FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
« Re: Re: 130000 km
rafi: no uprimnou soustrast. vim, ze je to psano ironicky, ale i tak. Mozna prave proto, ze problemy se vstrikovaci byly po roce 2002 (tedy potom, coz uz se to nepokazilo vlastnimi sponami) v Nemecku minimalni, tak o to vic tam byl a je slyset tebou zmineny problem: rezave dvere. To je snad jeste horsi nez ty vstrikovace, protoze to se muze zdrahat servis vymenit, atp.
Co je bohuzel jeste horsi, tak testovani na zakaznicich bohuzel neni jen problem Fordu (vzpomenme treba P307 atp.). A pokud to bude castejsi a u vice automobilek, tak zbyva jen to, co delaji ti "Nemci": Anwalt. -
« Koupě Mondea 2,0 TDCi
Ahoj,
mám na vás na všechny nenáročný dotaz :)
Chtěl bych koupit jeté Mondeo Combi 2,0 TDCi z roku 2003. Dost jsem slyšel o problémech se vstřikovači, ale také to, že to povětšinou spadá do roku výroby 2002. Chtěl bych vědět, jaké mohou nastat problémy s mým výběrem, jestli už jsou u roku 03 problémy se vstřikovači minulostí a tak podobně.
Líbí se mi Mondeo Combi kvůli prostoru a praktičnosti (výjma parkování v Praze, samo :)), nafťák bych chtěl kvůli úspornosti provozu. Doporučíte mi tuhle káru, nebo ne, mondeáci? :)
Edit, doplněno: Případně přihoďte tipy na jinou motorizaci, pokud by byla nějaká lepší. Každopádně v ceně okolo 300 tisíc.
Díky za odpovědi, chins -
"-- skrytý --" 31.03.06 09:22
« Re: Re: 130000 km
RAFI007: To je docela síla a upřímnou soustrast. Takže jsem udělal dobře,když jsem odolal 20% slevě na nové,nejeté Mondeo,vyrobené na zakázku.Zatím...
Nicméně nafta může být problém,ale podstatný byl ten jejich úlet s pal.systémem.
Beru,že odmítáš aditivum. Po právní stránce by při sporu mohl být problém,ale naše dlouhodobá zkušenost(a je to obrovská skupina lidí,kteří to tam dávají)vč. Fordů hovoří,že naopak:problémy nula.Jenže to je technický pohled. Takže nebuď tak kategoricky proti.
Někdy na počátku 90.let přece i japonci pro ČR nedávali stejnou záruku,jako na vozy prodané na západě.
Tvůj případ je šílený a jen to dokládá,že když někdo vyrobí zmetek, tak to stojí za to. Nevím,co dodat. -
"-- skrytý --" 31.03.06 08:56
« Máš pifku
RAFI007:
Já se Ti nedivím že máš pifku na Forda, měl jsi celkem smůlu. Ovšem řadu věcí Ti vyřešili v záruce (stejně jako mojí osobě).
Teď tady mlátíš kolem sebe a přeháníš. Za co jsi skutečně zaplatil? Vyjmenuj to prosím. Potom se o tom můžeme bavit dál.
Já jsem mimo záruku zaplatil asi 2500 Kč za nějaký senzor to při stáří vozidla 3 roky a nájezdu 115000 km. To mi nepřipadá špatné. -
"-- skrytý --" 31.03.06 00:56
« Re: 130000 km
Petr T. se neustále brání mé teorii o vývozu odpadu od našich soudruhů z německa.Sám to ale potvrzuje- citace:Prakticky okamžitě po zahájení v provozu CHYTNUL Laďa svinstvo u jakési JETky a stupidní sesvis v Zábřehu tam po opravě toto palivo na 99% nechal.
Můj výklad po mých zkušenostech je- němčourovi řekli "vo co gou" a přeprogramovali Ř.J o 20 procent a vysvětlili, v čem je problém a kolik ho to bud stát a že to odejde znovu, protože mu tam musí dát stejný zmetek od DELPHI,protože nic jiného tam nepasuje, a protože němci si nechají vrtat pro cent i koleno, takže si Láďa koupil za bombastickou cenu německý odpad.Dostal ale jenom Černého Petra.Náš Pertr, velký odborník ho teď přesvědčuje, že měl k autu ještě přikoupit cisternu německé nafty.
Petře T., prosím tě, už přestaň dělat z postižených lidí *.Není to problém nafty, ale Delphi.Už jsem ti tu psal, že aditiva jsou dle záručních podminek FORDU zakázaná a mají čerpat schválenou naftu.
