OCTAVIE 2 77KW TDI

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Octavia

29.01.2006  15:03

OCTAVIE 2 77KW TDI

Jake mate zkusenosti s O2 TDI 77kw v porovnani s O1 TDI 81kw?

31.01.2006  14:54

O2 TDI 77 kW

Žádné.

31.01.2006  14:56

:oops:

foto Arnold-Hackel

Arnold Hackel 31.01.2006  16:20

Bez nadpisu

Ta nová je pohodlnější, ale Tebe zajímá spíš ten motor: Dynamika je stejná-možná malilinko horší než u 81kw a to navzdory většímu kroutícímu momentu.Je ale výrazně hlučnější.Ani ne tak intenzita hluku, jako jeho chraplavější tón. Po ránu to prokleješ :shock: . Spotřeba je asi o půl litru větší. Odpružení je lepší než u předchůdce.

31.01.2006  21:04

Bez nadpisu

Měl jsem čiplou 81kW teď čiplou 77kW a max. spokojenost.PD má tvrdší zvuk, O2 těžší ale jednoznačně je to auto o třídu výše. Spotřeba asi 0,5-1 litr vyšší

09.02.2006  18:55

To Rostam:
      U koho jsi načipoval tu Octavku II.A jaké jsou s tím zkušenosti? Docela o tom taky přemýšlím. Motoráři z fabriky, říkají, že je ten motor strašně poddimezovaný. Děkuji za odpověď.

09.02.2006  20:24

To fans :
        Zatím vše co jsem si nechával čipovat mi dělal Karel Sobek z Bosch Frýdek-Místek. Jsou to odborníci na diesel motory a vždy perfektní přístup, profesionalita a hlavně dobře odvedená práce.
        A zkušenosti ? Když do toho auta pak sedneš, tak si myslíš, že ti museli vyměnit motor. Je to jiné auto, jede skvěle, má slušný tah, spotřeba samozřejmě záleží na stylujízdy ale to je jasné, když budeš jezdit jako předtím, lišit by se neměla. Ale je jasné, že pokud tomu budeš šlapat po krku a využívat max. výkonu, tak nebudeš za 5,5 litrů jezdit, tak jak tady na forech někdo dělá fory.
        Jen jsem musel měnit lamelu spojky, ale to připisujutomu, že ve škodovce měli špatnou várku a ze záruky automaticky vyměnili. Takže jdi do toho ! Ale čip jen od odborníků, ne za pár šupů od někoho ve stodole !!!

10.02.2006  10:05

« Re: Re: Re:

Muzes dat prosim podrobnejsi info, treba i kontakt a cenu?

10.02.2006  15:37

To Rostem:
            Děkuji ti za info. Sleduji firmy na netu, zatím bych si vybral buď www.cimbu.cz , nebo www.sportmotor.cz , kdyžtak se na tyto link mrkni a napiš, jestli by jsi do toho šel, co se týče ceny a jména firmy. Já jsem od Mládé Boleslavi a od tud to je do Frýdku docela zruky.

10.02.2006  19:04

« Re: Re: Re: Re: Re:

Kontakt ? Mrkněte do zlatých stránek - Bosch Frýdek Místek. NA Karla Sobka mám mobil a nejsem si jistý jestli to není soukromý, takho tady dávat nebudu.
              Nevím podle webu se kvalita těžko odhaduje, spíš bych šel do cimbu.
              Sportmotor, nevím ? Dle webu ? 1.9tdi pd 77Kw doporučují jako další úpravu použití oleje 0W40 ? Nevím nevím co tím myslí ? Přejít na klasické výměny, nebo jen kopírují doporučení u všech motorů ?

Pete75 12.02.2006  21:45

To Rostam:
              U Sportmotor mi přijde, že těch 110 kW je už moc, nemusí to dlouho vydržet ostatní komponenty auta. Nikdo mi totiž nevymluví, že do 77 kW dají ve Škodovce úplně to stejné (spojka, převodovka, podvozkové komponenty...) jako do 103 kW.
              Osobně bych šel do menšího zvednutí výkonu.

14.02.2006  07:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re:

To Rostam:
                Nakolik máš načípovanou tu Krásku jménem OII?

19.02.2006  13:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Na brzde jsem nebyl ale asi na 100 kW

"-- skrytý --" 17.02.2006  09:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re:

tak v zakladu octa 77kW ma o 10kW vic,je to dano marketingem,ze vozy od koncernu jezdi lip oproti konkurenci,ktere maji stejny vykon.
                Takze narust vykonu i muze byt na tenhle vykon.
                Hele bacha na zaruku,kdyz Ti nekdo bude cipovat pres diag.zasuvku novy octavky,protoze bys mohl prijit o zaruku.Kdyz prijedeš do servisu a pripoji Te na diagnostiku tak to muzou zjistit.
                Jinak kamos si nechaval delat tu silnejsi octu 103kW u Xtuningu,hele kdyz jsem sedl ze svy lagunky do toho,byl jsem z toho nadesenej jak to jede!.o)

"-- skrytý --" 01.02.2006  15:22

Bez nadpisu

Výkonově tam moc rozdíl není, alespoň mě se se to tak jeví. Ale souhlas s tím, že ten motor 1.9 TDi/77kW je hlučný. To, že je to opravdu jako traktor po nastartování, to možná člověk pomine, ale ono je to dost hlučné i po zahřátí. Skoro se mi zdá, že nejhlučnější je to v pásmu kolem 120-140km/h při zařazeném 5. rychlostním stupni. Na dálnici je to znát nejvíc. Je to hlučnější než předešlá verze Octavie. Jinak je to super auto, nemůžu si na něj stěžovat.
    Je ale s podivem, že subjektivně mám jako řidič víc místa ve svém soukromém autě, které je minimálně o jednu třídu níž, než ve služební Octavii II. A taky ten malej prcek od Suzuki daleko líp svítí než OII. Možná OII s xenony bude lepší. Klasické halogeny svítí mizerně, před autem je tmavý flek, možná pomohou lepší žárovky.

"-- skrytý --" 01.02.2006  16:56

« OII PD

dej si pozor na turbo.. kolega ji ma a po cca 13000 kilometrech mu odeslo. oprava v ramci zaruky.. ale trvalo to asi tri tydny

09.02.2006  19:21

...pozri si www.cimbu.cz....

Pete75 12.02.2006  21:38

Chiptuning

Ahoj, přidám svůj názor.
    Měl jsem O1 TDI 66 kW čipovanou na 87 kW u fitmy K+K s.r.o. (www.tuningcentrum.net). Naprostá spokojenost, dobrý přístup , auto jelo mnohem líp. Hlavně to bylo poznat v táhlém stoupání, tam byl rozdíl opravdu velký.
    Teď mám O2 TDI 77 kW a jen co sleze sníh, jdu do čipu znovu. Budu vybírat mezi K+K, Cimbu a ABC tuning (www.abctuning.cz - známý má čiplou Audi A4 2,5 TDI a je spokojený) . Cena je u všech tří vyšší, ale je tam záruka kvality. Ještě bych doporučil i Bit power a MTM. U K+K je čiptuning možná maličko "konzervativní", proti konkurenci dávají nižší výkon, ale zase z vlastní zkušenosti mohu doporučit.
    Jak mi řekli u K+K, potenciální nebezpečí je ve zničení turba, pokud budu jezdit na doraz a pak to nenechám vychladit pomalejší jízdou nebo volnoběhem, a že můžu zničit spojku, pokud budu jezdit stylem: jedu 50 km/h na 5. rych. stupeň a dám plný plyn bez podřazení....
    Takže tak. :-) Přeju spoustu spokojených km s čiplou O2.

"-- skrytý --" 17.02.2006  18:49

Bez nadpisu

kamos ma O2 4x4 original 77kw a namerili mu tam 85kw dal tam chip od Bitpoweru na 110kw a zatim spokojenej.Ma ho tam uz 6mesicu najeto asi 15000km,spotreba stejna 6,2l ale po delsi jizde po dalnici to musi trochu ochlait pomalejsi jizdou.Zacal se mu stracet olej,doliva na 5000km-pul litru a pred chipem nic.Uz je to asi moc tech koniku. :'-(

"-- skrytý --" 19.02.2006  13:40

Bez nadpisu

David: To se dobrovolně vzdal záruky? K oleji-pokud je tam long-life,tak ta spotřeba oleje odpovídá. Osobně bych tohle neudělal,ale jsou to jeho peníze. Jsem skeptický ke snadným,rychlým a levným řešením zvyšování výkonu,seč se to zdánlivě dá,ale možná jej čekají problémy.Jenže to se tu už kdysi řešilo. Je to jeho volba. ;-)

"-- skrytý --" 19.02.2006  13:43

bionafta

Dá se s motory TDI PD jezdit na bionaftu?

"-- skrytý --" 19.02.2006  14:35

Bez nadpisu

reno: Jestli mohu svůj názor podložený praxí od kluků,kteří se živí opravami pal.systémů vznět. motorů-tak raději ne. Škoda v tom trochu kličkuje, VW nedoporučuje.Je to jeden původ,spíš bych věřil tomu VW,seč se jistě najde řada lidí,že najezdili 200 tis km v pohodě. Udělej jak myslíš,já na jasnou otázku říkám NE(riskuj)!
    Jenom jednu malou drobnost: budeš ochoten řádově 1-2 x do roka odkalovat palivovou nádrž od vody?

"-- skrytý --" 19.02.2006  14:37

Bez nadpisu

To IT:vzadal se zaruky ale je spokojen.Ono je to bez chipu line tak se mu ani nedivim.Celkem dal za auto neco pres 700000kc a ten motor byl vazne slaboch.Podle mne stacilo tak kolem 100kw ale prej maji dobre zkusenosti tak to udelal.

"-- skrytý --" 19.02.2006  15:50

« Re:

DavidK: V té cenové relaci se dá i 2,0 TDI-PD.Vyjel jsem zkušebně 2,0TID-PD a vyšlo asi 735tis,vč.ESP,všech vaků,akt.opěrky,zadního senzoru,metalízy,tovární rádio vč. MP3,litá 16" kola aj prkotiny...Kolik za to dal-za úpravu? 15 táců určitě a jsme na rozdílu 20 tis(jenže neznám jeho výbavu)+záruka k tomu. Ale doufám že za 700t už má Eleganci+relat.vše,co má v autě být.
      Mám na to jiný názor: při výběru pečlivě vybírám motorizaci a pak už ji neřeším,seč netvrdím,že je ideální,ale už to nechávám být. Těch továrních 103kW snad i stačí (u 2 litru)...Ale jo,o nic nejde.Ať mu to jezdí a hotovka. Jen se připravil o záruku a v podstatě mohl mít relativně totéž přímo z továrny,protože 7 kW(110 proti 103) zase při té hmotnosti zázraky neudělá(nevím co Mk)-navíc ten výkon se měří v otáčkách,kterými se běžně nejezdí a v nižších budou rozdíly ne dramaticky odlišné-srovnávám s dvoulitrem. Třeba tehdy nebyl v nabídce,to netuším.

"-- skrytý --" 19.02.2006  18:09

Bez nadpisu

To IT: on kamos ma ale 4x4 a ta je bud v nafte 77kw nebo benzin 2,0 110kw.On tu naftu bral schvalne uz tehdy vedel ze tam da chip.Bydli na horach a maji malou firmu takze se tam musi pohybovat i kdyz je tam dosti snehu.Vyuziva max.kufr a tedy i silu motoru 330Nm.Dal za ten chip asi necelejch 11000kc.Ma to v max.vybave a to dostal i slusnou slevu,ted si ale nepamatuji kolik presne ale mam pocit ze skoro 50000kc.Xenony,par.senzory a dalsi. ;-)

"-- skrytý --" 19.02.2006  18:28

Bez nadpisu

Tak to jo,to je jasné.Zajímalo by mne,proč ten silnější ropák do 4x4 nedávají,je to škoda.Nebo hlavně chyba.

"-- skrytý --" 19.02.2006  19:30

« Re:

Von i ten 2.0TDI má víc než 103kw, viděl jsem asi 110-115kw (bylo to v nějakým Světě Motorů), ale škoda, že ho nedávají do té 4x4, protože je to ideální motorizace.

"-- skrytý --" 19.02.2006  19:32

Bez nadpisu

Ja jsem nekde cetl ze tam bude 2,0TDi ale ten silnejsi.Ted nevim presne kolik to ma byt kw ale neco mi rika 112kw.Ale fakt nevim.Maji tam byt celkem az 4 motory tak snad to bude pravda,nechame se prekvapit.

"-- skrytý --" 19.02.2006  19:39

to:David K.
      O 112kw jsem nikdy neslyšel, ale prý má být 2.0TDI 125kw v RS.

"-- skrytý --" 19.02.2006  19:42

Bez nadpisu

Jo mas pravdu je to 125kw.

"-- skrytý --" 19.02.2006  19:45

Bez nadpisu

Bude i do 4x4? To by šlo.

"-- skrytý --" 19.02.2006  19:47

Bez nadpisu

melo by to tam byt ale pockame jak se dohodnou panove z VW aby se jim nesnizil odbyt jejich milacku.Skodovka je prece jenom na druhem miste. :'-(

"-- skrytý --" 19.02.2006  19:53

« Re:

Já nevim, mě se to moc nezdá, že by dali stejnej výkon do RS i 4x4.

Pete75 20.02.2006  07:46

Silné TDI do 4x4

2 all: No, podle mne je to taky škoda, ale všechno je dáno obchodní politikou VW. Kdyby tam 2.0 TDI byť "jen" ve verzi 103kW, co by se stalo s prodejem Passat Syncro, nebo A4 Kombi quattro? Teď mě budou přiznivci Audi kamenovat, jak to můžu srovnávat... ale vemte si to tak, že současný elektronický systém 4x4 ve Octavii je už velmi vyspělý a spousta lidí nejsou skalní příznivci (Audi), takže kdyby se jim to nabídlo...

20.02.2006  12:09

Spam

První video na světě Škoda Roomster na [odkaz]

"-- skrytý --" 20.02.2006  16:13

Bez nadpisu

Dle důvěryhodného zdroje se chystá Škoda okola května tohoto roku představit model Octavia II 4x4 s motorem 2,0 TDI 103 kW (140 k). Kombinace silnějšího nafťáku a pohonu všech postrádali mnozí zákazníci a Škodovka jim tak hodlá vyjít vstříc. Zároveň chystá i novou verzi Octavie, jakýsi allroad, který dostane zvýšený a upravený podvozek, oplastované boky a blatníky. Zda budou obě novinky představeny naráz nebo spolu budou nějak souviset (2,0 TDI pouze pro "allroad"?), zatím nevíme a realitu ukáže až čas. :D

"-- skrytý --" 20.02.2006  19:31

« Re:

No jestli chtějí nějak více odlišit ten Allroad od 4x4, tak by tam měli určitě dát ten 2.0 TDI 103kw.

"-- skrytý --" 20.02.2006  20:18

Bez nadpisu

Hm,docela dobrý.Že by v Paříži?!?! Sponzorují Tour de France,sice se mnozí budou usmívat,ironizovat,jenže:sponzorovali už v roce 2004 a na stánku to jednak úročili a co se zájmu týče:asi se zase někdo rozžhaví doběla,jenže třeba Toyota,která byla v tom samém pavilonu šikmo naproti asi 30 m v pravo,tak zájem téměř nula(a to tam měli Priuse a naprosto fantastický 2,2 ropák do Avensisu...),podobně Seat(Toledo) nezájem.
    Ptali jsme se černouška,který spolu s dalšími místními rozdával anketní lístky,jak francouzi Škodu hodnotí,resp. to bylo o pocitech,prvních dojmech, nemohl sice ukázat,ale tvrdil,že názory lidí výlučně pozitivní.Ono to dost odpovídalo zájmu a návštěvnosti u stánku.
    Nevidím jediný důvod to zpochybnit,protože hoch to měl jako brigádu a auta mu byla docela ukradená.Spíš kočky... Nerad bych urazil majitele japonců(sám mám nového),ale ani jeden se zájmem neblížil-vůbec. Nechci natrvrdo říci,že nezájem,byla tam třeba ještě uzamčená Mazda5,naproti M6 MPS a nic.Lidé nevšímavě chodili.
    Sice to ještě nic neznamená,ale občas se bavím,když se lidé nad Škodou vášní-svět je více dospělý,občas mi to tak připadá,ať to řeknu slušně.
    Uvidíme,jestli a co chystají a vybalí v Paříži. Francie je příliš velký trh.
    Je to jako s korejskými auty. Moc bych se nesmál a spíš je třeba bystřit. O Číně-zatím asi není konkurece schopné,ale za 10-15 let? :'-(

28.02.2006  18:58

pumpe dúse

Jsem prostý laik,a vím že pokrok nelze zastavit,ale může někdo vysvětlit hlavní výhody motoru PD oproti klasickému TDI?O I jsem nevlastnil,ale z doslechu vím,že motor byl tišší a méně žíznivý.V čem tedy inženýři udělali takový progres?!Nejspíš šel nahoru výkon i krouťák,asi i emise jsou menší.
    Z hlediska uživatele však vnímám hlavně větší hlučnost a spotřebu :(

28.02.2006  19:41

Bez nadpisu

mám O2 TDI 77kw od listopadu a nemyslím si, že by hlučnost byla vyšší, než O1. Spotřeba je určitě nižší - mám 5,7l dlohodobý průměr v zimě a to je méně než na O1 - v tom je podle mě výhoda motoru PD - vyšší výkon při menší spotřebě a menších emisích. Jediné proti možná je, že spotřeba oleje, který nepaří k nejlevnějším je vyšší než u O1.

"-- skrytý --" 28.02.2006  19:48

« Re:

Gratuluji k ojedinělému exempláři....PD. :!: já mám teda jinou zkušenost: žere více jak oleje tak i nafty, chrochtá více, ale je lépe odhlučněná..

28.02.2006  20:05

« Re: Re:

no počkej, průměrná spotřeba 5,7 (nebo tak nějak) je psaná i v ofic. papírech od škodovky. (mi ukazuje počítač 5,7 - průměr z cca 11tkm najetých km). Neříkej mi, že pouze já se vlezu do této spotřeby a všechny ostatní 1,9 TDi PD jsou žíznivější?? - známý má O1 1,9 TDi a dlouhodobý průměr má o litr vyšší....

28.02.2006  20:24

« Re:

No s tou spotřebou nevím. Měl jsem O1 81kW a zřala rozhodně méně nafty než současná PD O2 1.Obě byly po chipu, ale PD rozhodně papne víc. A o oleji ani nemluvím ? Chystám se teď při výměně nedávat 0W30 506.01, ale ten nový longlife 3 5W30 504.00 507.00 od shellu. Uvidím jestli to bude papat méně oleje, protože oproti O1 která mi za 15000 nesežrala skoro nic je to hnus. Ale za pokrok se prostě platí.

28.02.2006  21:25

Bez nadpisu

Já bych to s nadsázkou shrnul:
    -klasickému ovládání lankem už odzvonilo-co na tom že to teď víc žere,důležité jsou emise a přímý vstřik který už jde ovl.jen počítačem
    -je to hlučnější?Nevadí,lépe odhlučníme..
    Trochu mě to připomíná vtip o globálním oteplování kdy je třeba pořídit výkonnější klimatizaci.. 8-s
    PS:To není samozřejmě jen o škodovce..tož co nám ještě ta globalizace přinese?

"-- skrytý --" 01.03.2006  15:32

Bez nadpisu

ja mam fabii 1,9TDi PD a najeto neco pres 60000km a spotreba kolem 5,5l a olej jsem nemusel dolevat zatim ani jednou.To odhlucneni je jeste horsi nez u O2. :'-(

"-- skrytý --" 01.03.2006  18:25

« Re:

Odhlučnění u Fabie musí být horší než u OII. Je to auto o třídu níž a především je konstručně o 5 let starší.

jouda(AlkoholixXx) 04.03.2006  16:48

Bez nadpisu

Máme 0II 77kw a zdá se mi, že při rychlosti 130km/h je motor dost slyšet a při rychlosti 140 km/h se tento hluk snižuje je to můj subjektivní pocit nebo je to možné?děkuji ;-)

"-- skrytý --" 04.03.2006  20:08

« Re:

Myslím, že Ti to můžu potvrdit ...... Při mé oblíbené rychlosti, kdy se kochám, tj. 135km/h na tacho = cca 129km/h podle GPS slyším takovou cyklickou rezonanci a dunivější zvuk. Pod i nad to "tam" není. Ale je to můj první diesel, takže můžu slyšet trávu růst ............ >:D

04.03.2006  21:14

Bez nadpisu

no tak stim zvukem .....to slyším také .....no teda teď už ne ....od 0-7500 km tam byl...teďka mam 8000 km najeto ...a je to pryč......"samo" to zmizlo...tak nevím :)

jouda(AlkoholixXx) 05.03.2006  00:14

« Re: silken

Jo díky moc za radu my máme najeto asi 5 tis. tak uvidim jak se to bude chovat po tech 7,5 tis. ;-)

05.03.2006  10:49

Bez nadpisu

Pozn.: Ve 130 tedy nic nepozoruji, zato při zryhlování před 2000 ot. se projevuje dunivý zvuk až s vibracemi - asi je to normální (u PD)

05.03.2006  10:50

Bez nadpisu

...to dunenie je zname u vsetkych motoroch typu PD, je to z dovodu vysokych plniacich tlakov, skuste vyskusat napr. BMW alebo najake HDI, tam to nie je, ale je to nieco za nieco, proste TDI PD ma jednu nevyhodu,
    vo vyssich rychlostiach duni, preto audi uz montuje do 3,0 uplne iny motor, postupne na to prejde cely koncern VW..

Jabella 05.03.2006  13:18

Bez nadpisu

Tak po přečtení tady některých vět jsem v rozpacích..měl jsem OI 1.6 75kW v Eleganci..a od prosince mám OII TDI 77kW.
    Je o mnoho víc tichá./už jenom dvojité těsnění oken dělá více/.než benzín a než 1.9TDi 66kW..klasická nebo 4x4..
    Jednu má brácha a druhou táta.
    Jezdím do práce každý den..cca 20km..se spotřebou 4,6..domů 4.2l....částečně městem.
    V pěti lidech Plzeň-Praha..po Praze..a zpět...5,5l...za měsíc průměr 5.2l.
    Už dlouho jezdím na dovču na jih Itálie...s benzínem to bylo za 7,2l..průměrná rychlost něco nad 100km/h..co není málo.
    Brácha s kombíkem 66kW čipnutým za 5.5l..táta se 4kolkou kombíkem 66kW za 6.2..
    Podotýkám,žádné dunění jsem nezaregistroval.
    Než se motor zahřeje na provoz.teplotu,tak poznám sepnutí turba kolem 2000ot/min..potom už nic.Jel jsem s tím déle 150km/h..
    Benzín jsem cestou do Itálie hnal plně naložen..jak to šlo.V Nemecku pořád skoro na doraz...podle GPS 199km/h..a jinde podle možností...Itálie cca 140km/h.
    V benzínu jsem měl vše..a tempomat makal v jednom kuse i 500km/italské dálnice jsou bezva..Klima mechanická..taky v pohodě.
    Teď mám dvouzónovku,16ky kola..prostě super.
    Nepomlouvám tady jinou značku..ale po 2500km z Octávky vystoupím určitě více v pohodě,jako z Peugeota nebo Citroena po 400km.Mě nevyhovuje moc měkké odpružení..
    Každý má dnes možnost koupit si na co má a co mu vyhovuje.
    Koupit si Fiata a vychvalovat Mercedes..to mi nepřipadá moc chytré..
    Lehkou nohu a hodně km přeju všem..

"-- skrytý --" 05.03.2006  13:30

« Re:

to Brmbol: spotrebu pri OII udavas podla PP, alebo realne zmeranu?

05.03.2006  15:35

Brmol:
    S tou spotřebou jseš na tom nějak dobře. Pokud jedu OV OL tak mám při normálním stylu sám v létě 4,6 ale v zimě 5,2
    Jinak jezdím v zimě za průměr 6,3 (více město).
    Jinak odhlučnění u OII je dobré takže je tišší, ale zvuk PD je prostě "nezvučný".

"-- skrytý --" 05.03.2006  16:38

Moje zkušenosti s O2C 77kW

1. Mám najetých 20tis.
    2. PP mi ukazuje průměrnou spotřebu o 0.5l nižší, než je skutečně.
    3. Skutečná průmeřná spotřeba je 5.7 až 6.0l.
    4. Při trasách delších než 150km s relativně lehkou nohou a mimo dálnici je to 4.6+0.5=5.1l/100km
    5. Už jsem dolil celkem 1,5l oleje (.. a to při 8tis, 12tis a 18tis vždy po pul litru)
    6. Dunění motoru se objevuje pouze v rozmezí otáček 1500-1900 a při plném sešlápnutí plynového pedálu.
    7. Už dvakrát jsem musel nechat vytáhnout kamínek, který uvízl mezi kotoučem a třmenem přední brzdy (stalo se to někomu taky?)
    8. Na kabeláž a hlukovou izolaci mají spedano nějací hlodavci. Vzhledem k tomu, že nemám garáž, musím řešit i tyto problémy.
    9. Dvěře řidiče se dovíraly až při zvýšené síle (opraveno v záruce).
    10. Nafta při mrazech -25°C nezamrzla, ale čerstvá nafta jde na zvuku motoru poznat (hlavně za studena). Od této doby používám aditiva.
    Jsou to pouze mé vlastní zkušenosti a vaše můžou být samozřejmě jiné.
    Je tu můj první diesel.

05.03.2006  16:40

Bez nadpisu

to dunenie je vyrazne okolo rychlosti 130 km/h, niekto to mozno ani nepocuje, ale ak skusi presadnut do ineho auta, ktore nema TDI PD, ale napriklad CR,a ist po dialnici tou istou rychlostou, tak bude poznat ten rozdiel, teda ak nema problemy so sluchom.

jouda(AlkoholixXx) 05.03.2006  19:08

« Re: been

Tak dik za utvrzení mého názoru já už myslel že sem hluchej nebo ze me delaj blbce ;-)

06.03.2006  14:21

zabeh noveho 77kw tdi

jake jsou vase zkusenosti a doporuceni pro zabeh ? ceka me prevzeti za par dni, tak me zajima vic nazoru nez jen doporuceni vyrobce :)

"-- skrytý --" 06.03.2006  15:06

Bez nadpisu

Brrr: Spotřeba oleje je v pohodě.Asi je tam long life od Castrol a ten mizí,realita.Řešením je Castrol Magnatec 5W40 a je po problému.Interval výměny doporučuji 15 tis.vyzkoušeno,funguje.Po problémech.Tišší motor.Také specifikace aby byla stejná,to pozor.
    Spotřeba: je v relaci,seč mně měřil na O1 s odchylkou asi 0,1 l.
    Je zima a zvířátkům se pod kapotou líbí.Je nějaká plašička,ale účinek neznám.Třeba někdo hodí zkušenost.

"-- skrytý --" 06.03.2006  16:32

« Re:

Olej Castrol Magnatec 5W40 není vhodný do TDI PD !! Nemá specifikaci 505.01 !

Jabella 06.03.2006  15:26

Bez nadpisu

Spotřebu jsem dvakrát měřil tak,že jsem naplnil nádrž po okraj...najel 1000km a na stejné pumpě u stejného stojenu znova po okraj.
    Po druhé jsem zase naplnil po okraj a potom po 1000km doplnil manuálně bandaska+měrka...rozdíl computer+přesná měrka plus minus 0,3dl.
    Chce to i zhruba stejnou teplotu.
    Vyhrál jsem si s tím,protože se je tady i jinde hodně rozdílů.
    Ve městě to chce jezdit s pohledem více před sebe,semafor,provoz a pod.Je to o stylu.
    Je fakt,že u benzínu byl rozdíl u stejného typu podle stylu až 3l...

"-- skrytý --" 06.03.2006  17:16

Bez nadpisu

Brrr: Po tom co jsi napsal, by si člověk myslel, že je OII odhlučněná skoro jako Lexus. Jel jsem s OII 77 kW asi 700 km v kuse a musím říct, že mi celkem duněla hlava - jsem zvyklý na vyoskootáčkový benzín a dunivý zvuk tohoto PD mi nesednul. Většinu času jsem jel 90 až 160 km/h a co se týče hluku je furt stejný - dunivý.
    Na OII nemohu říct jediné křivé slovo, ovšem s jednou vyjímkou a tou je právě odhlučnění - to auto by si zasloužilo lepší !

"-- skrytý --" 06.03.2006  19:03

« Re:

shi: není asi dunění jako dunění.
      Titanus napsal dunění až s vibracema u akcelerace před 2000 ot/min. čož jedině potvrzuji a při jízdě se tomu vyhybám.
      U rychlostí 120-140 opravdu nic zvláštního nepozoruju (dneska jsem si na to dával extra pozor). Hudební sluch nemám, to řeknu rovnou. Navíc, jak jsem již poznamenal, nemám s diesely příliš mnoho zkušeností.

"-- skrytý --" 06.03.2006  19:54

« Re: Re:

Já vás nechápu. Napřed si koupíte ropáka a potom tady teskníte nad tím jak to vibruje a duní vám s toho kefa! Přece musím vědět co chci od motoru! Buď benzínový motor a jsem v poho a nebo drncadlo s chrotachrochta zvukovou kulisou.
        A už vůbec bych nedokazal jako Brrr hlídat otáčky tak, aby náhodou nespadly pod 2000 za minutu a díky tomu mi nezačli neodpadávat plechy z auta!

07.03.2006  08:12

2Marios:
          Byl by z tebe dobrej herec;umíš krásně přehánět.Tady jde o to že PD je trošku hlučnější než např.common rail apod.Nevím jestli škodovka odhlučnila motor dobře nebo ne;každopádně by nebylo na škodu srovnání s Passatem či Jettou-jak to zvládli tam.Pakliže lépe což předpokládám-je nutno se smířit s tím že škoda je auto nižší stř.třídy.Asi nejlépe by bylo porovnat to s Golfem.Asi tady nebude moc jedinců kteří jeli s tím i s tím... :?

Diamant 07.03.2006  08:31

« Re: Re: Re: Re:

Skúšal som Golfe a Octavii motor 1,6 FSI a v Octavii a Audi A3 zase 1,6 MPI a mám dojem, že ako Golf, tak aj A3 sú veľmi podobne odhlučnené. Octavia na tom zase nie je tak zle.
            Ale druhá vec je, že pred tým, než si niekto kúpi auto, bolo by dobré ho aj vyskúšať. A podľa možnosťí v najpoužívanejšom jazdnom režime. Ja napríklad jazdím skôr pokojne, tak vždy skúšam autá hlavne v nižších otáčkach a zaujíma ma ako hluk, tak aj zrýchlenie pri takomto režime. Samozrejme motor aj vytočím, že či pri predbiehaní nebude obťažovať. Ideálne je skúsiť niekde na okreske reálny predbiehací manéver.
            A priznávam, že práve dunenie je dôvod, prečo by som si TDI nevybral. Vibrovanie spojkového pedálu sa výrazne zlepšilo oproti predošlej generácii. Ale to dunenie pri rozbehu a v nízkych otáčkach (obzvlášť u 2,0 TDI) mi vadí.

Jabella 07.03.2006  11:17

Dunění??

Já nevím komu tady co duní..nebude to spíše psychické dunění?
    Dnes jsem schválně projel moji bývalou Octávku I ,1.6 75kW/koupil ji ode mě kolega/ a potom moji 1.9 TDI 77kW OII a nemůžu si pomoct.".dunění neduní".
    Hluchý taky nejsem..pravidelná zdravot.povinná prohlídka v ÚLZ Praha..
    Rozdíl je v odhlučnění obrovský..akorát při rozjezdu je slyšet,že motor je diesel..toť vše.

"-- skrytý --" 07.03.2006  12:11

Bez nadpisu

Tak si při 130 km/h zkus pustit rádio tak, aby neřvalo, ale aby bylo rozumně slyšet. A pak zkus s puštěným rádiem zastavit - poznáš že máš v autě za jízdy celkem slušný randál protože ve stojícím autě ti rádio bude pšěkně řvát.
    Ucho se sice hluku přizpůsobí a už ho na vědomé úrovni nevnímá, ale na podvědomí ti ten hluk působí a unavuje. Někomu to vadí víc, někomu míň. Mi ten hluk vadil celkem dost.

Jabella 07.03.2006  17:32

Dunění...

Rádio poslouchám pořád..CD jen fakt někdy.
    Nedělají Ti to gumy?
    Já mám na zimu 15ky..195/65...Bridgestone...a na léto 205/55/16..taky Bridgestone.
    Fakticky jsem se na to zaměřil a nic se mi nezdá,že by dunělo..

"-- skrytý --" 07.03.2006  19:45

« Re: Dunění...

Mas kvalitni pneu.

07.03.2006  18:23

Duni - neduni

Mam Passat TDI PD 96kW. Duni znatelne vic, nez OII, nejvice pri otackach okolo 1900 rpm a druhe uzke maximum pri 2450rpm. Je to ovsem slyset jen pri pomale jizde a castecne zatezi. OII je v techto rezimech o dost tissi. Naopak, v rychlostech pres 160-170kmph je tissi Passat.
    PDckove duneni je slyset v Passatu jen cca do 80kmph, potom ho jiz prekryvaji aerodynamicke hluky.

07.03.2006  20:38

« Re: Duni - neduni

Tak to jsem rád že PD duní taky v Passatu.Není to škodolibost-jen konstatování.Tím pádem O II v tomto směru není vyjímkou k horšímu a to mě těší.Co z toho plyne?
      :arrow: chceš PD-smiř se s urč.nepříjemnými režimy motoru.
      :arrow: chceš benzín-smiř se s větší spotřebou.

07.03.2006  21:17

Bez nadpisu

...mam Touran 2,0 TDI , samozrejme duni pri rychlostiach nad 120 km/h, aerodynamicky hluk tam nie je az taky, ale to dunenie ma kazdy motor so systemom PD, ved to tu uz bolo napisane, je to nieco za nieco, lepsia dynamika oprot CR, dovodom su vyssie vstrekovacie tlaky, CR ma postupne davkovanie, preto je motor kultivovanejsi...
    ...najlepsie je odhlucneny GOLF PLUS, ak porovnavam ten isty motor, cize 2,0 TDI....

foto matuS

matuS 13.03.2006  23:11

Bez nadpisu

na skusobnej jazde som isiel s versom 1.8vvti a vzapati s oII 1.9tdi 77kw. Isiel som aj po meste, aj pomaly aj 130 po dialnicnom obchovate.
    Mne to prislo, ze obe auta su hlucne rovnako, samozrejme kazdy ten hluk bol ineho charakteru.
    To ze dizel duni je iba zalezitost zvyku.
    Pamatam si, ked som si kupil do auta subwoofer, tak prvy mesiac ma z neho bolela hlava. Proste dunel.
    Potom som si na to zvykol.
    Myslim ze tento pripad je s oII taky isty. Netrufam si objektivne porovnat, ci je oII 1.9tdi v ramci svojej triedy hlucna alebo ticha
    Moj nazor je, ze v cene do 600tis Sk (v zakladnej vybave) je to auto tiche, v plnej vybave cene 1mil sk je to hlucne
    Kazdopadne ide o zvyk. Myslim ze za tu spotrebu sa oplati si zvyknut.

Diamant 15.03.2006  11:25

« Re: basy a dunenie

Na basy si si možno zvykol, ale je všeobecne známe, že hlboké tóny ľudský organizmus viac unavujú, než tie vyššie.

15.03.2006  16:51

Bez nadpisu

Prosím o radu: Jak zajíždět OII TDi PD? Má cenu udělat chiptunning u nového auta, nebo počkat až po ujetí několika tisíc km?

"-- skrytý --" 15.03.2006  17:51

« Re:

Chip u úplně novýho auta bych určitě nedělal, raději počkej až ujedeš 10-20 tis.km. Stejně ten vyšší výkon nemůžeš pořádně využít, protože motor se má v záběhu šetřit a ne mu nákládat. Ale jestli ten chip chceš mít co nejdřív tak počkej aspoň do 2 tis.km ;-)

15.03.2006  21:51

« Re: Re:

Díky za radu, s naftou nemám zkušenosti, jezdil jsem jenom benzínový motory, jak ho mám točit při zajíždění? Vím že pro benzíňák bylo dobrý aby se už od začátku s rozumem, ale vesele točil

Diamant 15.03.2006  22:42

« Re: Re: Re:

Ako pre benzin, tak aj pre naftu plati to iste. V zabehu nevytacat nad 2/3 maximalnych otacok a pridavat s citom, nie naplno.

15.03.2006  23:05

« Re: Re: Re: Re:

No tak jsem to tipoval správně. A co říkáte na světla u Octavie II? prej ty dálkový nejsou nic moc, neobjednával jsem xenony :'-( má cenu řešit to jinýma žárovkama?

"-- skrytý --" 15.03.2006  23:30

« Re: Re: Re: Re: Re:

ja prave riesim rovnaky problem, ale na novom focuse, proste sa mi zda, ze to moc nesvieti. zatial to vyzera tak, ze zistim v servise, kolko by stali xenonove svetlomety a automaticke nastavovanie svetiel..

16.03.2006  10:55

« svetla

pridavam sa k blasiovi. dialkove v pohode, stretavacky halogenove o nicom. vytvara mi to tmave neosvetlene miesta, celkovo je to svetlo dost nerovnomerne. skusim tam v najblizsich dnoch dat nove ziarovky - bud pojdu Silverstary alebo Vision Plus od philipsu. potom dam vediet

Diamant 16.03.2006  12:37

« Re: svetla

Problemy so svetlami registrujem aj v inych diskusiach o OII. Nechcel som tomu ale verit. Nedalo mi to, tak som vyskusal kamosovu OII s Xenonmi. Zaver je ten, ze tlmene svietia dostatocne a k nim vyhrady nemam. Ale dialkove boli dost otrasne. Problem je v tom, ze na ceste su tmave neosvetlene oblasti. Ale chvilu som ten priestor od dialkovych svetiel pozoroval a dospel som k nazoru, ze by stacilo dialkove svetla nastelovat nizsie (vraj sa to da). Svetla by zbytocne neosvetlovali koruny stromov a ta tmava oblast by sa vlastne spojila s oblastou osvetlenou od tlmenych svetiel. Druha otazka je farebne spektrum Xenonov a halogenov. Tu navrhujem zakupenie nejakych halogeniek viac do modra, aby medzi farbou tlmenych a dialkovych nebol tak vyrazny rozdiel. Po tychto upravach si myslim, ze by nemal mat k svetlam Octavie niekto vazne vyhrady. Dokonca ani ja, co som zvyknuty na natacaci bixenon (to je ine kafe).

16.03.2006  20:48

« Re: svetla

Kup za dobrou cenu xenony a neni co resit. Ja je koupil za 8000.

"-- skrytý --" 17.03.2006  09:29

« Re: Re: svetla

rosta: presne tak som to chcel vyriesit na svojom novom focuse, ale nestaci kupit len originalne xenonove svetlomety, musis tam dorobit aj ostrekovace svetiel a automaticku regulaciu vysky, aby to splnalo normy. inak sa moze poistovna vyvliect z poistneho plnenia ak sa nieco stane. Ja dokonca mam od vyroby ostrekovace tak som si myslel, ze to bude jednoduche. Ale treba dorobit riadiace jednotky, vymenit cast elektroinstalacie, vymenit SW v existujucich riadiacich jednotkach, proste okrem ceny za svetla mi v servise povedali, ze by to bolo navyse dalsich 1200 EUR, takze aj keby som na ebay.de kupil svetla za 300, tak ma to dohromady bude stat 1500 EUR, co je akosi vela.

16.03.2006  10:05

Bez nadpisu

S těma světlama se to moc nepovedlo.Mě se naopak nelíbí potkávačky-s dálkovýma jsem spokojenej.Taky jsem přemýšlel o lepších žárovkách;bojím se do toho ale jít kvůli vyšším teplotám.Kdo ví co by to mohlo při letních 30-kách udělat s parabolou?
    Když už jsme u toho "tuningu"-máte někdo zkušenost s chrom koncovkami výfuku od škodovky u 1.9tdi? Ty fajfky zahnuté dolů co tam jsou standartně mají asi význam kvůli sazím-když tam budou rovné-n ebude se to usazovat na zadku auta :?:

16.03.2006  10:54

« Re:

Právě kvůli tomu že jsou koncovky zahnuté dolů jsem si neobjednával chromovanou koncovku, protože (i když nemám zkušenosti s naftou) myslím že by se víc špinil zadní nárazník a samotné koncovky by byly taky za chvíli od sazí což u těch origo není vidět a nevadí to.

16.03.2006  10:51

Nafta

Jaké máte zkušenosti s různou naftou pro motory PD? Já vím že např. u SHELLu V Power jsem ujel objektivně měřeno víc km na plnou nádrž i chod motoru byl klidnější. Předem díky za odpovědi.

16.03.2006  20:50

« Re: Nafta

O kolik vice si najel ? Neni rozumnejsi koupil aditivum od castrolu a dolit do klasicke nafty ? treba u shellu nebo jinde ? asi to vyjde kvalitativne nastejno, cena asi lepsi ze ?

Jabella 02.04.2006  19:36

Neuvěřitelné

Marios
    Jezdil jsem s mnoha auty na benzín,ale nedávno jsem si koupil Tebou nazvaného ropáka.
    Neduní,nevibruje,jezdí supr,má 114kW.s chipem,zatím jezdí kolem 5litrů.
    V létě opět jedu jako už mnoho let autem na dovču po Evropě,najezdím za měsíc zase kolem 8oookm.Potom napíšu víc.
    .vždy jsem tvrdil kolegům ropákům v práci,že nafta patří do traktoru.Teď se jim omlouvám.
    A tady hlupákům se směju...připomíná mi to tu diskuse na Seznamu k nějakému problému.
    Víc k tomu tady psát nebudu a ani reagovat na nic.Nejsem hlupák!!!
    Správným řidičům a opravdovým majitelům OII,hodně kilometrů bez problémů.

Diamant 03.04.2006  00:19

« Re: Neuvěřitelné

Cítim sa diskriminovaný. Správny vodič snáď som ("jazdím dobre a jazdím rád!"), ale OII nemám (a nikdy som to ani netvrdil).

"-- skrytý --" 03.04.2006  07:22

Bez nadpisu

To Brmbol : Reagoval jsem na jiné příspěvky v tomto fóru, pokud sis nevšiml, proti tobě to nebylo. Ty jsi v pohodě, koupil sis ropáka a jsi spokojený, nemáš proti svému autu a motoru výhrady a tak to má být, ale nechápu lidi co si koupí auto a pak si tady na fóru stěžují že to duní, vibruje a musí si hlídat otáčky motoru. Takoví lidi prostě nechápu, že uvalí velký prachy za něco (v tomto připadě auto) a ani neví jak jim to bude vyhovovat a pak si stěžují. Jinak stejně jako Diamant taky si myslím, že nejsem špatný řídič a jezdím moooc rád a vždy se těším, když můžu řídit a zakomplexovaný nejsem.

Diamant 03.04.2006  08:23

« Re:

Marios: Jasne, že jazdím rád, ale ten výraz bol v úvodzovkách preto, lebo to je citát z filmu Anděl na horách (BTW tento víkend pôjde v TV).

Jabella 03.04.2006  18:41

Marios..
      Prima.Beru to,asi jsem to nepochopil.Opravuji svůj příspěvek.Omlouvám se Ti.A souhlasím s Tebou.
      Měj se.

exup 05.04.2006  10:56

Ropák

To Marios :
    Umím si představit, že člověk, který nazve diesel ropákem se možná cítí víc "in" (a to se dnes v mnoha případech počitá, že..?), než kdyby ho nazval věcně správně nafťákem. Každý tomu tady i asi tak rozumí, takže proč ne. Nicméně, když už tenhle výraz používáš, je Ti jasné, že každý benzíňák je na 100% stejným ropákem jako nafťák?

Diamant 05.04.2006  11:27

« Re: Ropák

Až na to, že nafta je z ťažších zložiek tej ropy.
      Inak ani nafťák nie je správny názov. Malo by to byť skôr Dieselový motor alebo ešte presnejšie vznetový motor (a ešte by sa k tomu dalo dať niekoľko upresňujúcich prívlastkov).

exup 05.04.2006  11:49

« Re: Re: Ropák

A když je nafta těžší, mám tomu Tvému "až na to, že.." rozumět tak, že naftu považuješ za víc ropáčtější než benzín, když má tu stáčecí pípu umístěnou na krakovací jednotce níž, než jsou ty, kterými se stáčí ostatní lehčí frakce? To si nemyslím. Výchozí surovinou pro benzin i naftu je prostě ropa, ne?
        Jinak s dalšími přívlastky bych to už moc nepřeháněl. To mě bereš, při vší úctě k Tvému přehledu, trochu příliš za slovo, nemyslíš?

"-- skrytý --" 05.04.2006  12:58

« Re: Ropák

To exup: Ja to nazval ropákem proto, protože mám ke vznětovým motorům upřímný odpor a co prostě nemám rád, to nazývám nelichotivými názvy, navíc jak jsi sám napsal, vśici zde ví o co se jedna. Rozhodně nešlo o to být víc "cool" Jinak v tomto fóru jsem musel zareagovat jen proto, protože už mi fakt všici ti lidi co si koupí nové auto a pak si na něj stěžují, ěe to dělá to či ono a nejezdí to tak jak si představovali už fakt štvou.

exup 05.04.2006  13:38

« Re: Re: Ropák

No ale třeba mě, který získal k dieselovým vznětovým motorům (ať má Diamant radost >:D , nic ve zlém) vyloženě kladný vztah a po benzíňáku už ani nevzdechnu, slovo ropák nějak nelichotivé nepřipadá.
        Víš, já si jinak myslím, že koupi nového auta, byť stojí ranec, nutně vždy nepředchází, a mnohdy ani předcházet nemůže, informačně zcela vyčerpávající procedura zjišťování vlastností čehokoliv na něm. Spoustu věcí prostě při zkušební jízdě neodhalíš. To by Ti autosalon musel půjčit auto na několik dní, což asi není moc běžné, myslím. Nemůžeš proto být tím pádem vyloučen z možnosti na tom autě něco kritizovat. A že na každém něco najdeš..
        Na druhé straně jsou týpci, co by si raději uřízli jazyk, než by tu drahou věc, na kterou tak dlouho šetřili, sebeméně pomluvili. Brr.. Možná mají pocit, že by se tím na veřejném fóru totálně znemožnili. A to myslím obecně a principielně. Nevztahuju to jen na auto, které samozřejmě s ohledem na svoji mimořádnou cenu vyvolává v některých zábrany o to větší, o něm promluvit jen trochu nelichotivě.
        Živím se prací na PC. Mám 3. V práci, doma, na chalupě. Domů jsem si nadělil k poslednímu ježíšku LCD monitor. Úplná bomba mezi monitory! Fujitsu Siemens, 20 palců obrazovka! Stál bez pětistovky 20000,-! To už vydají jen fajnšmekři či fanatici. Já do něj koukám denně nekonečné hodiny. Začal jsem doma, pak že si ho postavím všude. Prošel jsem si testy na internetu. Zase úplná bomba, vítěz všech parametrů, vhodný pro CAD aplikace (můj chleba). Co víc udělat, před koupí? Kde si ho vyzkoušíš, s AutoCadem? Koho se zeptat, skoro nikdo ho nemá, je to celkem novinka. No vidíš a on je ve srovnání s klasickým CRT monitorem úplně na *. Na vyhození, pokud s ním nepůjde něco sofwarově udělat. Aniž bych se teď rozepisoval proč. Dávám jen příklad..

05.04.2006  14:44

« Re: Re: Ropák

Mariosi,nevím jestli jsi pochopil smysl tohoto fóra.Máme tady své auta chválit do nebes jak jsme dobře koupili-a nebyla by to trochu nuda?Proč se nepodělit se svými dojmy s ostatními jak vnímám to či ono-pravda řada věcí je dost subjektivní; co je v porovnání s jiným ještě standart a co už ne; s čím zajít na reklamaci a s čím nikoli?
        Dál už se nemá cenu k tomu vyjadřovat.Myslím že ohledně koupě nového auta to tu exup vystihnul celkem trefně.
        PS: Hlavně bacha na ty vYbrace >:D !

Jabella 05.04.2006  21:56

Konečně

Jsem rád a souhlasím s názorem,že si tu my majitelé OII máme navzájem odevzdávat info o problémech a poruchách,poznatky a zážitke přístupů servisů a Škodovky a pod.
    Měl jsem i OI a vystřídal jsem několik servisů a dost krenspondoval i s Ml.Boleslaví..ohledně uznání závady po záruce na kompresoru klima/úspěšně/..a mám dost neskreslených poznatků z Plzně a okolí...
    Tak co když tady začneme o tom psát...a ne neustále o dunění,ropácích a pod.
    ----------------------------------------… /> Octavia 1.9TDI Elegance model 2006.

Diamant 05.04.2006  22:27

« Re: Konečně

Ja tiež patrím medzi ľudí, čo povedia svoj názor, či je dobrý alebo zlý. Mne sa stalo niečo podobné, ako tebe exup. Akurát s foťákom. Kúpil som si pred časom všetkými do nebies vychvaľovaný Canon EOS-300D. Zrkadlovka, ktorá bola vtedy novinka a konkurencia nič podobné za takú cenu neponúkala. Pozrel som testy, foťák si aj vyskúšal. Nemohol som urobiť inak, len kúpiť. Veď je to trefa do čierneho. A ukázalo sa, že to bol krok vedľa, mne ten foťák nevyhovoval, tak som ho tuším po pol roku s pomerne veľkou stratou predal aj s príslušenstvom. Najprv som si myslel, že si zvyknem. Nezvykol som si. Teraz mám iný foťák, ktorý určite nie je tak dobre hodnotený a som veľmi spokojný.
      A na tému "ropák". Aj mne sa nejako automaticky vybavilo pod týmto názvom vozidlo na naftu. Ale aby to bolo správne, navrhujem používať názov "dechťák" a bude pokoj. >:D (neukameňujte ma).

"-- skrytý --" 06.04.2006  07:17

« Re: Re: Konečně

Blasio díky za ty vYbrace, občas už mi vibruje celej mozek, takže nějaké to I/Y neřeším. Ještě krátce k exupovy LCD monitroru. Taky se žívím počítačem, jen trochu v jiné podobě (správce sítě a prodávání domén) a co se týče monitoru, tak když jsem si chtěl monitor koupit, tak jsem zašel do obchodu u nás ve městě a řekl, že chci tento monitor, ale že napřed si ho chci vyzkoušet, takže mi ho zabalili a dali na víkend domů, kde jsem si ho testnul a v pondělí jsem pak uź donesl jenom peníze. Takže když se chce všechno jde >:D Něco podobného bylo aji při koupi auta, jen s tím rozdílém, že mi ho nepujčili domů na víkend, ale nabídli testovací jízdu, ale já jsem ani tu předváděcku nepotřeboval, protože jsem věděl moc dobře co chci a co to umí. Než si totiž něco koupím, co stojí ranec peněz, tak si o tom zjístím vše od A do Z.
        Jinak pokud se mi taky něco nelíbí, tak nemám problém to zkritizovat, i když to je moje a uvalil jsem za to plno peněz, ale na auto si stěžovat nemohu. Mimochodem taky vám došla "Analýza image obchodníka" od Škody Auto? Dělají průzkum spokojenosti zákazníku z autorizovanými autosalóny a servisy.
        OK a teď už vás nechám diskutovat o dechťácích >:D

Diamant 06.04.2006  09:32

« Re: Re: Re: Konečně

Marios - ja patrím medzi ľudí, čo si teiž chcú vyzistiť maximum informácií, než si niečo tak drahé, ako je auto kúpia. A rovnako som si vyskladal pre mňa použiteľnú konkurenciu v cenníku, navštívil dealera a podľa toho, ako sa mi tá konkurencia páčila, tak som prípadne aj absolvoval skúšobnú jazdu. Takže predpokladám, že by som nemal zažiť nejaké nečakané sklamanie.

06.04.2006  16:16

Bez nadpisu

Marios a spo...: M: nechápu lidi co si koupí auto a pak si tady na fóru stěžují že to duní, vibruje... ...Jinak pokud se mi taky něco nelíbí, tak nemám problém to zkritizovat, i když to je moje a uvalil jsem za to plno peněz, ale na auto si stěžovat nemohu.
    K tomuto názoru:
    Jistě svoje auto, jak již kluci dole napsali, ty asi kritizovat nebudeš
    Je pěkné, že ses nám pochlubil jak dokážeš vše domluvit a zařídit.
    Trošku to tu ale smrdí samochválou.
    Jinak, k benzínu - ten je mj. karcinogen, tak si vyber, kde - na čerpačce nebo dým za dieselem...
    Myslím, že patříš k těm, kteří tu budou své vozidlo jenom vychvalovat. Jenomže k čemu je se zapojovat do diskuzí, kde majitelé auto jenom vychvalují, nestýská se ti po zprávách před 1989. Nebo že bys zapoměl nebo nepoznal.
    Jinakak, pokud se mi to nezdá, tak se tady baví lidé o svých zkušenostech s TDI. A to, že někomu něco drnčí ještě neznamená, že to vytrhneš z kontextu a uděláš z někoho chudáka, že si blbě vybral.
    Osobně jsem z mojí OII spokojený, ikdyž nezakrývám, že zrovna zvuk motoru je nelibozvučný. Nějaká vibrace je taky. Ale to nevypovídá o tom, že je to vše blbě.
    No a pokoušet se urážet řečma to co se mi nelíbí, to nebudu ani komentovat...

Diamant 06.04.2006  20:03

« Re:

Otvorím tu zase tému, ktorá tu už možno aj bola. Dnes mi volal kamoš, ktorý má OII 2,0 TDI a pýtal sa, či je normálne, že zhruba každých 6000 km dolieva do motora 1 l oleja. Čiže za posledných 15.000 km medzi výmenami oleja dolial až 2,8 L oleja. Pritom sa nejedná o longlife olej, ale klasickú snytetiku. Po meste najazdí tak 30% a inak jazdí dlhé trasy. Čo vy na to? Mne sa to zdá už viac, než by som bol ochotný akceptovať, keby to auto bolo moje.
      Akú spotrebu oleja máte na svojom 2,0 TDI?

"-- skrytý --" 06.04.2006  21:39

« Re: Re:

já dolévám na PD77kW motoru 0,5-0,75l cca po 7kkm (jak to začne nadávat) a připadá mi to úplně normální. A mám první závadu HEČ....upadla mi hadička od systému zpětné recilkulace výfukových plynů (Maxi dot začal nadávat Emise do dílny)...Prostě se uklepala podtlaková hadička. Po 25kkm ... Tragedie, vracím auto zakládám web "Vraťte svoji Octavii" a začínám plánovat protestní jízdu Prahou...končíme v předem vybraném hostinci...pojeďte se mnou >:D

Diamant 06.04.2006  22:51

Myslím, že ešte stále nemáš závadami na šéfove Audi A8 >:D

21.07.2006  10:49

« Re: Re: Re: Re:

presne! vo firme mame 3 ks A8 (r.v.2003), vsetky maju teraz od 90 do 135 tkm a vsetky maju dookola rovnake problemy: riadiace jednotky vseho druhu!!! raz komfortna, potom bucnej brzdy, baterie, volantovej tyce... cena? za 3 roky ostalo v servise nieco okolo 600 tis SK a to par vymen bolo aj zarucnych...

07.04.2006  08:35

« Re: Re: Re:

Novaku: budeme sa smiat, ked ked Ti servis nebude chciet uznat jasnu zavadu. Teraz si frajer ;-) No rozhodne ti to nezalam a zelam aby si bol s karou spokojny 8)

spitfire 07.04.2006  09:59

« Re: Re: Re:

to Novak: Já jsem už měl taky závadu - jenom trochu jsem škrtnul o vrátka a hned odlítnul kryt zrcátka - šmejd. Přidám se na Tvůj web.

Diamant 07.04.2006  10:24

« Re: Re: Re: Re:

Spitfire - no to je pekné, povedal by som, že u longlife 1L / 15.000 km je úplne normálna hodnota u 2,0. Ak teda máte skúsenosti aj ostatní, sem s nimi.

exup 07.04.2006  10:42

« Re: Re: Re: Re:

To spitfire : i já už jsem měl závadu. Jen jsem trochu škrtnul o Peugeot boxer a jak jsem od něj odlít.. >:D Byl jsem pak na webu nehodovky z Kongresové :roll:

spitfire 07.04.2006  11:10

« Re: Re: Re: Re: Re:

Škoda, že už tam nejsi. Juknul bych se tam, cizí neštěstí vždy potěší :D

spitfire 07.04.2006  09:57

« Re: Re:

to Diamant: Na TDI 2.0 mám najeto 34.000, zatím jsem do toho nalil 2 litry oleje.

06.04.2006  21:00

Bez nadpisu

samozrejme ze to moze byt aj normalne, ved to zalezi od viac faktorov,ktore maju vplyv na spotrebu oleja, a motor 2.0 TDI ma 103KW takze vykon = vyssie tlaky, spotreba oleja moze stupat hlavne ak ma motor malo najazdenych km, styl jazdy, casta akceleracia atd.....
    je rozdiel motor 2.0 SDI 50 KW alebo 2.0 TDI 103 KW alebo aj viac, je to nieco za nieco.....

exup 07.04.2006  10:38

Spotřeba oleje

To Diamant :
    Mně přijde spotřeba oleje u OII Tvého kámoše docela přemrštěná. Já bych z toho byl každopádně trochu nervózní. Olej jsem měnil asi v 26 000 km a do té doby jsem tam dolil necelé 2 l longlife Castrolu. Poprvé se mi rozsvítila kontrolka v 7700 km. Dolévám vždy tak 0,25 - 0,3 l. Nalít ale najednou do motoru 1 l mně přijde docela dost. Nicméně nemám vyzkoušené, jestli tohle množství pobere provozní rozsah měrky. Vysoká hladina oleje, jak známo, není nic dobrého.
    Zajímavé je, že teď mám od výměny oleje najeto už asi 11 000 km a ještě se nic nerozsvítilo. Buď mi tam mecháno v servisu nalil nějakou forotu ftipně až nad rysku.. (ani jsem to po něm nekontroloval..), nebo to má s tím Mobil1 long life, na který jsem přešel z Castrolu, nějakou menší spotřebu. Což by bylo jen příjemné. Třetí možnost je, že mně odešlo čidlo hladiny a nedostatek oleje se projeví místo kontrolkou náhlým zvýšením třecí síly pístů ve válcích.. >:D . Asi se budu muset podívat na měrku..
    V každém případě jsou limity spotřeby oleje od výrobce nastavené mazaně tak vysoko, že se do nich Tvůj kámoš spolehlivě vejde. Ba možná teď nedosahuje ani polovinu toho, co ještě připouští výrobce. Aby po něm pak kdekdo nechtěl vyměnit motor s odůvodněním, že mu žere olej, to je samosebou..

Diamant 07.04.2006  19:26

« Re: Spotřeba oleje

exup - presne tak. Hneď som mu povedal, že akákoľvek reklamácia či nárok na opravu neprichádza do úvahy, lebo ešte stále je to vo výrobcom stanovenej norme. Doliať 1L nie je problém, obvykle sa mierky navrhujú tak, aby medzi minimom a maximom na mierke bol rozdiel presne 1L. Ale beztak je to veľa. Jediné, čo by som asi urobil, by som skontroloval viečko mot. oleja a nádržku chladiacej kvapaliny. A potom spodok motora. Či niekam ten olej neuniká. Pokiaľ nie, tak už potom je to obtiažnejšie.

"-- skrytý --" 16.04.2006  13:19

Re: Spotřeba oleje

Ja mam svoju OII od I/06 a najazdenych nieco cez 15000km prevazne na dialniciach a pri nahodnej kontrole stavu hladiny oleja mam stale hladinu v polovici medzi max a min povolenou hladinou oleja. Zatial som tam nenalial ani kvapku oleja..
    Fakt je ten, ze som si dal trochu zalezat pri zabehu a auto nikdy netocim za studena..

16.04.2006  21:54

Bez nadpisu

Zdravim,mám ted 3týdny novou OII 1.9TDI 77kw,mám na ni najeto něco přes 5000km a mám takový menší problém,při akceleraci od 2 rychl.stupně a výše by to jakoby zatrhalo než se to začne rozjíždět.Nedělá to vždy a ted už bych řekl že méně často,než když to bylo v záběhu.
    Chci jen vědět jestli jsem jediný nebo jestli se to objevilo i někomu z vás.
    Jinak je to skvělé auto,měl jsem před tím OI 1.6 75kw s tou jsem za 4roky najel 364000km,pak 1.9TDI 81kw(422000km) a vždy super bez větších závad,jen u TDI jsem 3x měnil váhu vzduchu a ve 350,000km turbo jinak jen běžná udržba,tak jsem zvědav co vydrží 77kw,zatím mě jen zaráží spotřeba,ne ne jít dolu,jezdím ted s tím za 6,1l/100km,u OI 81kw jsem měl spotřebu od začátku 4,6-5,1l/100km a muj jízdní styl je pořád stejný.

"-- skrytý --" 17.04.2006  10:49

« Re:

"při akceleraci od 2 rychl.stupně a výše by to jakoby zatrhalo než se to začne rozjíždět"
      u mna podobne, pri akceleracii okolo 1700-2000ot na 2-3 stupni to tak divne zasklbe, tusim castejsie sa to stava pri prejazde zakrutou (mam 50tis km)

17.04.2006  11:21

Bez nadpisu

Přesně!!!mužu říct že mi to docela vadí,jeví se to jako když mi u starého TDI odcházela váha vzduchu,ale to zas nejelo vůbec.Co v servisu na to řekli?

17.04.2006  15:35

Trhání

Něco podobného se děje občas i u mého 1,9. Cítím to i ve volantu. Příjde mi to jako by to dělalo spíš při rozjezdu v nižších otáčkách (což tu i uvádíte). Psal jsem o tom už dříve jako o vibracích. Je to jedinná věc, co se mi nelíbí.

17.04.2006  16:36

Bez nadpisu

a co vám na to řekli v servisu?já s tím ještě nikde nebyl,mám to ještě v záběhu tak vím co by mi řekli,že at jezdim dál že to je možná tím že to ještě neni zajetí.
    U mě to je taky jedinná věc co mi trochu překáží.Hrozně mi to připomíná to když mi u staré OI odcházela váha vzduchu,to se taky projevovalo lehkým zatrháním při akceleraci,ale to zas ani potom nerozjelo,což tohle tahné bez problému.Jinak jsem a tím naprosto spokojenej

Diamant 17.04.2006  20:16

« Re:

Skúsil by som v servise spomenúť, že niečo také sa mi už prichodilo na predošlom aute, tak nech na skúšku dajú inú váhu vzduchu a uvidí sa.

"-- skrytý --" 18.04.2006  19:23

Trhani

Ja osobne sem si toho trhani taky vsim a v tyhle rychosti je to i slyset co to je.Kdyz sis tahnete okynko tak uslisite takovy stekani a pritom to bude trhat.Jsou to nastavitelny lopatky u turba.

"-- skrytý --" 17.08.2010  23:25

« Re: LORDDEPLECHUS Trhani

"...uslisite takovy stekani a pritom to bude trhat.Jsou to nastavitelny lopatky u turba."

Mam stejny priznak... stekani, je to na Octa II Scout 2.0 TDI. Muzes prosim napsat, jak jsi zjistil ze jsou to lopatky u turba? Rad bych na to pomohl prijit i svemu servisu.

18.04.2006  20:30

Bez nadpisu

Tomu nechci věřit, že by lopatky dokázaly trhat s autem potažmo dělat vibrace

18.04.2006  20:38

« Re:

A co takhle spojka ? Že by u novějších aut byla drsnější a při prokluzu a naslednm zabrání když je drsná ?

18.04.2006  20:52

Bez nadpisu

já dnes volal známemu do VW servisu a ten mi na to řakl že to ted dělá každé TDI PD,spusobuje to prý přílišná citlivost plynu,při sešlápnutí plynu to někdy vydá signál který je v ten moment příliš velký na to jakou v tu chvíly jedete rychlostí.Prý to reklamuje spousta lidí a zatím nemaj řešení,volali už kvůli tomu i do VW a tam jim řekli že o tom vědí a připravujou nový program pro nastavení potenciometru plynu,ale sám uznal že se mu to příliš nezdá.Každopádně to dělá u všech TDI PD a nejvíc prý u passatu.
    Lopatky turba to určitě nejsou,měl jsem před tím 81kw a tam mi ve 350000km odešlo to natáčení lopatek a to se projevovalo uplně jinak,přestalo to tahnout nad 2500ot.to bylo uplně mrtvý,stačilo to jen chcípnout a zas nastartovat a bylo ta zas na moment ok,ale žádný zatrhání tam nebylo.

18.04.2006  21:02

Bez nadpisu

Roman: to zní lohicky, no uvídíme.

"-- skrytý --" 23.04.2006  18:16

Bez nadpisu

Oni s celým autem ty lopatky taky netrhají,trhá s ním motor.Když se ty lopatky začnou nějak nastavovat,např při prudkém přidání plynu nebo při prudkém ubrnání,tak motor akoby přestane trochu táhnout a to je to zacukáání který pozorujete.

23.04.2006  22:17

Bez nadpisu

Píšu ještě do týhle sekce, abych získal radu: za 2 týdny bych se měl dočkat a přijde mi moje TDI PD 77 kW. Původně jsem uvažoval o tom, že ji dám "čipnout" (dle názorů zde asi u Cimbu) ale teď mám trochu obavy ze ztráty záruky a ze ztráty záruky na "doživotní mobilitu" -straší mě známí..... Poradíte mi? Do současné doby jsem jezdil s benzínem 170 k a nevím co mám od 77 kW očekávat.... má cenu ten "čip" dělat, co říkáte, ostřílení uživatelé ropáků?

23.04.2006  22:49

« Re:

Ja bych odpovedel asi jinak. Proc jsi kupovat TDI 77KW kdyz mas 170 k benzin?

23.04.2006  22:59

Ze dvou důvodů:
        1. spotřeba
        2. moje dosavadní auto mělo 11 roků

"-- skrytý --" 24.04.2006  08:19

To:Boban

Nejsem ostřílený ropák, diesel mám necelé dva roky.
    Otázku chipování jsem řešil i v servisu, kam jezdím,nemusí to tedy platit úplně všude.
    1) Auto je tvoje a nikoliv servisu nebo Škodovky
    2) Servisy nemají zařízení ,kterým by zjistily, zda je nachipováno.
    Takže mají příkaz od škodovky, pokud zákazník reklamuje něco,
    co by mohlo být způsobeno chipováním okamžitě vymontovat ŘJ
    a odeslat do Boleslavi, kde to mají možnost zjistit, aby se vykroutili
    z reklamace = spojka,převodovka apod.
    Čemuž se dá jednoduše předejít.Než povezu auto na takovouto reklamaci,nechám si vrátit parametry ŘJ na původní hodnoty.
    3) Chip na 77 kW je podstatně lepší svezení.

01.05.2006  19:55

« Re: To:Boban

Naprostý souhlas !!!

22.06.2006  22:00

Trhanie naOII 1,9 TDI

Dobry den,mam asi necely mesiac OII 1,9 TDI 77kw PD-4600km, asi po 1500 km mi zacalo pri akcelerovani trhat motorom v pasme 1800-2400 otmin, akoby vykonove diery... Bohuzial to nerobi stale, jeden den ok, druhy o nicom...ma niekto podobne skusenosti? Servise spravili diagnostiku a vsetko OK, prave v den ked to aj slo OK.
    Inaksie spokojnost, spotreba aj pri vyssej priemernej rychlosti 6,2l. Mesto -mix od 6,1-7,5, podla pohybu. Cakal y som trochu menej vzhladom na OI,citit asi ze OII je tazsia. Docital som sa tuna,ze to moze robit natacanie lopatiek turba..?? popravde by som asi bral motor OI-66kw, to nemalo asi temer ziadne neduhy...dakujem,jan labos.

23.06.2006  19:48

Trhani

Koukam, ze nejsem sam. Dnes cestou z prace jsem to znovu sledoval a mam to stejne :(
    Stava se mi to kdyz jedu na petku a mam otacky kolem 2000 ot/min a snazim se pomalu akcelerovat, mezi 2200 az 2500 ot/min mi to cuka, pomuze jen trochu vyslapnout plyn nebo vic seslapnout. Moc motorum nerozumim, ale tipoval bych to na spatne vstrikovani v tomto pasmu otacek. Blbe je, ze na dalnici se mi stava casto, ze musim spomalit kvuli kamionum a tak se mi to stava casto :(
    Pridavam se s prosbou zda jste to nekdo uz neresil, chtel bych vedet s cim mam jit do servisu.
    Dik

Diamant 23.06.2006  20:29

« Re: Trhani

Keď tu riešite spojku. Ako vysoko vám zaberá? Ja som na jednej predvádzačke (temer funglovka) vyzeral ako amatér, lebo spojka zaberala dosť nízko pri podlahe a mne to niekoľko krát zdochlo. Alebo je to len novosťou toho auta?

"-- skrytý --" 26.06.2006  08:54

« Donuťme Škodovku, ať udělá podporu mp3 pro starší Streamy!!!

Ahojte, jeden znamí poslal dotaz na Škodovku ohledně toho,jak to tedy je s těmi staršími (MR2005/2006) radií Stream, ohledně možné podpory formátu mp3, zda Škodovka plánuje "upgrade"
        Zde je odpověď ze Škodovky:
        Vážený pane,
        nyní záleží zejména na poptávce po takové úpravě, která by umožnila přehrávání MP3. V současné době je jeví jako poměrně vysoká. Vývoj a schvalování je však poměrně časově náročný, tudíž je možné takovou možnost očekávat nejdříve za několik měsíců. Dovolíme si Vám doporučit sledovat nabídku originálního příslušenství na naší webové prezentaci, případně se občas zastavit u autorizovaného prodejce Škoda, napsat email na tuto infolinku či zatelefonovat na bezplatnou infolinku 800 160 606.

Tudíž to vypadá, že Škodovka nad tím uvažuje, ale chtělo by to na ně "zatlačit", tudíž chtěl bych vyzvat Vás všechny, kteří máte Stream a chcete aby Vám přehrával mp3, pošlete na : info@skoda-auto.cz mail s dotazem zhruba v tom smyslu, že : "mám Stream a chtěl bych aby uměl přehrávat mp3, planujete nějaký upgrade?", popřípadě zavolejte na bezplatnou infolinku 800 160 606.
        Když nás bude dostatek, tak se Škodovka (snad) rozhoupe a vyjde svým zákazníkům vstříc a dočkáme se! Tak napište stručný dotaz, moc času Vám to nezabere a výsledek by se měl dostavit.

26.06.2006  11:09

« Re: Re: Trhani

diamant: to iste sa stalo mne, ked som kupoval auto. u predajcu som skusal aj 1,9 TDi a citil som sa ako v autoskole...tak 3-4 krat mi to zdochlo nez som sa vobec dostal na cestu...ale potom to uz ako tak islo, ale citil som sa dost trapne :D

26.06.2006  13:01

« Re: Re: Trhani

diamant: Mě spojka zabírá také velmi nízko a ostře. Při prvních jízdách mi to tolikrát chcíplo, co u předešlého auta ani za celou dobu co jsem ho měl. A při prudkém rozjezdu na křižovatce když to chcípne - to je něco >:-[]
        Ale už jsem si zvykl.

Diamant 26.06.2006  22:11

« Re: Re: Re: Trhani

No fakt som sa cítil ako začiatočník. Ale pozerám, že to asi bude vlastnosť.

"-- skrytý --" 27.06.2006  09:26

« Re: Re: Re: Re: Trhani

Ano, je to vlastnost: zbytečně velký krok/zdvih pedálu spojky, přičemž záběr prakticky v jednom bodě a žádný prokluz. Časem se to sice trochu "roztáhne", tj. "z bodu" se stane "malá úsečka", ale stejně nic moc. Prostě schýza a la VW, resp. "koncern".

