Opel Tigra (1996)

22.2.2007

Auto v létě 2007 prodáno... malý kupátko na platformě Corsy každý zná! Majitel po mně Tigru před rokem prodal, takže už o ní nemám zprávy :( odkaz…

Opel Tigra (MiG-21)

neregistrovaný: "Vavris" [85.135.87.XXX] 23.02.2007  12:01

Pekny tunning

Pekny.. opravdu pekny... coz se v dnesni dobe neda rict skoro o zadnem upravnem aute... Ale tvoje Tigra je ladena s vkusem :yes: :yes:

MiG-21 23.02.2007  14:53

« Re: Pekny tunning

Moc děkuju! naštěstí často trpím nedostatkem peněz, takže sem tam po koupi hned nenaplácal všechno co sem chtěl a trošku nad tím přemejšlel :o)

neregistrovaný: "Gargamel" [80.82.150.XXX] 28.08.2007  23:14

« Re: Re: Pekny tunning

Ahoj zdravím chlopa pod přezdívkou"MIG-21" a měl bych dotaz. Mám Tigru 1,6L. a na kapotě,konkrétně v místě přímo nad motorem je lak uplně matný a bohužél už jsem zkoušel snad všechno ale vyleštit to nejde ničím!Bylo mi řečeno,že tento problém mají všechny Tigry o oběmu 1,6.následkem toho,že je kapota moc blízko motoru a příliš vysoká teplota těsně pod ní,lak takhle zničí!Pochopitelně nevím jestli je to pravda.Ta Tvoje(viz foto)má na onom místě lesk jako blesk,tak já vážně nevím.Jestli o tomto problému něco víš(nebo kdokoli jiný)prosím napište,hodlám tu kapotu totiž nechat stříknout ale pokud je to opravdu problem toho"žáru"nemá to nejspíš smysl,udělalo by to znovu! Kdo o tom něco víte,prosím odepište-díky páni kluci...

MiG-21 17.09.2007  19:39

« Re: Re: Re: Pekny tunning

Ahoj, tak tenhle "problem" slyším poprvé...takže se možná trošku hloupě zeptám, máš na spodku kapoty ten tlumící dekl nebo rovnou plech? Myslim, že největší radou bude Tě poslat k "nám" na fórum. Tam Ti poradí s Tigrou cokoliv :-) [odkaz]

"-- skrytý --" 30.09.2007  21:31

« Re: Re: Re: Re: Pekny tunning

Díky za odpověd chlape.
            Jasnačka že tam ten tlumící"ORIGO KOBEREC"mám,ovšem otázkou zůstává,zda ho tam měl celou dobu i předchozí majitel,nebo ji tam nedal např.až když se ji hcystal prodat!!!kKdo ví.Každopádně ještě jednou díky za odpověd,asi to nechám střiknout znovu a uvidíme,snad to bude v poho... čus bus ;-)

pepavasa 24.02.2007  00:30

Tygřík

Pěkný tygřík. Ty kolečka mu moc sluší. Máš pěkný brčko. ;-) ;-)

MiG-21 24.02.2007  21:46

« Re: Tygřík

moc děkuju. S kolečkama sem spokojenej ;), zvlášť když sem je v čechách ještě nepotkal, jen na jednom německym VW Sciroccu :) Tenhle model už se nevyrábí, ale našel sem v čechách v prodeji podobné TSWčka s pěti paprsky.

MiG-21 24.02.2007  21:47

Díky za velká i malá ohodnocení.