A jestliže někdo řekne czechise nafta (gekauft bei germanische benzinei in czechai) , tak jenom ví o problémech TDCi. Můžeš to tu obkecávat jak chceš, ale nabízím ti výměnu mého Mondea 2.0TDCi za tvé TDCi auto.Mé má již vyměněný kvalitní Delphi zničený nekvalitní naftou za nový a teď beru jen naftu od Agip, když jsi mně tu vysvětlil, jak je Schell,Aral a OMV zásobovaný JZD naftou.O Agip jsi tu naštěstí nepsal ,a možná máš pravdu, taliáni asi nekupují u JZD.Mám TDCi 6/2002, ale u mého dostaněš v rámci záruky vyměněnou nádrž (často jsem čerpal) , řídící jednotku (blbec jsem si objednal tempomat, s ktarým nestíhala),4 vyměněné rezivé dveře (u nás asi je jiné počasí jak v německu),brzdový válec (moc jsem brzdil),madla dveř(všichni moc šoupali ten rok rukama),hydraulický silenblok (asi se moc první týden provozu klepal motor),2xhadice turba (asi jelo turbo víc díky našemu vzduchu víc jak mělo)..Prorezlý výfuk je v ceně(teda zhnil po 2 letech, ale prý je to jeho životnost) + další vyměněné věci, ale kdo si to má pamatovat.Mám pro tebe ale dobrou zprávu, kontrolka žhavení se mně zatím již nerozsvízila.Kdyby ano, tak dám slevu ve výši výměny celého systému.Pokud na to přistoupíš, máš teprve právo poučovat postižené lidi o tom, jak si ničí TDCi nákupem nekvalitní nafty.Doporučuji ti prostudovat si příslušný Občanský zákoník,týkající se záruk.Zatím tu jenom navádíš svými aditivy k porušování záručních podmínek a připadáš mi jako obchodní agent Delphi.Možná jsi odborník, ale kdyby jsi chytl tento pokus z 2002 na zákaznících, tak by jsi tu psal jako já.Pokud vím, vše co se mně stalo, tak nebyla vyjímka, ale běžný stav a proto se toho všichni zbavovali.Máš stejné info jako já, takže nepředpokládám, že budeš takový blázen a nepřistoupíš asi na výměnu.Kdyby ano, předem dík. -
"-- skrytý --" 30.03.06 20:50
« Bez nadpisu
Tak jo. Návod,str. 1.89 u Laguny2 s motorem 1,9 dCi:
"Specifikace paliva. Používejte palivo odpovídající specifikaci,která je stanovena normami platnými v příslušné zemi.Při tankování dejte pozor,aby nedošlo k náhodnému vniknutí vody.Na tankovacím uzávěru se nesmějí vyskytovat prachové částice. Použité palivo musí být kvalitní"
Takže ani slovo o zákazu aditiva do paliva.Pokud by bylo zakázáno,musí být výslovně uvedeno.
Protože si někteří neděláme iluze o kvalitě paliva(seč je to Shell),tak tam dáváme aditiva. Je to náš soukr.problém,do svých soukr.aut za své peníze.
6 let dávám Castrol viz jejich stránky. Motory šlapou perfektně.Dobré a vyzkoušené je také "wynn´s".To dávám 1 x na 15 tis.když měním olej, celkem 0,5 l na 50 litrů nafty, má napsáno HIGH PRESSURE 3 a je pro CR či PD systémy.Vyčistí to paliv.systém. Tohle mám od kluků,kteří se od revoluce živí opravami paliv.systémů ropáků. Zkusme připustit,že něco málo o tom vědí.
www.wynns.cz
Nebudeme se tu přesvědčovat. Každý je snad svéprávný a ví,co a proč dělá.
Poškození pal.systému aditivem je z říše snů. Stačí vědět,co vyměňovači dílů(často naprosto zbytečně) v tzv. značkových servisech provádějí...toho bych se bál. Třeba čistě náhodou nevypustí celou olejovou náplň, zapomenou vyměnit(ale nezapomenou naúčtovat) palivový,olejový aj. filtry. Zde jsou problémy. Ne v aditivu,pokud je dlouhodobě odzkoušeno, nebo v oleji,pro který platí totéž. Jsou to jenom lobistické kecy,že tam musím lét olej té a té značky.Musím tam dát ekvivalentní olej,který má naprosto všechny parametry stejné s předepasaným výrobcem. Opět dlouhodobě odzkoušeno na obrovském množství motorů a není sebemenší problém.Ono totiž udělat průser,znamená poškodit si pověst a to nelze. Třeba by se pak prodalo méně jetých aut z dovozu. Neexistuje chybovat! -
"-- skrytý --" 30.03.06 19:55
« Re: Re: Olej do 2,2TDCi - Motorcraft 5W30
Takze ja mam Navod k obsluze vytisten - (12/2004) a je tam napsano na strane 157 toto (je to slovo od slova opsano z manualu):
Motorovy olej:
Vymena motoroveho oleje - pouzivejte motorovy olej Ford/Motorcraft Formula E SAE 5W-30.
