Diskuse

Kia Rio (2012)

13.7.2013

Nejsem náročný řidič. Chci, aby mne auto dovezlo tam, kam potřebuji. Aby sloužilo, na nějaký ten škrábanec nehledím. Je mi přes šedesát a dosud jsme…

 

Kia Rio (highway)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto Verny-2013

  Verny_2013 13.07.2013  13:30

  Rio

  Po delší době moc pěkná a realistická recenze, kterou je radost číst. Volba Ria mezi malými auty určitě není vůbec špatná - solidní korejská technika a velmi povedený design bez nesmyslných experimentů které by design auta ať vevnitř nebo venku degradovaly. Viz připomínky v recenzi Ford fiesta podbízivý interiér, nebo Fabia disharmonický exteriér, či nový Pegueot 208 nesmyslné úmístění budíků v zorném poli nad volantem atd. Takže blahopřeji k výběru a mnoho šťastných Km.
  • 00 Reagovat !

   foto RADEK1

   RADEK1 13.07.2013  17:08

   « Re: Rio

   Také gratuluji k novému vozu. Volba to není vůbec špatná. Jen trochu nevěřím údajům o spotřebě. Ale to nic. Ty čidla se dají přestříkat.V kterémkoliv lepším obchodě s barvami ti udělají sprej přímo v odstínu barvy vozu. Na funkci to nebude mít vliv.
   • 00 Reagovat !

    foto Verny-2013

    Verny_2013 13.07.2013  22:17

    « Re: Re: Rio

    Já té spotřebě věřím, pokud nejezdí významně přes 110 a většinou na silnici dá se to s lehkou nohou v pohodě dosáhnout. U benzínu je to opravdu o stylu jízdy na něm spotřeba velmi závisí mnohem víc než u dieselu. Já jezdím s benzínovým golfem taky do 6 l a moc mi to nikdo nechce věřit. A to nejsem žádný ekojezdec.
   • 00 Reagovat !

    foto highway

    highway 14.07.2013  08:05

    « Re: Re: Rio

    Děkuji za reakci! Nejprve k té spotřebě. Data, které uvádím, vyhodnotil palubní počítač. Otázka zní, zdali se tomu dá věřit. Pokud ne, pak jsou počítače k ničemu. O spolehlivosti údajů počítačů v autech by se určitě dalo diskutovat. Dále k montáži čidel parkování na karosérii auta, jak jsem se o nich zmínil v závěru příspěvku. Uvedl jsem to jako malý příklad práce servisu. Přesně jak říkáš, čidla se dají bez potíží přestříkat. Já jsem byl však přesvědčen o tom, že je to jaksi otázka profesionální prestiže servisu - co se namontuje na tělo vozu, pak je samozřejmostí to sladit s barvou karosérie. Zřejmě to platí jen u některých značek.
    • 00 Reagovat !

     foto Czerwik

     Czerwik 15.07.2013  08:59

     « Re: Re: Re: Rio

     videl som aj "luxusnejšie" automobilky ktoré mali na modeloch nelakované senzory... takže nemusí to byť samozrejmosť :-)
 • 00 Reagovat !

  foto umo

  umo 13.07.2013  19:06

  rio vs felda

  Dobrá recenzia, možno by to chcelo pridať porovnanie s feldou. Nech funguje bez problémov.
 • 01 Reagovat !

  foto poterienko

  poterienko 13.07.2013  22:07

  Paráda

  Recenze velice čtivá a zajímavá. Můj názor na Rio - když běžela reklama v televizi, moc se mi to auto líbilo, ale pak mne trochu zklamalo, jak je ve skutečnosti o dost menší (nepřiřadil jsem si ho psychicky k Fobii..teda Fabii). Poprvé jsem dnes viděl na tvé fotce interiér a čuměl jsem jak puk na míč...to se nedá v Fabií ani trochu srovnat. Pěkný volant, efektní ovládání klimy a hlavně středový panel, který není až na silnici (mám rád vysoké středové panely). Ten interier je o několik tříd výše, respektive i zavání premiovostí. Velké plus pro Kiu.
  • 00 Reagovat !

   foto Czerwik

   Czerwik 15.07.2013  09:09

   « Re: Paráda

   No neviem čo si si predstavoval za veľkosť keď si videl tú reklamu (myslíš tú o vykrádaní banky? >:D ), ale vôbec mi nepríde auto malé... práve naopak veľmi sa snaží priblížiť triede nad ňou.
   • 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 15.07.2013  09:47

    « Re: Re: Paráda

    Ano, přesně tu myslím :D. Taky je to možná tím, že v reklamě byl vymazlený kus a v realu jsem viděl auto na 15" plecháčích a nemetalíze.
 • 00 Reagovat !

  foto Czerwik

  Czerwik 15.07.2013  09:02

  RIO

  V prvom rade veľmi srdečne gratulujem. Opäť nás je o jedného viac :-) Čo sa týka recenzie veľmi príjemne som si počítal a keďže mám Rio s tou istou motorizáciou skoro celým článkom som aj vertikálne pokyvkával hlavou. Taktiež som s ním veľmi spokojný, moderný športový exteriér, o triedy vyššie vyzerajúci, príjemný interiér. Prajem veľa štastných kilometrov... P.S.: chcelo by to ešte nejaké fotečky :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Matus-R

  Matus R 01.08.2013  09:56

  Navigácia

  No ja som zvolil miesto pre navigáciu-malé trojuholníkové okienko na strane vodiča.Stojan je prísavkou nalepený na okno a navigácia je celkom aj po ruke.Tiež mi vadilo dávať ho na čelné sklo.
 • 00 Reagovat !

  foto Atomas

  Atomas 10.02.2014  13:02

  Dotaz

  Zdravím, nyní vybírám druhé auto (do města) a RIO je žhavý kandidát. Mohu se zeptat na dlouhodobou spotřebu - zda je stále shodná s Vámi udávanou? A co spokojenost s autem? Stále výborná? Jinak já osobně řešil držák navigace (telefonu) držákem do CD mechaniky (ExoMount Touch CD), kdy stejně jako Vy používám na 99% USB. Navigace je tak na ideálním místě - v dosahu a v zorném poli v horní části přístrojové desky. :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto highway

  highway 16.02.2014  09:15

  spotřeba na dotaz

  Omlouvám se za zpožděnou odpověď na Váš dotaz. Na dálnici se spotřeba s "lehkou nohou" dlouhodobě drží kolem 5,3 – 5,5 l/100. Ve městě, na kratší vzdálenosti, může vylézt až na 7 litrů, což je zatím maximum. Podotýkám, že bydlím v takové části Prahy, kde je časté stoupání, např. Bohdalecký kopec, či z Vršovic na Žižkov, takové to popojíždění nahoru-dolu, které v hustém provozu nemá nikdo rád. Zatím jsem s vozem spokojen, auto mám necelé dva roky. K jízdním vlastnostem nemám výhrady, jeho design, zejména interiér mne ještě neomrzel. Škoda, že při couvání je mizerný výhled do boku vzad, o čemž jsem již psal, zcela určitě doporučuji čidla, což je dneska standard. Děkuji rovněž za tip na úchyt typ ExoMount Touch CD, ten je ovšem ideální pro mobily, na moji robustní navigaci se nehodí. Rozhodně, ale dobrý nápad.
 • 00 Reagovat !

  foto highway

  highway 13.05.2015  16:47

  užitečnost garančních prohlídek- váš názor

  Rád bych na této stránce položil ostatním majitelům praktickou otázku: kolik vás stojí garanční servisní prohlídka a jak se na celou věc díváte? Garančky nechávám dělat u firmy Autobond, kde jsem vůz kupoval a mám za sebou již třetí. Obsah servisních prací i cena je stejná jak přes kopírák. Jmenuji namátkou: Vždy obsahuje seřízení světel (hmm…každý rok se u Kia Rio rozeštelujou světla), dále čištění brzd, kapalina do ostřikovačů (prý na letní), výměna oleje + olej. filtru (to jediné chápu), dále pylový filtr a navíc nějaké to bla, bla, bla… Úhrnem cena přes 5000,-. Uvážím-li, že tímto způsobem budu každoročně připisovat razítka v servisní knížce, abych dodržel 7 let záruky, tak se mi auto prodraží o 35 tisíc korun. Možná normální praxe, běžná situace, ale možná i výzva k diskuzi. Můžete, alespoň někdo z vás, prosím reagovat a podělit se o své zkušenosti? Děkuji za váš čas!
  • 00 Reagovat !

   foto Lukas-CZ

   Lukas_CZ 12.06.2015  10:59

   « Re: užitečnost garančních prohlídek- váš názor

   Systém garančních prohlídek je samozřejmě nastaven tak, aby se prodejci zahojili na případných slevách při prodeji auta. Typicky jsem si třeba všiml, že olej, který dodávají je x-násobně předražený. Nemluvě o tom, že výměna oleje a filtru jde udělat i doma v garáži (a možná i pečlivěji).

   Lepší je obvolat více KIA servisů a poptat se, případně rovnou zkusit (typicky mimo Prahu a v Praze se ceny mohou lišit). Problém s KIA je v tom, že není tolik rozšířená jako třeba Škodovka, čímž pádem tam není taková konkurence a je to skoro prašť jako uhoď.

   Z hlediska zákonné lhůty (tj. 2 roky) lze pak na základě blokové výjimky EU využívat pro garanční servis i neautorizovaná pracoviště, pokud dodrží sled předepsaných úkonů výrobcem (typicky vymění olej a filtr při předepsaných km). Prodloužená záruka je ovšem něco jiného a tak nezbývá (pokud ji člověk chce mít) zatnout zuby a chodit do autorizovaných servisů KIA.
  • 00 Reagovat !

   foto idam-i

   idam.i 12.06.2015  14:20

   « Re: užitečnost garančních prohlídek- váš názor

   Samozrejme,že servis chce zarobiť.Z tej sumy 35.000 odrátaj cenu oleja,filtrov ,brzdovej kvapaliny a pod.Predpokladám,že tieto úkony by si robil na svojom aute aj pokial by si na garančky nechodil.Potom ti ostane suma za ktorú máš garanciu,že pri nejakej väčšej poruche ti KIA kryje servis. Je na tebe či o to stojíš.Ja si napríklad vozím svoj olej na garančku a dosť to znižuje ich celkovu cenu. ;-\
 • 00 Reagovat !

  foto highway

  highway 30.08.2016  11:43

  první neduhy po 30 tisících Kia Rio

  Po třiceti tisících kilometrech začalo klepat pravé přední kolo. Jsem v seniorském věku, můj sluch to nezaznamenal, ale upozornil mne na to syn: „Chce to nechat vyměnit čep řízení…“ Jeho odhad potvrdilo až zvednuté auto, kolo se mírně kývalo do stran, ve vodorovném směru. Hmm… mám vrozenou nedůvěru k autoservisům, některé z nich ještě věrně kopírují styl práce hlubokého socialismu. Mohl bych vyprávět. Co naplat, nakonec jsem auto odevzdal do jejich rukou. Asi po půlhodině na dílně (už jsem byl na cestě domů veřejnou dopravou) mi zavolal technik z autorizovaného servisu Kia, že oprava nebude tentýž den, je nákladnější: „Musíme vyměnit celé servořízení,… včetně kuláků atd… mohu-li auto nechat na dílně tak dva dny.“ Nakonec z toho byly 4 dny. Opravu plně pokryla záruka. Přesto ve mě zůstala stopa nedůvěry: výměna řízení po 30 tisících…? Současně s řízením jsem reklamoval podezřelé chování spojky. Když je spojka v záběru, při rozjíždění, či při couvání, je výrazně slyšet houkání či kvílení. Samozřejmě velmi krátce, jen když je v záběru a také ne pokaždé se tato situace opakuje (někdy se projevuje normálně). Autorizovaný servis to zatím jaksi přešel, vyjádřil podezření, že to může být „v převodovce“, pokud budu moci odstavit auto na delší dobu (tak na měsíc…), ať ho přivezu… Zkušenost mi říká, že na internetu najdeš všechno: pár názorů jsem tam skutečně objevil: Problém existuje, servisy Kia o tom vědí. Řeší to výměnou lamely na spojce. Milí majitelé Kia Rio, pokud máte podobné zkušenosti, budu rád, když ztratíte pár minut a pošlete mi svůj názor. Děkuji za váš čas.
 • 00 Reagovat !

  foto highway

  highway 30.04.2018  07:09

  vymačkaná tlačítka u dálkového ovládání

  Ahoj, mám vymačkané microspínače u obou kusů dálkového ovládání klíčů a to již po pěti letech provozu. Jak jste na tom vy? Vůz má sedmiletou záruku, doufám, že v servisu se nebudou kroutit, až to budu reklamovat v rámci garance.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Co nevíte o stěračích? Nebýt žen, v autě ani nevidíme!

Co nevíte o stěračích? Nebýt žen, v autě ani nevidíme!

Stěrače jsou nenápadné součástky, které obvykle zahálí, abychom je pak nutně potřebovali. Víte, že se vyvíjejí…

Paulínu (80) a další seniory vykutálený »pošťák« připravil o životní úspory! Jak je lákal?

Paulínu (80) a další seniory vykutálený »pošťák«…

Čtrnáct důvěřivců o úspory okradl někdejší bruntálský pošťák Miroslav D. (40). Zbohatl o 2,5 milionu a k jejich…

 

iSport.cz

Jágr vymyslel tři body, hrdinou ale Bow: Zápasová nálož? Miluju ji

Jágr vymyslel tři body, hrdinou ale Bow: Zápasová…

Poslední Zlín se dostal jen 8 bodů na dostřel, navíc začal vyhrávat. „Jim palce samozřejmě nedržíme,“…

SESTŘIHY: Kladno skolilo Boleslav 2:1, Vary potrápily Spartu. Hradec zabral

SESTŘIHY: Kladno skolilo Boleslav 2:1, Vary…

Důležitá výhra pro Středočechy! Kladenští hokejisté zvítězili ve 28. kole Tipsport extraligy 2:1 nad silnou…

 

Reflex.cz

Vysoká škola života omezuje provoz. Většina studentů je v nemocnici

Vysoká škola života omezuje provoz. Většina studentů…

S velkými problémy se poslední dobou musí potýkat Vysoká škola života. Vzhledem k tomu, že většina jejích…

Povinné očkování? Ovčáček přestal zpívat žalmy a vrhl se na jeho propagaci, nová vláda našlapuje opatrně

Povinné očkování? Ovčáček přestal zpívat žalmy a…

V posledních měsících si nemohli přijít na jméno, po dnešku jsou z nich ale zřejmě největší kámoši! Čeští…