Volkswagen Golf (2010)

12.2.2011

Po té, co mi pomalu, ale jistě, začaly docházet nervy s mým autem, do kterého jsem neustále jen dával peníze za opravy, jsem se rozhodl pro změnu...…

Volkswagen Golf VI (radekoo)

Jetty 12.02.2011  21:40

palubní počítač maže data po dvou hodinách na krátkodobém režimu (svítí 1). Pokud tě zejímají dlouhodobé hodnoty, přepni si ho PC na dlouhodobý režim (2). Oboje data se zaznamenávají nezávisle na sobě, takže můžeš sledovat jak data jednotlivých jízd, tak dlouhodobá. Přepíná se to tlačítkem reset (krátkodobým stiskem, pokud ho podržíš déle, tak vyresetuješ data daného režimu). Možná to ale víš ;-)
    Jinak přeju ať slouží, spotřeba ještě klesne po zajetí motoru. Mě postupně padala až po zhruba 25tis km :-)

radekoo 12.02.2011  21:46

« Re: Ahoj,

Ahoj jj to vím, jen nechápu proč když jedu 400 km a pak druhý den zpět tak tam mám jen celkovou... Škoda že si to člověk nemůže mazat sám, tak jak potřebuje, ale díkes ;-)

Jirka90 12.02.2011  21:42

Volkswagen

Škoda, že tenhle motor nedávaj i do Fabie. I když 1,2 TSI 77kW co mam já jede taky pěkně. Jinak auto docela pěkný až na to, že je to VW což není moje oblíbená značka.

radekoo 12.02.2011  22:00

« Re: Volkswagen

Tak kup RS... >:D Mám oblíbenější značky než je vw, ale musím vybírat na to na co mám... Zvláštní, vlastníš fábii a nemáš rád vw... :-O

Jirka90 12.02.2011  22:09

« Re: Re: Volkswagen

Jo koncern já vim. Ale Škoda aspoň zní česky a vyráběj jí češi (jsem vlastenec >:D ). Na RS nebyly peníze a automat mi taky moc nevoněl. :-) Jinak by mě fakt zajímalo, jak ta 1,4 TSI jede. Musí to bejt opravdu živý. :-) A kolik má VW VI pohotovostní hmotnost? :-)

Jetty 12.02.2011  22:20

« Re: Volkswagen

Kdyby jsi byl opravdu vlastenec, koupíš si Favorita >:D Na té Fábii (vlastně všech současných škodovkách) toho moc českého není >:D
          Nemyslím to ve zlým 8-s

Jirka90 12.02.2011  22:24

« Re: Re: Volkswagen

Favorita bych si koupil, kdyby mi nezáleželo na životě. >:D

radekoo 12.02.2011  22:25

« Re: Re: Volkswagen

Tuším že 1250kg 1.4 TSI 90kw, ale jistej si nejsem... Tak parametry to má podobný jak octa ve 2.0 TDI... A faůůů vééé ti nezní česky >:D

Jirka90 12.02.2011  22:29

« Re: Re: Re: Volkswagen

No popravdě moc né. I když... >:D

radekoo 12.02.2011  22:33

« Re: Re: Re: Re: Volkswagen

Tak vidíš. A už jsem taky vlastenec >:D

Jirka90 12.02.2011  22:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Volkswagen

No počkej. To ale ještě musíš přepsat název auta. Místo Volkswagen Golv VI na faůůů vééé Golf VI. >:D >:D

radekoo 12.02.2011  22:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Volkswagen

dyť to tam je >:D

white label 12.02.2011  22:39

« Re: Volkswagen

Jo, u 3dveř. je to 1290 kg a po odečtení 75kg (68kg řidič + 7kg zavazadla) zústane 1215 kg pohotovostní hmotnosti (+ nadstand. výbava).

