Seat Leon (2013)

14.1.2014

Nápad a nákup Nákup tohoto vozidla byl vcelku jednou velkou a dlouhou náhodou. Psalo se jaro roku 2013, kdy jsem pomalu, ale jistě končil školu a…

Seat Leon (vikis)

Brandon Walsh 14.01.2014  14:37

gratulujem

prvé 5F na webe a hneď taká chytľavá recenzia. Cupra už je predstavená [odkaz] ja osobne som sklamaný z dizajnu (verzie sa líšia iba výfukmi), ale určite to vyrovná jazdnými vlastnosťami. Tie full led svetlomety sú pri leone nutnosť, veľa šťastných km prajem :yes:

vikis 14.01.2014  14:50

« Re: gratulujem

Děkuju, o Cupře vim, ale počkám si na Face 2 Face.... :-) Taky jsem čekal větší rozdíly, ale na první pohled se bude dát odlišit mlhovkama + laufy... :-) Lepší takhle než, to zkazit :-) Ale ty LEDky byly jasná volba :-)

overnight 15.01.2014  10:44

« Re: gratulujem

U Cupry jde hlavně o výkon a ten je u nové verze královský a u Cupry R bude přímo pekelný :-) Jinak předchozí generace FRka a Cupry se také nijak zásadně nelišily, takže o nějakém zklamaní u mne nemůže být řeč, ba naopak.

Brandon Walsh 15.01.2014  10:56

« Re: Re: gratulujem

ja som čakal niečo takéto preto to sklamanie
        [odkaz] [odkaz]
        čo sa týka výkonu samozrejme, cupra je môj sen a pomaly sa ku nej dopracuvávam jazdil som leona 1M, teraz jazdim 1P a šetrím na 5F kedže plány prekazila kúpa bytu >:-[]

overnight 15.01.2014  11:21

« Re: Re: Re: gratulujem

už tě chápu :-) třeba dorazí s příštím faceliftem nebo přijde jako volitelný tovární doplněk, jako tomu bylo u tvého 1P, ale před faceliftem, kde zase byla možnost objednat si sportovní přední nárazník s velkými průduchy.

Emocionante 15.01.2014  12:06

« Re: gratulujem

sportovní přední nárazníky s velkými průduchy byly i na 1P po faceliftu, jde o tzv. aero paket

woody-alien 15.01.2014  11:47

« Re: Re: Re: gratulujem

Já bych s tím zklamáním ještě počkal. ;-) Cupra mě zaujala, parametry jsou výborný a vzhledově sice žádnej odvaz, ale jak se říká - méně je někdy více. Chce to vidět naživo. FRko jednoho zdejšího uživatele vypadalo naživo v červený a na krásných 18" kolech už samo o sobě líp než kdejakej šlechtěnej "hotheč". Hodně parády udělaj ty LEDky, když to vidíš ve zpětným zrcátku - je to opravdu působivé. A ještě jedna věc - podle mého pro oficiální prezentaci Cupry vybrali blbou barvu....

michalpneu 14.01.2014  15:25

krásné auto

Moc gratuluju k autíčku a moc se mi líbí. Ten leon se jim moc povedl a je dobře, že jsi nakonec zvolil nové auto. Tady kupovat použité je i pro člověka, který se v tom vyzná dlouhodobý horor a nervy. A nemá to cenu. Já ač škodovák, tak musím říct, že bych taky volil místo octavie spíš Leona, protože Golf se mi tak nelíbí a Leon je pěkná hračička :-) i když já bych asi při své stylu jízdy a potřebám volil rapida nebo toledo, mě by to stačilo, ale to budu řešit až za pár let, teď mám roomstera rok a ten mi ještě dlouho vydrží.

Jinak by mě zajímalo, co jsi měl s tím turbem, protože u jiných aut koncernu se to u těchto nových TSi už nevyskytovalo.

Ale je opravdu krásný. moc se mi líbí. Šoupni ještě foto interieru. Hlavně ty kola se tam povedli. Koukám, že máš Continental SportContact 5, tak jsem zvědavý, na jejich výdrž vůči dvojce a trojce. Tak přidávej zkušenosti, budeme rádi.

A hlavně ať autíčko dobře a dlouho slouží. Na silnících se Ti vyhybají idioti a na parkovištích u supermarketů taky. přijde mi, že to je s těma lidma pořád horší, jak jsou lhostejní, jestli někomu odřou auto nebo ne.

vikis 14.01.2014  15:49

« krásné auto

Chyběl kroužek těsnění pod turbem, proto to syčení. Prý to mělo prvních pár vozů se stejným motorem. Taky jsem rád, že padla volba na "voňavku" :-) Dneska si nemůže bejt člověk při koupi ojetiny ničim jistej, pokud to nekupuje od známýho.. Jinak Conti držej jak čert a taky sem zvědavej jak dlouho vydržej. Jinak lidi jsou dneska lhostejný ke všemu, kolikrát si ještě bouchnou ze závisti.... 8-s jinak fota budu postupně doplňovat, hlavně ten interiér :-) Jinak děkuju a taky přeju hodně šťastných kilometrů bez nepříjemností :-)

foto Dieselpower525

Dieselpower525 14.01.2014  15:38

Za mna 10 :-)

Pekný Leon, podľa mňa dobrá voľba.
    Najnovšie motory TSI sú, čo sa týka úspornosti a výkonu, za 1 :yes:
    Prajem veľa úspešných kilometrov :-!

