Hyundai H1 (2010)

27.6.2011

Vy, kdož máte u kompjútru času chviličku Dovolte mi představit Vám svou Há-jedničku Ve srovnání s Vaším fárem pouhý užitkáč Věřte mi však, tenhle…

Hyundai H1 (woody-alien)

foto m-z-

m.z. 27.06.2011  09:32

střevo

>:D tak zveršovanou recenzi, jsem jeěte nečetl :yes:
    Do H1 jsem si sedl v Brně a hleděl jsem, že tam už konečnš dávají 6kvalty.
    Sedačky se mi jevily jako velice pohodlné na delší cesty, rozhodně jsou lepší, než v různých MPV, kde jsou úzké a 3 dospělí vedle sebe, je za trest...
    Jak je to s vnitřní hlučností např. na dálnici?

woody-alien 27.06.2011  21:48

« Re: střevo

Ano, dávají tam už šestikvalty, zato kvůli Euro 5 vyřadili z nabídky právě verzi 125 kW. 8-s
      Právě ta nadstavba výkonové rezervy a hladké jízdy možná bude chybět.

Co se týká hlučnosti. Pokud se budem bavit o dálnicích, nikoliv o oraništích zvaných D1, tak třeba na D8 při lehce plynoucích 140 km/h je motor nad očekávání tichý. Točí lehce přes 3000 a zvýšená hladina hluku pochází spíše od kol a od dunění plechových stěn v zadní části. Nicméně není to nijak rozčilující, bavit se dá normálně a rádio nemusíš dávat víc nahlas.

Limuzína to není ale o úrovni cestovního komfortu trochu vypovídá to, že H1 klidně vezmu jako supl rodinného auta i na delší jízdu. Když jsem línej věci skládat do osobáku, naházím je dozadu do H1 a jedu, aniž bych měl pocit, že to zas bude pruda. ;-)

woody-alien 28.06.2011  23:15

« Re: Re: střevo

Tak jsem se dneska při jízdě na to zaměřil a výsledek je trochu odlišný. Na pětku při tachometrových 120 km/h točí motor cca 2400, při 130 km/h cca 2650 a při 140 km/h cca 2850 otáček. To je myslím slušný a částečně to vysvětluje, že motor i při 140 km/h je slyšet jen vzdáleně.

Největším prznitelem ticha na palubě H1 není motor, ani kola, dokonce ani velký, částečně nekrytý plechový prostor - ale vzduch. Obtékání začíná být znatelné od přibližně 100 km/h a je to nejslyšitelnější zdroj hluku. Ale jak jsem řekl výše, bavit se dá i ve vysokých rychlostech normálně, nicméně jako že by bylo takový ticho, abych tápal jakou rychlostí jedu, to se tedy říct nedá... >:D

iudex 27.06.2011  12:03

Začátek básnikú v Čechách

Woody, skvelé! O Tvojich básnických sklonoch som už vedel, ale toto si zaklincoval úplne úžasne; taká originálna recenzia tu ešte nebola. :yes:

woody-alien 27.06.2011  19:18

« Re: Začátek básnikú v Čechách

Díky iudexi,

mám takový tušení, že tvoje fotka bude v příštím kole fotosoutěže aspirovat na nejvyšší příčky. ;-)

iudex 28.06.2011  09:08

« Re: Re: Začátek básnikú v Čechách

blowiik 27.06.2011  12:12

byl jsem pobaven

děkuji :yes:

woody-alien 27.06.2011  19:20

« byl jsem pobaven

Díky, účel byl splněn. ;-)

A jak jsi na tom s výběrem HH ? Jsem velmi zvědavej.

blowiik 27.06.2011  22:19

« Re: byl jsem pobaven

Není zač... no projíždím vše co se dá tak uvidíme no... :-)

white label 27.06.2011  22:31

« Re: byl jsem pobaven

Myslel jsem, že jdeš do MRS. Jaké máš další vážné kandidáty?

blowiik 28.06.2011  12:33

« Re: Re: byl jsem pobaven

mrs je jenom jeden z nich... jsem nerozhodnej jak nikdy v životě... :-) MRS, MPS, nebo Široko 2.0 TSI... projel jsem si všechny a furt nemám jasno... každý to auto jde uplně jinak a jinam a všechny jsou mi sympatický :-)

white label 28.06.2011  14:41

« Re: byl jsem pobaven

Osobně bych v prvé řadě vynechal MPS, a když rocco, tak v eRku, má už velmi slušnou výbavu (na rozdíl od běžného rocca) a dostaneš na něj velkou slevu.
              Takže rozhodování bych zúžil na MRS vs roccoR. ;-)

Poustnik 27.06.2011  12:38

Ty plantážníku!

Ty jsi zase originálnější než já!!!! >:D

S notnou dávkou nadhledu
    o dodávce pár postřehů
    woody-alien zrýmoval
    silné stránky zmapoval.
    O nějakém styčném bodu
    dumal jsem teď na záchodu..
    ....chvíli jsem byl v rozpacích....
    ...též mám dveře šoupací!!!! ;-)

woody-alien 27.06.2011  19:21

« Re: Ty plantážníku!

Originálnější než ty ? To těžko. Nalít si vodu do auta - tomu říkám originál. >:D

Poustnik 27.06.2011  23:14

« Re: Re: Ty plantážníku!

Takový úložný prostor pod sedákem ve tvaru lavoru k tomu přímo vybízí!!! Sice je na dně napsáno, že si tam nemáš stoupat, ale středně těžkou nohu to v pohodě snese. Jen ten špuntík schází..... >:D Kdybych si tam ale dával do zásoby pitnou na cestu, dopadlo by to asi hůř..... :-!

foto FISHkaa

FISHkaa 27.06.2011  14:55

recenze

chybí ti fotky interiéru a ač veršovaný popis, tak tam není moc deatilů. Zatím nižší známečky, až to poupravíš, dej vědět - rád přidám. Hodně pohodových km "kolego" ;-)

woody-alien 27.06.2011  19:25

« Re: recenze

Jasný, neměl jsem žádný použitelný fotky interiéru. Samozřejmě je doplním, jsou dost důležité s ohledem na užívání auta.

Jinak zvítězila forma nad obsahem a zábava nad seriózností. Jazyk Villonův je pro mě i při vší snaze dost svazující, tak nejspíš doplním i nějaký pikantní detaily v samostatným odstavci. H1 si recenzi zaslouží.

foto FISHkaa

FISHkaa 29.06.2011  16:13

« Re: Re: recenze

dotaz: je tam tempomat? Koukal sem na ofiko stránky a sedačky jsou posuvné v tour variantě že? :-)

woody-alien 30.06.2011  23:41

« Re: Re: recenze

Tempomat tam není, vlastně existuje pouze jediná výbava pro Van a jediná, podstatně lepší, pro Tour. Tour je osmimístnej, nehrajou si tam na to třetí pidimísto vepředu a má dvě řady zadních sedadel, přičemž 2.řada je posouvatelná. Třetí už je opět napevno.

foto Klaudius

Klaudius 27.06.2011  19:54

:-D

Každá chvála je tu slabá - dobrý nápad, veľmi pekné oživenie, takže díky za tú recenziu, kamoš. :yes: :yes: :yes:
    Chcelo by to pár foto interiéru, však časom snáď doplníš...

Adit: doplnil si. :yes:

woody-alien 29.06.2011  00:10

« Re: :-D

Díky, je to taková srandička a jsem rád, když to někoho pobaví. ;-)

white label 27.06.2011  22:10

Rýmovaná recenze...

Rýmy na tvou hájedničku
    ty jsou vážně na jedničku,
    verše ala woody-alien,
    záviděl by i sám Erben...

:yes: ;-)

woody-alien 29.06.2011  00:09

« Re: Rýmovaná recenze...

Děkuji za ta slova
      z dalekého Rožnova.

Poustnik 28.06.2011  23:29

Přední sedadlo pro jednonohého

je opravdu zvláštní. Nemá ani opěrku hlavy, takže je možná pro bezhlavého. Korea má blízko k Indii, jestli to není indická specifikace pro jednonohé závozníky.... >:D To zadní plato je urob si sám? Po vyjmutí zadního sedadla tam jsou asi nějaké ďury, že? A ty moje nohy chlupatý jsi sem dávat nemusel, vždyť jsi ještě v novinkách.... >:-[]

woody-alien 29.06.2011  00:08

« Re: Přední sedadlo pro jednonohého

Já si říkal, dobře no, je to provizorní sedačka na krátkou vzdálenost a aspoň má spolujezdec komfort, ne jako u dvojsedadla, která se běžně dopředu do dodávek dávaj. Jenže, tohle je opravdu nepoužitelný, ani při vší snaze a vědomí, že to je jen na pár vteřin, jsem se tam nedokázal nacpat. Na druhou stranu, vezl jsem partu svých spolužáků z jednoho srazu a jeden z nich, poněkud dost ovíněn, tam zaplul úplně bez problémů. >:D Ale hrozně mi vadil při řazení a šahat chlapovi na koleno není nic pro mě. >:-[]

To plato je jenom kus umakartu obrácenej drsnou stranou nahoru. Jsem totiž háklivej na poškozování auta uvnitř. Zvenku to často neovlivníš, ale uvnitř je to jenom na tobě. Takže jsem na původní plastogumovou ochranu podlahy položil tlustou gumu (je vidět i kolem sedačky), jenže na té jezdil náklad, tak jsem tam flákl ješte ten umakart. Jestli bych spíš neměl jít dělat sendviče. >:D

PS: Komu čest, tomu čest - ty nohy tam dva dny zůstanou. ;-)

Brandon Walsh 29.06.2011  08:28

recenzia

tak to klobuk dole :yes: pobavil som sa ;-)

d.a.m. 30.06.2011  15:52

TAK TO JE NĚCO!

Rýmovaná recenze - to tu snad ještě nebylo :yes:
    A povedla se. Gratuluju!

A přeju, aby tuhle dodávku - narozdíl od předchozí - čekal jen dlouhý a pohodový život!

woody-alien 30.06.2011  23:46

« Re: TAK TO JE NĚCO!

díky. Pod mým velením to zas tak úplná pohoda nebude, ale v mojí jednotce je zvykem se o pěšáky dobře starat a nenechat je zpustnout. Nakonec jejich stav je právě vizitkou velení. ;-)

foto Katikakus

Katikakus 30.06.2011  16:35

Skvele

Velice originalni a navic povedene, smekam pred tvym basnickym strevem :yes:

foto gagarin-cccp

gagarin_cccp 01.07.2011  06:23

pěkná škatule od bot

joo pane kolego, rejžožrouti udělali řádnej kus práce, až kolikrát zůstane člověku držka otevřená...pravdou jest, že dodávky se komfortem, ovládáním už velice přibližujou osobákům. Tak hodně šťastných kilometrů!!!

foto Andy74

Andy74 01.07.2011  20:02

Kam se hrabe....

Kam se hrabe Hynek, Vilém, Jarmila :-) ... no i když ta by koukala .... člověče, to je kára jako blázen! Jelikož jsem něžná polovička lidstva, napadá mě, jak bych tak asi do toho lezla v podpadkách...... že bych se zula už venku? Ale do tohohle autobusu by se mi vešlo všechno, co potřebuji na běžný den. Kabelka, šatičky, botičky, šitíčko, ručník, osuška,krém,
    brýle, kafe, časopis .....a tak.
    ...............Ne, samozřejmě bráno vše s humorem. Kočár je to nádherný, jen mě napadá. Máš v zadu místo i na něco jiného než na paletu? :-)

foto caddy09

caddy09 23.08.2011  12:01

popis

skutečně paráda..., celé jsem to přečetl / zhltal na jeden zátah ;-)

white label 23.08.2011  13:56

Žárlivost je nemoc duše
        tou ty přece netrpíš
        Nebeská tě čeká sláva
        až GTI zveřejníš.... ;-) :yes:

PS: Tvoje recenze a výstava korunovačních klenotů, to jsou události desetiletí. >:D

woody-alien 24.08.2011  08:50

« Re: popis

Díky... :-)

woody-alien 02.09.2011  15:24

Kvalitní zimní gumy pro Mondeo

Pánové,

dovoluji si vás požádat o vaše názory a rady.

Potřebuju poměrně rychle kvalitní zimní gumy na Mondeo kombi. Diesel 200 koní a klasickej automat. Rozměr 215/50 R17. Důraz na jízdní stabilitu v břečce, spolehlivý brzdění a co nejmenší hlučnost. Provoz téměř výhradně po běžných silnicích, pro horší podmínky mám jiné auto.

Díky všem za zkušenosti.

foto kornel

kornel 02.09.2011  16:39

« Re: Kvalitní zimní gumy pro Mondeo

za seba mozem plne odporucit Continental WinterContact TS830P ..mam ich na vykonnom vozidle v rozmere 225/47 R17, ani jedine krive slovo na tie gumy povedat nemozem. Velmi vyvazene a vykonne pneumatiky v kazdych podmienkach, nepocitil som ziadnu nejaku slabinu ci uz na suchom, mokrom, brecke, lad-sneh.. Zatial najlepsie zimne pneu, ktore som mal na svojich autach obute.

white label 02.09.2011  17:59

Osobně bych také preferoval CWC TS 830 P:
      Pokud to není na firemní vozidlo, máš k nim u Contitrade navíc eurogaranci (komplexní evropské pojištění pneu, včetně vandalismu) zdarma

Hned těsně za nima bych vidě Dunlop SP WS 3D:

woody-alien 02.09.2011  22:17

« Re: Re: Kvalitní zimní gumy pro Mondeo

No to jste mi oba kápli do noty,

zatím jsem zběžným průzkumem dospěl právě k těmhle pneumatikám. Jsem rád, že mi je doporučujete. ;-)

Díky

foto Leg

Leg 03.12.2011  00:19

« Re: Re: Re: Kvalitní zimní gumy pro Mondeo

Aj ja, aj ja sa pridávam do ContiWinterContactTS830P Klubu. Takisto odporúčam, aj keď v mojom aktuálnom rozmere som ešte nič iné nemal, takže nemôžem povedať či sú lepšie alebo horšie ako konkurencia.

Jo a aby som nezabudol parádna recenzia (Hviezdoslav sa môže schovať) na pracanta, ktorý síce nezaujme tak ako svalnaté šporťáky a luxusné limošky, v našich životoch majú ale tieto káry nezastupiteľné miesto, aj keď si to ani neuvedomujeme :-)

Brandon Walsh 03.12.2011  06:43

« Re: Re: Re: Re: Kvalitní zimní gumy pro Mondeo

ja jazdim na dunlop 3d a maximalna spokojnost este ma v kopci nenechali, dokonca si pamatam ked som siel raz s otcom cez donovaly, mal obute dunlop 2M alebo aka bola predosla generacia a museli sme v kopci zastavit kvoli nejakemu letnemu sikovnikovi, pred nami stalo aj nejake SUV, ked sa cesta uvolnila on sa chudak ani nepohol a my ako v lete este s provokacnym zatrubenim >:D no na druhej strane toto dokazala aj skoda 105 l na univerzalnych pneu >:D

white label 03.12.2011  11:15

« Re: Kvalitní zimní gumy pro Mondeo

Dunlop 3D mám na allroadu a jsou taky vynikající, dával jsem je woodymu jako alternativu k těm CWC 830P.

woody-alien 03.12.2011  22:36

« Re: Re: Re: Re: Kvalitní zimní gumy pro Mondeo

Díky :-)

ano, i taková auta mají v našich životech svoje místo a zrovna H1 mi dost sedla. :yes:

woody-alien 02.12.2011  12:30

První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

A je to tady. Dnes mi přišla obálka od FMC se značkou Prioritaire a doporučením Přečtěte bez prodlení. Popisujou tam možnou závadu, která se mi ovšem zatím nepřihodila a netýká se motoru, neboť ten je francouzský a tudíž kvalitní ;-) , nýbrž automatické převodovky. Prý by mohla ve vysokých rychlostech náhle podřadit a vyhnat otáčky až k omezovači. Popravdě myslím, že taková situace by vedla hlavně k nečekaně prudkému zrychlení a v důsledku skončit třeba i nehodou.Pročež chtějí páni od Fordu přehrát software. Elektronika je zkrátka naše vítězství Pyrhy. >:D >:-[]

Ale můžu si za to sám, Ronault mě varoval.... :-( >:D

Bud 02.12.2011  13:37

« Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Je zvláštní, že např. auta nižší stř.třídy a malé auta nemají ve statis.poruchovosti takový počet závad, jako auta vyšších tříd stejné značky. U Fordu to u Mondea platí, jak jsem si všiml. Ale S-Max a Galaxy které jsou postaveny na stejné platformě jako Mondeo, takové časté problémy nevykazují. Že by třeba některé automobilky do manažerských vozů dávali nějaké novinky, které je třeba odskoušet a jedině oni to jsou schopni, třeba z firemních zdrojů hradit? Tím nemyslím zrovna tenhle automat, ale všeobecně co se např. Mondea a podobných vozů týče. Samozřejmě, že se tyto fakta o poruchovosti netýkají všech značek a vozů, ať mně někdo nenařkne z mystifikace :-) .

woody-alien 02.12.2011  14:15

« Re: Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

V tomhle případě se ze stejného důvodu koná svolávačka i na S-Max a Galaxy. Neřekl bych že automobilky dělají už dopředu ze zákazníků ve vyšších třídách pokusné králíky, spíš je tam prostě víc techniky a víc možností, kdy se může něco pokazit.

