FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto patr007

    patr007 28.06.17  14:53

    « Mondeo 2,2 TDCi po 200.000 km

    Zdravím a sděluji až nečekaně dobrou prozatímní zkušenost s Mondeem 2,2 TDCi z roku 2011 (motor PSA). Až na 205.000 km se objevila první závada - prasklá hadice mezichladiče vzduchu a nějaký upadlý kablík u motoru. Oprava byla jednoduchá. Do té doby se jen objevil nějaký problém v konstrukci bederní opěrky předního sedadla, který neřeším. Jinak jsem zatím nevyměňoval ani žárovku.
    Auto nijak zvlášť nešetřím, jen si sem tam vzpomenu na uchlazení turba před vypnutím a snažím se tam lít aditivovanou naftu. Zatím se tedy auto nerozpadá, jak mi bylo několikrát prorokováno, a stále s ním je zábavné a bezpečné ježdění.
    Tolik moje zkušenost.
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 01.12.16  01:30

    « Poslední inzertní

    Kdo chce, pozná dost i z následujícího: měnil jsem v létě 2016 přední brzdové destičky a kotouče.

    Nejnovější předchozí záznam o tomtéž mám z 80 tisíc kilometrů. Najezdil jsem na jedny přední desky sto třicet tisíc a víc už svém vzahu k autu říct nedokážu. Turbo netuší, co to je doběh zatepla, vždycky dostalo svoji minutu i na německé dálniční pumpě. Vždycky.

    Dvouhmota se hlásí a trojkombinace taky. Baterka a přední brzdy už jsou cajk na kilometry dopředu. Místa pro řidiče a ostatní je tam pořád stejně, tzn. český lidový vůz ať se jde někam.
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 01.12.16  01:15

    « Ještě kontakt

    605 107 657
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 01.12.16  01:08

    « Krucinál

    Teď to po sobě čtu...aby teda bylo jasno:

    - liftback, 2005, manuální 6kvalt, bežová nebo zlatá barva, určitě znáte
    - Ghia X, černá kůže (žádná Alcantara) a teplo do zadku i v okně před vámi
    - muzika nejlepší, jakou tehdy uměli - Sony mp3 originál výbava vč. repro
    - tempomat
    - samozatmavovací zrcátko a dešťový senzor
    - elektrozrcátka venku - ohřev a zaklap na čudlík

    - jezdí to pořád ještě samo :-) minulý inzerát mohl vyznít, že ne - opakuji, auto je pojízdné
    - česká STK do srpna 2018, český majitel
    - na zimáky se smíte zeptat, ale nečekejte zázraky - ojeteté Michelinky na narezlých plechách od Forda, sezónu dojezdíte
    - nechci, aby se mi ozývali vychytralí překupníci, co mě budou mít za blbce, ani naivkové, co chtějí koupit auto za dvacku a pět let jezdit za naftu

    Auto má svoji cenu a vaše peníze je k tomu třeba přidat, chcete-li jezdit dál spokojeně, jako já. Platil jsem průběžně, co bylo potřeba, a ukážu vám na to doklady. Asi tak 95 procent toho všeho se událo u Forda.

    Heslo dne: dvouhmota, trojkombinace, potenciálně vstřiky. Krom trojkombinace vše původní, servisy nevěří, ale je to tak. Choval jsem se slušně a dotýkáme se předvídatelné životnosti dílů.

    A ano, je klidně možné, že to za levno bude jezdit ještě sto tisíc. Úvaha je na vás.
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 01.12.16  00:46

    « Možná poslední zdejší na prodej :)

    Ahoj kluci (ze starých účastníků) a klidně i holky (z nových). Dlouho sem nechodím, protože jak jste psali, auto jezdí, tak co.

    Na toto fórum jsem přišel před asi 11 lety se zeptat, co si mám koupit, a pak jsem tady poctivě psal, jak a co.

    Už nejsem v cizině a taky mě mezitím začalo víc zajímat bydlení a jiné věci.

    Mám tady svoje Mondeo 2.0 TDCi 96 kW a prodám ho do dobré hlavy a rukou. Není nové a potřebuje práci a peníze, já už ho ale nepotřebuju. Všechno na něj řeknu a co půjde, poctivě pochválím.

    Doložím původ od koupě nového (mnou, prosím pěkně), předám všechny faktury, co se kdy dělalo řádně i neřádně, a najdu nejspíš skoro všechna tankování včetně záznamu aktuálních kilometrů. Neprůstřelnější nájezd 217 tisíc nenajdete. :-)

    Vyměnil jsem, protože se mi naskytla příležitost, jaká se neodmítá. Mondeo je v garáží a čeká. Jezdit může, ale potřebuje osvěžit.

    Žádnému chytrákovi z chytrákova to neprodám, klidně můžu bezbolestně zajet víte kam. Nespěchám a nepoložím se, když budete zklamaní.

    Nabízím poctivost, diskusi, ukázku a normální obchodní vztah včetně smlouvy. Žádná cena ani debata není předem vyloučena, ale upozorňuju, že to auto mám rád jak žádné jiné a nedám ho jen tak. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto zdenek5

    zdenek5 21.11.16  16:53

    « Re: Je čas skončit.....

    Tak vidím , že všichni už mondea prodali.
    Já taky před rokem vyměnil Mondeo za prémiovou značku.Auto jsem dal klukovi a při výměně zimních kol , jsem byl zděšen jak je Mondeo rezavé ze spodku.To 12 letý VW transportér a ještě starší Octávka je rezavé jen jsem tam, ale mondeo všude-výfuk,ramena ,brzdy,podběhy ,blatníky,tlumiče....Asi Ford při výrobě šetrí až moc.
    Tak pěkný den.Zdenek
  • 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 09.06.16  12:55

    « Je čas skončit.....

    Tak hezky se mi to tady kdysi rozběhlo.....ale je čas na změnu. Takže mnoho šťastných kilometrů s 2,2 TDCi ...a nebo s čímkoliv.

    Zdravím všechny bývalé intenzivní diskutující ! :-)

    Dim.
  • 00 Reagovat !

    foto struzzo

    struzzo 20.03.16  11:55

    « dodavka

    Zdravím.
    Pokud je tu někdo, kdo by rád vyzkoušel Ford Transit, rád doporučuji firmu [odkaz] , perfektní servis a rozumné ceny. :-)
    Díky a mějte se.
  • 00 Reagovat !

    foto JaraJagr

    JáraJágr 29.10.15  21:34

    « monďáci

    Mondea v naftě jsou perfektní auta, lepší jsem zatím neměl :-)
  • 00 Reagovat !

    foto JaraJagr

    JáraJágr 29.10.15  21:34

    « mondea

    Mondea v naftě jsou perfektní auta, lepší jsem zatím neměl :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Jiri-Domansky

    Jiri Domansky 26.10.15  21:14

    « Žhavení

    A jak často jsi ,,čistil trubky,, ? ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Jiri-Domansky

    Jiri Domansky 26.10.15  21:13

    « Re: Žhavení

    A jak často jsi ,,čistil trubky,, ? ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 27.05.15  16:25

    « Žhavení

    ...tak mi diagnostika ohlásila vadné žhavení......tak si musím udělat čas na výměnu...snad to nebude chvíli motoru nijak vadit.....a nebo je lépe spěchat ? Mám pocit, že při regeneraci filtru se právě používají mimo jiné ty žhavící svíčky...tak asi regenerace neproběhne...snad mě to nevrhne do nějakého nouzáku....

    Žije ještě někde tady Widiesel ?? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 22.04.15  15:58

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    ......tak já taky čekám na nový Superb...tak to třeba pak zase rozjedem.....
  • « 00 Reagovat !

    foto cja

    cja 14.04.15  17:51

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    Zdravím na vlákně. Koukám sem tam známy nick, ale Kutla co si koupil Kiu, tak naštěstí neslyšet. Já před 4 roky prodal roční Mondeo a z rodinných důvodů koupil Hyundai IX 55.
    No a blíží se konec úvěru a znovu pomýšlím na Mondeo, ale pokukuji a čekám, jak bude vypadat nový Superb - sic koncern nemusím, ale auta mají teď povedená a servis Fordu už nemáme - krach a potom nástupce, ale není to ono, tak zvažuji.
    Jinak DIMe škoda vlákna, občas jsem sem nakoukl a myslím, že to bylo jedno z těch navštěvovaných - ono zpočátku bylo o čem psát, a jak se to auto vylepšovalo, tak nebylo zkrátka o čem. Pokud založíš vlákno s jiným vozem, tak sem dej link, ať člověk vidí reálný provoz i u jiné značky. Jinak všem Mondeářům pěkný den.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 11.03.15  14:46

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    ........s tím slabším.....

    můj interiér v tom lesklém hliníku a sem tam s kouskem chromu na výduších klimy mě fakt připadá nějaký zářivější......pro mě to bylo zklamání.... a taky kufr je čím dál tím menší.....
  • « 00 Reagovat !

    foto jack007

    jack007 10.03.15  23:39

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    S jakym si jel 110kw nebo 132?

    Interier mi tak nevadi, když si vemes co tam mame my. I když ano, jsme o 10 let jinde, presto to takova hruza není. Ale aspoň uz tam nejsou hodiny :-) Zatím co passat je tam ma.

    No tichy to bylo fakt nadherne, to se musí nechat.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 09.03.15  14:47

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    ...tak já jsem měl na 15 minut ten dvoulitr TDCi....a nijak mě to neohromilo, ve 160 km/h už nic, taky interiér mi připadal nehezký : obrovské plastové díly, bez lesku, bez nápadu...

    Co do výkonu zlaté moje 2,2 TDCi.... ale jinak to nové bylo zase velmi tiché....
  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 06.03.15  11:06

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    2900ot/min při 130km/h mi točí i 2.0 TDCi, bohužel nemělo před faceliftem 6-ti kvalt, ale na modernější o dvě generace novější auto, bych čekal i u benzínu maximálně 2500ot/min.
  • « 00 Reagovat !

    foto jack007

    jack007 05.03.15  21:15

    « Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    No me to porad laka do neceho aspoň trosku silnyho. 1.5 jsem jel prevadecku, byla to jen půlhodinka. U toho motoru se bojim, ze to zbytecne moc toci, ve 130km/h to bylo kolem 2900 otáček. Dvoulitr pry toci jen 2300, aby to za par let nervalo do kabiny. A pak me prekvapila prodleva mezi plynem a reakci, ale mozna to bylo jen tim, ze to mělo najeto 300km.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…