Nová PANDA

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 17.06.11  13:07

    « Pandu jsem prodal

    Tak jsem Pandu vyměnil protiúčtem za Grande Punto 1,2 aktual. Výprodej Euro 4 za 209 tisíc. Klimatizace, Dálkový centrál, el. okna, červená příplatková barva, autorádio s CD a MP3 a další kravinky. Pandu jsem jsem prodal za 60 tisíc, takže jsem platil v penezích 149 tisíc. Dobrý ne?

    PS: a ten motor není tak špatný jak vypadá papírově :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.11  22:33

    « Re: LPG

    Tak za tohle děkuju, a moc! Jen ten odkázek na ten olej bych rád, abych se mohl více vzdělat!
    Tu spojku jsem tomu servisu navrhoval samo včetně přítlačáku a přesto mně ty "peřiny" nezaručili! Bojím se ňáký zrady (jiná délka vypínací páky, jinej pákovej poměr na ní i na pedálu a nevím, co ještě).
    S tím letním přepínáním docela souhlas, ale léto je moc krátký (roční poměr je úplně jinej!) a pokud se používá Pandice na jízdy do práce, tak i ten odpolední start je skoro jako ráno. Když takhle najedeš měsíčně do 300km a z toho je průměrně 200km na benál, tak mně to vrácení investice za LPG opravdu připadá nenávratné. Tj. měsíčně uspoříš cca 180,-Kč a investice se tak vrátí po cca 140 měsících (skoro 12 let).
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 30.05.11  19:58

    « Re: LPG

    LPG nevytváří karbonové usazeniny, ale vytváří nitridové a ty jsou pro motor horší a aditiva v oleji vyčerpává rychleji a i když je olej čistý má mazací schopnosti dosti omezeny. LPG se ráno zapne v létě do 1 km ( teplota 30°C) a každý další start jede "ihned" na plyn. Spojku mám v pohodě i přes ty kilometry, chod spojky bude čím dál těžší, protože je spojková vypínací pružina čím dál tvrdší. Pokud chceš měkčí spojku, tak ji musíš vyměnit komplet, ne jenom lamelu, pak to bude jak "šlapat do peřin".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.11  19:15

    « Re: LPG

    Omlouvám se 200.000km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.11  19:14

    « Re: LPG

    Tak tady máš odkaz, já to už zjistil i v provozu (jezdím na něj s Espacem už 6 let)
    [odkaz]
    A pokud tvrdíš opak, jistě z vlastní zkušenosti, tak mi oplať stejnou mincí. Děkuji.
    LPG se právě u malýho auta a v městským provozu s jízdami do 5-ti km nevyplatí nikdy!!! Pádž až po 4km se po většinu roku z benzínu přepne na plyn. A pokud někdo ojebe automatiku a donutí systém k dřívějšímu přepínání, tak zas jen k vlastní škodě, zaplatí to při servisu směšovače - membrány. A k tomu servisu ho donutí STK-emise, kde ten plyn očuchávaj. No ale jistě zde je více lidí s bohatšími zkušenostmi, než mám s LPG já.
    Jinak bych rád (přímo od Tebe) získal info o výdrži spojky. Tedy pokud si těch 20.000 km natočil sám. Náš Pinďa se jim blíží, ale u nás najel s bídou čtvrtinu tý dvoustovky (ojetina za slušnej peníz). No a k tý spojce ještě jeden dotazek, zda lze docílit výměnou (jakou) stejně lehký chod spojky, jako maj současný Pandice. My máme Dynamic a v servisu (značkovým) to nechtěj dopředu potvrdit, tak na ně se...
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 29.05.11  20:43

    « Re: LPG

    LPG se vyplatí vždy. LPG stojí 17 kč litr, 35 kč za BA95 je jasný argument. Interval výměny oleje musí být kratší, a je na tobě si zjistit proč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.11  20:40

    « Re: LPG

    Výměna oleje při provozu na LPG. GTV6 kratší interval je kravina, je to přesně naopak! Přestavba městskýho auta na plyn je taktéž nesmysl, tedy pokud se používá jako městský - nastartovat, ujet cca 5km a chcípnout a toto pravidelně cca po hodině a více opakovat. Pokud bude jedna jízda pravidelně aspoň 20km, tak už je to něco jinýho, nebo pokud majitel bude jezdit jen při teplotách nad 10°C. Tam se to na plyn přepne téměř okamžitě.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 23.05.11  09:54

    « Re: LPG

    Tady [odkaz] je dobrý LPG diskuzní forum
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 18.05.11  17:34

    « Re: LPG

    Až tam pojedu, tak ho vyzpovídám. Určitě víš kolik ta malá nádrž na LPG váží...aby panda vůbec trochu jela >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 18.05.11  17:34

    « Re: První garanční prohlídka

    Je to napsaný v plánu údržby. Vymění olej, olejový filtr. Měli by kontrolovat našponování řemenů, ale to si pouze na účtují a ty to zaplatíš :-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.05.11  14:39

    « První garanční prohlídka

    Ahoj, tenhle měsíc jedu se svou Pandou na první garanční prohlídku (do M.L.). Po roce mám najeto 10.000 km. Co tam moje autíčko čeká? ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 17.05.11  21:34

    « Re: LPG

    vrtají se díry, do trubky sání před každý válec 8 mm. Ty ostatní informace nemusíš sosat z netu, to mám zmáklý, zjisti co ti tam nabízí tvůj známej za 16.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 17.05.11  15:17

    « Re: LPG

    Našel jsem přestavbu (jestli jsi z Prahy) za 23 tisíc pro Pandu. Jsou tam i Fotky:
    [odkaz]

    Navíc jsem se dočetl, že ta úprava pro LPG je dost zásadní zásah do motoru. Musí se prý vrtat nové díry do bloku motoru pro vstřikovače LPG.

    Cenový přehled přestaveb na LPG od firmy na [odkaz]
    ______
    centrální vstřikovač pro starší vozy s karburátory. Vozidla se vstřikováním a řízeným katalyzátorem potřebují řídicí jednotku LPG. Cena zhruba od 9.000 Kč, sřídicí jednotkou od 18.000 Kč
    kontinuální vstřikování pro novější vozy, kde je přísun paliva LPG zajišťován pro každý válec zvlášť. Vyšší výkonnost i nižší spotřeba. Cena zhruba od 22.000 Kč.
    sekvenční vstřikování pro moderní automobily. Disponuje elektronicky řízenými tryskami pro distribuci paliva LPG do válců. Cena zhruba od 27.000 Kč
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 15.05.11  13:48

    « Re: LPG

    Nevím, co montuje. Včera byl závod do vrchu Prachatice - Libínské Sedlo a právě tam dělal Favorita na LPG. Tak jsem se s ním bavil a Pandu 1.1 by za 16 tisíc udělal pomocí nějaké levné polské sady. Je to s prací, materiál..komplet. Má tam světelnou reklamu na plotě, která svítí i ve dne.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 15.05.11  13:35

    « Re: LPG

    ahoj, za 16 montuje co ? to je materiál....... do toho ihned jdu. K LPG, hele ono je to tahle, plyn je vždy asi na pulce benzínu, když benzín za 20, plyn za 10.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 15.05.11  13:03

    « Re: LPG

    Dík, jeden co dělá LPG a bydlí na Libínském Sedle u Prachatic, montuje polskou sadu za 16 tisíc, ale to mi nedoporučil. Říkal, že nejlepší zkušenosti má s italskou sadou Tartarini. Benzín stát již méně než 30 nebude a ten rozdíl v ceně LPG a benzínu je propastný. Dokud stál benzín do 25 korun, tak to šlo, ale teď je to katastrofa. Ovšem jestli nezavedou daň i na LPG, až se rozšíří. Lepit díry v rozpočtu se musí. Jinak ve Slovinsku měli LPG snad na každé pumpě. No já jsem už píchnul dvakrát. Jednou mi dokonce praskla bočnice. Předtím jsem stál u pumpy na parkovišti, kde se pohybovali tzv. nepřizpůsobivý spoluobčané tmavší pleti. Možná mi jí nařízli, protože pak jeli za mnou a něco chtěli, že mi pomůžou a tak.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 15.05.11  10:56

    « Re: LPG

    LPG :-) , zkušenosti by byly s loni jsem najezdil 40 tis km s lancií kappa, zkušensti jsou bezesporu pozitivní. Problémy s ventily u italských motorů nejsou, protože jsou již z výroby plánována na alt. paliva CNG, LPG. S ventily jsou problémy co vím u forda, popř. každého motoru s měkkými sedly ventilů. Spoustu reakcí na internetu, najdeš negativních a na staré systémy s centrálním směšovačem. Nenech se odradit a pokud chceš tak si sežeň někoho spolehlivého, popř. zavedenou firmu na montáže LPG. Polský sekvenční system STAG bude do 25 tis., popř. italské tartarini přímo montované fiatem za 27600 kč. rezervu vyhoď a dej lepící sadu, musím to zaklepat na dřevo, ale za celej život jsem nepíchl, abych musel tahat rezervu, to mám najeto asi pul milionu. LPG budu montovat do galaxy V6 a pandu zaplynuju taktéž. Jen si uvědom, že do nádrže LPG s papírovými 40 litry napustíš jen 80 %, takže nádrže musí být co největší, jsou různé typy toroidů, výškově i s plným středem, u pandy bych oželel i kousek kufru, protože i ta benzínová na 35 l je bída. Na benzín jezdíš za 5 x 35 = 175,- a plyn 5,5x17= 93,50 Za 30 tis. km to máš zaplacený. Další handicap plynu je nutnost zkrátit výměny oleje o 1/3 olej bych měnil místo po 20 tak po 15 tis ( panda má 2,5 l oleje, takže fin. legrace ) a jednou ročne kontrola LPG popř.výměna LPG filrů / 500 kč/ Takže LPG určitě u malých aut ano, pokud najedeš více km, prostě čím auto víc žere, tím se plyn víc vyplatí.
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 13.05.11  19:31

    « LPG

    Zdravím,
    gtv6, jaké máš zkušenosti s palivem LPG? Takhle už to dál nejde. Benzín stojí 34 korun a LPG 17 korun. Takže při ujetí jednoho tisíce km ušetřím při LPG tisíc korun. Za rok a půl mám náklady za přestavbu zpátky. Četl jsem ale, že trpí ventily a po ujetí 50 tisíc odejdou. Nevím jestli je to pravda, četl jsem na [odkaz] kde nabízejí additiva do olejů a paliva. Takže nevím...

    Tak jsem o tom LPG něco přečetl na netu a nějak mne na LPG přešla chuť. Z auta vznikne takový složitý "hybrid" který je těžký, více žere, a je náročný na údržbu. Asi nejlepší jak šetřit je méně jezdit na klasický benzínový nebo naftový auta. Jednoduchý to mají majitelé dieslů, tam LPG nejde.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 10.05.11  10:47

    « Re: Kdyby měla Pandu

    Včera jsem se vrátil s Pandou ze Slovinska z obce Koper u moře. Po dálnici celkem 1350 km a Panda šlapala jako hodinky. Slovinský dálnice super, až na ty opuštěný mýtné brány, které se jen projíždí. Celé Slovinsko jsem projel bez policejní kontroly, až na hraničním přechodu na dálnici mezi Mariborem a Grazem mne zastavila Slovinská policie a kontrolovali platnost dálniční známky (15 euro). Tak kdyby jste tam někdo jel, rozhodně to chce známku. Dal jsem nový letní gumy značky Matador a při 130 km hrozně hučí. Předtím jsem měl Barumky a ty byly lepší.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 07.05.11  20:44

    « Re: Kdyby měla Pandu

    ale, houby, z toho německýho krámu není vidět dozadu
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…