Bud 02.12.2011  21:04

« Re: Re: Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Jó to beru, asi to tak prostě bude. ;-)

white label 02.12.2011  14:12

w-a
      To máš za všecko, Ronault ti radil Lagunu, já Passata, ale ty musíš mít svoji hlavu..., ale kdyby se dělalo Suzuki Kizaschi v kombíku, určitě bys šel do něj, nebo ne? >:-[]

woody-alien 02.12.2011  14:26

>:D

No skoro jsi mě odhalil, u Kizashi bych zvažoval i liftback. Svezl jsem se jenom kousek s manuálem a tudíž bez automatu a 4x4 a to auto na mě působilo docela svěže, hbitě. Taky je o dost menší než Mondeo. No líbí se mi i vizuálně a třeba ty 18" hliníky jsou "óčeň krasívije". ;-)

Ronault. 02.12.2011  17:19

« Re: Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Já mu radil popravdě 308, když chtěl 207, pak přišel a řekl, že koupil 3x dražší Mondeo, ale jinak máš samozřejmě tak... Chytrému napověz a hloupého kopne Ford sám >:-[] >:D >:D

Ronault. 02.12.2011  17:21

Co ti na to mám říct? Já ti to říkal >:D :yes:

PS: Jdu se podívat teď do fotosoutěže, jestli už je nové téma, musím rychle fotit dokud je Laguna doma >:D Byl jsem si dneska ještě pro opravenou stahovačku okna a loučil jsem se se slovy "brzy na viděnou" >:D Ale z druhé strany tam měl zrovna na zvedáku Golfa IV VR6 a Octavii 1.6 MPI a strašně u toho nadával. >:D

white label 02.12.2011  18:00

« Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Golf zvaný VR6 byl jen ve třetí generaci, čtverkový Golf byl buď jako V6, nebo ke konci výroby (vzácně) jako R32.

Ronault. 02.12.2011  18:53

« Re: Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

No jo... popravdě ani nevím, jestli to byl šestiválec, protože to na zádi nemělo nic nalepené, ale dle počtů svodů a jejich rozmístění to na čtyřválec nevypadalo.

white label 02.12.2011  18:55

« Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Tak to mohl být i Golf IV s V(R)5...

Ronault. 02.12.2011  18:59

« Re: Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Vidíš to, na ten jsem úplně zapomněl... a to je dost možné, že to byl on. Ale kravál to dělalo hrozný, majitel si tam dal nějaký ohromný laďák 8-s Naštěstí zbytek auta krom jiných zadních světel byl tuningem nezasažen.

Ronault. 02.12.2011  19:00

« Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Ještě mě tak napadlo, když ti přišel ten dopis od FMC, bylo tam klasické logo Fordu nebo jeho inovovaná podoba: [odkaz] >:D

woody-alien 02.12.2011  19:41

Hele, neposlals to náhodou ty, doktore ? >:-[]

Ronault. 02.12.2011  20:58

« Re: Re: Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Já? To by technicky nešlo. Ještě jsem nedostal od nikoho žádnou "obálku", takže dopis odeslat nemůžu >:-[] >:D

woody-alien 03.12.2011  22:41

« Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Tak jsem dnes odjel nějakých dvěstě kilometrů, měnil jízdní režimy, zkoušel prudkou akceleraci, žebral a prosil a všelijaký skopičiny dělal, jen aby převodovka sama náhle podřadila a já měl důvod smáznout nějakýho fouňu v placatým autě, a nic. 8-s

Sakra, taková to mohla být zábava, ale mně se prostě štěstí vyhejbá... :-( >:D >:-[]

white label 03.12.2011  23:05

Hlavně tím pádem nemáš ani soutěžní fotku... :-O >:D

woody-alien 04.12.2011  17:22

« Re: Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

Možná že i tu fotku mám, pěknou, akční, jen o tom ještě nevím a dozvím se to za pár týdnů z úředního dopisu. >:D >:-[]

white label 04.12.2011  20:01

« Re: První svolávačka na Mondeo aneb Ronault má vždycky pravdu

To je možné, takže nějakou tu šanci máš určitě... >:-[]

woody-alien 08.12.2011  11:42

Ford report

Tak jsem dneska byl s Mondeem na přehrání softwaru převodovky. Původně jsem chtěl, aby mi tam ještě nahráli nějaký akční hry a taky jsem měl pokušení nechat to čipnout s tím, že by mi vyvedli dva pořádný "laufy" kapotou a potom "střez se, Sisinko z Vyškova" >:D , ale nechal jsem to být.

Měl jsem asi půlhodinku čas na prolejzání aut a tak jsem to vzal hezky od Fiesty a Fusiona, přes novýho Focuse hatch, sedan i kombi a C-Maxe až k S-Maxu, Tourneu a Transitu. Galaxy a Grand C-Max nebyli přítomni, najspíš se odstěhovali do Humpolce. Mondeo jsem s výrazem "tssss" nechal bez povšimnutí. 16" plecháče, místo vkusných LEDek holý plast a vůbec tam bylo na můj ne-vkus sakra málo "chrómu". >:-[]

Exteriér ani moc komentovat nebudu, uznávám že každýmu se líbí něco jiného, ale přiblížit se zezadu k Fiestě je celkem adrenalinovej zážitek. Taková neurčitá rozbředlá jako-MPV zpatlanina, to se hned tak nevidí. Fusion - no, je to zastaralá krabice, ale mě takhle přiznaná praktičnost nikdy neurážela. Takže klidně může být. Focus sedan a kombi bych celkem zkousnul, na hatchi nejvíc bijou do očí ty mořský plody místo zadních světel. Krátkej C-Max je výrazně povedenější než ta protažená obluda, S-Max ano, to bych bral ALE, naprostá šílenost jsou ty "výdechy" za předními koly. Jako kdybys na kostel místo vitrážového okna dal luxfery. 8-s Galaxy chybělo, ale znám ho a líbí se mi (teď se mu ovšem přinejmenším vyrovnal Sharan a Alhambra). Tourneo, krabice která se mi, nemůžu si pomoct, líbí. Navíc mám stále před očima tu slečnu, co s ním jezdí. ;-) No a Transit je prostě....Transit. Tohle byly kombi verze, plně prosklené s vínovou metalízou na 16" kolech, ale jo, dodávky mám taky rád.

Zatímco z exteriérů by Ford ještě mohl vyjít jakž takž se ctí, interiéry jsou pro někoho úplně jinýho než pro mě. S vyjímkou Mondea a bratranců S-Maxe a Galaxy je to dost šílený. Fiesta je asi nejhrůznějším příkladem pouťových orgií. To se vážně nedá překonat. To je mi stokrát milejší strohý ale naprosto přehledný a funkční interiér Fusiona nebo Tournea. Focus i C-Max se od Fiesty liší jen zjemněním pouťovosti, méně křiklavým provedením, ale ta snaha o bombastičnost je stále přítomna a je mi z duše protivná.

Závěrem musím tedy konstatovat, že u svých nových modelů Ford uvnitř ztrácí nejen na konzervativní styl VW a méně či více rozevláté Frantíky, ale hlavně už i na tandem Hyundai/Kia, kteří tuhle snahu o expresivní, bombastické pojetí hodně pokrotili.

Forde, Forde, to je ale borde.L :-)

PS speciálně pro WL : Prodejce mi přinesl kafe a skrz sklo jsem mohl pozorovat dění na dílně. Dlouho. To kafe totiž bylo opravdu "lungo lungo". >:-[]

Ronault. 08.12.2011  11:47

« Re: Ford report

To je to pravé slovo, bombastičnost! O to se tu Ford snaží... dostaneš i na největší MPV výdechy v blatníku z Ferrari 8-s
      Jinak souhlas :yes:

white label 08.12.2011  12:38

Výborně napsáno! :yes:

P.S. Pokud ti přinesl jen kafe a neříkal tomu espresso, tak v tom nevidím problém, otázka je, jak ti chutnalo, jestli to třeba nebyla spíš "kávová voda", nebo ta káva neměla jiný problém. ;-)

woody-alien 08.12.2011  14:07

« Re: Re: Ford report

Espresso tomu neříkal, chuť byla přijatelná a na dílně byli všichni pracovití a upravení. Takže není si nač stěžovat. ;-)

Cestou zpátky mě trochu škádlil řidič Octavie RS s kšiltovkou na hlavě. Nevím, jestli si všiml těch dvou koncovek , protože označení motoru na zádi není, nebo si jen chtěl udělat radost. Jel jsem něco přes stovku, hustě pršelo, na silnici louže jak Tálinskej rybník, odhaduju že mě míjel tak 150kou. Domů mi zbývalo 10 km, tak jsem si pustil [odkaz] ,zabořil se do sedačky a úplně na mě padla taková vánoční nálada. Jasnej příznak stárnutí.

white label 08.12.2011  14:22

« Re: Ford report

No jo, Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová-Čelková, tak ta nezklame nikdy! :yes: ;-)

Ronault. 08.12.2011  15:51

« Re: Re: Re: Ford report

To je toho, já když byl minulý týden pro opravenou stahovačku levého okna, tak mi servisák dal bonbon! :-! >:-[] >:D

woody-alien 08.12.2011  16:49

« Re: Re: Re: Re: Ford report

Jasně, pak tě pohladil a řekl: "Tady máš, chlapče, a až jednou vyrosteš, kup si prosím tě pořádný auto..." ;-)

Ronault. 08.12.2011  16:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Ford report

>:D
              To by neudělal, tentýž člověk nám tu Lagunu před pomalu 6 lety prodal >:D ;-) A ještě na jaře měl úplně stejnou, jen s 1,8 16V, teď má 407.

foto Rezek-Jan

Rezek Jan 08.12.2011  12:29

jízda v zimě

dobrý den, chi se zeptat na zkušenosti s jízdou na sněhu. Auto se mi líbí a rád bych ho pořídi jako rodiné vozidlo (v colo prosklené verzi). ale obávám se co v zimně (jízda po městě, případně hory).
    děkuji za odpověď

woody-alien 08.12.2011  14:51

« Re: jízda v zimě

Zdravím,

obavy ze zadního náhonu nejsou podle mých zkušeností na místě. Samozřejmě, je třeba mít zimní pneu. Ale používám Matadory Nordicca, takže nic světoborného. Letos jsem zatím absolvoval pouze namrzlý povrch, sníh u nás v nížinách ještě nebyl. Loni jsem ovšem ve sněhu jezdil, ať už rozbředlém na hlavních silnicích, nebo uježděném mimo. Úplně do hor jsem sice nejezdil, ale v okolí jsou značná převýšení, kde se střídají různe druhy povrchů. Takže myslím že jsem to vyzkoušel dostatečně.

H1 mě svým chováním mile překvapila. Při běžné jízdě jsem nezaznamenal žádný problém, prokluzování, náznaky smyku apod. Výjezdy prudších svahů na uklouzaném povrchu taky bez potíží. Např. předokolkový Transit se se stejnou situací dost potýkal. Zatížení v zadní části je pochopitelně vítáno. Když k tomu přičtu, že moje verze nemá ESP, zatímco celoprosklená ho má, můžete na H1 nahlížet jako na běžný osobák, který i v zimě jezdí normálně a bez záludností, no a v extrémech (hory, hromady sněhu) prostě musíte dát řetězy nebo zapřáhnout traktor. ;-)

Zkrátka, i přes zadní náhon se vzhledem k hmotnosti, rozvoru i zpřevodování nejedná o nějaké "divé baworské zvíře" které by se vás snažilo předjet zadkem jakmile na silnici spadnou dvě vločky. :-)

foto Rezek-Jan

Rezek Jan 08.12.2011  21:08

« Re: Re: jízda v zimě

děkuji, to je dobrá zpráva...

woody-alien 08.12.2011  22:11

« Re: Re: Re: jízda v zimě

Není zač,

jako rodinné auto Vám můžu H1 určitě doporučit. Manželka a jedno dítě (to druhé z toho ještě nemá rozum ;-) ) naší dodávku milují do té míry, že mě to až někdy štve. Ale není se co divit, žádný osobák a ani sebevětší MPV nemůže prostorem, volností pohybu a komfortem nastupování - vystupování (a to ani nemluvím o manipulaci se zádržnými systémy a nákladem) osobním dodávkám konkurovat. ;-)

Jen se musíte smířit s menší obratností a poměrně obtížným parkováním ve městě (délka, šířka, rozvor). Je to ale jen o zvyku.

woody-alien 09.12.2011  14:32

Reader´s Digest

Zrovna jsem usmolil trochu času a řekl si, že už bych konečně dal dohromady recenzi na Mondeo. Už jsem měl osnovu. Ku.revskej motor, ku.revská převodovka, ku.revský brzdy, ku.revskej kufr (půlka mrtvoly by se jistě vešla), ku.revská jízda....whúúúúúúúúm jedno auto, whúúúúúúúm druhý auto, whúúúúúúúúúúúúúúúúúúm tři auta najednou. >:-[]

Jenže Kuba s Fofíkem mi vzal vítr z plachet. Teď abych začínal nanovo. :-(

Doporučuju, opravdu zábavné čtení. :yes: >:D

Brandon Walsh 09.12.2011  14:38

« Re: Reader´s Digest

>:D whúúúúúúúúúm, ale kde si zabudol na autobus ? whúúúm >:D :yes:

Ronault. 09.12.2011  17:19

« Re: Reader´s Digest

Uááá, tak to je recenze roku >:D >:D >:D Vše drží jak přibyté a vše se dá předjet >:D Trochu mi to připomíná švagříka a jeho kamaráda, taky takhle oba jezdili s plným kotlem nonstop v levém pruhu. Bylo jasné, že se jednou něco stane... a už se stalo... raději to ani nebudu popisovat 8-s ;-\ :-(

woody-alien 12.12.2011  11:19

Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

V dnešním SM je minitest na Galaxy 2.2 TDCi 147kW s manuálem. Kromě obvyklých chvalozpěvů na jízdní vlastnosti a agilitu, došlo i na stížnosti na výše zmíněný motor. Ačkoliv výkonově tento motor patří na špičku a ani u konkurence v podobném voze nenajdete alternativu, velkým neduhem je značná turbodíra v nižších otáčkách následovaná klasickým "žďuchancem" do zad.

Úplně stejně se tento motor choval v Mondeu, když jsem ho zkoušel, taktéž s manuálem. O to potěšitelnější je fakt, že 6.st.automat určený této motorizaci tuhle protivnou vlastnost fakticky eliminoval a s odezvou na plyn nemám nejmenší problém. Automat velmi rychle a včas podřazuje. Zájemcům o tento motor v Mondeu, S-Maxu nebo Galaxy (např. Ronaultovi až dospěje >:D ) tedy automat vřele doporučuji. ;-)

PS: Znovu musím vyslovit uznání jistému beskydskému chasníku, který to co jsem tady složitě popsal, věděl už dopředu. :yes:

white label 12.12.2011  14:03

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Jj, správně sis to Mondeo nakonfiguroval, od motorizace, karoserie, výbavy, barvy až po převodovku a cenu za to všechno. V dnešní době je manuál vhodný opravdu jen pro určité modely/motorizace (a je jich čím dál měně) , troufám si tvrdit, že u nás je to ve většině případů spíš otázka přežitků/předsudků. Z vlastní zkušenosti vím, že kdo má delší osobní zkušenost s kvalitním automatem, nemá žádný problém to pochopit...

