FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 22.07.08  10:32

    « Re: dvouhmoťák ?

    ....trojkombinace....???
  • « 00 Reagovat !

    foto RADEK1

    RADEK1 22.07.08  07:32

    « Re: dvouhmoťák ?

    Dělá to při jízdě i při stání. Dnes jedu na servis se ještě poradit co a jak. ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 21.07.08  21:41

    « Re: nafta ve francii

    DR: Co se týče francouzů, vím o čem mluvím. Dělám pro francouze a znám jejich povahu. A už se konečně nauč na fórech nenapadat, je to dětinské.

    A pokud vím, tak s motory HDI nejsou takové problémy jako s TDCI. Takže zkus nějak rozšířit tu svoji myšlenku protože ne všechny CR mají takové problémy jako TDCI.
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 21.07.08  21:36

    « Vstřiky na 2,2 TDCi

    Ahoj, sháním pro kamaráda 4 nové vstřiky na 2,2TDCi 114 kW.

    Pokud by se daly koupit přímo někde v Delphi nebo jinde jak ve Fordu, předpokládám, že by ušetřil. Nemáte něko pls tip?

    Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.08  20:20

    « Re: nafta ve francii

    lordmystic: nafty ve francii bych se nebál, všechny francouzské automobilky dávno masově vyrábí auta s CR motory, takže v tomto směru už jsou i jejich pumpaři poučení. Tankuj u značkových pump a buď v klidu - pokud nejsi, no tak VIFem nic nepokazíš. Kutila si nevšímej, kdysi mu jedna francouzka nedala a od té doby má na frantíky pifku ;-) . A jeslti je jeho kamarád ze stejného těsta, jako kutil tak se ani nedivím, že dostal na budku :-!

    RADEK1: jetli ten pedál spojky vibrije jen když je opřený o podlahu, tak se do něj přenášejí vibrace auta, které mají původ IMHO někde jinde. Dvouhmoťák by ti rozhodně nevibroval do brzdy. Dělá to jen za jízdy, nebo jen při stání?
  • 00 Reagovat !

    foto RADEK1

    RADEK1 21.07.08  19:43

    « dvouhmoťák ?

    Mám problém asi měsíc pozoruji,že když uplně vyšlápnu spojku tak že se dotknu podlahy cítím vybrace v pedálu spojky a pokud i brzdím tak v brzdě. Nemyslím ABS! Děje se tak nezávisle na otáčkách motoru ikdyž nejvíc to cítím při cca 1500 až 1800. Také to někdy vybruje víc a někdy téměř vůbec. Kdo ví co je to? To Lord: video na jedničku a nechápu v čem chceš mít to následující lepší o dvě třídy >:D . Já mít takhle natočenou vlastní svatbu tak bych se na ni koukal každý den.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.08  18:44

    « Re: nafta ve francii

    to lordmystic: nechci ti kazit iluze, ale Shell V-Power v CR prave neobsahuje tu slozku cca 20procent (GLT-Gas To Liquid) synteticke nafty, ktera se vyrabi pouze v Malajsii. Tzn. Shell V-Power u nas je pouze klasicka nafta dle EU norem, dodatecne aditivovana!
    Toto je pro me zarny priklad, jak je konkretne pro Shell nase republika zajimavy trh, aby sem distribuovala neco lepsiho nezli na zapad od nas.
    Musim dat za pravdu DIMovi - nejlepe se jevi OMV
  • « 00 Reagovat !

    foto lordmystic

    lordmystic 21.07.08  16:00

    « Re: nafta ve francii

    hm tak to asi vypadá na jistotu - VIF plus vetší pumpy ve francii.

    jinak právě procházím šílenou procedůrou zapsání 18" kol do TP kde mi to chybělo - asi chyba při dovozu auta do ČR kde byli jen 16". všude mi řekli že na to auto lze 18" dát, jen mě to bude stát 2000Kč kvůli autu z dovozu :(.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 21.07.08  15:40

    « Re: nafta ve francii

    Co se týče Francie, tak bych doporučoval vždy svoje aditivum. Francouzi na mne při ježdění po Francii zrovna solidně nepůsobili a i reference od známých je, že francouz tě podvede, jakmile to alespoň trochu jde. Kamarád takhle skončil v nemocnici, když mu ve francii přinesli účet který neodpovídal tomu co snědli a když se proti tomu ohradil. A co se týče paliva, tak jsem na jihu občas tankoval co bylo, od podivných malých benzínek protože větší nebyly.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 21.07.08  14:15

