FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
superkutil 19.05.10 00:22
« Re: Hučení kola OK.
Janerad: A nepřipadáš si při tom tak trochu jako sebevrah? To tomu autu tolik věříš, že s ním jedeš 232km/h? Do kolika km/h máš pneumatiky? Po té co jsem viděl, jak kamarádovi u Laguny upadl hlavní šroub v náboji a to přední kolo vlastně na ničem nedrželo, tak mám větší respekt. -
oleowr1 18.05.10 17:30
« Re: nic ve zlém...
kutil: jo to je výhoda, když koupíš ojetinu levně, můžeš zainvestovat do nějakých oprav, nebo přehlídneš standardní poruchy (vstřiky, dvouhmoťák) když jsem kupoval mondeo, byly srovnatelné Passaty o 50-80tis.dražší a i přesto nikdo nezaručí, že by byl Passat méně poruchový. -
superkutil 18.05.10 15:48
« Re: nic ve zlém...
oleowr1: Mondeo má jednu obrovskou výhodu, jeho cena jde velmi rychle dolů a tak se dá sehnat jako slušná 1-3 letá ojetina za rozumné peníze. Ale jako nové auto se kupovat nevyplatí. Ale u nového to možná už je jiné, Ford udělal obrovský skok. Jezdil jsem s Kugou a není to špatné, ale třeba v porovnání s Maverickem je to taková plastová hračka, bojím se kde co upadne. -
oleowr1 18.05.10 15:09
« Re: nic ve zlém...
cja: moje auto jsme už řešili, ale to není o paměti, je tady toho prostě hodně. Pro mne nové auto nemá smysl, jsem zaměstnanec (sice dobře placený, ale nic si neodepíšu), chci velké auto, nenajezdím moc km (15-20tkm/ročně) a letos začínám stavět (pokud povodně dovolí).
Stačí mi dobrá ojetina, snad ta moje dá na čas pokoj. Jestli do příštího roku postavím, prodám byt a garáž a možná zbudou prachy na novější ojetinu.... -
cja 18.05.10 13:25
« Re: nic ve zlém...
oleowr1: paměť mám krátkou - o tvém autě jsme už diskuzi vedli, podle toho co píšeš by mělo dostávat vše co mu náleželo(Hilti snad nebyla z firem co by šetřili za každou cenu), holt nelze než říci: měl jsi asi smůlu a Ford nebyl zrovna bezporuchový stroj. v tomto kontextu jsem měl asi více štěstí, když mě potkaly "jen vstřiky".
Tomu , že nevěříš(nebo by jsi nevěřil) ani autu novému rozumím, sám zažívám občas podobná dilemata - pár záručních kosmetických vad jsem již řešil a doufám, že bolest předchozího motoru(vstřiky a 2hmotový setrvák) jsem výměnou za PSA motor s automatem vyřešil.
Jinak jak píše DIM , nové Mondeo je jiné auto a nezbývá než doufat. -
oleowr1 18.05.10 12:05
« Re: nic ve zlém...
cja: moje mondeo bylo provozováno ve flotile HILTI v ČR, bylo se servisní knížkou, celkem věřím tomu, že mělo 107tkm po přesně 3 letech. Asi s ním nebylo s ním ježděno nějak prasácky, mělo původní kotouče, zadní sedadla a kufr prakticky bez známky opotřebení, žádné stopy obouchání na dveřích, škrábance na náraznících.
Teď naštěstí zase chvilku jezdím bez problémů, ale autu nevěřím a bohužel bych dnes nevěřil ani autu jinému, novému, třeba jiné značky... -
cja 18.05.10 11:35
« Re: nic ve zlém...
WIN: Nikdy jsem netvrdil , že je Mondeo, celý Ford a jeho servis prost problémů. Jen si myslím, že na netu se vyskytují ve většině případů jenom lidé, kteří mají nějaký problém a píší ho sem, ti co jsou relativně spokojení to psát nebudou. Prostě i u jiných značek bude sem tam nějaký problém a pokud mě něco zklame nebo naštve, tak to budu řešit nákupem jiného vozu jiné značky. Otázka je jestli si tím pomůžu - to je vždy jisté riziko.
