Delfin2 (muž 33 let) Poslat zprávu

Seat Leon 1.4 TSI 92kW Reference

Seat Leon, foto 1 Seat Leon, foto 2 Seat Leon, foto 3 Seat Leon, foto 4 Seat Leon, foto 5 Seat Leon, foto 6 Seat Leon, foto 7 Seat Leon, foto 8
Seat Leon, foto 9 Seat Leon, foto 10 Seat Leon, foto 11 Seat Leon, foto 12 Seat Leon, foto 13 Seat Leon, foto 14 Seat Leon, foto 15 Seat Leon, foto 16 Seat Leon, foto 17 Seat Leon, foto 18 Seat Leon, foto 19 Seat Leon, foto 20 Seat Leon, foto 21 Seat Leon, foto 22 Seat Leon, foto 23 Seat Leon, foto 25 Seat Leon, foto 26 Seat Leon, foto 27 Seat Leon, foto 28 Seat Leon, foto 29 Seat Leon, foto 30 Seat Leon, foto 31 Seat Leon, foto 32 Seat Leon, foto 33 Seat Leon, foto 34 Seat Leon, foto 35 Seat Leon, foto 36 Seat Leon, foto 37 Seat Leon, foto 38 Seat Leon, foto 39 Seat Leon, foto 40 Seat Leon, foto 41 Seat Leon, foto 42 Seat Leon, foto 43 Seat Leon, foto 44 Seat Leon, foto 45 Seat Leon, foto 46 Seat Leon, foto 47 Seat Leon, foto 48 Seat Leon, foto 49 Seat Leon, foto 50 Seat Leon, foto 51 Seat Leon, foto 52 Seat Leon, foto 53 Seat Leon, foto 54 Seat Leon, foto 55 Seat Leon, foto 56 Seat Leon, foto 57 Seat Leon, foto 58 Seat Leon, foto 59 Seat Leon, foto 60 Seat Leon, foto 61

Přezdívka auta Leonik Rok výroby 2011 Koupeno nové najeto [km]:60000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 16 objem [cm3]: 1390 výkon [kW]: 92 kroutící moment [Nm]: 200 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.8 maximální rychlost [km/h]: 197 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 341 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.2

Úvod

Tak na úvod zdravím všetkých..Recenziu píšem na moje prvé vlastné auto.Na kúpu autá som mal jednu požiadavku, ktorú som aj samozrejme splnil, lebo auto bolo kupované nové.Podmienka bola kúpiť iba nové auto.V rodine máme, len nové auta a to z jednoduchého hľadiska - Neserioznosť autobazárov a predajcov áut.(stáčanie km,nepravdivé kontroly originality a pod.)Každý z nás vie, aký je trh s ojazdenými autami.Riskovať a žiť v riziku to som nepotreboval.Malú chvíľu som rozmýšľal aj nad jazdením automobilom,ale to ma rýchlo prešlo.V dnešnej dobe sú nové autá dosť "lacné".Ani to nemá význam viac rozoberať,ale každý sme akýsi iný takže názory sa líšia.

