reklama


Diskuse

Honda Civic (2016)

31.12.2016

Něco na úvod o mně Jsem blázen do aut (… ano, vím, výběr Civika na to vůbec nevypadá , ale více o výběru v další části). O auta se zajímám už asi…

 

Honda Civic (Insolito)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto michal-t

  michal.t 31.12.2016  19:56

  motor, rezerva, atd.

  Konečně nějaká další pořádná recenze na současného 1.8-čkového Civica… Gratuluji k autu, které je mi opravdu velice blízké!
  Řazení a motor mě taky fakt berou… Zvlášť ta schopnost nijak neodmlouvat a spolupracovat i v nejnižších otáčkách (zvládá i manželčiny občasné rozjezdy na trojku při 500 ot.)… o to cennější, že je to nepřímovstřikový motor, u kterého takové počínání nepovede k zakarbonování. A že by po 5500 ot. začal nějak ochabovat jsem si ani nevšiml – přijde mi, že jen táhne a táhne, i za 6000 ot.
  Jinak – do té odklopné díry na dně kufru se plnohodnotné náhradní kolo opravdu nevejde (jak již mě tu jiní dřív upozornili :-) ) – zkoušel jsem to u svého tourera (a nevím, zda u krátkého nebude ta díra ještě kratší). Snad jen vyfouknuté kolo by se tam mohlo dát namačkat (a vozit sebou nadále kompresorek).
  A ještě k přepínání údajů na palubním počíátači – mě třeba mnohem víc vyhovuje chvilku podržet „i“ tlačítko na volantu a pak jen tím samým tlačítkem přepínat, co má být zobrazeno. Je to rychlé a nemíchá se to pak s tím ovládáním rádia.
  Tak ať dál pořád baví a jezdí bez nehody!
  • 00 Reagovat !

   foto Insolito

   Insolito 31.12.2016  20:57

   « Re: motor, rezerva, atd.

   Děkuji. S těmi otáčkami je to jen můj dojem, že začínají lehce ochabovat, ale možná, že se mýlím, nic výrazného to není a motor táhne i dál.
   Co se týká náhradního kola, tak prodejce mě ujišťoval, že vyfouknuté by se tam mělo vejít (tak na tohle jsem mu už skočila).
   Díky za tip :-)
   • 00 Reagovat !

    foto idam-i

    idam.i 01.01.  14:05

    « Re: Re: motor, rezerva, atd.

    Gratulujem k autu.Honda mi bola vždy sympatická,ale dizajn v posledných rokoch mi moc nevonia.Napriek tomu som tiež uvažoval.Nakoniec som skončil inde.Skôr som preferoval komfort a ticho.V každom prípade Civic 1,8 je dobrý výber. :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto Insolito

     Insolito 01.01.  16:54

     « Re: Re: Re: motor, rezerva, atd.

     Tohle je jediná Honda za posledních roky, co se mi docela líbí. Verze před FL byla pro mě celkem ošklivka a teď ta nová generace taky nic moc. Díky.
 • 00 Reagovat !

  foto Verny-2013

  Verny_2013 31.12.2016  20:52

  výběr auta

  To mě vždycky hrozně baví číst ten proces výběru auta. Každý máme jiné potřeby, priority a proto je fajn že výběr aut je tak široký že si vybere každý. Civic je bezpochyby vynikající auto a ta technika je prověřená, špičková a bezproblémová. Mě na něm vadily pouze 2 věci - jednak pekelně málo místa zejména nad hlavou a kolem hlavy a přístrojovka jak kosmické lodi. Tak jsem nakonec skončil u "nudného" golfa. Jsem docela zvědavý na novou generaci Civika. Třeba to bude můj příští faforit.
  na závěr přeju hodně radosti z auta a km bez nehody.
  • 00 Reagovat !