A tohle stejně nevyřešíme.
;-) -
DIM 18.05.10 11:29
« Re: nic ve zlém...
Vy jste někdo koupil Mondeo ( nové ) za ceníkovou cenu ??? :-) Ruku na srdce, Mondeo se tváří jako auto za milion a prodává se o 20% níže. Wine , ono 200 tis Kč , pokud jsem dal za auto 700 tis, to je skoro 30% rozdíl, a to je sakra hodně.
A já trvám na tom, že nové Mondeo je úplně někde jinde. Je dospělejší a zatím jezdí a jezdí. Focus doma taky.
A pokud se nepletu, Mercedes taky zrovna není (nebo možná nebyl ) etalon pro kvalitu . Taky se polepšili.....
A Mondeo nikoho nedráždí, nekrade se na zakázku ( kdo z kmotrů by ho chtěl ), a to mi moc vyhovuje. A taky co bychom tady řešili ...:-) -
WinDiesel 18.05.10 11:04
« Re: nic ve zlém...
cja: já jsem ten poslední, kdo by si na mondeo stěžoval.... Ale:
(v záruce příkladná péče protože mám styky na FMCZ)
ani tato péče nezabránila řadě předvídatelných závad, z nichž jedna z nich (přetržení řemenu v alternátoru) mne znehybnila v Německu a stálo mne to dost peněz. Stalo se to přesně ve 100 tkm (to jsem ještě dojel se 3 dráty) a přesně v 200 tkm (to se přerval celý a daleko od domova). Přístup německého servisu Ford stejně komický jako českého (dáme alternátor, řemen, atd...)
Nikdo nebyl schopný mne upozornit - informovat - řemen půjde do kopru v násobku 100 tkm, vyměníme? hadice od turba půjde do kopru ve 120 tkm, vyměníme? atd...
Takže Mondeo mne vozidlo a chovalo se po jízdní stránce příkladně po celých 220 tkm, ale problémy nějaké byly, né že né... :-) -
superkutil 18.05.10 10:46
« Re: nic ve zlém...
cja: Tys mě pobavil. Tu větu, co chci, když jsem si koupil auto pod 1.mega jsem slyšel zrovna v servisu Ford. Ale chápu, u mě byl Ford také dost srdeční záležitostí, první Ford jsem zažil v USA a tak mě oslovil, že jsem si myslel, že i Ford v Evropě bude tak úžasný jako v USA. No, přiznejme si to, Ford v Evropě je německý vůz nebo spíše bastl Made in EU >:D -
cja 18.05.10 10:30
« Re: nic ve zlém...
Win: Petře nic proti premii, rozdíl 200t není malý, v leas. splátce už to tak hrozné není. Ale já nežiji v Praze, servis je pro mne při koupi auta asi nejdůležitější-dostupnost. Vím , že MB nabízí akční servis na 5(tuším) let zdarma nebo ujetí nějakých km. Další věcí je vnímání obchodních partnerů, klientů- koupě vozu ze spektra premie, další věc je pověst těchto řidičů - a v mém byznyse to má váhu(možná jsme u závisti, ale obchod je obchod).
Mondeo není prosto problémů, mockrát to zde bylo rozebíráno, nehájím si slepě svoje auto, ale dospěl jsem k určitým věcem, které mě i mému podnikání vyhovují a jsem i poměrně konzervativní - toliko na vysvětlenou. Ford je problémový, ale přesto si myslím , že má co nabídnout. Řeči prodejců aut, že pořádné auto se nedá pod 1mega vyrobit neberu. Nemám recept , jak z tohoto ven, ale tak to je a pochybuji dost realisticky , že v dohledné době bude nějaká změna(co se týká servisů aut) -
superkutil 18.05.10 10:02
« Re: nic ve zlém...
