Recenze

8 Majitel

Alfa Romeo 145

9.21 Uživatelé

Hodnoceno: 14× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Alfa Romeo 145, foto 1 Alfa Romeo 145, foto 2 Alfa Romeo 145, foto 3 Alfa Romeo 145, foto 4 Alfa Romeo 145, foto 5 Alfa Romeo 145, foto 6 Alfa Romeo 145, foto 7 Alfa Romeo 145, foto 7
Alfa Romeo 145, foto 8 Alfa Romeo 145, foto 9
 

Technické info

Přezdívka auta Alfina Rok výroby 2000 Koupeno ojeté najeto [km]:155800 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 88 kroutící moment [Nm]: 144 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9 maximální rychlost [km/h]: 210 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 320 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 8.2 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Popis vozu

Jednoho nedělního odpoledne zavolal chlápek z pojišťovny, který chtěl podepsat papíry s tím, že mi končí po 19ti letech pojištění a peníze mi budou zaslány na účet. Jelikož často jezdím, miluju řízení ať motorky nebo auta a auto máme doma jen jedno (kterým navíc otec dojíždí do práce), tak jsme se rozhodli, že by bylo rozumné koupit auto.

Začali jsem tedy prohledávat inzerce, kde jsem našel různé Fábie; Hondy Civic, které mají super motory, ale interiér je za zenytem; Focusy, atd. . Potom jsem našel Golfa III z Ostravy, ale auto vypadalo dost poškrábané a majitel byl velmi neochotný sdělovat jakékoliv informace a chtěl se sejít osobně v Ostravě. Jenže jet 2x220km jen proto, že mi nechce pán poslat fotky.
Nakonec jsem narazil na Golfa IV v super stavu za dobrý peníze a v bazaru v Brně (což mám 50km). Když jsem ale projížděl jejich stránky, narazil jsem na Alfu 147, která mi padla do oka a už jsem hledal jen Alfy a čekal, až se na účtu objeví peníze.
Postupně jsem začal "střízlivět" a zjišťovat věci kolem auta.
Bavil jsem se se známým, kterému garáží prošly mj. dvě Alfy, který mi řekl, že nemůžu vědět, jak se k tomu majitel v Itálii choval, jestli správně měnil olej, nehonil auto za studena, atd.
Kvůli nízké ceně se pak nemám divit, když do toho budu muset nastrkat další peníze.
Místní mechanik, který také vozí auta z Itálie mi zase řekl, že nenajdu žádnou dovezenou 147ku, která by měla něco jiného než 125-149k km, protože to stáčí rovnou v Itálii ... a měl pravdu, ve výpisu inzerátů jich bylo 90%.

Nechal jsem to být a šel spát. Ráno v 7 mě vzbudil telefon, volal mi otec, že kolega z práce prodává Alfu 145, která je v super stavu, všechno v ní skoro vyměnil a pěkně se o ni staral. Věděl jsem, že tuto Alfu prodával, ale inzeráty stáhnul, protože ji rezervoval někomu, kdo ještě neměl ani řidičák a na auto teprve šetřil - naštěstí "zájemce" po telefonátu odřekl. I když jsem zezačátku nebyl moc nadšený, protože už jsem se viděl ve 147ce, po chvíli zvítězil zdravý rozum a večer se jelo pro 145ku.

Přijde mi to jako když se stanete nejlepší kamarádi s někým, kdo vám byl nesympatický, a tak nějak jste ním bezdůvodně pohrdali. Jsem majitelem teprve krátce, ale den ode dne ji mám rád čím dál tím víc.

Silné stránky

- poměr výkon/hmotnost
- sportovní podvozek
- líbivý design
- zachovalý interiér i po letech
- prostornost
- zvuk
- vytočení motoru
- nerezne

Slabé stránky

- malý rejd
- slabá světla při jízdě v noci
- umístění rádia
- občasné vrzání interiéru (za většinu asi může přidaná opěrka)
- "rychlost" el. oken při zavírání

Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy):

Při koupi nefungovalo polohování pravého zpětného zrcátka, které se už ale opravilo a také zadní stěrač, vše už je opraveno.

Ještě mi během prvních dvou dní odešla žárovka v předním světle, v parkovačce a v osvětlení značky, ale to byla otázka pár korun.


Zkušenosti s prodejcem (autosalon / autobazar)

Jak už jsem psal výše, majitel byl známý od otce z práce.
Jsme tady takové malé městečka vedle sebe a skoro každý se zná s každým. Majitele taky znal můj dobrý kamarád a všichni tvrdili, že se o auto opravdu dobře stará, což byla pravda.
Na Alfě vyměnil za poslední rok brzdy, svíčky, výfuk, spojku, ložiška na zadní nápravě, nové gumy 205/45 R16 na nádherných elektronech a před 20k km byly udělány rozvody. Navíc nechal auto upravit, aby jezdilo na E85, takže sice si vezme 10l, ale litr mám za 25,50Kč.

Na prodejce nemůžu říct ani půl slova, o Alfině dával, co potřebovala. Jen si splnil sen a koupil 159ku, takže 145ka šla z domu. Stejně si ale myslím, že mu ukápla slzička, když jsem s autem odjížděl :))

 

Novinky v recenzi

22.4.2014 18:16

Alfa prodána

Tak Alfičku už si před dvěma týdny odvezl nový majitel. Shodou okolností bydlí zhruba kilometr od práce, tak snad ji aspoň někdy zahlídnu.

No můžu říct, jak jsem po koupi moc nadšený nebyl, že se mi dostala pod kůži a už málem mi při loučení ukápla slza. Taky už začínám hledat pomalu nějakou Alfu s bussem, nejlíp coupe a cabrio ... na léto na blbnutí.

Nyní jezdím s japoncem a recenze už je na cestě.

13.10.2013 12:19

Příprava na zimu

Minulý týden jsem se po ranních teplotách atakujících nulu rozhodl, že je možná na čase hodit Alfu na zimní. Tak jsem se zavřel na hodinku v garáží a bylo.
Hned na prvních metrech jde na jízdním komfortu znát, že jsou to kola o palec menší. Avšak i když to nejsou nevzhedné plecháče, ale ALU, se kterýma sjelo auto z výrobní linky, tak abych byl zcela upřímný, moc se mi nelíbí ... oči si dost zvykly na ZENDERi z "Limited Edition 500", které dostalo do vínku jen pár set Alf.

Ještě mě čeká příští týden vyměnit olej (Selenia 10W40) + filtry a mrazuvzdorné kapaliny no a můžu se těšit na řádění na sněhu :))

17.6.2013 21:57

Spotřeba a krabička na E85

Po neřešitelném problému se spotřebou a zarážejícím výsledku na emisích, kdy naměřená hodnota byla i 3x vyšší než maximální přípustná, jsem se rozhodl, že odpojím krabičku na E85 a zkusím jezdit čistě na benzín.
Po asi 150km na benzín jsem hodil plnou a udělal si výlet k dalším Alfistům. Po cestě jsem auto nešetřil, když bylo zahřátý, jel jsem 120-150km/h, podle toho, jak situace dovolovala a také vyzkoušel sešlápnout plyn až na podlahu. Ten se zastavil lehce nad 180km/h, ale není to nový auto a furt je to 1.6ka žejo :))
Druhý den jsem dojel ke stejné benzině a stejnému stojanu, kde jsem počkal na první cvaknutí pistole, jako den předtím a průměrná spotřeba vychází na 8,07l/100km. Nebude to nejspíš úplně přesné měření, ale palubní počítač nemám a nic jiného, než Sprintmonitor.de mi tedy nezbývá.
Každopádně, pokud bych za tuto spotřebu jezdil i dál a při klidnější jízdě by ještě padla, vůbec bych se nezlobil.

No uvidím časem.

12.5.2013 14:25

Opravený stěrač

Dnes se povedlo opravit nefunkční zadní stěrač. Došel otcův kolega z práce (šéf údržby) a postupně jsme zkoušeli, jestli jde do motorku proud, protože to vypadalo na vadný motorek. Po rozdělání jsme zjistili, že problém bude je jinde. Byla to zarezlá hřídel stěrače, který kvůli tomu nefungoval. Po dlouhém boji se ji podařilo vyklepnout, očistit, nastavit ozubená kolečka, pak už jen stěrač namontovat zpět a zacvaknout plasty.
Taková blbost a zabralo to třem lidem přes tři hodiny času.

11.5.2013 21:09

SPOTŘEBA

V úterý mi svítila rezerva (kolik může být, 5L?), natankoval jsem E85 za 1000Kč (40l), dnes po ujetí 140km jsem natankoval do plna (32L). Takže mi to vychází tak, že na těch 140km to sežralo 21L+rezerva. Je tohle normální?

Váha vzduchu měněna, lambda nevím, ale emise byly dělané 17.4., tak už mě nic nenapadá. Ještě zkusím vyčistit vzduchový filtr, ale aby mi to žralo 18L/100km? To je ku*va dost, to jsem si rovnou mohl koupit Audi S8, kde bych měl možná i lepší spotřebu.


Další vozy Alfa Romeo 145Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele

Hodnocení
spolehlivost
9

Zatím ji mám krátce, uvidíme časem.

praktičnost
9

Kromě batohu v kufru či složek na zadní sedačce nic netahám, takže naprosto vyhovující.

prostornost
9

Většinou jezdím sám a mám dost místa, a pokud bych měl někoho vést, vepředu je místa dost a i vzadu se dva usadí pohodlně.

jízdní vlastnosti
8

Ve vyšších otáčkách jde krásně za plynem. Ale pořád je to 1.6ka..

jízdní komfort
8

Tvrdý podvozek není na české silnice dělaný, na pěkné cestě je to úplně o něčem jiném. Ale taky už mi auto párkrát ustřelilo.

provozní náklady
8

Je to auto, kdyby mi šlo o peníze, můžu jezdit sockou. Ale je to v normě.

náhradní díly
7

Široká nabídka náhradních dílů je k sehnání buď v ČR, ať u dealerů nebo po vrakovištích.

výkon motoru
7

Do Alfy jsem sedal z dvoulitru se 150 koníkama a paralelně jezdil v 3.0 V6, takže mi jako raketa nepřijde. Každopádně na silnici dokáže potrápit nemálo aut.

spotřeba
7

Představoval bych si ji možná o trošku nižší, ale není to Yaris.

hlučnost motoru
9

Motor má krásný sportovní zvuk.

kvalita sedadel
7

Sedí se pohodlně, jen by to chtělo dotáhnout šroubky, protože občas řidičovo vrzne. Vzadu se sedí krásně.

brzdy
7

Mohly by být jedovatější, ale párkrát už mi zachránily zadek ... teda spíš předek.

zavazadlový prostor
8

Pro mé potřeby je plně dostačující. Dokonce jsem tam jednou narval strunovku, což považuji za malé osobní vítězství.


Blesk.cz

Slavný astrolog Tycho Brahe zemřel před 420 lety: Rozčilovalo ho dunění zvonů, kde v Praze bydlel?

Slavný astrolog Tycho Brahe zemřel před 420 lety:…

Zkazky o jeho smrti jsou téměř stejně legendární, ne-li známější, než jeho celoživotní dílo. Přitom věhlasného…

Učitelka Maruška (50) zůstala na tři děti sama, manžel si vzal život! Kvůli dluhům za sázky

Učitelka Maruška (50) zůstala na tři děti sama,…

Ze dne na den přišli o život, jaký znali. O úplnou rodinu i důvěru v nejbližšího člověka. Takový je příběh paní…

 

iSport.cz

Životospráva i morálka. Cicilia už ve Slovácku skoro nebyl, přiznal Svědík

Životospráva i morálka. Cicilia už ve Slovácku skoro…

Pátá výhra v řadě, průběžné druhé místo v tabulce. Úžasná slovácká jízda nekončí, ovšem proti defenzivním…

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

 

Reflex.cz

Zrůdy v sukních: Irina umlátila sekerou a kladivem 17 žen kvůli vodce

Zrůdy v sukních: Irina umlátila sekerou a kladivem…

Pouhých osm let stačilo Rusce Irině Gaidamačuk, aby zabila 17 starších žen obzvláště brutálním způsobem s pomocí…

Preferenční soutěž krásy: Kdo opravdu vyhrál kroužkovací závody

Preferenční soutěž krásy: Kdo opravdu vyhrál…

Řada politiků ráda hodnotí svou politickou sílu skrz počty preferenčních „kroužků“, i když to o volebním…