Jirka90 12.02.2011  21:45

A k hodnocení. Doplň fotky a recenzi a zvednu ho. Jinak díky za pomstichtivé sražení mého. ;-)

radekoo 12.02.2011  21:52

« Re: Hodnocení

Já nikomu nepotřebuju srážet hodnocení. Komu se auto líbí, komu se líbí fotky a komu recenze ať si dá hodnocení jaké chce a to jak u mého, tak u tvého auta... Nemusím mít na tvé auto stejný názor jako ty. A o tom to přece je. Ať ti fabina slouží a ať máš to nejvyšší hodnocení Ti přeju >:D

Mathes25 12.02.2011  23:02

« Re: Re: Hodnocení

hmm ty máš riadnu odvahu dať mi za fotky 9 ked ty tam máš pár fotiek zašpineného auta....

radekoo 12.02.2011  23:23

« Re: Re: Re: Hodnocení

Normálně jde z tebe strach >:-[] promiň že jsem ti dal hodnoceni 10,9,10 >:D ...A zrovna teď není počasí na to někde dělat fotky, až to umyju napíšu :-D

Jirka90 13.02.2011  00:48

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

No hodnocení od tebe je trochu zvláštní ale co se dá dělat. >:D

radekoo 13.02.2011  12:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Co je na něm zvláštní? Jen nechápu proč mi někdo píše že mám odvahu, když mu dám hodnocení, 10,9,10... Mě na tom nic strašnýho nepřijde...

Jirka90 13.02.2011  12:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

No mě si dal 7, 8, 8. Nevim no. Doufám, že sis tu recenzi aspoň četl a prohlíd si fotky. :-)

radekoo 13.02.2011  12:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Recenzi jsme četl, dobře za foto jsme ti mohl dát 9, ale jinak si stojím za svým...

Jirka90 13.02.2011  12:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

No vzhledem k tomu, že uživateli Peťan Mtbs si dal za fotky devět a mě osm. No budiž. Jestli sis tu recenzi opravdu přečet a prohlíd si fotky tak nic nenamítam. Je to tvůj názor. :-)

Jetty 13.02.2011  12:43

« Re: Hodnocení

Ježíši neřeš tady blbosti ohledně hodnocení - tím spíše, když jde o 1 bod :no: Já ti dal za fábii 10b, ty mě za Jettu 9b a taky se z toho nepo >:D

radekoo 13.02.2011  14:11

« Re: Re: Hodnocení

Hlavně jde v prvním případě o to, aby jsme pomohli ostatním při výběru auta... a podělili se s ostatními, nějaký bod dolu a nohoru jsou až na druhém místě. Pro někoho kdo má felicii je pro něj auto vším a tak si ho váží na 10 bodů a nikdo z nás mu to nevyvrátí(a já osobně ani nechci). Vem si že jsem tu recenzi dával včera a stáhnul fotky z mobilu, co mám napsat když mi dá Miisha24 za fotky 6 b., když recenzi tu má na auto víc jak rok a ty fotky... no sorry :-D. Ale neřeším to... Zkus to taky Jirka90

Jetty 13.02.2011  18:58

Moje řeč :yes:

Thomasino 13.02.2011  21:51

Pěkné auto, dobrý výběr motoru :-) Jen škoda té krátké recenze a pár fotek :-(
                          Proč si zatím auto neskryješ a nejdříve vše pořádně nedoděláš? :-(
                          Zatím nehodnotím, auto by si zasloužilo více... Časem mrknu zda doplníš...

radekoo 16.02.2011  03:33

« Re: Re: Hodnocení

Děkuji... Ani nevím, že to jde skrýt :-O Tak během měsíce to napravím ;-)

foto wikinko

wikinko 12.02.2011  21:49

pal. pocitac

pal. pocitac ma dva rezimy, ten prvy sa maze po dvoch hodinach, ten druhy sa maze tusim az po 10tisic km. stisni packu zospodu, je tam knoflik, a prepina sa nim rezim pal. pocitaca, resp. ked ho podrzis, tak oba rezimy vynuluje.

radekoo 12.02.2011  21:53

« Re: pal. pocitac

To já chápu >:D . Ale zajímá mě průměrná spotřeba po cca 5000km a ne po 800km a s tim nic neudělám...