Pánové, to je přesně to co jsem psal. Je jasné, že dnešní auta jsou složitější a díky tomu zřejmě méně spolehlivější. Je to proto, že doba nutí výrobce cpát do aut novinky, které ovšem nejsou výrobci ochotni dostatečně otestovat (čas a náklady) a tak pouští do výroby nedodělky. Já třeba mám nové auto a od počátku mi občas zamrzne autorádio. Snažil jsem se u Forda najít pomoc a to i v zahraničí a dozvěděl jsem se, že když vývoj auto vyvine, předá ho do výroby a už ho neřeší. Začne totiž vyvíjet nový model. A samozřejmě ve výrobě o tom jak auto funguje nic neví. Takže není, kde se dovolat pomoci. A značkový servis Ford? Tam mi řekli, že jim Ford dává hrozně málo informací. Třeba Renault má ve Francii tým, který když si technici v ČR nevědí rady, napojí na auto diagnostiku a k autu dají kameru a ti Francouzi říkají, co mají v servisu udělat a auto diagnostikují. Ford nemá ani know-how databázi. V tomto směru je třeba zmiňovaný Mercedes mnohem dál, ten při problému přímo posílá svého specialistu do servisu.
Jako odstrašující případ práce servisu Ford a i FMC je můj vadný EGR ventil, který oni po 40000km od prodeje, nebyl schopný servis diagnostikovat a vyměnit. A když jsem na FMC i servis poslal graf motoru, tak mi z FMC akorát napsali, že mi blahopřejí k 2% výkonu navíc, místo aby konečně řekli servisu, že je v háji EGR. Přitom při měření motoru na Jarově mi podle chování motoru a křivky technik WV jasně řekl, že tomu motoru něco je. Takže já ve 40000km dal auto na kontrolu s tím, že jedu za polární kruh a oni EGR nevyměnili. Pak se mi to podělalo na Lofotech a když jsem se ze Skandinávie vrátil, tak mi ti "experti" v servisu řekli, že ty EGR většinou ve 40000km odchází. 8-s
Já nechci auto, které vydrží 6let bez údržby, ale chci aby servis svou prací korigoval poruchovost auta. Prostě buď vyrobím kvalitní auto, které nepotřebuje servis nebo vyrobím méně kvalitní auto, ale kompenzuji to špičkovým servisem v rámci garance třeba 6let. Jenže Ford vyrobí méně kvalitní auto a ještě nemá moc dobrý servis a krátkou garanci. WinDiesel je teď v péči Mercedesu, tak ví o čem mluvím. Dělám pro firmu, která spolupracuje s Mercedesem a tak jsme měli akci s majiteli Mercedesů a říkali to co WinDiesel. Že i když je Mercedes dražší, tak v celkových nákladech a spolehlivosti se i při vyšší pořizovací ceně Mercedes vyplatí.
WinDiesel, moje auto mělo ceníkovou cenu 960tis. ale sehnal jsem ho za 620tis. bez DPH. -
WinDiesel 18.05.10 09:21
« Re: nic ve zlém...
cja: doufám že to nebudeš chápat špatně, ale když jsem pořizoval GLK, rozdíl v ceně oproti podobnému Fordu Kuga byl cca 200000 Kč. Jo je to dost ale vidím tam jasný rozdíl. I přístup na servise (už mám najeto 27000) byl dost dobrý. Servis mám zdarma. Možná že slogan "nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci" funguje u aut nadmíru. jestli si Kutil kupoval Mondeo za 800 tKč, tak už by určitě stálo za úvahu Éčko bratru za 950 tKč.
Nechci to zakřiknout ale vypadá to, že Mercedes zase dělá auta co vydrží, jsem nadmíru spokojený.
Omlouvám se, pokud nebyl tento příspěvek správně Mondeácký... -
cja 18.05.10 08:03
« Re: nic ve zlém...
oleowr1: co na to říct - něco o smůle, něco o tom, že si dnes nedovedu cestu na jih bez klimy představit, že mě spousta věcí na autě štve, ale nezbývá než je akceptovat výměnou za vlastnosti, které zrovna Mondeo nabízí,... změnit značku vozu??
Když jsem se učil jezdit, tak jsem jezdil tátovou 105 a potom jsem si ji na rok pořídil a už bych to nechtěl zažít(hlavní boolestí byl výkon a bezpečnost). Líbila by se mi spolehlivost a jednoduchost vozů let minulých, ale s pohodlím, výkonem, bezpečností, spotřebou aut současných - a bojím se , že to je těžká Utopie, ale sen by to byl.
Jen se zeptám: tvoje Mondeo bylo provozováno v ČR nebo to byl dovoz z EU se servisní knížkou na 107t km ? Taky jsem pár bolestí zažil, ale takhle fatální selhání jsem s autem nemél.
Ono jsou samozřejmě lepší(v celém kontextu slova) auta, o tom není pochyb - ale nekonec člověk zjišťuje, že pokud k servisu přistupuje poctivě, tak to vychází podobně, případně za premiové ceny...Bohužel i Toyota(etalon) má své mouchy - například vstřikovače na L.Cruiseru - sice je nakonec vymění, ale dělají s tím také problémy... -
oleowr1 17.05.10 22:48
« nic ve zlém...
pánové, ono ten kutil má v ledasčem pravdu, současná auta opravdu stojí za .... pokud vynechám cenu, tak spolehlivost je úplně o ničem.
1) můj otec od roku 1972 vystřídal 3 žigulíky/lady 2101, 2103 a do dneška 21053. celkem ujeto 500tis. km od Krymu po Mnichov, Hamburk - vždy dojel po vlastní ose bez problémů, nedostatky - nemá klimu, servo, elektrivká okna a airbagy, vždy dojede...
2) vlastnil jsem Sierru 1,8TD (největší šmejd), koupil jsem v 206tkm, v 230tkm jsem měnil blok motoru, v 340tkm jsem ji prodal - má původní čerpadlo, převodovku, turbo!!! a dosud jezdí - má najeto 400tis.km.
3) mondeo - totální propadák, koupeno v 107tkm, šílené problémy s elektronikou - výměna přístrojovky, odtah ze Slovenska - rozsypané turbo, ve 160tkm měněna spojka+dvouhmoťák (Sierra v 230tkm díky motoru), nespolehlivá čidla otáček vačky - měněno Fordu, je to fatální závada.... Každé ráno trnu jestli ho nastartuju, někdy nechytne napoprvé (když je vlhko), rozbliká se žhavení - čidlo vačky...
Závěr: kdybych měl jet na Krym, půjčím si od táty žigulíka a s klidným svědomím to absolvuji... Vždycky když se mi podělá mondeo, vyseká mně tátův 22 let starý žigulík, roztahoval mně když lehl startér, vozil mně do práce, když bylo mondeo v servisu...
Mám své mondeo rád, starám se o něj, ale někdy je mi z něj na poblití se... -
superkutil 17.05.10 12:13
« Re: Po 3 letech uhnilo osvětlení SPZ.
DIM: :-) Člověče, slyšel jsem už všemožné, ale tento termín ne. Znám bezpečnost, pohodlí, praktičnost, užitečnost, ekonomičnost, jízdní vlastnosti. Ale kvalitu? No, nevím přesně, co si pod tím představit. Jinak se jen na okraj zeptám, jel jsi někdy v Loganu? Jestli máš možnost srovnávat.
Každé auto má něco a pro každého je asi důležitého něco jiného. Mě se osobně líbila jízda v amerických vozech, které jsou pohodlně, ale ne moc bezpečné a technicky jsou zastaralé. Pro někoho je důležité pohodlí, které přináší francouzské vozy. Já třeba preferuji průchodnost a tak je pro mne do budoucna zajímavé 4x4.
Ale pokud myslíš kvalitu, jako souhrn všeho dohromady, tak zrovna Mondeo není nic moc. Sedačky nestojí za moc, nerovnosti vozovky se přenáší do vozu, řízení jde ztuha. Pro mne bylo Mondeo zajímavé velkým kufrem, protože ho používám pro podnikání jako dodávku a přes víkend jako osobní vůz pro 4 osoby. Podmínkou byl silný a úsporný motor a to Mondeo má. :yes: