FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

oleowr1 03.10.12  20:28

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

windiesel: karbec a pětikvalt jsem měl ze 130 Rapida, včetně úhlové nápravy.... výhodná koupě za pár stovek

WinDiesel 03.10.12  18:55

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Já nenarážel na Tebe..... I když ten stoický klid, s kterým přijímáš nereálné výměnné lhůty toho a onoho, mne dráždil.... >:D
    Řekni mi, 90 000 km jako výměnnou lhůtu filtru nafty, kterou předepisuje VW, přijmeš taky s ledovým klidem?

DIM 03.10.12  13:51

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

....abych byl přesný, Mondea předchozí generace se trápila sama ...... a jak ....

DIM 03.10.12  13:18

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Tak to teda zase prrrr !! Já už jsem najezdil mnoho a mnoho km, dokonce už na Jawa 50 pařez, tak fakt si nemyslím, že bych auta ničil a trápil.....ta auta se fakt trápila sama sebou......

WinDiesel 03.10.12  12:00

Já jezdil v 1000 MB jako odrostlé mimi. >:D

Dime, znáš výraz - slyšet trávu růst? To je Kutil.

A poruchovost auta se DÁ VELICE OVLIVNIT součástkou mezi pedály a volantem, o tom není žádná.

DIM 03.10.12  11:48

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Já jsem neměl stodvacítku ... :-( Tak jsem úplně out :-( Něco málo jsem najezdil s 1000 MB . Nestačilo by to ?? :-)

Jinak já souhlasím s Kutilem, což vás jistě nepřekvapí : neustálé cesty do servisu, kde to chtěli nejlépe dvy dny testovat.....dodnes si myslím, že to byla jejich taktika jak lidi od reklamací odradit . Asi věděli své...... Měl jsem ty Mondea předešlého typu hned dvě , Wine, takže si nemyslím, že se to dá jen tak svalit na jeden pondělní výjimečně špatný kus....

superkutil 03.10.12  11:12

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Na Škoda Rapid 136 jsem musel dát sání a karburátor z Favorita, protože s původním karburátorem s ručně ovládaným sytičem se při startu zaplavovali svíčky a jelo to na dva válce. Auto měl otec s 5ti kvaltem a lítalo to dobře.

Ale pokud jde o nová auta, tak je důležité jak vypadají a jak jezdí, ale také jak jsou náročná na servis a jak jsou poruchová. A moje Fordy tedy poruchové byly, alespoň ten Escort a první Mondeo. Druhé Mondeo bylo lepší, ale zase byly opravy výrazně dražší. ;-\

WinDiesel 03.10.12  10:20

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

oleowr1: v zimě nebyl problém do kopce. Já měl jen karbec ze 130 a na tachometru jsem měl nejvíc 170 ale to už skoro letělo. V zimě jsem do předku dával 2 pytle cementu, jinak to plavalo. Ale docela dobrá zábava. A vcelku levné řešení poruch. Hihi - jednou mi vypadla hadička a benzín mi stříkal na motor.
    Taky dobrá úprava - to vše jen se 4kvaltem? Já měl 5kvalt.

superkutil 02.10.12  21:35

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

No, rozpadlo se akorát Mondeo 1.8. :-) Začalo to plaváním, výměna kostí nepomohla, do toho vůle v řízení, vibrace, pak chladič klimatizace a po něm kompresor klimatizace. Pak přestalo jít řadit 2ku a 3ku. Šly přes zuby. Pak odešlo zapalování, začal se přehřívat motor a auto nechtělo jet víc jak 140km/h. Termostat byl v pořádku. Pak byly problémy se startováním a propady a škubání motoru při přidání a přeřazení. Předpokládaná cena opravy se blížila ceně vozu. ;-\

Od té doby, co jsem začal podnikat, už nemám čas na to řešit závady aut a stále je dávat do servisu a shánět náhradní auta.

oleowr1 02.10.12  21:20

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

windiesel: 125-ka měla své mouchy, ale dalo se s ní žít... měl jsem 105L, totální nuda, kámoš mi udělal generálku, vložky 120-ky, kalibrované písty,předělal hlavu, vačka z Felicie, ze zrušeného rapida úhlová náprava včetně 5-ti kvaltu... to auto jezdilo hravě 170-180km/h, pravda byla to už vzletová rychlost, ale celkem zábava...

WinDiesel 02.10.12  20:59

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Jsi dobrodruh, Kutile. A Tvůj popis závad .......... no comment. Kefalín, čo je také "auto sa rozpadá"?
    Nerozpadá se Ti těch aut nějak moc? Já už mám za sebou kolik ............. 6 aut, nerozpadlo se ani jedno (max. nájezd 350 000 km) a závady nestojí za řeč (kromě Š 125 LS, kde se pravidelně vysíralo skoro všechno).

superkutil 02.10.12  20:14

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Devil666: Mám v tom celkem jasno. Chtěl bych kombi 4x4 v dieselu.