Diamant 27.06.2006  10:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Trhani

To som nevedel. Ale napokon si ma potešil, že chyba nebola v strojníkovi. :D

11.07.2006  00:17

« Re: Trhani

DObry den vsetkym...Pripajam moju korespondenciu ja vs. service vs. centrala skoda. To sklbanie vykonu mi ide uz aj poriadne na city, kedze ako vidim, je nas viac a jedine co sa dozviem je, riesi sa to..! No moja trpezlivost uz sa naplnila a teda zacinam to riesit i ja, doteraz som to z mojej strany chapal ako pomoc servisu a riesenie problemu na "mojom " aute...Nie som ochotny akceptovat takyto stav a vsetci sa tvaria, ze je vsetko OK..! A to mi asi vadi najviac, kedze ako sa zda, je nas viacej, a Simply Clever ostava ako stale vo faze riesenia..! Popravde, napr. vsetkym plusom, za vozidlo som dal 800.000SKK!!! a cakal by som ze motor bude tym, co ma bude stale urdziavat v pocite, ze mozem sa nan spolahnut (casom som zistil ze napr. FIAT Croma 1,9JTD vyjde na tie iste peniaze, co je skutocne o triedu triedu lepsie auto...).
      takze vsetkym, centrala mi poslal riesenie, pricom by som cakal, ze servis kedze ma navod, tak budu krok za krokom ho nasledovat...
      Zatial cakam, snazia sa ako tak, len vysledkov sa neviem akosi dockat...
      -------------------------------
      Dobrý deň
      V týchto prípadoch je nutné najprv previesť dôkladnú diagnostiku v
      autorizovanom servise Škoda a skontrolovať funkciu ventilu plniaceho tlaku
      N75 (ventilový blok). Ďalej skontrolovať tesnosť podtlakového riadiaceho
      vedenia a tlakového sacieho traktu a skontrolovať funkciu turba.
      S pozdravom
      Juraj Krátky
      Škoda Auto Slovensko s.r.o.
      technika Aftersales
      Sabinovská 6
      821 02 Bratislava
      jkratky@skoda-auto.sk
      Dear Friends,
      My name is xxxxx and I am the Skoda customer.
      One month ago we bought into the company Skoda Octavia II 1,9 TDI 77 kw,
      Combi version, N1, presently app. 5000km.
      The question why I am writing to You is my interest to solve the problem
      on my car.
      Definision of the problem:
      After the first 1500 km occured on my car during the acceleration
      between 1800 - 2400 RPM the "breaks" in the engine power
      characteristic. In the first moment seems to me, that it is nothing
      critical, but after time, it was more times, and more times...
      The car I took from Porsche Auto Kosice Dealer, where I reclaim this
      problem to ask service to make me the diagnostic of the engine.
      Result: everything is in the tolerances.. Exactly said is NOT!.
      Description of the problem behaviour in more detail, and my opinion to
      this problem:
      I will decided this behaviour to some stages (in other in SK):
      1. rezim kludna pomala jazda, jemne pridavanie, motor sa sprava uplne
      ako by turbo nebolo aktivne, a to aj pri vytoceni do 2300 ot., kde
      nasleduje jemne trhanie vykonu. (uz spominane problemy....od 1800-2400
      ot.min.)
      V danom "rezime" je vykon motora citelne nizsi, a citit to ako pri
      akceleracii po rovine, tak aj pod zatazou napr. do kopca.
      Je citit ako by motor skutocne dostaval, bud to
      - chybny vstup od prietoku vzduchu, a potom ak napriek dobrej
      elektronike, turbo nepracuje ako ma
      - samotne turbo pracuje "v nespravnom" rezime (natacanie lopatiek..)
      suhrn: motor sa sprava ako by stracal 30% vykonu, je neochotny
      zrychlovat, pocit "siel" iba ako s atmosferickym plnenim.
      2. rezim spravny
      motor potobne ako v predchadzajucom pripade, pod tym istym "plynom" a
      zatazou pracuje slusne pruzne, v celom pasme otacok, a je citit typicku
      "vykonovu" spicku TDI.
      V tomto rezime motor pracuje skutocne pre radost vodica a citit citelne
      zaber turba, dokonca ak sluchovo pocut zabratie.
      zaver: ak by pracoval v tomto rezime, nemam vyhrad.
      3. postreh:
      zistil som, ze ak motor pracuje v rezime "1" a po prudke akceleracii -
      plyn. pedal az podlaha, vytocenie cca do 3500 ot. min., nastane akoby
      "nakopnutie" - citit akesi "vybuchnutie" vykonu a motor sa obcas takymto
      sposobom dostane do rezimu "2".
      Bohuzial, ako nahle prejdem par km, resp. zmiernim tempo, v okamziku sa
      cela charakteristika vracia spat na "1" a opat je to "atmosfericky" motor.
      This is very critical for me, if I am sometimes not able to believe to
      the powerl of my car, especialy if I am making time to time the business
      trips over the Europe, e.g. during the accelaration on the highways.
      The main reason why I am directly asking You for the support is, that I
      really I like this car, and if it is running correctly it is very nice
      for the driving, but "IF"!.
      The Porsche Slovakia aproach is till today *very good*, but maybe in the
      central of Skoda service You know abot this problems and it will be much
      quicker to solve my troubles with the engine.
      Finaly I am attaching the opinion of the other customer from internet
      forums. Please, visit the links below:
      t=15&sid=dffd84be75c1b773ce19e66a35d068d…
      to find maybe other information which descibe my problem, as well.
      I hope that the slogan "simple clever" is exactly right and You will
      help me solve my problem ASAP, together with the service.
      ---------
      Len dodavam, ze po natankovani klasickej! nafty (nie bez siry...), motor sa akoby ukludnil, avsak vykonova typicka spicka cca 2000ot.min je o dost nizsia, "nakopnutie" TDI s nekona a citim cca 30% nizsi vykon v pasme do 2500otmin. po tomto to uz ide relativne ok.
      AKo tu predo mnou jeden poznamenal, na dialnici chyba prave toto pruzne zrychlenie okolo 2000otmin.
      poznamka: keby som do 1500km nezazil aj iny tah motora, ani by som si to neuvedomil...

Diamant 11.07.2006  08:39

« Re: Re: Trhani

Ta ty ši zos Košicoch? >:D To potom možno chodíme okolo seba.

Diamant 11.07.2006  08:39

« Re: Re: Trhani

Sorry, hodilo mi to sem 2x.

foto matuS

matuS 11.07.2006  11:55

« Re: Re: Re: Trhani

ja si myslim, ze by ste s tym mali ist na brzdu, aby to trhanie bolo zdokladovane.

10.07.2006  18:34

Škubání mezi 2000 ot. - 2500 ot.

2 Bilbo a ostatní "nešťastníci" co jim to škube - po velmi dobrých zkušenostech s O1 PD 4x4, jsem upgradoval na O2 PD 77kW 4x4 a cca po 600km mi to začalo poškubávat v pásmu otáček 2000-2500, příznaky jsou prakticky totožné jak napsali ostatní. Hned zítra se s tím chystám do servisu, tak poreferuji.

10.07.2006  20:14

« Re: Škubání mezi 2000 ot. - 2500 ot.

Dneska jsem byl v servisu ohledne nejakych prkotinek a ptal jsem se na tento problem a bylo mi sdeleno, ze o tom vi a ze se to porad resi , nicmene novy software pry stale jeste neni k dispozici. Mi to zacla koktavka delat v cca 1000 Km.

13.07.2006  10:01

« Re: Škubání mezi 2000 ot. - 2500 ot.

Trochu se to protáhlo, auto je po diagnostice - výsledek negativní - v uvedeném rozsahu otáček se nepravidelný chod (škubání) projevuje stále, byť mírněji - příčinou bude pravděpodobně jízda s nezatíženým autem. Přístup servisu byl mírně vstřícný - o závadě doposud neslyšeli (to sladké tajemství, že je touto závadou postiženo více aut a výrobce na to nemá zatím řešení jsem jim zatím nesdělil). Jako projev dobré vůle mi technik daroval lahvičku čehosi, co mi (autu) pročistí palivový systém se slovy, že jsem mohl natankovat někde špatnou naftu. Toto jeho stanovisko vezmu v úvahu, neboť nejvýraznější projevy jsem zaznamenal v Polsku (celkem 1500 km) a Poláci jak známo přidávají za zákona do nafty řepku (a vůbec jsou to poláci) - i když jsem tankoval u "renomovaných pump" (BP, ORLEN). Zkusím také Shell V-Power Diesel, uvidíme. Co se týká dalšího postupu, předpokládám cca do měsíce uplatnění reklamace na tuto závadu. V případě zatloukání - či dlouhodobého neřešení za strany výrobce zvažuji koordinovaný postup postižených - Kdo by se přidal ?

13.07.2006  12:12

« Re: Re: Škubání mezi 2000 ot. - 2500 ot.

Dobry den,tak dneska to riesia,uvidime s akym vysledkom.Po posledne diagnostike-som prave vcera-dneska absolvoval cca 900km a zistenie - motor nad 2500ot/min. ide uz celkom ok, ale urcote v oblasati 1700-2500 citit ubitok tociveho momentu cca 30%, co sa prejavu sposobom, pri zacati zaberania turba, motor ma tendenciu zacat tahat, avsak hned je akoby "priskrteny", typicka vykonova spiska nie je, naras je iba "linearny" az do 2500, kde motor uz pracuje celkom slusne... Sklbanie sa i nadalej objavuje, je to presne ako u Vas, a navyse sa to znacne prejavi-pre service, pod zatazou v kopci, vtedy to citit pomerne slusen a da sa to takto simulovat.
        Som za koordinovany postup, ved preco nie?, my sme ti, kt. su zakaznikmi a za svoje peniaze chceme ISO qualitu.jl.ps. pristup service-ok,len cakam na vysledky.

Diamant 10.07.2006  21:42

Bez nadpisu

Takže to vyzerá tak, že to rozhodne nebude zriedkavý problém.

19.07.2006  20:45

Bez nadpisu

Zdravim vsetkych...ako som nizsie uvadzal ohladom problemov s trhanim motora a naslednej ocakavanej diagnostike..Zaver: servis mi urobil kompletnu - zrejme hlbkovu diagnostiku s tym ze sa prepisali hodnoty, kt. polo potrebne a motor po odjazdeny cca 400km ide ok, bez trhania a je celkom pruzny...takze nakoniec spokojnost.., v dufani ze to bude i nadalej tak..V pripade zaujmu, kontakt kde mi to robili, Porsche slovakia Kosice, maju s tym uz po mne skusenost a mali by to vediet odstranit..vrele odporucam vsetkym, pretoze je to o niecom inom...

20.07.2006  21:32

Bez nadpisu

Dik, tak to je dobrá zpráva, zitra tam jedu, tak tu "hloubkovou analýzu" po nich budu chtít. Zároveň mi to ale nějak "neštymuje" - technicky si nedovedu představit, že by jakkoliv hloubková analýza dokázala napravit takovéto chyby v ŘJ. Mě to spíš připadá, že z Boleslavi dorazil aktualizovaný software/firmware pro ŘJ a oni to tam prostě naflashovali a to s tou hloubkovou analýzou bude jenom kouřová clona. Ostatně nestalo by se to poprvé co vezu nějakou škodu do škoda-servisu s popisem závady a při přebírání je tato odstraněna, na faktuře o ní není zmínka a technik mlží. Myslím, že to mají marketingově nařízeno - o závadě vědí, pokud to jde za nimi tak ji odstraní zdarma a její existenci popřou a značka má hnedle lepší renomé. Počítám, že na méně technicky erudované uživatele-řidiče to může platit. Ale třeba jen slyším trávu růst...

"-- skrytý --" 20.07.2006  22:13

« Re:

Áno, robí sa flash RJ motora. Problém s trhaním bol spôsobený dodržiavaním EU4, kedy RJ uprednostnila striktné dodržanie emisií na úkor aktuálneho výkonu.

21.07.2006  07:41

« Re: Re:

Je velmi mozne ze spravili flash RJ. V oblasti konstrukcie sp. motorov mam nejake vedomosti,ale bohuzial nepustili ma nikdy k tomu,aby som si to prezral sam...a casovo som tam nemohol s nimi byt...Tak ci onak,podstatne je,ze takych ako ja je zrejme viacej,a v konecnom je to vyriesene,a to je podstatne..ps. pre buducnost asi ale aj tak skodu nekupim...predrazena...Motor ide podstatne inaksie,je to citit...netreba sa dat odbit,inaksie to vzdy niekam zahraju do out-u co zdy asi skusaju...

23.07.2006  16:37

« Re: Re: Re:

Já žádné trhání nepozoruji, ale možná proto, že mám přehraný SW na vyšší výkon a tudíž je asi opravdu problém v SW ŘJ-.

21.07.2006  12:17

Bez nadpisu

na margo RJ-palubneho pocitaca.V rodine mame aj 3 rocne Fiat Stilo 1,6 benzin kombi,a nechcem hanit VW,ale Fiat ma urcite lepsie prepracovanu elektroniku,palubny pocitac umoznuje nastavit omnoho viacej veci ako moja Octavia,a adt, a navyse v porovnatelnej vybave je aspon 10-15% lacnejsi.ps. Fiat ma tak prepracovanu elektroniku, ze po vypnuti kluca v skrinke,cela elektrika v aute je odpojena!, takze neexistuje problem so zabudnutymi zapnutymi svetlami..

Diamant 21.07.2006  19:44

« Re:

Napíš, čo ten PP u Fiat umožňuje nastaviť, resp. čo viacej ešte ukazuje? Inak pre kritikov PP u Škody - skúte niekedy Volvo, potom si začnete vážiť ten Škodovácky PP.
      Myslím, že s nevypnutím svetiel nie je problém ani u OII. Pri automatickom svietení sa po vypnutí zapaľovania svetlá vypnú celkom. Ale ak ich vodič zapne ručne, tak ostanú svietiť len parkovačky a vodič bude zvukovo upozornený. Podľa mňa celkom rozumné riešenie. A u Škodoviek sa mnohé spotrebiče odpoja aj automaticky, ak ich človek zabudne vypnúť (napríklad svetlo v interiéri, v kufri, ...).

foto speedygon79

speedygon79 01.08.2006  14:10

« Re:

2jan labosked je odpojena vsetky elektrika, tak ani radio, ani parkovacky, ani vystrazne svetla nejdu? skoda, mozno by sa niekedy zisli :roll:

02.08.2006  10:46

cukání 1.9TDI 77kw

Tak mi nyní volal můj známí od Klokočky z Řep,Ph6 že jim přišel z MB software na přehrávání ŘJ motoru z aktuál.hlášením co způsobovalo to pocukávání při akceleraci 2000-2500ot.
    Hned tam teda přehráli ŘJ motoru u předváděčky která jim taky pocukávala a už je to o.k,už to nedělá.
    Prý to způsobovalo,špatný odchod výfuk plynů z motoru,kvůli zvýšeným nárokům na emisní limity to bylo přiškrcené.Vysvětlil mi to laicky,že v moment kdy sešlápnu plyn a jednotka vyhodnotí to že by emise byli vysoké tak vypustí část do výfuku a zbytek jde zpětným vedením výfuk.plynů zpátky do motoru a v tom byl problém,šlo tam víc než je max.hranice a tím se ten motor přidušoval.
    Tak jsem se tam hned objednal na příšt.úterý,tak pak dám vědět.

02.08.2006  16:30

« Re: cukání 1.9TDI 77kw

Tak to dej vědět, už to sice skoro nevnímám, ale přeci. Ještě by mohli při tom zvednout výkon ;-)
      Kolik máte dlouhodobou spotřebu, majitelé 1,9 77kW?
      Umne se to drží na těch 5,9-6,2 Podle toho kudy jezdím.

03.08.2006  00:03

« Re: Re: cukání 1.9TDI 77kw

Auto mám necelé dva měsíce, najeto cca 5.000 km, dlouhodobá spotřeba 6.2 l (1.9 TDI, 77 kW, 16’’ kola). Clima běží stále. Myslím, že po dalších pěti tisících si to sedne tak na 5.7 l.

02.08.2006  17:59

Bez nadpisu

Roman5a9: já se snažím přinutit svůj autoservis aby mě výměnu sw v ŘJ provedl také - ale prý na to musí přijet oblastní technik ! člověk nasbírá zkušenosti (zde na fóru:), přinese problém umělcům do servisu vyřešený na zlatém tácku a ty vemena si ani nedokážou sehnat aktuální verzi.... A ŘEKNU TO, je to Autocentrum JSM Týniště nad Orlicí.
    Titanus: 1.9PD 77kW 4x4 s cukatůrou = po prvním měsíci a po 5.000 km = 6,2lt/100 (a Climatronic běží stále)

02.08.2006  23:56

Bez nadpisu

Ozi:s toho si nic nedělej,já prožil v servisu taky peklo a to v NHCar,Praha6 tam jsem auto kupoval,bylo to tam kvůli tomu cukání 3x a pokaždé bez výsledku,navíc mi při poslední navštěvě zkurvily popelník kterej nešel zavírat,před navštěvou byl o.k.nechápu co a proč s tím tam někdo dělal,tak jsem jim tam řekl co si o nich myslim a jel pryč a začal jsem otravovat mého známeho přijím.technika u Klokočky,ten mi hned řekl že to vědí a že už to řešej s MB.
    Oblastního technika jsem tam měl taky v NHCaru před 1,5měsícem,kterej se s tím svezl a oznámil mi že to je běžný jev TDI PD motorů a že třeba u Passatů to dělá ještrě výrazněji a tím byl hotov.
    Dnes mi ten známí od klokočky volal(viz.to co jsem psal),takže už je na to aktuál.zdělení tak se nemůže žádnej servis vymlouvat.
    Já abych řekl pravdu tak jsem auto kupoval 6.4.2006 a to cukání bylo výrazné a pravidelné tak do 10-15tis.km,nyní mám najeto přes 30000km a už to registruju jen velmi zhřídka.nechám přehrát tu jednotku a bude to o.k.
    Podobný problém měl můj šef s novou Audi A6 3.0TDI,ten zas nadával že mu občas zabere turbo tak že ho to zamáčkne do sedadla a někdy je zas turbo efekt naprosto nevýrazný,tak mu taky po několika reklamací nakonec přehrali ŘJ motoru a bylo pro problému,tak věřím že to bude stejné i v našem případě.

03.08.2006  09:14

Bez nadpisu

K té spotřebě,auto mám necelé 4 měsíce,najeto přes 30.000km,nyní mám dlouhodobou spotřebu 5,3l ,půl Praha půl venek,(TDI77kw,16"kola,climoška taky stále v provozu).
    Odpovída to s bittner71,6,2l jsem měl taky do 15.000km,pak to už lezlo jen dolu.

Diamant 03.08.2006  13:59

« Re:

Pokiaľ mi spotreba po 15.000 km klesne o liter, tak to by bola paráda! Ale tomu ani neuverím! Kombinovaných 7 je z ríše snov! :D

"-- skrytý --" 03.08.2006  14:04

« Re: spotreba

vsetci, co som pisete spotrebu, uvedte prosim aj info, ci je to podla palubneho pocitaca alebo realna... dik

Diamant 03.08.2006  16:21

« Re: Re: spotreba

Ja teda zatiaľ len podľa PP. Predsa len tých 5 tankovaní je na nejaké presnejšia závery ešte priskoro. Ale zatiaľ to tak vychádza, že PP klame menej, než 0,2 L.

"-- skrytý --" 03.08.2006  20:16

« Re: Re: Re: spotreba

Já mám trošku jiné zkušenosti.
            Během jednoho roku užívání jsem si ověřil, že mi PP ukazuje o 0,5l méně, než je skutečnost.
            Před 14 dny jsem se zmínil v servise a říkali něco o korekci PP.
            Teď to vypadá reálněji. Tzn. 5,7l (najeto 33 tis.)

"-- skrytý --" 03.08.2006  21:04

O II. 1,9TDI-PD - spotřeba

Zdarec chlapci! Takže moje dosavadní zkušenosti: auto koupeno 16.3.2006, výbava Elegance, kola 195/65/15, nyní najeto 12.000 km, dlouhodobá spotřeba 5,2 l/100km, jízda s dodržováním našich limitů, průměrně ve dvou lidech, občas dálnice SRN, minimální spotřeba 4,1 - Most-Liberec a zpět, v noci, chladno, bez klimy, maximální spotřeba - couračky po městě, Climatronic v chodu: 7,2 l/100km. Dokud jsem jezdil jen "okolo baráku", olej nežrala, teď po dovolené (Chorvatsko, dálnice, teplo a zátěž) pokles o cca 3 mm na měrce, pořád v limitu, zatím jsem nedolil... Cukání okolo cca 1900 ot/min se občas objeví (v tahu), řekl bych, že četnost tohoto jevu se POMALINKU snižuje. Jinak spokojenost - dříve Š105 (1982-1990), Š-Favorit (1990-2002), pak Š Fabia 1,4MPI (2002-2006).
    P.S. Udávané hodnoty spotřeby jsou podle PP, skutečnost podle tankování je u mě cca o 0,2 - 0,3 l/100km vyšší.

05.08.2006  10:14

« Olej; automatické nulování dlouhodobých údajů v PP

Zdravím souseda (jsem z Chomutova) s nickem "provista1". Navíc i já měl v letech 2002-6 Fabii 1.4 MPI ;-) Ale teď k věci. Mám najeto 5.000 a za týden jedu do Chorvatska. Podle zkušeností lidí s OII si na cestu chci koupit olej (provista1 sice ještě nedolíval ani po patnácti, ale co kdyby).
      Otázka č.1) Jaký olej mi doporučujete pro motor 1.9 TDI a kde jej lze pořídit nejlevněji?
      Otázka č.2) S překvapením jsem zjistil, že se mi vynulovaly dlouhodobé údaje v PP (pozice 2); nejsem si jist, zda jsem si to omylem nevynuloval sám, ale protože jsem si nedávno všiml, že se mi hodnota na ukazateli času stráveného jízdou blíží číslu 100 hod, předpokládám, že právě po dosažení této hodnoty se údaj o dlouhodobé spotřebě vynuluje. Víte někdo jak to je?

05.08.2006  18:54

Bez nadpisu

bittner71: ad1) pokud máš první výměnu po 30.000km, tak to musí splňovat specifikaci VW 506.01 , bude to SAE 0W/30, ale ne všechny 0W/30 oleje splňují VW specifikaci. Nejlevnější na netu
    jinak ceny okolo 500-600-(až 900). Jenže když koupiš litr, tak ti připočítaná doprava zvedne cenu tak, že si to můžeš koupit u pumpy rovnou.
    ad2) ano, nějak tak se to "samo" nuluje - podrobně to je v manuálu

Diamant 05.08.2006  21:59

« Re:

provista - obvykle to ukezuje o tých 0,5L menej u nafťákov. U benzínu to býva lepšie.
      K spotrebe oleja - aká je u teba vzdialenosť medzi minimom a maximom na mierke? Bývalo zvykom, že je to 10 mm, ale mňa prekvapilo, že v mojom prípade je to až 20 mm. A mierka nie je kovový pásik, ale taký drôt - lanko.

foto lorenzlubos

lorenzlubos 06.08.2006  00:18

ku pal. pocitacu:

Meral som spotrebu podla pocitaca aj podla tankovania. Uz asi 1 mesiac. Tankovani asi 10. Ukazuje mi uplne spravne. No teda zaokruhluje na 1 destainne miesto - ale spravne. To je ale Fabia SDI. Nie plana nadrz, ale max cca 10 litrov, ale vzdy to sedelo!

"-- skrytý --" 06.08.2006  06:49

RE:Nulování dlouhodobých údajů

Počítání dlouhodobých údajů se nuluje samo po dosažení 100 hodin nebo
    10 000 km.podle toho ,co nastane dříve. Takže podle tvého popisu je to
    O.K.Vynulovalo se samo. Před cestou do Chorvatska si můžeš vynulovat ještě jednou sám, abys měl přehled co tato cesta obnáší.

"-- skrytý --" 10.08.2006  20:34

to Diamant:
    měrku mám v podobě kovového plátku cca 6 mm širokého a cca 0,5 mm silného, měřicí oblast je cca 15 mm dlouhá se střední částí 5 mm "tečkovanou. i Po tom poklesu jsem v oblasti "tečkování", navíc jsem to po pár dnech měřil znovu na jiném místě parkoviště a pokles byl už ne 3 mm, ale jen asi 1 mm, stačil trochu jiný sklon, takže to nechám zatím být.
    to Bittner71:
    olej jsem dostal k autu (kupováno v Autoplusu II. v Mostě), je to SHELL Helix Ultra Longlife III., 0W-30, cena strašlivá, okolo 700,-Kč, ten Longlife je to proto, že mám specifikaci motoru QG1, to znamená variabilní servisní intervaly (max.2 roky, kilometry dle využívání motoru a stylu jízdy, což vyhodnocuje řídící jednotka, můžou nastat i mezi 30.000 až 50.000km). Spousta známých však raději přešla na pevné intervaly, protože se jim zdálo ne zrovna dobré nechat jeden olej v motoru třeba 40.000km a zároveň, byť častěji, ale přeci jen dávají do motoru levnější olej, smozřejmě dle specifikace. Jinak pro Fábinku jsem olej kupoval ve velkoskladu MOGUL v Mostě-Vtelně (výpadovka na Louny) - Castrol TXT Softec 5W-40 : v servisu mi ho při první výměně účtovali za 410,-Kč, ve velkoskladu (i pro "smrtelníka") byl za 260,-Kč!!! Pokud to tak bude i s tím Loglifem, budu rád....