Je mozno pouzit i alternativni motorove oleje s viskozitou SAE 5W-30 splnujici pozadavky specifikace Ford WSS-M2C913-B.
Doplneni motoroveho oleje:
Nemuzete-li najit olej splnujici tuto specifikaci, musite pouzit olej s viskozitou SAE 5W-30, SAE 5W-40 nebo SAE 10W-40,v zavislosti na teplote, splnujici pozadavky specifikace ACEA A1/B1 nebo ACEA A3/B3. Pouziti techto oleju muze mit za nasledek delsi startovani motoru,snizeni vykonu motoru, zvyseni spotreby paliva a zvyseni urovni emisi.
strana 153
PALIVO
Pouzivejte pouze kvalitni palivo bez dodatecnych prisad nebo jinych prostredku k osetreni motoru.
Tak se opravdu podivejte co tam mate napsano !!! -
-
« Re: Re: Olej do 2,2TDCi - Motorcraft 5W30
....já mám v návodu : olej podle specifikace FORD 0W30.......
Veměnili mi jeden xenon, teď umírá druhý :-)) poblikává, pomrkává, občas zhasne ...:-) Výměna ale trvá 2-3 hodiny :-((
V německu už těch prvních mondeí 2002 asi zas tak moc nejezdí......... -
"-- skrytý --" 29.03.06 19:58
« Re: Olej do 2,2TDCi - Motorcraft 5W30
Tak je to jasne - normalne se dava do 2,2 TDCi Motorcraft 5W30 (ACEA-A1,B1) - jako kvalitnejsi alternativa je doporucen Castrol TXT 5W30 (ACEA-A3,B3). Cenovy rozdil v autorizovanem servisu je cca 200 Kc na litr v neprospech "kvalitnejsiho" Castrolu TXT. -
« Jeste k nafte
Nicmene nafta tu roli asi hraje, protoze sleduji i nemecka fora, kde stiznosti a problemu s mondeem taky clovek najde dost, ale nevidel jsem, ze by v poslednich letech nekdo diskutoval vstriky, naftu atp. jako tady.
Pomem splinu ohledne resetu RJ za jizdy me "potesili" na jednom nemeckem forum tim, ze to ted delalo nekomu s novym SCi, takze jsou zajiste i jine duvody nez kontakty a vstriky... -
« Nafta
Taky souhlasím s tím, že nekvalitní nafta v Čechách není důvod k tomu, aby se Ford stavěl k problémům zády. Hlavně když nakonec přiznal svou chybu výměnou vstřikovačů při faceliftu roce 2003. Prvně říkali, že je to ze sudové nafty, pak že je to z nafty od neznačkových benzinek a nakonec vyměnili vstřikovače, protože to blbo i s naftou od značkových benzinek. Mám 96kW 2002 a jen se třesu :shock: Jinak vstřikovače jsem kupoval pro kamaráda na vrakáči dva za 2500Kč celkem. Ale kterž to byly nevím - chtěl bych proto vědět, jestli jdou poznat nějak zvenku (firma?)
Žil jsem v domění, že se zaváží "surovou" naftou :idea: a pak si každá benzínka přidává vlastní aditiva proti zamrzání a další (Shell apod). Nic to nemění na myšlence, že aditiva v naftě už jsou tak jak tak... -
« Re: Re: Jaké jsou problémy s PDčky
Všechno je to , Petře , o penězích. Pokud to zaplatí v podstatě bezbranný občan, tak proč hasit, co je nepálí. Pokud by ale každý zadřený systém v záruce byl v rámci garance vyměněn zdarma, to by se jinak pískalo............ Přece jen , oprava je v desítkách tisíc Kč, to není ani marže, kterou prodejce při prodeji nového na autu má........... To by byl jiný čardáš.....