foto bajos

bajos 14.01.2014  18:29

FR

To FRko je opravdu krásný navíc ty LED... Už jsem byl autosalonu na předváděcí jízdě. Zkoušel jsem si ho s 1,4tsi 103kw, klidně si ho dovedu představit jako náhradu za současnýho leona 2,0tdi. Pokrok v benzínech je opravdu u vw parádní navíc je současnej leon dost lehkej na to aby to s tou 1,4 bylo krásně svižný auto. Octavii III znám z práce jako vlastní boty a proti leonu to prostě nemá duši. Podvozek jsem si zkoušel taky na 18" kolech a je znát že zadek není naladěnej velký zatěžovaní jako u OIII což prospělo celkovýmu komfortu. Joo prostě paráda závidim a už taky šetřim :-)

vikis 14.01.2014  18:39

« Re: FR

Díky :-) Při váze necelých 1300 kg ta 1.4 fakt stačí :-) Někdy si řikám jestli nebyla chyba si nepřiplatit za ten silnější motor, ale zase sem si řikal, že tak skokovej rozdíl to nebude a na to moje sportování to bohatě stačí :-)

foto poterienko

poterienko 14.01.2014  19:29

Nádhera

Nový Leon je opravdu nádherný. Osobně bych ho nepřirovnal ke Golfu, ale spíše k A3. Led světla jednak vypadají parádně a určitě i výborně svítí. Toto se Seatu hodně povedlo. :yes: :yes:

Jinak samozřejmě blahopřeji ke koupi voňafky, my se sice vydali opačnou cestou (voňafka - ojeté), ale chápu tě :).

foto houmr

houmr 14.01.2014  21:46

hm

gratulujem, casom pribudne tiez pekna recenzia ;-)

colin251 14.01.2014  22:13

Leon

Zdravím. Pěkné auto i recenze. Taky už čekám na svého Leona ST 1.4 TSI 103 kW (FR) :-) Škoda jen, že se k tomuhle motoru nedá objednat automat, to mi bude trochu chybět.

vikis 14.01.2014  22:30

« Re: Leon

Tak ať dobře jezdí ;)

colin251 14.01.2014  22:51

« Re: Re: Leon

Nápodobně. Doufám, že bude ten můj v červený vypadat dobře :-) Byl jsem rozhodnutý pro šedivou, ale prý si ji teď objednávalo hodně lidí. Jen mě ještě mrzí, že se mi nepodařilo objednat panoramatickou střechu, tak snad příště :-) Když budeš doplňovat recenzi, tak si ji s chutí rád znovu přečtu, aspoň mi uteče to čekání. Taky jsem uvažoval co auto a vpodstatě náhodou narazil na Leona ST, ani jsem nevěděl, že se prodává teď od ledna :-) Uvažoval jsem o hodně autech, ale se slušnou výbavou do 500.000,- jsem na nic nemohl narazit a když mi dali na Leona ještě super slevu, tak bylo rozhodnuto.

vikis 14.01.2014  23:13

« Re: Re: Re: Leon

Panoramatickou střechu jsem taky moc chtěl, nakonec když jsem zjistil, že bych si auto začal užívat až příští měsíc, tak jsem si zakřižoval a byl rád, že sem neškrtal dál :-) V první chvíli jsem chtěl taky červenou šíleně se mi líbila už sem tam viděl i ten bílej pruh, pak přišla předváděčka v bílý Nevadě a bylo jasno :-) bílá je bílá, sice se teď šíleně špiní, ale na jaře s ní začnu kouzlit :-)

colin251 14.01.2014  23:24

« Re: Re: Re: Re: Leon

Já měl limit do kterého bych se vpohodě vešel, ale holt mi to nebylo povoleno, že na co prý panoramatickou střechu, když se stejně nahoru nebudu dívat :-) Moji favoriti na barvu byla šedivá, co je na všech prospektech, pak bílá nevada a nakonec ta základní červená. Šedivou jsem vyřadil z důvodu toho, že jich bude jezdit hodně, na bílé mi přišlo, že tak nevyniknou tvary auta, ale jinak je pěkná. Na firmě máme bílou A6, tak mi bílé auto chybět nebude. Nakonec jsem si vzal červenou, protože byla zadarmo :-) a všem se nám líbila. Aspoň jsem si místo barvy objednal navigaci. Nechtělo se mi nic lepit na sklo. Přišlo mi, že Leon má poměrně dlouho palubku a dost skosený okno, tak by se mi tam nechtělo dávat navi.
            Docela koukám, že si chválíš motor. Mě přišla i ta 103kW verze taková líná. Přičítám to ale nezajetýmu motoru. Spotřeba po naší testovací jízdě přes 8 litrů a to jsem na to šlápnul jen jednou a brácha taky jen jednou, tak snad to nebude tak hrozný.

vikis 15.01.2014  12:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Leon

Já sem měl dřív červený auto a tajta základová červená byla stejná, takže sem jí hned zavrhnul :-) Navíc stou bílou se dá v budoucnu pěkně hrát co se týče doplňků. Jinak první věc, kterou sem tam chtěl mít byla taky navigace + příplatkové audio a když už sem tam tak vesele zaškrtával, tak rovnou i paket winter a convenience (nevim jestli sem to napsal dobře). Jinak ta panorama mě na jednu stranu štve, odpadlo by tim polepení střechy a hlavně v létě by auto mohlo běžet bez klimatizace :-)

Jinak ještě k výkonu, ono to jede, ale musíš si tam ještě navolit režim jízdy, já při předváděčce zjistil, že celou dobu tam je ECO a taky to nejelo, pak se tam dal SPORT a auto se chovalo jinak :)

foto H-Karlik

H.Karlik 16.01.2014  22:09

« Re: Re: Re: Leon

Můžu se zeptat, kde jsi objednával a kolik sleva dělala? (%)