Jetty 12.02.2011  22:00

« Re: pal. pocitac

Hochu mám pocit, že stím nic neuděláš v žádném autě. Navíc většina má jen ten dlouhodobý, nic víc, takže já to beru spíš jako plus ;-)
        Jinak škoda těch bixenonů, jednak vzhledově dost povýší auto a jednak to osvětlení v noci se nadá vůbec srovnávat. Já zezačátku po přechodu z klasických světel zapomínal rozsvěcet dálkové >:D Z osobní zkušenosti bych radši oželel parkovací senzory a tempomat (ten se dá navíc jednoduše aktivovat přes elektroniku sloupku žízení, akorát musíš koupit páčku blinkrů s jeho ovládáním). Ale to je můj názor, čus ;-)

radekoo 12.02.2011  22:09

« Re: Re: pal. pocitac

jj, no tak hold s něčím se budu muset smířit, si to budu psát na papírek >:D ... Bixenony jsou bomba věc, ale ja ten tempomat se senzorama měl za (tuším) 16000kč a bixenony jsou za 33000kč. Byly by na tom i tři pismena, kdybych na to měl- třeba GTI >:D

Jetty 12.02.2011  22:14

A já myslel že SDI >:D >:D >:D Jasná věc, vždycky je to o penězích :yes:

radekoo 12.02.2011  22:28

« Re: Re: pal. pocitac

Škoda, že není v nabídce, jinak by mi vrtalo hlavou jestli jsem neudělal chybu :no: :yes:

Jetty 12.02.2011  22:36

« Re: pal. pocitac

Dík za hodnocení, dal jsem taky 3x10, vzhledem k tomu, že máš auto krátce (myslím, že pro začátek to stačí, hlavně když mrknu na ostatní nováčky :-)). Ale počítám s rozšířením a doplněním recenze, za čas to znovu zhodnotím :yes:
                Jinak přeju ať ti auto dělá radost :-)

Mathes25 12.02.2011  22:44

« Re: Re: pal. pocitac

ja som si na to zvykol skôr mi vadí že ked je teplota pod 4 stupne a naštrartujem tak na palubnom počítači sa mi objaví vonkajšia teplota aj ked som tam mal pri poslednej jazde navolené niečo iné. Inak ja mám práve to polo nad čím s rozmýšlal aj s tým motorom 1,2 tsi čo si skúšal :D. Som velmi spokojný a velkosťou mi polo tiež stačí

radekoo 12.02.2011  23:03

« Re: Re: pal. pocitac

I já děkuji >:D ... budu se snažit, ale jak sám víš po 5000km se těžko něco velkosáhle hodnotí, jako třeba podvozek , když je zima a mám tam 195 na plechách >:D . Děkuji a i tobě přeji ať ti auto slouží. Až bude jaro a alu z SDI >:D tak sem hodim fotky nafocený fotákema a ne mobilem ;-)

radekoo 12.02.2011  23:05

« Re: Re: Re: pal. pocitac

Tak polino je krásný auto a s tímhle motorem fakt pecka... já mám teplotu na pc pořád, jestli je +10 nebo -10... Tak nevím... Ta 1,2 TSI se jim fakt povedl... ;-)

Mathes25 12.02.2011  23:10

« Re: Re: Re: Re: pal. pocitac

nie asi si ma nepochopil.....napr. dokončíš jazdu a na pc máš navolenú spotrebu a na druhý den ráno ideš do práce a naštartuješ a je okolo nula stupnov tak automaticky pc prepne ukazovatel zo spotreby na teplotu bez toho aby si ty niečo robil

radekoo 12.02.2011  23:23

« Re: Re: Re: Re: Re: pal. pocitac

Já jsem tě pochopil, jen raaguju na to co dělá pc v golfu, nevím co dělá v polu >:D

Jetty 13.02.2011  00:04

« Re: pal. pocitac

Přesně tak, u Golfu, Jetty, Passatu atd, je teplota neustále na displeji PC, jako trvalá položka (stejně jako třeba najeté km, atd) nepřepínáš ji v nabídce... mrkni sem [odkaz] . Proto se PC nemůže přepnout na teplotu, jako u Pola ;-)

Jirka90 27.03.2011  19:52

Přehodnocení

Nemusíš hned oplácet. :-) Až doplníš fotky a recenzi tak to zvednu. :-)

radekoo 30.03.2011  01:43

« Re: Přehodnocení

Ty ze sebe nemusiš dělat ... Až si koupíš jiný auto a dostaneš rozum, pak ti ho taky zvednu >:-[]

Jirka90 30.03.2011  20:21

« Re: Re: Přehodnocení

Já a dostat rozum? To nehrozí. >:D Nemam rád auta, který splívaj s davem. Ten tvůj Golf nejni špatnej. Má výbornej motor. Jen by mně osobně vadilo, že když bych ho zaparkoval někde na parkovišti, tak spline s ostatníma autama. Já i když mam jenom Fabii, tak budí mnohem víc pozornosti, protože se aspoň něčim odlišuje a to je to co mam rád. Nesplívat s davem. :-) A aspoň ty fotky bys doplnit moh. Vyfotit jak vypadaj sedačky a tak. :-)

radekoo 30.03.2011  21:27

« Re: Re: Re: Přehodnocení

Já na parkovišti neparkuju >:D ... Mě je jedno jestli splyne, nebo ne... Kdybych nechtěl splynout s davem koupím rocco(prostě normální golf VI). Fabii ohodnotiš na 10 a golfa na 6( předesílam auto, ne recenzi či fotky)... Jo máš pravdu za fabii se otáčejí davy a říkají si to je super barva a kára, takový disproporčně vyvážený auto- prosimtě, neblouzni :-D( nemáš Ferrari) ... Nechces splývat s davem a koupíš si fabii? Jo vím, vše spraví barva :-D... No nic alespoň si mě pobavil... Sedačky jsou hezký >:D

Poustnik 30.03.2011  22:36

Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

protože mě to auto akosi nechává chladným, ale zaujalo mě, jak tady Jirka90 argumentuje..... >:D Takže přestože recenze je zatím o ničem, alespoň není dlouhá a hned jsem ji přelouskal. Největší zápor tady uvádíš spotřebu 7.4 L/100km. To mi přijde na 90kW auto celkem normální. Čím jsi jezdil před tím, že se ti to tak nezdá? Ať auto slouží a nezlobí! Hoj! :-)

radekoo 31.03.2011  02:53

« Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

A na ZELENOU fabii by si ji četl donekonečna, viď >:-[] . Tak k tý spotřebě- momentálně mám průměr 7,9 l, což se mi tak málo nezdá na ten objem motoru, i když je to s turbínou... Jezdil jsem bramborem E46 touring s podobnou dynamikou a když budu brát, že měl větší objem a o 300 kg víc, spotřeba byla cca stejná. Tak to pro vysvětlenou. A že tě golf nechává chladným? To už tak je- někoho nechává chladným, někoho suchým a někoho mokrým, nezapomínej že 15 milionu páru se v něm poprvé milovalo :*) Ahoj ;-)

foto Bender-B-Rodriguez

Bender B. Rodriguez 31.03.2011  10:36

« Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

to ze sa v nom 15 milionov parov poprvykrat milovalo nema ziadnu vypovednu hodnotu. pavdepodobne zobrali rodicom auto a ked uz ine nebolo tak zobrali golf. cize cisto len vychodisko z nudze. urcite nesli k dilerovi a nepovedali, ze chcu golf, lebo v nom bude dobra su-kacka. keby si mam ja na taketo veci vybrat auto, tak by to bol aspon S-max od fordu, idealne vsak nejaka dodavka s gaucom a rozkladanim, mozno karavan.

bite my shiny metal a55 :-!

