OCTAVIE 2 77KW TDI

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Octavia

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.12.06  23:14

    « 4X4 tdi

    Nazdar všichni.Mám navrkaných prvních 1500 km (zvukově jsem raději poslouchal benzín 2,0 138 HP, Peugeot 307) ale snad je to O.K.Zdá se mi lehce hlučnější při nutnosti podat vyšší výkon a zrychlení ale projedu jěště kámošovu a pak budu mít jistotu.Trošku hlučnější řidičovy dveře při cca.140 km/h (snad průvan přes těsnění) ale jinak asi dobrý.Pátý dveře jsou špinavý stejně jako u Fiata Tipo.Tzn že moc. No a vnitřní prostor je hodně mínus.Pro lidi i věci.Mitfárova schránka se škodováckým manuálem již nepojme nic moc a prostor pod sedačkou mi přišel k smíchu ještě víc.Mám malej atlas ale asi si budu muset koupit navigaci.Ta se dává jinam a snad nebude zavazet.
    Jinak všem Octáviánům příjemný prožití svátků Vánočních a nového roku(malý n protože přeji vše super po celý rok 07) a mnoho super zážitků s embéčky.
    gepy
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.12.06  07:28

    « Re: Re: Re:Re: Spojka

    Na brzdě dávají tyhle motory bez úprav kolem 84 kW.Ono je to na větší diskuzi, já teď nemít drobné pazvuky kolem spojky, tak bych možná byl
    s chipováním i spokojený.Ostatně teď proskočila zpráva, že tento motor tuším do Superbu bude mít 86 KW(asi, nechce se mi to hledat),ale těžko říct,zda je to programem v ŘJ nebo tam dají jiné turbo. Největší problém kolem chipování je, pokud chce majitel ušetřit a vybere některou z levnějších firem.Jakousi záruku spolehlivosti bych viděl ve firmách,které současně upravují závodní auta.Ono totiž někdy není až tak důležité číslo výkonu, ale průběh výkonové křivky.A hlavně kroutícího momentu.A to bez odladění na brzdě nejde.Až zjistím,co způsobuje problémky se spojkou tak budu mít zase v tuningu jasno. teď bych ho přes všechny výhody nedoporučil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.06  16:25

    « Re: Re: Re: Spojka

    No,já jsem jistou dobu o tuningu hodně uvažoval-nakonec sem ježděním přišel k závěru,že mě papírových a kultivovaných 77kW-v praxi je to víc (i když na brzdě jsem nebyl) bohatě postačuje.Vzhledem k tomu že si auto chci nechat delší dobu se bojím právě rizik,které můžou přijít s věkem a kilometry.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.12.06  12:52

    « Re: Re: Spojka

    To Blasio.
    Díky za informace.V předvánočním shonu jsem přehlédl odpověď.
    Budu se muset podíval do servisu a vyloudit na kouknutí nějakou dílenskou příručku, abych zjistil, jak to ovládání spojky vlastně funguje.
    Hydraulické ovládání spojky měla už Š 100MB, ale hydraulika jen ovládala páku,která teprve vypínala spojku.Jinak mám 5ti kvalt.A prosím výkon nekomentovat, teď jsem zase v období,že bych čipovat nenechal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.12.06  19:09

    « Re: Re: Spojka

    To žanek:
    Dneska jsem si vyzvednul auto.Bohužel za ty 3dny co jsem nechal auto v servisu se cukání spojky nijak neprojevilo tak aspoň preventivně odvzdušnili hydr. spojkový okruh.Uvidím jestli se to bude dál projevovat či ne.Do servisu to bylo víceméně náhodně.Když někomu spojka cuká pravidelně ještě se mění váleček(blíže nespec.).
    Ještě jedna věc: prý má 6-ti kvalt u Octavie jemné dolaďování sevření spojky(ovládáno elektrohydraulicky),ale že by to tak "brutálně" dolaďovalo jak se mi občas podařilo zpozorovat se mi nezdá.A ty máš zdá se mi 5kvalt 1.9 natúněný na 105kW..Ono vůbec když se podívám na motorizaci tak co motor to jiný typ spojky..konkrétně 1.9 a 2.0TDI má tuto 2osou vícelamelku-nejspíše kvůli většímu přenášenému krouťáku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.06  21:40

    « Re: Hurá, máte víc koní !!!!