"-- skrytý --" 10.08.2006  20:46

nulování údajů paměti 2

Je to tak, jak píše kolega: automaticky se maže při dosažení 9999km nebo 99 hodin 59 min celkové jízdy, paměť 1 se maže po dvou hodinách "stání". Těch 100 hodin u mě nastalo při 4500km.

Diamant 10.08.2006  22:42

« Re: nulování údajů paměti 2

Ja plánujem ísť na servis aj napriek longlife po 15.000 km a nechám tam dať už nie longlife olej. Aj podľa mňa je pre ten olej tých 30.000 km viac než dosť. Interval 50.000 km už neexistuje, lebo ho aj u TDI motorov skrátili na 30.000. Asi vedia prečo. Ale inak tá výmena môže nastať od 15.000 do 50.000 (aj je tam ešte interval 50.000), nie od 30 do 50.

14.08.2006  13:50

V-Power Diesel

Zdarec chlapci,chtěl jsem se vás zeptat,jestli má nějakej význam tankovat V-Power Diesel.Chtěl bych věděz jestli s tím máte někdo zkušenosti,nechci takový ty jejich reklamní kecy jak je to dokonalý palivo atd.Údajně se po tom má snížit spotřeba(o tu mi zas tolik nejde),vyrovnat běh motoru , snížit hlučnost atd. tak pls pište vaše zkušenost

"-- skrytý --" 14.08.2006  14:05

« Re: V-Power Diesel

Bral jsem to měsíc, žádný rozdíl jsem nepozoroval. Zvlášť jsem si po tom měsíci dával pozor když jsem potom zase vzal naftu od Globusu, žádný rozdíl ani náhodou.

14.08.2006  14:13

« Re: Re: V-Power Diesel

Já taky beru naftu u GLobusu v ČB(když jsem v ČR),tam mi přijde kvalita nafty docela v poho,hustý to je v severniích čechách,např adršpach,tam maj naftu že bych to nenalil dobrovolně ani do zetoru,natož do octavky :D
        co ty víš třeba u Globusu maj taky V-Power Diesel,akorat nam to zapoměli říct :?:

Diamant 15.08.2006  13:00

« Re: Re: Re: V-Power Diesel

No mne kedysi nepomáhal ani Shell V-power, a ten sa má prejaviť ešte viacej, keďže som vtedy ešte nemal priame vstrekovanie benzínu. Malo to vyčistiť tie otrasné usadeniny a tak. Nič. Ani maximálka po dlhodobom užívaní nestúpla, ani spotreba neklesla. Testoval som to asi 25.000 km a nič. Tak u tej nafty by som bol rovnako skeptický. Nanajvýš môže byť nepatrne nižšia hlučnosť a možno menej síry v palive.

15.08.2006  13:42

Roman5a9 tak jak dopadlo přehrání software

Čus: Je ten software pro všechny dealery Škoda nebo je to jenom případ toho servisu

15.08.2006  15:12

Bez nadpisu

Výborně,dělali mi to min.pondělí,od té doby jsem absolvoval cestu Praha-Amsterodam-Brusel-Praha a perfektní.I když mi to v poslední době dělalo už málo tak když jsem chtěl tak jsem to uměl vyvolat,nyní už to ani malinko necukne.Celkový výkon motoru se očekávaně nezvýšil,ale co mě mile překvapilo je jak se po přehrání chod motoru zjemnil,jde to odspoda jakoby lehce(svižně) do otáček a ne jako před tím hrubě a nic,nic,zaškubání a po té zátah,ted už tam žádný kopance nejsou,jsem doopravdy max.spokojen.A ještě něco,sice spotřebu moc nesleduji,ale před přehráním jsem měl dlohodobou 5,4-5,6l nyní mě po týdnu napadlo se mrknout a byl jsem překvapen když to na mě ukazovalo 5,1l.
    Ten známí od klokočky mi řikal že u jejich služebáku po přehrání šla spotřeba taky dolu.
    Každopádně to musejí dělat všechny servisy,kolega s práce byl v pátek v InterPorsche a okamžitě věděli o co jde a udělali mu to na počkání a taky je max.spokojen.

"-- skrytý --" 15.08.2006  16:33

novy soft do 77kW TDI na Slovensku?

Zdar... dnes som bol na garancke po 60tis km, pozadoval som aj nahratie tu uz spominaneho novsieho softu do riadicej jednotky, no v nemenovanom servise Skoda v BB o tom zatial nic nepoculi :-( Ma niekto skuseniosti s prehranim toho novsieho sw na SK? Pozadu je cele Slovensko, alebo len ten moj servis?

Diamant 15.08.2006  21:09

« Re: novy soft do 77kW TDI na Slovensku?

Neviem, v ktorej konfere to bolo (možno aj tu), ale v Košiciach už niekomu ten nový SW prehrali.

18.08.2006  08:29

Novy SW

Ahoj, tak prave jsem dal auto do Mobilparku v Moste s tim cukanim. Nevypadali, ze o nejakem SW vedi a bylo mi receno, ze mam zavolat ve ctyri odpoledne jestli to maji a prej to tam muze zustat mnohem dele, coz rezolutne odmitam. Mluvil jsem, ze zde na netu se to popisuje jako zavada v SW ridici jednotky, nic mi na to nerekli.
    Vecer budu informovat jak jsem dopadl, pokud negativne, doufam, ze mi to jinde prehraji na pockani jak tu jiz bylo zmineno.

18.08.2006  17:34

Novy SW - Result

Dostal jsem vyjadreni, ze je to zcela normalni jev, ze "... projev je zpusoben nastupem regulace tlaku". Takze bez vysledku.
    Volal jsem ted do Porsche Praha a pan po tel. mi hned rekl, ze to bezne odstranuji prehranim ridici jednotky pri cemz se vynuluji nejake ty hodnoty a je vymalovano. Jsem objednany na pristi patek rano cestou do prace a udelaji to na pockani to prej kdyz jde vsechno jak ma.
    Tak tedy pristi tyden dam vedet co a jak.

"-- skrytý --" 18.08.2006  17:37

« Re: Novy SW - Result

Hlavně když to někde udělají a třeba pro příště už víš kam jet pro nový auto ;-) :)

18.08.2006  17:54

RE: Novy SW - Result

Jeste s tema oslavama pockam az jak dopadnu v praglu. Pokud dobre, budu jen rad ale nic se tim nezmeni. Pouze bych pak doporucil Mobilparku v Moste aby si zavolali do praglu a popovidali si. Ovsem na to je jeste brzo, treba vse dopadne jinak. Pokazde kdyz se na neco tesim, jsem zklamany, radeji nebudu ocekavat, ze se to tak snadno vyresi.

"-- skrytý --" 06.09.2006  15:46

« Re: RE: Novy SW - Result

Zdarec, chlapci! Tak jsem se taky zařadil mezi Vás, kdo bombardujete servis ohledně flešnutí nového softwaru řídící jednotky Octa II. 1,9TDI-PD.Nejprve mé dosavadní poznatky: u nového vozu se "cukání" projevovalo dost často, ale pouze při mírné akceleraci, 1800 až 2000 ot/min. Při prudké akceleraci byl klid, ale já spíš jezdím piánko. S větším počtem km se jev už neprojevoval tak často, ale taky možná tím, že jsem se tomu snažil vyhnout volbou jiného okamžiku řazení... Nakonec jsem tedy zajel do servisu a zítra jedu na přehrání, tak jsem zvědav a pak dám vědět, jak se to projevilo. Jsem z Mostu, auto jsem kupoval v Autoplusu II., a tam mi to taky budou dělat. Činil jsem dotaz i v Mobilparku, ale tam prý zatím ten soft ještě nemají. V Autoplusu mi navíc řekli, že se to týká jen motorů s kódem BXE, což je můj případ (auto kupováno 03/2006). Tak zatím a uvidíme...

21.08.2006  07:00

Bez nadpisu

All cukani: po delším boji se servisem (viz dole) mam tyden přehraný SW ŘJ. Přijel na to oblastní technik z Ml.Boleslavi. Od té doby se cukání neprojevuje, ostatní "pozitiva" (spotřeba, kultivovanost chodu) jak psal Roman5a9 se neprojevují.
    All V-Power Diesel: Při přechodu z obyčejné nafty na V-PD jsem pozoroval pouze výrazné ztišení, ale bylo to na poměrně syrovém motoru, při přechodu zpět jsem žádné zvýšení hlučnosti nepozoroval (chorvatská INA Dieselpower). Vliv na spotřebu a výkon je subjektivně nepozorovatelný.
    All Spotřeba: spotřebu mám jak prase, podle skutečnosti 7,0-7,5, podle PP zhruba o půl litru méně, poslední měřící základna asi 2500 km (rakousko-chorvatrsko dálnice + popojíždění po ostrově a zpět). Počítám, že na zvýšení se nemalou měrou podílí upgrade na 225/45R17. Uvádí se, že spotřeba vzroste na 1cm šířky jedné gumy o 0,1 l/100 - což by docela odpovídalo - na šířce pneumatik mi přibylo 8 cm a spotřeba o litr nahoru.

"-- skrytý --" 21.08.2006  07:21

Lak

Ahoj omlouvám se.Tohle sem moc nepatří,ale protože na fóru o OII se delší dobu nic neděje tak jdu s prosbou i sem, přece většina z Vás má taky OII, sice asi v naftě, ale má. Tak doufám, že mi někdo poradí i když mám benzíňáka.
    Takže: "Dnes jsem si všiml malých odprýsknutých ran na laku na přední části vozu. Je to až na plech. Vím že je to od kamínků, ale neměl by lak aspoň neco vydržet?Sakra není to auto za 2OO tisíc ale za víc jak půl mega. OII máme necelý rok a najeto teprve cca 16 tis. Prohoha jak to bude vypadat za rok a dalších 15 tis. To bude auto samá díra? Potřeboval bych poradit zda se to dá uplatnit jako reklamace a jak případně postupovat. A taky na co přesně se vztahuje záruka na lak. A taky bych se chtěl zeptat zda má někdo zkušenost s reklamací hlavice řadící páky. Chrom je pěkně poškrábaný a to nenosím žádné prsteny a taky se nám sloupává chrom na kličce u dveří u spolujezdce. Dá se toto uplatnit jako reklamace. Rád bych měl nějaké informace aby mě servis neodbyl že je to běžné opotřebení a záruka se na to nevztahuje."

"-- skrytý --" 21.08.2006  08:14

Re:Lak

Protože mám na OII zkušenost s reklamací laku,zkusím se vyjádřit.
    Netvrdím,že to je jediné správné.
    Reklamace na řadicí páku a další chromované díly bych se nebál, mám taky odzkoušené, uznávají cokoliv odloupnutého, s poškrabáním
    může být problém.
    Reklamace na lak.
    Řešil jsem odlouplý kousek laku na LP blatníku (LP dveře se při plném
    otevření bodově dotýkaly blatníku, až odpadl kousek laku.)
    V servisu nafotili a odeslali do Škodovky s tím,že k reklamacím na lak
    se musí vyjádřit centrála, aby se vyloučilo ,že lak odpadl mechanickým
    podnětem - kamínky, klíče závistivého souseda apod.
    Po uznání reklamace lakují. Takže tam asi neuspěješ.
    Kapotu od kamínků mám také .
    Jinak k pevnosti laku moje zkušenost : Někdy koncem zimy jsem objevil
    na autě čerstvý pozdrav od nějakého ptáka.Právě jsem nesl odpadky
    do popelnice a věděl jsem,že nahoře je vlhká houbička na nádobí.Oboustraná, všichni ji znáte. Neměl jsem blbější nápad, než houbičku vzít a tou hrubší stranou ten ptačí pozdrav setřít. Dodnes se mi nepovedlo ty jemné rýhy po houbičce zaleštit. Stále je tam vidím.
    Ale tyto šrámy má většina aut, jen na vlastním si jich víc všímáme.

"-- skrytý --" 21.08.2006  08:34

« Re: Re:Lak

Díky za odpověď, ale s tím lakem jsi mě moc nepotěšil. Než jsme tohle koupili tak jsme měli Hyundai Lantru a tam jsem takové problémy neměl. To jsem docela zklamaný, ale každopádně to stejně asi zkusím. Na jiném foru jsem četl, že někdo taky reklamoval odprýskaný lak a jemu dokonce auto vyměnili. Bohužel byl jako anonym, tak nevím kdo to byl. Tak daleko bych nezacházel, ale stejně bych to nechtěl nechat jen tak. Po prvním nadšení z Oktávky mě začínají naštvávat takovéto věci , které jsou sice asi nepodstatné, ale i tak to u takhle drahého vozu, docela vadí. Pokud máte někdo ještě další zkušenosti s lakem tak prosím napište.Díky

Diamant 21.08.2006  08:57

« Re: Re: Re:Lak

MartinV - no tie kameňe, ktoré oproti tebe vymrštia protiidúce autá sú obvykle z lomového štrku, teda pomerne ostré. A keď letia nejakou rýchlosťou, ty ideš nejakou rýchlosťou, tak ten náraz je ako náraz nejakého slebého projektylu. A keď to neraz nevydrí ani sklo, tak čo chceš od toho laku? Ten to nemá šancu vydržať tiež.
        Žanek - kúp si Tempo pastu a určite tým tie škrabance zaleštíš perfektne. Len to chce trochu trpazlivosti a fyzickej námahy.

"-- skrytý --" 21.08.2006  09:17

« Re: Re: Re: Re:Lak

to Diamant : To já přece chápu, že to je pecka, když Tě to trefí, ale přece jen by mě pro klid duše zajímalo, zda se to nedá nějak řešit. Protože na co je pak záruka na lak 3 roky, když Tě s tím pošlou do háje ????

21.08.2006  09:32

Lak

S tím lakem poškozením od kamínků.to je snad úplně normální u každého auta,já na mé OII staré 4 měsíce s najet.35000km už mám na kapotě taky pár pěkných záseků od ostrých kamínků,na firmě máme služeb.auta cizích značek a tam to je jakbysmet,zrovna nedávno to řešil kolega u Audi A6,to auto jezdí pouze po dálnici,je staré rok a předek auta vypadá jak pihovatej,na té černé metal.co je to audi jsou ty bílé tečky podklad.laku hrozně viditelné,v audi servisu mu oznámily že konkrétně toto podléhá běžnému opotřebení a oprava laku na záruku proto není možná.

Diamant 21.08.2006  11:07

« Re: Lak

Presne tak, je to bežné opotrebenie, ktorému sa nedá úplne zabrániť. Menej sú postihnuté autá, čo jazdia len po meste (tam sa nejazdí tak rýchlo) a čiastočne ochráni aj návlek na predok.

"-- skrytý --" 21.08.2006  11:54

« Re: Re: Lak

to Diamant: Co myslíš tím "návlekem" ? Jako nějaký ochranný vosk nebo něco takového. To si vzpomínám, že na to kdysi běžela reklama v TV shopu. Bylo to WS Platinum. Odolalo do ohni i střele ze vzduchovky, ale nevím jestli se tomu dá věřit. Existuje něco podobného v normálním prodeji?? Myslím jako něco od spolehlivé firmy. TV Shopu se asi nedá moc věřit.

21.08.2006  17:04

Bez nadpisu

martinV: myslím si,že Diamant myslel takový většinou plasto-koženkový futrál na čumák auta. Občas to vidívám na silnici na Volvech nebo na sporťácích - na oktávce jsem to ještě neviděl.

Diamant 21.08.2006  22:12

« Re:

Presne tak, myslel som ten čierny návlek na čumák. Myslím, že už som to videl aj na OII.
      martinV - bludom z TV reklamy sa určite nedá veriť. A ohľadom tej strely zo vzduchovky. Strela je na rozdiel od kameňa z olova a to olovo je na rozdiel od kameňa výrazne mäkšie. Strela nemá tak ostré hrany. Takže pri kontakte s povrchom kapoty (mimochodom v reklame veľmi šikmom) sa len zmení dráha letu a čiastočky olova sa otrú o povrch laku. Oni to potom efektne začistia a povedia, aké je to super! Ale žiadny vosk nedokáže zvýšiť mechanickú pevnosť laku. To je fakt a s tým sa nedá nič urobiť. Jedine, že by toho vosku bolo niekoľko mm a pri náraze kamienka by tá vrstva vosku pohltila energiu toho kamienka. Navyše ak by z tej vzduchovky strieľali pod rovnakým uhlom lomové kamienky, tak by sa ľahko mohlo stať, že by mali na povrchu laku nepekné škrabance s smere dopadu kamienka. A nezabránilo by tomu ani keby tam nejako chemicky naniesli vrstvu tefĺonu.

"-- skrytý --" 22.08.2006  08:00

« Re: Re:

to Diamant: Tak ten návlek jsem ještě na žádném autě neviděl, nedovedu si představit jak auto potom vypadá. A tý reklamě jsem samozřejmě nevěřil , jen jsem doufal že nějaký vosk dokáže trochu zmírnit následky. Je mi jasné, že nic ten kámen asi nezastaví no asi mi nezbude nic jiného než si držet hodně veliký odstup. Jenže ve městech se to nedá a i když jedeš v koloně a pomalu tak je to stejně rána. Ach jo. Tak aspoň že to není na tý béžový tak vidět. Včera jsem pro jistotu zkontroloval služební ve Flamengo metalíze a má to taky pěkně postřílený. Ale protože to má skoro pořád špinavý tak to není tak vidět.

Diamant 22.08.2006  16:42

« Re: Re: Re:

Najhoršie sú aj tak kamene od protivozov, keďže ty ideš jedným smerom a tie kamene letia obvykle proti tebe.
          Čo sa týka laku, tak pod žltou mám biely plnič, takže to nebude až taká tragédia. Napríklad na červenej Rallye na Felicii som mal biely plnič a bolo to dosť vidieť, ale na Fabii som mal nejaký bordový a nebolo to až také zlé.

23.08.2006  13:47

kryt kapoty

Chlapi,já jsem ty koženkové kryty viděl v USA už před 7lety (Colorado)a řekl bych že už to tam nějaký pátek má tradici a velice se to osvědčilo.Vyjímkou spíše bylo když to osobák neměl(jako ten náš z autopůjčovny).Nemáte někdo link na někoho kdo to na OII vyrábí?Docela bych měl zájem.. :!:

Diamant 24.08.2006  08:22

« Re: kryt kapoty

Ozi - ja som už nad krytom uvažoval, ale presne toho sa bojím. Dostane sa pod neho špina a ako sa bude posúvať, tak mi narobí toľko škrabancov ...

"-- skrytý --" 28.08.2006  17:39

« Re: Re: kryt kapoty

Existují ochranné fólie, i na celou karoserii.

28.08.2006  20:55

« Re: Re: Re: kryt kapoty

pěkný,Oktávka-aspoň ta moje to má už z výroby v oblasti před zadníma blatníkama.
          V USA jezdily auta s černou koženkou na kapotě a bylo to udělané dost festovně-myslím že obavy o "šmirgl" mezi tímto a kapotou by nebyly na místě..to by se to tam tolik nerozšířilo.Myslím že jsou to spíš obavy z něčeho nového-nevyzkoušeného co tu ještě nebylo.Nesrovnávejte to prosím s dečkama na chladiče u starých škodovek,žiguli, apod! :roll:

23.08.2006  18:51

Bez nadpisu

No já bych si to zase moc nepřál, určitě ten futrál nebude "hermeticky" přicucnutý, tudíž se pod to bude dostávat špína, prach a písek a celý se to tam bude šoupat, vibrovat a drhnout. Zase ale nebude kapota poďobaná od kamínků - a to se vyplatí :D

23.08.2006  20:56

Octavia Scout

Mrkněte na:
    mooc hezké!

06.09.2006  16:41

Re: RE: Novy SW - Result

No ja byl v Porsche Praha a neuspel jsem. Prej to neslo prehrat v kombinaci s motorem co mam. Coz je mi zahada, mam 1.9TDI PD 77KW jako vetsina. No asi to jeste zkusim v tom Autoplusu II jak pises.

"-- skrytý --" 07.09.2006  15:54

« RE: Novy SW - Result

Zdar chlapi! Tak software je přehrán - první poznatky (snad si to jen nenamlouvám) jsou tyto: plynulejší zátah, cukání samozřejmě zmizelo, možná trochu tišší chod a taky klidnější volnoběh. Navíc bych řekl, že zátah začíná o 200 až 300 ot/min dřív.
      OT - zároveň mi sami od sebe, na základě obecného pokynu z Boleslavi, přehráli SW v rádiu STREAM, údajně kvůli odstranění "lupanců" v repro (což jsem ale nepozoroval) a zároveň vyšší citlivosti přijímače - potvrzuji, v Mostě NYNÍ chytám v pohodě stanice z Ústí nad Labem - cca 45 km. Tak jsem zvědav, jestli se to třeba neprojeví ještě na spotřebě. Celá akce v servisu trvala cca 25 min, za mé přítomnosti.
      P.S. Opakuji informaci, že se tato akce týká pouze motorů s kódem BXE (dle slov přejímacího technika). Čus

"-- skrytý --" 21.09.2006  23:26

« Re: RE: Novy SW - Result

Tak já myslel, že ty lupance v rádiu mám snad jen já a ono to existuje. Je mi už trapný furt něco reklamovat.

06.09.2006  16:55

Bez nadpisu

s tím poškrábaným lakem jsem to jednou udělal taky. Přijeli jsme z dovolené a po umytí auta jsem našel na laku takové černé tečky, od asfaltu. Vzal jsem houbičku a nešlo to, tak jsem to zkusil ostrou stranou, šlo to. Byl jsem nadšeny, ale když to začalo schnout, tak jsem začal mlátit hlavou o zem. Koupil jsem tempo a leštil 2x do roka. Jednak je to fajn ochrana před deštěm a všlijakou špínou a za druhé při prodeji nepoznal nic ani profesionál v bazaru.
    Taky si hodne posílíte ruce, ale hlavně musíte dělat krouživé pohyby. Auto se vám bude lesknout jako psí k-lky.

Diamant 06.09.2006  21:43

« Re:

Existuje niekoľko vecí, ktoré by som robil inak.
      1) Na bodky od asfaltu perfektne funguje tecnický benzín, ktorý asfalt ľahko rozpúšťa, laku neublíži. Ale odmastí povrch laku a odstráni zbytky vosku, preto asfalt čistím vždy pred voskovaním laku.
      2) Tempo pasta je BRÚSNA pasta. Je určená na renováciu zvetralých starých lakov. Takže s tým leštením by som to rozhodne nepreháňal. Tak 1x za dva roky. Brúsením sa odstraňuje poškodená vrchná vrstva laku. Ja Tempo používam len na preleštenie miest - jamiek od kameňov, ktoré som zakvapol farbou a prebrúsil jemným vodným brúsnym papierom). Miesto bolo rovné, ale matné, Tempo to vyleští. A potom na škrabance pod kľučkami.
      - Ale Tempom sa dá perfektne vyleštiť a zbaviť škrabancov napríklad poškrabané sklíčko mobilu či hodiniek. Tak vám je asi všetkým jasné, ako sa ten škrabanec odstráni. Určite sa nezaplní hmotou...
      3) Tempo neposkytuje laku ochranu. Na tento účel existujú vosky, ktoré sa ľahko nanášajú a po rozleštení poskytujú laku jednak ochranu (pred UV žiarením, pred chemikáliami a nečistotami či vtáčím trusom) a jednak je lak perfektne lesklý.

11.09.2006  14:00

RE: Novy SW - Result

Tak to se mas, ja se toho asi nedockam :(
    Napred jsem to zkousel v Mobilparku v Moste, tam mi rekli, ze je to normalni, ze to je projev toho motoru, pak jsem se objednal do Porsche Praha kde to neslo prehrat a v Autoplusu v Moste mi rekli, ze to neni tak jednoduche, ze tam chteji auto na den az dva dny a, ze prehrani softu je az posledni vec co delaji po odsouhlaseni od vyrobce. Mam prej zavolat koncem tydne.
    Tak mi to pripada, ze ja mam opravdu smulu na vsechno.