P.S. Když jsem jel poprvé s Mondeem po face se stejnou motorizací, ale s manuálem, tak se ten manuál nehodil nejen k charakteru zmíněné motorizace (to především), ale ani k celkovému (relativně "pohodovému" - v dobrém slova smyslu) charakteru vozu.

woody-alien 12.12.2011  15:24

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Tím PS jako chceš říct, že Mondeo není taková neřízená střela, raketa, dělo a ultrasport jak jsem z recenzí vyčetl ? Mašina, před kterou se třese M3, 911ka v kombíku a celkově vzato jen trochu lidovější R8 ? Že se nestydíš... 8-s >:D >:D Deadlifte, ó veliký Deadlifte, volám tě. Vysvětli Bezvěrci, jak se mýlí. >:-[]

Ronault. 12.12.2011  16:07

Ano, je to trochu lidovější R8 - Renault 8 >:-[]

Ronault. 12.12.2011  16:11

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Woody, nerad to dělám, ale nedáváš mi na výběr... Vidím, že už nevíš jak lépe na WL uplatňovat rektální alpinimus... jestli se chystáš na návštěvu a toužíš po kafe longo či jiném longo, tak to chápu. Nicméně to nestačí... Vem si příklad ze mně, já předevčírem WL sehnal veškeré možné informace a nákupech v jistém městě, zajistil mu cestou extrémně levnou Vervu a kdyby měl více času, tak bych mu i auto umyl... Takže to chce i něco více než jen podlézat sladkými slovy, chce to i činy >:-[] >:D

PS: Já ti dám, dospět, dědulo!

woody-alien 12.12.2011  16:48

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Ron: Já se jen nebojím náležitě slovně (na práci mě neužije >:-[] ) ocenit životní zkušenosti jiného. Věř, že až se budeme bavit o degenerativních chorobách, ocením stejně i tvoje zkušenosti. Já ti dám dědulu. ;-) >:D

white label 12.12.2011  18:28

w-a
          Možná se bude jednat o takové degenerativní choroby/poruchy, že nám to bude jedno a bedeme řešit úplně jiné věci... >:-[]

Ronault. 12.12.2011  20:22

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Já vás chlapci nechci strašit, ale jak tak na vás koukám, tak vás teda raději nebudu strašit >:-[]

white label 12.12.2011  20:40

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Já nechcu strašit tebe, ale možná, že nám to bude opravdu jedno, ale ty nás buděš muset léčit, což ti rozhodně nezávidím... >:-[]

Ronault. 12.12.2011  22:02

Muset? Na to jsi přišel jak? :-O ;-) >:-[]

white label 12.12.2011  22:37

Přece nechceš léčit "skorozadarmo", takže budeš "muset" léčit nás... :-O >:D

Ronault. 12.12.2011  22:44

To už je jiná, tak šetři... >:-[] >:D

white label 12.12.2011  23:36

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Momentálně spíš investuju, abych potom měl z čeho šetřit..., mít zrovna teď všechno v bance není zrovna moc rozumné. i když furt lepší mít to v bance, než třeba v autech... >:-[]
                      Jak tě tak čtu, tak bys nás asi moc nešetřil, myslím finančně... :-O >:D

woody-alien 12.12.2011  23:43

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

No a úplná tragédie je mít všechno v laguně. >:D

PS: Příspěvek číslo 100 !!!! :-)

white label 12.12.2011  23:48

Ale ještě horší je mít všechno v "logu" Laguny... >:D

PS: Příspěvek číslo 101 !!!! ;-)

Ronault. 13.12.2011  00:21

« Re: Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Já do Laguny za své koupil hlavně gumy, naštěstí jen to >:D Vy se smějete, ale i na vás po záruce, dojde... a že nebudete mít tak dlouho auto...? No jen počkejte, ona ta krize vám ještě ukáže >:-[] Nemocní lidi budou "naštěstí" pořád >:-[]

Ronault. 13.12.2011  00:25

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Já mám v bance... diamant... >:D

No to máš tak, teď chodíš a jezdíš, já spíše chodím než jezdím.. a až nebudeš chodit, tak s tím něco uděláme, pak ale nebudeš jezdit, já zase pro změnu jo... >:-[] >:D ;-)

Jinak jsem ale skromný synek >:-[]

woody-alien 13.12.2011  00:34

« Re: Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

To jsou hrozný vyhlídky, tedy pro mě... >:D

Ronault. 13.12.2011  00:49

« Re: Re: Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Víš jak, koho sis zvolil, toho máš >:-[] (Ale reálně Hegger není vůbec špatný, ba naopak, proti Julínkovi je to Einstein, jen se obávám, jestli jeho docela dobré nápady nedojedou na realitu české povahy ;-\ )

Ale neboj, i mě to (doufám) čeká. ;-)

white label 13.12.2011  10:39

Dnes ráno (v Albertu) mě zaujal (na menším plakátu s vánočním motivem) nápis:
                              "Více Vánoc, za méně peněz".
                              Tak ten bych zanechal našim potomkům, aby jednou pochopili "ducha" naší doby... 8-s
                              Možná bude jednou, v tomto ohledu, ještě hůř..., ale snad už ani ne.

woody-alien 13.12.2011  12:04

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Ten slogan jen potvrzuje, že naše doba žádného ducha nemá a není tedy co chápat. ;-\

Namísto nákupů jsme s rodinkou o víkendu vyrazili do Zubrnického skanzenu na každoroční Vánoce v Zubrnicích. Na můj vkus až příliš lidí, ale stálo to za to. Všudypřítomné libé vůně, lidi v pohodě, svařáček, divadlo, žádnej spěch, děti taky hodný, zkrátka taková "nabíječka dobré nálady". :yes:

white label 13.12.2011  12:38

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

V sobotu byl předvánoční jarmark i tady ve skansenu, lidí jaksviňa a i u nás jsme to pocítili tak, že jsem myl nádobí i já... 8-s >:-[]

woody-alien 13.12.2011  15:14

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

No je fakt, že v rámci toho dobíjení dobré nálady mě ani nenapadlo zamýšlet se nad těžkou prací zaměstnanců v pohostinství a ve službách, natož jejich zaměstnavatelů. ;-)

Ale ono ti to prospěje, projdeš si provozem a jednou z tebe bude ředitel. >:-[]

Ronault. 13.12.2011  16:55

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Téééda, ty tam myješ nádobí a máš takové kár? Zajímalo by mě čím jezdí ředitel, když umývač nádobí má A6 Allroad. >:-[] >:-[] >:D

woody-alien 13.12.2011  16:57

Zřejmě slušnej oddíl, totiž podnik. >:D >:-[]

Ronault. 13.12.2011  17:20

Nebo se možná dobře oženil, co my víme...? >:-[] >:D

woody-alien 13.12.2011  17:35

« Re: Re: Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

To asi ne, když musí mýt nádobí.... :-| >:D A myje ho nejspíš často, soudě podle nájezdu na tý A6. >:-[] Aneb Když ptáčka lapají, Allroad mu dávají.... ;-)

Ronault. 13.12.2011  18:20

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

A ty bys za A6 Alroada a Golfa GTI nemyl nádobí? >:-[] >:D ;-) Popravdě ale taky docela často myju nádobí, jak tak o tom přemýšlím, jen ten Allroad nikde... aha, už vím, na co mě lapají >:-[] >:D

white label 13.12.2011  22:07

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

No na té myčce mám nalítáno víc už teď... >:D

white label 13.12.2011  22:06

Jj, "oženil" jsem se s barem... 8-s >:-[]

Ronault. 13.12.2011  13:00

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Fujtajxl... Jinak mám Albert rád, docela čisto, docela přehledno, docela útulno... ale tohle? 8-s 8-s 8-s

woody-alien 13.12.2011  16:56

« Re: Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Kdyby existovala soutěž o nejdebilnější reklamní slogan, tento by jistě aspiroval na přední umístění. Za sebe ovšem nominuji nejzářivější hvězdu reklamního nebe, geniální vlajkový slogan DM drogerie.

"ZDE JSEM ČLOVĚKEM"

Ronault. 12.12.2011  19:42

Lungo, Longo... u tebe to může být klidně i Bongo-Bongo >:-[] >:D

white label 12.12.2011  20:16

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Myslíš třeba tohle Bongo-Bongo?

Ronault. 12.12.2011  20:21

« Re: Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

No ty pytle, fotka Coswortha jak zrovna píše do diskuze na auto.cz, to se jen tak nevidí :yes: >:D >:D

Bongo-bongo myslím z toho vtipu... otázkou je, jestli jej znáč?

Evropana zajmou v Africe divoši a připoutají je kůlu. Po chvíli za ním příjde náčelník a říká: "Smrt nebo Bongo-Bongo." Evropan si říká, že cokoliv bude lepší než smrt a tak volí Bongo-Bongo. Načež se na něj černoši vrhnout a krutě jej znásilní. Totéž se opakuje asi týden každý den. Po týdnu to však již nevydrží a rozhodne se "Raději smr!" Náčelník se na něj podívá a zvolá: "Zemřeš krutou smrtí Bongo-Bongo!" >:-[] >:D

white label 12.12.2011  20:41

« Re: Kdo jinému (turbo)jámu kopá.....

Jj, je to on a nejsi první, kdo jej okamžitě identifikoval... >:D

woody-alien 15.12.2011  22:49

Jakým autem jezdí vrazi....

Asi před třemi týdny se odehrála v okrese Děčín první vražda v tomto roce. Obětí byl muž středního věku, zastřelen několika ranami, nepotvrzené zprávy hovořily i o sexuálním zneužití. Celá ta událost se odehrála na okraji vsi, vzdálené cca 10 km od mého domova. Policie vyslýchala i u nás a hledala svědky jízdy automobilu BMW X6 bílé barvy....

Dnes byl v souvislosti s vraždou zatčen v sousední obci muž, majitel Škody Superb černé barvy. Naprosto nenápadný a distingovaný pán. Nikdy nevíte, kdo žije vedle vás. Soudit lidi podle auta je blbost. :-!

Ronault. 15.12.2011  23:17

« Re: Jakým autem jezdí vrazi....

Samozřejmě, že je to blbosl, alena výjimky, třeba řidiči Renaultu jsou inteligentní, mladí, příjemní, štíhlí a krásní lidé se smyslem pro ochranu životního prostředi a řidiči Fordů sobci, či jak to psal ten výzkum >:D >:D

woody-alien 15.12.2011  23:52

« Re: Re: Jakým autem jezdí vrazi....

Tlustí sobci s mizerným platem. Úplně se vidím. >:D

Ronault. 15.12.2011  23:56

« Re: Re: Re: Jakým autem jezdí vrazi....

>:D No jo, ty jsi holt ta výjimka potvrzující pravidlo... a jak si představím iudexe, tak on je vlastně taky ta výjimka... >:D Kdepak soudruzi z NDR udělali chybu?

woody-alien 19.12.2011  12:12

Roudnická Fata Morgana

Včera jsem jezdil od nevidím do nevidím. Když jsem u Roudnice sjel z D8 a odbočoval na silnici do města, projelo po hlavní čisťounký bílý pětkový GTI. Až mi zaskočilo v krku. Bleskově jsem změnil blinkr a vydal se v jeho stopách. Co by tady sakra dělal ? Tak možná byl u Horáčka na pikniku. >:-[] (pro neznalé, textař a ex-Fortunář Horáček bydlí v Roudnici)Snad mi neujede, k tomu mi dopomáhej overboost. >:D Mezi nás se dostala jenom jedna Fabie, což byla snadná záležitost. GTI jelo vyhlídkově, takže jsem za chvilku byl na dohled. Moment očekávání však vystřídalo zklamání. SPZ začínala 3AF a střecha byla taky bílá. Tak snad někdy jindy. ;-)

white label 19.12.2011  12:53

« Re: Roudnická Fata Morgana

>:D :yes:
      Já se zase dívám do každého zelenošedého kombíkové Mondea a zatím nic... a minule jsem ze stejné H1čky omylem "tahal" nějakého riflového krále se šikmýma očima, který přísahal, že fakt není woody-alien... :-O >:-[]

P.S. Co počet dveří u toho G5 GTI? Aspoň ten souhlasil? ;-)

woody-alien 19.12.2011  17:25

« Re: Re: Roudnická Fata Morgana

Jj, třídvířko, to jsem si všiml. ;-) Jinak já jsem Čech jak poleno, oči hnědé, standardní evropská verze. >:D

white label 19.12.2011  18:38

« Re: Roudnická Fata Morgana

A jsi víc Čech, nebo poleno?
          Já su zase Čech jaksviňa, ale spíš sviňa, než Čech... >:D

P.S. "Čech se enom chytnul stolu, oboči mu spadlo dolu, no a už se modry ku podlaze sunul, cha cha...", "milionářu blbý, koza sa ti oběsila...", asi už mi předvánočně hrabe! >:-[]

Ronault. 20.12.2011  00:15

« Re: Re: Roudnická Fata Morgana

Koupil jsem kozu, nemám kozu, včera mi pošla na virózu. Kdybych koupil kozla, taky by mi chcip, takový jsem cyp... Doprdele práce... >:D

woody-alien 20.12.2011  12:15

« Re: Re: Re: Roudnická Fata Morgana

Tak já si často zpívám už kvůli svému jménu.

"Pejsek zaštěká a už mu dají náhubek
              misku s gulášem mu podstrčí a zalígrují vrátka.

rep.

Moc se nám nesměj, ty můj malý nerozumný Jakube
              že to snad vezmeš jiným směrem, vezmeš hopem, vezmeš zkrátka.

Jakube, Jakube, Jakube, Jakube
              no to jsem zvědav, jak ti bude až ti roků přibude
              Jakube, Jakube, Jakube, Jakube
              věř mi, že všechno už tu kdysi bylo a zase bude." ;-) :yes:

woody-alien 29.12.2011  12:09

První rána kapitána..

Tak Mondeo schytalo první poškození. Byl jsem včera koupit Infacol pro malého v lékárně poblíž nejmenovaného marketu, vedle mě nikdo nestál a pryč jsem byl asi deset minut. Když jsem se vrátil, hned jsem viděl důlek na oblouku nad pravými zadními dveřmi. Lak bez poškození, šířka asi 2 cm, možná někdo "brnknul" nějakou násadou nebo latí...

Žádnou radost z toho tedy nemám, není to zjevný na první pohled, ale mně tam pochopitelně pohled sjíždí pořád a jsem čím dál víc otrávenej. Večer jsem mrknul na net, místní dealer Mazdy je partnerem firmy, která se opravami důlků a jiných poškození metodou PDR zabývá. Dneska jsem tam volal, oprava v tomhle místě cca 1.500-2.000 Kč. Nedá se nic dělat, koukat na to nebudu.. ;-\

Když jsem si to sám pro sebe shrnul u všech svých aut, došel jsem k závěru, že tahle poškození jsou čím dál častější a hlavně rychlejší od nákupu auta. Ono se není co divit, když občas někde na takovým parkovišti čekám a pozoruju dění kolem sebe, je s podivem, že tam vůbec nějaký auto zůstane celý.

d.a.m. 29.12.2011  14:58

« Re: První rána kapitána..

Kamaráde - i tohle je jeden z důvodů, kvůli kterým čím dál víc věřím řčení, že Češi a Francouzi jsou jedno a totéž...i u nás za chvíli budeme mít všichni auta vobouchaný, jak bandasku na mlíko - jako v Paříži ;-)

Jinak Ti starosti samozřejmě nepřeju a nezávidím...

Ronault. 29.12.2011  15:22

« Re: Re: První rána kapitána..

Kdyby jenom Francouzi... ale takoví Taliáni... v takové Florencii najít neoťukané auto, to je téměř umění, od stařičké Pandy po novou A6. A i v Anglii jsem jich nemálo viděl...

woody-alien 29.12.2011  22:00

« Re: Re: První rána kapitána..

Jj, v Paříži jsem vydržel spoustu času jenom sedět s kafíčkem ve výloze kavárny a pozorovat provoz, parkování atd. Některá poškození jsou prostě jenom laxnost a způsob parkování odtlačováním, jiná (obzvlášť u užitkáčů) snad vytvářejí řidiči schválně, jinak si to nedovedu vysvětlit..dodávka vypadá, jako když projela lisem, nejen boky ale i střecha promáčklá... ;-)

white label 29.12.2011  22:12

« Re: První rána kapitána..

Jj, sranda je, jak tam mají všichni stejně špinavé a zašlé přední kola/disky od brzdových kotoučů/destiček, taková ta "správně" udržovaná zašlá špína, co už snad nikdy nikdo neumyje..., i když je auto čerstvě umyté, přední kola zůstavají "pařížská"... >:-[]

Ronault. 29.12.2011  22:26

« Re: Re: První rána kapitána..

Naše 207 taky měla přední disky pěkně začouzené a to ve Francii udělala jen pár km >:-[] Ale škrábanec žádný...
            Ale jak píšu výše, tak tohle jsem viděl snad po celé jižní Evropě - Španělsko, Řecko, Itálie... a pak se ještě podobně k Feldě "tchána" chovají "švagříci" 8-s >:D

white label 29.12.2011  22:32

« Re: První rána kapitána..

V Itálii jsem už "párkrát" byl, ale ten syndrom černých předních kol ten mě v Paříží praštil do očí. V takové míře jsem to v Itálii neviděl, a když tak zdaleka ne na skoro všech vozech.

Ronault. 29.12.2011  22:39

« Re: Re: První rána kapitána..

Pozoroval jsem to na A6 Allroad ve Florencii, jako by z oka vypadla té tvé, až na to, že byla ze všech stran oťukaná, měla rozbitou mřížku masky a celé černé asi nikdy nemyté liťáky >:D Dokonce jsem ti ji chtěl vyfotit, ať máš srovnání, jak se o auto nestarat, ale bylo málo času...

white label 29.12.2011  23:25

« Re: První rána kapitána..