Na druhou starnu v dnešní době (dez)informační exploze a lobbismu si může někdo pohrávat z veřejným míněním naprosto cíleně. Čistě teoreticky : máme nějaký problém s motory v posledním roce ?? Vrací se nám každé druhé auto ?? Hrozí obrovské reklamační náklady ?? Vyvolejme diskuzi o špatné naftě. Zavolejme několika redaktorům několika novin, ať to rozmáznou..... Pak už se to rozproudí samo. Než stačí pumpy zareagovat, bude veřejné mínění už zpracováno......... Pak se na to téma bude dlouze diskutovat ( viz naše diskuze ), my mezitím v tichosti problém v tichosti vyřešíme.........a černý petr zůstane těm pumpám.
Říkáš že ČOI našla jen malé procento špatných vzorků ?? A kdo dělá rozbory ?? Ústav paliv ?? Pak jediná šance je obrátit se asi přímo tam. Ale věřím tomu, že tam zas budou mít drápky lobbisti z druhého břehu. Pravdou ale je , že ti pumpaři mohou být relativně v klidu. Tankovat se bude v podstatě pořád. Zato takový jeden profláknutý průser u konkrétního auta může být velký prodej pro jeho prodej a pak pro celou značku............ -
"-- skrytý --" 29.03.06 10:03
« Re: Jaké jsou problémy s PDčky
Nechtěl bych sem zatahovat diskusi o PD, nicméně reaguji na níže uvedený příspěvek a docela by mne zajímaly konkrétnější údaje - repas hlavy ??
- motorový olej pro PDčka je kompromisem mezi turbem a ostatním tudíž:
--nemaže dobře ani turbo ani motor, smutné že?
--s naftou možná takové problémy nemají, ale to ostatní....
---věř mi, řada lidí ve VW si oddechla když byla klika podporující PDčka nucena kvůli emisím tyto systémy vzdát
---již teď je s PDčky řada problémů (chceš telefon na pár lidí co se tím zabývají), ještě to řadu lidí bude moc mrzet, že je mají. Porucha PDčka znamená často repas hlavy.
To, že použití PD oleje je kompromis, který není zcela ideální, je myslím obecně známo. Olej specifikace 0W30 nevyhovuje dostatečně pro mazání turba a zvláště dlouhodobá zátěž (např. dálniční jízda) při použití tohoto "řídkého" oleje zvláště turbu nesvědčí.
Na druhou stranu je systém PD dlouhodobě používán i v motorech pro nákladní vozy a nejsou s jeho provozem žádné problémy. Pokud si přečtete 1. číslo časopisu Autodiesel, kde jsou velmi fundované informace, jsou zde podrobně rozebrány výhody či nevýhody a hlavně typické problémy jednotlivých vstřikovacích systémů včetně těch, které používá fordův TDCi. A o systému PD je zde psáno, že je dostatečně spolehlivý - je opravdu poměrně jednoduchý a zadření vstřikovače je poměrně řídký jev.
Nijak PD nechci obhajovat, důvody proč od tohoto systému VW v osobních vozech upouští, není snad ani poruchovost jako jeho vlastnosti - např. omezený počet vstřiků v jednom vstřik. cyklu apod.
Pokud někdo máte konkrétnější informace, jaké jsou typycký problémy PD, tak napište. Myslím že to bude zajímat i ostatní -
"-- skrytý --" 29.03.06 07:46
« Boj
DIM:
Jak by jsi si takový boj představoval?
Státní orgány mají slušné páky a nezvládnou to (v ČR). Myslíš že soukromá organizace jako Ford ČR nebo Delphi ČR s velmi omezeným rozpočtem by tento Sisyfovský boj mohla vyhrát?
V Belgii měli před časem podobné problémy a během 1 roku je vyřešili - ze skoro 15% problematických vzorků na 1,5%.
U nás to chce prostě přitlačit na pilu od státních organizací, které JSOU POVINNY ZAJISTIT dodržování norem. Ford může ale ČOI MUSÍ.
Když si ale přečtěš různá vyjádření od ČOI, zjistíš že podle nich je vlastě všechno celkem v pořádku, i když:
- počet závadových vzorlů je stále přes 5%
- opakovaně kontrolované problematické čerpačky vykázaly více než 50% recidivu (švinduju, švindluješ, švindlujeme). Ani hrozba pokut (zřejmě směšných nebo nevymahatelných je nevystrašila).
Jinak nez budes kupovat, zjisti si ve Fordu historii toho auta (co melo za servisni zasahy a ukony, v tehdy jiz dvoulete zaruce sel majitel urcite s problemy do ford servisu) a uvidis, jestli to byl necim problemovy kus ci ne.