Poustnik 31.03.2011  10:56

« Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

To bylo kde ta statistika? Německo je veliké a Golf se vyrábí už dlouho, ale že by se mlaďoši poprvé milovali zrovna v autě? Co to je za amerikanismus? >:D Já se třeba poprvé miloval na lešení..... >:-[] No a recenzi na zelenou Fábii jsem si nepřečetl, protože je moc dlouhá....
        Spotřeba nezáleží ani tak na objemu motoru, jako na způsobu jízdy. My máme Peugeot 207 1.4L 70 kW a průměrnou spotřebu po 30 000 km máme 8.4 L. >:D Ale to je prostě tím, že jezdíme buď po městě, nebo po německých dálnicích 165km/hod. Při tomhle způsobu jízdy se mi ta naše spotřeba dost zamlouvá....

Brandon Walsh 31.03.2011  11:48

« Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

tak uz viem preco ja stale este na to len cakam nemam golf ani doma nemame golf :-( >:D

Poustnik 31.03.2011  12:10

« Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Aj!!!!!! >:D Kecy v kleci....Brandon, internetový panic..... ;-)

radekoo 31.03.2011  16:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Možná, že né jen internetový panic >:-[] . Samozřejmě, že to o ničem nevypovídá, ale to snad pochopil každý ;-) . Já srovnávam spotřebu s bmw, při stejné jizdě... (to není statistika, ale reklama na golf VI) :*)

Poustnik 31.03.2011  16:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Á! Já taky všemu hned věřím!!! 8-s Takže to je jen nějaké PR, nikoli nedostatek hodinových hotelů v NSR..... :-)

radekoo 31.03.2011  16:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Jj přesně tak ;-) Vrátím se k tý spotřebě... Kdyby mi to vadilo, tak koupím diesla, ale to ticho mi nikdo ničím nenahradí( zvuk vynechávám- bohužel :-( )

Poustnik 31.03.2011  16:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Já jen, že to ve své minirecenzi zmiňuješ jako jediné mínus, nebo se nad tím podivuješ.....My nikdy diesl neměli, tak nemohu porovnávat. Jen když jsme kupovali Mazdu5, byli jsme si se ženou projet i naftového konkurenta a žena z toho auta prchala po dvou minutách, že takovým chrochtadlem jezdit nebude a tak to je dodnes..... :-)

radekoo 31.03.2011  23:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Tak mínus to je od deklarované spotřeby, už by s tím měli něco dělat a né to zkoušet ve zkušebně automobilky ;-\ Tak ve fabii a octávii je ten diesel fakt strašnej, ale třeba v passatu je to odhlučnění fakt dobrý( aktuální verze), ale když se to vytočí, balzám to tedy není :no:

Poustnik 01.04.2011  00:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Tak s metodikou průměrné spotřeby asi žádná automobilka nic dělat nebude, když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají..... :-) V USA to mají ještě víc šalamounské, tam ti napíšou, že podle stylu jízdy budeš mít spotřebu 7 až 11 litrů a ty si vyber.... >:D /samo že píšou kolik mil ujedeš za galon/

Brandon Walsh 01.04.2011  07:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

7 - 11 l >:D zrejme sa boja aby ich niekto nezazaloval tak si to takto osetrili cudujem sa ze tam nedali este aj ze je zavisla podla vahy sofera >:-[]

radekoo 05.04.2011  15:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já bych si recenzi na Golfa ani nečetl,

Tak to jsou celkem velké rozdíly, ale u moderních benzínových motorů s turbem to tak je... Můžes jezdit za 6, ale i za 13 ;-\

Thomasino 05.04.2011  16:07

Kola

Koukám kola od Rondelu ala GTI ;-) :-)

radekoo 05.04.2011  16:46

« Re: Kola

jj :-) . Chtěl jsem původně origo sadu kol Vancouver, ale skončil jsem nakonec u rondelu (jak píšeš ala gti ;-) ), jen nemůžu sehnat středy :-(

Thomasino 05.04.2011  17:18

« Re: Kola

Psal White Label, který je má na zimu, že tam pasují nějaký origo od VW. Ale je jich více typů, musí se to asi zkusit. Nebo mu napiš SZ a on ti možná napíše jaký je to číslo těch středů, pokud to nějaké číslo má ;-)

radekoo 05.04.2011  18:44

Díky moc :yes: . Já měl origo 16ky a ty středy byly strašně veliký ;-\

Thomasino 05.04.2011  19:58

« Re: Kola

Na Golfa pasují i jiné disky, já je vybíral dlouho, byla to práce :-( Asi 2x jsem nějaké objednal (třeba ty Rondell ala GTI ale s černým podbarvením, nebo Borbet LV5) a za týden nebo dva mi odpověděli, že je neumí dodat... Nakonec jsem trochu připlatil a mám nachystané OZ Lounge 10 (zatím na ně ale nemám pneu) a na okruh na předek mám levnější ANSIO Vision GM (koncern ATS), zde foto. Na autě vypadají dost dobře, ladí s tmavšími skly a dalšími tmavými detaily auta ;-)

:-) :-)

P.S.: Budou další fotky? ;-)

radekoo 14.04.2011  00:15

« Re: Re: Kola

No tak na GTI by vypadalo dobře snad úplně všechno :-) . Ty kola co máš na autě jsou opravdu pěkný ;-) . Tak já příští rok zase vyměním alu( jako každý rok na jakemkoliv mém autě), tak se uvidí co vyberu, ale dost uvažuju o 17kách, protože ty naše cesty to je děs.
            Další foto bude za 14 dní ;-)

white label 14.04.2011  00:41

« Re: Kola

Na ty Rondelly co máš na autě, pasují origo krytky středů s logem VW s kódem pro VW 6N0601171.
              Mám na prodej sadu stříbrných rodellů, taky 0024, v rozměru 7" x 17" ET 38, takže kdyby jste o někom věděli, dejte vědět, díky...

radekoo 22.04.2011  04:24

« Re: Re: Kola

Díky moc, už je mám objednané :-).

white label 08.01.2012  23:13

Nemáš zač...

P.S. Ty moje kola (Rondell 0024 stříbrné 17"x7"J ET 38) jsou stále na prodej...

foto niko-2

niko_2 08.01.2012  17:45

spolahlivost

Zdravim, preco mas spolahlivost 1? Kvoli cerpadlu?
    Inak auto je exterierovo krasne - biela farba a disky super. Interier ma velmi neoslovil (ala lepsia fabia), ale to je len moj pocit :-), nic v zlom.

radekoo 08.01.2012  20:37

« Re: spolahlivost

No přesně tak, po pár měsících by tě to taky mrzelo :-(, ale po roce používání a najetých 30000 km to byla jediná závada na autě, takže děkuji za upozornění a měnim. Hlavně moje auto nesrovnavej s fabií 8-s . Né, mě se libí interiér tím, že je vše rozmistněno tak jak by mělo být ;-)

foto niko-2

niko_2 08.01.2012  22:27

« Re: Re: spolahlivost

ja som to tak nemyslel... len som ta podpichol vzhladom na diskusiu s kolegami s fabiami :)... auto je super a hlavne, ze si ty spokojny... tak nech sluzi :yes:

foto Filip-

Filip . 02.03.2012  15:51

« Re: Re: Re: spolahlivost

Ahoj Golf je fakt krasny - farba kolesa na jednotku :yes:

K spolahlivosti - Tieto modely(90kw) maju problem s kurenim ze vraj maju pomaly nabeh a znamemu odislo turbo po 50000 km inac no problemo ... nech sluzi vela stastnych km ;-)

radekoo 04.03.2012  01:52

« Re: Re: Re: Re: spolahlivost

Ahoj, moc děkuju. Bohužel na léto už jsem si museli koupil 17ky ;-(, protože 18 je na golfa až přiliš ;-) . Topení je fakt hrůza, byli jsme v Beskydech a bylo -20, než jsem se mi zahřály prsty u nohou, tak jsem byl skoro v Brně ;-). No momentálně mám 30000km a zatim dobrý, turbíčko si dochlazuju, tak ťuk, ťuk.