Diamant 11.09.2006  16:32

« Re: RE: Novy SW - Result

Trochu na hlavu, nie? Ja by som ako servis skúsil na prvom mieste prehať FW a ak by nepomohlo, tak by som žiadal auto pristaviť na dlhšie, aby sa našla chyba.

12.09.2006  07:42

« Re: RE: Novy SW - Result

Bilbo: Jestli ty nejseš na ně moc slušnej, vytiskni si tady z fóra pár příspěvků, oznam jim, že závadu uznává Boleslav a řeší její odstranění výměnou SW ŘJ a když ti to neopraví tak si na přijímacího technika budeš stěžovat u majtele autoservisu a na majitele servisu ve Škodovce. Dej jim to písemně doporučeně - uvidíš co se bude dít. Dyť je to kurňa nový auto za hezký peníze - tak ať se smekají v rámci záruky. Jo a nechodil bych s tím nikam jinam, než tam kde jsem vozidlo zakoupil.

"-- skrytý --" 12.09.2006  08:06

Tempo pasta

Ahoj, mozte mi prosim poradit kde sa da taka tempo pasta kupit ? Potreboval by som totiz vylestit to sklicko na mobile.
    Ale inak Octavia II fakt rulez, brat si kupil Combi TDI 77 KW sahara a uz som sa s nim dohodol, ze ked ho omrzi, beriem ju ja. :o)

Diamant 12.09.2006  22:26

« Re: Tempo pasta

Dostať to napr. na pumpách v autolakoch a pod.

"-- skrytý --" 15.09.2006  14:37

Bez nadpisu

S tím rádiem asi bude víc problémů. Já přišel k autu a nic, totálně vybitá baterka. Nastartoval jsem auto přes kabely a odvezl ho do servisu. Došlo prý někde ke zkratu v autorádiu a vybilo to baterku, přehráli nějaký software a už to zase jede. Tak uvidíme, jestli se to nebude opakovat.

15.09.2006  16:01

« Re: Radio Audience

Když už je řeč o rádiu. Mám OII MR 2007, takže rádio mi už přehrává MP3 a myslel jsem si, že všechny již dříve zde popisované problémy (vybití baterie, lupání apod.) jsou vyřešeny. Asi to tak je, ale setkal jsem se s problémem, který možná ještě popsán nebyl. Za jízdy mi v rádiu luplo a přestalo hrát. Resp. hrálo dál, ale nebylo nic slyšet. Fungovalo přepínání stanic, ale repráky nevydaly ni hlásku. Nepomohlo ani vypnutí a následné zapnutí rádia. Řešením byl až teplý restart celého auta -- zastavit, vypnout zapalování a znovu nastartovat (vystupovat a nastupovat jsem naštěstí nemusel).

Diamant 15.09.2006  18:30

« Re: Re: Radio Audience

S niečím podobným som sa ešte nestretol. A to som už stváral s rádiom kadečo, nahrávanie dopravných hlásení mám zapnuté. Aj som ho používal v garáži pri práci niekoľko dní (auto nejazdilo) až to vyšťavilo baterku. Ale aj tak fungovalo OK. Hoci MaxiDOT uš svietil viditeľne slabšie a motor ani nešiel naštartovať.

16.09.2006  22:26

« Re: Re: Radio Audience

Mě se na Audience stalo něco trochu jiného jednou jedinkrát asi po měsíci provozu,a to při couvání kdy se normálně hlasitost ztlumí a zobrazí se vzd.od překážky.Při rozjetí dopředu už to z tohoto módu nevyskočilo.Rádio nereagovalo na žádné tl.a nešlo ani vypnout.Asi po půlhoďce jízdy kdy se dalo zastavit jsem jak už zde bylo řečeno vyp/zap motor a jelo se dál-vše ok.Chovalo se to jako Windows... :)

17.09.2006  09:59

« Re: Re: Re: Radio Audience

to Blasio: Tak to se mi stalo taky. Pomohlo přesně to samé co Tobě a co popisuju v příspěvku o pár pater níže. Analogie s Windows mě napadla už kdysi s Fabii, kde restart auta taky občas pomohl.

17.09.2006  20:30

« Re: Re: Re: Re: Radio Audience

Blaisio, bittner77: mám MR2006 (6-2006) a rádio Stream s MP3 a to s tím couváním mi to dělá taky - ale to mě nerozhodí, protože podobnu blbinu mi dělal i palubní počítač v LEITHER LH 420 a tam se dal restartovat PP za jízdy >:D >:D :D

Diamant 17.09.2006  22:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Radio Audience

Ja som raz niečo robil v garáži a rádio mi hralo (Audience), zapaľovanie som nezapínal. Keď som odskočil na obed, rádio som vypol stlačením tlačidla a na displeji sa objavilo ako vždy Recording alebo čosi také. Ale pozerám, že to je akosi dlho. Si hovorím, po obede na to pozriem. Vrátil som sa z obedu a bolo to tam stále. Tak som tlačidlo stlačil ešte raz a asi po 10 minútach to zmizlo a rádio začalo hrať normálne. Aj mobil treba občas reštartovať, tak aj rádio zrejme.

"-- skrytý --" 26.09.2006  20:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Radio Audience

Mám OII MR 2007, rádio Audience (s MP3), MaxiDot, ovládání rádia na volantu. Od rádia jsme oekával více, co se kvality příjmu rádia týká, CD a MP3 jsou OK. Očekával jsem, že na MaxiDotu budou v případě přehrávání MP3 zobrazeny ID3 tagy tak jako na displei rádia, ale v MaxiDotu se zobrazuje např.: Track 156, což mě přímo se*re. Dále bych uvítal možnost, aby při aktivaci parkovacích senzorů vzadu, nebylo rádio zcela utlumeno a mohl bych si nastavit hlasitost rádia. Nevítě někdo jestli Škoda připravuje nějaký uprgade firmaware nebo nevíte někdo na jakém chipu rádio jede a zda by se dal sehant k firmware popis?

"-- skrytý --" 27.09.2006  09:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Radio Audience

ano existuje upgrade firmware pro Audienci i Stream. Zlepšuje citlivost a upravuje některé problémy s přepínáním na silnější vysílač stanice. Dále odstraňuje vybíjení akumulátoru při zamčeném autě...

29.09.2006  08:46

to kramosp:
                  ten novy firmware mj. resi i ty ojedinele "rany", ktere zde jiz nekdo zminoval, od upgradu jsem nemel s Audienci jediny problem
                  to howard:
                  Jednoznacne souhlasim s Diamantem a Exupem, ma stavajici O2 je me prvni auto s orig. radiem (Audienci), vsechna ma predchozi auta mel a radio dodatecne instalovane. A protoze jsem docela na zvuk fajnsmekr (delal jsem mimoch. zvukarinu), vzdy jsem tam mel relativne kvalitni system (Blaupunkt, Sony, Pioneer, Becker, Alpine atd..), vc. repro a prid. zesilovacu, do ktereho jsem byl ochoten dost investovat. Take pro to, ze CDcka posloucham temer vyhradne jen v aute, doma na to neni mnoho casu a prilezitosti :-)
                  Ovsem casem (a asi i vekem :'-( ) jsem rovnez dosel k tomu, ze opravdu ty drobne "omalovanky" jiz nejsou nic pro me, a jednoznacne preferuji design, ergonomii a komfort ovladani a citelnost informaci. Pochybuji, ze ten Tvuj "bezici-rolujici" text s mikrominiaturnimi tlacitky je neco pohodlneho a bezpecneho, rovnez dnes velmi ocenuji integrovany MP3/CD menic primo v palubce, drive jsem jiz k changeru nekde v kufru jiz ani nechtel chodit, natoz v nem neco menit.
                  Rovnez ocenuji na Audienci zobrazovani dalsich informaci, napr. od AC, parkovaciho pilota atd, coz je zase velmi pohodlne a prijemne.
                  A na zaver - je pravda, ze Audience ma trochu horsi tuner, nez by teto cen. kategorii sluselo (citlivost ale vylepsena poslednim upgradem FW), ale pro poslech CD/MP3 naprosto dostatecne (v radiu posloucham stejne jen zpravodajske stanice), a s priplatkovym SoundSystemem (a odstranenim nekter. akustickych zkratu) to bude vyhovovat jiste i narocnemu posluchaci.

"-- skrytý --" 29.09.2006  10:42

« Re: Re: Radio Audience

Díky za info, jedu do servisu co nejdříve, právě dnes se mi rádio poprvé "kouslo". Používám bluetooth originál handsfree, kde mám telefon připojen právě přes bluetooth (nabídka držáků od Škoda je opravdu mizerná, mám Nokia E60) a dnes hned po nastoupení a připojení telefonu jsem začal telefonovat a po ukončení hovoru to rádio nerozdejchalo zobrazilo pouze obrázek auta a konec. Musel jsme vypnout zapnout motor, nic jiného nepomonlo (vyndat zandat CD, nic ...). Vypadá to, že Audience má poměrně složitý firmware, který není ještě zcela odladněn. Jinak mám Audience z MR 2007.

Diamant 29.09.2006  23:01

« Re: Re: Re: Radio Audience

Myslíte si, že už existuje nový FW aj pre rádio z auta MR2007? To sa mi nezdá!
                      Áno, ten integrovaný menič je super, takto to vôbec nebolí zobrať jedno CD domov a upraviť jeho obsah. Keď som mal menič v kufri, tak tam bolo temer fixne 6 CD a tie sa mi už tak zunovali, že som to už ani nepočúval.
                      Zobrazenie tagov na MaxiDOTe je blbé, ale aj tak tam mám spotrebu alebo nejaký užitočný údaj, ak treba, pozriem na rádio. Navyše drvivú väčšinu skladieb aj tak poznám (autora a názov), tak to ani nepotrebujem.
                      Nejako som nepostrehol, že by sa rádio pri zapnutom parkasistente vypínalo. Nemáš ty stiahnutú položku PDC volume (alebo čosi také) na minimum? Hľadaj v menu.

30.09.2006  15:19

to Diamant:
                        - možná by bylo dobré, pro ty, kteří Audienci pořádně neznají jenom připomenout, že samozřejmě jsou ID3 tagy perfektně a komfortně vidět na hlavnim displeji rádia, aby si nemysleli, že to tam není vůbec >:D - ale vážně, je škoda, že na MaxiDOT ty ID3tagy také nejsou, to by bylo už hodně komfortní, především v základním režimu zobrazení, aniž bych to musel přepínat do režimu rádia, kde zas nevidím ostatní provozní data. O tom se ale majitelům dodatečně montovaných rádií ani nezdá...
                        - ano, PDC volume je v menu právě na nastavení hlasitosti v souvislosti s činností ParkPilota

"-- skrytý --" 01.10.2006  14:46

« Re: Re: Re: Re: Radio Audience

2 Diamant: Taky už mě to napadlo, zda pro MR2007 je k dispozici upgrade FW.
                        K tomu Maxi-dotu - vzhledem k tomu, že mám 2.0 TDI, tak mě zobrazení průměrně spotřeby dost irituje :-)
                        2 omicron: Vzhledem k tomu, že mám ovládání rádia na volantu, tak bych na Maxidotu uvítal ty ID3 tagy. Ovládat rádio z volantu a koukat na displey rádia mi přijde trochu nelogické. Btw, RDSku to Maxidotu vyčítá moc pěkně, včetně názvů skladeb.

"-- skrytý --" 19.09.2006  08:46

Re:Tempo pasta

Jogi, jestli neseženeš u vás Tempo pastu,tak sklíčko na mobilu můžeš vyleštit i zubní pastou.Kvalitní zubní pasta je taky slabá leštící pasta a tu máš určitě doma.

Howard 21.09.2006  10:35

Orig. radio

No uz jsem to tady nekde psal - muze mi nekdo rict duvod (krome designu), proc kupuje originalni radio, ktere je predrazene, nekvalitni a jeste obcas zpusobuje autu problemy?
    Ja si do kazdeho auta vzdy poridil radio dle vlastnich tuzeb (nyni s DVD/MP3), ktere mi zatim nikdy zadne problemy nezpusobilo, vzdy stalo pouze zlomek ceny "noname" skodovackeho originalu a hraje i prijima dle ocekavani, tedy bezvadne. A to nejlepsi - kdyz by se nahodou vyskytl nejaky problem (jakoze se zatim krome jedne kradeze tak jeste nestalo) nebo kdyby se na trhu objevilo neco, co bych musel kazdopadne mit, jednoduse ho vymenim a je to ;o)

"-- skrytý --" 22.09.2006  07:13

« Re: Orig. radio

Howarde, odpověděl sis sám. Originální rádia se kupujou proto, že některým lidem ještě záleží na vzhledu auta a nechtěj si do interiéru strkat nějaký svítící *. Říká se tomu vkus. Ano, originální rádio bývá obvykle dražší než nějaký implantát. Ale věř mi - od určité třídy aut nahoru už se něco takového vůbec neřeší a do Audi A8 si taky nikdo nerve nějakou sonku z trhu...

foto Jozef0351

Jozef0351 22.09.2006  09:25

« Re: Re: Orig. radio

Nevidím dvôvod prečo si treba kupovať hneď "kolotočiarske" rádio. Na trhu je veľa kvalitných a aj pekných rádii. Súhlasím s názorom že pokiaľ sa dá namontovať do auta neoriginál rádio tak sa dá zohnať min. rovnako pekné, kvalitnejšie a lacnejšie ako "originál". Ten originál tiež robí len nejaký výrobca rádii a nie automobilka. Je to bežné rádio s mierne pozmeneným dizajnom a premrštenou cenou. Stačí si porovnať parametre a ceny značkových rádii a "originál" autorádii. Keď sa ale niekomu páči práve ten dizajn originál rádia a má dobrý pocit že má originál tak nech si to zaplatí. Je to ako s elektrónmi. Tiež ich pre automobilku vyrába nejaký výrobca diskov a "originál" sú podstatne drahšie ako neoriginály aj keď môžu pochádzať z tej istej linky v rovnakej kvalite len s trošku pozmeneným dizajnom.
        Podľa môjho názoru ak je nejaké rádio krajšie ako "neoriginálne" tak sú to rádia zabudované ako robí npr. Ford, Opel atď. Vyzerá to pekne ale bohužiaľ v základe, tak ako všetky "originál" rádia, nie sú extra špičkové a keď chcete niečo lepšie musíte riadne priplatiť.Tam je opodstatnené kupovať originál rádio lebo inú možnosť nemáte. :?

Howard 22.09.2006  15:29

« Re: Re: Orig. radio

Nevim, proc si vsichni myslite, ze neoriginalni radio musi mit spatny design, notabene musi blikat a jeste ruznymi barvami. Mne se napr. prave design meho radia libi vic nez original a krome toho, ze vic umi, i vypada kvalitneji (zadne "digitalkove" podsviceni jak z 80. let na cernem plastu) a pouze napisy sviti (samozrejme bez podsviceni) a jen jednou barvou, jiz si vcetne intenzity muzu menit ;)
        Jestlize si nekdo nedokaze na radiu vypnout intro neustale predvadejici vsechny jeho moznosti nebo si koupi radio s designem poutove atrakce, za to nemuzu a podobne pokusy jsem nemel na mysli. Na radiu by si mel clovek mit moznost nechat ukazovat jen ty informace, ktere ho zajimaji, jinak se jedna o spatne radio.
        Me napr. krome kvality poslechu (a to nejsu zadny audiofil) presvedcil prave nevyhovujici design originalu k zakoupeni radia dle meho vkusu (kdyby mela oktavka stredovy panel jako napr. volvo, nic bych samozrejme nemenil a spokojil se i s drazsim a funkcne nevyhovujicim originalem)
        Spis me zajimalo, zda existuje jeste nejake jine hledisko, protoze ja sam zadne nevidim a kupovat za vetsi penize nekvalitnejsi a hure vypadajici vec se mi opravdu nechtelo.
        Co se zminovaneho A8 radia tyka - plati to co u volva. Mimochodem jsem pred nedavnem mel to poteseni ridit S8, kde jsem radio poslouchal jen chvilku - gallardovsky motor znel zkratka lip - a zde se napr. original do interieru hodi naramne a hraje taky bezva, jen ta cena celeho auta je uplne nekde jinde, tudiz diskuze o * srovnavat to se skodovkou ;)

Diamant 23.09.2006  20:24

« Re: Re: Re: Orig. radio

Ja mám Audience a nemôžem si sťažovať. Rádio hrá veľmi dobre, CD rovnako. Texty na displeji sú skutočne dobre čitateľné (zo všetkých uhlov), to všetky malé displeje obvykle nedokážu. Mimo dizajnu si cenním aj veľké tlačidlá, ktoré sa skutočne dobre používajú. Predtým som mal ozaj výborné (a drahé) rádio Pioneer, ktoré malo parádny OLED displej, ale nemôžem povedať, že drobunké tlačidlá by sa tak dobre ovládali, ako tie na Audience. A taktiež nemusím nosiť so sebou stále panel.

Howard 24.09.2006  15:18

« Re: Re: Re: Re: Orig. radio

@Diamant: No vidis, konecne nejake nedesignove "pro" pro original - nemuset oddelavat panel (i kdyz na druhou stranu uz jsem bohuzel slysel i o kradezich originalu, takze pak si vyber...)
            Jinak me "vysvicene" texty na radiu jsou myslim lip citelne nez na podsvicene "digitalkove" Audienci (vyska pisma by mela byt stejna). Velikost tlacitek mluvi pro original - s tim ale nemam nastesti problemy, vse delam poslepu orientujic se zakladni polohou otocneho ovladace.

Diamant 24.09.2006  20:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Orig. radio

Ja zase viem aj o krádežiach klasických rádií úplne bez panelu. Tak si vyber. Klasické rádio ti šlohnú hocikam, Audience/Stream len do OII.
              Pošli foto tvojich vysvietených textov. Ono je to obvykle tak, že ak je podklad svetlý a písmo tmavé tak sa čitateľnosť s narastajúcim osvetlením nezhoršuje. Ale ak svieti text, tak ak na panel rádia priamo svieti slnko, tak sa to veľmi čítať nedá. Mal som OLED displej od Pioneer-a a tam to teda tak bolo.
              Nehovorím, že sa obyčajné rádio nedá ovládať intuitívne (hoci ovládanie hlasitosti tlačidlami neznášam), ale to Škoda rádio sa ovláda fakt lepšie. Nehovor mi, že na výrazne menšiu plochu 1DIN rádia sa zmestia také veľké tlačidlá a také veľké fonty, ako na Audience/Stream. Tomu neverím.

Howard 25.09.2006  08:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Orig. radio

@Diamant: Text roluje, takze velikost fontu pisma bude stejna. Jinak ve dne s citelnosti problemy nemam, i kdyz pod primym slunkem nejspis jo (mam ztmavena okna, takze pokud slunko nejde zepredu shora, je vse OK) Velikost tlacitek uz jsem komentoval...
                Ovladani hlasitosti tlacitky taky nesnasim a je to jedna z omezujicich podminek pri koupi radia ;o)

25.09.2006  13:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Orig. radio

Měl jsem na pár týdnů půjčenou OII se Streamem (starší verze, MP3 nežral) a můžu říct, že zvuk nemělo zrovna dobrý - pokoušel jsem se to doladit změnami basů, výšek atd... ale došel jsem jen k tomu, že úplně nehlubší tóny byly sice výrazné, ale "uprostřed" bylo všechno dost ploché a pak až zase výšky. To rádio mě opravdu hodně neoslovilo, ale jak už napovídá můj nick, jsem se svým sluchem trochu úchylný :-D
                  Koupil jsem si neoriginál, který umí měnit barvu podsvícení tak, že umožní i "staré zelené digitálky", jako má origoš...takže to ladí k displejům klimatizace. A ta "černá díra" pod ním mi naopak obrovsky vyhovuje, mám tam žvýkačky, parkovací hodiny, parkovací karty, prostě veškerý brajgl, který mám rád hned po ruce.

Howard 25.09.2006  16:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Orig. radio

@FenderStrat: Tak to tu diru pod radiem vyuzivame oba stejne (zvykacky, dratove handsfree a veskery "porucedobry bordel" ;o)

"-- skrytý --" 26.09.2006  06:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Orig. radio

Ono to není jen o radiu, ale o zesilovači, reprácích a ZEJMÉNA o jejich umístění (eliminace akustických zkratů), montáži, kvalitě ozvučnice atd...Reprák bez pořádné ozvučnice nehraje žádný! Takže pokud má rádio 4x50W tak ani náhodou by ten výkon nedodalo ani neuchladilo víc než zlomek sec. Proto se dělají zesilovače mimo rádio (octávka jej má pod sedadlem spolujezdce a chladič je na spodku vozu. Z vlastní zkušenosti tvrdím že Audience s DSP a Soundsystémem je velmi slušné audio. POkud to shrnu: Téměř jakékoliv papírové repro ve vytlumené montáži se slušným zesilovačem hraje jak z praku. :D

exup 22.09.2006  00:35

Howard :
    Nikdy jsem se tady diskuzí o rádiu neúčastnil, protože mě na autě zajímají spíš věci, které jezdí a ne ty, co se jen vozí. Na Tvoji otázku Ti ale nemůžu neodpovědět. Byť kdybych dal na Tvoji sugestivní výzvu k eliminaci designu, coby důvodu ke koupi orig. rádia, tak bych Ti odpovědět vlastně ani nemohl. Pač jediný důvod, proč jsem si pořídil tohle nekvalitní předražené rádio já, byl jen a jen design. Je to tedy nedostatečný důvod, když jediný? Vážil jsem to, před koupí auta, samosebou. Když jsem se byl před usednutím ke konfigurátoru podívat na OII v krámu, stála tam zrovna jedna připravená pro majitele. Ten si tam asi rovnou poručil neoriginální kousek, právě s hentím DVD. Pohled na přístrojovku s tímhle rádiem, co tam tak barevně svítilo, trčelo jak pěst na oko a na tu prázdnou díru pod ním u mě rozhodl. I kdybych šel do černého rámečku a nikoliv do stříbrného, co tam měl on a i kdyby mělo decentní displej a ne ten blikající kolotoč, co on, tak ne. Zvolil jsem tedy originál - Stream. Nejsem žádný audiofil, takže jsem s ním zvukově spokojený. S vybíjením baterie ani s lupáním problémy nemám. O žádné jiné nekvalitě či nekomfortu nevím, i když nepochybuju, že ix neoriginálních rádií mně poskytne za méně peněz (Tvůj "zlomek ceny" je ale trochu přehnaný terminus, řekl bych..) více muziky. Budiž, tohle já ale oželím. Nadřazuju design nad pocit z nějakého dokonalého poslechu, či dokonalých funkcí. Pohled na jeho displej ladící s celým prosvětlením přístrojovky mému oku i po více než roce pořád lahodí. Najezdím toho za rok dost a hodně v noci, takže právě tehdy - lahodí. Nepochybně bych si na pouťové osvětlení jiného rádia, kterým se jich dneska většina vyznačuje, i na tu díru pod ním zvyknul. Ale proč bych si měl zvykat? Jsem spokojený s originálem. A není to tím, že jsem nepoznal lepší. Na modních vlnách masáže našich hlav (o nic jiného se totiž nejedná, to si přiznejme..) stále pokročilejšími technologiemi, co "určitě hned teď musím mít" nepluju, takže tenhle důvod proč raději netovární kus třeba zase neřeším já.
    Tak takhle nějak zní moje odpověď na Tvoji otázku. Bez snahy jakkoliv obhajovat techniku Streamu, či se naopak třeba trochu konfrontačně podivovat těm, co originál málem z principu odmítají. Ať nám to dobře hraje..! 8)

"-- skrytý --" 27.09.2006  13:05

Bez nadpisu

Děkuji za informaci, jakým způsobem se k upgradu firmwaru mohu dostat? Pouze ve značkovém servisu Škoda?

"-- skrytý --" 27.09.2006  13:27

FW

jasně jen tam..(zadarmo)

exup 02.10.2006  00:29

kramosp:
    I já mám Maxi-dot a 2,0 TDI. Cože Tě tedy na tom zobrazení průměrné spotřeby tak irituje? Žere Ti to?