    « Re: nafta ve francii

    Já se SHELLU vyhýbám, dávám OMV nebo Benzinu, teď občas Benzinu VERVA, jenže na ostravské Rudné už ted dvakrát nebyla :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto lordmystic

    lordmystic 21.07.08  11:47

    « Re: nafta ve francii

    chip stále pohoda - fakt krom vyššího výkonu a občasného obláčku za autem ani nevím že ho tam mám - prostě to jen lépe jezdí a to bude skoro rok. a drží stále i ten poslední nevyměněný vstřikovač, tak to jen potvrzuje že to tak hrozný být nemůže. jinak na měření výkonu jsem již domluven, pojedu tam koncem srpna dřiv se na to nedostanu, teď mě čeká ta dlouhá francie. grafy samozřejmě budou na webu. i jsem konzultoval dál s bitpower další úpravy výkonu a vše v pohodě - ale spíš se zaměřím na tu novou spojku aby ten krouťák přenesla.

    věřím trochu víc shell v-power, už jen z podstaty výroby - je to jediná palivo na světě komerčně prodávané, které je částečně plně syntetické, vše ostatní je jen lepší nafta doplněná o aditiva - takže by měl být ten shell nejlepší možná varianta, ale fakt nikdy nevíš jestli tě někdo neošidí.

    ty disky jsou 225/40/18" - prostě klasika. budu to mít hotové dnes odpoledne, tak ještě do konce týdne než odjedu dám vědět. ale srovnání to bude asi nerovné, stávající gumy co jsem měl 16" byli hodně staré a hodně sjeté a už hodně klouzali...
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 21.07.08  11:27

    « Re: nafta ve francii

    lordmystic: A co ten chip? Situace se nezměnila, stále spokojenost? Nedostal jsi se k tomu zmeřit skuteečné parametry tvého motoru? Zda BitPower dosáhl uváděných hodnot?

    Věříš víc Shell v-power než třeba VIFu? Nemluvím o ceně, mluvím o vlastnostech.

    Co mají ty lité disky za rozměr? Měl jsi možnost srovnat Mondeo na 16 a na 18" discích. Je to velký rozdíl?
  • 00 Reagovat !

    foto lordmystic

    lordmystic 21.07.08  09:32

    « nafta ve francii

    zdar pánové. mám vyměněny tři vstřiky a poslední starý trochu zlobí - někdy při startování padá rovnou do nouzového režimu. proto tankuji vždy naftu s aditivem. nyní mám před sebou francii - 5500km dle google maps, tak jsem se chtěl zeptat zda-li se mi vyplatí ve francii tankovat aditivovaný shell v-power nebo jen obyčejnou naftu s vlastním aditivem...?

    jinak dnes jsou akorát na cestě nové lité disky tomason tn6 (černostříbrné), také jsem na mkIII namontoval zadní křídlo, přední spoiler a trošku mohutnější prahové nástavce - to vše s černými tmavými fóliemi na sklech - a mé černé mondeo vypadá opravdu zase o poznání lépe.

    moc se to nezdá, ale na naše mondeo je dost těžké sehnat jakékoliv stylingové doplňky, existuje jen pár kousků. jediné co za boha nemohu sehnat je decentní rozšíření zadního nárazníku - nechci nic mohutného, jen na spodní plastovou část nalepit něco co udělá zadní nárazník mohutnější - ve stylu prahů a předku. kdyby jste někdo o něčem podobném věděl - budu strašně rád za info.

    jinak foto upraveného auta nahodím po návratu z francie za 3 týdny a také mám již naplánované prezentační video - a doufám že už něco pořádného. a jen malá ochutnávka, co jsem natáčel s bráchou jako seminárku - [odkaz] - to nové video by mělo být min. o dva řády výše :).
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 18.07.08  20:13

    « Re: Sedačky

    Kamarád si nechal ušít do auta speciální potah, který vyztužuje sedačku a zlešuje posaz. Je to príma, ale nedrží to do boku. Sedák mám celkem v pohodě. ale ty záda trpí. To Recaro zkusím, ale asi to bude úzkoprofilové zboží. Díky za radu. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.07.08  20:13

    « Re: Sedačky

    Kutil: Mondeo ma opravdu dost mekke operadlo. Ta bederni operka jako by tam ani nebyla. Pokud budes koukat po jinych sedackach, tak doporucuju Recara z ST220-mohlo by to tam pasovat se vsim vsudy. Jsou trochu vyssi a tlustsi, takze ubyde mista. Ten posez je ovsem grandiozni.
  • « 00 Reagovat !

