Renault R19 (1992)

4.2.2008

Na začiatku tohto na hlavu postaveného textu by som chcel pozdraviť všetkých, ktorí majú trpezlivosť s ľuďmi môjho typu. Nadpis pri názve auta už…

Renault R19 (*Black_Jacket* (TeenagersTeam))

PeT-a (RSKa) 04.02.2008  14:29

R19

Čau.....no tak konečně foto ;-)
    no abych řekl pravdu tak ta bílá mi moc k tomu autu nesedí a škoda té strany u řidiče,že je tak prohnilá (jestli se dobře dívám).Recenze je dobra-místy perfektní (10b)protože je to R19 taky 10b,ale zkus vyfotit více fotek (stav motoru,kufr,víc interieru),navíc jsou takové pochmurné takže dávám za foto jenom 8.Jo je dobrá že mate silnější motor při zachování dobré spotřeby.taky bych bral!Díky za chválu my R19 a za hodnocení..Tak ať slouží! :-) :yes:

*Black_Jacket* 04.02.2008  18:16

« Re: R19

To hej....je to dosť prehnilé už. Keby som mal nejaké slovo o údržbe, tak by som to dal kompletne opraviť. Spolujazdcova strana je celá nová (to po tej nehode) takže tú korózia až tak nechytá. V novinkách je dôvod tých pochmrnych fotiek. Slabý foťák mno....Ale každopádne dík za dve desiatky :yes: . Ešte niečo k tým foktám: v kufri je toho strašne vela, pretože hocikedy prevážame drevo na záhradu atď..... Takže len čo sa mi bude chcieť to vypratať tak to pôjdem urobiť. Motor bude vtedy, keď zistím, ako sa na tom aute otvára kapota >:D

PeT-a (RSKa) 05.02.2008  15:03

« Re: Re: R19

>:D >:D OK......jinak je to vlevo dole u řidiče ;-) >:D

*Black_Jacket* 05.02.2008  15:07

« Re: Re: Re: R19

Mno na to som aj ja prišiel. Len ju neviem zodvihnúť :yes: :yes: >:D >:D >:D :-!

foto Aischylos

Aischylos 04.02.2008  16:01

10-9-10

Vyčerpávající recenze, přidej něco fotek a bude, ať vydrží co nejdýl to schopné zalepení...;-)

foto Pepas

Pepas 04.02.2008  17:34

Kára R19

Jo, tak tohle auto znám skoro jako svoje boty, jezdíme s ním s kámoškou do školy. Občas mě překvapuje, jak může být takto staré auto komfortní, kam se hrabe většina současníků. Jinak at se daří a úplně tě chápu, že se nemůžeš dočkat, až budeš mít řidičák, taky jsem byl jak feťák s absťákem :-)

Čujo 04.02.2008  18:08

recenzia

super recenzia fakt deatailne velmi sa mi paci....fotky budu(to vem :-!) ako nahle pridam saxo mas to za 10B :yes: :yes:

*Black_Jacket* 04.02.2008  18:14

« Re: recenzia

Tak dík......O fotkách čo chceš so mnou robiť sa dohodneme. Teším sa na tvoje saxo ;-) . Ak sa pridá k tomu dobrá recenzia máš all za 10b :yes:

foto pumpkin

pumpkin 05.02.2008  10:12

Zdravím

Uf. Riadne dlhá recenzia. Už som čakal že popíšeš pravý a ľavý bok zvlášť >:D Ale nie..Vážne fajn recenzia. Auto sa mi páči a dokonca som uvažoval že také raz budem mať. ItalDesign ho pekne stvoril :-)
    btw. LM mám rád, chodíme tam každý rok doplniť zásoby na chatu :-)
    btw2. Tá Calibra by ma tiež zaujímala...

*Black_Jacket* 05.02.2008  13:36

« Re: Zdravím

*Black_Jacket* 05.02.2008  13:40

« Re: Zdravím

Nazdar. To som rád :-) . Ďakujem za super hodotenie :yes: , a čo sa týka tej Calibry: možno sa obajví aj recenzia, ale až keď budem mať viac fotiek, a ak mi to bratranec dovolí. >:D :yes:

David Silver 05.02.2008  15:41

R19

čau, bílá jí sluší :yes: zkus nafotit ještě pár fotek ;-)

*Black_Jacket* 05.02.2008  16:26

« Re: R19

No tak fotky by mali byť vo štvrtok, kamarátovým foťákom, tak dúfam že sa podaria. S naším 2.0 Mpx moc fotiť nechcem s pochopiteľných dôvodov >:D . Aj mne sa tá biela na tom aute celkom páči. V lete je naj.

Poustnik 06.02.2008  07:45

Sloh máš dobrý, ale je to hrozně rozvleklé...Já bych to trochu proškrtal.

Mám pocit, že nemusíš popisovat auto zepředu, zezadu, z boku, zevnitř..... takhle hrozně podrobně, od toho jsou fotografie. Žádné extra chyby tam nejsou, ale je to kontraproduktivní, protože to začne nudit a člověku se pak pořád vnucuje myšlenka, že to psal 15cti letý kluk, který tím kompenzuje absenci zkušeností s řízením. A když už pod dvacátou recenzí najdu tvé hodnocení v diskuzi PLNÝ KOTOL, už jsem si tě v duchu z Black Jacket přejmenoval na Plný kotol. Chtělo by to spíš připsat nějaký postřeh, než stereotypní chválu, i když chápu, že v patnácti máš ještě svět trochu jednodušší. Tak ať vám auto slouží a Hoj! :-)

*Black_Jacket* 06.02.2008  11:53

« Re: Sloh máš dobrý, ale je to hrozně rozvleklé...Já bych to trochu proškrtal.

Mooc díky za úprimnosť. Cením si to. To s tým plným kotlom >:-[] >:-[] ...Nič ma nenapadá, čo iné by som tam trepol. Mno máš pravdu, mám síce toľko rokov, koľko píšeš, a ani skúsenosti nemám (ani mať nemožem). Ale napísal som to tak, tak to tak je. čo už :-)

Čujo 07.02.2008  20:19

tak black uz tu mam tak mas aj ty tych 10b:) :yes:

"-- skrytý --" 08.02.2008  16:36

škoda, že se tatík nedal zlomit a Renaulta neomyl a nenaleštil, byl by ještě hezčí. :-) Každopádně tyhle káry znám a vím, že ty motory jsou super. Musej se točit, ale pak to fakt jede hóódně pěkně. A ten motor je snad nezníčitelnej. Kámoš s ním jezdil každý den a vždy na doraz. Měl 1.8 16ti ventila a po celou dobu užívání se měnil na motoru krom oleje akorát dvakrát utržené silenbloky a řešil zatékání výřezem v kapotě do prostorů svíček.(to byl ještě ten starší typ) Teď má taky tenhle novější a opět si ho užívá. :-) Ať dobře slouží.

*Black_Jacket* 08.02.2008  17:33

« Re: Ahoj,

Dííky moc za 10 bodíkov....Keby som mal vodičák, na toho tvojho Rovera by som sa prišiel pozrieť. Veď ja si dovolím tvrdiť, že si ho porobil, ako keby práve vyšlo z továrne. Najviac ma uchvátil ten opravený motor, a farba interiéru :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: . Každopádne dík.

"-- skrytý --" 10.02.2008  08:22

« Re: Ahoj,

Taky děkuji ;-)
        Jsem rád, že se líbí. Mám z něho radost, ale jako nový neni. Přece jen mu táhne na 11 rok a škrábancům se nevyhnul ;-\
        Zatím čau :-)

*Black_Jacket* 10.02.2008  10:20

« Re: Re: Ahoj,

To je jasné. Auto, ktoré má 11 rokov sa proste škrabancom nevyhne, ani keby len v garáži stálo. Ale stálo som doslova fascinovaný nad farbami auta. Keby som mal obejtívne hodnotiť, tak by som ti nedal a auto 10, ale rovno 50 :yes: :yes: :yes: . NECH SLÚŽI ANGLICKÉMU PRINCOVI >:D

PeT-a (RSKa) 08.02.2008  18:04

Možná trochu víc péče

Jo díval sem se na ty fotky.trochu je mi líto v jakém je stavu.Rezavý,proseděné sedačky a ty hrozné potahy v interiery,špinavý,nějaký igelit v řídící jednotce,chybí znak Renaultu!chybí zadní stěrač a pár takových detailů,interier mi přijde taky takový strašně špinavý,dlouho nečištěný.Sorry možná trochu moc kritiky ale prostě mi to přijde líto :'-( ,mám ty auta rád a není to nic proti tobě tak se nezlob ;-) Zkus to vylepšít - taky musím auto umýt,v posledních dnech sem tomu moc nedal.....

*Black_Jacket* 08.02.2008  19:10

« Re: Možná trochu víc péče

PT-r máš bohužiaľ absolútnu pravdu. Ale keďže mám iba 14 rokov, a otec vidí auto ako 4-kolesové približovadlo obyté plechmi, tak sa oň aj stará. Mne je toho auta strašne ľúto. Otec ma má v tejto veci na háku doslova. Interiér nebol čistený už asi pol-roka. Ja som to chcel urobiť ale zasa mi bolo povedané, že na to nieje čas :'-( . To auto hnije a hnije. Už aby som aj ja mal nejaké to hlavné slovko. Dík za body.

PeT-a (RSKa) 09.02.2008  00:02

« Re: Re: Možná trochu víc péče

Jo tak chápu.Není to lehké,navíc staré auto - člověk už nemá asi do něho moc nadčení.Ale někdy mám náladu - tak vemu šampon,hadry,vosky,vysavač a auto komplet vypulíruju že je jako nové! :-) V tom ti nic nebrání ne?? ;-) Ale taky už sem ho dlouho nemyl a na motor se chystám už taky dlouho umýt...........

*Black_Jacket* 09.02.2008  07:05

« Re: Re: Re: Možná trochu víc péče

No, nič by mi v tom nebránilo, aj by som to urobil, ale keďže bývame v bytovke, tak pred bytovkou nebudem dávať auto do pucu. Ty by si to moýno urobil >:D , ale ja nie teda ;-\ . Druhý dôvod je, že nemám žiadny čistiaci prostriedok na auto. Keďže nemám ani vreckové, tak to nemám za čo kúpiť. Je to škoda. ACH!!! :no: :no: . Už aby bol vodičák :'-( . Držím ti palce s tvojím renaultom.
          P.S.: Nepoškrab lak >:D

"-- skrytý --" 09.02.2008  07:50

Existují myčky

Čau, ty zvíže tos to auto nemohl alespoň trochu umýt??? >:D
    Nebo ty černý šlemy na bílé barvě auta udělal fotoaparát??? >:-[]
    UUUUUUUUUUUUUUmmmmmmmmmmmmmmmmmmýýýýýý… a honem a dát znova fotky do placu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*Black_Jacket* 09.02.2008  08:30

« Re: Existují myčky

Čau. Asi si nečítal prečo auto nieje umyté, koľko mám rokov, a čo som napísal PT-rovi dnes ráno tuná do diskusie. To sú hlavné dôvody ;-)

foto Rysguf-

Rysguf. 10.02.2008  11:47

"hrdziak"

hoj , aky hrdziak, isiel som na nom a je dobryyy ako vino, cim starsi tym lepsi ;-)

*Black_Jacket* 10.02.2008  12:17

« Re: "hrdziak"

Mno veď ono to je dobré auto :-) . Ja si nesťažujem. Vezie sa v tom dobre, motor na tom ťahá, čo mi môže chýbať :-) . Len akúrát že je dosť hrdzavý ;-\ . Dík za body :yes:

"-- skrytý --" 10.02.2008  19:49

IQ+X=ŠKODA

Přečetl jsem to celý a pobavil sem se.Bezva stroj toto :yes:

*Black_Jacket* 11.02.2008  06:54

« Re: IQ+X=ŠKODA

No ono to má svoej chyby, aleniesú až také, aké by sa zdali. Napríklad ten opisovaný motor. To je naj. časť celého auta. Dík za pochvalu ;-)

"-- skrytý --" 13.02.2008  19:35

Jn

Chtělo by to více péče

"-- skrytý --" 14.02.2008  19:31

aj

chtělo by to vyčistit a dát do pucu aby bylo jako nový,asi málo péče ale to je škoda tohle auto si to nezaslouží ;-)

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 14.02.2008  20:48

Hondotenie

Pekna recenzia,aj foto,nic nebrani 10tke,vela stastnych km. ;-)

foto Car-fan

Car fan 19.02.2008  12:49

Dobrý

Pěkný, ale umej si to!!:-D

Čujo 24.03.2008  20:14

ach jaj:D

tot defekt to svina >:D dnes sme chceli ist do ziaru ked rano snezilo najviac ako mohlo na zadnych letnych >:D a fotrik ked tam bol neskor vravel ze mal problem co ceedom vyst ze vobec nebolo utlacene >:D na saxe by sme brali plot za plotom >:D ten vysmech sa ti vratil suskaaaa :*) :*) >:D :-! :yes:

*Black_Jacket* 25.03.2008  15:37

« Re: ach jaj:D

jo to máš pravdu to sa mi teda vrátilo pekne >:D . Si mal otca vidieť keĎ to prezúval nemohol šróbu odkrútiť :yes: :yes: . Také slovné spojenia tam lietali >:D >:D . Ale hlavne že to jazdí. Inak na druhej zadnej gume už máme skoro slicky >:D tak len čakám kedy nás vydrbe do priekopy :yes:

Čujo 25.03.2008  15:50

« Re: Re: ach jaj:D

tak to zmente tlac na fotra lebo je to nebezpecne auto na vlhkej vozovke bude ako na lade....ked sa k tomu prida francuzsky makky podvozok hmm newem ;-\

*Black_Jacket* 26.03.2008  18:06

« Re: Re: Re: ach jaj:D

Drift is live, live is drift >:D

Čujo 28.03.2008  12:53

« Re: Re: Re: Re: ach jaj:D

>:D mozno tak arabian drift >:D s predohrabom moc nenadriftujes >:D ale chce to nejaku ameriku >:D

*Black_Jacket* 31.03.2008  17:05

« Re: Re: Re: Re: Re: ach jaj:D

Heh no to by si sa divil čo dokážu holé penumatiky na snehu vzadu :yes: :yes: . To je fakt sila niekedy - problém vyrovnať (taká cesta na Oravu :-) )...No s Amerikou to by šlo >:D . Taký Muscle Cars >:D od toryiuho (či ako sa to píše) >:D . Alebo druhý príklad Autosalon na Prime: Impreza WRX na blate to boli drifty >:D (aj keď je to 4x4 ;-) ). Záleží od povrchu a gúm :-)

Čujo 01.04.2008  19:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ach jaj:D

pocul som ze idete mat X5 3.0Xd v plnej a bezovej co je na tom pravdy? ma prevezies aj na tom CLS65AMG co Vam stoji pred bytovkou ok? >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Čujo 03.04.2008  15:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ach jaj:D

to je jasne gumy tvoria zaklad poriadneho driftu ves ako to co sme pozerali ta M5 >:D >:D M6 a spol.....to bol tlaq >:D

Čujo 27.04.2008  21:18

KKS

ja na tom obraze vidim cierno-bielu ale aj bielo-ciernu >:D totalna kravina >:D

*Black_Jacket* 28.04.2008  14:23

« Re: KKS

Áno...Máš pravdu....Na tom obraze tiež vidím bielo-čiernu ale aj čierno-bielu >:D ... Zaujímavé, ako sa to dokáže meniť podľa uhla pohľadu >:D ... Nad tým normálne ostáva rozum stáť :-!

Čujo 28.04.2008  15:12

« Re: Re: KKS

veru >:D inak ako to ide s renaultikom? poslucha?

*Black_Jacket* 28.04.2008  16:59

« Re: Re: Re: KKS

No renaultík zatiaľ hej....Len keď sme šli do poľska, zasa pustil časovač na ventilátor, takže keď sme stáli v kolone , auto sa málom prehrialo :-( . Ale naštastie do všetko dobre dopadlo, otec ho zapol manuálne :-) .. A čo vaše šaxo???

Čujo 28.04.2008  17:50

« Re: Re: Re: Re: KKS

saxo je zasrate az az >:D teraz sme vozili murarov atd zo stavby tak sedacky uplne zadrbane
            uvidime v lete pojde na umytie sedaciek asi tak newem ale o normalne umyvanie sa budem starat ja :-)

Čujo 31.05.2008  11:08

cawes

tych S8 je viacej ako normal A8 >:D inak to BMW je krasne :yes: ..inak chcelo by to dat new foto :yes:

*Black_Jacket* 31.05.2008  11:17

« Re: cawes

no a čo som asi urobil >:D

Čujo 31.05.2008  11:58

« Re: Re: cawes

new foto nejake pekne vravim >:D >:D >:D :*) >:-[] :yes:

*Black_Jacket* 01.06.2008  09:43

« Re: Re: Re: cawes

No ešte k tým S8...To máš pravdu. A8 vidím málokedy a za týždeň sa mi podarí uvidieť tri S8 takže niečo na tom bude >:D . Inak aj Tundier som už videl tolko veľa že ich je viac ako Touaregov po facelifte >:D . Inak tá vaša Xsara nádherná...Ak sa mi bude chcieť,dneská idem vypucovať plasty, takže konečne tam nebude 2cm prachu na prístrojovke >:D . Pozdravujem na druhú stranu Smrečianky >:D

Čujo 01.06.2008  11:08

« Re: Re: Re: Re: cawes

odzravuje sa >:D ...inak dnes sme isli na xsaruske do ziaru a akosi bola plna cesta...naskytla sa moznost vyrazit pred krasnym ciernym BMW radu 5....takze plyn na podlahu...prudke zatlacenie do sedaciek sa nekonalo pretoze kolesa nestihali preniest silu tak iba pistali ako blbe >:D pri hrabani a 5000otackach oco radi 2 a co sa nestalo gumy presmykli zase ale potom sa zahryzli do asfaltu a prudke talacenie do sedaciek sa konalo :yes: motor ma prekvapivo vykonu dost aj ked ma iba 75k :yes: super zazitok :yes:

foto angelo2800

angelo2800 06.07.2008  01:19

černá látka

ahoj,byl jsem teď mimo,četl jsem tvůj příspěvek ohledně černé látky nebo kůže. Určitě uvažuji o černém interiéru,bude to látka.I na plasty něco dám, jen je nechci stříkat.Radši potáhnout.A k tomu stříkání:je to práce,mřížky jsou v pohodě,s budíky je to horší,to plexi je lepené a rádo praská.

*Black_Jacket* 14.07.2008  15:02

« Re: černá látka

No ja by som to rád nastriekal, dokonca aj mama to prijala prekvapivo kladne keď som jej ukazoval fotky. Potom ale prišiel na radu otec, či by to nemohol dať chlapom v robote rozobrať, ale to už je on taký nerád prosí svojích kamarátov, takže ja to vidím na mínus... No možno brat keď to bude už jeho auto... Uvidím... S tým čiernym interiérom to bude naj. R19 v Česku aj SR pre mňa nepochybne nech sa ti darí :yes:

Čujo 14.07.2008  14:43

black kontra white

>:D cawes...ako bolo na orave?....by si mohol nejake new fotecky dat >:D uz pisem recenziu na xsaru :yes: do konca tyzda ju tu asi pridam, ale nepoviem kedy bude to prekvapkanie >:D

*Black_Jacket* 14.07.2008  14:58

« Re: black kontra white

Noo tak na oravenke bolo v pohode...Nemám sa na čo sťažovať... Bratrancova Audina šlape, šoféroval som Calibru :-) , proste všetko sa mi tam videlo... Hlavne dedov traktor >:D . Idem akurát pridať pár fotiek čo som urobil :-)

Čujo 15.07.2008  12:14

VZÁCNOSŤ

caw black....dnes som si len tak pozeral R19 v bazaroch a zistil som ze mate velmi vzacny model :yes: co som videl tak tato 1.8 65kw sa montovala vacsinou(asi) do kabrioletov :-) vacsinou je 1.8 69kw :-) pre porovnanie tu mas [odkaz]

*Black_Jacket* 15.07.2008  13:12

« Re: VZÁCNOSŤ

jj to som si aj ja už dávnejšie všimol. Buď je kabriolet 69 kW alebo to je "klasika" 54 kW...To ma teší :-)

"-- skrytý --" 15.07.2008  20:12

Chtěl sem dát 9, ale dám 10b.

Chtěl sem dát 9b.10b, a 10b, ale za tu SZ. Dám 3x 10b. Ta mě fakt pobavila. :yes:

*Black_Jacket* 15.07.2008  20:14

« Re: Chtěl sem dát 9, ale dám 10b.

Hehe >:D to som rád že si ju pochopil a nezobral ju nejak vážnym spôsobom. Ktovie, možno sa aj preto na Slovensku Getz tak dobre predáva >:D . Díky za hodnotenie ;-)

"-- skrytý --" 01.09.2008  22:19

hezka 19

Tak ode me za 10 bodu..Moc se mi vase 19ctka libi, bila ji moc slusi..Mimochodem sem se tesil na ridicak uplne stejne jako ty je videt, ze mas auta rad.. ;-) ;-)

"-- skrytý --" 01.01.2009  12:43

Tatra 700

S tou najkrajšou tatrou sa mýliš. Ona sa normálne vyrábala od "96 dp "98 ("97-facelift) ale kdeže slovenský a český papaláši kupovali bawa audini a MB tak milionové tatrovky nemal kto kupovať. Ono sa to vlastne začalo už v 89-tom keď keď milí ujovia komunisti zistili že môžu kupovať aj nemecké autá a to bola škoda :-( . A u mňa ohľadom najkrajšej tatry je to takto : 1. 613 M95 2. 3-603 3. Ecorra 4. 700-1.

P.S.: viem že trocha neskoro ale, Šťastný nový rok :-)

foto Special-line

Special-line 01.01.2009  13:17

« Re: Tatra 700

Nejhorší byly pánové 613-3 s těmi prvními plastovými čely, plastovými poklicemi a zrcátkama ze 120tky!!! Jako by žalovaly na neschopnost českoslovenkého průmyslu v té době vyrábět odpovídající příslušentství! T 700 je krásná, osobně se mi líbí spíše víc 700-1 ale interiér má lepší 700-2 tam se mi zas nelíbí příliš robustní záď. Bohužel ta konkrétní tmavě zelená v muzeu je už kapánek obouchaná.

"-- skrytý --" 17.01.2009  10:34

« Re: Re: Tatra 700

700-2 ma škaredé zadné čelo. take vypuklé a auto prišlo o plutvičky :-(

foto nrain

nrain 13.05.2010  08:18

1350 kg

Otazne je ci tu este kto kedy pride ale chcem sa spytat na tu hmotnost. 1350 ? nieje to akosi vela?

*Black_Jacket* 15.06.2010  17:36

« Re: 1350 kg

Hmm neviem ti jednoznačne odpovedať. Auto bolo celkom svižné čo sa týka mesta kvôli krátkej prevodovke a po diaľnici sa moc nejazdilo. Auto už je predané a stále jazdí bez poruchy takže kľudne môžem povedať že je to jedno z najspoľahlivejších áut. Moc som ho mal rád :yes:

PeT-a (RSKa) 15.06.2010  17:40

« Re: 1350 kg