Škoda, mohl jsem mít fotku svého vozu po dvaceti letech... >:-[]

Ronault. 30.12.2011  03:03

Leda tak 20 let po tvé smrti, jinak těžko >:D

woody-alien 30.12.2011  11:49

>:D :yes:

Mě napadlo 20 let poté, co ho Label prodá jako 20-tileté vizuálně i technicky bezchybné. >:-[]

white label 30.12.2011  12:37

« Re: První rána kapitána..

Ronault to nepochopil, ale ty ses skoro trefil, myslel jsem za dvacet let, kdy už bude u dalšího majitele, leda že bych ji prodal nějakému kosmeťákovi z auto.cz. >:-[]

woody-alien 30.12.2011  13:10

« Re: Re: První rána kapitána..

Leda snad matiimu, jinak většího kosmeťáka než jsi ty neznám. :-| >:D Ale ten jeho návod na očistu auta v délce trvání zhruba tří dnů byl kouzelnej. >:-[]

white label 30.12.2011  13:33

« Re: První rána kapitána..

matii by koncernový vůz určitě nechtěl, natož jetý... :-)

Ronault. 30.12.2011  13:52

« Re: Re: První rána kapitána..

Koncernový vůz už měl, viz předešlá Fabka ;-) A on není jetý, je prověřený >:-[] >:D

white label 30.12.2011  14:06

Ale ta Fabka byla určitě jeho poslední koncerňák! >:-[]

Ronault. 30.12.2011  13:20

« Re: Re: První rána kapitána..

Hele, napíšu ti to, co píšu i ostatním... piš pořádně ať to pak nemusíš vysvětlovat :no: >:-[]

white label 30.12.2011  13:38

Ano, máš pravdu, přecenil jsem tě... :*) >:D

woody-alien 30.12.2011  11:51

« Re: Re: První rána kapitána..

Tak těch omšelých disků jsem si ani moc nevšiml, největší překvapení pro mě bylo velké množství Golfů v táááááák francouzském městě. ;-)

white label 30.12.2011  13:13

« Re: První rána kapitána..

Ano i tam jsou lidé, co mají vlastní názor, styl, vkus... >:D :yes:

woody-alien 30.12.2011  15:52

A správný vwoko...Amen. >:-[]

white label 30.12.2011  16:43

« Re: První rána kapitána..

Stádní nudné vwoko, kdo chce pravé umění, jde do vln ala Hyundai... ;-)

woody-alien 30.12.2011  17:26

« Re: Re: První rána kapitána..

Ani nevím proč, ale v souvislosti s i40 jsem si vzpoměl na Piráty 4 : "Na vlnách podivna". :-O >:D >:-[]

white label 30.12.2011  17:38

Na vlnách Hyundaie
                      našincům dobře je
                      světově připluly z Koreje
                      teď prý to dokonce "české" je.

Na vlnách podivna
                      raší si na i-čku divizna
                      hle, není to divizna
                      je to jen prutovka příbuzná.

* Z básnické sbírky nejmenovaného nošovického autora (po dvou dvanáctkách u Hyundaie a dvaceti dvanáctkách Radegastu) s uměleckým názvem: "Velkohubá divizna na vlnách"

Ronault. 29.12.2011  15:23

C´est la vie, co naděláš... :-| Takových je a ještě bude... :-|

woody-alien 29.12.2011  21:54

« Re: První rána kapitána..

Já tě nepoznávám, čekal jsem, že odpovíš něco v tom stylu, že pár ťukanců může tý fordovský kreatuře jenom prospět. >:D >:-[]

Ronault. 29.12.2011  22:20

« Re: Re: První rána kapitána..

Hele, i já mám jakousi míru empatie! Však mě k tomu ve škole i učí :-!
          Samozřejmě, objektivně to až tak poznat v té změti křivek nepůjde poznat... ale z druhé strany jak o tom tak přemýšlím... myslíte si, že majitel nové Elantry, i40 nebo i30 v té změti křivek, oblin, dutin, vypuklin a jiných šíleností pozná, že má na autě důlek? Nebo třeba že se přehnalo přes něj krupobití? :-O >:D

woody-alien 30.12.2011  12:20

>:D :yes:

No jo, u i40 můžeš klidně důlek vydávat za právě nastoupenej převratnej designovej směr. To je geniální, ti Korejci to maj vážně vymyšlený.

Akorát jde o to, že i40 kombi v naftě je :

Výrazně, ale opravdu výrazně slabší
            Ještě o dost ošklivější
            A dokonce (Pán Bůh s námi a zlé pryč ;-) ) i dražší

než srovnatelné Mondeo.

A můžu se zatím jenom dohadovat, ale řekl bych, že ani jízdními vlastnostmi a sladěním podvozku na Mondeo stačit nebude. A to jsem to ještě vyjádřil kulantně. :-)

Ronault. 30.12.2011  13:19

« Re: Re: Re: Re: První rána kapitána..

Ano, bylo to kulantní jako od toho nejkulantnějšího novináře se sklonem k fandění korejským autům ;-)

Včera jsem jel kolem černé i40, která stála před prodejnou Hyundaie, teda jel, stál jsem na semaforech, tak jsem měl dost času koukat z dálky... a stačilo mi 8-s Ten skloněný předek a pak ta bitva křivek a linek, to má člověk mořskou nemoc aniž by v tom jel.

O absenci motora v tom autě nemá smysl ani diskutovat 8-s

A cena? Výsměch. Už jsem sice viděl nějakou skladovou cenu za 1,7 CRDi s 100 kW od evidentně rozumnějšího prodejce, který se toho auta chce ještě před koncem roku zbavit za nějakých 520t, což by odpovídalo reálné hodnotě, možná i tak je to hodně. V tomhle je prostě nejlepší volbou Mondeo...

woody-alien 30.12.2011  15:50

« Re: Re: Re: Re: Re: První rána kapitána..

Někdo to nechce slyšet, ale zatím opravdu není důvod o korejcích uvažovat, pokud nejsou znatelně levnější než evropská, případně japonská konkurence. I přesto, že jejich pokrok je viditelný i pouhým okem. Existují ovšem vyjímky. Taková H1 například.... ;-) >:D >:D

No jo, dělám si ze svýho "bratra ve zbrani" trochu srandu, ale třeba látkové výplně v předních dveřích, to se u dodávky moc nevidí.

white label 30.12.2011  16:52

« Re: První rána kapitána..

Takže Korejci ekologicky vyplňují prostor ve dveřích zbytkama látek, já to tušil, že někde ušetřit prostě musí! :-O >:D

woody-alien 30.12.2011  17:22

« Re: Re: První rána kapitána..

>:D Ty prostě všechno překroutíš. ;-)

d.a.m. 30.12.2011  20:13

« Re: Re: Re: Re: První rána kapitána..

Mě se na fotkách i40 docela dost líbila.
              Pak jsem ji v jednom libereckém hypersupermarketu viděl live a...jak to jen říct...byl jsem poněkud zklamán ;-\ .
              Neskutečně přeplácaný to auto bylo.
              Pak jsem v jednom zcela nezávislém motoristickém časopise, kde shodou šťastnýh náhod v každém testu zvítězí embéčko (i kdyby v testu vůbec nefigurovalo) >:-[] , že jako jízdní vlastnosti a motor a vůbec...nic moc.
              Nevím, co by mě přimělo ke koupi tohoto vozu ;-\ , snad jen kdyby ceny vypadaly opravdu, ale opravdu jinak.

white label 29.12.2011  16:52

« Re: První rána kapitána..

To mě fakt mrzí, ale já mél kdysi podobný problém na střeše GTIčka a v Praze v podzemních garážích mi to nějaký ukrajinec pracující pro pražskou firmu (doktor důlek apod. názvy) vyťukal nějakým speciálním "důlčíkem" z nějaké hmoty a v pohodě, ale to bylo někdy v r. 2008... Ti co si umí opravdu poradit s důlkama po kroupách (bez lakování) si možná poradí i s tímhle, i když jsem ani neviděl, jak to vypadá, tak naděje umírá jako poslední. ;-)
      P.S. Když tak mi pošli fotku toho "bolínka" do mailu.

woody-alien 29.12.2011  21:32

« Re: Re: První rána kapitána..

No jo, co už. Není to nic velkýho, ve srovnání s tím jsou "prdíky" našeho Vojty intergalaktická katastrofa. >:D Zkusím to vyfotit, ale např. dneska jsem to místo umyl a dokud to bylo mokrý, tak to skoro nebylo vidět. Suchý, neřku-li naleštěný je to o poznání horší. Uvidíme co řeknou v tom servise.

S.ere mě, že vlastní rodinu "buzeruju", aby auto neotloukli kočárkem nebo čímkoliv jiným a stejně je to prd platný.

d.a.m. 29.12.2011  23:31

« Re: Re: Re: První rána kapitána..

To máš z toho, že auto myješ >:-[] !
          Auto se přeci myje, jen když ho chci prodat >:D ...teď mě napadá, že moje Vitara bude asi ještě dlouho neumytá ;-) .
          (i když - teréňák má bejt celej vod bláta, přece, jen čelní sklo může být trochu setřený stěračema, že ano!)

Neboj - to půjde opravit. Sice jsem to neviděl, ale podle toho, co popisuješ, tak věřím že ano ;-) !

woody-alien 30.12.2011  12:03

« Re: Re: Re: Re: První rána kapitána..

Ona i Vitara chytla někdy ve druhým roce života důlek na blatníku, bylo to ale přístupný z druhý strany, takže se mi to podařilo opatrně vymáčknout a rozleštit. No a potom jsem jí chudáka pomačkal sám, ale opravený je to perfektně a ještě jsem se zbavil toho předního rámu, kterej už mě štval. Takže samá pozitiva a sociální jistoty. >:D >:D

Vitara není teréňák a nánosy bahna jí nesluší. Ale viděl jsem nedávno ve městě starýho Defendera a ten to měl jak popisuješ, vrstvu bláta úplně všude, jen na čelním skle průzor jak u tanku. Mám ovšem podezření, že majitel to v rámci imidž nakydal na auto lopatou, protože takhle "zas.rat" auto bys mohl jenom úplným ponořením. >:-[]

d.a.m. 30.12.2011  20:06

« Re: Re: Re: Re: Re: První rána kapitána..

Kdybych já jen nebyl línej fotit... ;-)
              Hravě bych ti tak dokázal, že Vitaře nános bláta naopak sluší, a to tak, že velmi!
              I když - uznávám, že můj pohled může být zkreslený, neboť si vlastně ani moc nepamatuju, jak auto vypadalo při koupi >:-[] a současný stav považuju za normu :-) . Jen mě vždycky překvapí, že po dešti vypadá Vitara tak nějak...jinak >:-[] .

Proč nevyužít nahrávky na smeč ;-) :
              - občas z výcviku psů jedu schválně služebním Defikem cestou necestou. No a pokud se pak pokusím stejnou (ne)cestu projet i Vitarou, výsledek je prakticky stejný...Vitara JE teréňák :-! ...JE a JE a JE a BASTA !!! >:-[] ;-)

woody-alien 29.12.2011  22:08

« Re: První rána kapitána..

Když už jsem začal s vizuálními prohřešky, dnes jsem viděl moc pěkný zánovní M-B C ,sedan zaparkovaný v Děčíně u divadla. Současný céčko se mi musím říct opravdu líbí, a tohle vypadalo moc dobře...až na jeden detail. Mělo zimáky na černých plecháčích, na ostro i bez poklic. Když uvážíte, že na zimákách se jezdí oficiálně 5 měsíců, tak má majitel skoro půl roku takový krásný auto na těhle ohyzdách. Proti gustu... :-|

Ronault. 29.12.2011  22:17

Takových plechařů jsem viděl... i na novém Ečku 8-s
        Já to chápu u strýce, který na autech nikdy nelpěl, takže když mu na Fabce HTP ukradli originál poklice, tak v zimě jezdí jen na plecháčích, ale u aut v ceně atakující milion...?
        Pamatujete jistého uživatele MACZ, který měl Focus ST taky na plecháčích? >:-[]

white label 29.12.2011  22:18

« Re: První rána kapitána..

Jo taky to nechápu, já jezdím v zimě na elektronech od r. 95 bez nejmenších problémů a to tu v devadesátých letech vládly těžké předsudky, jako že v zimě na elektronech, tak to si blázen, za sezonu je po nich! A přitom ty moje první (ještě na G III) vydržely přes deset let a pořád vypadaly slušně.

d.a.m. 29.12.2011  23:35

« Re: Re: První rána kapitána..

Moje elektrony na zimu vypadají taky jako nový, ale matky - matky jsou úplně vožraný...ale vidět to není ;-)

white label 30.12.2011  00:23

« Re: První rána kapitána..

Na matky si dej kvalitní/těsné plastové krytky! ;-)

woody-alien 30.12.2011  11:57

« Re: Re: Re: První rána kapitána..

Vitaře na zimu stejně nejvíc slušej originál Suzuki plecháče, vypadaj "off-roadově" a vydržej (skoro) všechno. Za tu cenu ovšem koupíš už slušný hliníky. ;-)

Chobot 30.12.2011  21:06

Chobot říká nazdar.

Tématické verše, nejsou žádná sranda,
    proto valim bulvy, jak si nám to nandal.
    Já sice nejsem Hyundaie fanda.
    Leč dát nízke body, za tu dřinu,
    to by byl škandál.

woody-alien 31.12.2011  11:15

« Re: Chobot říká nazdar.

Nazdar Chobote,

nějak ses tu dlouho neukázal. Však zrovna pod tvou recenzí jsme myslím spustili tyhle Villonovy orgie. >:D

Jinak díky, hodnocení potěší, i když na něm nesejde. :-)

woody-alien 31.12.2011  11:30

Šrajerův song

Zdvihám Lejblem hozenou rukavici. ;-)

"Vytváříme pro Vás auta podle vzoru Vlna
    zaručeně nepoznáte až Vás trefí srna.

Kroutíme a lámem plechy, jakýpak s tím štráchy
    nač klempířům při opravách dávat svoje prachy.

Spadlej strom či krupobití nemaj žádnou šanci
    vzniklou škodu nezjistí ni supervzhledu štvanci.

Sinusoidy, evolventy, cykloidy i hrany
    zadní dveře uděláme jenom z jedný strany.

Předek íčka rozpoznáte snadno mezi všemi
    jak by napsal Kája Krylů - ryjem držkou v zemi.

V Evropě nám nadávaj do přeplácaných kýčů
    raděj berou Forda, VW, rozcabenou pí..u.

Pro příští rok nachystáme, z Nošovic jdou řeči
    model co by vypadal jak ve smrtelný křeči." ;-) >:D

woody-alien 19.02.2012  08:57

Twingo and Shout aneb Prcek na vlastní kůži

Život je často dílem náhody a stačí maličkost a všechno se změní. Tohle sice není ten případ, nicméně jeden nenápadný test na auto.cz mě doslova donutil vyrazit k prodejcům nejoblíbenější značky jistého Ády a zevrubně prohlédnout prcka jménem:

RENAULT TWINGO DYNAMIQUE 1.2 16V 55KW

Obal prodává, to je známá věc, a první co vás u faceliftovaného Twinga praští do očí je to, jak málo stačí, aby se z nenápadná šedé myši stala elegantní a šmrncovní slečinka, za kterou se kdekdo ohlíží. Tohle je bez diskuze nejpovedenější Renaultův facelift za drahnou dobu. Na fotkách to ani zdaleka nevyzní, ale v reálu funguje úplně všechno. Nová maska, nárazník, yetiovská světla i přizpůsobení tvaru hlavních světel - to vše zabaleno do metalízy "Fuchsia" s černými zrcátky a koncem bočních lišt a korunováno přenádhernými 15" liťáky Air vytváří působivej ale hlavně opravdu sympatickej celek. Zkrátka radost se podívat. Nemám ženské myšlení ale předpokládám, že 9 a půl z deseti žen by při volbě mezi Citigo a Twingem dalo přednost té značce, která jim skládá hold už znakem na kapotě. >:D Jakkoli dávám často při designu aut přednost umírněné konzervativní podobě, v segmentu miniaut kolem 3.5 metru je podle mého tahle hra na seriózní vzhled předem prohranej boj a takové auto by už od pohledu mělo vzbuzovat dobrou náladu. Nesmí se to ovšem přehnat a snažit se kreaturu typu nového Sparku vydávat za stylovku, na druhou stranu vcelku povedené Citigo a jeho bratříčci se na můj vkus drží moc při zdi. Shrnuto - Twingo si za vnější vzhled zaslouží jedničku s hvězdičkou. :yes:

No a jdeme dovnitř. Dalo se čekat, že se toho moc nezmění a taky že nic. Materiálově Twingo odpovídá cenové kategorii, přesto ve vás nevzbuzuje pocity lowendové loganovosti. Detaily jako je ovládání manuální klimatizace atd. při bližším zkoumání připomínají časy dětských her, ovšem celek opět působí sympaticky. V tomhle případě mi ani nevadí moje neoblíbené umístění přístrojů na střed a trochu divočejší kaplička, jediné co ve mě vyvolalo lehký záchvat smíchu byl příplatkový (resp. až ve vyšší výbavě dodávaný) otáčkoměr, který vypadá jako by ho za volant přilepil začínající modelář kanagomem. >:-[] U Splashe je tohle vyřešeno poněkud přirozeněji. Holé plechy ovšem nikde nenajdete a jak jsem již psal, i drobné detaily jako kožený volant a koberečky přispívají k dobrému dojmu.

Sedám na sedadlo řidiče, rozměrově sice menší ale přesto dostatečné a samozřejmě se odsouvám o značný kus dozadu. I pro mou 186cm vysokou postavu lze seřízením sedadla v kombinaci s výškově stavitelným volantem nalézt vhodnou polohu. Místa není na nějaké rozvalování, ale nic mě neutlačuje a i nad hlavou mi kousek zbývá. No a když už jsem v tom, vylezám ven, odjištěním na opěradle odsouvám sedačku až k volantu (nejprve se sklápí opěradlo a v určité fázi se sám odjistí pojezd, poznámka pro neznalé ;-) ) a zkouším se nasoukat dozadu. Jde to překvapivě snadno a významnou měrou k tomu přispívají samostatná a posouvatelná zadní sedadla. Tenhle vlastně primitivní systém je opravdu vynikající, protože vám pomůže i při umísťování dětských sedačech a ratolestí do nich. Přisunete si zadní sedačku co nejvíc dopředu, abyste při nastupování nebo nakládání nemuseli absolvovat gymnastickou průpravu, zalezete a zase se odsunete. :yes: Takže se usazen odsouvám co nejvíc dozadu a zatažením za opěradlo vracím přední sedačku do mnou nastavené polohy. Překvapivým zjištěním je, že ač mi nad hlavou už místo nezbylo, krčit se nemusím a i před kolena bych možná vsunul arch papíru. >:D

No a nyní do kufru, prodejce se mě samozřejmě snažil přesvědčit, že do Twinga lze bez problémů naložit tři europalety a on sám v něm odstěhoval svojí patnáctičlenou rodinu z vily na Ořechovce >:D , no a my se vrátíme k faktům. Opět příjemné překvapení. I při úplně vzad odsunutých sedačkách zbývá místo větší než malé a v kombinaci s posunováním , sklápěním opěradel i celých sedadel !!! máte možnost velikost kufru ovlivňovat mnohým způsobem. Variabilita je vynikající. :yes:

Pokud se jízdy týká, protože šlo o Twingo sice předváděcí, ale už další den předávané kupci, měl jsem možnost projet trasu asi 15 km většinou ve městě s jedním zhruba 5 km úsekem na silnici první třídy mezi Ústí nad Labem a Teplicemi. Mohu tedy konstatovat, že pro městské a příměstké pojíždění je čtyřválcová dvanáctistovka plně dostatečná, téměř ideální. Ve městě je vysloveně čiperná, snadno se sbírá do otáček a na semaforech by kdejakému dieselu nejspíš ukázala záda. Logicky spíše než silou vás potěší solidní pružností. Jízdu po státovce hrubě ovlivnily silné poryvy větru, které "mávaly" i smnohem většími auty, nicméně do nějakých 110 km/h se i nadále jedná o vcelku poklidné a nerušené pojíždění, dále už je motor i auto o řád hlučnější a při tom větru to už bylo o zvýšeném adrenalinu a pudu sebezáchovy. ;-)

Řízení je překvapivě přesné ale tajemné, co se děje pod koly, se cestou k volantu nejspíš někde ztratí >:D , řazení patří k těm lepším, alespoň mezi Frantíky, ale jde dost ztuha, hlavně ze začátku. A podvozek - už jsem několikrát četl, že je tak na půl cesty mezi komfortním a sportovním. Já bych to popsal jinak, sportovní podvozek (snad) bude mít RS, běžné Twingo je prostě o něco tužší než byste čekali. Není to nepříjemné a umožní vám to "říznout" zatáčku beze strachu z toho, že Twingo hodíte na střechu, ale majitelé Scéniků I si jistě komfort jízdy představují jinak. Limity celkového naladění v kombinaci s krátkým rozvorem a nižší hmotností přicházejí až v těch vyšších rychlostech, kdy už Twingo začíná lehce připomínat splašenou kozu. ;-)

Na nějaké delší zkoušení nebyl čas, přesto si dovolím tvrdit, že Twingo má mnoho předpokladů k tomu stát se znovu lídrem segmentu (pochopitelně nikoli v Českých zemích kde Škoda vládne trhu rukou Sauronovou ;-) ) . Je velmi vzhledné, velmi variabilní, velmi šikovné ve městě a blízko něj.

PS: Moc se těším na RS, doufám že bude příležitost ho vyzkoušet.

PS2: Ještě bych měl asi dodat, že cena zkoušeného Twinga byla 204.900 + 9.300 metalíza + 14.500 hliníky + 3.100 zadní spojler + 1.500 černá zrcátka a konec boční lišty + 2.500 zatmavená zadní skla = 235.800 Kč - sleva = konečných 199.900 Kč. To je dost slušné.

Prodejce jsem mírně řečeno zaskočil požadavkem na konkrétní zobrazení různých typů kol a polepů, protože v katalogu to není, vzpamatoval se ale vzápětí a než jsem se "vycukal" se sedačkama, měl to pro mě vytisknuté a připravené. Nicméně pokud si Renault zakládá na vizuální idividualizaci jako jednom z trumfů Twinga, měl by to snad mít zobrazené v katalogu a prodejce by měl být připraven a nečumět jako když po něm chci vědět hlavní město Horní Volty. >:-[]

Ronault. 19.02.2012  13:38

« Re: Twingo and Shout aneb Prcek na vlastní kůži

:yes: Já to říkám furt, že se facelift Twinga podařil :yes:

woody-alien 04.03.2012  22:23

Rendez-vous s krásnou brunetou

Jsem mondénní švihák a holky na mě letí. To není vychloubání ale prostý fakt. Možná jsem trochu při těle a občas to přeženu s bižutérií, ale když se hodím trochu do gala a projdu se po bulváru ve svém parkově zeleném sáčku, děvčata na mě mohou oči nechat.

Jenže pánové, upřímně. Mě tyhle lascivní náctileté dívčiny v módních hadříkách ani trochu nepřitahují. Šanci má u mě jedině dáma světového stylu, která svou garderóbu nosí s nenucenou nonšalancí a patřičným sebevědomím. Ovšem najít takovou je práce hodná samotného Sysifa.

O to větší překvapení mě dnes potkalo poblíž soutoku Vltavy a Labe. Jen tak si ležérně kráčím a najednou to přišlo. ONA. Spatřil jsem ji a byl jsem ztracen. Tep mi vyletěl na 6000/min a v nitru žár roztočeného turba. Nemívám ve zvyku držet se zpátky, ale tentokrát jsem ji dlouho jen zpovzdálí sledoval. Lačně jsem se pásl pohledem na jejích bocích a rozkošném zadečku, kochal se každičkou křivkou jejího dokonalého těla a střemhlavě padal do hlubin jejích očí.

Když jsem se konečně uklidnil a sebral odvahu, vykročil jsem k ní a oslovil ji. Obavy z jejího nafoukaného chování záhy vzaly za své a čas kolem nás plynul jako voda. A její překrásný hlas zněl jako by se osm hlasů spojilo v jediný, ten andělský.

Zamiloval jsem se. Její jméno je....ale ne, vždyť vy ho znáte a jistě mě chápete. ;-)

V galerii ještě pár dalších fotek.

Ronault. 04.03.2012  23:00

« Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

:yes: :yes: :yes: Nádhera :yes: Taky jsem ji loni v létě u Valtického zámku obdivoval.

PS: Ale co ta obluda vzadu, co kazí celou fotku? No a práskl jsi svou SPZ >:-[]

woody-alien 04.03.2012  23:31

No jo, ta 3008ka to tam vážně kazí...hrůza. 8-s >:D

Já ti tenhle smeč s obludou v pozadí nechal schválně, taky už tě mám (trochu) přečtenýho... >:D SPZ mě netrápí, stejně už jsem na sebe všechno prásknul. ;-)

Ale pozor, perlička !!!!! Bavili jsme se s majitelem, pohodovým chlapíkem středního věku, a přimotal se k nám postarší pán z Octavie. Taky Tatru okoukl, prohlásil že je to tedy nádhera i když se v tom vozili papaláši, ale chtělo by to nějakej diesel. Já mu říkám "to snad nemyslíte vážně", a on "ale jo, třeba takový tédéíčko by tam nebylo špatný". 8-s >:D >:D

white label 04.03.2012  23:49

« Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Tak to tě pěkně nas..., že neřekl tédécéíčko, co...? >:D
          Já bych tam dal V8 TDI z A8, čímž bych zabil dvě mouchy jednou ranou, 8 válců by tam zůstalo a to TDI přibylo... >:-[]

P.S. Jo, ta 3008ka to tam vážně kazí, ta má snad ještě horší proporce, než Fabia II. >:D

Ronault. 04.03.2012  23:55

« Re: Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Nebýt tam té Tatrovky a 3008, tak by ta fotka byla naprosto nekoukatelná... 8-s >:D

woody-alien 05.03.2012  06:57

« Re: Re: Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Nebuď tak přísnej, ta Benzina byla docela slušně upravená..... :-| >:-[]

white label 05.03.2012  10:50

« Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Nic si z toho nedělej, to je jen slepá "šafránkovská" závist... >:D

woody-alien 05.03.2012  00:00

« Re: Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Majitel tý T603 měl natočenej motor, když jsem tam zabrzdil. Nejdřív jsem vylezl z Mondea ven a zkontroloval baterky ve foťáku a teprve potom chcípnul to tédécéíčko. Jak bych to jenom slušně popsal, řekněme asi takto : Zvuk TDCI jakkoli uvnitř vcelku obstojně utlumený je zvenku "jakoby vysejpali vagóny v Kovošrotu". >:D V8 si jen tak zlehounka pohvizdovala. Takže mě nas.. tím nafťákem bez ohledu na původ. ;-)

Ronault. 04.03.2012  23:58

« Re: Re: Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Já vím, že jsi to udělal pro mně, moc ti děkuju a hned je mi lépe :*) >:D

A nebyl to Áda ten pán z Octavie TDI?

PS: Konečně jsem se dneska dostal za volant i30. Sepisu to pomalu do blogu, ale moc mi to nejde a ani se mi nechce, tak nevím, jestli o to bude bůbec zájem.

woody-alien 05.03.2012  00:10

« Re: Re: Re: Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Áda by měl Outlandera a táhnul by na laně celej hrozen nepojízdnejch Lagun, víš jakej je to samaritán. >:D

Jen to hezky sepiš, v případě i30 jde o vážnější ohrožení evropských výrobců než u i40. Směle do toho. :yes:

white label 04.03.2012  23:21

Parádní text! :yes: ;-)

P.S. První auto mého otce by Tatraplán ve zlaté metalíze s osmiválcem právě z T603.

woody-alien 04.03.2012  23:49

Díky ;-)

Nevím jestli tobě, ale Ronovi určitě jsem už psal, že jsme taky kdysi T603 měli. Až konečně naskenuju fotky z alba, tak je sem hodím. Nj, Tatraplán - to jsou prostě legendy. :yes:

white label 05.03.2012  00:15

« Re: Rendez-vous s krásnou brunetou

Poslal jsem vám naskenovanou dobovou fotku přímo našeho Tatraplánu na maily, prostě důkaz místo slibů... ;-) >:-[]

iudex 05.03.2012  15:50

:yes: :-)

white label 05.03.2012  13:10

Já to říkám furt a už dlouho, že:

;-) >:-[]

woody-alien 05.03.2012  14:14

>:D :yes:

Teď mi teprve docvaklo, proč když tady byli "Stouni", vyžádali si do šatny jeden zmrzlinovej stroj i s obsluhou. >:-[] To se to pak podniká, když se každej zákazník zaručeně vrátí znovu. Ještě by to chtělo po městě rozmístit pár "dealerů" s ochutnávkou a máš vystaráno. ;-)

white label 05.03.2012  16:40

« Re: Já to říkám furt a už dlouho, že:

Pouliční dealary zatím nemám, ale letos chystám ještě jedno prodejní místo mimo centrum/náměstí (snad to vyjde). Jinak dáváme nováčkům ochutnat zdarma běžně, vyplatí se to obvykle maximálně..., dobří "holubi" se většinou rádi vracejí. >:-[]

iudex 05.03.2012  15:50

« Re: Já to říkám furt a už dlouho, že:

Hmmm, dobré, hneď mám absťák. Ak zistím, že v tom svojom slávnom podniku robíš aj dobrú čokoládu (nie tekutý puding, ktorý niektorí za varenú čokoládu vydávajú), tak si ten Tvoj podnik nájdem a už sa ma nezbavíš. >:D

woody-alien 05.03.2012  16:09

« Re: Re: Já to říkám furt a už dlouho, že:

Nj, ty to máš skoro "za rohem", ale já se tam skoro bojím vypravit. Jak chytnu závislost, tak jenom na naftě prošustruju veškerej majetek... >:D

white label 05.03.2012  16:37

« Re: Já to říkám furt a už dlouho, že:

S horkou čokoládou je to těžké, těch lidí, kteří si některé ty tekutě husté "pudingy" nemůžou vynachválit je nesrovnatelně víc, než těch, kteří chcou opravdu horkou čokoládu, na kterou většina reaguje jako na něco moc sladkého, ale čokoláda, která není dost sladká není čokoláda, ale vysvětlovat to lidem za provozu už jsem dávno vzdal, stejně jako jim vysvětlovat, že skutečné espresso nemá mít objemově víc než 4cl, chcou toho většinou (minimálně 9 z 10) prostě (za stejné prachy) víc, kvalita/chuť je obvykle vedlejší, nehledě na to, že většina ani neví jak má skutečné espresso vypadat/chutnat, ale většina z nich "přesně ví", proč není na jejich "presu" ze 7gr kávy, ale 1dcl (a více) vody předpisová pěna...
        Je to marné, je to marné, je to marné... ;-)

Ronault. 05.03.2012  18:35

:*) 8-s

white label 05.03.2012  20:28

Co je? Případáš si příliš "česky"? >:-[]
            Těch lidí je u nás stejně tak drtivá většina, že si nenormálně připadám spíš já..., přitom vůbec neřeším takové detaily, jako např., že cappuccino je ranní/dopolední káva a dát si ji v Itálii odpoledne (nebo dokonce večer) je něco gastronomicky téměř "skandálního", samozřejmě pokud nejsi cizinec, za kterého tě po takové objednávce automaticky považujou... ;-)

Takhle nějak má vypadat espresso:
            A takhle nějak (jako kakao se škraloupem)
            vypadá na české wiki:

Co tedy je skutečné espresso:
            Čerstvě a jemně! (hruběji namletá káva na espresso je u nás poměrně rozšířený nesmyls) namletá káva (7-8g) se utlačí silou 20kg do předehřáté páky kávovaru a pod stálým tlakem kolem devíti barů, přes ni protéká 90 st. C horká voda a vytéká čerstvá emulze - espresso. Pravé italské espresso vytéká 25-30 sekund a má objem 30-40 ml vody. Na hladině se vytvoří pár mm silná pěna barvy lískového oříšku tzv. crema. V Itáli je také oblíbené i tzv. ristretto s menším objemem, než espresso (20-30 ml).
            U nás se ovšem většinou pije káva-nápoj, tzv "preso" (nikoli espresso - u nás tzv. "pikolo", což v Itálii nikdo jako název, stejně jako "preso", pro espresso nepoužívá), který je připravený taky ze 7 gramů kávy, ale má objem 80-200!ml. Při tomto objemu si o "lískoříškové" barvě cremy můžeme nechat zdát. V lepším případě je pěna při tomto objemu (pokud nějaká vůbec je), buď velmi světlá (v případě směsi s robustou), nebo naopak příliš tmavá a roztrhaná (arabica). Navíc pokud je vyluhování delší než 30 sekund (což u objemu 100-200ml logicky bývá) znehodnotí se i chuť takové kávy, podobně jako při vyluhování čaje při podtstatně delší době, než je doporučeno.