    foto cja

    cja 17.07.08  17:26

    « Re: Sedačky

    Kutil: hlavně tam nedávej ty podložky co jsi řešil minule - pro tebe je jednou z možností navštívit prodejnu s ortopedickými pomůckami - koupit ortopedickou hůl a nechat se jí mlátit po hlavě ... - ale teď vážně - prodávají spec. klíny nebo válečky které fungují jako bederní opěrka - dá se to nastavit i výškově - používám to v Transitu a osvědčilo se mi to - ploténky to rychle poznaly - no a pak je ještě jedna možnost objednat anatomy a nebo prodat auto a koupit něco v čem se dobře sedí - a tvůj leasing sem teď netahej - pro zdraví vše >:D
  • 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 17.07.08  09:05

    « Sedačky

    Ahoj, neřešil jste někdo úpravu sedačky? Špatně se mi v ní sedí, nemá pro mé tělo dobrý tvar, hodně se v ní propadnu zádama. Sedačka v novém Mondeu mi vyhovuje. Přemýšlel jsem, že bych někde na vrakovišti koupil sedačku a upravil jí dle potřeby. Jediný problém je, že bych asi přišel o airbag a vyhřívání sedačky. S přídavnými potahy a vycpávkami nemám dobrou zkušenost. Propadá se mi střed zad. Tento problém jsem měl i v minulém Mondeu, ale tam se to objevilo až po větším počtu ujetých km. Máte někdo v Mondeu sedačku u které by se dala bederní opěrka posouvat i nahoru a dolů? Vyrábí to vůbec Ford? Viděl jsem to teď na Audi z roku 1999 a je to hodně příjemné. Potřeboval bych totiž opěrku v jiné výšce, než je teď.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.07.08  17:16

    « Re: Re: Čelní sklo

    Pojištění se řídí všeobecnými podmínkami dané pojišťovny k danému produktu. Tak si najdi co tvoje pojišťovna považuje za poškození skla.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 16.07.08  14:13

    « Re: Re: Čelní sklo

    Takže pokud jsem dobře pochopil, tak je pojistka na poškození skla, ale ne topných vláken ve skle. Rozbít sklo mě taky napadlo, ale nechtěl jsem to řešit tak brutálně. >:D

    Teda zevnitř bych ten kámen neházel, to se mám moc rád. :-|

    Jinak musím Mondeo pochválit, stále lepší. Co se týče poruchovosti, tak se to s předchozí verzí nedá srovnávat. :yes: Problém už je jen se sedačkama, nespolehlivostí tlačítek klimatizace a změnou chování motoru při zapnuté klimatizaci (ještě se u Fordu nenaučili při zapnutí klimy upravit reakci na plyn).

    A taky když je moc horko, tak se to motoru nelíbí, ale na to už jsem si zvykl u benzínu a tak to tak beru. Hlavně že už motor běhá od 1000-4000ot.
  • « 00 Reagovat !

    foto pepek

    pepek 16.07.08  12:16

    « Re: Re: Čelní sklo

    A hlavně se pořádně tím šutrem jebni sám do palice, ať se ti tam rozsvítí, polokutile >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 16.07.08  11:10

    « Re: Re: Čelní sklo

    ............a proraženou přístrojovkou, sedadlem a třemi žebry spolujezdce. Pokud tedy nejebneš do toho skla zevnitř :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.07.08  14:28

    « Re: Re: Čelní sklo

    Kutil: Jiste. Jebni sutrem do skla a bez otaleni ti to vymeni i s prerusenym topnym vlaknem.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 15.07.08  14:13

    « Re: Re: Čelní sklo

    Dá se na pojistku reklamovat v rámci čelního skla i přerušená topná vlákna? Dle servisu dojde k přerušení po nárazu kamínku do čelního skla.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 15.07.08  13:59

    « Re: Re: Čelní sklo

    Na prvním autě mi to sklo praskalo pořád. Jak říkáš: sebemenší kamínek a už jsem hledal, kde to je prasklé. A vznikaly takové ty dlouhé vlasové praskliny, jedna se mi rozjela po celém skle . Teď jsem naopak za tři roky utržil jen tu jednu ránu, a tu jsem dal opravit . Mám pocit , že sklo na druhém Mondeu vydrží více. Obě s vyhříváním.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.07.08  12:15

    « Re: Čelní sklo

    Na Mondeu jsem uz menil sklo dvakrat, pokazde pres pojistku, tedy zadarmo. Prijde mi, ze staci pomerne mala rana a sklo se poskodi.Pravdou je, ze jsem to menil pri relativne malem poskozeni a vicemene jen proto, ze jsem se bal, aby mi to neprdlo nekde na cestach po Evrope. Doprorucuju to vymenit- neni nad to koukat na svet pres krasne nove sklo:)
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 15.07.08  11:00

