstatná. Při prvním tankování mi ukazatel dojezdu hlásil 1120 km. U hybridu je možné všechno, říkal jsem si. Po 300 km ukazoval 480 km. Žádný div, asi jsem jezdil jako čuně. Ale vycházel jsem z toho, že systém dojezd přehodnocuje podle aktuální spotřeby, takže dalších 150 km po dálnici to snad vydrží. Chyba lávky. Po 100 km jízdy byl stav 50 km a po dalších 10 km jedna velká nula. Na výpary se mi podařilo dojet, ale zažít už bych to nechtěl. Jestli se ukazatelům dojezdu nedá věřit, tak tady to platí dvojnásob.

woody-alien 14.06.19  14:37

« Vytahaná kůže

Že bys ji se svými 62 kilogramy proseděl, to jistě ne. Ale možná to bude obráceně, kůže na sedačkách je připravená minimálně na zatížení normovaným řidičem, čili tys ji se svou muší váhou vlastně nedokázal napnout, proto je vytahaná. >:D ;-)

Mikesus 14.06.19  13:41

« Re: Camry

Tak první srovnání spotřeby můžu dát. Jeli obě auta ve špičce z centra Prahy ( Žižkov ) k nám na Zličín za sebou. Corolla již zajetá se spotřebou 5.1, Camry úplně syrová 5.9. Cesta K.Vary -> Praha corolla mezi 3.8 - 4.5, Camry 4.8-5.1, ovšem to už každé auto zvlášť. Zatím víc srovnání nemám a víc statistických údajů k dispozici také ne.

Dylan McKay 23.04.19  21:12

« Chválím

S hybridy jezdím už deset let. Toyota i Lexus. Strašně jsem si na ně zvykl. Žena je vždycky naštvaná, když to proložím nějakým tím "klasickým" kabrioletem... ;-)
    Testoval jsem u nás i v Německu jak Corollu, tak RAV4. Nic než nadšení :yes:

foto Ivo-Jan

Ivo Jan 26.04.21  21:38

« reakce na recenzi

auto za takové peníze a jen 7 airbagů? dnes se prodává takřka nové-skladové okolo 630 tis. asi je také hlučné, jak poznamenávají jiní co s nim jeli . . .
    Mikesus nepochopil význam SUV hlavně v bezpečnosti pro posádku . . .
    a ty jeho pejorativa na adresu druhých, když nepřitakavají, úplně degradují jeho recenzi,
    ale i tak jsem si z ní něco vzal, a co se týče PHM u Tank ONO, tak již desítky let tam
    tankuji - Lancia, Ford, Fiat, mercedes, a zatím bez problému,
    spíše to ukazuje na přecitlivělost tzv. superúsporných motorů u Toyoty, no nezbývá než vzít dražší a pohádat se v diskuzi, no a když je to pak "přes rozpočet", tak po večerech
    počítat spotřebu, sem tam si také doplním do plné a po najetí několik set km spočítám
    žravost, ale to jen proto, abych byl v obraze o stavu motoru. . .

oblíbené pejorativum d e m e n t, s tím už začínal v recenzi . . . jen tak dál ;-\

das_autos 29.08.20  17:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tankovani u ONO

Jdi ty kecko ani slušnýho vychování tě nenaučili jenom lhaní a urážení >:D

das_autos 29.08.20  15:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tankovani u ONO

Hele kolik ti je 15 nebo 18 let?Tyhle pohádky si vymýšlejí mlaďoši co chtějí bejt před kámoše zajímavý a to o tank ONO a špatným benzínu se říkávalo tak před dvaceti rokama,ale koukám vždycky tu bajku někdo vyloví Jistě si to reklamoval i se svědkama Jehovovýma.No zkusil si to >:D Já třeba beru maxx motion u OMV a jednou jsem vzal u ONA a žralo mi to o 1,287476 litru na dlouhou míli míň a hůř to nejelo.Už nikdy míň Mám to reklamovat? >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

das_autos 29.08.20  14:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Tankovani u ONO

Nadávky si odpusť,prostě kecáš to je celý ,ale alespoň se zasměju >:D

foto lamal

lamal 26.06.20  19:40

« Re: e-call

nj sebeckych a nelutostnich ludi asi najdeme vela okolo seba.... kazdy z nas je schopny a ochotny tolerovat nieco ine, bohuzial malo kedy sa to zhoduje vo velkom meritku

mam kamosa v zachranke, spominal som mu to, tiez mi hovoril, ze e-call je super a treba ho vyuzivat :-)

foto lamal

lamal 25.06.20  11:29

« e-call

chvalim vyuzitie aj pomoc cloveku :yes: :-)

foto JirkaVejrazka

JirkaVejrazka 09.06.20  09:58

« To zni jako vyzva :)

Ze Zlicina na hlavak za 1,1? Zkusim si na to vzpomenout az nekdy priste navstivim servis a pojedu pak do centra :-)

woody-alien 11.05.20  12:41

« Pochybná spolehlivost Toyoty

V diskuzních kruzích i mezi širokou veřejností je jedna věc, která se v souvislosti s Toyotami nezpochybňuje. Nemusíte mít Toyoty rádi, nemusí se vám líbit, můžete je považovat za nudné....přesto všechno se Toyota stala téměř synonymem pro spolehlivost. A ani já jsem až do 8.5.2020 neměl důvod tomu nevěřit.

