Seat Leon (2002)

5.6.2007

Jak jsem k Leoshovi přišel Původně ten den kdy jsem koupil Leoše jsem jel vlastně pro úplně jiné auti a to VW Golf IV. Měl být jako náhrada za…

Seat Leon (elpe69)

"-- skrytý --" 19.07.2007  10:52

Dotazy

Zdravím,před 2 měsíci jsem si taky pořídil Leona a mám dotaz na to rádio. Já mam originalní s kazetovou mechanikou a chci ho vyměnit za CD přehrávač,ale nevim kde sehnat ten rámeček kolem rádia. Nebo to je samovýroba. Jo a ta loketní opěrka je tam taky původní? Mě v servisu řekli,že je do Leonů nedávají.... Děkuju za odpověď a přeju spoustu šťastných kilometrů. Láďa Skála Plzeň.

elpe69 20.07.2007  19:23

« Re: Dotazy

Ahojky! Gratulují ke koupi :yes: , doufám že Ti bude auti jezdit min tak dobře jako moje (teda zatím ;-) )
      Rámeček jsem také dlouho sháněl, nakonec jsem výměnu autorádia nechal udělat u autoelektrikáře. Rámeček objednal u nějaké fy, ale nevím jaké. Stál cca 150,-Kč + při výměně za origo autorádio bylo třeba k Panasonicu dodat antenní předzesilovač.
      Loketka je "tuzing", origo dle mého existuje, ale je dost drahá stojí něco málo přes 2000,-kč. Pasují rovněž origo loketky z Golfa IV a Octavie I - cena rovněž 2000,-Kč . :no:
      Pokud chceš víc rad a zajímavosti o Leonovi mrkni zde : www.seat-forum.cz
      Lubo - Orlová

"anonym" [89.102.113.XXX] 20.07.2007  23:20

« Re: Re: Dotazy

Dík za odpověď. Myslel jsem si,že to dám autoelektrikáři a budu mít klid. Ty jsi mi to potvrdil. Ale ta opěrka nevim. S tou to bude horší. Až jí tam budu mít i s radiem,tak dám vědět. Napíšu taky recenzi a přidám foto. Čau Laďa.

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 28.08.2007  11:06

Dotaz

Mělj si možnost porovnat tvůj 16V motor s klasickou 8V 1,6?

elpe69 28.08.2007  22:23

« Re: Dotaz

S "jednašestkou" 8V jsem se svezl jen jednou cca 20km, takže na porovnání to moc nebylo. Bylo to v Octavií 1,6-75kW, zdála se mi ještě línější než můj Leoš, no ale Octavka má o hezkých pár kilo víc a ještě byla na 15´´ kolech takže stabilita v zatáčkach o hodně hodně horší, auti doslova plavalo.

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 30.08.2007  10:31

« Re: Re: Dotaz

Šlo mi o to, že údajně tvůj motor do 4tisíc otáček postrádá tah? Zajímala by mě spotřeba a tvoje spokojenost. Já měl 8ventil v Audi, pružnej byl perfektně spotřeba mezi 8-9,5 l/100km

elpe69 30.08.2007  11:48

« Re: Re: Re: Dotaz

Jj přesně jen trošku poopravím, že ten tah přichází po překročení 3tisíc. Prostě pro využití síly motoru je ho třeba vytáčet a držet nad 3000ot/min. Potom i spotřeba jde prudce nahoru +8,5l/100Km až k 9,5 (viz cesta z Práglu do Orlové v recenzi). No, ale není problém jezdit s Leošem i za 7litříku ;-) Takže když se držím dokáží jezdit v průměru za 7,5 no a když ztěžkne noha tož to kapánek stoupne. S Leošem jsem nadmíru spokojen. Pouze po sjetí stávajících gum je vyměním za kapánek užší tj. z 225/45/17 na 205/50/17.

Hanss (MoDo Team) 09.09.2007  13:08

xenony

Hmmm pěkný, kolik si platill u "očního lékaře", nebo to platila VZP? :-) >:D

elpe69 09.09.2007  17:34

« Re: xenony

U VZP jsem to zkoušel, ale mou žádost zamítli...nechápu proč ;-\
      Očka vyšli na 3500,-. Rozdíl proti klasickým H7 je obrovský :yes:

foto filko

filko 10.09.2007  00:15

Řecko

Super, taky jsme dojeli do Řecka... ;-)

jmurjr (H22A7) 10.09.2007  00:27

« Re: Řecko

hmm, ja som nol minuly rok, ale vlastnym autom by som to asi nezvladal. radsej som si tam pozival motorku. fakt RESPECT, ze si sa na taku cestu odhodlal! :yes:

foto filko

« Re: Re: Re: Řecko

Kámoš z rachoty to jel na moto loni a to na HONDĚ 600. Blázen >:D

jmurjr (H22A7) 10.09.2007  23:45

« Re: Re: Re: Re: Řecko

ked motorku na takuto cestu tak by som bral goldwing a na jazdenie po ostrove gsxr600. tam som jazdil na kvazi motorke, nejakom talianskom skutri, asi to bola aprilia >:D

elpe69 10.09.2007  23:28

« Re: Re: Řecko

V Řecku autikem jsem byl už po druhé ;-) Poprvní to bylo větší dobrodružství, psal se rok 1998 a já vyrážel na cestu se svojí Škodou -Felicií 1,3MPi a to plně naložené auto (4dospělí+plnej kufr). Cestu jsme už tehdy zvládli tam za 25 a zpět za 23hodin! NONSTOP jen pauzy na vystřídání řidičů.
        Letos to bylo v klídku a to jsem řídil sám a také nonstop, je to vlastně skoro celé po dálnici - 1550km. Letos tam za 22 a zpět za 19hod včetně přestávek.

elpe69 10.09.2007  23:30

« Re: Řecko

Kde jsi byl? Já Kassandria-Polihrono. Příští rok chci jet zase,pokud máš tip tak napiš.

Hanss (MoDo Team) 25.09.2007  10:32

Xenony 2

Trochu jsme o xenonech diskutovali u Libora Z. (A4 avant, modrá).
    Chtěl jsem se ještě zeptat, kluci se tam zmiňujou o nějakym "automatickym nastavení světel", tušíš co to vůbec znamená, máš to na Leoškovi?!? Kdyžtak tam na to mrkni a přihoď nějaké osobní zkušenosti či doporučení atd. Díky a Zdravim :-)

elpe69 25.09.2007  11:40

« Re: Xenony 2

Jj vím o co se jedná. Pokud máš origo xenony ve výbavě auta máš na všech čtyřech kolech náklonové čidla, které dle zatížení vozidla automatický nastavují náklon xenonů. Tyto čidla jde dokoupit a namontovat, ale je to dost nákladné a pracné. Jelikož já mám jen HID sadu, tak tyto čidla nemám. Problém může nastat na STK, ale to stačí před technickou xenony zdemontovat a dát zpět H7. Za necelý měsíc co s xenony jezdím se mi nestalo, že by na mě někdo blikal, že ho oslňuji. Pořád lepčí HID sadu s xenony, než cpát do světel 100W žárovky a jinak barevně zabarvené jak to někteří činí, ty oslňují mnohdy daleko více.

Hanss (MoDo Team) 27.09.2007  17:13

Xenony - koupeno

Zdravim,
    tak jsem se rozhoupal a dnes jsem byl pro kenony - mám je doma, tak ještě namontovat. Ještě se chci zeptat, jak se pozná jaký je to světlo, nabízej různý čísla a barvy (white, blue, light blue), jaký si vzal ty?!?

elpe69 27.09.2007  22:28

« Re: Xenony - koupeno

Poslechl jsem rady odborníků a vzal 4300k (kelvinů), přesně takovou svítivost mají origo xenony z prvovýroby.
      6000k už svíti jasně bíle
      8000k mírně do fialova
      10000k fialově
      někde v compíku mám i obrázek jak to svíti, jestli chceš tož ti to pošlu na e-mail

Hanss (MoDo Team) 28.09.2007  11:25

« Re: Re: Xenony - koupeno

No jak jsem psal, už je koupeno! Asi jsem trochu roztržitej, v tý prodejně jsem jim řekl, že chci tu H7 sadu, ale na ty čísla už jsem si nevzpomněl a on se neptal, dal mi asi co měl. Na bedně je H7/8K, tak nevim jestli je to jako 8.000?!?
        Obrázky jsem taky předem zkoumal. Koupil jsem to v Holešovicích v prodejně: www.automedik.cz , tak na to klidně mrkni, asi máš něco obdobného, né?? Jinak zdravim a díky za rady!!! :-)

elpe69 30.09.2007  18:56

« Re: Re: Re: Xenony - koupeno

No mám taký dojem, že jsi vážně koupil 8000K. Zkus hodit foto jak to svíti, třeba na můj e-mail nebo do svého profilu-auta.

Hanss (MoDo Team) 01.10.2007  14:50

« Re: Re: Re: Re: Xenony - koupeno

Jo dneska jsem byl v servisu, má čas ale až příští týden, tak to pak vyfotim a přidám. Jak jsem mu to tam ukazoval, všiml jsem si že mám skutečně označení 8000K. Což jsem asi chtěl v diskuzi u Libora Zezulky to tam doporučovali....... Tak uvidim a díky.

"-- skrytý --" 30.09.2007  19:03

Porsche cayman

Můžu vám sem kluci vlézt s otázkou?? - půjčili byste si porsche caymana?? :-O

Ronnyp (RSKa) 30.09.2007  19:21

« Re: Porsche cayman

nechapu jako proc jako???

"-- skrytý --" 30.09.2007  19:23

« Re: Porsche cayman

Jako co proč?? Jako dkybys měl možnost,jestli by sis ho půjčil??Jako jen tak...kvůli svezení ;-)

Ronnyp (RSKa) 30.09.2007  19:26

« Re: Re: Porsche cayman

asi tezko kdyz se ani nezname ne???

"-- skrytý --" 30.09.2007  19:28

« Re: Porsche cayman

Jejda,to jsi špatně pochopil..myslela jsem,kdyby byla ta možnost s ofic.půjčovny ...jestli by tě to lákalo?? ;-)

Ronnyp (RSKa) 30.09.2007  19:29

« Re: Re: Porsche cayman

jeeee promin!!!!jo jasny proc ho nevyzkusat ne ;-)

"-- skrytý --" 30.09.2007  19:31

« Re: Porsche cayman

A neviš kde se takové sporťáčky(nebo podobné) u nás půjčují a jaké jsou podmínky??

Ronnyp (RSKa) 30.09.2007  19:33

« Re: Re: Porsche cayman

no nevim jestli tam maji zrovna kajmana ale pujcovna takovych trosku lepciiich auticek je v praze!!!

"-- skrytý --" 30.09.2007  19:34

« Re: Porsche cayman

A podmínky?? to bude asi nářez,že??

Ronnyp (RSKa) 30.09.2007  19:39

« Re: Re: Porsche cayman

no ale jsou docela prisne sem o tom nekde cetl!!!docela velke zalohy myslim i vek musis splnovat na zapujceni auta

elpe69 01.10.2007  15:21

« Re: Re: Porsche cayman

No "kajmana" bych bral také, ale spíš je můj sen 911 Carrera. Jo kdyby se tak čistě náhodou našel někdo kdo by takové auti půjčil a to už by bylo jedno jestli Kajmana nebo Carreru, tak kdo by váhal, že jo? Ale platit půjčovne 10700,-Kč/den a to nepočítám benzín a kiláky nad 100km limit, to jaksi asi ne ;-\
          Pokud máš zájem mrkni zde: [odkaz]

Hanss (MoDo Team) 11.10.2007  18:29

Xenony - hotovo

Tak a je to! od včera mám namontované ty xenony. Musim říct, že máš velkou zásluhu na tom, že jsem se rozhodl je pořídit, takže díky za všechny rady a doporučení! Na druhou stranu jestli s nima něco bude, tak Ti to dám celé k úhradě :-) . Né, dobrý, ještě jsem s nimi tedy nejel za tmy, ale už teď vidim na autech přede mnou krásnej namodralej odraz!! Tak se těšim, pokusim se udělat nějaký "noční fotky"! Zdravim

elpe69 12.10.2007  22:37

« Re: Xenony - hotovo

Gratulejšn! Xenony Tě doufám ve tmě nezklamou, fakt je to rozdíl!
      Jeden zážitek s poslední doby: byl jsem zastaven klasickou silniční kontrolou a první dotaz policisty zněl čím tak hezky svítím! V té chvíli ve mě byla malá dušička, ale šel jsem s pravdou ven a řekl že tam mám xenony. Načež mi příslušník odvětil "dobře to vypadá" a dál se věnoval rutinní kontrole dokladu a na závěr popřál šťastnou cestu.

Hanss (MoDo Team) 22.10.2007  17:21

Zase xenooooony

Koukals na moje fotky xenonů?!? :-) :-) Sem mooooc spokojenej!!!
    čus

elpe69 22.10.2007  22:37

« Re: Zase xenooooony

Koukal koukal, vypadáj suprově :yes: Jsi měl ještě nafotit jak to svítilo s H7 a potom rozdíl s xenonem ;-)

Hanss (MoDo Team) 24.10.2007  09:52

« Re: Re: Zase xenooooony

Na to jsem se chystal tak pečlivě, že než jsem se nachystal tak to bylo vyměněný... :-) Ale víš sám, na PRD! Na druhou stranu, taky mi to trochu mrzí, že jsem to nevyfotil, ale si myslim, že z fotek by ten rozdíl nebyl nějak moc patrnej...... Tak Zdravim

neregistrovaný: "storm..." [217.77.165.XXX] 04.01.2008  21:46

perfektni;)

nádherné, úžasné, perfektní auti... Nejlepši co znám, pořádně si ho važ... Co takhle ještě zatmavit skla?? jinak kola jsou taky super... Snad nedopadne jako ten predeslej golf...

elpe69 05.01.2008  14:14

« Re: perfektni;)

Dííík :yes: Jj Leoše si vážím, za rok a kousek co ho mám nebyl zatím žádnej vetčí problém. Co se týka zatmavení oken tož to mě moc nebere: za 1. jezdím často v noci a výhled se zatmaveného auta není moc OK, za 2. proč zbytečně dráždít "orgány" >:D

Poustnik 11.01.2008  07:39

Moc pěkně napsaná story o tom nákupu.....!

slupnul jsem recenzi jako malinu!!! Jen třeba ty fotky interieru by mohly mít větší kvalitu. Ať slouží!!! Hoj! :-)

elpe69 12.01.2008  13:59

« Re: Moc pěkně napsaná story o tom nákupu.....!

Bohužel s těma fotkama interiéru máš pravdu :-( No na jaře to vylepčím >:D

Poustnik 12.01.2008  14:10

« Re: Re: Moc pěkně napsaná story o tom nákupu.....!

Jo a dobré motto....to říkal prodejce v bazaru, nebo nějaký politik???? >:D

elpe69 13.01.2008  16:43

« Re: Re: Re: Moc pěkně napsaná story o tom nákupu.....!

To říka život >:D >:D >:D
          Kdysi dávno jsem to někde četl a jelikož se mi to líbilo tož jsem ho vzal za své ;-)

"-- skrytý --" 25.01.2008  18:50

Projížďka

Seaťáci - nechcete se s námi projet? Více na Tomyho diskuzi - bílá Cupra... ;-). Napiš termín který ti vyhovuje a sejdeme se ... FRPE

"anonym" [81.30.248.XXX] 25.01.2008  23:04

« Re: Projížďka

termín není problém, ale jak tak koukám jsi až od Plzně (pokud koukám dobře) a to asi dost dobře nepůjde. I když Leoš by takovou cca 600-ti set km projížďku bral >:D

Hanss (MoDo Team) 06.04.2008  19:53

rozměr pneu

Nazdaaar,
    proč změna rozměru gumiček?!? Taky jsem teď pořešil 17" kola, nechtěl jsem hodně široký, tak jsem dal 215!! Tak pověz, proč ses rozhodl pro 205...... ?!? Zatim :-) :-) :yes:

elpe69 06.04.2008  22:40

« Re: rozměr pneu

Proč 205 místo 225? No asi hlavní důvod je ten, že jsem 225/45 neměl na své auti schváleny a dle TP mohu mít 205/50 a druhý spotřeba. DVĚSTĚPĚTKY přece jen mají menší valivý odpor tak uvidíme zda se něco změní. No ale spíš než gumy má na spotřebu vliv jízdní styl a ten u mě je "no coment" >:D

"-- skrytý --" 07.04.2008  09:01

vypis dle VIN kodu

Ahoj. Chtel jsem se zeptat, jak jsi zjistil vyznam jednotlivych zkratek? Diky.

elpe69 07.04.2008  10:33

« Re: vypis dle VIN kodu

tuším, že na vw-club.cz byl odkaz na stránky s dekoderem. Bohužel už zmizel ;-\ Stačilo přesně opsat údaj se štítku, který máš v servisní knížce nebo v auti vedle rezervy a program to rozkódoval.

elpe69 07.04.2008  10:39

« Re: Re: vypis dle VIN kodu

přece jen ještě existuje :yes: [odkaz]

"-- skrytý --" 07.04.2008  14:07

« Re: vypis dle VIN kodu

Super. Diky moc. Doufam, ze brzo budu take majitelem Leona, akorat to bude 1.9 TDI ;o)

foto petrzel1

petrzel1 05.06.2008  21:34

Kola

Blahopřeji!!!! Konečně jsem se pokochal koly sladěnými s autem!!!! Máš vkus a cit a to se cení!!!! Takže máš ode mne 10!!!!

elpe69 05.06.2008  22:41

« Re: Kola

dííík!
      Právě jsem dočetl i tvou recenzi na tvého "bavoráčka" a máš to také za plný počet. Celkem jsem se podivil nad levným provozem takového obra.

"-- skrytý --" 11.08.2008  23:39

nechapu

hele tebe ja nechapu co jsi zac.proc me davas za recenzi 6 seat leon m1 nema recenzi v nicem lepsi ale ma od tebe 10 tak az se vzpamatujes a budes objektivni tak dostanes o jde me dobry znamky jimak ti davam to co si zaslouzis.me da pred tebou hodne lidi 10 a 9 nejhorsi a ty me das 6.si fakt delas srandu. :-(

elpe69 12.08.2008  18:16

« Re: nechapu

dělám, tak jak ty ;-)
      Nazvat Leona jen o jednu genaraci starší než je tvůj "vrakem" tož si dělám prču >:D
      "10" neřeším, dej třeba i za JEDNA.

Brandon Walsh 28.02.2009  15:59

stierac

ako si kupoval ten fabiacky stierac lebo vidim ze seatacky mechanizmus na ostrek okna ti ostal kedze fabia strieka zhora. Chcel by som to tiez >:D

elpe69 05.03.2009  17:20

« Re: stierac

nn shora stříka pouze u Fabie-combi, krátka verze má ostřik stejně jako Seat, tj. přes stěrač ;-)

Brandon Walsh 29.08.2009  11:59

radio

ahoj chcel by som sa opytat ake si tam mal original radio chcel by som kupit CD origo seatacke a tazko sa to zhana tak ma napadlo ci sa ti v garazi take nepovaluje >:D

elpe69 02.09.2009  18:53

« Re: radio

bohužel povaluje, ale měl jsem tam BRISU na kazety :'-( Pokud chceš na Auru na CD zkus kouknout na náš seaťácky web ’ [odkaz] občas se tam nějaká ta Aura na CD objeví ;-)

FRPE 10.01.2010  21:14

Nazdar pane kolego!

Děkuji za bodování, též jsem si prohlédl tvůj strojek! ;-)

elpe69 12.01.2010  11:07

« Re: Nazdar pane kolego!

není zač, tu TŘICÍTKU si tvůj Leonek zaslouží. Máš to hezkéééé :yes:
      Už také pokukuji po novém modelu ale zatím nejsou prašule :-( Jen co se něco našetří tak Leon II bude doma, zatím mám v merku rovněž FRko, jen váham mezi benálem a ropákem.