    « Re: Čelní sklo

    Já jsem si jednou nechal takové to rybí oko opravit, za 500 Kč tuším to bylo za hodinu OK, vidět to je jen když o tom vím, a to jsem to měl přímo před očima.......Už je to tak tři roky a drží.
  • 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 15.07.08  10:24

    « Čelní sklo

    V pátek mi kamínek nakřápl v pravém horním rohu přední sklo. Není z toho prasklina, jen důlek průměru cca 5-8mm. Anení to ani v zorném poli. Čelní sklo mám pojištěné u ČP, myslíte, že je to důvod na výměnu? Nechal bych to tak, ale chci změnit pojišťovnu (v srpnu), tak by sklo mělo být bez poškození.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 12.07.08  14:39

    « Re: ještě jednou SPB-B

    Chlapi, bežte se vykecávat o SPB-B na fkodovácká fóra, jo? :no:
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 11.07.08  12:00

    « Re: ještě jednou SPB

    Tak ještě uvidíme, jak bude v reálu působit ten kombík. Mimochodem nové sedmičkové BMW vypadá taky nějak tuctověji....Tak nevím, vypadají evropská auty jako Korejci a nebo Korejci jako Evropani ?? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.07.08  20:39

    « Re: Je dobojovano

    Ano, na semafory nevidím a taky na fotkách radarů mě není vidět :-) Mondeo MKIII má menší okna jak Mondeo MKII a tak mi dost dlouho trvalo, než jsem se s tím smířil. Ale teď už problémy nemám, jediný problém je v tom, že horní hrana předního okna je níž a tak je špatně vidět na ty semafory. Ale jinak si Mondeo stále více užívám, motor šlape jak hodinky, akorát ten posez je nízko. :-! Příště chci určitě vyšší auto, má to více výhod jak nevýhod a S-MAX je moc krásný, hlavně zezadu.

    Jo a ten nový SPB je od zadu fakt hnusný. Ten předchozí se mi líbil mnohem víc.
  • 00 Reagovat !

    foto RADEK1

    RADEK1 10.07.08  19:27

    « ještě jednou SPB

    včera jsem usedl do toho ,,našeho"(zázraku) a musím říct, že je to docela pěkné. Nebyla to nějaká high výbava cena cca 850 tis. ale sedělo se fajn a přístrojovka velmi dobrý. ještě kdyby byla v dvojbarevném provedení tak asi řeknu super :-) Ze předu se mi superb taky líbí, ale ze zadu je to korejské auto z před 10 let. prostě hnus místa na zadních sedačkách je opravdu hodně až mě zaráží kde se tam vzalo a v mondeu kam se dalo. vždyť mají podobný rozvor!! ale nad hlavou už to tak slavné není já se svýma 185 cm jsem se neopřel, aniž bych si nedřel hlavu o strop.ještě se mi líbí ,že to na vás mluví česky . u fordu v AJ . snad to není tak důležité ale potěší to . A ford jako jeden z největších prodejců u nás by na tom už mohl zapracovat. toť múj názor . zítra jdu na C5
  • « 00 Reagovat !

    foto RADEK1

    RADEK1 10.07.08  19:12

    « Re: Je dobojovano

    to kutil: myslím, že je to o zvyku ve městě jezdím také a nemám potíž. pokud ty sedíš tak vysoko nemůžeš přece videt na semafory . já ač sedící nízko s tím někdy bojuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 09.07.08  10:49

    « Re: Je dobojovano

    RADEK1: Tak jsem zkusil dát sedačku úplně dolů, ale to si připadám, jako bych jel v korbě náklaďáku, nevidím kolem vozu, nevidím ve městě do bočních ulic, připadám si hrozně utopený. Možná pro jízdu po dálnici je to příjemné, ale ve městě nepoužitelné. Ono mondeo i tak má dlouhý čumák a ještě sedět tak dole, to se nedá. To se radši budu narážet hlavou při nastupování a budu napasovaný pod volant. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto pepek

    pepek 08.07.08  14:26

    « Re: Je dobojovano

    Polokutile, ty trpíš bechtěrejevem, že za tím volantem sedíš jak invalida? >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.07.08  22:40

    « Koule na přívěs

    Ahoj, nemáte nějdo kontakt na servis kde by dobře a za rozumný peníz namontovali kouli na Mondeo? Nebo se to dá zvládnout v garáži? Jak se připojuje elektrorozvod? Má tam Mondeo předpřipravený konektor nebo se to musí chytat na rozdvod?
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.07.08  22:39