Ten osudný den jsem se zvědavě usadil v nové Corolle TS 2.0 Hybrid (bohužel jsou na to důkazy >:D ) a po chvilce stiskl tlačítko Start na palubní desce. A co myslíte, že se stalo?NIC. Prostě nic. NEFUNGUJE TO: Chvilku nechápavého ticha musel přerušit Mikesus slovy "no to už je ono, jedem". >:D >:D >:D

No dobře, my prosté benzínové hlavy (a tím méně ty naftové) na tohle prostě nejsme zvyklí. A stejně tak při jízdě, která díky kalibraci mé nohy na jiný druh pohonu jaksi postrádala harmonii. Ale bylo to fajn, člověk se musí naučit jezdit trochu jiným způsobem. Ne pomalu, ale jinak. A taky na mě pořád něco pípalo >:-[] ale pokud se daj hlídači vypnout, tak to beru. Díky za exkurzi, třeba se mi to v budoucnu bude hodit.

foto Jopino

Jopino 02.05.20  15:37

« Re: Re: Re: Re: Rána od nápravy ????

Tipl bych, alespoň podle toho, co jsem viděl a hlavně slyšel z toho videa, že tohle (jakoby bouchnutí) bude reakce (planý poplach) od předkolizního systému ;-\
    Podobným "pazvukem" mě vyděsilo mé auto, když předklizní radar zachytil dvě bábiny, které přecházely přes přes vozovku, přičemž jedna z nich se náhle zastavila a radar tak přibrzdil auto.

Verny_2013 19.03.20  17:42

« Re: Re: ekopepík

Naposled tady vypustil pšouk před 5 lety, už asi zapomněl jak se to správně dělá.

foto JirkaVejrazka

JirkaVejrazka 19.03.20  11:20

« Re: ekopepík

Na trolleni je to slaby, musis se vic snazit!

foto Ozzman

Ozzman 20.08.19  11:17

« Clio sraz :D

Já taky díky všem zúčastněným a jsem rád, že si se konečně odhodlal se projet >:D

Já k tomu autu taky ze začátku byl skeptický, ale ono to nebylo a pořád je jedno z nejprodávanějších aut v Evropě pro nic za nic :-) Po pár km ti sedne pod kůži a i když zrovna ten můj, tedy náš kousek nemá zrovna příkladné obutí, tak podvozek je na tom autě skoro to nejlepší. I přes náklony karoserie zůstává velmi stabilní a skvěle tlumí nerovnosti, až s podivem jak dobře na dnešní dobu moderních aut.

RS3 pak bylo pro mne splněním si řidičského snu, alespoň se projet...až na opravdu tvrdý podvozek to byl zážitek, řízení, řazení, gradace motoru.... a mne se líbí i ty bílé doplňky ! >:D

Ještě bych dodal, že zatímco vy dva jste projížděli zatáčky, já jsem sice rozpískal v zatáčce gumy Clia několikrát, ale neutrhl jsem ho, takže limit bude ještě někde dál a mít na něm lepší gumy, minimálně při jízdě z kopce bych vám v zatáčkách stačil o trochu více >:D

Ale to co si napsal si doufám nepřečte žádný z místních Renault Hooligans... že je staré Clio lepší, než nový Mégane >:D >:D

Ještě stojí za zmíńku řidič starého Audi A6 3.0TDI, který nám kazil radost ze zatáček, protože na rovince přidal na 130 a v zatáčkách jel 50-60 a člověk mu div neskončil v kufru... jak typické >:D

Mikesus 19.06.19  19:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje Corolla

V servisu toyoty ti přes počítač můžou udělat ještě další nastavení. Třeba otevírání oken dálkovým ovladačem nebo různé chování matrix světel. Je tam velikost vykryteho prostoru, přizpůsobení světel v dešti, přizpůsobení podle před jedoucího auta a další.
    Bylo tam i dost věcí, které lze nastavit přes PP.
    Byl jsem první, komu něco nastavovali na Corolle, tak mne nechali ať si to nastavím sám podle svého. Jo a bylo tam nastavení funkce tlačítka na víku kufru.
    Vše už si nepamatuju, ale jestli jsem ti posílal navod k obsluze v PDF, tam to vše je rozepsané

foto Tomascoch

Tomascoch 14.06.19  17:32

« Re: Re: Camry

Ahoj, měl jsem taky možnost včera vyzkoušet Camry a musím říct že velmi pohodlná a příjemná na cestě a umí se pustit i do zatáček, což mě překvapilo. Sedačky jsou opravdu křesla, až opět ten palubní software, to je opravdu jediná vada na kráse Toyoty. Takový výlet do minulosti, vždycky když vidím ten display, tak čekám na iconku WIN95 :-)
    Jinak skvělá zpráva, do konce roku budou přehrávat corollam software pro android auto. Na salonu už jsem viděl yarisa s apple car play.