Ronault. 05.03.2012  22:10

No, já se jen stydím, jestli pamatuješ mou poslední návštěvu 8-s >:D
              Jednoduše i přiznávám, že kafař nejsem, resp. ne že bych kávu nepil vůbec, ale kávu jsem nucen využívat v posledních 7 letech jako prostý zdroj kofeinu, čili na období, kdy ho opravdu potřebuji, na zkouškové. Byly doby, kdy kafe fungovalo skvěle, poslední dobou už bohužel efekt pomalu začíná slábnout a mozek si začíná zvykat, jak jsem čekal, takže brzo přejdu do stádia pití kávy pro potěšení ;-)

Nicméně ty fotky z wikipedie jsou perfektní >:D :yes: Nicméně wikipedie je otevřená encyklopedie a sám se můžeš zasadit o vylepšení jejího obsahu ;-)

white label 05.03.2012  23:27

« Re: Já to říkám furt a už dlouho, že:

Já to neberu nijak osobně, už jsem si na to zvykl, spíš mě občas příjemně překvapí, když si někdo objendá třeba ristretto. Víc mě mrzí, že se té většině zase logicky podřídí i většina podniků u nás a pak je problém, dát si u nás někde pořádné espresso, za malé espresso často považují to, co nedělají zrovna do velikosti čajového šálku... 8-s
                Většina lidí si taky myslí, že delší "preso" je slabší, protože je v něm více vody, ale ohledně obsahu kofeinu je to právě naopak, tam totiž hodně rozhoduje doba vyluhování, která je delší...

iudex 06.03.2012  10:56

« Re: Re: Re: Já to říkám furt a už dlouho, že:

Ja som počas skúškového fičal na guarane. Naozaj to človeka nabudilo a fungovalo to, ale nie dlho (max. dva týždne) a počas štátnic, čo som sa učil 6 týždňov denno-denne, už nepomáhalo nič.

iudex 06.03.2012  10:55

« Re: Re: Já to říkám furt a už dlouho, že:

Poučné. :yes: Ja tiež kávu vôbec nepijem, ale s jej prípravou sa paradoxne zaoberám, nakoľko máme doma presostroj a jednotlivé druhy káv a ich vhodnosť ako-tak poznám. Ale ako sám píšeš, väčšina ľudí si nechá spraviť takú klasicky veľkú šálku, na čo pomaly ten stroj ani nie je kapacitne dimenzovaný. Takým ľuďom potom robím zalievanú kávu (margaritas ante porcos). >:-[]
              A o čokoláde je to tiež, ako hovoríš. Už sa veci zlepšujú a nájde sa aj naozajstná čokoláda, ale dosť často človek dostane ten "puding" alebo v najhoršom prípade poľský prášok zaliaty vodou v štýle granka. 8-s

woody-alien 09.04.2012  17:30

Jízda podle předpisů

09.04.2012 6.00 hod - teploměr ukazuje 8 pod nulou a mě čeká cesta do 80 km vzdáleného městečka a zase zpět. Vzhledem k námraze a avizovaným policejním manévrům mě napadlo zkusit si zas jednou jízdu striktně podle předpisů. Tak docela striktní to nakonec nebylo, nervy na "čepičáře" přecejen nemám, ale hodně jsem se snažil udržet rychlost na tachometrových 55 km/h v obcích a 100 km/h mimo ně. Mohu vám tedy přinést pár poznatků.

1. Do cíle jsem dojel o pouhé čtyři minuty později než je mým zvykem. Provoz byl ovšem mírný a až na vyjímky jsem mohl jet podle sebe.
    2. Palubní počítač vykázal průměrnou spotřebu nižší o 0.8 l než je mým zvykem. PP sice kecá jako činitelé Věcí Veřejných, ale zase kecá vždycky, takže to možná je i pravda.
    3. Málem jsem usnul. >:D >:D >:D

Z toho plyne ponaučení, bezpečná jízda ve skutečnosti může být i nebezpečná a pokud se týká ekonomiky, těch 29 halířů na kilometr už mě nespasí. Nikoho neohrožujte, nenechte se vyfotit a přeju Vám příjemnou cestu.

Dovětek (ceny paliv) :

Benzina, Přístavní ulice, Ústí nad Labem - nafta Top Q 34.90 Kč
    Benzina, Lovosice (cca o 20 km dál) - nafta Top Q 37.50 Kč 8-s

white label 09.04.2012  21:46

« Re: Jízda podle předpisů

Tak s tím spaním při pomalé jízdě to mám naprosto stejně, šíleně to uspává, obdivuji amíky, že na těch svých nekonečných dálnicích (při jejich rychlostních limitech) všichni neusnou...

woody-alien 09.04.2012  23:37

« Re: Re: Jízda podle předpisů

A to ještě celou dobu svítilo slunko, a jak jedeš těma zákrutama kolem Labe, tak jenom přendáváš clonu zepředu na bok a zase zpátky. >:D

Tohle "cvičení" a (s)hity linoucí se z rádia mě zachránilo před mikrospánkem... ;-)

white label 09.04.2012  23:53

« Re: Jízda podle předpisů

A teď si představ, že by k tomu všemu proti tobě jel kolem toho Labe - label... >:-[]
          Tak kdy už konečně přijedeš (od května máš nejvyšší čas), ať nakonec nemusí hora k Mohamedovi? :-)

woody-alien 10.04.2012  12:36

« Re: Re: Jízda podle předpisů

Hele, na to už jsem jednou málem skočil, viz. Roudnická fatamorgána výše, a co z toho bylo. Jedno ouvrbůstem vyděšený Hádéíčko (pardon Tédécéíčko) a zajížďka 5 km. >:D

Dneska jsem zase pro změnu naháněl Hájedničkou Zina alias BW kousek za Děčínem. Takovej pěknej Kroniak žltý a seděl v něm pán s vizáží Helmuta (nebo Horsta ?) z Teleshoppingu. To asi nebyl Zino. >:D

PS: Však já něco vymyslím, tu tvojí vanilkovou si rozhodně nenechám ujít. ;-)

white label 10.04.2012  12:46

« Re: Jízda podle předpisů

Než ty přijedeš, už bude i čokoládová (a míchaná), v průběhu května totiž chystám "eisupgrade"... ;-)

Ronault. 09.04.2012  22:22

« Re: Jízda podle předpisů

Máš se před cestou nakopnout pár panáky, veselý řidič za volantem neusne >:-[] >:D

Thomasino 09.04.2012  22:57

« Re: Re: Jízda podle předpisů

Taky jsem to dneska cestou z Vysokýho Mýta občas zkoušel, teda aspoň ve městech a vesnicích. Na okreskách se vejít do prvního limitu 120-ti je těžké odříkání :-( S tím uspáváním naprosto souhlas !! :-)
        Ale na jedné okresce jsem měl co dělat, abych ubrzdil jedny zašité příslušníky. Naštěstí VAL pípal zavčas ;-) V protisměru pak jedno policejní pomalovaný Mondeo ST a ve městech dost policajtů a měšťáků, ale tam jsem jel fakt skoro způsobně, do 60-ti jsem se většinou vešel :-!

woody-alien 09.04.2012  23:33

« Re: Re: Re: Jízda podle předpisů

To já nezahlídl ani jednoho orgána. Tak jsem si jen dával pozor na známé kamery, je jich tady ovšem řada nefunkčních co na tebe zvesela blesknou, když jedeš rychle, ale nenahrávaj nic. Jednou se asi budu divit, až je vyměněj za funkční... ;-) >:D

Ronault. 10.04.2012  00:27

« Re: Re: Re: Jízda podle předpisů

Já vás chlapi nechápu, fakt! Furt si stěžujete, že je to v předpisových rychlostech v autě nuda a usínáte. Když si ale auto vybíráte, tak musí být tiché, pohodlné, sportovní... a nakonec se logicky nudíte. No jasně, v devadesáti podvozek Mondea nebo Golfu GTI prostě zvládne projet skoro každou zatáčku.

Prostě jste... a neuražte se... hloupí. Máte si koupit třeba Favorita, tam i v devadesáti je veselo ve spoustě zatáček. Nebo Škodu 100L, tam je adrenalin i 80km/h na rovince... a když něco nového, tak Tatu Nano. Kdo by pak usnul?

A když už nechcete přijít o pohodlí, tak doporučuju nějakého Itala z počátku 90. let nebo alespoň moji Lagunu, kdy jízda je OK, ale adrenalinově na vás bliká vždy nějaká neznámá kontrolka.

No jo, já vám to říkám furt "Vybírej auto pořádně, vybírej auto pořádně, vybírej auto pořádně. Ale je to marný, je to marný, je to marný!" >:-[]

foto NoSwear

NoSwear 10.04.2012  09:08

« Re: Jízda podle předpisů

Zase to ber tak, že rychlostní limity se stanovily právě dle tebou zmíněných vozů a třeba Golf GTI, nové Mondeo, mé auto a vlastně téměř každé z novější produkce zastaví z 90km/h na poloviční vzdálenosti ;-) Takže když nám 90 nestačí a jezdíme po okreskách například 120, tak jsme pořád "bezpečnější" než lidé ve favoritech při 80km/h. ;-) Ale samozřejmě faktorů je více, nejsilnějším je řidič a ve vesnicích víc než 60 tacho já na tempomat třeba nedávám ;-)

Ronault. 10.04.2012  11:38

« Re: Re: Jízda podle předpisů

Tady nejde o rychlostní limity, ale že se tady někdo v autě nudí. A nemusíš to hlavně brát až tak vážně.

P.S.: Problém je ten, že při ideální reakční době 1s ujede řidič jedoucí jakýmkoliv autem jedoucím 111 km/h místo 90 km/h o 6 metrů více. O těch 6 metrů tedy musí být brzdná dráha kratší...
              Těch, co si myslí, že jim BMW nebo nové silné auto pomůže zastavit lépe, potkáme hodně... na pitevně ;-)

woody-alien 10.04.2012  12:18

« Re: Re: Re: Re: Jízda podle předpisů

>:D :yes:

Je to přesně tak. Krásně to popsal tuším Wawris u svý MX-5...zatímco pro moderní auta je ve jménu hesla "hlavně si nenas.rat řidiče" 120 km/h rychlost k usínání, jsou stále i vozidla, s nimiž si v mnohem menších rychlostech náležitě "užiješ".

Jenže i srandy musí být tak akorát, a proto si kupujeme auta plná výbavy, pohodlná, silná, co za tebe málem choděj i na záchod, a u souseda na chalupě pak blbneme s Multikárou nebo s ultraskopičinou vytvořenou na šasi Š1202.

Vím to já, víš to ty, ví to i Thomasino. Nejlepší je zkrátka vyměnit nudný GTI za nádhernou a komfortní i30, s tou neuděláš ostudu ani v Čeladné, a na blbnutí si pořídit nějakou zadokolku. Třeba H1... >:D >:D

white label 10.04.2012  12:36

Jo, Thomasino ten už to prohlédl dokonale... :yes: >:-[]
              Na Čeladné teď dělají tendr na nákup flotily golfových motorových vozíků a nový i30 je poměrem ceny a prostoru jasný favorit. Takže s ním si Thomasino na Čeladné ostudu opravdu neudělá, naopak krásně splyne s davem (čti dejvem piš Daewooem)... >:D

Ronault. 10.04.2012  12:39

woody-alien 10.04.2012  12:40

>:D >:-[]

Doufám, že budou mít ty kravské kruhy na masce, jinak by to nebyla taková elegance. ;-)

white label 10.04.2012  13:02

« Re: Jízda podle předpisů

Oni naštěstí korejci při tom kopírování vždy přidají kus vlastní invence, takže z krásných kruhů na masce Audi A3 udělají ještě "elegantnější" a hlavně nápaditější kruhy kravské na masce i30...
                  Už vidím ty billboardy v Kravařích a na Čelandé: "HYUNDAI - Tradiční český výrobce GOLFových vozů"
                  :-O >:-[]

Thomasino 10.04.2012  18:50

« Re: Jízda podle předpisů

Vzhledem k tomu, že TOP manažeři z Hyundaie jezdí hrát do Čeladné golf, tak bych se tomu vůbec nedivil !! >:D >:D >:D Jejich zasedací pořádek na večeři pro management v Čeladné v hotelu mě taky dost pobavil, korejský šéf seděl s pěknou blonďatou překladatelkou o kousek dále bokem, zatím co zbytek "stáda" byl pohromadě namačkaný u velkého stolu pro 20-25 lidí >:-[]

Souhlas s Ronaultem, všichni by měli jezdit ve starých škodylkách 120, aby bylo trochu srandy :yes: :-)

white label 10.04.2012  21:08

« Re: Jízda podle předpisů

Ono je hlavně "velká sranda" a takovou Škodou 105/120 bourat... 8-s ;-)

Ronault. 10.04.2012  21:19

Nikdo tě nenutí v něm bourat! :-O 8-s

white label 10.04.2012  21:29

« Re: Jízda podle předpisů

Přímo ne, ale ty víš na koho po cestě "narazíš", když si v ní pojedeš užít trochu té srandy... ;-)

Thomasino 10.04.2012  22:27

« Re: Jízda podle předpisů

Tak zrovna když 120-tkou narazíš do Favorita, což má plechy tenší než krabička od sardinek, tak jsi na tom ještě v pohodě... Když do něčeho většího, je to horší :-O :-O Oboje kdysi vyzkoušeno...

Ronault. 11.04.2012  01:02

« Re: Re: Jízda podle předpisů

Já vám nevím, já jsem Favoritem jednou narazil do motorkáře a stačilo si otřít od prachu nárazník... kam na ty hrozné zvěsti chodíte :-O 8-s >:D

woody-alien 10.04.2012  22:21

« Re: Re: Jízda podle předpisů

A zvládnou ti menedžři aspoň nějakej ten odpal ? Nebo je pro ně golf zrovna tak velkou noční můrou jako Golf ? :-| >:D

Thomasino 10.04.2012  22:25

« Re: Jízda podle předpisů

Co jsem viděl na greenu, tak golf jim jde mnohem lépe než Golf :-)

Ronault. 11.04.2012  01:03

« Re: Re: Re: Jízda podle předpisů

Ti menéžři hlavně musí dávat při své velikosti pozor po dešti, kdyby totiž spadli to jamky, tak by se utopili. >:-[]

woody-alien 11.04.2012  07:06

« Re: Re: Re: Re: Jízda podle předpisů

Jj, Korejec je dobrý plavec, ale nevydrží..... >:D

white label 11.04.2012  11:34

« Re: Jízda podle předpisů

Jj, proto se do Koreje přímo z Nošovic vozí nová i30 až v osmimístné verzi. ;-)

white label 17.04.2012  22:04

« Re: Jízda podle předpisů

"Prach jsi a v prach se obrátíš", ovšem pokud možno ne takto zbytečně předčasně a téměř doslova:
                            [odkaz] :no: 8-s

woody-alien 17.04.2012  22:15

:-(

Na takový videa se raději moc nekoukám. Nikdy nevíš, co se může stát....

white label 17.04.2012  22:25

« Re: Jízda podle předpisů

To máš samozřejmě pravdu, ale raději to vidět jen na videu a dát si i díky tomu ještě větší pozor
                                v reálu... :-O

Thomasino 17.04.2012  22:31

« Re: Jízda podle předpisů

tak to je mazec.. chvilka nepozornosti, zadní náhon k tomu (asi) a je jakej byl :-O

white label 17.04.2012  22:54

« Re: Jízda podle předpisů

Opravdu otázka sekundy a mohl to stihnout přejet až na krajnici cesty v protisměru a vlastně by se skoro nic nestalo...

foto Kmotr3

Kmotr3 12.06.2012  22:57

Hundai H1 nedoporučuji

Hundai H1 mám možnost nedobrovolně testovat v zaměstnání. Za svůj život jsem měl možnost vystřídat několik služebních aut.Jako zaměstnanec nesleduji ekonomiku provozu, ale hlavně pohodlí, jízdní vlastnosti a praktičnost.
    žebříček od nejhoršího po nejlepší dodávku.
    1.Škoda 1203
    7.W Transporter T4
    8.Mercedes Vito
    9.Renault Traffic
    10.Ford Transit

Opravdu je to tak, s H1 rok výroby 2012 se mi nejezdí ani trochu dobře. Jedná se o 6.míst verzi.Zadní náprava odskakuje, zbytečně dlouhé kvalty, zvláštně uječený zvuk motoru 2.5 CRDI.
    Rádio má plechový zvuk. Nejde mi na rozum, proč zadní dvojkřídlé dveře nemají samotrefovací vyklápěcí panty, jako třeba R Traffic. Taky nechápu proč jsou přední sedačky tak šíleně úzké, vážím cca 78Kg a nevlezu se do nich.
    Zadní lavice, ta je za trest, nikoliv na pohodlnou jízdu.
    Bezpečnost vozu je taky kapitola sama pro sebe.
    Na místě řidiče si připadám jako v nebezpečném kontejneru, žádné pořadné bezpečnostní zony, mrkněte třeba na přední dveře, jak jsou slabé.Co EuroNcap? další propadák Korejských dodávek? Bude vůbec někdy test?
    Jízdní vlastnosti na české D1? Pravý pruh ve spojení s H1 je pro posádku traumatem a silnou zkouškou odolnosti lidského organizmu, zejména zad.
    Tam kde ostatní dodávky projedou zatáčku rychlostí 100 Km/h, H1 zvládne sotva průjezd 80 Km/h.
    Takže já rozhodně H1 nedoporučuji. Kmotr

woody-alien 13.06.2012  00:33

« Re: Hundai H1 nedoporučuji

Hezký den,

tak to nejspíš oba jezdíme naprosto rozdílnými vozy... ;-)

V listopadu tomu budou dva roky, co jezdím s tímhle korejským dárečkem a nemohu si stěžovat. Samozřejmě, vše v rámci dodávkových aut... Možná se pokusím reagovat alespoň na některé body.

