Kolísavé otáčky motoru.

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

  • 00 Reagovat !

    foto xfilipek11

    xfilipek11 28.09.13  20:15

    « Nerovnoměrné otáčky při volnoběhu.

    dobrý den můžete mi prosím pomoci či poradit ? Mám felicii 1.3 MPi 50kw r.v. 1997 na volnoběh mi klesají otáčky z 1000 na 500 ot/min opakuje se to v pravidelném cyklu cca po 3-5 sekundách. Při výskytu této závady felda začala za jízdy cukat. Mají tyto závady nějakou souvislost? Případně jak je odstraním ? předem děkuji za rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.01.09  13:50

    « Re: Nerovnoměrné otáčky při volnoběhu.

    Díky za radu. Tak nakonec se ukázalo, že jsi měl pravdu!!!
    Opravdu to byl konektor umístěny na motoru! Měj se.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.12.08  08:03

    « Felda

    Určitě pak písni, samotnýho mě to zajímá. Je fakt, že Felcuška je jednoduchý auto a závada je většinou nějaká prkotina, ale jen přijít na to jaká. Jinak vše se dá zehnat za velice slušné peníze.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.08  18:48

    « Re: Felda

    Proč bys nemohl vstoupit, od toho diskuze je. Otáčky motoru mi nejen klesaly, ale při volnoběhu pomalu vylétly na 2000 a po té pomalu klesly do normálu nebo zůstaly viset na 1400. Kolega měl podobný problém a po všech útrapách i po servisu nakonec zkontroloval konektory! Přišel na to, že konektor od Lambda sondy je zelený, tak jej vyčistil, a měsíc se závada neprojevila. Já jsem našel zoxidovaný konektor od teploty motoru a podtlak. snímače ale u škrt. klapky.(taky jsem jenom laik)Projel jsem to a zatím se to neprojevilo. Chce to nalítat víc km. Uvidím a dám vědět! ;-\
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.08  15:18

    « Felda

    Ahoj chlapi,pokud mohu vstoupit do diskuze, zrovinka sem měl stejný problém, že začali klesat otáčky motoru, dělali to delší dobu,až auto jednoho dne zdechlo a já ho nemohl nastartovat, povedlo se to až po delší chvíli a pak už sem ho vezl do servisu - závada byla ve škrtící klapce (byla vyčištěna a provedeno výrobní nastavení a felcuška zas jede jak divá. Nevím či budete mít stejný problém,ale mě to pomohlo. Krom toho mi očistili i čidlo teploty a ještě nějaké - sem laik,tak se omlouvá za tyto termíny.
    Jinak pro pána special-line - moc děkuji za pomoc kde sme spolu diskutovali o brzdách - bylo to nakonec špatnou směsí destiček - vyměnil sem je za origináli a je klid. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto Special-line

    Special-line 30.11.08  16:10

    « Re: Re: Nerovnoměrné otáčky při volnoběhu.

    Myslíš k originálnímu přístroji VAG? Takovej kabel bude dost drahej. Ten kabel se dá i udělat a připojit k diagnostice na notebooku, nadšenci a koumáci to tak dělaj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.11.08  12:00

    « Re: Nerovnoměrné otáčky při volnoběhu.

    Čidlo teploty jsem vyloučil, jednak jej už mám měněné a ukazuje mi teplotu beze změn, zaměřím se na škrtící klapku. Zajímalo by mě, kolik stojí káblik "HEX-CAN" abych se mohl připojit k VAGu a čeho se vyvarovat! Každopádně díky za odpověď!
  • « 00 Reagovat !

    foto Special-line

    Special-line 29.11.08  22:29

    « Re: Nerovnoměrné otáčky při volnoběhu.

    Tak teoreticky mohlo odejít čidlo teploty motoru a háže si signál jakej chce. I když nejpravděpodobnější bude asi potenciometr šktrtící klapky u těchto MPI docela často odcházel. Možná jej bude stačit jen vyčistit pokud to jde. Pokud pojedeš hned do servisu tak by mělo být něco v paměti závad a to prozradí, nebo napoví. Dá se vyhledat i někdo kdo má buď na počítači diagnostiku a nebo třeba i přístroj V.A.G. doma. Cena pak bude určitě menší ale některé diagnostiky co má někdo na počítači, nemusí umět všechno. Někdy se i dá vyhledat levnější pomoc u učiliště nebo průmyslovky, v dnešní době už snad všichni ty VAGy nebo KTSky mají.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.08  19:46

    « Nerovnoměrné otáčky při volnoběhu.

    Felicie 1,3 MPI - začaly mi kolísat otáčky motoru, minimální spadly daleko pod normál (cca 500ot/min) a stále kolísají. V křížovatce se z ničeho nic vyšplhaly na 2000 a pak bez zásahu spadly na těch 800 a níže. Taktak jsem zajel do garáže a při opětovném nastartování již motor nechytnul. Teplota motoru, termostat dle ukazatele je OK. Nevíte někdo na co se mám zaměřit popř. na kolik mě vyjde oprava? Uvítám dobrou radu. Děkuji.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…