Měl jsem hodně aut a třeba Passat 4x4 diesel tyto požadavky splňoval. Ale dosloužil a další auta byla vždy ústupkem. Passat nahradilo VW Polo 1.3 (super auto a pro ženu stačilo) a protože jsem začal podnikat a nechtěl jsem řešit případné závady z opotřebení, tak jsem do firmy koupil nový Escort 1.6 benzín, protože v dieselu rozumný nebyl. Nebylo to špatné auto, ale moc nejelo a neskutečně žralo. Pak se objevily další problémy a tak šlo po 2,5 letech z domu. Tak jsem ho chtěl nahradit Mondeem 1.8TD, ale byl jsem od něj odrazen kvůli poruchovosti motoru a tak jsem vzal Mondeo 1.8 v benzínu. Žralo míň jak Escort, i docela jelo, ale ty stálé závady, to byl problém. Nakonec jsem dostal kvůli závadám od Forda prodlouženou záruku na 4 roky a opravovalo se stále dokola. Do toho se rozpadlo Polo a tak jsem ho nahradil Fiestou 1.25. Nakonec jsem i Mondeo po 6ti letech prodal, protože se začalo rozpadat.

Následovalo Mondeo 2.2TDCI, které bylo celkem dobré, výkon perfektní a spotřeba dobrá. A ten kufr a interiér, to byla paráda. Ale jinak zase ta poruchovost. Od počátku vadný EGR, ale servis to zjistil až ve 40tis.km atd. Asi jsem měl na Mondeo a Ford moc vysoké nároky. Nakonec jsem se smířil s nutností stále něco opravovat, ale Mondeo mi nabourali. Tak jsem byl nucen vzít nějaké jeté 4x4 (kvůli chalupě) a KIA Sportage bylo jediné dostupné. Byl to fakt krok do neznáma. Možná proto, že jsem od KIA moc neočekával, mne stále mile překvapuje. Je v základní výbavě, ale čím míň toho obsahuje, tím míň se toho může porouchat. Ale kdyby mi Mondeo nenabourali, tak s ním jezdím doteď. Sportage je prostě taková náhražka, až budou penízky, koupím něco nového.

Myslím, že všechny závady co jsem na svých autech měl, nešlo ovlivnit jízdním stylem. K autům se chovám slušně (Fiesta šlape bez problémů doteď). Několik let jsem dělal ve vývoji aut a tak vím jak vypadají střeva aut a co se čím opotřebuje. :-) Třeba uhnilý chladič klimatizace nebo vadný kompresor klimatizace stylem neovlivníš. První byla konstrukční vada a druhé blbost servisu. Také vibrace přední nápravy stylem neovlivníš. A zatékání do vozu také ne. Totéž platí i o motorku ve světlech, ovladači stěračů, zatékání do osvětlení SPZ, vadné vyhřívání sedačky, nefunkční ventilace, vyplavení auta z důvodu chybějící záslepky v podběhu, vadné zapalování, urezlý zámek 5tých dveří, upadávající polstrování sedaček, zatékání do dveří, zašedlé čočky xenonů (podle servisu konstrukční vada), atd. Možná ještě ovlivníš kmitající spojku nabo brzdy a možná vadný pojezd sedačky.

Devil666 02.10.12  15:27

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Ono taky co se týče toho jak je auto poruchový záleží hodně na tom jak s tím autem člověk zachází a jakým stylem jezdí...

Devil666 02.10.12  15:12

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Kutil: Měl by sis hlavně ujasnit co vlastně chceš. Koupíš si Mondeo a pak brečíš nad tím jak ti tohle nebo ono nevyhovuje a rozplýváš se nadšením nad autama který jsou absolutně odlišný. A to jak tady už dlouhou dobu osciluješ při výběru mezi absolutně odlišnými typy aut taky svědčí o tom, že nevíš co chceš. Myslím, že to budeš mít těžký, protože auto pro tebe asi ještě nevyrobili a asi nikdy nevyrobí... ;-)

Devil666 02.10.12  15:07

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Kutil: Možná si měl opravdu špatnej kus. Ale taky si myslím, že jeden z hlavních problémů tvého Mondea byla taky ta součástka mezi pedály a volantem.... ;-)

DIM 01.10.12  11:30

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

No mysle jsem , jestli mám opět a znovu napsat, co si myslím o kvalitě MK III , o tom, že stačí tam lít dobrou naftu a motor vydrží 300 tis km......

WinDiesel 27.09.12  21:48

AHOJ DIME, nějak nekapišto. Vocogou? >:D

DIM 27.09.12  13:54

Jen já nekecám..... :-)

superkutil 27.09.12  11:37

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Je to asi fakt kus od kusu. :-) A má v něm 1.9TDI, které byly oproti 2.0TDI celkem v pohodě.

Včera byl moc pěkný pořad o Německu a propojení politiků a automobilek. Bylo to v souvislosti s tím, že německá vláda tvrdila, že v roce 2011 bude Německo největším výrobcem elektromobilů. Moc pěkně zpracováno, jak všichni kecají.

RADEK1 27.09.12  10:14

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

No jo to je Mazda tam se kvalita a bezproblemovost dlouha leta potvrzuje,ale u toho ,,lidoveho vozu?? Nevim nevim. Mozna ,ze soused neco taji >:-[]

superkutil 27.09.12  00:18

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

WinDiesel: No když můžou být problémová auta jako byla moje, tak proč by nemohla být bezproblémová auta. Ale jasně, že si soused může vymýšlet, ale myslím, že má důvod. Kamarád má Mazdu 6 a také bez problémů. Ale je mi jasné, že je to spíše kus od kusu. >:D

WinDiesel 26.09.12  21:45

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Kutil: ta byla hezká o tom Touranu - znáš ještě nějakou pohádku?

superkutil 26.09.12  15:19

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

oleowr1: Po záruce (3roky) jsem začal auto servisovat u garážisty, ale i u toho jsou ceny dílů vysoké (rozvody, vstřiky, EGR apod.) Plno z toho druhovýroba nemá.

Uznávám dva přístupy automobilek:

- vysoká pořizovací cena ale nízké náklady na provoz

- nižší pořizovací cena, vyšší poruchovost, ale náklady na servis v prodloužené záruce (nejlépe 7let) >:D

Netvrdím, že auto musí být bezporuchové, ale výrobce nebo prodejce by měli zajistit rychlý a bezplatný servis. To znamená, auto má poruchu, přijede technik s náhradním a poškozené si odveze do servisu. A po opravě zase doveze opravené.

Ale systém, kdy 4 roky běhám po servisech a ani značkový nedokáže všechny závady odstranit, to je fakt na pytel. 8-s

Řešil jsem to i s právníkem, ale znamená to před opravou zajet za soudním znalcem a nechat si udělat posudek stavu vozu. Pak zajet do servisu a opravený vůz zase zavést k soudnímu znalci aby udělal nový posudek, že závadu neodstranili. Je to složité a značkové servisy a prodejci na to hřeší.

Měl jsem různá auta a nikdy s nimi nebylo takových problémů co s Fordama. A to ty Fordy byly koupené jako nové a ty ostatní auta jako ojetiny. Tak nevím zda to byl problém Forda nebo jsem měl jen smůlu na kousky. ;-\

PS.: Soused má VW Touran 1.9.TDI, najeto 200tis.km a vše původní. Nikdy nebyl v servisu mimo výměnu oleje a filtrů. :-O

oleowr1 26.09.12  15:05

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

kutil: připusťme, že jsi měl na auto smůlu, každopádně auto po záruce bych asi nenechal servisovat v autorizovaném servisu, ale u dobrého garážníka, kde jsou ceny i několikanásobně nižší, nevyměňují se díly, když to není třeba a pokud se řekne, že se něco měnilo, tak je to vyměněné....dělám to tak a jsem spokojený.
    Nežij v iluzi vytvářené majiteli aut jiných značek (víme kterých), že se jim "prakticky" nic nekazí, mění jen olej/filtry a dolévají palivo, už několika kamarádům jsem ukazoval své přesné záznamy o servisu a oni na to zírali, jak je to poruchové a drahé, ale když jsem je donutil zavzpomínat jak jejich milovanou oktávku přivezli na odtahovce s rozsypaným turbem, jak jejich audině měnili po 4 letech převodovku, jak dokonalý superb přijel na odtahovce s rozsypanou DSG atd.... tak jsem došel k závěru, "není všechno zlato co se třpytí" >:D

DIM 26.09.12  12:02

Ahoj Wine !

Mám ?? :-)

superkutil 26.09.12  11:10

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

WinDiesel: Mondeo bylo kupované nové u Charouze, servisované u Charouze. Cena opravy (po sestřelení) byla cca 50tis.Kč (auto bylo v pohodě, pojízdné, všechna okna nepoškozená - odnesl to pravý přední nárazník a podběh a byly promáčklé oboje pravé dveře), ale další peníze by už byly za běžný servis: výměna vstřiků, výměna rozvodů, přetěsnění (tekl z motoru olej, ale nebylo to kvůli nehodě), výměna tlumičů (možná nebyla třeba), oprava zavěšení kol. To dělalo dalších 60tis. A při ceně Mondea před nehodou 130tis.Kč je to moc. Cena celkové opravy u Charouze vycházela okolo 230tis. 8-s

Fordy se mi vždy líbili, ergonomie uvnitř nebyla špatná. Mondeo je velký a bezpečný vůz a zachránilo mi život na R10, když jsem potkal to ho blba v protisměru, ale ty provozní náklady a stálé závady, to je problém. A také neschopnost servisu odstranit problémy.

Možná kdyby bylo Mondeo 4x4, tak bych ho zase vzal. Dost lidí mi říká, že jsem nenapravitelný, že si pořád kupuju Fordy, když se mi pořád sypou.

A pokud jde o závady, tak si myslím, že třeba 2x vadný EGR, vadné vstřiky, vadnou trojkombinaci, vadný ovladač stěračů a další nemohu jako řidič ovlivnit. Možná ještě tak vytlučené zavěšení. ;-\

A pokud jde o KIA, tak jsem moc zvědavý, zda se rozsype a kdy, ale zatím stále příjemně překvapuje. A i ten interiér ujde. Samozřejmě, že třeba KUGA vypadá mnohem líp, ale třeba Mitsubishi ASX nebo Forester už o tolik lepší interiér nemají. A určitě uspořádání interiéru, úložné prostory a variabilita je lepší jak u Mondea. KIA ale hlavně byla rychlé řešení, jak nahradit nabourané Mondeo něčím 4x4. :-)

RADEK1 25.09.12  23:36

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Take se musim zastat Mondea, mel jsem dve 2001 a 05 najeto s obema cca 180 tis km a spokojenost.Vzdy kdyz vidim jine mondeo tak si na ne vzpomenu. Kdo vi kde je jim konec. Docela bych je rad videl. Trocha nostalgie... Omlouvam se. :'-(

oleowr1 25.09.12  20:59

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Mondeo mám z 2. ruky, takže nevím jak se s ním předtím zacházelo, závad bylo celkem dost, ale přesto ho považuju za celkem spolehlivé, pohodlné auto...

WinDiesel 25.09.12  19:19

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Kutil: Jsem zvědav co řekneš, až se Ti rozsype KIA.
    Já mám podobnou zkušenost s 2,0 TDCi jako Devil s 2,2 TDCi a jakkoli mám nyní 2x dražší Mercedes, říkám, Mondeo - super.
    Nedávno jsem stěhoval firmu a Mondeo jsem znovu osedlal.
    Hochu - kecáš. Mercedes GLK je vynikající, jsem s ním strašně spokojen, ve 130 000 bez závad, jakýchkoli závad, ale co se týče jízdních vlastností na Mondeo nemá. Není to auto pro ženské a zřejmě ani pro Tebe.
    Tvoje Mondeo mohlo mít počítám 3 problémy:
    - mohl to být Montagwagen
    - mohlo být servisováno špatně (mně v servise Ford měnili kola a neudělali geometrii - ani mne nežádali o souhlas - zničil jsem gumy za 5000 km)
    - můj názor je že největší problém Tvého Monde byl v součástce která je umístěna mezi pedály a volantem (pro natvrdlé - v Tobě)
    Mimochodně, cudně jsi zapomněl sdělit, že cena opravy byla tak vysoká, protože jsi Mondeo rozstřelil............ ;-)

superkutil 24.09.12  20:28

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Devil666: Plně tě chápu, taky bych čekal, že Mondeo bude sedět lépe. Mondeo, když bylo nové, sedělo perfektně, už proto, že bylo nízké. Ale třeba s plným kufrem sedělo hůř jak předchozí verze Mondea. Ale jak moje Mondeo perfektně sedělo v době kdy mělo méně najeto, tak v poslední době hodně plavalo po silnici a i když jsem auto měl ve značkovém servisu, tak s tím nic nedokázali udělat. Navíc bouchalo vpravo vzadu. Značkový servis něco vzadu vyměnil za cca 11tis.Kč, ale situace se nezměnila. Měl jsem to i u jednoho fordisty na Praze-východ, ale i ten zjistil, že vzadu něco bouchá a doporučil výměnu všech 4 tlumičů. Navíc po testu zjistil, že je potřeba vyměnit vstřiky. Auto po nastartování z motoru drnčelo, asi trojkombinace. Pokud jsem nedával do paliva VIF, byl problém nastartovat motor při teplotách pod 0°C. Motor bíle kouřil a chod byl nepravidelný. Ke konci byl problém nastartovat i s VIFem, pokud auto stálo nakloněné.

Ty tlumiče jsem nechal otestovat na Jarově a byly v pořádku, takže v nich to nebylo.

Ale pokud jde o tu KIA Sportage, samozřejmě že se mi do toho auta nechtělo, nedůvěra ke korejským autům a stáří vozu mne odrazovalo, taky DPF a tak jsem raději chtěl Mondeo opravit. Ale cena opravy během odstrojování rostla z původních 40tis. až ke 110tis.Kč a to se mi do auta v ceně 130tis.Kč cpát nechtělo.

KIA ale mile překvapila, samozřejmě je to vysoké auto s krátkým rozvorem, takže má tvrdší pérování a víc poskakuje, ale třeba na dálnici sedí lépe než moje Mondeo v poslední době. Lépe se ovládá volantem, není potřeba takovou sílu. Ale jde o to, že sedí lépe než moje Mondeo, tím neříkám, že sedí líp než jakékoliv jiné Mondeo , třeba to tvoje. To bude určitě v perfektním stavu a se sníženým podvozkem musí sedět jako přibité.

Věř mi, že bych raději jezdil s Mondeem, ale oprava byla moc drahá a nevyplatila by se mi. A s Kiou se jezdí hodně dobře a je to mnohem lepší auto než vypadá. Samozřejmě je to starší konstrukce, takže to žádný zázrak techniky není, ale slouží mi líp jak Mondeo. Prostě mě mile překvapuje stále znovu, je to dříč v terénu a pohodář na silnici.

Věř mi, že bych byl raději, kdyby s Mondeem nebyly problémy a kdybych s ním nemusel po servisech. Ale moje poslední Mondeo bylo mým 4 tým Fordem, před ním Escort z roku 1998 a Mondeo z roku 1999. Escort letěl z domu po 2,5 letech protože s ním byly stále problémy, Mondeo zlobilo 6 let. Pak ještě mám Fiestu z roku 2001, ale to je držák, najeto 90tis.km a v minulém roce byla nutná výměna spojky a posilovač řízení, ale jinak v pohodě. Poslední Mondeo nebylo špatné, ale opravy co mě čekaly by byly hodně drahé.

Rád bych šel třeba do Kugy, ale bojím se Fordích dieselů a životnosti Kugy. Také nemá moc dobrou pověst v terénu. Ale snad bude kamarádka prodávat Toyotu RAV, tak to možná bude moje další auto. :-)

Devil666 24.09.12  18:10

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Kutile proboha nepřeháněj to. Tvrdit že stará Kia Sportage sedí líp než Mondeo, to už snad nemůžeš ani ty myslet vážně. >:D

Devil666 24.09.12  18:07

« FORD MONDEO 2.2 TDCI r.v.2004 moje zkušenost

Rád bych se podělil o své zkušenosti po 4.letech provozování Mondea 2.2 TDCI r.v.2004. Zakoupeno ojeté v roce 2008 jako bývalý služební vůz. Ovšem v naprosto nevídaně perfektním stavu, ten kdo s ním jezdil se k němu choval jako k vlastnímu. najeto poctivých cca 75.000 km (100% ověřeno). Nyní po čtyřech letech má najeto necelých 140.000km a zatím naprostá spokojenost. Poměr výkon x spotřeba absolutně super. Předtím jsem měl Mondeo 2.5 V6 a proti tomu je 2.2 TDCI v tomto ohledu nesrovnatelně lepší. Jízdní vlastnosti na auto téhle kategorie absolutně špičkový, auto perfektně sedí jak v zatáčkách tak při vysoký rychlosti na dálnici, perfekní přesný nepřeposilovaný řízení. Problémy mám jen v zimě ve sněhu nebo když musím někam do "terénu", protože mám limitovanou edici se sníženým podvozkem a sportovními nárazníky a prahy. Co se týče spolehlivosti a provozních nákladů nemůžu si stěžovat. Jediná závada za celou dobu: nefungující spínač couvaček - výměna za pár korun. Jinak pouze běžné spotřební věci: olej, filtry, destičky, kotouče, 2x tyčka stabilizátoru. Ačkoli jezdím k Charouzovi stejně se mi to nezdálo nikdy přehnaně drahé. Teď navíc mají akci sleva pro starší auta na náhradní díly i práci takže poslední prohlídka včetně výměny destiček a kotoučů mi přišla na značkový servis celkem dost levná. Mondeo je hlavně držák co se týče podvozkových dílů. Ačkoli jezdím po českých a pražských "tankodromech" tak díly náprav i tlumiče jsou furt v pohodě. Takže zatím naprostá spokojenost a moc nerozumím nářkům v některých příspěvcích jak je Mondeo 2.2 TDCI špatný. Ono taky záleží na tom jak s ním člověk zachází....

oleowr1 24.09.12  08:10

« Re: vibrace při zátěži nad cca. 80km/h

mechanik říkal, že asi ložisko hnací hřídele v převodovce...

superkutil 22.09.12  11:30

« Re: vibrace při zátěži nad cca. 80km/h

oleowr1: Měl jsem Mondeo 1.8 benzín z roku 1999, koupeno jako nové u Charouze. Od počátku byly problémy s vibracema přední nápravy. Ve 138km/h dobrý, ale ve 140km/h se auto celé rozvibrovalo, volant kmital cca 5cm, ale navíc vv cca 3sec periodách se rozkmitávala celá palubka i s volantem ve svislém pohybu. Auto běhalo po silnici, že byl problém ho udržet na silnici. Reklamoval jsem to u FMC, ale poslali nějakého p.Bednáře a ten objel blok a řekl, že je to v pořádku. Kola jsem vyvažoval několikrát do měsíce. Zkoušel jsem i jiné disky (jiné rozměry), ale pořád to bylo stejné. Vyměnili i klouby (teda podle servisu, zda skutečně nevím) a také to nepomohlo. Nakonec jednou na dálnici se z předku ozvala strašná kovová rána, předek jakoby poklesl (mohlo to ale i prudce břibrzdit) a vibrace zmizela. Objevovala se na 160km/h ale nebyla tak výrazná.

superkutil 22.09.12  09:49

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

martin.z: Mondeo není špatné, ale provozní náklady a stálé odcházení něčeho, šílené. 2x mi odešel EGR, který u Mondea 2.2TDCI stojí kolem 10tis.Kč, ale přitom vždy odešel odporový snímač v ceně do 300Kč. 2x odešla trojkombinace, pak začaly odcházet čepy a další blbosti, které ale stály velké peníze. Kamarád má Toyotu a nic takového nemění, není potřeba.

Potřeboval jsem 4x4 a když mi nabourali Mondeo a viděl jsem v jaké je stavu, chtěl jsem koupit nějakou 4x4 v ceně Mondea. A to byla jedině KIA Sportage. Trochu jsem se toho bál, ale stále mne překvapuje. Je to dělník, jezdí se s ní příjemně, motor je srovnatelný s 2.0TDCI v Kuga. Výhledy super, trochu krátký rozvor, ale na to jak je Sportage vysoká, tak je to v pohodě. Vnitřní rozměry pro posádku srovnatelné s Mondeem, Kufr je kratší, ale vyšší. A hlavně nic nikde nevrže, vše lícuje, snadněji se ovládá než moje Mondeo. Dokonce líp sedí. A třeba systém sklápění sedaček je lepší jak v Mondeu. Jen jsou nepřirozené převody, jednička super, pak je ale velká díra ke dvojce a trojce a 4,5,6 jsou zase moc u sebe. A 6ku bych bral více do rychla, 2000ot točí ve 100km/h, bral bych tak ve 120km/h. A dá se sehnat v plné výbavě z roku 2007 s 60tis.km za 230tis.Kč. Prostě poměr cena/výkon je super.

foto martin-z

martin.z 19.09.12  16:50

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

mondeo 2.0 tdci 96 kw, rv. 2004, mam od roku 2006 a 120 tkm - ja s tim dodnes najel cca 70 tkm, kdyz pominu spotrebni veci jako brzdy, tlumice tak jsem na tom zatim menil: vodni pumpu, servo pumpu, alternator, pohon prislusenstvi (slavna trojkombinace) 2x, vstriky, lozisko v prednim kole, simering mezi motorem a prevodovkou kvuli uniku mot. oleje.
    Nakladove je pro me diesel daleko drazsi nez by nejspis byl treba benzin 2,6 v6.

foto martin-z

martin.z 19.09.12  16:49

« chyba

oleowr1 14.09.12  09:50

« Re: objem nádrže

v papírech se píše 58,5 (u MK3)... ale čepuju po víko, takže v trubkách bude taky nějaký ten litřík... PP nemám, takže nevidím dojezd, nevím jestli by se dal PP domontovat, jestli by stačilo vyměnit páčku blinkrů a dohrát SW do přístrojovky, symboly pro PP na displeji jsou, mám přístrojovku vyměněnou za tu po faceliftu (po roce 2003)...

DIM 14.09.12  09:38

« Re: objem nádrže

Já mám 70 litrů..... a už jsem jel i s dojezdem 0 km.....ale zrovna teď jsem na veletrhu v Brně probíral s výrobcem čerpadlo v nádrži a ty věci kolem...a on je tam uprostřed nádrže ještě takový hrnec s čerpadly, kam se ty poslední zbytky natahujou ze dna pohupující se nádrže a tam se udržují.... takže nějaký ten zbytek je tam, i když už v nádrži vlastně nic není :-) Docela složité zařízení.......ale taky asi proto, že do nových aut by museli dávat mnohem víc paliva, tak stačí naplnit ten hrnec :-)

oleowr1 13.09.12  20:55

« objem nádrže

jaký má skutečně objem nádrž u Mondea Mk3? Dneska jsem natankoval rekord 61,15l, ujeto 1154km od posledního tankování.... kontrolka svítila posledních 40km. Poslední 4 nádrže jsem takhle tankoval, spotřeby 5,2-5,4l/100km...

foto Ma007

Ma007 11.09.12  12:38

« Re: Kutil si koupil "nový" auto!

Keď nemáš nič k téme tak nepíš! A už vôbec nie ak to má byť posmešok, alebo osočovanie:

Devil666 11.09.12  11:10

« Kutil si koupil "nový" auto!

Tak jsem sem zavítal po delší době a vidím že došlo k převratný akci. Kutil si konečně po letech licitací koupil "nový" auto. Super káru Kia Sportage z r.2007 a je strašně spokojen. Tak sláva konečně se toho strašně nepovedenýho Mondea zbavil a koupil si super auto......... ;-) >:D

WinDiesel 10.09.12  22:18

:-) >:D

DIM 10.09.12  16:08

« Re: Německo

....to ale nic nemění na tom, že mě to štve :-)

WinDiesel 08.09.12  16:26

« Re: Německo

Hm........ kdo to ale byl kdo se se mnou před cca 2 lety (to se o tom ofiko ještě nevědělo, jen se mezi lidmi povídalo) hádal že ta dálnice je ok a struska, na které je to postaveno je ok a používá se na Ostravsku ............. prostě všude.
    Tos nebyl ty, Brrrute?

DIM 08.09.12  13:45

« Re: Německo

Hmh, odstavenému mostu úspěšně konkurujeme tou muldami a rozpadající se konstrukcí na našich mostech :-) Ale co se týče nerovností přímo v jízdních pásech, tak je to fakt rozdíl.....

Co se týče těch rychlostí : samozřejmě , že pokud vidím před sebou kamion a za ním osobák , tak k té situaci si nedovolím se přibližovat dvousetkilometrovou rychlostí. To už ale je o předvídavosti .... a zkušenostech....

WinDiesel 08.09.12  08:50

« Re: Německo

Zas až takoví machři nejsou ti Poláci, Dime.
    Zapomněl jsi na "odstavený" most, čachry při stavbě dálnic, akci s číňany atd?

foto jurkoboss

jurkoboss 07.09.12  20:28

« Re: Německo

Ten pocit je veľmi klamlivý. Ideš 200 kmh a myslíš, že sa nič nedeje. Potom si ale niekto, kto sa vláči za kamionom zmyslí, že ho pôjde obiehať a to tesne pred tebou. A z tých 200 pribrzdiť na 100 máš fakt problém. Toto sa mi raz stalo, riadne preťaženie, adrenalín vyskočený na maximum, chvílkové zatočenie hlavy, zahmlenie pred očami, ...

Taktiež sa mi stalo, že som sa ponáhľal a valil, čo to dalo, a zrazu za mnou žltá Corvetta. Mám na tachometri nejakých 220, poobieham všetko v pravom pruhu, potom sa tam zaradím, a ten borec na tom žltom diabli okolo mňa preletel, ako keby som stál na semaforoch na červenej.

DIM 07.09.12  15:29

« Re: Německo

Tak opravdu, tempomat nad 180 km/h se sice zapne, ale pomalu rychlost klesne až na těch 180 km/h. Musím ale říct, že si člověk rychle zvykne na ty rychlosti a především na 3 proudových úsecích ( kolem Drážďan např. ) už jsem vůbec rychlost kolem 200 km/h nevnímal jako něco mimořádného. Plyn na podlaze rozhodně nebyl potřeba, auto by ještě pořád zrychlovalo.....spotřeba celkem nebyla přes 7,3 litrů.... pohoda, tady se fakt naplno ukáže, co to je dobrý podvozek a celkově dobré jízdní vlastnosti.

Jen tak na okraj : bylo mi smutno z toho, jak mají i Poláci dálnice se skvělým povrchem....a pak člověk přejede na tú naší, novou v Bohumíně a nestačí se divit........:-(

DIM 05.09.12  22:40

« Re: Německo

Tak to musím zkusit....zítra se vracím :-) Zase tolik příležitostí dám na tempomat 180 a více opravdu nemám..... :-)

foto jurkoboss

jurkoboss 05.09.12  06:43

Nazdar,

tých 180kmh je na tempomat limitné.
    Viem, že pri vysokých rýchlostiach sa nedá nastaviť tempomat.
    Taktiež odskúšané v Nemecku.

DIM 04.09.12  23:25

« Německo

Německé dálnice jsou fakt cool. Moje Mondeo se rozjelo až na 240 km/h. POřád se tak sice jet nedá, ale 180 jsem měl na tempomatu a pořád to ještě při sešlápnutí zatlačí do sedadla....tak do 2OO km/h.Pak už to vadne :-) Nic naplat, je to dálniční vozidlo :-)

oleowr1 28.08.12  15:56

« Re: vibrace při zátěži nad cca. 80km/h

teoreticky možná, ale myslím, že vibrace od spojky by byly zavíslé na otáčkách motoru než na rychlosti, ono to vibruje při zrychlování na 3, 4, 5-ku mezi 80 až 100km/h..., pokud je prudký kopec tak to dělá i při ustálené rychlostiv mezích 80-100km/h

DIM 28.08.12  14:19

« Re: vibrace při zátěži nad cca. 80km/h

A co třeba spojka, dvouhmoťák.....

oleowr1 28.08.12  09:23

« Re: vibrace při zátěži nad cca. 80km/h

kola znovu vyvážena a vibrace se nezměnily. Je to docelá drsné při trocjhu prudší akceleraci mezi 80-100 začne skákat celý předek. Napadly mně ještě přední tlumiče, ale pneu jsou ojeté rovnoměrně, bez plošek, tak nevím... pak možná hnací hřídel, u některých aut (Favorit) se kvůli vibracím na ně dávalo závaží.

oleowr1 28.08.12  09:17

« Re: rozvody

výměnou před dojezdem 200tkm nic nezkazíš, ale nemyslím si, že by byla nutná, budeš ji provádět v průběhu životnosti auta pravděpodobně jen jednou (pokud ho za pár měsíců nechceš prodat), mnohem důležitější je dřívější výměna oleje a filtrů

foto sTiLL

sTiLL 08.08.12  12:08

« rozvody

cauko,

vlastnim Mondeo 2.2 mk4. rv.2008/05. mam najazdenych 167 000km (mam ho od 145 000km) a zatial bez problemov.
    chcem sa spytat ako je to s rozvodmi, Ford odporuca servis az pri 200 000km co sa mi zda vela. planujem ich urcite vymenit pri 180 000km ale mozno aj skor, preto sa chcem poradit. vdaka za rady.

viac info o aute tu: [odkaz]

superkutil 07.08.12  22:28

« Re: cube field

Moje Mondeo před pár lety udělalo kolečko Skandinávií, cca 6500km. Jelo z Prahy do Rostoku, do Kodaně, celým Švédskem do Kiruny, Narviku, na Lofoty, celým Norskem až do Osla a zpět do Prahy. Za celou dobu padl do "nouzáku" jen asi 14krát. To ale byla blbost servisu Ford, že nediagnostikoval vadný EGR z výroby. Jinak pohodovka se spotřebou 5,3 litru.

WinDiesel 07.08.12  17:47

« Re: cube field

Nu což, Mondeo dojelo až na Loch Ness, dalo Apulii, Barcelonu. Kaškaj dal "jen" Saint Tropez... Mercedes dal rekord, bylo to cca 2900 km jedna cesta - ale krása.... Kdo neviděl León, Madrid, Granadu a Alhambru, Gibraltar, Sevillu, Málagu a její maurskou pevnost, Sierra Nevadu, španělské pouště (kde se točila řada westernů včetně Tenkrát na Západě, ano, část se točila ve Španělsku) - viděl málo. K čemu letadlo když jsi přikován na místo nebo závisíš na nabídce lokálního průvodce?
    V Skotsku jsme se bavili, když na Loch Ness dorazil autobus s českými turisty - my lážo plážo, oni měli "hodinu na to" aby pobyli na Loch Ness a potom dál.

RADEK1 06.08.12  21:07

« Re: cube field

Wine, ty jsi jel autem do spanel?? Tak to jsi kabrnak ;-)

WinDiesel 05.08.12  19:52

« Re: cube field

Seš žabař. Já dal 3000 km až na jih Španělska, moc hezké, příjemní lidé, skvělá dovča. Spotřeba cca 8 litrů na 100, dlouhodobý průměr mi klesl na 9,4 >:D

DIM 05.08.12  18:21

« Re: cube field

Halo, lidi, už to všechno šlape a nikdo nic nepíše ?? >:D Já na Makarske, se spotřebou 6,6 l/ 100 km.

foto cube-field

cube field 26.07.12  02:11

« cube field

I don’t understand much about this, it’s my pleasure to know them today. Why we don’t share more? I do hope so. It’s a meaningful thing. -----------------
    free games online

friv2345
    bubble shooter

WinDiesel 24.07.12  20:26

« Re: Nový software x kalibrace

Aspoň to nebudeš svádět na vstřikování ........ :-)

DIM 24.07.12  17:41

« Re: Nový software x kalibrace

.....když ten RRobin měl tak neodolatelně krásně modrou barvu :-) No a taky sem měl dojezd asi 2 km :-) No vidíš....a jezdím. Možná zatím, ale přežilo to .....

WinDiesel 24.07.12  16:21

JoJJJJJo,
    Robin Oil (Hood?) ........... bohatým uživatelům vozů s dieselovým pohonem bral a chudým majitelům čerpacích stanic dával ............
    Že ty jsi skrytý filantrop ............. ? >:D

WinDiesel 24.07.12  16:19

« Re: Nový software x kalibrace

Potíže s rozvody mají tedy turbobenzíny větší již teď.
    Vstřikovače do turbobenzínů jsou neopravitelné - TSičkáři brzy procitnou ze sna.

superkutil 24.07.12  15:38

« Re: Nový software x kalibrace

Pánové, všude je to stejné. Čím složitější technologie, tím větší problémy. Piezo Bosch jsou problémové a automobilky se vracejí k elmag. Pokud jde o moderní diesel, je to průšvih. Je tam moc dílů, které brzo odchází: vstřiky, filtr pevných částic, dvojhmotový setrvačník, EGR, spojka, rozvody. A každá z těchto položek je investice za desítky tisíc. A pokud se rozšíří přímý vstřik benzínu a ještě v turbu, tak to s benzínovými motory bude podobné. ;-\

DIM 24.07.12  15:20

« Re: Nový software x kalibrace

Já jsem vždy mluvil o těch vstřikovačích v MINULÉM MODELU :-) :-) teď už jsem dokonce natankoval na Šumavě u pumpy Robin Oil !!!! :-) To byc dříve neudělal ani kdybych měl jít pěšky :-)

WinDiesel 24.07.12  14:56

« Re: Nový software x kalibrace

Ach, DIMe, co se to s Tebou děje?
    Celý rok uplynul a ty ODMÍTÁŠ, že by mohly být vstřikovače vadné? >:D

Mimochodem, za kolísání otáček může kdeco, včetně světel, klimy, regenerace DPF ...........

DIM 24.07.12  11:41

« Re: Nový software x kalibrace

Díky, Wine, předám to dál....ale nezdá se mi, že by po roce měly být vstřikovače špatné. Já jsem s tím nejel, důvodem měl být kolísavý volnoběh, podle mě to mohlo být třeba i klimou ............. když teď byly ty teploty nízko tak si myslí, že se možná i kompresor odpojoval....

WinDiesel 24.07.12  08:34

« Re: Nový software x kalibrace

Tak to je BOSCH. V každém případě by bylo dobré zavézt auto do Bosch diesel centra a požádat je o vyndání vstřikovačů, vyčištění na speciální stanici a poté kontrolu na kalibrační stanici - pokud vstřikovače splní specifikace, provede se následná nová kalibrace, kterou SAMOZŘEJMĚ MUSÍ BÝT MOŽNO zadat do řídící jednotky, nový SW to musí umožnit stejně jako starý.
    Používány jsou neopravitelné piezovstřikovače, ale pokud je vozidlo v záruce, mohlo by to znamenat výměnu 1-2 vstřikovačů. Výměnu by měl hradit Bosch přes své zastoupení v autorizovaném diesel centru. Ford by to taky mohl řešit ale má v ruce méně diagnostických nástrojů a taky se snaží většinou z garancí vykroutit.

DIM 23.07.12  16:01

« Re: Nový software x kalibrace

Jedná se o rok staré mondeo 2,2 , když bylo nové tak mělo občas nepravidelný chod, radil jsi kalibraci vstřiků a zlepšilo se to, teď ale údajně zase občas zazlobí, servis řekl, že nová kalibrace není možná, protože už je v autě nejnovější verze software..........

WinDiesel 23.07.12  13:29

« Re: Nový software x kalibrace

Ahoj Dime, o jakém vozidle mluvíš?
    Obvykle nejde nahrát kalibrace vstřikovačů u načipovaných řídících jednotek - tuningový software přemaže důležité registry a nejde to.
    Pokud je někdo spokojen se svým čipem, musí jít zpět do originálního SW, nahrát kalibrace vstřikovačů a potom znovu čipovat.
    U některých vozidel je to ještě složitější - kdysi se vstřikovače nekalibrovaly a ŘJ tuto funkci neobsahovaly - potom třeba v rámci faceliftu přišly kódované vstřiky s upravenými ŘJ - tady může trochu vznikat zmatek. (To si pamatuji u Mazdy se systémy DENSO).

DIM 23.07.12  13:15

« Nový software x kalibrace

Ahoj Wine,

dá se udělat kalibrace vstřiků bez aktualizace softwaru ? respektive pokud je nahrána poslední softwarová verze , tak aktualizaci systém nedovolí spustit. Znamená to ale automaticky, že nejde provést ani kalibrace ?

oleowr1 21.07.12  12:42

« Re: vibrace při zátěži nad cca. 80km/h

windiesel:upadlé závažíčko jsem nenašel, ale tím, že si zimní/letní diskyměním sám bez vyvažování neuškodí to nechat v pneuservisu vyvážit a pak se uvidí....Kmitá to jen po delší jízdě, to by mohlo být vyvážení, kola se zahřejí, pneu mají vyšší tlak a jsou tvrdší

Fowcus 21.07.12  11:19

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

Zdravim ale ja s timto tvrzenim ze Ford ma malou zivotnost a vysoke provozni naklady nemohu souhlasit mam Ford Focus Mk1 1,8tddi combi delany

Fowcus 21.07.12  11:19

Fowcus 21.07.12  11:18

« Re: Tak jsem po 4 Fordech vsadil na KIA.

v Nemecku od WOLFa a maximalni spolehlivost treba mam zrovna dobrej kus ale co jsem cetl recenze tak vic nadavaji na Mondea to je pravda. A za vetsinu oprav jsem si mohl sam ze jsem o tom vedel ale nic jsem s tim nedelal ;-\ Tak slava Fordu ;-)