   foto Insolito

   Insolito 31.12.2016  21:11

   « Re: výběr auta

   Mě baví auta zase vybírat - a to zdaleka nejen pro sebe. Vybírám auta pro členy rodiny a pro kohokoliv, kdo mě o to požádá.
   Právě přístrojovka byla pro mě pro změnu to, co mě zaujalo v pozitivním slova smyslu na jedné autoshow už někdy v roce 2012. Říkala jsem si, že třeba takový interiér by mi v mém budoucím autě nevadil ... a mám přesně ten.
 • 00 Reagovat !

  foto Mraca78

  Mráča78 01.01.  14:40

  Pěkné

  Moc pěkně napsaná recenze.Auto at dlouho a poctivě slouží.Já taky ted hledal nové auto :-).Tak vím jak je v dnešní době těžký vybrat to pravý auto :-)
 • 00 Reagovat !

  foto dr-biker

  dr.biker 01.01.  18:12

  Recenze

  Opravdu pěkná recenze, nečekal bych, že autorem je mladá žena! Vybraný typ auta a motorizace není typický pro mladou ženu a znalost požívané techniky už vůbec ne. Klobouk dolů, jde vidět, že tě auta baví. Tak ať Civic slouží, přeji hodně šťastných kilometrů bez nehod a technických obtíží.
  • 00 Reagovat !

   foto Insolito

   Insolito 01.01.  20:31

   « Re: Recenze

   Děkuju :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Skipper

   Skipper 02.01.  17:33

   « Re: Recenze

   Přidávám se a smekám! Recenzi jsem přečetl jedním dechem a zároveň jsem se rozhodl, že už konečné někdy nějakou tu točivou Hondu budu muset vyzkoušet. :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto Insolito

    Insolito 03.01.  21:11

    « Re: Re: Recenze

    Díky :-)
    • 00 Reagovat !

     foto Arese

     Arese 04.01.  02:18

     « Re: Re: Re: Recenze

     Tedy upřímně, od mladé slečny bych takto odborně fundovanou recenzi fakt nečekal. Zvlášť když vím, jak málo současné mladé lidi auta většinou zajímají (vč. kluků). Gratuluji a smekám! Škoda, že se do výběru fotek nedostala také nějaká s majitelkou. Nešlo by to napravit? :-)
     • 10 Reagovat !

      foto white-label

      white label 04.01.  03:01

      « Re: Re: Re: Re: Recenze

      Nebuď zvědavý, budeš brzo starý! ;-)
      Tvoju fotku jsem taky neviděl a přesto věřím, že ju máš... >:D
      I bez fotky si troufám tvrdit, že majitelka bude mnohem krásnější, než Civic 9G. :-)

      P.S. Za recenzi - :yes:
      • 00 Reagovat !

       foto Insolito

       Insolito 04.01.  21:28

       « Re: Re: Re: Re: Re: Recenze

       Díky. Nechtěla jsem Civic zastínit, přece jenom je ta recenze taky trochu o něm. :-)
     • 00 Reagovat !

      foto Insolito

      Insolito 04.01.  21:25

      « Re: Re: Re: Recenze

      Majitelka se dostala do odrazu na laku. ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Pincek

  Pincek 04.01.  13:36

  Gratuluji k Civicu!

  Další Civic do rodiny a navíc v krásné barvě a výbavě! Já se rozhodoval právě mezi tou Tvoji červeno oranžovou a bílou perletovou, no nakonec vyhrála perletová, i kvůli přítelce a naléhání prodejce :)) Naprosto se shoduji se všemi názory na auto, já mám sice jen 1.4,ale jezdit sportovněji se dá taky, do dvou osob to jede slušně,pak už je znát,že motoru pár koníků chybí :-) Přemýšlím že povyměnujeme v rodině auta, moji 1.4 nechám mámě a našetřím na tu 1.8 dokud ještě jsou, ten novej Civic s turbem zatím nevím nevím, ve vnitř se mě celekm libí, zevnějšek nic moc, možná tourer bude líbivější. Děkuji za recenzi a taky že vím, že občas i ženy mají k autům vztah! At slouží a mnoho kilometrů bez nehody! PS: Nejsi z Olomouce? Já jo a často přesně takového Civica ve Sportu potkávám, jednou ho řídí chlapec, jednou slečna, zdravíme se blikáním :)
  • 00 Reagovat !

   foto Insolito

   Insolito 04.01.  21:48

   « Re: Gratuluji k Civicu!