Chování zadní nápravy je přímo úměrné její konstrukci a odpružení listovými pružinami, neodskakuje o nic víc či míň než stejně konstruovaná náprava u jakékoliv srovnatelné nezatížené dodávky.

Zbytečně dlouhé kvalty - nesmysl. Vzhledem k tomu, že H1 s motorem 2.5 CRDI 125 kW používá pětistupňovou převodovku jsou naopak "kvalty" rozloženy velmi dobře, a to tak, aby i jízda ve vysokých rychlostech na pětku byla ekonomicky a citově snesitelná. Ten motor má dostatek výkonu a točivého momentu, aby i dlouhé převody zvládnul s prstem v nose. A uječený určitě není.

Aretace zadních křídlových dveří - trefa. Jak ostatně píšu v recenzi, debilnější způsob jsem ještě neviděl. Rádio bez komentáře, dával jsem si tam vlastní a hraje nic moc, ale do dodávky mi to prostě stačí.

Šíleně úzké sedačky vpředu - nesmysl pakliže jde o sedačku řidiče. Pokud vážíte 78 kg a nevejdete se mezi náznaky bočního vedení, tak je něco špatně. Já vážím 85 kg a můj spolupracovník přes 100 kg a žádný problém nemáme.

Zadní lavice za trest - nesmysl. Zadní lavice naopak vykazuje natolik dostatečné znaky pohodlí, že ani moje manželka nic nenamítá a H1 si pro dopravu rodiny oblíbila víc než je mi milé.

Bezpečnost - no ano, pouze 1 airbag, žádné ESP atd. , ale o jakých bezpečnostních zónách to vlastně mluvíte ? Porovnám-li prostor před řidičem s ostatními dodávkami, žádný výrazný rozdíl nenajdu a síla dveří je taky podobná.

Jízdní vlastnosti jsou na podobné auto víc než dobré a pokud se týká komfortu jízdy, v rámci dodávek patří taky spíše k lepším. Souvětí týkající se průjezdních rychlostí v zatáčkách je další nesmysl. H1 je schopna jet v zatáčkách stejnou rychlostí jako srovnatelné dodávky, ale příjemněji, protože ji díky zadnímu náhonu nemusím do toho tak tlačit.

A na závěr k vašemu žebříčku. Zatím jsem jezdil Š1203, Renaultem Master, Fordem Transit a nyní Hyundaiem H1 a světe, div se, nejspokojenější jsem co se týče jízdy právě s H1.ˇ

woody-alien 25.06.2012  21:26

Jepičí život čelních skel

No tak je další sklo v háji. Opět mi jeden protijedoucí náklaďák jedoucí z lomu odložil kousek nákladu do ksichtu. Takže mi zatím vychází nelichotivý průměr jedno sklo na sezónu. A to ta druhá ještě ani zdaleka není u konce.

Vzhledem k tomu, že zítra vyrážím na cesty s Mondeem, pouze jsem informoval pojišťovnu a výměnu musím odložit. Už mám vážně chuť pořídit si slušnej prak, navštívit sídlo nejmenované firmy a trochu jim to pod heslem "sklo za sklo" vrátit. 8-s >:D

foto Stejsn

Stejsn 25.06.2012  21:43

Nj, je to tak

já měl i dvě čelní skla za rok. Připojištění je fakt potřeba ;-\

woody-alien 26.07.2012  17:51

Nejkvalitnější "česká" dodávka

Včera jsem H1čce dopřál kompletní očistu zvenku i uvnitř a musím sám sebe pochválit.
    >:D Po téměř dvou letech užívání nejsou uvnitř patrné žádné známky opotřebení, rýpance natož důlky. A to ani na odhalených podbězích nebo podlaze v nákladovém prostoru, které jsou nejvíc na ráně. Tady se vyplácí dát si trochu práce s "vytěsněním" nákladu a jeho zajištěním proti pohybu.

Za ty dvě sezóny H1 odvozila stovky tun zboží nejrůznějšího druhu, stavebního materiálu (cement, OSB desky, lamina, latě, fošny atd.), ale i sutě a jiného odpadu. A co je vůbec nejhorší, často vozila i manželku s dětmi. Jak jistě víte z dávných reklam na Dacii Logan, teprve rodina je tou pravou zkouškou ohněm kvality a trvanlivosti. >:-[]

Ano, jistě, H1 vypadá stále stejně korejsky a ani plasty v interiéru za ty dva roky nezměkly, takže olizovat nedoporučuju, ale vše funguje jak má a s vyjímkou dvou rozbitých čelních skel nedošlo k jakékoli závadě. Ani žárovky jsem nemusel měnit. A navíc se zdá, že ani výroba v Turecku nemusí pro auto znamenat "rozklížení" a půlmetrové spáry při slícování, v interiéru H1 totiž nic nevrže, nepovrzává, nepíská ani neskučí.

A proč tolik chvály na obyčejnou dodávku ? To je prosté, když už mi auto nemůže poskytnout jízdní zábavu a komfort, je nezbytné, aby "alespoň" spolehlivě sloužilo. To H1 bezezbytku plní a přidává tak další argumenty k tvrzení, že předpojatost a předsudky vůči nějaké značce jako celku jsou v dnešní době hloupost.

Takže, klucí šikmooký, opravdu vás nikdy nebudu brát jako českou automobilku, ale tohle - tohle se vám povedlo. :yes:

woody-alien 13.11.2012  15:17

Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Mnozí o něm slyšeli, mnozí o něm diskutovali. Vzhledem k nedostatku očitých svědků byla však až doposud jeho existence zpochybňována. Popatřete tedy nyní exkluzivní fotografie, jež přinášejí nezvratný důkaz a všem pochybovačům zavírají ústa.

Ing.J.V.Pierce - externí spolupracovník občasníku De Presse. ;-)

Bud 13.11.2012  15:52

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Tak V6 jsem teda nečekal. Je ovšem pravda, že nejsem žádný odborník. Ale v dnešní době populárního downsizingu? Kdy prémiové značky snižujou co se dá od litráže, emisí atd.? A Renault takto překvapivě? No dobrá, uvidíme, jak se věci budou vyvíjet :-)

Ronault. 13.11.2012  19:11

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Když jsem nedávno byl u White labela, tak přesně taková verze mu stála před podnikem. Strašně se dušoval, že to není jeho auto, že má Allroada a kdese cosi... každopádně je jasné, že bylo jeho, někde v mobilu mám i fotky... >:-[] Místo TDI dal přednost spolehlivému dCi >:-[]

white label 13.11.2012  20:03

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

No přiznávám, je to ono (i barva sedí), je to moje třetí auto, používám jej k těm cestám na Berňák (když tam vezu ztrátu), na sociálku, nebo když jedu někam inkognito sondovat, jako tentokrát po stopách woodyho-aliena. :-O :*) :-|

Ronault. 13.11.2012  22:11

« Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

No já tipoval, že to máš náhradní vozidlo, když ti něco od koncernu nejede, což je pravděpodobně pořád. Jak jsem vystopoval tvé návyky, tak ti GTI a Allroad nejede, když prší, sněží, je pod mrakem a hrozí déšť, je po dešti... a jakmile někam vyrazíš, cestou zaprší, auto výjimečně dojede do cíle, tak jej musíš od soli umýt, jinak zkoroduje a rozpadne se >:-[] Proto ta latitude, která je naprosto spolehlivá :-! Ze stejného důvodu teď woody shání to nové auto a proto asi vybere Clio. :-!

Ale abych nekecal, taky jsem měl dneska velkou poruchu na Laguně, odporoučela se jedna žárovka, už po roce!!! >:-[] :-!

white label 13.11.2012  22:46

Ron
            Skoro jsi to trefil, je to jen "trošku" jinak, dietolog mi doporučil nějaké auto na občasné tlačení (ideálně s těžším závažím, proto V6) místo posilovny... :-O :*) >:D

white label 13.11.2012  22:53

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Inspirovám aktuální diskusí na ACZ pod článkem - "Ferdinand Piëch: Pustit Schreyera do Kie byla chyba", jsem dal v diskusi k dobru pár veršů v "československém" jazyce:

Tak nám vzala Korea,
            zradcu Petra Schreyera,
            nik ho za to nehoní,
            KIA je s ním "na koni"...

Menom Petra Schreyera,
            drzá Južná Kórea,
            vráť nám nášho frajera.
            A ty Péťo nedej se,
            na KIU už vy.serse...

woody-alien 14.11.2012  12:02

>:-[] :yes:

Prostě talent... a že nejdeš "zviditelnit" Váš region do nějaký tý reality-show ? Dojedeš Latitúdou, vytřeš všem zrak a zpátky dom,ne ? ;-) >:D

white label 14.11.2012  13:30

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Zpátky dom, jo, ale s Latitúdou bude ten návrat nejspíš podobně dobrodružný, jako s Fordem, zdravím Rona... >:-[]

woody-alien 14.11.2012  07:12

« Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Já to věděl !!! Ale abych ti zachoval tvář (prémiové auto - prémiový člověk), protentokrát jsem SPZ vymazal... ;-)

white label 13.11.2012  20:06

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

...a někteří jej i vlastní, dokonce právě s V6... >:-[] ;-)

Ronault. 13.11.2012  22:56

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Pro odlehčení cos závažného, je nutno otevřít po čase hudební okénko :-!

A hned jednou nejprodávanějších (2. po Metallice) skupin všech dob:
      [odkaz] - je snad lepší počátek skladby?
      možná ještě tento: [odkaz]

A teď už jen naledění pro mne a white labela na zítřejší hudební událost roku:

white label 13.11.2012  23:50

U2 nahrát!
        Jarek na hrad!!! :yes: :yes: ;-)

woody-alien 14.11.2012  07:31

« Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Od té doby, co se U2 vrátilik "obyčejným" písničkám, jsou snad ještě lepší než kdy dřív. Anton Corbijn pracuje a pracoval jak s U2, tak i se zmíněnou Metallikou, pro kterou nejen fotil, ale i točil koncertní videa a klipy. Je výbornej.

No a Jarek, to už je rodinné stříbro. ;-) A navíc velkej osvětář a propagátor regionu.O tom, že to funguje svědčí následující. V autě si ho často pouštím a moje dcera (4 roky) si oblíbila především Trampa, Ameriku a Ostravu. Ostravu žádá slovy "tati, pusť mi srdce rudé" a pravidelně s touto písní zároveň požaduje návštěvu takového pěkného města. >:D :yes:

Bud 14.11.2012  08:56

« Re: Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Tak s tím městem by to asi moc nevyhrála, leda že bys ji vzal tak do Nové Karolíny, tam se to dětem a hlavně ženským opravdu líbí :-) . Kdoví jak dlouho..

woody-alien 14.11.2012  11:58

« Re: Re: Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Člověče Bude, musím přiznat, že v Ostravě jsem byl možná jako dítě, a to už si nepamatuju. Jako teenager jsem byl vandrovat kdesi u Třince. To bylo dobrý, protože místním jsme sice moc nerozuměli - ta směs několika jazyků byla pro Pražáky naprosto nerozluštitelná ;-) - ale o to víc jsme s nima popili. >:D Jinak jsem ovšem tenhle Bohem zapomenutej (bez urážky) kraj nenavštívil....tak to snad brzy napravím. :-)

white label 14.11.2012  13:37

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Pokud se jedná o ten "Bohem zapomenutej (bez urážky) kraj", tak v tomto ohledu by ses tam měl cítit jako doma. >:D
              Vlastně jen "ze severu na sever". >:-[]

woody-alien 14.11.2012  14:12

« Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

No to je taky pravda ;-) , ale my jsme přece jen spíš na okraji Českého Švýcarska než někde u Mostecké uhelné....a to je velkej rozdíl. Tohle není Bohem zapomenutej, ale spíš Němci (nuceně) opuštěnej kraj.

white label 14.11.2012  14:45

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Jj, ty to máš vlastně podobně jako já, k "uhlí" kousek i daleko zároveň..., jen do toho Švýcarska to máš blíž, než já... >:-[] ;-)

Bud 14.11.2012  19:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Jo to chápu, když člověk nemůže moc vykládat, tak aspoň pije >:D . Když se tu moje manželka (v patnácti) po převratu přistěhovala z Kraslic a matka ji poslala nakoupit, tak měla slzy na krajíčku, protože se nemohla domluvit. Aspoň tak mi to kdysi líčila. No a dnes rozumí polsky snad víc než já >:D .
              Jó a hory tu jsou krásné, akorát ta dostupnost pro všechny věkové kategorie k nim ještě není taková, jak na Rožnovsku. Ale na vandry ideální. Takže jestli tě tu někdy nohy, nebo spíš kola zavezou, tak dej vědět předem :-)

Ronault. 14.11.2012  13:33

« Re: Re: Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Náhodou Bude, není to až tak pravda. Ostrava má největší procento zeleně z českých měst, navštívit hned vedle Karoliny stojí za to Dolní oblast Vítkovic, exkurze je dobře udělaná i pro menší... Výhled z ostravské radnice taky pěkný... A samozřejmě povinností je fárat na Dole Landek. Je toho docela dost... V Kopřivnici muzeum Tatry, v Nošovidích skanzen nevolnické práce v Hyundai >:D

Bud 14.11.2012  20:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Ronault: " Co je pravda? " ;-) I ten Nejrozumnější neodpověděl...
              Jinak s tebou souhlasím, že je co navštívit. Já to myslel trochu jinak. Představil jsem si tu spoustu špinavých a neopravených budov, některé místa mi připadají jak géta...
              Ovšem když víš, kde máš jít, tak to je jiná. Samozřejmě, že když jsem to psal, uvědomoval jsem si některé ostravské přednosti: vysoké školy, firmy, zmíněné obchody se zbožím, které si ovšem můžu objednat, knihovny a tramvaje, které jezdí skoro pořád, takže děcka nemusí stresovat, aby jim neodjel místňák. Ale když to srovnám s krásou malých měst, nebo matičkou Prahou, příjemnou Olomoucí....

foto Mates81

Mates81 14.11.2012  21:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Ron: "Ostrava má největší procento zeleně z českých měst", nechtěl si tam náhodou napsat zelené >:-[] >:-[] >:D

Ronault. 15.11.2012  17:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

nene >:-[] Stačí si vyjet nýtahem na ostravskou radnici a pochopíš ;-)

white label 15.11.2012  00:33

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Bud, ale já si Ovu dobře pamatuji ještě z dob za komančů a i za tu poměrně krátkou dobu (od r. 1990) neuvěřitelně prohlídla a pracuje se na tom stále dál. To samé Rožnov, sice už není tak krásný jako před komančema, ale zase proti roku 1989 je to relativně v mnohém zase krása už dnes.

P.S. Jinak Jarek Nohavica s "Leošovou" filharmonií byl dneska skvělý, je mi líto každého, kdo to nemohl vidět a hlavně slyšet... :yes: :yes: ;-)

Bud 15.11.2012  06:41

« Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Je to tak. Velké město, delší doba na opravy. Malému městu stačí chvíle, pokud má ovšem za co ;-) . A pokud to máš možnost porovnat ještě s dobou dávno minulou, tak není co řešit. :-)

white label 15.11.2012  11:38

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Pokud někdo nevidí, že to tady jde v tomto ohledu jasně k lepšímu (ve srovnání se 40 lety totality), i když někde/někdy pomalu a občas to slušně drhne, tak je buď slepý, nebo slepotu předstírá. ;-)

P.S. I Jarek se včera vyjádřil v tom smyslu, že se nám snad ten trend vrátit se zpět (viz poslední volební výsledky komunistů) podaří udržet na uzdě.