    Tak mnoho šťastných kilometrů, mám rovněž OII Combi a jsem v pohodě, už mám i přetěsněné konečně dveře na pravé straně a tudíž mi do auta už neteče, o firmy Cimbu jsem byl, výkon šel fakt vzhůru, má to stále sílu a žene se to vpřed. Za ten rok, co auto mám, teď mám na tachometru 59 tis., je spotřeba okolo 5-ti litrů na 100 km, ale s přelomem 50 tis. mám pocit, že to jede lépe a spotřeba na dálkách " spadla " na 4,4 - 4,7 / 100 km v závislosti na tempu jízdy, obec tak jak se má, mimo těch 100 - 110. Jsme spokojen jen ty značkové servisy, ale to je odlišné téma.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.12.06  22:31

    « Hurá, máte víc koní !!!!

    Nazdar všichni.Tak si pro ni jdu v sobotu.Doufám , že vše co se tu píše (negativní) mě mine a já budu spokojený patriot.Píšu , protože se chci podělit o zajímavý odkaz na článek.Takže zde je link.Asi nic nového ale zajímavý.
    [odkaz]
    gepy
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.12.06  20:52

    « Přehrání software ŘJ na Severní Moravě

    Má někdo přehrnou jednotku (cukání) na Moravě, potřebuji doporučit nějaký servis, který to už dělal. Díky
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.06  07:24

    « Re: Spojka

    Já už jsem bohužel téměř půl roku po záruce, proto mě to trápí víc.Ale po zjištění,že to dělá i novějším vozům, to spojka opravdu nemusí být.Samotný pedál bych netipoval,ten slabě vrzavý zvuk při rychlém sešlápnutí jde z motorového prostoru.Vypínání spojky je hydraulické,tak snad nějaký vypínací mechanizmus u kotouče je špatně mazaný a než se k němu dostane olej tak vrže a slabě se zadírá ???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.06  21:11

    « Re: Spojka

    Žanku,mě to cukání při studeném motoru dělá taky -bez toho vrzání pedálu.Když jsem s tím byl v servisu-spojka byla OK,protože při zahřátém autě se to neprojevuje.Nicméně se dívali na spojkový setrvačník,prý občas zlobí a dokonce nějaká série s tím musela na výměnu.Ten byl OK.Za týden tam jdu znovu.Mrknou na spojkový kotouč-snad tam něco objeví ;doufám- než skončí za půl roku záruka.Mám najeto jen 23kkm.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 30.11.06  19:07

    « Re: Spojka

    Vôbec to tak nemusí byť, može to robiť aj samotný pedál alebo mechanizmus prenosu sily priamo na spojku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.06  14:07

    « Spojka

    Zdravím všechny.Potřeboval bych poradit.Asi měsíc u studeného auta prvních pár minut slabě vrže nebo skřípe pedál spojky při sešlápnutí.Hlavně při rychlejším řazení nahoru. A teď poslední týden opět při studeném motoru spojka při rozjíždění auta nemá plynulý záběr ale jakoby asi 2x až 3x pocukne. I když už mám hodně kilometrů spojku jsem zatím nikdy v žádném autě neměnil. Asi šlo auto z domu dřív. Na popisovaném autě najeto cca 70 tis.Moje diagnóza je, že dochází spojka, uvažuju správně ??
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 26.11.06  19:53

    « Re: zdirka

    Myslím, že ID3 tagy do rádia nepôjde dostať nijako, ešte ani za pomozi zariadenia z www.solisto.de - lebo vstup CD meniča nepodporuje názvy skladieb.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.11.06  09:20

    « zdirka

    to shark:
    je tam klasicke sluchatkove jack,a jak je zde napsano jde jenom o audiosignal ID tagy tym tahat nepudo
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.06  21:27

    « Re: Re: Re: problémy s MR2007

    AUX: Konektor jakýkoliv který bude pasovat - na 99% je to jen audiosignál, tedy jsou tam tři signály Left, Right a GND, tedy dva zvukové kanály a zem. ID tagy tím pádem asi tahat nepůjdou.
    AUX jsem měl na autorádiu před 10 lety a tam to bylo takhle a konektor byl normální - na sluchátkový jack 3,5 mm. Jak to má oktávka samozřejmě netuším, ale pochybuji, že by vymýšleli něco světoborného.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.11.06  16:26

    « Re: Re: problémy s MR2007

    K té zdířce AUX bych se rád pozeptal na to co mi nikdo není schopen odpovědět. Jaký je potřeba konektor pro přopojení mp3 playeru (pokud možno tak aby si to tahalo i id3tagy apod)? S jakým typem playeru to nejlépe funguje? Díky za rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.10.06  16:54

    « Re:

    Dobrý den,
    problém zkřivení kotoučů jsme řešili v rámci celé fy neboť na cca 15 autech octavia I se přesně dle níže uvedeného křivily kotouče. Do cca 80-100tis naprosto v pořádku, následná výměna, pak cca 4tis a problém je znovu. Někeří z nás si je nechali vyměnit cca 3x.
    Řešení bylo nakonec nalezeno ve sportovních kotoučích. Zítra zjistím výrobce. Není to díl, který je povolen od Mladé Boleslavi, ale již jsem s tím od výměny najel cca 40tis a naprosto bez problémů.
    Výrobce těchto brzd dává doživotní záruku.
    Nejprve se namontuje nový kotouč a nechá se staré brzdové obložení, po cca 300km se vymění za starý původní kotouč a dá se nové obložení. Po dalších cca 300km se zkompletuje nový kotouč s novým obložením.
    Kotouče jsou vrtané a vypadají opravdu krásně. Jen je to celé jaksi tvrdší a tak to občas píská :)
    Cenu jsme v rámci reklamace dohodli tak, že servis v rámci reklamací zaplatí nové sportovný brzdy do výše ceny standartních a naše fy uhradí navýšení.
  • « 00 Reagovat !

    foto Jozef0351

    Jozef0351 27.10.06  09:28

    « Re:

    Skrútene kotúče. Mne sa to stalo tiež. Spôsobili mi to nesprávne namontované elektróny. V pneuservise mi nedali dolu zo skrutiek čo držia disk take miniatúrne podložky ( originál diskom nevadia lebo tie majú skosené hrany ) a tým koleso nerovnomerne pritláčalo na kotúč. Po cca. 5 tis. km mi začalo triasť volantom pri brzdení. Musel som na novom aute meniť komplet brzdy. Servis mi reklamáciu samozrejme neuznal.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.10.06  07:33

    « Bez nadpisu

    prosím o radu mám octávii 1.9TDI. Při rychlosti asi 80-100km v hodině
    při slabém brždění se mi rozklepe volant.podotýkám,že mám už druhé kotouče a auto bylo v servisu,kde nebyla shledána závada,když mi je
    vyměnily(kotouče)bylo vše v pořádku ujel jsem asi tak 4000km a závada se opět vrátila.Díky za radu
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.10.06  09:04

    « Bez nadpisu

    Mam modelovy rok 2007 i kdyz jsem nepocital, ze ho uz dostanu. Kdyz jsem objednaval, jeste jsem o nem nevedel. Pak jsem cekal na auto a po cca. mesici vysla informace, ze bude skodovka delat zmeny a zrovna co jsem chtel, radio stream s mp3 a audio zdirku. Nastesti jsem tohle vsechno uz dostal, ale mozna i prave s tim cukanim :)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…