Emocionante 15.01.2014  08:41

bílá

Gratulace, já včera objednal Leona ST FR 1.8TSI, původně jsem chtěl červeného ale jak jsem viděl vedle sebe bílého a červeného tak bylo jasno :-) bude taky bílý. Navíc jsem přiobjednal: LED osvětlení interiéru, Media system plus 5,8", paket Convenience, parkovací senzory přední + zadní, LED světla a sedadla alcantara, čekačka je kolem 3 měsíců... :-(

colin251 15.01.2014  09:19

« Re: bílá

Ještě že jsem si vzal červenou :-) Každej bude mít bílou nebou šedou :-) Jinak já konkrétně objednal navíc z výbavy LED světla, Led osvětlení interiéru, zadní boční airbagy, Navi 5,8", convenience paket, winter paket, zadní senzory, přípravu na tažný, prodlouženou záruku o 2 roky, 18" kola, zámek řadící páky.

1.8TSI je fajn motor, krouťák to má stejný jako 103kW 1.4TSI, jen vyšší výkon. Za rok si nechám upravit motor od ABTu a budu z toho mít taky takovu 1.8TSI :-)

No, nemůžu se dočkat. Já mám pro jistotu napsaný přibližný termín dodání 30.4.2014 :-)

vikis 15.01.2014  12:34

« Re: Re: bílá

Kde se dá ten motor upravit? přemejšlel sem, že bych si to nechal navýšit na těch 103 kW možná trošku víc.... :-)

colin251 15.01.2014  09:21

« Re: bílá

Co sleva, byla? Docela by mě to zajímalo :-)

Emocionante 15.01.2014  09:29

« Re: Re: bílá

Kruťák má sice stejný ale objem motoru nenahradíš, navíc jsem si nechtěl motorově pohoršit když 5 let jezdím s 1.8TSI a jsem s ním velmi spokojený. Já tu červenou viděl na živo a vůbec mě to neoslovilo, ale bylo to na Style, FR bude vypadat určitě lepší. Sleva byla klasická co dává importér (-30tis kč) a pak ještě 11% od prodejce, takže super.

colin251 15.01.2014  09:34

« Re: Re: Re: bílá

Tak jasný, 1.8Tsi na tom bude líp než upravená 1.4TSI, ale bude se jí to už hodně blížit. Já to mám jako pracovní auto, tak s tím lítat rychle nepotřebuju.

Jinak já si pohorším určitě, mám 2x přeplňovanou 1.9 TTID s úpravou na 200 koní :)

Mě se fotky Leona FR v červený na netu hodně líbí, na Style verzi bez nárazníků a kol to není úplně ono.

Předpokládám, že jsi kupoval v Praze nebo se pletu? :-)

Emocionante 15.01.2014  09:52

« Re: bílá

No já si taky vlastně pohorším :-) na stávající 1.8TSI mám po úpravě odbržděno 205HP a 296 Nm.
            Já si kvůli barvě objel pár prodejců abych tu barvu viděl na živo a pak jsem objednal tu která mě padla do oka nejvíc.
            Objednal jsem u prodejce na moravě, dal mě nakonec stejné podmínky jak v Praze.

colin251 15.01.2014  10:01

« Re: Re: bílá

Aha, tak mě to přišlo, že jsi byl v Praze, protože tam v jedný prodejně mají vystaveného Leona ST v červený (myslím že zrovna Style) a přesně stejnou slevu jsem dostal i já :-) Psal jsem 4 různým prodejcům a jeden se neobtěžoval odepsat vůbec, další dva nabízeli svorně 5 % a jeden prodejce 11 %. :-)

Jinak já moc ten výkon neřeším, zatím doma je ještě Astra OPC (má úžasnej zvuk a s blow off ventilem i hezky syčí a bez předního katíků pěkně střílí do výfuku) a Audi A6 (má přes 300 koní), takže když budu chtít jet rychle, tak můžu :-)

Emocionante 15.01.2014  10:27

« Re: bílá

Přesně tak v cenách jsou rozdíly, člověk musí pár prodejců obvolat nebo poptat emailem.
                Já už výkon taky zásadně neřeším, dvě malé děti v autě člověka zkrotí, ale zase je potřebné mít výkonovou rezervu na předjíždění :-)

foto H-Karlik

H.Karlik 16.01.2014  22:13

U jakého prodejce?

Emocionante 17.01.2014  09:34

« Re: Re: Re: Re: bílá

těch 11% by měla být údajně maximální sleva, ale je jen při nákupu na firmu na IČO, pokud se auto registruje na rodné číslo tak počítej spíš 7%, záleží odkud jsi, dobří na seaty jsou třeba seatova pyramida průhonice..

colin251 17.01.2014  10:00

« Re: Re: Re: Re: Re: bílá

pro FO by mělo být maximum 8 %, pro PO 11 %. Ale to neznamená, že to dostane každý, to by na tom chlapci asi moc nevydělali (pokud je to opravdu maximum). Já psal 4 prodejcům Seat a až na jednoho všichni nabízeli 5 %.

U Seatu se mi líbí ještě financování přes úvěr. Úrok kolem 7,8 % na 36 měsíců, při složení 30 % ceny z auta.

To například u Škodovky mi podobně drahé auto nabízeli s úrokem kolem 12 % (36 měsíců, zaplatit 30 % z ceny auta).

Abych to shrnul, tak při financování přes úvěr za 3 roky přeplatíme na autě 20.000,-Kč, když započítám bonus LED světel a to je hodně dobré.

vikis 15.01.2014  12:31

« Re: bílá

Mě se červená moc líbíla na fotkách, v reálu to nějak opadlo :-) Já jsem si nechal sériové sedačky, takže kůže + textil... ta éra kdy sem šíleně chtěl kůži je pryč. Alcantaru jsem viděl a ošahal, ale nikdy sem se v tom neprojel tak nevim. Jinak já sem si platil 2 pakety, senzory P+Z, LEDky, media system a audio.... :-)

colin251 15.01.2014  12:39

« Re: Re: bílá

Ty sedačky v alcantaře jsou moc pěkný, sedí se v nich taky dobře (máme podobný právě v Audi). Já je nechtěl jen z jednoho důvodu ... přijde mi, že je mi v nich větší teplo než v koženo/látkových. Navíc ty koženo/látkový jsou moc pěkný, takže jsem vůbec příplatek za ně neřešil.

vikis 15.01.2014  13:11

« Re: Re: Re: bílá

proto sem je taky nechtěl, tajty stačej a podržej taky :-)

Emocionante 15.01.2014  13:34

« Re: bílá

co já mám zkušenost s alcantarou tak je to velmi přijemný materiál, je z toho uplně jiný pocit a že by to jakoby hřálo mě nikdy nepřišlo, takže já je měl jako prioritu hned po LED :-)

colin251 15.01.2014  13:41

« Re: Re: bílá

Ještě že každej chce něco jiného, aspoň nebudou ty auta všechny stejný :-) Jen lituju ty, co si objednali tu šedivou metalízu. Mě v Praze prodejce říkal, že jich teď objednával asi 5 nebo 6.

Emocionante 15.01.2014  13:51

« Re: bílá

To je fakt ale mám strach že 80% podíl barev si rozdělí mezi sebe bílá, červená a šedá :-)

colin251 15.01.2014  14:03

« Re: Re: bílá

Tak to asi jo. Možná bych si vybral i jinou barvu, ale musel bych ty auta všechny vidět vedle sebe. Z obrázků se to nevybírá úplně nejlíp.

Třeba černá vypadá taky pěkně, ale teď mám černé auto a předtím jsem měl šedivý, tak jsem chtěl změnu. Zajímala by mě ta modrá Alor, jak by vypadala na STčku nebo červená Montsant.

Brandon Walsh 15.01.2014  14:07

« Re: Re: Re: bílá

farieb sa netreba báť, čo som si ja vypočul keď som pred 3 rokmi objednal žltého leona, teraz je na čase ho vymeniť a jedine čo počúvam to krásne žlté autíčko nemôžeš predať >:D pri novom leone by som išiel určite do lima zelenej :yes: pri ST táto možnosť asi žiaľ nebude >:-[]

Emocionante 15.01.2014  14:13

« Re: bílá

černou jsem viděl sice jen na klasickém leonu, ale podle mě to auto uplně degraduje, vůbec nevyniknou linky a je takové velmi nepěkné
                    modrou Alor jsem viděl na SC a ta mu pasovala velmi, na ST bych si ji asi představil hůř
                    červenou Montsant jsem viděl jen z neoficiálních fotek a vypadá velmi zajímavě :-)

overnight 15.01.2014  15:40

« Re: Re: bílá

Já zastávám názor, že když je auto krásné, což Leon je, vůbec nevadí jakou má barvu, ale je prostě krásné. Já bych asi volil šedivou metlu, protože Leon není Octavia, nemusí se nikdo obávat, že bude na každém rohu a jestli tam do rána zůstane, u Octavky ano >:D

colin251 15.01.2014  16:53

« Re: Re: Re: bílá

Ona ani ta šedivá není ve skutečnosti zas tak pěkná, jako je na všech těch prospektech. Viděl jsem ji na Leonu ST s výbavou Style a bez těch kol a nárazníků to taky není kdovíjaká hitparáda :-) Auto musí být čisté a svítit na něj slunce, aby to vypadalo, což se mi podařilo zrovna i vidět (to že svítilo to sluníčko), ale jakmile zalezlo, tak nic extra, ale je to jen můj názor. Taky jsem chtěl tu šedivou ze všeho nejvíc. Jak jsem psal už výše, tak prodejce mi sdělil, že jich teď objednal 5-6 kusů. Myslím, že Leona na cestě uvidíme hodně, i když ne tak, jako Octávii.

Emocionante 16.01.2014  09:19

« Re: bílá

Je to přesně tak jak píšeš, šedá je na oficiálních fotkách velmi hezká ale v reálu třeba pod mrakem to zas tak super není, barvu je potřeba vidět na živo. Já tak z mého favorita červené dospěl přes šedou až k bílé :-) Ale věřím že spousta lidí objednává auto jen podle katalogu aniž by ho viděli v té konkrétní barvě na vlastní oči.

foto rapper

rapper 15.01.2014  10:21

moc hezké

Leon je překrásné auto. V reálu je ještě hezčí než na fotkách a zvlášť když máš možnost, jak píšeš, porovnat vůz s ostatními hatchy naživo, tak je jasno. Kombinace bílé s úpravou Formula Racing a full LED nemá chybu, ale trochu bych váhal mezi pětidvéřkem a sportovněji vyhlížejícím Leonem SC.

vikis 15.01.2014  12:20

« Re: moc hezké

Je to krasavec :-) Já jsem moc neváhal, SC se mi zdálo takový, no já nevim, klasika se mi zamlouvá víc :-) Jinak bílá byla jasná volba, chtěl jsem červenou, ale pak když jsem jí viděl naživo, tak vypadala vcelku stejně jako jsem měl dřív na MCV a to sem prostě nechtěl :-) ;-)

foto mirastr

mirastr 15.01.2014  16:05

LED vs. xenon

Docela by mně zajímal názor na LED vs. xenonová světla? Osobně si myslím, že ty LED se za deště ztrácí a xenony svítí i za normální počasí o něco lépe. Mohl jsi to porovnat?

overnight 15.01.2014  16:53

« Re: LED vs. xenon

Nejsou xenony jako xenony. Hodně se liší... xenony může mít i majitel Felicie, který si tam dá xenonovou žárovku. Problém xenonů je, že postupem času ztrácejí svou svítivost, záleží také na výrobci, tedy krom stáří na tvaru, typu světla. To se takto všeobecně nedá říci, že je lepší to nebo ono. Zato kdyby šlo o ekonomičnost, tak je jasným vítězem full LED technologie, která má nejen nižší spotřebu paliva, ale vydrží mnohonásobně déle, prakticky navždy. Světlo z Led světel je navíc přirozenější a mají opravdu nezaměnitelný vzhled. Rozhodně nebudou horší než běžně montované xenony.

vikis 15.01.2014  21:02

« Re: LED vs. xenon

No porovnat můžu :-) Moje auto mělo klasické halogeny, dále jsem často využíval Q7 s bi-xenony a teď LEDky...
      Když přesednu do svého starého auta, tak bych pořád musel jezdit na dálková, aby se to LEDkám vyrovnalo v klasickym módu.
      Pokud bych měl porovnat světla z Q7 a Leonu, tak musim brát vcelku potaz i na to jak vysoko ty světla sou a abych se přiznal, tak v potkávacim režimu Q7 svítí o trošičku líp, akorát mi nesedí přechod světlo x tma v horní části kužele, což LEDky maj vcelku plynulejší, navíc při použití světelné houkačky (čti: klasické prbliknutí) se to rozvístí zbytek ledek, který normálně nesvítí. Zatímco při použití dálkových světel se ti k těmto diodám, celý kužel přizvedne.
      Co musim LEDkám nechat je to, že se s nima v noci dobře jezdí, dobře se v nich kouká. V dešti bych to srovnal s bi-xenonama, akorát co je pravda, že kolikrát lidi začnou blikat když se snášíš z horizontu :-)

foto Delfin2

Delfin2 16.01.2014  10:07

leon

Gratulujem a prajem veľa šťastných km. Leon je krásny a v bielej rozhodne naj :yes:

vikis 16.01.2014  10:13

« Re: leon

nemůžu jinak než souhlasit..... :-) Tobě taky hodně šťastných km ;)

foto 2ndLife

2ndLife 16.01.2014  22:34

Leon ST

Zdravím,

gratuluju ke krásnému Leonu. Taky o něm hodně uvažuju. Jsem na vozíku a čekáme mimčo - potřebujem kombíka takže jsem netrpělivě čekal na ST. A byla to láska na první pohled. Chci automata a benzín, takže půjdu do verze 1.8TSI s DSG - trošku mě mrzí absence automatu u 1.4 a o 1.2 jsem vůbec neuvažoval. Koukal jsem, že se tu hodně řešily barvy, já osobně zrovna uvažuju o tý modrý Alor. Viděl jsem ji na SC a nemohl jsem z tý barvy spusiti oči, vedle bylo v černý a ta modrá mi k tomu autu prostě seděla mnohem víc. Je fakt, že se trošku bojim jak to bude vypadat na tom ST, ale myslim, že neprohloupim. :-)

vikis 17.01.2014  23:23

« Re: Leon ST

Zdravim, děkuju... :-) taky to byla láska na první pohled, jinak ta modrá je opravdu hezká a myslím že na ST bude vypadat taky dobře, samozřejmě, že po zadání do výroby přijdou obavy, ale až to bude stát doma, tak budou pocity jiný ;) benzín určitě bude dobrá volba, celou dobu jsem jezdil naftou a po tajtý zkušenosti nic jinýho než benzin chtít nebudu :-)

foto 2ndLife

2ndLife 18.01.2014  11:28

« Re: Re: Leon ST

Taky jsem si říkal, že až se to zadá do výroby tak si budu škubat vlasy jestli jsem něco neudělal špatně, ale až tu káru uvidim tak to bude úplně něco jinýho. Ve čtvrtek si ho zase jedu okouknout a dát zkušební jízdu. Už se těšim jak malej.
        Pro mě to teda bude neskutečnej skok. Bude to moje druhý auto, první jsem měl Corsu C 1.2 55kw, takže tohle bude nebe a dudy. Doufám teda, že to klapne. Jsou omezený finance, mám tedy nárok na nějakej příspěvek, ale jelikož nejsem hnědočech tak mam obavu jestli mi vůbec něco daj. Tím, že pracuju si vlastně sám sobě škodim, protože tim se ten nárok snižuje, že bych asi měl mít víc peněz, což se nějak neprojevilo. >:D
        Každopádně ti přeju mnoho šťastných kilometrů a žádný poruchy.

michalpneu 18.01.2014  11:34

FB

Jen info. Na ofigo fb stránce Seat Česká republika máš na titulce odkaz na macz přímo na Tvoje autíčko. Jakožto motivace ke studiu :-)

woody-alien 19.01.2014  09:28

Auto Anex ???

Tak trochu jsem vyčetl mezi řádky, že jsi z Děčína (nebo okolí). Pokud se nepletu, kupoval jsi Leona u Auto Anex ? Jak bys je zhodnotil ? Mám s nimi zatím zkušenost jen ohledně VW a tam si mě tedy moc nezískali.

vikis 19.01.2014  11:41

« Re: Auto Anex ???

Ano jsem z okolí Děčína a auto bylo zakoupeno přesně tady. Toto auto bylo jako třetí co jsme u nich zakoupili. Nejdříve to byla VW T5, pak Q7 když ještě dělali AUDI a teď právě Leon. Jelikož až u tajtoho auta jsem byl F2F, tak bych to zhodnotil takhle. Přístup ve chvíli kdy jsme přijeli na předváděcí jízdu tak tam nikdo nebyl, naštěstí nás tam pustil majitel. U prodejce mi přišlo, že o tom autě moc neví, nebo nechce vědět, protože sem na všechno odpovídal sám. (ten už tam teď ani není) Zapůjčení vozu řekněme bez problémů, ale za poplatek... Ale to se snad i dá vzít, když nestačili vyrobit auto, tak to není problém autosalonu a já už nutně auto potřeboval.. Předání se táhlo, jednou to byla moje vina z časových důvodů, pak už se to motalo jenom kolem papírů, který nebyly a ikdyž už sme tam byli na druhej pokus tak sme stejně čekali, než to daj všechno dohromady a to sme vesměs přijeli před zavíráním a to už sme mohli přijet po obědě.... ;-\ Při svolávačce mi v servisu něčim škrábli kufr.. není to moc vidět je to malinký, ale na tom autě to prostě je... Když půjde vše podle plánů, tak tam asi v létě zajdem znova koupit další auto... uvidí se, jelikož ve městě postavili další autosalon VW... :-! Ještě když zajedu do minulosti, tak sme tam tenkrát v dobrý vůli pučovali Q7 na víkend, že si jí chce někdo projet ve výsledku nám jí vrátili s najetýma 500 km a od tý doby blbne převodovka... Takže nikdo neví co a proč... takhle bych to asi shrnul..

woody-alien 19.01.2014  12:06

« Re: Re: Auto Anex ???

Hmm, no takže tak nějak to odpovídá mým zkušenostem. Když jsem tam zjišťoval Golfa, byli samá ochota ale jen pokud se týká skladovek. Ani mě nenechali pořádně vysvětlit moje požadavky, že prý je Golfů málo a že by mi snad nějakýho sehnali ve skladovkách. Jako bych mi prokazovali milost. Později jsem chtěl pro manželku malý auto s automatem a ptal jsem se na Up!. Prý je objednaná předváděčka a hned jak přijde, že mi zavolaj a zase to samý - ještě než jsem auto vůbec viděl, tak už mě cpali do tý předváděčky a číslili mi slevu. Pak se nikdo neozýval, tak jsem volal sám, co s tím Up!em je a oni - jééé, pane, ten už je prodanej, my na vás zapomněli. Tak jsem si pro sebe řekl - s váma se ještě někdy budu zabývat, vy volové, a víc jsem tam nepáchnul.

Novej salón VW ve městě ? To je pro mě novinka, kde to je ?

foto Clier

Clier 19.01.2014  12:32

« Re: Re: Re: Auto Anex ???

,,tak sme tam tenkrát v dobrý vůli pučovali Q7 na víkend, že si jí chce někdo projet ve výsledku nám jí vrátili s najetýma 500 km......"
          Ty jsi vzal svoje auto (respektive spíše tvůj otec) a půjčil si ho cizím lidem aby se svezli?? :-O :-O

woody-alien 19.01.2014  14:15

« Re: Re: Re: Re: Auto Anex ???

K tomu mám docela úsměvnou historku. Když jsem měl Mondeo (2.2 TDCI 147kW s automatem) asi dva měsíce, požádal mě můj prodejce, jestli by se s ním nemohl jeden zákazník projet. Že je tahle konfigurace docela vzácná a že by ji chtěl zkusit. Ovšem, nejednalo se o to, že bych jim půjčil auto na víkend, ale že bych ho svezl, případně bych ho nechal chvíli řídit. K tomu bych byl možná ochotnej, ale udivilo mě, že řekl "ten 2.2 diesel s dvojspojkou". A já mu povídám: Vždyť jste mi to auto prodával, tak snad víte, že k tomuhle nafťáku se dává HDM automat Aisin a ne dvojspojka Powershift. No, koukal trochu zaraženě a pak řekl: No jo, vlastně. ;-) Tak z toho sešlo.

foto Clier

Clier 19.01.2014  17:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Auto Anex ???

nejsem nějaký hamoun, ale nevím zda bych prodejci kývl na nějakou ukázkovou jízdu pro budoucího kupce.... >:D :-!

vikis 19.01.2014  18:31

« Re: Re: Re: Re: Auto Anex ???

Když my jsme dobrosrdečný >:D potom když si zavolali, jestli by si nemohli pučit auto a že by zkusili vyměnit řídící jednotku mezi stejnejma Q7 jestli ta druhá funguje, tak tam táta stál celou dobu a koukal jim pod ruce >:D .... Jinak cizí lidi.... On tam právě táta pár lidí zná :-) ale pro dobrotu na žebrotu..

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 19.01.2014  13:11

« Re: Re: Re: Auto Anex ???

Otevřel tady Gerhard Horejsek novej autosalon VW, je to vedle jeho autosalonu škoda. Naproti poště, případně po cestě do Kauflandu. Jinak servis nemá Anex špatnej, opravovali mi tam jak superba, tak octávku a vždycky to bylo v pohodě, jen co se týče ceny oleje při garanční prohlídce se mi protočily panenky. S prodejem však zkušenost nemám.

woody-alien 19.01.2014  14:06

« Re: Re: Re: Re: Auto Anex ???

Aha, pro oči člověk občas nevidí. ;-) Tak to má Anex konkurenci doslova za rohem.

vikis 19.01.2014  18:25

« Re: Re: Re: Auto Anex ???

hned vedle Horejska, tak hned vedle Škodovky.... ;-) Jinak mě taky chtěli dát tu skladovku, ale nakonec sem si to udělal podle sebe.. Tu předváděčku nakonec koupila známá :D

Verny_2013 19.01.2014  12:28

Leon Versus golf

Ahoj, přidávám se ke gratulantům. Auto je opravdu moc pěkné a musím uznat že vnější design je chytlavější a emotivnější než u Golfa. Naopak interiér se mi u Golfa líbí o fous víc. Co mě ale překvapuje tak jak popisuješ ten komfort jízdy i na 18 kolech. Já mám standartní 15, na 16 je komfort ještě OK ale 17 už nejsou nic moc a 18 si u golfa nedovedu moc představit a to mám vzadu víceprvek.

colin251 19.01.2014  12:39

« Re: Leon Versus golf

Já jezdil předváděcí FR s 17" kolama a přišlo mi to měkčí nebo minimálně stejně tvrdý jako standardní A6 se 17" kolama. Takže pro mě je to ok. Záleží na tom, co jsi zvyklý řídit.

vikis 19.01.2014  18:28

« Re: Leon Versus golf

to auto je tvrdý, ale já sem zvyklej z Q7 kde máme "dvacítky" takže je o chlup tvrdší a mě to moc nevadí :-) jinak já byl tenkrát na premiéře Golfu a prostě mě se to auto né nelíbí, ale je takový.. jak to jenom popsat... tenkrát by to moje volba asi nebyla... a když přišel Leon, tak bylo vcelku hotovo :D

colin251 19.01.2014  18:59

« Re: Re: Leon Versus golf

Každý to cítíme jinak :-) Jak už jsem psal výše, střidam A6, Saab 93SS Aero a Astru Opc, takže pro mě je to měký. Q7 jsem neřídil a je přeci jen starší než poslední A6, takže nedokážu posoudit, jak je na tom podvozkově.

vikis 20.01.2014  14:33

« Re: Re: Re: Leon Versus golf

přesně tak :-) každej to v pozadí cejtí jinak a každýmu je příjemný něco jinýho :-)

colin251 26.01.2014  22:43

Zimní pneu

Měl bych dotaz Vikisi. Jaky rozměr zimních pneu je podle TP u Leona? Asi budu muset ještě koupit zimní pneu, až mi dodají auto. Díky.

vikis 27.01.2014  18:41

« Re: Zimní pneu

Podel TP 195/65 R15, 205/55 R16, 205/50 R17 nebo 225/40 R18 :-) Vlastně klasika od VW Group.... Teď právě shánim zimáky, protože zima nakonec fakt přišla :-(

michalpneu 27.01.2014  19:10

« Re: Zimní pneu

Jen bacha na to, ať vyberete správně. Ty údaje sedí, ale pokud chcete kupovat celá kola menší než máte na autě nyní, tak pozor, aby se tam vešli. Mezi 17 a 16 problém není, ale ty 15ky už jsou problémové, protože u některých motorizací jsou větší brzdové kotouče a 15" disk kolem třmenu neprojde. Zatím jsou to všechno nová auta, ale včera jsem prodával panovi pneumatiky na Leon 1,4 TSi, akorát červeného a on 15ky v TP vůbec neměl, protože by se mu tam nevešli. Cvičně jsem tam zkusil přiměřit 15 disk a fakt by tam neprošel, protože měl větší třmeny.

Colin - počkal bych teda, až budeš auto mít, protože zatím jak jsou ty auta nový, tak to zatím nejde na 100% říct na jaký motor co se vleze.

vikis 27.01.2014  21:15

« Re: Re: Zimní pneu

taky proto se mi ty 15" v tom techničáku nezdaj, protože 1.4 TSI ty brzdy prostě větší má a proto koukám akorát po 16"... auto teď stojí dokud nebudou gumy, nebo ten sníh nesleze :-( jinak teď koukám do prospektu a všechny verze by měli mít stejně velký P+Z brzdy krom 1.8 TSI... ale od 1.4 TSI píšou nejmenší rozměr 16" pro benzin u nafty to je od 2.0 TDI ;-)

foto Bully-

Bully_ 27.01.2014  21:28

« Re: Zimní pneu

Aby se do 15" rafku nevesly nejake brzdy, musel by mit zmineny Leon vpredu brzd. kotouce o prumeru aspon 300mm. I kdyz se muze vzacne najit i kombinace, kde tahle obecna poucka neplati (viz 2. odstavec). Do tech patnactek se vejdou kotouce 285mm. Bezne se to tak na auta davalo, jeste pred soucasnym trendem cpat na kazde auto uz z vyroby co nejvetsi litaky. Povoleny a homologovany rozmer je potom jina vec, musi ti to sedet s TP.
            Co se tyka brzdovych trmenu- o pouziti kol s nejakym prumerem v palcich trmeny nerozhoduji, spis muze byt problem s tvarem paprsku a ET. Pak se totiz (vyjimecne) nevejdou "na sirku". Za bezpecnou a povolenou vzdalenost mezi trmenem a paprsky kola se povazuje 5mm.

colin251 27.01.2014  23:21

« Re: Re: Zimní pneu

Ještě takovej všetečnej dotaz, nejsou náhodou pro zimní jiný rozměry než pro letní? Nezdá se mi ten rozměr 225/40 R18, to jsou klasiky letní ne? :-) Kdyby v techničáku byly zimni 205/55 R16, tak do těch bych šel, 15 " na takový auto ne, to je hnus :-) Nepísnul by jsi mi ještě rychlostní index a index zatížení, jestli jsou ty 16" zimní? Díkec

Emocionante 28.01.2014  10:34

« Re: Re: Re: Zimní pneu

Ty 225/40-18 můžeš dát klidně i zimní, záleží jen na tobě. Všechny pneu které máš v TP můžeš dát jak zimní tak letní - je to zcela na tobě. U některého rozměru v TP ovšem může být poznámka M+S, tzn. že takový rozměr jde použít jako zimní i s řetězy, platí to ale prakticky jen u rozměrů 17"+. Nejčastěji se používá na léto klasika 18" a 17" a zima 16", 15" jsou v menšině. Já mám léto 18" a zimu 16" a u nového ST to udělám asi stejně.

colin251 28.01.2014  14:15

« Re: Re: Re: Re: Zimní pneu

Aha, tak díky za informaci. Já si vždycky myslel, že můžu použít ty zimní pneu, u kterých je v TP právě to M+S. Aktuálně mám na svým Saabu letní 18" a zimní 17" (oboje liťáky). Na STčko objednaný letní 18", ale asi mi přijde auto někde kolem dubna a to ještě pravděpodobně bude sníh, tak nevím, jestli přezout na zimní 18" (nekoukal jsem, kolik stojí, ale moje aktuální zimní 17" mě jedna pneu stála cca 4500,-, takže bych se nebál, že by 18" byly nějak dražší) a nebo koupit nějaký 16" + plecháče (ale to vypadá na autě hrozně). :-)

vikis 28.01.2014  11:59

« Re: Re: Re: Zimní pneu

Ty 18" sou i zimáky :-) koukal se na ně po internetu, akorát když sem viděl tu cenu, tak mi přišlo lepší koupit 16" na plechu, zaprvé si nepodrbu někde liťáky, stejně pudou do barvy a u toho plechu to je přece jenom jedno. jinak všechno sou obě varianty, akorát pozor u výběru disku, sou tam trošku jiný parametry, než co jsou klasicky na koncern :-) jinak do 205/55 R16 asi pudu, sou vcelku přijatelný a na internetu jich je hromada..

colin251 28.01.2014  14:17

« Re: Re: Re: Re: Zimní pneu

když by se ti hodně chtělo a našel si chvilku, zkus dopsat u těch 205/55 R16 rychlostní index a index zatížení, ať vím po který pneu se přímo koukat.

Jinak ty ještě nemáš přezuto, kde bydlíš, ve Španělksu? :-)

Emocionante 28.01.2014  14:23

« Re: Zimní pneu

index nosnosti bude klasických 91 a rychlost je u zimních zcela jedno, takže bud T, H nebo V, cenově jsou nejdostupnější T nebo H, mě přijde ST na přelomu března/dubna tak doufám že zimní pneu budu řešit až na podzim :-)

colin251 28.01.2014  14:57

« Re: Re: Zimní pneu

a kdy jsi ST objednával, že ti přijde březen/duben (to si musel hned někde v prosinci)? Já bych právě nepodceňoval ty indexy, nerad bych se při nějaký bouračce dohadoval s likvidátorem, že jsem měl jiný pneu, než mají na autě být a proto mi třeba taky nic nedaj :-) Když je ten index vyšší, tak by to nemělo vadit, ale kdyby byl nižší, tak by mohl být problém. Jsem paranoik co :-)

Jinak rychlostní index není úplně jedno, když pak třeba jedu někde opravdu hodně rychle a měl bych tam pneu s Tčkem, tak by mi to taky nemuselo stačit (u Leonou teda asi jo) :)

Emocionante 28.01.2014  15:12

« Re: Zimní pneu

objednával jsem v druhém lednovém týdnu a dodání má být za 8-10 týdnů, takže by to mohlo být v druhé půli března, ale nějak to nepřeceňuju, zájem o leony je velký a fabrika je vytížená takže se to může klidně opozdit. Index nosnosti bude určitě 91, index XL tedy 94 mají jen opravdu těžká auta. U rychlosti je to skutečně jedno, pokud použiješ nižší než je v TP tak si zadáš do palubního počítače v sekci zimní pneu max. rychlost třeba těch 190 u T a žádný strach z pojišťováků, dělám do pneu už nějaký pátek takže tak :-)

colin251 28.01.2014  20:32

« Re: Re: Zimní pneu

Taky jsem objednaval v 2. lednovém týdnu. Jen dodání by mělo byt 10-12 týdnů a ve smlouvě je termín 30.4. :-)

vikis 28.01.2014  22:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Zimní pneu

Co bych dal za Španělsko... :-) K autu mi zimáky nedali a když se zima furt neblížila tak jsem to neřešil... sem prostě jako silničáři, v lednu mě zaskočí sníh.... >:D Ikdyž pořád lepší jezdit na novejch letních, než na zimních někde z kauflandu za dvě stovky :-) dřív se jinak prostě nejezdilo... vim, že teď budu za piráta a nezodpovědný hovado, ale když člověk jezdí s vědomim, že tam ten letňák je tak se na mokrý silnici skoro nic stát nemůže :-)

colin251 09.04.2014  21:19

Sklápění zrcátek

Zdravím. Měl bych na tebe jeden dotaz. Když zamkneš auto, sklopí se ti automaticky zrcátka?

vikis 13.04.2014  14:15

« Re: Sklápění zrcátek

No automaticky to není :-) musíš dýl podržet tlačítko zamykání jako kdybys chtěl dovřít okýnka :-) já sklápim takhle pořád ;-)

colin251 13.04.2014  14:30

« Re: Re: Sklápění zrcátek

A já jsem si myslel, ze jsem za to na to nepřišel. No škoda, ze to nejde samo po zamknuti. To s tím dlouhým podrzenim jsem věděl, moje předchozí auto to mělo stejně.

foto Endroo

Endroo 31.03.2015  11:47

pochvala

Krásné auto. Barva, světla, kola...super kombinace.