Ronault. 15.11.2012  17:50

Bud 15.11.2012  19:45

« Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Nemám strach z toho, že by se mohlo vrátit to, co tu bylo pod vedením a "ochranou" SSSR.
                      Navíc, že se už nemají o koho opřít. Maximálně o Čínu, která je už ovšem silně propojena s USA a celým světem. Takže tržní hospodářství tak v naších zemích rychle neskončí. Teď hlavně záleží na těch, kteří nám vládnou teď, jak se budu lidi chovat při volbách a koho pustí ke korýtku :-) .

white label 15.11.2012  20:22

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Úplně to, co tu bylo pod okupací CCCP logicky ne, ale i tak by to bylo něco hrozného, včetně mezinárodní ostudy. Něco jako kdyby třeba v Německu vyhráli volby, a následně vládli, neonacisti/neofašisti, rozdíl je v tom, že tohle (nejen) v Německu vůcec není možné (je to nezákonné), u nás to bohužel (s komunisty) možné je... 8-s :no:
                        Ruský hlídací "pes":

Bud 16.11.2012  12:37

« Re: Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Jó ostuda by to byla, ale ta už je i teď >:D . Kdyby je zakázali hned od začátku, byl by klid. Ale jak mohli zakázat sami svou krev, z které pocházejí? Kolik lidí to požadovalo, ale páni politici to zamítli. Tak je tu teď mají a už je pozdě. Teď brečí: "Nedopustme, aby znovu vyhráli", ale nic pro to sami nedělají. Naopak svým hloupým počínáním tomu nahrávají. ;-\
                          A co můžeme dělat my, než jít k volbám a nevolit je?(červené) Myslím, že nic víc my udělat nemůžem. Ovšem ti, kteří přijali zodpovědnost za vedení národa (a mají za to řádnou odměnu), mají možnost, ba i povinnost udělat pro to daleko víc, než jít k volbám. To že budou brečet u lidí, aby s tím oni "něco dělali" je zbytečné. Zodpovědnost za chod země a tudíž za spokojenost ekonomicky aktivního obyvatelstva a potažmo za výsledek voleb mají především oni sami. ;-) My jsme svou práci už odvedli několikkrát po převratu, tak ať se snaží. Již dvacet let ukazují co umí a jací jsou. Já se přece nebudu kárat za jejich debakl. :-! Přiznám se, že jsem se teď trochu naštval, když si uvědomím, že člověk dá někomu šanci jednou, dvakrát, třikrát, kolikrát to už bylo a nejsou schopni toho využít. Který trenér má tolik trpělivosti se svým svěřencem? Který biznisman má takovou trpělivost se svým společníkem? Ach Bože..., po dvaceti létech poctivé práce jsme měli být už úplně někde jinde. Bez dluhů a vykradených podniků, či finačních společností......Vysmátí a zdraví. Místo toho se smějou úplně jiní. :no:

white label 16.11.2012  18:01

« Re: Důkaz o existenci tajemného tvora !!!

Jak píšeš, my můžeme dělat to, že půjdeme k volbám a nebudeme komanče volit, ale my k volbám nejdeme vůbec (nemyslím nás dva, ale drtivou většinu voličů) a pak se už jen divíme, což komunistům a jejich stabilním voličům náramně vyhovuje. Rozhodují (i o dalších penězích pro ně) totiž procenta, nikoli absolutní počet hlasů.

white label 14.11.2012  13:33

Tak spolu přijeďte v pondělí na Stinga! >:-[]

Bud 16.11.2012  21:19

Papírek na kontrolu oleje

Tak ve verších, jo? Hned jsem si vzpoměl na jednu českou pohádku. To je dobrý. :yes:
    Jinak mně právě zajímá, odkud jsi měl ten papírek na zkoušku toho oleje. Někde v časáku mám doma vzory skvrn a co značí, ale nikde, kde sá ten papír sehnat. V klasických autodílech nevěděli, někteří šoféři to ani neznají. Napadá mně použít piják, co by to udělalo, ale zatím vyčkávám. Počítám s tím, že pokud bych někde koupil ten papír, bude tam v návodu i ukázka těch možných olejových skvrn.

woody-alien 16.11.2012  21:28

« Re: Papírek na kontrolu oleje

Díky ;-) , ten papírek byl přiloženej v jednom čísle Světa Motorů. Byly tam i ty skvrny, tak jestli ti ho někdo "nečórnul". Pijáku to teda moc podobný nebylo...ale od té doby jsem ho nesháněl, tak nevím.

Bud 17.11.2012  03:15

« Re: Re: Papírek na kontrolu oleje

Aha, tak to bylo určitě v tom SM, ale já ho tam už neměl :-) ..

foto hp21

hp21 17.11.2012  13:04

« Re: Re: Re: Papírek na kontrolu oleje

Já už se po tom tak sháněl, ale marně pánové, všude na mě koukali jak na marťana co jako chci, kdyby jste to někdo sehnal řekněte ;-)

Bud 17.11.2012  14:05

« Re: Re: Re: Re: Papírek na kontrolu oleje

OK. Kdybych to náhodou někde sehnal, už nebudu hledat, kde jsme o tom psali, a napíšu prostě znovu téma něco jako je v nadpisku. Ty můžeš udělat to samé. >:D

woody-alien 28.02.2013  10:52

S Hyundaiem jsem skončil

Dnes je tomu přibližně dva roky a 5 měsíců, co mi H1 prokazuje věrné služby a nežádá nic než základní údržbu. A jak se mi za mé vychvalování a veršovanou recenzi odvděčila ? Pánové, musím bohužel konstatovat, že jsem si hřál na prsou hada... 8-s Praskla žárovka v pravém světlometu. Nezkoušejte ji, prosím, omlouvat tím, že hlavní světlomet zároveň plní funkci denního svícení a tudíž se při režimu městského provozu rozsvěcí s každým nastartováním. Tohle je šlendrián a ještě jedna podobná fatální závada a se značkou Hyundai jsem definitivně skončil. :-! >:D

foto Stephen

Stephen 04.06.2013  13:31

Zdravím, moc mě potěšila pochvala pod mojí recenzí i30cw. Ovšem Tvoje recenze H-1 je naprosto bombastická. Napsat recenzi ve verších - klobouk dolů!!! Já jsem sice ve verších taky kdysi psal, ale to jsem byl ještě náctiletý puberťák a básnit jsem dokázal jen pro dívku svých snů >:D .
    Kdyby to šlo, tak za recenzi by to mělo být za 20 bodů.

woody-alien 16.09.2013  12:47

Hyundai se srovnání nebojí.....ale s.ere na to

Tak H1 dnes absolvovala pravidelný servis a zároveň jí skončila záruka. Všechno bylo OK. Aby taky ne, když se o ní starám jak o vlastní. >:D Se servisem i nadále vyjadřuji absolutní spokojenost, mimo fakturu mi auto umyli a ani na motor nezapomněli. A tak tedy v poněkud rozverné náladě jsem už na odchodu vyhodil směrem k šéfovi salónu poslední repliku: "A kde mátě nějaký Škodovky ? Nic tu nevidím." On se tak trpce pousmál a pravil: "My tady provozujeme dealerství, nikoliv cirkus. Na takový kašpařiny mě nikdy neužilo". >:D :yes:

white label 16.09.2013  16:01

« Re: Hyundai se srovnání nebojí.....ale s.ere na to

Zřejmě nějakej slušnej oddíl... ;-)

šmoula nešika 02.12.2013  21:55

« Re: Re: Hyundai se srovnání nebojí.....ale s.ere na to

:yes: Pokus číslo dvě (nějak se to s tím příspěvkem onehdá nepovedlo...).

Athlas 01.02.2014  22:29

Paráda!

Perfektná recenzia, moja manželka vypla dévédéčko Harryho Pottera a čítal som jej verše z Tvojej recenzie. Takú romantiku sme nemali za 10 rokov, čo sme spolu >:D >:D >:D Takže díík :) a konečne niekto s väčším (Hyundaiom), ako mám ja >:D >:D >:D

woody-alien 01.02.2014  23:54

« Re: Paráda!

Díky, aspoň je tu trochu zábava. ;-) H1 je nejen větší ale i zábavnější - kombinace zadního náhonu, prázdného auta a absence ESP z ní v zimě dělá tvrdého konkurenta drifterským speciálům. >:D >:D

Ovšem ty tvoje nájezdy bych s ní absolvoval jedině, kdybych potřeboval setřást obratle do jediného útvaru. >:-[]

Athlas 02.02.2014  08:10

« Re: Re: Paráda!

Hehe, ono niekedy si aj hovorím, keď vidím niektorých šialencov na dodávkach (česť výnimkám samozrejme), načo by mi bolo športové auto, keď adrenalín sa dá zažiť aj na dodávke za pár peňazí :-) Raz som videl staršiu časť TOP GEARu, kde Clarksona na okruhu Nürburgring takmer dala dole baba na Forde Transit. On sa snažil už na neviem akom aute dať čas pod 10 min a po dlhšej dobe sa mu to podarilo a tá baba mu to skoro natrela s úplne štandardnou dodávkou!!!. Tuším bola pomalšia o 5 sec. Mne moja drahá (z nevedomosti) chcela zaplatiť vstup s vlastným autom na Slovakiaring (mám to tu cca 8 km od domu) a dať mi to ako prekvapko. Ešte že sa prekecla... Vravím jej, že to je SUV a hlavne diesel!, tam by ma ani nepustili >:D >:D >:D

woody-alien 02.02.2014  08:35

« Re: Re: Re: Paráda!

>:D >:D No, to by ses divil, s čím vším vlezou lidi na volný jízdy na okruh....ale je vidět, že si vážíš sebe i svého auta. :yes: ;-)

Athlas 02.02.2014  09:51

« Re: Re: Re: Re: Paráda!

Je mojím snom kúpiť niečo na voľné nedeľné popoludnia, niečo s dobrým zvukom od výfukov a niečo, čo síce žerie aj trávu okolo cesty, ale mne by to nevadilo, len by som sa vrátil s úsmevom a prázdnou nádržou... Dal to do garáže a vytiahol zase v nedeľu, keď bude krásne počasie... Chodí tu jeden chalan so Shelby GT500 v čiernej farbe, proste nádhera. A ten sond!!! Ja som na jar rýľoval záhradu a už z ďaleka som počul ten šepot ruží, chlpy na celom tele reagovali a pred očami sa zahmlilo až nepriateľskou závisťou... Prečo mi to robí, prečo chodí práve po našej ulici a prečo počuť ten úžasný dunivý zvuk už z kraja vesmíru??? Vyronil som slzičku, napľul do dlaní a chopil sa rýľa... Ďalšia krásna nedeľa... :-)

šmoula nešika 02.02.2014  10:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Paráda!

Tak když už jsi prodal pašíka, můžeš si pořídit starou alfu. Jako Dustin Hoffman ve filmu Absolvent prohánět kolíbajícího se červeného Spidera nebo jako italská policie v Chobotnici bojující v 90 proti pětkovým bavorákům anebo James Bond v Chobotničce v GTV-6... A white label by řekl, že jsi větší petrolhead, jelikož to není Ford. >:D

Athlas 02.02.2014  10:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda!

No ono to nie je také jednoduché. Peniaze za Passat išli do prvej splátky za Santu. A sú to firemné autá a ja nie som majiteľ firmy, som len pouhý zamestnanec :-)

šmoula nešika 04.02.2014  20:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda!

Samozřejmě, peníze jsou na prvním místě. Jen jsem to spíš myslel tak, že by koupě podobné italské víkendovky pro passat již nebyla bolestivá, když je pryč. Takový Ja Prvni má služebního pašíka vedle své 164 a volkswagen se v jednom kuse sype...

šmoula nešika 02.02.2014  09:23

« Re: Paráda!

>:D :yes: :-) Tak tak, já měl ke konci oko zvlhlé, chybělo málo... >:D Woodyho recenze dokážou dojmout. ;-)

Bud 10.03.2014  15:20

Spolehlivost x poruchovost.

Ahoj, jak to vypadá s H1. Naposledy jsi psal, serviska za 7,5 tis. vše v pořádku. A k tomu párkrát čelní sklo. A jak teď? Pořád ok?

woody-alien 10.03.2014  15:43

« Re: Spolehlivost x poruchovost.

Nj, člověče, to už je zase dva a půl roku. ;-) H1 si kroutí čtvrtej rok v mých službách, absolvovala další dva roční servisy, naprosto bez závad. Já to ani nepíšu do novinek, aby někdo nepukl závistí >:D , ale v diskusi se občas zmíním.

Když to shrnu, H1 po 3 a půl letech jezdí a jezdí, a protože zrovna včera prošla očistou, můžu konstatovat, že vypadá stále jako nová zvenku [odkaz] a díky mojí péči (chránění podběhů, podlahy, sedaček atd.) i zevnitř. Za celou tu dobu si na neplánovaných servisních nákladech vybrala výměnu dvou žárovek v hlavních světlometech a to je vše. Při svých 170 koních jezdí svižně a žere 8,5 až 9 litrů v závislosti na jízdním režimu a počasí. A když vezmu v potaz, že často jezdí "naprdnutá" co snese a ještě o něco víc ;-) , tak to prostě byl výbornej kup. :yes:

Bud 10.03.2014  19:49

« Re: Re: Spolehlivost x poruchovost.

No právě! Včera jsem viděl ty krásné fotky, tak jsem se dnes na to musel podívat. Protože zezadu z dálky vůbec nevypadá jak užitkáč, ale nějaké větší MPV, nebo něco takového. >:D :yes: Proto ten zájem o spolehlivost ;-)

woody-alien 10.03.2014  21:50

« Re: Re: Re: Spolehlivost x poruchovost.

Bud: Gratuluji k příspěvku č.300. :yes: ;-) Ty myslíš tuhle fotku ? [odkaz] No, větší MPV, přece jen na délku to má přes 5 metrů, ale jo - takovej Chrysler Grand Voyager je podobně dlouhej. A prostor je v H1 královskej, však mě manželka i děti často nutí, abychom se necpali do Mondea ale jeli s ní. Spolehlivost H1 není jen můj výmysl, už předchozí generace na tom byla velice dobře a tahle v tom pokračuje. Nafťáky se povedly ve všech výkonových verzích, navíc nemaj DPF a rozvody jsou spolehlivým řetezem. A vůbec, pokud bys měl zájem, do konce roku bude H1 na prodej a bude určitě mnohem levnější než Mondeo.... ;-)

woody-alien 24.06.2014  20:46

Poděkování

Chtěl bych touto cestou poděkovat firmě Hyundai, že mi plíživým zdražováním své produkce (v reklamách se o tom nějak nemluví... ;-) ) umožnila velmi výhodně prodat skvěle udržovanou a bezproblémovou, přesto však prostě 4 roky starou, H1. Ano, ano, v rámci současné obměny "autoparku" došlo i na ni. Ta nabídka se prostě nedala odmítnout. A jak to má ve správném obchodě být, spokojen jsem já i nový majitel, jemuž přeji příjemné rybaření ve Španělsku se svými přáteli a ať mu H1 slouží stejně spolehlivě jako mně.

šmoula nešika 24.06.2014  21:03

« Re: Poděkování

Hmm. Co dodat. Hodně zdravých a veselých okamžiků hjundíkovi i "nástupci" přeju. Doufám, že pan nový majitel četl recenzi, která je opravdu nezapomenutelným literárním zážitkem. :yes: ;-)

woody-alien 30.09.2014  21:24

« Kultura ve znamení Hjondééééééé

Není to tak dlouho, co se i celostátními médii prohnala zpráva o napjatých vztazích mezi dealery Hyundai a centrálou, které vyvrcholily výpovědí smlouvy od cca třetiny dealerů. A není to tak dlouho, co jsem zmiňoval, kterak šéf "mého" dealerství a servisu odmítal zapojit svůj podnik čítající 3 showroomy do trapné akce vystavování Śkodovek.

Protože jsem ale H1 už prodal, dále jsem to nesledoval. No, takže dnes jsem chtěl objednat svého bratra na roční prohlídku právě do výše zmíněného servisu. Jezdí raději sem, protože služby tohoto servisu jsem si dost pochvaloval a doporučil mu ho. Jenže dnes jsem se dozvěděl, že právě tento prodejce patří k těm, kteří s Hyundaiem skončili. A nyní "dělají" Ford. Protože ale dealerů Ford je dost, z jejich tří showroomů a servisů zbyl jediný, od nás cca 50 km. V tuto chvíli je tedy pro naši oblast nejbližší autorizovaný servis Hyundai v Chomutově - 70 km daleko. Údajně má Hyundaie začít servisovat ústecký prodejce Mazdy a Hondy. No tak tohle bych možná byl ochoten akceptovat u něčeho výlučnějšího než je "nejkvalitnější český výrobce". 8-s

V diskusi pod článkem o výpovědích dealerů na ACZ kdosi "vtipně" poznamenal, že se dotyčným servisům pravděpodobně nechce moc dělat. Takže bych si jen dovolil závěrem napsat, že právě s tímhle servisem jsem byl nejspokojenější nejen v rámci Hyundai, ale i ve srovnání se servisy jiných značek , jejichž výrobky vlastním nebo jsem vlastnil. Tak vstřícný přístup, ochotné jednání a kvalitní práci jsem zatím jinde nezažil. Čili v případě Hjondééé zdá se platí - Čiň Hjondééé dobře, likvidační buzerací se ti odmění. :no: