Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
pradeda777 02.04.20 18:18
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
iu....no, chtěl bych upřesnit tu "prkennost". Spíš by se ten popis vztahoval na celkové chování vozu. Nebylo to myšleno jen na samotné pérování. Ani do zatáček se mu moc nechtělo....bylo to pro mě dost velké zklamání. :-( -
iudex 02.04.20 15:53
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Jj, bola to X1. Tak tvrdší je, to je pravda, ale "prkenným" by som ho neoznačil. To Tvoja M140i je ešte tvrdšia. Ale ak hľadáš niečo výrazne pohodlnejšie, tak je pravda, že X1 s Mkovým podvozkom by nebolo to pravé orechové. Inak výkon tej 20i je takmer zhodný s našou 6kou (141 vs 143 kW), tak som bol zvedavý, aký je rozdiel pocitovo. A je to veľmi podobné. 20i má väčší krútiak a lepšie sa pozbiera z nízkych otáčok, ale zase časť toho výkonu sa stráca vo vyššej hmotnosti a horšej aerodynamike, takže je to veľmi porovnateľné. Každopádne je to postačujúci motor aj pre X1 na také to domáce jazdenie, aj spotrebu vie mať peknú (pohodová jazda za 7,4). Akurát zvuk moc nemá (resp. nemá naladený výfuk tak ako 330i), ale to sa od normálneho motora v malom SUV asi ani nečaká (aj keď M6 ma prekvapila ako príjemne znie výfuk po naštartovaní). -
pradeda777 02.04.20 13:53
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Tak to jsi jel s X1....tuším. Já ji jednou dostal jako náhr. vozidlo také, ale byla to nafta 18d a co se týče výkonu, tak jsem neměl výhrad. Horší to ale bylo s podvozkem. Ten mě připadal takový prkenný (podobně jako předešlý Tiguan) a jak jsem jednou dokonce X1 zvažoval, tak po té zkušenosti vypadla ze seznamu..... ;-\ -
iudex 02.04.20 10:03
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Tak som nakoniec aj ja skončil v SUV. Ale aby som sa úplne nespreneveril sám sebe, tak v benzínovom a bavorskom :-)
[odkaz]
Je to samozrejme náhradné vozidlo, kým je trojka v servise. Benzín 20i, automat, dosť vybavené. Interiérovo ako moja trojka, teda ešte "stará škola", priestor vpredu aj v kufri prekvapivo dobrý, vzadu je ale na nohy dosť málo miesta (nad hlavou dosť), proste tu sa už najnižšia rada X prejaví, inak ale prekvapivo praktické auto, ktoré pri 2 malých deťoch môže plniť rodinné účely. FWD koncepciu som pri normálnej jazde nebol schopný identifikovať, podvozok je ale príjemne bavorácky tuhý, logicky ale vyššia stavba je cítiť v zákrutách, kde sa auto nakloní viac, ako sedan, ale na pomery SUV slušné. Motor tak akurát, znieslo by to aj viac výkonu, ale v rámci určenia to stačí a nie je tam nejaký deficit, hlavne ak sa to dá do sportu a reaguje to svižnejšie. Btw. presne túto verziu má doma webpaja a on si dosť pochvaľuje. -
iudex 01.04.20 16:00
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
WL: áno, v zime stála na salóne, neoplatilo sa im kupovať zimáky. Ono celkovo toho moc nenajazdila, registrovaná v máji 2019 a za 10 mesiacov mala len niečo cez 600km. Inak po tejto našej musel predajca zobrať novú predvádzačku, ale ako hovoril predaje išli do hája, všetci odskočili aj od dohodnutých obchodov, takže možno dobrý tip na kúpu predvádzačky s potenciálom vysokej zľavy. :-)
fred: na Mondeu mám dlhodobú 7,25. Ono predpokladám, že 6ka bude na tom podobne, predsalen tých 6,8 bolo viac mimomesto, ale ak by to aj bolo povedzme 7,5, tak na takmer 200k benzín s automatom by to bolo úplne super. -
Dany 01.04.20 08:38
« Re: Re: Re: Re: Re: M6
Iudex, gratulácia. Je to fešanda.
Už nedávajú diodové hmlovky? S tým chrómovým prúžkom to vyzerá elegantne a mierne to opticky rozširuje.
WL: Tie gumy vidím skôr na leto, ale nie je tam dobre vidieť vzor. Edit: Aaa, je to tam.
PS: mlyn bol zavretý bez nejakého bližšieho časového určenia. Aspoň som sa previezol. -
iudex 01.04.20 08:31
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
wl: nie, letné Turanza.
Inak pár dojmov z prvej jazdy. Potvrdzuje sa mi dojem z predvádzačky o výbornom podvozku a riadení, podvozok je agilný a komunikatívny, riadenie je živé, presné, síce bez nejakej spätnej väzby, ale niečo tam cítiť je. Avšak agilita, v ktorej podvozok predbieha Mondeo, je zase vyvážená menšou kultivovanosťou podvozku, podbehy nie sú tak odizolované a kolesá a celkovo menej hladké cesty sú počuť výraznejšie (ostatne to sa na 6ke kritizovalo od začiatku a tam sa prejavuje tá nízka hmotnosť auta). Pripisujem to aj 19" kolesám, predsalen netlmia tak ako gumy s vyšším profilom. Ani motor nie je tak tichý ako Ecoboost v Mondeu, teda aby som bol presnejší samotný motor tichší je, je to počuť pri naštartovaní, kde nenituje tak ako Ecoboost, ale ako atmosféra potrebuje viac otáčok a tam je logicky hlučnejší. Výkon ale má, aj ten krútiak nie je zlý, len proste nebude mať od 1500 taký záťah ako turbo (258 Nm až pri 4000 ot vs Mondeo s 240 Nm pri 1750, s overboostom až 270 Nm). Ale v rámci možností atmosféry je priebeh toho krútiaku dosť vyhladený, je to zjavne ladené tak, aby sa nemusel až tak točiť ako dakedy atmosféry. A jeho točenie nie je ani moc veľký zážitok, v otáčkach ako som písal je hlučnejší a nie je to zrovna šesťvalcový zvuk. Ale spotreba je naopak parádna, prvá jazda za 6,8, síce hlavne mimomesto, ale i tak na surový motor s objemom 2,5 litra je to pekné. Automat je dobre zladený s motorom, rozhodne lepšie ako aktuálne DSG, radí hladučko, nedusí tak ako DSG, aj v bežnom režime D podradí, ak treba. Možno na diaľnici by sa hodilo viac ako 6 stupňov, inak ale bez výhrad.
A ostatné postrehy len poznámkovo:
- sedák je na môj vkus vyšší, chcel by som ho ešte viac dolu, ale nedá sa (manželke to ale vyhovuje),
- 360°kamera je super, ale rozlíšenie je dosť nízke,
- projekčný head-up je silne návyková vec, paráda,
- Android Auto ani Apple car play akosi nejdú rozchodiť, zatiaľ,
- asistenti ako lane assist a adaptívny tempomat sú príliš citlivé, ale zistil som, že sa dá nastaviť ich citlivosť a musím sa s táým niekedy pohrať,
- nemáme tam navigáciu, tá je súčasťou výbavy Revolution až od r. 2020 a my máme ešte modelový rok 2019 a môžeme si ju iba prikúpiť za 500 eur, ďakujem, neprosím,
- otočný ovládač á la iDrive v bavorákoch je veľmi praktický, je tu síce aj dotykové ovládanie, ale to je v porovnaní s kolečkom o dva levely horšie a nechcem si predstaviť nový Golf a spol, ktoré majú všetko cez dotykáč. -
iudex 31.03.20 21:29
« Re: Re: Re: Re: M6
Díky hoši!
wl: 3" sú sakra rozdiel, aj by som povedal, že 19ky sú na rodinné auto zbytočné, stačili by 18". Ale ono šestka má dosť veľký priemer kolies, aj na tých 19" je profil 45%, takže opticky ani tie 19ky nepôsobia prehnane veľké.
Ron: tak zvonku sa to ešte dá, práveže Mondeo svojimi tvarmi popri 6ke nepôsobí nijak zastaralo, to len tou chudobnejšou výbavou. Ale zvnútra je rozdiel dramatický, to sú iné svety. Ako som písal v tomto je šestka na tom citeľne lepšie ako moja trojka, prémia-neprémia.
Ešte dve fotky dlhším ohniskom, ktoré tak neskresľuje ako širokáč:
[odkaz]
[odkaz] -
Ronault. 31.03.20 17:54
« Re: Re: M6
iudex: Gratulace a ať slouží. Vybral jsi dobře, vč. barvy.
Jako je pravda, že do šrotu Mondeo není, ale vedle Mazdy vypadá jako chudobný bráška ;-)
Mě už se Polo taky pomalu chystá, dnes jsem to ověřoval a termín dodání už je... celkově to vypadá na rovných 6 měsíců čekání 8-s ufff -









Taky to s tím dieselem mohlo být o poznání horší, než s benzínem...