    « Re: Je dobojovano

    RADEK1: Tvá doměnka je správná. :-) Mám 190cm a 100kg a rád sedím vysoko a tak mám sedačku vysoko a díky tomu i dost vpředu. Volant mám dost vzadu a co nejvýš kvůli kolenům. Tato kombinace s malým prostorem pro otevření dveří je smrtelná. Vlézt do auta znamená zkroutit se do auta, vystupování je podobné. Pro nastupování za těchto podmínek je S-MAX mnohem lepší. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto cja

    cja 07.07.08  17:26

    « Re: Je dobojovano

    krkovička: člověče - co to s chlapem udělá, když se další potomek vyklube na svět - změna priorit, ale máš recht, mě už to bláznění s Titanikem taky přestává bavit, taky začínám přemýšlet o něčem pohodovějším, s menšími koly a lepším tlumením tankodromu českých cest, S-Max se mi taky líbí, ale nevyužiji ho, možná budu přemýšlet o C-Maxu, ale zatím mě nadbíhaj s novým Titanikem S, i sleva by byla, ale mám ten divnej pocit... a to už další potomek na cestě nebude - asi nějaká krize středního věku >:D Jinak gratuluji k výběru - i když ta modrá vrtule s 6ti válem by asi měla taky něco do sebe.
  • « 00 Reagovat !

    foto RADEK1

    RADEK1 07.07.08  15:55

    « Re: Je dobojovano

    To kutil :Že se mlátíš hlavou o střechu dle mě souvisí s tvým vysokým posazem za volantem. Já mám 185 a sedím co nejníž to jde . Jestli si vzpomínám tak jsi někde psal, že rád sedíš vysoko. Potom je vstupní otvor do auta mezi střechou a sedákem prostě malý a většinou následuje kontakt :-) toť jest má doměnka ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.07.08  13:38

    « Re: Je dobojovano

    Tak to máme podobné pocity. Akorát mi ta 2.0TDCI připadala po přechodu z Mondea 1.8 benzínu líná a hodně podobná 1.8TDCI 92kW, ale to mohlo být vyšším posazem. V těch zatáčkách mi taky připadalo, že jde S-MAX přes předek. Co se týče motoru, tak se objevují stížnosti, že 1.8TDCI táhne lépe odspodu jak 2.0TDCI a že max moment u 2.0TDCI je hodně vysoko. Mě přišel S-MAX proti Mondeu jako hrozně velká bedna. Ale ten vyšší posez je SUPER! Ten ti závidím. Vždy si na něj vzpomenu, když se snažím se nasoukat do Mondea, když se hlavou mlátím o střechu a když jedu za nějakým vyšším vozem a nevidím vůbec nic.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.08  11:31

    « Re: Je dobojovano

    Je tam 2.0 TDCi 103kW, 17" kola, normalni podvozek.Tech 140k s tim autem docela cvici.Nemam pocit, ze by to bylo line. Dvojka a trojka jsou velmi dobre zprevodovane. U Mondea mi prijde, ze dvojka i trojka jsou strasne kratke a ze auto poradne jede az od ctyrky nahoru. Motor ma rychlou odezvu na seslapnuti plynu, ale tahne az od 1600ot, coz znamena, ze po meste bud 60kmh na ctyrku nebo 50kmh na trojku. Pod 1600ot to nejede. Diky vysimu posazu a dobremu odhlucneni zkresluje rychlost- ze zacatku jsem mel pocit, ze jedu o 20kmh min..
    Na dalnici OK- velmi pohodlne a smerove stabilni. Optimalni rychlost 150kmh. Na sestku dobre tahne uz od 130kmh. Na dalnicnich sjezdech a v zatackach se na Mondeo nechyta - mam pocit ze se docela naklani a v ostrejsich zatackach se hrne pres predek, ale zatim jsem s nim jezdil jen za mokra:) Na okreskach pohodovy cruiser- nerovnosti zehli bez vyhrad perfektne a nesvadi k rychle jizde.
    Co se ovladani auta tyce, tak je na tom jednoznacne lip smax-citelna spojka, brzdy s dobrym nastupem, tichy motor, lepsi vyhled dopredu. Cili mi z toho vychazi i lip do mesta, i kdyz vyhled pres predni A sloupky neni zrovna idealni.
    Olina svadi k rychle jizde, protoze je na to stavena a umi to.
    Smax na me pusobi jako velke auto na pohodove jizdeni bez stresu, ktere si ovsem necha dost libit pokud to po nem ridic chce- a to se mi libi:)

Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…