"-- skrytý --" 02.10.2006  10:37

« Re:

2 exup: jj, po městě to žere jak tank. Jezdil jsem před tím s 1,9 Tdi 66 kW a i při podobném stylu jízdy a podobných trasách jsem jezdil za cca 5.1 l/100 km. S 2.0 TDI je toto nedosažitelný cíl, teď mám průměr cca 6,6l/100km (mám na autě najeto 8 000 km)

exup 02.10.2006  15:05

kramosp :
    Nojo no, Ty máš z těch 66 kW dost vysoko (nebo spíš nízko..) nasazenou laťku. Já jsem teď schválně koukal na maxidot do toho režimu 2, na dlouhodobější spotřebu a mám po 6500 km spotřebu 6,4 l/100 km (najeto mám 55 000km). A tak je to cca celou dobu. Jezdím celkově svižně, po městě toho najezdím taky docela dost. Já to považuju za dost dobrou spotřebu, s ohledem na to, jak zase to auto jede, proti 66 kW. Holt něco za něco a v tomhle mně tenhle motor přijde jako dobrej kompromis, třeba oproti TDCI, které si berou přece jen víc. Takže bych zamáčkl slzu, zapudil nostalgii po 5,1 l a naladil se na to, co právě sedláš, ne?

"-- skrytý --" 02.10.2006  23:29

« Re:

Auto je služební, takže mě to až zas tak netíží, ale jsme tak nějak zvyklej sledovat spotřebu a ty cifry okolo 7-8 litrů mě u dieselu iritovaly :-), takže Maxidot mám raději na Audio.

spitfire 03.10.2006  10:54

Bez nadpisu

Já jsem taky před 2.0 TDI měl tu 66ku a příjde mi, že rozdíl ve spotřebě je minimální, naopak rozdíl ve výkonu je značný. Nedávno se mi zase po 100 hodnách vynulovalo počítadlo s průměrnou spotřebou 5,5.

04.10.2006  14:37

problémy s MR2007

Ahoj Octávkaři,
    před měsícem jsem se stal hrdým majitelem nový octávky 1.9 TDI. V mém výběru zvítězila i z toho důvodu, že jsem všude četl o relativní spolehlivosti. Proto mě docela překvapilo kolik problémů s elektronikou se během prvního měsíce vyskytlo:
    1. Potkávací světla mi zůstávají svítit i v pozici 0, :-(
    2. Mám v tom automatickou klimu, ale ta je spíš k vzteku- i na nastavených 16 stupňů topí, i když je venku přes 20, chladí jen na LO. :-( Občas se však umoudří a dělá co má..
    3. Podle palubního počítače se vyskytla závada na airbagu. :-(
    Já vím že to je nový auto, tudíž je plně v záruce a škodováci se snad o to postaraj, jen mě to prostě trošku překvapilo.
    A tak bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo podobné zkušenosti, nebo jestli mám prostě jen smůlu na kus...
    Ondra V.

04.10.2006  15:06

« Re: problémy s MR2007

Hodne prekvapive, mam cca 40 kkm, a nic z toho jsem dosud nepoznal, vsechno je evidentne slendrian na reklamaci...
      Nemas nahodou pondelni ci patecni auto, to vse by tomu odpovidalo :?

04.10.2006  15:17

« Re: Re: problémy s MR2007

tak kterej den bylo vyrobený opravdu netuším :?: :roll: , jen jsem myslel jestli to nebude tím že nasadili novej MR, ale tam krom rádia s mp3 a novejch barev nic výrazně neměnili... tak nevim. Jinak jsem ale s autem jako takovým spokojenej- jízdní vlastnosti, spotřeba a schopnost hltat kilometry jsou úžasný. Jen ta elektronika..

06.10.2006  11:57

« Re: Re: Re: problémy s MR2007

Vzhledem k takovemu navalu problemu to je jiste nejake "pondelni" auto, dost dobre neni mozna takova koncentrace vzajemne nesouvisejicich zavad s elektronikou, takze je evidentni lidsky faktor (Polak jeste ozraly a nevyspaly po vikendove pitce) :(

spitfire 04.10.2006  17:34

« Re: problémy s MR2007

to ov: To máš nějakej blbej kus. Já mám O2 dva roky a najeto 50.000 km a nic podobnýho se mi tam zatím nevyskytlo.
      Přeju pevný nervy při reklamaci.

Howard 06.10.2006  11:43

« Re: problémy s MR2007

@ov: Asi vazne smula na kus, ja mam 30 kkm a zatim naprosto bez problemu (stejne jako na predeslem OI RSku ;)
      V kazdem pripade vse reklamuj a nebud spokojeny, dokud auto nebude 100%

07.10.2006  14:17

« Re: problémy s MR2007

Mám OII v MR 2007 od června. Najeto cca 11.000 km a spokojenost. Jedine co se zatim "porouchalo" bylo uvolneni zdirky AUX vstupu pod operkou (novinka MR 2007). Elektronika zatim chvalabohu slape jak ma a to tam mam Climatronic, destovy senzor, parkovaci senzory apod.

12.11.2006  16:26

« Re: Re: problémy s MR2007

K té zdířce AUX bych se rád pozeptal na to co mi nikdo není schopen odpovědět. Jaký je potřeba konektor pro přopojení mp3 playeru (pokud možno tak aby si to tahalo i id3tagy apod)? S jakým typem playeru to nejlépe funguje? Díky za rady.

"-- skrytý --" 12.11.2006  21:27

« Re: Re: Re: problémy s MR2007

AUX: Konektor jakýkoliv který bude pasovat - na 99% je to jen audiosignál, tedy jsou tam tři signály Left, Right a GND, tedy dva zvukové kanály a zem. ID tagy tím pádem asi tahat nepůjdou.
          AUX jsem měl na autorádiu před 10 lety a tam to bylo takhle a konektor byl normální - na sluchátkový jack 3,5 mm. Jak to má oktávka samozřejmě netuším, ale pochybuji, že by vymýšleli něco světoborného.

08.10.2006  14:58

« Re: problémy s MR2007

Ja mam OII od unora 2006 a taky uz jsem mel nemalo problemu. Napr. super radio STREAM, problem na predni naprave, el.ovladani zrcatek, dvojite tesneni ve dverich........!!!!! Vsechno bylo opraveno a vymeneno v zaruce, ale toho casu straveneho v servise. A o pristupu k zakaznikovi ani nemluvim..... Mel jsem pred tim OI a zadny problem. Do servisu jsem jezdil jen na povinne kontroly. Proto jsem se rozhodl pro OII, ale asi priste zmenim znacku. Nekupuji nove auto proto abych byl skoro kazdy mesic v servise!!!!Mam pocit, ze to vychvalovani nove Octavky oproti te stare bylo dost prehnane.

08.10.2006  16:26

Bez nadpisu

Má už nekdo najeto víc jak 200000Km?
    Prý odchází vstřikovače PD,asi už to není takový držák jako moje Octáva 1,9TDI 66kw, která má najeto 303000km a šlape jako hodinky >:D

09.10.2006  16:53

Vyjadreni zavodu Skoda-Auto k cukani

Ahoj lidi,
    jak jsem se tu pred casem rozciloval, ze mi muj autosalon nechce prehrat soft v ridici jednotce, ze prej neni zadny update a kdyz to neukazuje zadnou chybu, nic neprehraji, tak jsem napsal do skodovky a dostal odpoved, ze od 35 tydne vydala skodovka novou verzi softu pro ridici jednotku. Zitra si opet zavolam do servisu a uvidime, ted uz mam v ruce alespon oficialni vyjadreni skodovky, tak mi nemuzou rict ani n.
    Pokud tedy nekomu stale jeho naftacek cuka, vyzadujte prehrani ridici jednotky novym softem.

09.10.2006  18:07

« Re: Vyjadreni zavodu Skoda-Auto k cukani

muzes to prosim te dat nekam na Web, napr. v PDFku ? urcite by to pomohlo i dalsim majitelum TDI v O2...

10.10.2006  10:41

problémy s MR 2007

Všem moc dík za příspěvky, dneska jedu do servisu tak uvidím co s tím kluci udělaj.. jo a mimochodem- na to cukání jsem zapomněl. Dělá to asi kolem dvou tisíc a občas je to fakt nepříjemný 8-s .. Ondra V.

18.10.2006  08:39

RE: Vyjadreni zavodu Skoda-Auto k cukani

Tak mam po cukani.
    Pardon, ale mou korespondenci se zavodem skoda-auto nebudu zverejnovat, ono by to stejne k nicemu nepomohlo. Pokud mate jeste nekdo problem s cukanim a vas servis si s tim nevi rady, doporucuji kontaktovat primo zakznicky servis skoda-auto kde vam zajiste pomohou, poradi. Ja dostal doporuceni kontaktovat vedouciho servisu v Autoplusu II. v Moste a vse se nakonec dotahlo do zdarneho konce.
    Mam za sebou v tuhle chvili tri cesty po 110km s novym softem v ridici jednotce a mam prozatim takovej pocit, ze spolu s odstranenim toho neprijemneho cukani, motor uz tolik nerezonuje.
    No mam radost, ze to mam za sebou. Snad to je na dlouhou dobu posledni neprijemnost. Auticko se mi ted libi jeste vic :-)

18.10.2006  10:06

« Re: RE: Vyjadreni zavodu Skoda-Auto k cukani

Ktery MR prosim mas ? Respektive, kdy presne Tve auto vyrobili ?
      Diky.

"-- skrytý --" 18.10.2006  20:54

« Re: Re: RE: Vyjadreni zavodu Skoda-Auto k cukani

..... a vůbec jak se dá zjistit datum výroby vozu?

19.10.2006  09:04

Bez nadpisu

Mam modelovy rok 2007 i kdyz jsem nepocital, ze ho uz dostanu. Kdyz jsem objednaval, jeste jsem o nem nevedel. Pak jsem cekal na auto a po cca. mesici vysla informace, ze bude skodovka delat zmeny a zrovna co jsem chtel, radio stream s mp3 a audio zdirku. Nastesti jsem tohle vsechno uz dostal, ale mozna i prave s tim cukanim :)

27.10.2006  07:33

prosím o radu mám octávii 1.9TDI. Při rychlosti asi 80-100km v hodině
    při slabém brždění se mi rozklepe volant.podotýkám,že mám už druhé kotouče a auto bylo v servisu,kde nebyla shledána závada,když mi je
    vyměnily(kotouče)bylo vše v pořádku ujel jsem asi tak 4000km a závada se opět vrátila.Díky za radu

foto Jozef0351

Jozef0351 27.10.2006  09:28

« Re:

Skrútene kotúče. Mne sa to stalo tiež. Spôsobili mi to nesprávne namontované elektróny. V pneuservise mi nedali dolu zo skrutiek čo držia disk take miniatúrne podložky ( originál diskom nevadia lebo tie majú skosené hrany ) a tým koleso nerovnomerne pritláčalo na kotúč. Po cca. 5 tis. km mi začalo triasť volantom pri brzdení. Musel som na novom aute meniť komplet brzdy. Servis mi reklamáciu samozrejme neuznal.

29.10.2006  16:54

Dobrý den,
      problém zkřivení kotoučů jsme řešili v rámci celé fy neboť na cca 15 autech octavia I se přesně dle níže uvedeného křivily kotouče. Do cca 80-100tis naprosto v pořádku, následná výměna, pak cca 4tis a problém je znovu. Někeří z nás si je nechali vyměnit cca 3x.
      Řešení bylo nakonec nalezeno ve sportovních kotoučích. Zítra zjistím výrobce. Není to díl, který je povolen od Mladé Boleslavi, ale již jsem s tím od výměny najel cca 40tis a naprosto bez problémů.
      Výrobce těchto brzd dává doživotní záruku.
      Nejprve se namontuje nový kotouč a nechá se staré brzdové obložení, po cca 300km se vymění za starý původní kotouč a dá se nové obložení. Po dalších cca 300km se zkompletuje nový kotouč s novým obložením.
      Kotouče jsou vrtané a vypadají opravdu krásně. Jen je to celé jaksi tvrdší a tak to občas píská :)
      Cenu jsme v rámci reklamace dohodli tak, že servis v rámci reklamací zaplatí nové sportovný brzdy do výše ceny standartních a naše fy uhradí navýšení.

"-- skrytý --" 13.11.2006  09:20

zdirka

to shark:
    je tam klasicke sluchatkove jack,a jak je zde napsano jde jenom o audiosignal ID tagy tym tahat nepudo

Diamant 26.11.2006  19:53

« Re: zdirka

Myslím, že ID3 tagy do rádia nepôjde dostať nijako, ešte ani za pomozi zariadenia z www.solisto.de - lebo vstup CD meniča nepodporuje názvy skladieb.

"-- skrytý --" 29.11.2006  14:07

« Spojka

Zdravím všechny.Potřeboval bych poradit.Asi měsíc u studeného auta prvních pár minut slabě vrže nebo skřípe pedál spojky při sešlápnutí.Hlavně při rychlejším řazení nahoru. A teď poslední týden opět při studeném motoru spojka při rozjíždění auta nemá plynulý záběr ale jakoby asi 2x až 3x pocukne. I když už mám hodně kilometrů spojku jsem zatím nikdy v žádném autě neměnil. Asi šlo auto z domu dřív. Na popisovaném autě najeto cca 70 tis.Moje diagnóza je, že dochází spojka, uvažuju správně ??

Diamant 30.11.2006  19:07

« Re: Spojka

Vôbec to tak nemusí byť, može to robiť aj samotný pedál alebo mechanizmus prenosu sily priamo na spojku.

30.11.2006  21:11

« Re: Spojka

Žanku,mě to cukání při studeném motoru dělá taky -bez toho vrzání pedálu.Když jsem s tím byl v servisu-spojka byla OK,protože při zahřátém autě se to neprojevuje.Nicméně se dívali na spojkový setrvačník,prý občas zlobí a dokonce nějaká série s tím musela na výměnu.Ten byl OK.Za týden tam jdu znovu.Mrknou na spojkový kotouč-snad tam něco objeví ;doufám- než skončí za půl roku záruka.Mám najeto jen 23kkm.

"-- skrytý --" 01.12.2006  07:24

Re: Spojka

Já už jsem bohužel téměř půl roku po záruce, proto mě to trápí víc.Ale po zjištění,že to dělá i novějším vozům, to spojka opravdu nemusí být.Samotný pedál bych netipoval,ten slabě vrzavý zvuk při rychlém sešlápnutí jde z motorového prostoru.Vypínání spojky je hydraulické,tak snad nějaký vypínací mechanizmus u kotouče je špatně mazaný a než se k němu dostane olej tak vrže a slabě se zadírá ???

15.12.2006  19:09

« Re: Re: Spojka

To žanek:
      Dneska jsem si vyzvednul auto.Bohužel za ty 3dny co jsem nechal auto v servisu se cukání spojky nijak neprojevilo tak aspoň preventivně odvzdušnili hydr. spojkový okruh.Uvidím jestli se to bude dál projevovat či ne.Do servisu to bylo víceméně náhodně.Když někomu spojka cuká pravidelně ještě se mění váleček(blíže nespec.).
      Ještě jedna věc: prý má 6-ti kvalt u Octavie jemné dolaďování sevření spojky(ovládáno elektrohydraulicky),ale že by to tak "brutálně" dolaďovalo jak se mi občas podařilo zpozorovat se mi nezdá.A ty máš zdá se mi 5kvalt 1.9 natúněný na 105kW..Ono vůbec když se podívám na motorizaci tak co motor to jiný typ spojky..konkrétně 1.9 a 2.0TDI má tuto 2osou vícelamelku-nejspíše kvůli většímu přenášenému krouťáku.

05.12.2006  20:52

Přehrání software ŘJ na Severní Moravě

Má někdo přehrnou jednotku (cukání) na Moravě, potřebuji doporučit nějaký servis, který to už dělal. Díky

31.12.2006  12:55

« Re: Přehrání software ŘJ na Severní Moravě

Já mám přehráno, ale i na vyšší výkon a zatím no problem, dělali mi to u Bosche ve Frýdku Místku. Max. spokojenost už u druhé octavie a pokud příště zase pro čip, tak jedině k nim.

Diamant 05.01.2007  20:47

« Re: Re: Přehrání software ŘJ na Severní Moravě

Konečne som našiel značku, ktorá robí rozumný chiptuning. Priamo z fabriky sa dá kúpiť zvýšenie výkonu zo 100 kW na 124 (ale je to Mitsubishi) a zvýšený výkon sa prejaví len keď je motor zahriaty na prevádzkovú teplotu a pokiaľ sa motor prehrieva, tak to tiež začne pracovať s nezvýšeným výkonom. To už áno!

"-- skrytý --" 05.12.2006  22:31

Hurá, máte víc koní !!!!

Nazdar všichni.Tak si pro ni jdu v sobotu.Doufám , že vše co se tu píše (negativní) mě mine a já budu spokojený patriot.Píšu , protože se chci podělit o zajímavý odkaz na článek.Takže zde je link.Asi nic nového ale zajímavý.
    gepy

"-- skrytý --" 10.12.2006  21:40

« Re: Hurá, máte víc koní !!!!

Tak mnoho šťastných kilometrů, mám rovněž OII Combi a jsem v pohodě, už mám i přetěsněné konečně dveře na pravé straně a tudíž mi do auta už neteče, o firmy Cimbu jsem byl, výkon šel fakt vzhůru, má to stále sílu a žene se to vpřed. Za ten rok, co auto mám, teď mám na tachometru 59 tis., je spotřeba okolo 5-ti litrů na 100 km, ale s přelomem 50 tis. mám pocit, že to jede lépe a spotřeba na dálkách " spadla " na 4,4 - 4,7 / 100 km v závislosti na tempu jízdy, obec tak jak se má, mimo těch 100 - 110. Jsme spokojen jen ty značkové servisy, ale to je odlišné téma.

"-- skrytý --" 20.12.2006  12:52

Re: Re: Spojka

To Blasio.
    Díky za informace.V předvánočním shonu jsem přehlédl odpověď.
    Budu se muset podíval do servisu a vyloudit na kouknutí nějakou dílenskou příručku, abych zjistil, jak to ovládání spojky vlastně funguje.
    Hydraulické ovládání spojky měla už Š 100MB, ale hydraulika jen ovládala páku,která teprve vypínala spojku.Jinak mám 5ti kvalt.A prosím výkon nekomentovat, teď jsem zase v období,že bych čipovat nenechal.

20.12.2006  16:25

« Re: Re: Re: Spojka

No,já jsem jistou dobu o tuningu hodně uvažoval-nakonec sem ježděním přišel k závěru,že mě papírových a kultivovaných 77kW-v praxi je to víc (i když na brzdě jsem nebyl) bohatě postačuje.Vzhledem k tomu že si auto chci nechat delší dobu se bojím právě rizik,které můžou přijít s věkem a kilometry.

"-- skrytý --" 21.12.2006  07:28

Re: Re: Re:Re: Spojka

Na brzdě dávají tyhle motory bez úprav kolem 84 kW.Ono je to na větší diskuzi, já teď nemít drobné pazvuky kolem spojky, tak bych možná byl
    s chipováním i spokojený.Ostatně teď proskočila zpráva, že tento motor tuším do Superbu bude mít 86 KW(asi, nechce se mi to hledat),ale těžko říct,zda je to programem v ŘJ nebo tam dají jiné turbo. Největší problém kolem chipování je, pokud chce majitel ušetřit a vybere některou z levnějších firem.Jakousi záruku spolehlivosti bych viděl ve firmách,které současně upravují závodní auta.Ono totiž někdy není až tak důležité číslo výkonu, ale průběh výkonové křivky.A hlavně kroutícího momentu.A to bez odladění na brzdě nejde.Až zjistím,co způsobuje problémky se spojkou tak budu mít zase v tuningu jasno. teď bych ho přes všechny výhody nedoporučil.

"-- skrytý --" 21.12.2006  23:14

4X4 tdi

Nazdar všichni.Mám navrkaných prvních 1500 km (zvukově jsem raději poslouchal benzín 2,0 138 HP, Peugeot 307) ale snad je to O.K.Zdá se mi lehce hlučnější při nutnosti podat vyšší výkon a zrychlení ale projedu jěště kámošovu a pak budu mít jistotu.Trošku hlučnější řidičovy dveře při cca.140 km/h (snad průvan přes těsnění) ale jinak asi dobrý.Pátý dveře jsou špinavý stejně jako u Fiata Tipo.Tzn že moc. No a vnitřní prostor je hodně mínus.Pro lidi i věci.Mitfárova schránka se škodováckým manuálem již nepojme nic moc a prostor pod sedačkou mi přišel k smíchu ještě víc.Mám malej atlas ale asi si budu muset koupit navigaci.Ta se dává jinam a snad nebude zavazet.
    Jinak všem Octáviánům příjemný prožití svátků Vánočních a nového roku(malý n protože přeji vše super po celý rok 07) a mnoho super zážitků s embéčky.
    gepy

22.12.2006  12:09

1.9 vs 2.0

jednoducha otazka: hlavne klady a zapory preco ist do 1.9 alebo 2.0TDI ??

22.12.2006  21:14

« Re: 1.9 vs 2.0

Jdi do historie tohoto threadu nebo OII.Tam najdeš odpověďi na tvou jednoduchou otázku.Nejlepší je domluvit si předváděčku.100xse dá o něčem psát-dojmy jsou různé-lidi jsou různí.Po svezení myslím budeš mít jasno.

exup 22.12.2006  22:02

stig:
    pokud nemusíš nějak bolestně řešit 50 tisíc navíc u dvoulitru, jednoduchá odpověď : já mám 2,0, takže Ti dobře radím vem 2,0, fakt. Už jen kvůli tomu šestikvaltu, to je věc.. Ale jak říká Blasio, svez se a uvidíš..

22.12.2006  22:42

Bez nadpisu

hm....je to otazka ceny samozrejme....je koniec roka a dealeri maju dost vela skladoviek....mam taku ambiciu vytrieskat 10% zlavu z cennikovej ceny...neviem ci je to moc alebo mozem aj viac ? >:D beriem to tak ze dealer bude mozno ochotnejsi teraz posledne dni v roku, zeby si este trocha vylepsil rocnu statistiku.

Diamant 23.12.2006  09:49

Bez nadpisu

žanek - pekne si to napísal. Je to úplná pravda, že viac záleží na priebehu krivky výkonu a točivého momentu, než na hodnote, akou výkon vrcholí.

06.01.2007  10:13

Řídící jednotka - přehrání

Zprozoroval jsi nějakou změnu ve zvuku, nebo je to jenom o výkonu?

foto rest

rest 06.01.2007  12:59

... a predsa fučí

Zdravím osadenstvo. Takže mám najazdených niečo cez 59 000km, 1.9 TDI, elegance, liftback, všetko v pohode, až na tie netesné zadné dvere . CCA pred rokom mi utesnili zadné tesnenie na pravých dverách. Po roku je to spat a dokonca sa pridali aj zadné lavé dvere :-(
    Inak začalo to, ked sa troška zozimilo a udreli mrazy. Možný súvis? Aj pred rokom to tak bolo, je to fakt na zlosť. Čochvíla idem do servisu tak im to pekne "vytmavím" >:-[]

"-- skrytý --" 23.01.2008  15:22

Rozdily mezi dvema Oktavkama, ruzny rok vyroby

Zdravim,
    mel jsem predtim sluzebni Oktavku 2, 1,9 TDI Elegance z roku 2004 (objednavana v kvetnu 2004), tedy jedna z prvnich. Ted mam vlastni 1,9 TDI Ambiente s nejakou vybavou navic z roku 2006 (objednavana v cervnu 2006). Jediny vyznamny rozdil je, ze ta predtim mela 16" elektrony a ted to mam na 15" plechacich (predse jenom se to konfigurovalo lepe kdyz to clovek neplatil primo :-)). A ted k tomu co mne trapi. Kdyz ty auta subjektivne porovnavam, prijde mi, ze to nynejsi ma jakoby nizsi vykon. S tou predchozi jsem se temer nepohnul na krizovatce bez toho aby se protocili kola, ted to jde samozrejme taky, ale uz do toho musi clovek slapnout. Predtim to bylo neco jako default :-) Tipuji ze motory se by se mezi rokem 2004 a 2006 zmenit nemeli, co se tyce tech pneu tak selsky rozum mi rika, ze 15" by se meli protocit snaz.
    Neni to ale jenom o tom protoceni kol, proste i ten celkovy pocit z toho auta, z vykonu a tak je jiny, jakoby se mu nechtelo tahnout od nizsich otacek a bylo jakoby linejsi.
    Dalsi vec je spotreba. Na tom starem jsem bezne jezdil 5 - 5,1 dle palubniho pocitace, ted je to tak kolem 5,8 (tu starou jsem vracel kdyz mela najeto 34 tis. ted mam 23 tis.).
    Samozrejme kdyz se na to podivaji v servisu (nactenim zavad a pod.) tak je vsechno v poradku, nejsou hlaseny zadne zavady.
    Nevim tedy jestli se neco v motoru zmenilo (jine nastaveni, nejake utazeni z duvodu emisnich limitu a pod.), nebo jsem mel predtim stesti a ted smulu na konkretni kus nebo je to jenom muj subjektivni pocit? Mate nekdo podobne zkusenosti nebo vite poradit co s tim?
    Znate nekdo nejakou brzdu v Praze nebo v blizkem okoli kde by sel ten vykon motoru zmerit za rozumne penize?