Tigra neni špatný, ale ani dokonalý auto. Takže všechna i kontroverzní ohodnocení jsou správná a spravedlivá :)

"-- skrytý --" 04.03.2007  13:15

« Re: tým

ahoj tak holka už je mezi váma díky za tip někdy na srazu se snad potkáme >:D

MiG-21 05.03.2007  12:19

« Re: Re: tým

super, vsichni se tesime! Tigratym mejdany nemaj chybu :))

foto mirastr

mirastr 28.02.2007  23:09

Tigra

Zdravíčko, další Opel do komunity. Kde ho servisuješ? Já mám Corsu ted 2 roky, skončila mi záruka a už se mi do autorizovanýho servisu moc nechce. Ne že bych nebyl spokojený, ale ceny mají trochu větší a vymění ti toho spoustu dalšího, co ani není potřeba - dle mýho názoru. Jinak Tigra moc very good, tuhle jsem se s ní honil na silnici (ne s Corsou, ale Octavii II 2.0TDi), tak jsem docela koukal, jak to parádně jede.

MiG-21 01.03.2007  14:46

« Re: Tigra

nazdar kolego :) Ja servisuju u kamose ve Smecne, ale celkem spokojenej sem byl se servisem www.autodrat.cz. Maj nejaky ty certifikaty, vyssi ale slusny ceny a umej hlavne elektriku. Akorat maj furt moc plno..:( Kolegyne ma taky litrovou Corsu, ale jeste B. Prekvapila mi, ze to jede dost slusne, asi jde o kg :) Mimochodem nepamatujes si s jakou Tigrou ses honil? Jsme velka rodina, tak jestli si nenarazil treba na Sadlovu rudou, ta ujizdi hodne autum :)))

neregistrovaný: "Katy" [88.100.176.XXX] 02.03.2007  15:51

Křídlo

ahoj,diky za prispevek u me v tematu,jsem nahodou narazila i na tebe a jedine co bych ti vytkla ja , je kridlo - trochu hranatejsi tvary k tam kulatejsimu autu ;) ale jinak ji mas fakt peknou.

MiG-21 05.03.2007  12:21

« Re: Křídlo

Jo kridlo sem vybiral dlouho. Puvodne sem chtel ALU. To mi v tymu rozmluvili a pak sem se zakoukal do tohodle. Ja nechtel originalni, takovy ty listicky na kufr, prijde mi to zbytecny. Kdyz kridlo, tak at je videt. A WRC kridla zas jsou u nas v tymu dost oblibena, kazdej ho chtel a ja bych nerad byl v davu. Takze mam tohle jako jedinej a ono to mozna na fotkach tak nevypada, ale extra hranaty neni :) Jinak Dytusce (asi znas z GT..) se moje kridlo taky nelibi :)))

neregistrovaný: "Katy" [88.100.176.XXX] 02.03.2007  15:53

Pružiny

a co tam mas jeste za znacku pruzin? a cervene jsou nejtvrdsi...? diky.

MiG-21 05.03.2007  12:23

« Re: Pružiny

I kdyz je mam psany v technicaku, tak znacku nevim, ja uz Tigru s timhle podvozkem koupil. A ze jsou cerveny nejtvrdsi mi tvrdili v autoservisu kde sem ji mel. Tak mozna je to kec. Ale z Tigratymu se mnou nikdo nechce jezdit, ze prej je to prasarna a ne podvozek :)))

neregistrovaný: "maniak" [85.160.83.XXX] 16.03.2007  23:44

Pružiny

ja zase slysel ze nejtvrdsi sou zelene ktere mam na sve tigrici a to kemo cejtis sebemensi kaminek njn na ceske silnice to neni... btw chvalim angel eyes krasny kdyby si vedel kde je levne sehnat napis me pls maila:dr.maniak@seznam.cz

neregistrovaný: "Monča" [85.160.39.XXX] 19.03.2007  13:14

Supr auto

Tento tip autí je prostě supr,komentář majitele věrohodný ví o čem mluví.a propo jsem šla taky do tigry ;-)

foto pilotpilot

pilotpilot 22.03.2007  16:34

Kola

jsou suprový, autíčko taky!

MiG-21 23.03.2007  14:47

« Re: Kola

děkuju. Tyhle TSWčka nebyly prodávaný v ČR, tady sem je ještě na ničem neviděl a to asi dělá hodně...:) Neokoukaný se líbí víc :)

neregistrovaný: "jakob" [89.235.30.XXX] 26.03.2007  21:05

volant

tygrik je moc peknej akorat ten volant by si zaslouzil nakej hezci treba i s airbagem

MiG-21 30.03.2007  13:34

« Re: volant

Do novějších (tušim 98 a výš) se dával hezčí tříramennej volant. Ale stejnej průměr. Menší volant by se mi líbil, ale s airbagem je to strašná pálka :(

foto emylak

emylak 18.04.2007  13:39

Pneu Regal

Cau, zaujalo me za mas predni pneu Regal rd3100, videl jsem je v jednom eshopu za velmi zajimavou cenu, tak se chci zeptat jak ses s nimi spokojenej. Pry se jedna o vyrobek Dunlopu, akorat ze z JAR. Museli se hodne vyvazovat po nazuti? Dik za odpoved

MiG-21 20.04.2007  16:29

« Re: Pneu Regal

Ahoj. U mě zatím spokojenost. Objednával sem je přes net z www.dobrepneu.cz za 4500 pár a čekal teda dýl než původně slibovali... Mám je 10 měsíců. O kolik se přesně vyvažovali netuším. ale známý v pneuservisu mi řekl, že bez problémů. To mnohem víc nadávaj na ty Dunlopy co mám vzadu a předtím sem měl i na přední nápravě. Co se týká provozu, tak spokojenost, protože drží stejně jako Dunlopy a na vodě sem s nimi dostal aquaplayning jen jednou, když sem na D1 jel v průtrži 160km/h. To je moje blbost a pneumatik. Takže jediný v čem čekám zradu, je trvanlivost, což bývá klasika u levných pneumatik. Zatím jsou bez problémů, najel sem s nimi něco kolem 5-6000km. S Dunlopy sem měl dobrou zkušenost, takže sem prolez internet a mám pocit, že to není zlá volba. Kolegovi z Tigrateamu :) sem je doporučil taky, ale on je má v 16" a zatim mi ještě nevynadal :)))

foto emylak

emylak 23.04.2007  10:55

« Re: Re: Pneu Regal

Cau, dik za reference, uz mam na stejnym shopu objednany 205/55 R16, cena je vic nez prizniva (1600), tak jsem zvedavy kdy dorazi :) Budu je davat na Ford Scorpio 2.9i Cosworth, takze trvanlivost proveri dukladne zadni naprava, 200 koni jim da zabrat :)

foto Dragon-001

Dragon.001 01.05.2007  16:27

máš to za 10 =) goood auto :yes: Máš to od Opla, Oplovi :-) Opel :yes:

neregistrovaný: "erick" [88.81.77.XXX] 03.05.2007  19:52

na prodeej

ty ji proodavas jak koukam na sauto.cz

MiG-21 08.05.2007  13:21

« Re: na prodeej

Jo zkusil sem dát inzeráty na net, chci přizpůsobit auto českejm silnicim. A Tigra offroad se nevyráběla..:-/

foto petrzel1

petrzel1 25.05.2007  21:32

Auto pro holky

Pěkný nadčasový autíčko pro holky. Neboj i kluky. Spolehlivost sice nic moc, ale dizejn nezaměnitelnej a to já cením!!! Za dvacet let to bude vyhledávaný veterán. Tak s tuningem opatrně!!! Jinak, třebaže Oplíky nemusím, jasná desítka. A přeji co nejméně oprav a rozšiř recenzi!

"-- skrytý --" 06.07.2007  17:38

krasna

Krásná Tigřice, určitě ne auto jen pro holky jak někdo říká. Design je hodně nadčasový, taky jsem jí chtěl, měl jsem dokonce jednu v bazaru zamluvenou když mi den předtím, než jsem pro ni jel zavolal známý zdali nechci dost výhodně jeho Astru. V tu chvíli byla volba jasná. Takhle na Tigru asi už nikdy nedojde. Ale auto je to krásný.

MiG-21 14.07.2007  01:26

« Re: krasna

:-) děkuju, tak já Ti napíšu jak jsem se k ní dostal... Sháněl jsem čtvrt roku slušnou Opel Astru F 1.8 v pětidveři. A když ji konenčě našel, tak mi ji před nosem prodali a tak sem se tam projel v Tigře a dostal chuť dokud jsme mladej nespoutanej :))) vlastnit nějaký pěkný nepraktický autíčko :-)

"-- skrytý --" 27.07.2007  11:46

pekny,libi se mi,mozna bych ale oddelal to kridlo,mi to prijde jak tuzing...muj nazor...10b! :yes:

MiG-21 08.08.2007  21:59

díky to mi řikala většina lidí v klubu, ale tim víc mi utvrzovali, že si ho mám nechat, nerad slývám s davovým názorem :)))

neregistrovaný: "Ice from TTC" [62.240.176.XXX] 31.10.2007  16:24

« Re: Re: 10b

Hele...já měl kadetta sedana a dal sem si na to hliníkový křídlo jako kráva...mě se to líbilo ale každej druhej řikal že je to humus a právě proto sem ho tam taky nechal...prostě každej má svůj styl a svůj názor na tuning ne? :yes:

"-- skrytý --" 07.08.2007  16:24

uz je ťukly

ze uz jsi ho prodal?jsem si na 99% jisty ze ho ted ma muj znamy a po tydnu co ji mel ji naboural...pravy svetlo blatnik naraznik rameno a trochu kolo (pry pujde opravit). tan kluk uz ma nakoupeny vsechny dily a pry staly kolem 20 000,-.

MiG-21 08.08.2007  22:01

« Re: uz je ťukly

No prodal sem ho nedávno na Moravu... ale o nehodě nic nevim... :-O

neregistrovaný: "hazmz" [81.90.161.XXX] 02.10.2007  22:06

:no: :no: :no: :no: :no: :no:

Dylan McKay 02.10.2007  22:19

« Re: tuziíng nejvetsi, to auto jsi normalne sproste zhyzdil a ta lebka tomu dala jen korunu, ses dite ???

hazmz, napsat můžeš cokoli, ale myslím, že ti do tohohle vůbec nic není. Jenom tě pochválím za to, že nepoužíváš nadávky, ty palečky jsou mírnější. Mě ta Tygra přijde v pohodě... :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

neregistrovaný: "Ice from TTC" [62.240.176.XXX] 31.10.2007  16:20

« Re: Re: tuziíng nejvetsi, to auto jsi normalne sproste zhyzdil a ta lebka tomu dala jen korunu, ses dite ???

No asi takhle...napsat o autě že je to tuzing umí každý...ale chtěl bych vidět člověka co tohle napíše v čem jezdí...jinak tuzing vypadá úplně jinak...viděl sem jich víc než dost ;-\

MiG-21 07.11.2007  21:50

« Re: Re: Re: tuziíng nejvetsi, to auto jsi normalne sproste zhyzdil a ta lebka tomu dala jen korunu, ses dite ???

Díky za kvalitní ohodnocení od hamze, každé smysluplné kritiky s argumenty si vážím... >:D Jinak tuning konkrétně ve smyslu stylingu je individuální záležitost. Fakt bych se lekl, kdyby se to auto všem 100% lidem líbilo. V tu chvíli bych se asi o svoji induvidualitu začal bát :-) Jo a díky chlapi za zastání ;-)

foto CountachSV

CountachSV 24.10.2007  12:17

Tigra je to pěkná jen bych trochu zapracoval na detailech - to protažení kapoty super, spoiler taky tak, dobrá volba, Tigře na zadku něco takovýho opticky chybí. Akorát teda ta lebka no... tu bych dal fakt pryč, i když to může bejt recese :-)))
    Nicméně jak tady psal kolega - Opelu k Opelu sedá, dávám 10b

MiG-21 07.11.2007  22:01

« 10b

Ahoj díky za body, už sem se byl taky u Tebe podívat ;) No a protažení kapoty - původně mělo být více vykrojené, decentnější, ale to bych to pak měl jako půlka Tigra týmu a tohle extrémnější dodávalo "milé" Tigře agresivnější výraz a naštěstí omezilo asi z 25% jen dálkový světlomety.
      Zadní křídlo - původně jsme byl zblbnutý do ALU křídla a naštěstí lidi z Tigra Týmu mi ho rozmluvili. Tohle je zase taková varianta "chci dozadu něco jinýho než všichni" (na Tigry všichni dávají takový ty "lištičky" a nebo WRCstyl křídla)

"anonym" [85.207.240.XXX] 07.11.2007  22:18

A lebka? :-) No to vzniklo tak, že na jeden celorepublikový Tigrasraz všichni chystali nějaký novinky a já nic neplánoval. Tak jsem z legrace rozhlásil, že budu mít upravenou kapotu a plácnul tam jen tu lebku, kterou jsem si udělal v Corelu a otec mi ji vyřezal na plotru.

"anonym" [85.207.240.XXX] 07.11.2007  22:22

Nikomu se nelíbila a to rozhodlo, že si ji tam nechám na furt. A nechápu proč mi píšou nějaký nesmysly o spamu, jde to tu do kopru ne?

"-- skrytý --" 09.11.2007  00:46

kola

moc pěkný kola, chválim ;-) - dobrá volba, auto asi lítá, co? lehký a dost živý, taky jsem měl kdysi forda podobnýho kalibru :yes:

MiG-21 11.11.2007  20:23

« Re: kola

Kola TSW Revo, který sem naštěstí za celý dva roky na žádnym českym autu nepotkal..:)) Jinak autíčko už lítá u jinýho majitele. Se 17" to zrovna na stíhačku nepředěláš, ale pravda že když opomenu jedno zlý Subaru co mi předjelo během 2s na 100m rovince, tak sem nikde nikoho nezdržoval ;)

foto Killiether

Killiether 28.12.2007  10:28

Tigra

Vypadá skvěle...jen si nejsem jistej moc tou prodlouženou kapotou...ale to asi proto, že nejsem moc velkej nadšenec tuningů...

Jo akoukam, že máš jiný světla...plánuju je taky koupit...neměl si s nima problém na STK?

Držim palce ať slouží co nejdýl

MiG-21 05.01.2008  23:48

« Re: Tigra

Tak původně mělo být decentnější zamračení, ale kluk co mi to dělal byl trochu "odvážnější" a nakonec se mi ta zlejší podoba i zalíbila. Svítivost AE to ovlivnilo "jen" u dálkových, překryt čoček byl kolem 30%. Jinak svítivost čirých světel se zamračením oproti nezamračeným originálům je mnohem lepší! Se stejnými žárovkami pochopitelně.

MiG-21 05.01.2008  23:52

« Re: Tigra

Jo jinak ty světla. Tohle jsou Angel Eyes black od FK Automotive. Dělají je ještě dva další výrobci (Sonar a už nevim) :-) Existují i v chrom verzi. Na STK proti nim neřekli ani slovo, mají atest. Jediný co se jim nelíbilo bylo pochopitelně zamračení (pujčená kapota od kamaráda to vyřešila). POdívej se na stránky Tigraklubu, tam se dají sehnat za zajímavý ceny: www.opel-tigra-cz.com/forum

pepavasa 22.01.2008  09:42

Aktualizace hodnocení

MiG-21 22.01.2008  23:26

« Re: Aktualizace hodnocení

Nemyslel sem to jako mstu, taky sem tak hodnotil.. Tvé auto není absolutně můj šálek kávy :), ale máš slušné fotky a nadstandartně napsanou recenzi, proto jsem i tak bodoval ;-)

pepavasa 24.01.2008  15:17

« Re: Re: Aktualizace hodnocení

Nerozumím. Nikomu se nemstím. Ale když už jsi to napsal, tak by mně fakt zajímalo co u tebe vyvolalo tak hlubokou averzi, že jsi měl potřebu dát tomu technikou nabitému, sofistikovanému autu 1 bod. Tím tě nechci přemlouvat, aby si měnil svoji volbu, ale jen mě to zajímá. :-)

MiG-21 25.01.2008  22:05

« Re: Re: Re: Aktualizace hodnocení

Nefandim hybridum. Ani ryba ani rak. Tvá Honda je pro mě přesně typ vozu bez duše. Vše hlídané, vše řízené, elektronicky přeplácané. Už jen chybí režim jede to samo. A jako koruna navrch tragickej design. Celé je to subjektivní hodnocení. A i kdybych byl jeden z miliardy tak prostě tohle auto opravdu ani zadarmo. Ekonomicky Tě to auto možná těší, ale za víc jak 650 000 se těšit z toho že na 100km máš o 300 Kč levnější provoz.. tak až najedeš ten milion km tak si řeknu, že nějaká 1.2HTP jsou pasé... Pak také neuznávám filosofii slabého motoru v kombinaci s těžkým vozem 1400 kg pro 90 koní? Dá se s tim vůbec předjíždět?

pepavasa 26.01.2008  00:34

« Re: Re: Re: Re: Aktualizace hodnocení

Přesně toto jsem očekával, malý kluk, nemáš ani páru o čem mluvíš, motáš páté přes deváté a přesto se pustíš do hodnocení. Omlouvalo by tě, pokud by jsi chtěl prostě jen manipulovat s výsledky(nejdříve 4b teď 1b), ale k tomu se nepřiznáš. Abych pravdu řekl, když jsi mi dal 4 body bral jsem to, ale když jsi to změnil na 1 bod, rozčílilo mně to, ale teď už vím o koho a co jde, takže :-! pohoda džéés. Měje se a dávej na sebe pozor.

MiG-21 28.01.2008  21:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Aktualizace hodnocení

Těšil jsem se na nějakou hodnotnou argumentaci při které mi vyvrátíš můj dojem z Tvého vozu. Ale zmohl ses jen na uraženou reakci. Škoda. Nepřipadám si ve třiceti jak malý kluk, ale jestli je Tvé auto znakem růstu, tak to proboha ať teda nevyrostu :))

pepavasa 29.01.2008  22:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aktualizace hodnocení

Bože necítím se uražen, ale nechtěl jsem urazit ani tebe. Označil jsem, obrazně, tak tvoje argumenty a manipulaci s body. Nejdřv jsi přidělil 4 bodíky pak jsi prozřel a tak jsi dal jeden bodík. O auto tu vůbec nejde. Pokud si někdo plete kW s koňskými silami, tak tam jsou všechny argumenty zbytečné.
                Bye!
                P.S.
                Neber to vážně, je to jemon hra.

MiG-21 02.02.2008  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aktualizace hodnocení

Nepletu si kilowaty s koňskou silou, ale vycházel jsem jen ze síly motoru bez elektriky [odkaz] a jak vidím, muj názor se prejevil i v závěru recenze. Pěstuj kytičky a ať Ti Honda jezdí co nejdýl.

pepavasa 05.02.2008  15:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aktualizace hodnocení

He he, to je právě ten mesmysl a nepochopení principu, od toho je to HYBRID, že nelze oddělit jedno od druhého, stále se doplňují a spolupracují protože jsou nerozlučně spojeni na jedné hnací hřídeli. Co se týče spotřeby, a přitom nejde u tohoto auta jen o ni, protože má i jiné přednosti, pro objektivní posouzení provozních nákladů Hybrida [odkaz] a 1.8 [odkaz] slouží tato databáze. Pošlu ti puget. :-)

neregistrovaný: "Locasu" [82.150.166.XXX] 05.03.2008  18:08

kola