FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.05  10:21

    « Re: Re: Re: Spokojenost

    Taky potvrzuji - spotřeba lehce nad 5 litrů je snadno dosažitelná při klidné jízdě. Dokonce mám teď zkušenost z jízdy Plzeň - Opava - dálnice 120-130km/h asi 380km + státovka okolo 100km/h - cca 80km. Spotřeba tam 5,4 a zpátky dokonce 5,1.
    Byla to ale klidná, kochací jízda, nicméně nebylo to úplně economy run. Dokonce jsem ujel jedné dodávce (na tý státovce) ! :-)
    Když jsem stejnou trasu jel hodně rychle, spotřeba se pohybovala okolo 7,5 litrů.
    Ahoj David
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.11.05  09:15

    « Re: Re: Spokojenost

    Při jízdě podle předpisů se dá jet kolem těch pěti litrů mimo město v pohodě, ale chce to hodně řadit a držet to mezi 1500 a 2500 ot/min.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.05  20:03

    « Re: Spokojenost

    Motor: motor po zahrati je naprosto skvely - na diesel tichy, pruzny, neskutecne tahne i na sestku - zatim jen prekvapuje. :-)
    Jedine co me nejak nesedi, je spotreba kterou tady vsichni uvadeji. Firma poridila 4 stejna auta a vsechny maji prumernou spotrebu spis jeste vyssi nez to s kterym jezdim ja. Dnes jsem to jeste od kolegu zjistoval a mam udaje od 7,1l az do 8,6l - prevazne auta jezdi po cechach okresky a dalnice. Tak me ta nekym, dokonce udavana spotreba 5,1l, trochu zarazi. Sam jsem zkousel jet co nejsetrneji a pod 6,7 to proste neslo - palubni pocitac samozrejme vynulovan.
    Resil tady nekdo jiny olej nez original ten co nabizi Ford? Je zajimave, ze jako litrovka je nabizen olej od Mobilu FE Super 5W30 a petilitrovka je v original baleni Ford. Predpokladam, ze je to jako s kazdym jinym servisem - kdo nabidne levnejsi olej vyhovujici norme vyrobce motoru, ten se prodava.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.11.05  15:30

    « Re: Re: Spokojenost

    .....já myslím , že motoricky je to tak dobré, že to tu převodovku nahradí. Technici tvrdili, že to je to tou více hřídelovou převodovkou.........
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.05  13:53

    « Re: Spokojenost

    Razeni - presne tak - z jednicky na dvojku to jde trosku i ztuha, zejmena potom kdyz je to studeny - taky podrazovani jde trosku hur nez jsem zvykli.
    Spotreba - me se zatim nepodarilo jet pod 6,7l !!! V nemecku po dalnici jeste pred mesicem kdy to pocasi dovolilo - 180km/h na tempomat, vynulovan palubni pocitac a spotreba 9,1l cca po pul hodine jizdy v noci. Jinak bezne jezdim 7,0 - 7,3 - kombinovana - neco mesto neco dalnice neco okresky.
    2,2TDCi TitaniumX Euro4 - najeto 7000km
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.11.05  13:39

    « Re: Spokojenost

    ......když jsme u toho řazení : zdá dse mi, že ten šestikvalt nemá rád rychlé přeřazování, z jedna na dvě např. to chce tak jako postupněji, ne to přehrknout ........
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.05  13:07

    « Spokojenost

    Mame doma taky 2,2 Tdci Euro 4 ....byla to predvadecka...verze Titanium...a s motorem ohromna spokojenost....prumerna psotreba se pohybuje okolo 6,1l...kdy zjsme s tim jel trasu Ostrava Praha..pojizdky po praze a pak zpet ve velmi ostrem tempu 160-180 parkrat 220 kdyz byl prostor...zvedla se spotreba na 6,3l dle PP....chvilka jezdeni v nizsich rychlswotech ale s vyuzianim sily motoru a oept spotreba klesla na 6,2....pak na 6,1....prijemne me udivuje ochota zrychlovat od 1000 otacek za minutu...a od max 1500 uz klasicky silny zatah .....podvozek razeni brzdy naprosta spokojenost, a blbustky jako vyrhivana sedadla..ted v zime...kor s dieslem jen potesi...do dvou minutek hrejou pekne do zadku/zad a vubec nevadi ze dieslu trva dele nez se zahreje a nafouka teply vzdousek :o) tak Fordaci zdar a tesim se na next generaci Mondea....
    P.S. jen me zarazi ze novy 2,2 vyvinuty s PSA ma vykon jen 125 kw v te vyssi specifikaci :-( kdyz konkurence je uz dal....;)ale vykon nejni vse :o)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.11.05  12:16

    « Re: Re: Euro 4

    ......tak to jsem v klidu, protože čím menší vstřikovací otvory, tím větší problém bych v českém prostředí očekávati mohl :-) A o tom už hóódně vím , jeden common rail už mi Aral pohřbil ........ Od té doby tam kupuju jen párek v housce :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.05  12:02

    « Re: Euro 4

    Je to podle mezinarodni tabulky predpisu EHK OSN a smernice EU podle kategorii vozidel a urovne limitu emisi skodlivin ve vyfukovych plynech.
    Tzn.: 2002/80A - EURO 3 - starsi verze :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.11.05  11:52

    « Re: Re: Euro 4

    .... a já tam mám 2002/80A :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.05  11:42

    « Re: Euro 4

    Ano primo od Fordu CR mam informaci - pokud je ve velkem technickem prukazu udana v kolonce cislo 17:
    ES2003/76B - jedna se uz o verzi EURO4 s jinym turbem a vstriky...
    ES2003/76A - starsi verze EURO3
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.11.05  15:06

    « Re: Euro 4

    Více otvorů o menším průměru ?? To ale je zase jako dělané pro tu naší naftu ! Je ale fakt, že ten rozdíl mezi 2,2 TDCi a 2,0 TDCi už tak je obrovský..............
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.11.05  18:21

    « Euro 4

    2,2 TDCi se vyrábějí ve verzi Euro 3 a Euro 4. Ty Euro 4 odhadem prodávají tak 2 měsíce, předtím byly Euro 3.
    Já dávám aditivum, mám 103000 km a no problem, vstřiky kontrolovány, jako nové.
    Zdravím.
    Euro 3 = 1400 bar, 1 pilot plus 1 vstřik
    Euro 4 = 1650 bar, 2 piloty, hlavní vstřik, 2 povstřiky, jiný design trysky - více otvorů o menším průměru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.05  16:50

    « Re: Re: Re: 2,2 TDCi Euro 4

    .................ale 2,2 TDCi přece Euro IV splňuje !!??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.05  16:33

    « Re: Re: 2,2 TDCi Euro 4

    Je to naftou ?? No a kde asi tak mám tankovat ?? Ve Francii ?? Moje vstřikovače skončily v kytkách , rozbor nafty byl nevyhovující...ale co dál ?? Soudit se s Aralem ?? Tak tam dali vstřikovače po roce jiné a je klid ......Který rok výroby máš ??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.11.05  16:27

    « Re: 2,2 TDCi Euro 4

    Tak je to pořád, vždycky hned po koupi přijde automobilka s výrazným zlepšením ...
    Ale aspoň se máme na co těšit, že ?
    Ahoj David
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.11.05  15:54

    « 2,2 TDCi Euro 4

    Pánové, musím Vás rozesmutnit (ty co nemají Euro4). Dle zkušeností jednoho novináře je euročtyřka výrazně lepší než eurotrojka, byl doslova uchvácen. On si nedovede představit, že nové motory od PSA-FORD (až v novém Mondeu, snad v novém Galaxy) by snad mohly být ještě lepší než tyto motory FORD Puma.
    Ovšem já sám mám pouze 2,0 TDCi 96kW... :'-(
    Moje vstřikovače do kytek nešly, JE TO V NAFTĚ.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.05  14:49

    « Re: Re: FORD MONDEO 2,2 TDCi .

    Čau,
    tak ty spotřeby jsou velmi podobné, já mám bývalou předváděčku, má už přes 20 tis. Předtím jsem měl 2,0 TDCi ale to šlo díky těm pověstným vstřikovačům do kytek. Teď je to snad s motorem O.K., je velmi tichý a kultivovaný, jen mám pocit, že jsou o dost více znát příčné nerovnosti, tak nevím, jestli je to jiným uchycením přední nápravy díky převodovce a nebo celkovým tvrdším nastavením a nebo je něco chycené ....... Ale jede to taaaak pěkně.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.11.05  17:26

    « Re: FORD MONDEO 2,2 TDCi .

    Mám ho od června. Spotřebu měřím spíše náhodně, a mám zatím:
    výhradně město - 7,5 - 8
    mimo město 5,1 - 6,5
    dálnice rychle - 8
    dálnice v limitu - 5,2 - 5,4
    vše podle palubního počítače.
    Tak s tím jsem spokojený. A ostatně s autem taky. Mám najeto 17 000 a zatím jsem měl problém jen s radiem SONY.
    Ahoj
    David
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.11.05  14:44

    « FORD MONDEO 2,2 TDCi .

    Haló, snad ho má ještě někdo, že bychom to trochu probrali ?? Já jsem na 2,2 přešel z 2,0........., rád bych porovnal spotřeby , zkušenosti atd.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…