   Upřímně, ta barva na mě tak trochu "zbyla", v době, kdy jsem vybírala už bylo minimum skladovek v různorodých barvách. Ale to mi moc nevadilo, protože oblíbenou barvu nemám a na každý model se může hodit barva jiná. Měla jsem na výběr nemastnou stříbrnou, divnou skorofialovou a tuto. Jinak bych zvolila modrou nebo tuto, protože to byly jediné výraznější barvy a tím mi k specifickému designu Civicu přišly zajímavé. Bílá perleť se podle mého vkusu hodí spíš třeba na ňákou limuzínu. Z Olomouce nejsem (ale je to moc pěkné město! ) Jinak děkuju :-) .
 • 00 Reagovat !

  foto Dolby

  Dolby 15.01.  21:11

  Gratuluji k Hondičce

  Také má tohoto sportíka, ale v té modré:yes: Jinak moc hezky napsáno. Najeto 28 tis. a vše v pohodě a to ho opravdu ani trochu nešetřím. Zatím tedy bez poruchy, stejně jako předchozí 8g
 • 00 Reagovat !

  foto MDK

  MDK 18.01.  15:00

  kivik

  Moc ti toho kivika závidím, je krásný. Já se rozhodl, že si na jaře koupím 9G dukud ještě jsou. Jen se stále nemohu rozhodnout jestli 1.4 nebo 1.8. Na Nurburgringu s tim lítat nebudu a jezdit v tom budu sám a většinou po městě.
  • 00 Reagovat !

   foto Insolito

   Insolito 18.01.  22:26

   « Re: kivik

   Přiznám se, že jsem 1.4 nezkoušela, protože jsem si šla schválně zkusit silnější motor (měla jsem obavu, že by na můj trochu rozmazlený vkus byla 1.4 slabá). 1.8 mě charakterem přesvědčila a neměla jsem důvod jít do slabšího motoru. Ale třeba ti bude 1.4 vyhovovat, když jezdíš sám.
 • 00 Reagovat !

  foto stealth01

  stealth01 22.01.  21:43

  Desítková soustava

  Ahoj, opravdu nemám slov. Pro mě jsi "dream girl". Nejenom, že se Ti auta líbí, ale opravdu si je užíváš. Civic je velmi krásné auto, barva je vynikající, jen nemám rád tmavé interiéry a o to méně černá kola. Ale jinak recenze za deset plných, klidně dvanáct, kdyby to šlo. Fotky jsou krásné, hlavně ty "emoční", takže další "strike" a auto? Dal bych asi devět a půl, ale zaokrouhlím směrem nahoru, takže rovných deset :-)

  Užívej auta, je krásné pocítit dojmy něžného pohlaví z hezkého auta v záplavě recenzí kolegů - řidičů...
  • 00 Reagovat !

   foto Insolito

   Insolito 23.01.  22:31

   « Re: Desítková soustava

   Auta jsou moje velká vášeň. Řekla bych, že celoživotně jedna z mých největších (ne-li úplně největší) zálib.
   Mě se zase nelíbí kombinace černého interiéru a světlého stropu. Tady s interiérem moc na výběr nebylo, ale černý strop k černému interiéru je pro mě už celkem slušná varianta.
   Jinak děkuji za velmi pěkný komentář. Letos tu ode mne dost možná přibudou dojmy ještě z jednoho auta, ale musím si na to najít čas, aby recenze aspoň malinko vypadala. Samozřejmě tu jazykovou vyšperkovanost tvých textů to jen tak mít nebude >:D :-) .
 • 00 Reagovat !

  foto marwek201

  marwek201 24.01.  14:49

  Nizky podvozok

  Po aktualizácií sa ešte viacej bojím nízkeho podvozku nového Civicu 10G pre naše cesty, ktorý ho má ešte nižší ako 9G :/. Chcel by som si ho kupit.

  Mala si veľa problémov s tym škrkanim podvozku,( viem ze su to len zasterky, ale aj tak su tie auta niiizke)?
  • 00 Reagovat !

   foto Insolito

   Insolito 24.01.  16:35

   « Re: Nizky podvozok

   Se zástěrkami jsem škrtla celkově jen dvakrát a to při svižnějším tempu jízdy. Jak na retardéru, tak na křivé dlažbě se auto trochu v mé rychlosti zhouplo a škrtlo tím pádem o dolní polovinu zástěrek. Takže, když nepočítám ty zástěrky, tak má 9G podvozek dostatečně vysoký, neměla jsem s ním na silnicích a na mělčích polňačkách nikdy problém (horším polňačkám se s tímto autem vyhýbám, tak nevím). Jediné, na co si dávám pozor, jsou takové ty starší vysoké obrubníky, řada běžných aut je přední částí auta přejedou bez problému , ale tady by se mohl odřít spodek přední části auta.

   Pokud s 10G nebudeš přes větší nerovnosti přelétávat neúměrně vysokou rychlostí (i kdyby to mělo vyšší podvozek, tak je jasné, že stejně by sis tímto způsobem jízdy dost opotřebovával auto) , tak si myslím, že pro naše silnice bez obav, samozřejmě opatrně u obrubníků.
  • 00 Reagovat !

   foto michal-t

   michal.t 25.01.  00:12

   « Re: Nizky podvozok

   Ještě dodám, že civic 9g na tom se světlou výškou není až tak zle, jak to na první pohled vypadá… Tam kde už dřu s firemní oktávkou (3.gen. , 1.6 TDI) předkem o chodník (lakovaným dílem pod nárazníkem, nikoliv jen nějakou zástěrkou), tak na stejném místě je to s civicem ještě bez škrtnutí. Ale je to i tím, že moje verze comfort nemá ty přední zástěrky, o kterých tady byla řeč.
   A na místní rozbité dlažbě to civicu taky celkem vyhovuje – tam kde se kolegovo postarší Punto už většinou rozhoupe a škrtá o kostky předkem, tam může jet civic díky tužším tlumičům rychleji a „bez ztráty kytičky“.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

reklama

Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

reklama

Blesk.cz

Poslanec Holeček končí v ODS. Místo a plat poslance si ale ponechá

Poslanec Holeček končí v ODS. Místo a plat poslance…

Poslanec Radim Holeček v pondělí ukončil své členství v ODS. Jediný zástupce strany za Ústecký kraj se tak…

Baterie dostanou „hasicí přístroj“. Neovlivní výkon a zvýší bezpečnost

Baterie dostanou „hasicí přístroj“. Neovlivní výkon…

Časopis Science zveřejnil práci vědců ze Stanford University, která má zvýšit bezpečnost Li-Ion baterií. Jde o…

 

iSport.cz

Griezmann nechápal stažení parťáka. Nestřídej ho, je nejlepší, řval na kouče

Griezmann nechápal stažení parťáka. Nestřídej ho, je…

Mezi hráči má obrovský respekt. Trenér Diego Simeone je pro fotbalisty Atlétika Madrid někým, ke komu vzhlíží.…

Sparta jde na Rostov bez Dočkala i naděje. Neřešitelné, přiznal Koubek

Sparta jde na Rostov bez Dočkala i naděje.…

Bez reálné naděje na postup i bez klíčového záložníka Bořka Dočkala půjdou fotbalisté Sparty do čtvrteční odvety…

 

Reflex.cz

Fotograf z Chomutova pořídil před 140 lety ojedinělé fotografie v čínské Šanghaji

Fotograf z Chomutova pořídil před 140 lety ojedinělé…

Baron Raimund Stillfried von Rathenitz, který je označován za významného rakouského fotografa v dobách…

Sedm, nebo osm kontinentů? Vědci objevili nový světadíl, jmenuje se Zélandie

Sedm, nebo osm kontinentů? Vědci objevili nový…

Mysleli jste si, že má Země sedm kontinentů? Takhle se to učíme již desítky let ve školách, stejně jako naši…

 
 
reklama