Dik za jakoukoliv radu.

foto radhro

radhro 04.04.2008  15:56

« Re: Rozdily mezi dvema Oktavkama, ruzny rok vyroby

není v té nové náhodiu už v označení motoru 1.9 TDI PD DPF/77 kW ? podle mne je tam dodáván filtr pevných částic a ten to podle mne rozhodně udusí

"-- skrytý --" 01.04.2008  11:33

Nastavení hodin při změně času

potřeboval bych poradit, jak přenastavit hodiny na správny čas (po změně času na letni a naopak).
    Díky

foto radhro

radhro 04.04.2008  15:52

« Re: Nastavení hodin při změně času

tyčka co čučí z tacháče doleva ti skáčou hodiny do prava minuty ;-) čus

foto Acon

Acon 04.10.2008  21:03

sklamanie z Oktávie

na jar som vyfasoval new oktávku II 1,9TDI 105Hp čo je moja prvá dlhodobá skúsenosť s touto značkou ak nerátam Fabiu TDI mojej manželky, ktorú nám po 1,5 mesiaci ukradli. Keďže mesačne najazdím priemerne 9000km, už mám za sebou málo cez 45 000km a na hodnotenie si trúfam. Vzhľadom na to, že stála 770 000,- s DPH (teraz pri konverznom kurze o 100 000,-menej) ju považujem s prepáčením za šopu. Nechcem uraziť jej majiteľov a priaznivcov, ale za tú cenu je to odrb jak sviňa. Ak by stála povedzme 550-600litrov, dajme tomu, ale 700 a viac? Bratov švagor su kúpil v lete Fiat Croma 1,9JTD 120Hp 280Nm ta 740 000,- Tak to je proti Oktávke luxusná kára. Podobne je na tom Opel Vectra a new Ford Mondeo ani nejdem spomínať. Ale aby som bol konkrétny:

+ veľký kufor, ozaj veľký

- hlučnosť, ozaj prílišná hlučnosť, nad 100km sa takmer nedá telefonovať. Hlučnosť motora aj aerodynamická hlučnosť
    - vnútorný priestor, je to dosť úzke auto. 2 chlapi ako ja (182cm/100kg v páse 98cm ) sa takmer opierajú ramenami
    - drnčiace plasty
    - super veľa mŕtvych uhlov. Najskôr som si neuvedomoval čo presne mi tak vadí, no upozornil ma na to jeden kamoš (majiteľ Oktávky) a fakt. Z toho auta nevidieť ani prd. Ak to trochu preženiem samozrejme.
    - nepríjemné vetranie. Klíma je buď nepríjemne studená, alebo málo účinná, nedá sa nastaviť tak, aby bola jednoducho príjemná a udržovala nastavenú teplotu bez obťažovania.A to je automatická.
    - spotreba 2l oleja na jeden interval cca 25 000km
    - pravidelne som v servise s poruchami (cca každých 5-6t km)

+- jazdné vlastnosti sú skôr priemerné. V mojom prípade to pripisujem aj pneu Goodrich (či ako sa to píše) 195/65R15. Ešte 2mesiace a pôjdu do kontajnera, potom obúvam bridgestone Turanza 205/60/R15 a tajne dúfam, že sa to zlepší.Aj keď ten skákajúci zadok ?!
    +- spotreba, najprv sa mi zdala úplne super, až kým som si nezačal porovnávať realitu s palubným PC. Realita je cca + 0,6l/100km, takže z priemeru na 40 000km 4,8l/100km je reálne 5,4l a to už je porovnateľné s inými.

Takže ja osobne som skôr sklamaný. Možno som po toľkých kladných referenciách veľa očakával, no v každom prípade som málo dostal. Dávnejšie som vlastnil a mal aj služobný Fiat Marea a, kamoč doteraz vlastní Mareu SW 115Hp, porovnali sme to... Hlučnosť a jazdné vlastnosti sú priepasné v prospech toľko odsudzovaného fiatu. A a ak zoberiem do úvahy 100 tisíce najazdených km na služobných bez porúch, tak Oktávka je sklamanie na celej čiare.

Ako so mnou súhlasia, alebo nesúhlasia ostaní užívatelia? Možno svojimi objektívnymi názormi niekomu zachránime nešťastnú investíciu. Druhá možnosť je, že ma za môj názor ukameňujete. No moja skúsenosť pri porovnaní s inými autami (hlavne služobnými) je taká.

foto ronyhandbrake

ronyhandbrake 05.10.2008  13:05

« Re: sklamanie z Oktávie

S tou hlučnosťou máš pravdu, hlavne v rýchlosti okolo 130 km/h do auta preniká neznesiteľné dunenie od motora. Ale s tým aerodynamickým hlukom nesúhlasím, v tomto patrí OII medzi najlepšie autá v triede. To porovnanie Fiatu Marea a OII nemyslíš vážne. Asi ako keby si porovnával hlučnosť a jazdné vlastnosti medzi Feliciou a Fabiou. Vyššia spotreba oleja to je bežný problém motorov TDI PD. A tá dlhodobá spotreba 5,4 nie je až také tragické číslo. Aké problémy máš s OII ak si neustále v servise?

Edit: a ešte k tej cene asi toľko, že padajú prudko nadol. dnes je v ponuke OII s týmto motorom v plnej výbave Elegance Max za 644.900 Sk.

foto O2kombi

O2kombi 21.10.2008  09:57

« Re: sklamanie z Oktávie

S tou spotřebou je to pravda. Mám to taky ověřeno. Pokud by šlo o palubní počítač, tak by se za tu udávanou kombinovanou spotřebu jezdit dalo. Realita je ale jiná. Skutečná spotřeba je o cca 0,5l vyšší než udává počítač. Je to od Škodovky podvod. Chtěl bych vidět někoho, kdo dokáže s O2/1,9TDIcombi jezdit s udávanou kombinovanou spotřebou 5,1L/100km. Ani když jedu větší vzdálenosti a vynechám město, tak těch 5,1 nedokážu. Předtím jsem měl Passata Variant s 1,9TDI/66kW. Ten měl udávanou kombinovanou spotřebu 5,7. Dlouhodobá realita byla 5,9. U Octávky je realita po 10-ti tisících 5,6 a udávaná kombinovaná spotřeba 5,1. Je to prostě podvod.

foto ronyhandbrake

ronyhandbrake 21.10.2008  19:59

« Re: Re: sklamanie z Oktávie

Ten palubný počítač sa dá prekalibrovať. Stačí v servise poprosiť technika a ten Vám to prestaví podľa potreby. Mne na Golfe V spotrebu zobrazuje na desatinu presne, keď to porovnávam podľa dotankovaného paliva. Výrobcom udávaná spotreba je laboratórne stanovená a dosť záleží od jazdného štýlu. Ja mám napr. v Golfe 1,6 písanú spotrebu 7,4 a po 13.000 km mám priemer 7,16. Všetko to závisí od prvku medzi volantom a plynovým pedálom. :-)

foto milan3

milan3 21.10.2008  20:26

« Re: sklamanie z Oktávie

Reknu to takto diplomaticky: Octavia je dobre auto,ale dobre znamena bohuzel jenom za 3. Nedavno jsem kupoval auto po zrale uvaze a nutnosti investic do nemovitosti jsem se rozhlizel mezi Oct.I, Oct. II a Fiat Stilo z druhe ruky. Vse samozrejme kombi 1.9 v nafte. Proste a jednoduse vyhralo Stilo, byt nedosahuje takove urovne jako Oct II ale pro mne byl dulezity jizni komfort a hlavne prostornost a tim u mne jednoznacne zvitezilo. ;-)

superkutil 22.10.2008  15:34

« Re: sklamanie z Oktávie

No, spotřebu 5,4 bych považoval za hodně dobrou. Mám Mondeo a spotřeba kolem 7mi litrů nafty a to to nehoním. Nejmenší se mi podařila 5,3 ale jinak u O II 77kW není problém jezdit taky za 7litrů, takže 5,4 bych považoval za hodně dobré, TDI mají malou spotřebu ale jsou hlučné. Např. TDCI jsou tišší, ale spotřebu mají vyšší. Pokud chcete nižší spotřebu, kupte si menší a lehčí auto. nebo třeba Renault Megane 1.5dCi, tam je spotřeba hodně nízká.

Mirec38 03.05.2009  11:56

« Re: sklamanie z Oktávie

no mam megana III s 1.5dCi a ze by to slo dako rapidne po 5,4l nemozem povedat. Mimo mesta ked sa jazdi podla predpisov , tak si zoberie 4,8l a viac. Ked idem ekonomicky okolo 4,5l a ked jazdim predpisy + 10-15km/h tak cca 5-5,3l. Vse bez klimy, rychlosti taco, nie real.

Vyrobca udava 5.5-4.5-4.0, tie sa nedaju dosiahnut. Neviem ako k tym cislam prisli :-) Ale ked mi fuka od chrbta, tak by to mozno sedelo

"-- skrytý --" 03.05.2009  22:36

« Re: Re: sklamanie z Oktávie

tak tě zkusim potěšit mám lancii kappu 2.4 JTD 5 válců 100kw...dá se s ní jezdit za 7 ale normálka je 8-10 litru ..někdy mám pocit že se dělá vír v nádrži

superkutil 05.05.2009  13:04

« Re: sklamanie z Oktávie

MegosIII: Hm, je vidět, že fyzikální zákony se obejít nedají. Ty uváděné spotřeby jsou nejnižší možné spotřeby měřené v laboratorních podmínkách s motorem mimo auto. norma udává určitý postup podle kterého se má motor zatěžovat. Ale v podstatě je to podvod na budoucí majitele. Spotřeba by měla být měřena na autě a za podmínek více podobným realitě.

Moje Mondeo 2.2TDCI má výkon 119kW a uváděnou spotřebu 6,1 ale realita je 7,1.

Mirec38 05.05.2009  19:49

« Re: sklamanie z Oktávie

ale to plati len u dieslov. U benzinu tento problem nieje, cim to asi bude. Ze by premrstenou cenou za "super usporny" motor :-)

superkutil 05.05.2009  21:40

« Re: sklamanie z Oktávie

Ale i benzínu je reálná spotřeba minimálně o litr vyšší proti udávané a i velkoobjemový motor může mít malou spotřebu. V USA jsme jezdili s velkou dodávkou 4x4 pro 8 lidí s motorem 4900ccm a spotřeba byla kolem 10ti litrů. Takže i u benzínu platí, že objem ničím nenahradíš.

Akorát diesel má vyšší účinnost při malém zatížení a tak má i větší rozsah spotřeby. Své také dělá turbo. Uvidíme, jak se budou chovat nové 1.4FSI. Zatím to vypadá, že mají opravdu spotřebu více závislou na požadovaném výkonu.

Ale máš pravdu, že nové diesely jsou tak složité a poruchové, že už nižší spotřeba není výhodou.

Mirec38 06.05.2009  11:51

« Re: sklamanie z Oktávie

superkutil, musim oponovat. Felicia, Brava, Megan vse benzin a vzdy som mal priemerky do hodnoty co udaval vyrobca. Tento diesel nie. Sposob jazdenia sa nezmenil, len auto a kedze posledne auta maju aj PP, tak to vidiet pekne. Napr cesta do zahrady. S benzinom 5.2l , benzin mal mimo mesta spratat 5.7l a priemer 7l. Diesel mam 4.6 ak sa zadari, inak + 4.8 a mimo mesto ma bastit 4l a priemer 4.5l. Proste nieco neporovnatelne. V priemere zatial som s dieslom o 1l so spotrebou nizsie ako s benzinom 6.5l diesel ma 5.7l. Zacinal som niekde na 6.5l :-). Nijak to auto nenahanam. Dalej. Benzin pri 90km/h pytal 5.3-5.5l, diesel si pyta cca 4.5l. Pri 60km/h benzin 4-4.5l, diesel 3.6-4l. Mne to tak vychadza aspon zatial. Mam iba 4300km, ale pochybujem, ze ako zazracnym prutikom sa spotreba u dieslu znizi o 1l. Mne vychadza, ze papierove hodnoty u dieslov su naschval ruzove. Uvadzane spotreby pri danych rychlostiach niesi pri otackach pod 1750ot. Viac aut na porovnanie nemam osobne vyskusanych. Tie uvedene cisla spotreby berte ako uz spotreby realne, nie hlupe cisla z PP. PP u benzinu bol optimista na urovni 2.7% a u diesla je na 99,99% presny.

superkutil 06.05.2009  12:11

« Re: sklamanie z Oktávie

MegosIII: hodnoty které uvádíš jsou zázračně nízké. Spíše to vypadá na tvůj styl jízdy. Já jsem s Felicií 1.6 jezdil za 8litrů, s Mondeem 1.8 85kW jsem za 150tis.km měl průměrnou spotřebu 9,2 (papírově 7,2)litru. Teď u dieselu 2.2TDCI 114kW průměr 7,1 (papírově 6,1) ale dá se jezdit i za 5,3litru.

V tvém případě bych spíš řekl, že neumíš jezdit s dieselem a že budeš muset změnit styl jízdy. Zvykal jsem z benzínu na diesel několik měsíců. Zkus motor moc nevytáčet, hlavně 1 a 2 skoro vůbec, ostatní jen do 2000ot. Měj hodně lehkou nohu, diesel je hodně citlivý na sešlápnutí. Jestli máš auto nové, tak počítej na zajetí tak 20000km. Pak uvažuj o čipnutí. To u Renaulta pomáhá, kamarád tak u 1.9dCi 72kW sundal spotřebu o 1litr. Jaký máš výkon motoru?

Na grafu [odkaz] je vidět, že nejlepší je využívat otáčky 1700-2700ot kde je maximální moment. Je nutné vyzkoušet, zda motor držet pod zátěží v nízkých otáčkách nebo raději podřadit.

Mirec38 06.05.2009  14:29

« Re: sklamanie z Oktávie

no ved preto neporovnavam inych, ale sam seba, dva rozne motory. Ale benzin som tiez netrapil co to da. Dnes usetrim na spotreba , ale sa mi vratia tie nizske otacky s dieslom v buducnu. Pri 2000ot preradovat, to ani keby som uz nemal zrychlovat. To sa dostanem na 1500ot , to nieje dobre pre motor.Vykon mam 78kW na tom dCI. Chipovat neplanujem, zaruka, je to nove. Ale styl uz nic nezmeni. Ked raz pri 90km/h na 6-tku ma spotrebu 4.5l( podla mna pyta trosku vela, je to ustalena rychlost, nie priemer), s tym moj styl jazdy nic neurobi. Benzin mal 5.5l a za taku spotrebu som mimo mesto vedel ist pri dodrziavani zakona. S dieslom, to tiez tak dako vychadza. Nevidim nikde moznost mat nizsiu spotrebu, leda ecorun a to sa mi nechce:-)

superkutil 06.05.2009  17:32

« Re: sklamanie z Oktávie

MegosIII: Na Megane 1.5dCi 78kW mi ta spotřeba 4,5 při 90km/h připadá dobrá. Já s Mondeem 2.2TDCI 114kW mám v 90km/h na 6ku tak kolem 5,3-5,5litru. Máš holt velké a těžké auto. To bys musel koupit nějakého prcka z Kolína nebo nějaký hybrid. Nebo zkusit 1.2TSI od VW nebo 1,4 TDI DPF. Případně Ford Fiesta 1,6 TDCi.

Mirec38 06.05.2009  19:13

« Re: sklamanie z Oktávie

velke auto ? ved to je prcek, to sa s Mondeom neda porovnat a este aj obsah a vykon je inde. Som ale rad, ze nepatris k tym, co maju bezne pri 120km/h 5l spotrebu :-). Alebo dokonca jeden pisal, ze jeho mazda 6 si pyta pri rychlosti nad 100km/h 3.5l nafty a neviem ci to nebolo pri rychlosti okolo 130km/h. Jemu to naftu vyraba. Ale tak ci tak, u dieslu vyrobca keca daleko viac ako u benzinu. A to su skusenosti nie nas dvoch , ale vela ludi na fore. Alebo ked u benzinu keca, tak v % daleko menej ako u dieslu, ked ratam jazdy podla pravidiel. Nie ,ze niekto nevie co je to mimo obce ist menej ako 120km/h a potom nadava, ze vyrobca keca. Ale pri mojom style, teda da sa povedat eko-style ked uz keca, co potom pri trosku tazsej nohe. V podstate moja priemerka je vyssia-rovnaka ako mestska spotreba :-). Rozdiel cez 20%. Keby som to mal porovnat s mojim benzinom , kde sa udava 7l a jazdil by som za 8,4l, to by som musel jadit s inac tazkou nohou a este by musela byt mozno aj zima :-).

superkutil 06.05.2009  20:16

« Re: sklamanie z Oktávie

Mondeo se do některých zemí dodává s PP ukazujícím okamžitou spotřebu, já mám jen průměrnou u které PP kecá podle stylu jízdy. Megane je opravdu velké auto, je mezi Cliem a Lagunou, tedy srovnatelný s Ford Focus.

Myslím, že u dieselu můžeš mnohem víc ovlivnit spotřebu stylem jízdy.

Kolega třeba měl Oktávku 1.9TDI 81kW a s tou byl schopen jezdit pod 4litry. Ale bylo to o stylu jízdy, jezdil hodně ECO.

Já při spotřebě 7,1 jezdím s Mondeem hodně ostře, v Německu v pohodě nad 200km/h (je to tam hned).

S Mazdou 6 2.0D 103kW jsem porovnával svoje Mondeo a i když byla živější, tak měla spotřebu o 0,5 litru nižší. A to s ní její majitel jezdil jak šílenec.

Taky pozor na jízdy se studeným motorem, to žere diesel jak blázen. Také emise EURO4 zvyšují spotřebu.

Mirec38 06.05.2009  21:14

« Re: sklamanie z Oktávie

tak zase nebudem jazdit ecorun, aby som mal na PP 4l. Ale cakal som, ze pri mojej smiesnej jazde budem mat +/- vyrobcove hodnoty. Teda ratal som priemer do 5l. Mam tak skoro o 20% vyssie ako na papiery, pri setrnom zaobchadzani. Proste to podla mna prehnali s cislami na papiery. Mali by byt o takych 10% vyssie, aby sa priblizovali realite a o tom sme sa tu vlastne bavili. A este jedno porovnanie. Zena jazdila nase mesto s benzinom cca 7.5l, ja 6.5, s dieslom jazdi to iste za cca 6.5 a ja 5.5 pri tomto teplejsom pocasi. V zime som bol na 6.5 ked nebol sneh a zena na 7.5. To je jednoznacny dokaz, ako klamu zakaznika. Benzin mal na mesto 9.3l a dci ma 5,5l. Pritom metodika na mesto urcite nehovori o 50km jazde mestom, ale myslim pod 10km. S benzinom som o -30% a s dieslom + 0%, zena benzin -20% a diesel +20%. Ja neporovnavam roznych ludi. A z dieslom urcite nejazdim tak zle, aby mat taku spotrebu, lebo som neschopny jazdit usporne. Proste to nejde, ved si este raz pozri, kolko si to pyta pri 60-tke tacho ako som pisal. V zime ( menej ako 2-3 stupne)to prvy km, bolo pri 60tke okolo 7l :-!

superkutil 07.05.2009  10:26

« Re: sklamanie z Oktávie

Podle serveru www.spritmonitor.de mají majitelé Tvého vozu průměrnou spotřebu 6,5litru, takže opravdu hodnoty udané Renaultem jsou hodně optimistické. To bude asi problém všech malých dieselů, u kterých se laboratorně dá dosáhnout malé spotřeby, ale v praxi při běžné jízdě je spotřeba vyšší.

foto mikesh

mikesh 16.07.2009  18:27

« Re: sklamanie z Oktávie

Tezko muzes vyrobci vycitat, ze nepise spotrebu jakou ty zajedes, protoze 1. spotreba se neridi dle toho kam ty jezdis na zahradu, 2. kazdy jezdi jinak.
                                  Taky si myslim ze ty tvoje benzinove spotreby jsou nejake zazracne.

"-- skrytý --" 18.08.2010  22:29

« Re: sklamanie z Oktávie

Neviem ako je to u Megan III a 1.5 dCi, ja som mal Feliciu 1.3 Lxi 50kw, jazdil som s dlhodobou priemernou spotrebou 6,1 l/100km ale dlhe cesty 2x370km som zvladal na jednu nadrz casto okolo 5,5 l/100km.
                                  Teraz mam Ford C-Max, ktory urcite nie je ani mensi ani lahsi ako Megan III, mam 1.6 TDCi 80kW, papierove hodnoty 4.1/4.9/6.3 l/100km najazdenych cez 80000 km, celkova skutocna dlhodoba spotreba je okolo 4.9 l/100km, udaje mam aj na:
                                  Dodrziavam rychlosti, skor jazdim kludnym stylom, ale urcite nie som najpomalsi. Jazdim zvycajne 1500 - 2250 otacok, ale obcas mam aj 4500 otacok.

foto pogo26

pogo26 19.08.2010  10:07

« Re: Re: sklamanie z Oktávie

Měl jsem Megana II s 1.5 Dci a dlohodobá spotřeba byla 4,3l se zapnutou klimou. Na delší trasy nebyl problémjezdit kolem 4 l. Chce to jen trochu dřív řadit. Nevím také kolik máš najeto.

"-- skrytý --" 06.11.2010  20:06

« Re: sklamanie z Oktávie

Nabízím kompletní spojku + dvouhmot.setrvačník od firmy Luk - OctII 1.9Tdi 77kw - 12.999,-kč a OctI 1.9tdi 66kw a 81kw - 9.999,-kč :yes:

foto Cico

Čičo 16.07.2009  20:01

metodika

jak automobilky měří spotřebu, kterou pak udávají v prospektech.

Měření probíhá v laboratoři při teplotě 20-30°C. Auto je připoutané na testovací stolici a test probíhá na čerstvě nastartovaném (tedy nezahřátém) motoru. Městský cyklus sestává
    ze čtyř opakujících se schémat, ve kterých se auto vždy třikrát rozjede (na 15, 30 a 50 km/h) a zastaví. Celkem takto urazí 4 km. Mimoměstský režim následuje vzápětí po městském. Přibližně
    polovinu času jede vůz plynulou rychlostí, jinak brzdní, nebo zrychluje. Maximální rychlost je 120 km/h, průměrná 63 km/h a auto ujede 7 km. Nejdůležitější ovšem je, že veškeré zrychlování se děje velmi zvolna plynule – tak, jak to v běžném provozu není z důvodu jeho plynulosti možné.

Na oficiálních stránkách o normovaném měření se výslovně uvádí, že testy slouží výhradně ke vzájemnému porovnání jednotlivých vozů a nemohou se shodovat s výsledky dosaženými v reálném provozu. Z dlouholeté zkušenosti se stovkami nejrůznějších aut mohu odpovědně prohlásit, že při běžné jízdě (a teď opravdu
    nemyslím testování, které je přirozeně „energeticky náročnější“) je kombinovaná spotřeba zhruba o jeden litr vyšší, než udává výrobce.
    /koniec citátu

foto Samot79

Samot79 25.09.2015  07:51

Nefunkční světla

Dobrý den, jsem majitelem octavia 2 TDI 77 kW.Mám problém se světly, nefungují pravé přední potkavaci,směrovka,mlhovka a zadní levé brzdové,obrysove a směrovka.Osvětlení SPZ.Stalo se mi to už po druhé, po 2 min. jízdy vše začalo fungovat.Teď už to zlobí týden.Vše jsem zkontroloval a všechny žárovky jsou Ok.Nemáte někdo skusenosti s tímhle problémem? Děkuji

foto MSdoplnky

MSdoplnky 14.01.2017  11:58

DOPLŇKY PRODEJ LEVNĚ

nabízím tyto doplňky za skvělý ceny, v případě zajmu piště nebo rovnou objednávejte

www.msdoplnky.webnode.cz

Martin :-)