Výber
Cena autá bola stanovená do 12tis.€.(cca. 400 000,- SK) .Takže môj nasledovný výber padol na tieto "malé autá" a tými boli - Ford Fiesta,VW Polo,Škoda Fabia Combi,Opel Corsa a Seat Ibiza ST.Sústreďoval som sa hlavne na VW koncern, Citroen,Renault,Kiu a Daciu som nechcel.Páči sa mi klasika a tie automobilové výstrelky typu dig.budíky atď. som nechcel.Všetky autá som si bol aj pozrieť okrem Ibizy ST.Z ktorých sa mi najviac páčil VW Polo.Najviac času som jednoznačne venoval Polu,ktoré mi najviac vyhovovalo a naozaj sa mi aj páčilo.Pre ktoré som bol aj viacmenej rozhodnutý,ale nakoniec otec navrhol,aby sme šli pozrieť aj Ibizu ST.A to som,len prikývol, tak poďme.A ten moment bol aj rozhodujúci.Pravdu povediac k Ibize som sa ani nedostal a to preto, lebo pri vchode autosalónu stál krásny biely Leon s informáciou TSI ZADARMO!Moj pohľad hneď putoval na cenník.Cena bola o čosi vyššia, ale stále sympatická.(Samozrejme, že cenový limit bol prekročený,trošku).Ale to som,už nemohol odolať.To auto sa mi páčilo stále.Sadol som si dnu do autá a hneď mi hlavou preletelo,že to auto musím mať a dokonca je aj o triedu vyššie.S predajcom som hneď dohodoval testovaciu jazdu, ktorú sme aj v ten deň abslovovali,ale iba v 1.2 TSI.Ale aj tento motor na mne zanechal veľmi pozitívne pocity.Auto ako celkovo veľmi príjemné očakávania sa naplnili.Auto priestranné jazdím prevažne sám kufor nebol vôbec podstatnou vecou.Auto som nakoniec objednal s motorom 1.4 TSI a výbavou Reference,pre mňa výbava úplne uspokojujúca a mal som tam v podstate všetko čo potrebujem.Doobjednal som,už len USB Vstup a lakť.opierku.O farbe bolo rozhodnuté biela sa mi na Leone páči a dokonca je bez príplatku čo mi vyhovovalo;-)Zmluva bola podpísaná až na druhý deň hoc,už bolo rozhodnuté, že auto beriem.Už ostávalo si iba počkať tých "dlhých" 10 až 12 týždňov.Všetko prebehlo hladko s predajcom spokojnosť pomohol,poradil ako sa dalo.Šok nastal, keď po 5 týždňoch mi zavolal predajca,že auto je, už na Slovensku v Bratislave na sklade a max do dvoch dní ho budem, už mať doma.To som nemohol tomu uveriť.Auto bolo objednané 20.4 v predajni bolo 30.5 a 31.5 celý natešený som si ho šiel prevziať.Tú noc som nemohol ani poriadne spať stále som sa budil nevedel som sa dočkať rána,už som chcel moje auto vidieť za každú cenu.Auto bolo vyumývané a pripravené ako sa patrí na prevzatie.Prvý dojem,keď som si sadol bol úžasný prvé čo som spravil tak som si nastavil polohu sedadla za volantom a samozrejme aj volant.Predajca hneď podotkol, že v nádrži sú, už iba "výpary" čiže bolo by najlepšie,aby moje prvé metre hneď smerovali k čerpacej stanici čo sa aj po krátkej chvíli stalo.Čerpacia stanica bola hneď cez cestu do 100m takže nemal som obavy a hneď som si "tankol" plnú nádrž :-)A potom decentným tempom som šiel svojou cestou,už vo vlastnom.Bol to proste nádherný pocit, ktorý neprichádza každý deň.

Výbava
Auto je vo výbave Reference a tá ma všetko čo potrebujem.Každý sa ma pýta prečo som si neobjednal tempomat, mal som ho v predchádzajúcom aute no vôbec som ho nevyužíval a na dialniciach som zriedka.Plus USB Vstup a lakť. opierku som si doobjednal.Povinná výbava a látkové koberce Seat grátis.

- ABS-ASR
- Airbag vodiča a spolujazdca
- Predné bočné airbagy
- Hlavové airbagy
- Predné hmlovky s funkciou Cornering
- 16" Elio
- El. ovládané predné okná
- El. ovládané a vyhrievané spätné zrkadla
- Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča
- Poloautomatická klimatizácia
- Centrálne zamykanie na diaľkové ovládanie
- Palubný počítač
- Rádio CD, 6 reproduktorov
- Kľučky a spätné zrkadlá lakované vo farbe karosérie
- Kombinovaný USB vstup
- Lakťová opierka

Voľba padla jednoznačné na benzínový motor.Jazdím prevažne mesto, nad naftou som ani nepremýšľal a môj ročný nájazd je maximálne do 20tis. km takže nafta by sa mi určite nevyplatila.Mám rad to ticho turbobenzína, ktorý si ticho pradie.Autu ako je Leon určite sa viac hodí benzínový motor.A moje každoranné 12km dochádzanie do práce a späť by si s naftovým motorom veľmi nerozumeli.A pár dlhších ciest,ktoré abslovujem určite nebudú žiadnym problémom spotreba je slušná a mám aj šiesty prevodový stupeň,ktorý si užívam pri 120km rýchlosti najviac sa mi páči to ticho a motor točí niečo cez 2000ot.Pod kapotou sa nachádza motor 1.4 TSI, ktorý disponuje max krútiacim momentom 200nm a 125 koňmi.Pre mňa je tento motor úplne dostačujúci a som sním v celku spokojný aj, keď máme za sebou iba málo najazdené.Spotreba sa ukazuje,že bude celkom slušná priemer momentálne mi ukazuje 7,1L.A určite spotreba hlavne zaleží od štýlu jazdy tým chcem povedať, že jazdiť sa dá kľudne pod 6L a zároveň jazdiť môžem cez 10L.Pred kúpou som s týmto motorom nejazdil.Výkon je úplne dostačujúci na bežné jazdenie a aj na rýchlejšie tempo.Pre mňa je ten motor ako vyšitý.
-Dnes (12.6) som išiel úspornou jazdou cca 35km,kde sa mi podarilo dosiahnuť priemernú spotrebu 5,4l/100km.Takže spotreba vie byť aj veľmi priáteľna,keď sa chce.A podotýkam,že som nešiel 50-60km,ale predpismi 50km dedina,mimo dedina 90km.

Záver
Na záver by som chcel napísať, že s kúpou tohto autá som veľmi spokojný.Je to také sympatické autíčko, ktoré určite neurazí a dá sa s ním aj vyblázniť.Na každú jednú jazdu sa veľmi teším a je to veľmi príjemný pocit šoférovať Leonika,doslova radosť z jazdy,ktoré si veľmi užívam.Určite by som nemenil.Rozmery a technické parametre to všetko je na nete čize nebudem to tu rozpisovať,veď určite každý majiteľ tohto auta ma v tom jasno ;-) .A ja ďakujem za Váš čas strávený čítaním recenzie.Dúfam,že sa to dalo čítať. ;-)
*Je to normálne auto pre normálneho človeka nechcem ho prezentovať ako najlepšie bezchybné auto ma chyby,nedostatky ako asi každé iné auto.Potreboval som spoľahlivé auto na každodenný život a samozrejme najväčšiu rolu hrala cena, ktorá "nepustí".Ale myslím si, že som sa rozhodol správne a s rozumom pri ďalšom aute ,už nechám za seba rozhodovať srdce.
Takže výsledná cena môjho auta sa vyšplhala na 14 978 €.

- Motor nesklamal auto veľmi pekné zrýchľuje, netreba často radiť zo začiatku mi prvý prevodový stupeň robil problém,ale už je to v poriadku.
- 6 st. prevodovka pri dialničnej rýchlosti 130km/h motor točí 2900 min-1 čo je pozitívne (spotreba).
- Cena napokon aj rozhodla pri kúpe Leonika
- Facelift interieru,určite prospel a auto vyzerá k svetu predchádzajúci interier sa mi vôbec nepáčil teraz to, už vyzerá tak ako ma.
- Vzhľad, Nie je na zahodenie a v bielej farbe vyzerá veľmi pekné, farbu by som určite nemenil.
- Uzamknutie auta po rozjazde to tiež oceňujem
- Tichý chod motora aj za studena oproti niektorým benzínovým motorom je to nebo a zem, nehovoriac o naftových motoroch,mám v aute ticho a pre mňa je to dosť silná stránka

- Moc ma nič také nenapadá,ale niektoré časti interieru nie sú najkvalitnejšie
- Odkladacia schránka pred spolujazdcom je až moc mala
- Nebolo možné doobjednať parkovacie senzory
- Spotreba pri dynamickej jazde
- Výhľad dozadu tiež nieje najlepší,ale zvyknúť sa nato dá
- Nakladacia hrana je trošku vyššie ale kufor moc často nevyužívam takže pre mňa to nieje až taká slabá stránka.
- Občas sa zarosuje čelné sklo čo dosť štve, lebo potom veľmi slabo vidím na cestu a musím sa hrať s klimatizáciou,aby som to "vyriešil"

Zatiaľ žiadne a verím, že skoro ani nebudú.Mám na mysli tie negatívne skúsenosti.

Príjemné pomohol,poradil nesťažujem sa.Od začiatku sa snažil nam vyhovieť čo najlepšie o všetkom nás v čas informoval.A aj na sympatickej cene sme sa dohodli.Kupované v Seat HUMENNÉ - Š-AUTOSERVIS VRANOV, s.r.o.

folie

Tak extra tuning to nie je.V budúcnosti by som chcel zakúpiť 17" kolesá a 3M Carbon bielu foliu na celé auto.Žiadny extrémny tuning neplánujem.A samozrejme fólie na zadné dvere a kufor, ktoré už boli namontované hneď po kúpe auta.

24.8.2013 17:41

Chorvátsko-Tučepi 2013

15.08.2013-24.08.2013 som bol autom v Chorvátsku Podgora-Tučepi-Makarska.V aute 2 osoby plný kufor prejdených 2 286km s výslednou spotrebou 6,3l.Auto je ok iba pravidelný servis zatiaľ.

5.4.2013 16:11

Garančná prehliadka 29 850km

Včera som bol s autom na prvú prehliadku.Všetko je ok.Cena prehliadky 100€.Ďalšu prehliadku mám 60 000km alebo 2 roky.Takže tak ako od nova 30t km, alebo 2 roky.S autom som spokojný,zatiaľ žiadny problém čo som rád.

31.12.2012 12:44

Spotreba

Dlhodobú spotrebu mám od tých 6,3l do 7l.Úplná spokojnosť.Zatiaľ je všetko ok, momentalne mam 25t km.Po zime sa chystám na prehliadku.

1.6.2012 11:49

1Rok - 15200km

Takže auto, už mám rok.Som sním zatiaľ nad mieru spokojný zatiaľ všetko ide ako ma.klop klop.Dlhodobý priemer do 7L.

21.11.2011 22:24

Príprava na zimu.

Tak dnešným dňom mám na ťachometry 8 666km, a dnes som aj prezul svojho Leonika do zimnych pneumatik Kleber 205/55 R16.Zo zvedavosti som si chcel vyskúšať ako vojdu lyže do kufra ,ale ostal som sklamaný ledva mi vojdu a to ich musím dať naprieč šikmo cez kufor aj zadné sedadla.Tak moc šťastný z toho niesom lyžujem každý víkend takže musím to poriešiť strešným nosičom myslel som si, že túto sezonu sa za obijdem bez toho, ale bohužiaľ.. Takže ďalšia investícia nutná.Inač som so všetkým spokojný.. Tak, už nech len snehu je :-)

23.7.2011 15:25

3000km

Takže mám za sebou najazdených 3000km po mesiaci a pol..Priemerná spotreba je na hodnote 6,7l čo môžem konštatovať ,že je to celkom priateľný údaj,lebo jazdím dosť svižne to je : dedina 50km až 80km a mimo mesta od 100km do 140km, takže na tieto hodnoty je 6,7l/100km pekná hodnota som s tým spokojný.Nejazdím na spotrebu ,keby som si dal na tom záležať tak by som to bez problémov stlačil pod 6l.S autom som spokojný nemám najmenšiu výhradu auto je priestranné na ceste sedí pekné drží stopu splnili sa moje očakávania.Jazdím sám ako som aj písal takže s priestorom v aute a s odkladacími schankámi nieje žiaden problém miesta mam "habadej".A rádio so 6reproduktormi nesklamali som s nimi nad mieru spokojný ako hrajú úplné dostačujúci zvuk som nad mieru spokojný.A tak isto musím pochváliť USB Vstup kde si pripojím tel. a hneď nabíja nemusím riešiť výdrž batérie a tak isto nemusel som si dokupovať auto. nabíjačku.Tak za necelé 2 mesiace nažívania s autom som spokojný a nemám mu čo vytknúť všetko klape a funguje ako má a ja sa z toho teším a teším sa na každú jednu jazdu,ktorú si náramné užívam :-)

Přidat názorDiskuse: Seat Leon 1.4 TSI 92kW Reference

Další vozy Seat Leon

4.4.2013 som bol s autom na 1 garančnej prehliadke 29 850km,všetko je ok.Výmena oleja.Zatiaľ žiadna porucha.

Jazdím sám miesta je dosť aj odkladacích priestorov je tak akurát.Pre jedného človeka je to auto veľké!Ak by som chcel praktické auto tak Leon by som si nekúpil.

Som slobodný deti nemám úplné obsadené auto bude tak max 2 krát do roka.Akurát trošku menej miesta vzadu na nohy,ale ja tam nesedím a po vačšine nikto:)

Na svoju triedu sú slušné.Sedí ako "vyspelé auto".Vo vyšších rýchlostiach trošku hluk v aute,ale v rámci normy.

Nieje to limuzína vybavená všetkým.Taký dobrý priemer.

Ešte je to skoro hodnotiť.Zatiaľ iba benzín tankujem.4.4.13 1 garančná prehliadka 100€ a benzín:)

zatiaľ neviem.

Pre mňa veľké prekvapenie nemám ani jedinú výhradu.Výkon je pre mňa určité dostatočný.125koni na auto ako je Leon si myslím, že na normálne jazdenie určite postačuje.Po necelých 2rokov môžem povedať,že výkon je dostatočný na moje potreby až až.

Jazdiť sa dá úsporne ale aj neúsporné.Podľa štýlu jazdy.Po najazdený 3000km mi ukazuje priemer 6,7, som spokojný.Po prehliadke mi spotreba klesla je to viditeľný rozdiel kľudne jazdím za 6l-6,5l/100km.60km-100km.

Auto nieje nejak extrémne hlučne je tiche..Benzín je benzín ;)

Mne vyhovujú.Sú na svoju triedu pohodlné.Trošku tvrdšie by som povedal.

Báječné.Zatiaľ spokojnosť,ale treba trošku viac stlačiť tú brzdu.

341 L ja ho využívať budem tak max z polovice a to zriedka.Vošla sa mi tam aj zložená kosačka bez problémov.A aj na dovolenku by sme sa určite do toho zbalili..Plánujem zakúpenie truhly takže nebude problém isť na lyžovačku vo štvorici.