FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.12.05  11:40

    « Re: Re: Re: Mondeo Xenony

    U toho staršího auta na mě blikali velmi často, zvlášť když to bylo naložené........teď už je to lepší, ale občas i někdo stejně blikne ......Seřizovací kolečko u xenonu být samozřejmě nesmí. Asi je to fakt těmi bočními barevnými odrazy.........
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.05  23:00

    « Re: Re: Mondeo Xenony

    Xenony na auta tuším od roku 1996 (rokem si jistý nejsem) musí mít ostřikovače a automatické vyrovnávání sklonu podle zatížení auta. Je to právě kvůli tomu, aby zaručeně neoslňovaly ani při vyšším světelném výkonu. Tovární instalace to mají, netovární (dají se namastit xenonové výbojky místo halogenů) ne.
    Měl jsem s tím problém na Passatu, svítilo mi to hodně blízko před auto, ručně seřídit to nijak nešlo a servis mi osvětlenou vzdáelnost prodloužit odmítl.
    Pokud tě problikávají, můžeš je mít naopak seřízené víc do daleka (i když podle toho, co mi v servisu tehdy říkali, xenony se obvykle seřizují pro jistotu blíž).
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 04.12.05  21:02

    « Re: Mondeo Xenony

    Xenony nemám ani si neuvědomuju, že by mě štvaly na jiných Mondeech, ale musím se blbě ujistit, jestli jsi zvyklý pracovat s nastavením sklonu, pokud nejezdíš vyloženě furt sám a se stejným zatížením?
    Já se snažím na to dávat pozor, manuál a vyzkoušení proti zdi mě přesvědčily, že i malé posunutí kolečka dělá dost rozdíl a že každý další člověk v autě dělá rozdíl, natožpak náklad.
    Nebo se xenony adaptují nějak samy?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.05  16:36

    « Mondeo Xenony

    Mate stejne zkusenosti? Obcas se me stane, ze me nekdo v noci na rovine prosviti, jako ze mam dalkova svetla. Stalo se me to uz nekolikrat i na dalnici, kde jsem nekoho predjel v rychlem pruhu a on se za me zaradil a prosvitil me. Vsiml jsem si, kdyz potkam take druhe mondeo s xenony, ze jsou v urcitych uhlech xenony ostrejsi nez u ostatnich znacek aut.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.12.05  18:44

    « Vybava

    Jak to tady tak pozoroju, ma nekdo neco jineho, nez Ghia? :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.12.05  09:45

    « Re: Topeni sedaku a spotreba

    Čau všem : řazení mi připadá optimální v rytmu 20km - 20, 40,60,80,100......no, a pak by to chtělo sedmičku :-) Ale v podstatě jede to vždy od 1500 ot/min . Vyhřívané sedačky nepoužívám . Když to začne hřát do sedáku, a to docela normálně hřeje, tak nikdy nevím , jestli jsem se nepos....... :-) Kolega mi dokonce líčil, jak kamarád kterého vezl z hospody prohlásil po té, co ucítil teplo na hýždích a tam, že už to s tím chlastem možná přehání :-)) Sedačky mi ale připadají o.k., Octávia I byla mnohem horší . Vyhřívané sklo je fajn, i když ty drátky přece jen trochu vadí, zvláš´t když je bílé venkovní prostředí . mlha, sněžení a tak. I v noci to trochu rozptyluje. Ale bez toho už bych zimu nechtěl.
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 02.12.05  08:40

    « Sedačky

    maverick: To je zajímavý, já teda nemám srovnání v podobné třídě, ale zrovna ta sedačka (mám koženou) mi plně vyhovuje. Dokonce jsem objevil bederní opěrku až po pár týdnech, protože mě vůbec nenapadlo ji hledat, a od té doby už na ni zase nešahám. Jezdím tu a tam štreku 1300 km a jediné, co mě bolí, jsou předloktí a ramena.
    Jsem pravda poněkud konfekční 180 cm/76 kg, 30 l pupek také na cestě. :)
    Přišel otec s informací od kolegů subaristů, že na ty ramena je bezva věc čtyřbodový pás. :-) Nebo kolikabodový...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.12.05  08:05

    « Topeni sedaku a spotreba

    Ahoj, mam 2.2 TDCi, kombi, ghia, najeto 44.000.
    Spolujezdec mi topi trochu vic, ale obe sedacky topi sedak+operadlo. Spotreba - jezdim kolem 1.800 - 2.000 ot/min, dlouhodoba 5.7 (dle PP), dle tankovani pri dlouhe jizde 5.2 - 5.4, s prevahou jizdy ve meste 6.0 - 6.5 (pneu 205/50/17). Vyhody uz ti ostatni popisovali, nevyhodou je pro mne velky smrad z vyfuku pri studenem motoru (predtim jsem mel benzin, proto me to stale vadi) a obcasne zacukani studeneho motoru kolem 1.300 - 1.500 (mam EURO3). Taky mi predni sedacky (na zadnich jsem jeste nesedel) prijdou nepohodlne na dlouhe cesty (vic jak 3-4 hodiny jizdy) - pripadaji mi nejake mekke a po delsi dobe me z nich boli zada a zadek. Ale to je jen subjektivni pocit. Jeste mi prvni tri tychlosti prijdou hodne kratke, ale na to uz jsem si taky zvykl.
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 01.12.05  21:05

    « Re:

    PP se nuluje normálně tím tlačítkem, které tam snad máš hned vedle - musíš ho ale držet trochu dýl + myslím nuluje pouze zobrazovanou funkci - tedy přepnout a nulovat další, pokud chceš nulovat vše.
    S těma sedačkama - mně právě jeden spolujezdec, kterého jsem vezl jen asi dvakrát, tvrdil, že mu to topí i do zadku (jaképak nohy....). Mně ani přítelkyni, která jezdí často vedle mě, se to nezdá (topí dole stejně málo jako u řidiče).
    Ovšem, když už jsme u toho chvalozpěvu, já se nemůžu nabažit těch drátků v předním skle. To je fajnový.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.05  20:38

    « Bez nadpisu

    Skoro měsíc už mám 2,0 TDCi 96 kW hatch Ghia Plus a je to vážně modry mazlik :-!
    K tomu topení asi tolik, že na záda to u řidiče topí výrazně víc než na nohy...a u spolujezdce to prý topí celkově silněji než u řidiče...ale tam jsem ještě neseděl a snad ani nebudu...jinak to ten Ford má pěkně zmáknutý. Řídí to přece jen chlapi a tak to myslí i na naši správnou plodnost, ne? No a ženský mají rády teplo, tak jim to topí víc...je to ale fičura.
    Ad spotřeba, zatím pozoruju že palubní počítač mi ukazuje asi o litr menší spotřebu, než je dle tankování...jen jsem ještě z německeho návodu nepoznal jak se nuluje..nevíte někdo? Díky moc
    Michal
    2,0 TDCi 96 kW hatch Ghia Plus
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.05  18:47

    « Záda

    ...mi to taky topí na záda, mám 2,0TDCi 96kW. Asi se nepleteš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.05  18:09

    « Re: Vyhřívání sedaček

    Doteď jsem žil v domění, že ano - že topí jak na zadek tak na záda.
    Zítra zkontroluju a napíšu. :-)
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 01.12.05  17:39

    « Vyhřívání sedaček

    Pánové, máte to někdo?
    Rád bych si ověřil, že něco není špatně - topí vám i sedáky? Mně se to nějak nechce zdát, ze zad jde jasné teplo, ale zespod je možné, že si to sugeruju, nebo to chytá trochu tepla od opěradla právě na té straně.
    Navedli mě na to spokojeně chrochtající uživatelé OII tady na fóru, ale tam se ptát nechci. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.11.05  15:29

    « 2.2 tdci

    16000km, kombík, průměr dle počítadla i po dotankování 6.5 při normálním ježdění-tenhle motor nepotřebuje obvyklé překročení přes 2OOOot/min aby se začalo pořádně hejbat-první tři kvalty od 1100 ot za min bez brblání plynule zrychlujou, čtyřka tak od patnáctiset ot/min, pětka a šestka při zrychlování od 1800 ot/min trochu klapou ale při plynulé jízdě pohoda. Krouťák je opravdu bezva, strejda má C5 2.2HDI-musí se citelněji více šlapat na plyn, mondeo jde za plynem opravdu chutě. Jsem zvědavej na novou 2.2 s dvěma turby-to teprv bude tah.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.05  14:42

    « Re: Re: Spotreba přesněji

    ...........nechci tě nijak děsit, já jsem s tím najezdil bezmála 100 tis km, bral jsem jen u značkovýc´h pump - většinou ARAL, a stejně.........
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.11.05  14:10

    « spotřeba 2.0TDCI, rv2003

    mam mondeo kombi rv2003 ale modelovy rok 2004, prvni 2 mesice byla spotreba 9,5L a dost me to vydesilo :-(
    Momentalne jezdim se spotrebou 6,7l/100, dlouhodobe mereno 70000km, tankuju pouze naftu u cp SHELL, jezdim tak 50% dalnice a 25% mesto a 25% okresky. Maximalni spokojenost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.05  13:48

    « Re: Spotreba přesněji

    No já jsem koupil z Německa 96 Kw 2002 a celkem nemám strach z toho, že by se se vstřiky něco stalo. Tankuju Shell, ale náhoda je blbec, to je jasný. Vstřiky se prý řešili jemnějším palivovým filtrem, ten jsem hned nechal vyměnit. No a myslím, že pokud s nimi v minulosti něco bylo, tak byly vyměněny v rámci záruky. Teď má auto 89 tis., takže co se nepo.. doteď, už by se nemělo. Víte někdo kolik stojí výměna vstřiků? Tuším že asi kolem 70tis...
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 29.11.05  08:29

    « Spotreba přesněji

    Tak jsem včera natankoval a přiznávám se k mystifikaci tuhle minule. Neměl jsem už delší dobu vynulovaný PP, takže těch 6.8 nebylo správně. Poslední nádrž nakonec v převážně studeném motoru ve městě zmizela rychlostí 7,6 l na sto.
    Takže jsem na hodnotě udávané výrobcem a nic neřeším, nikdo mi nelhal.
    Natočil jsem tam Shell Diesel Extra (Belgie), ale netěšte se na dojmy, já určitě nic nepoznám. :-) Doufám, že to není nějaká marketingová habaďůra - byl za prachy, které dám na jiné pumpě za normální, inu což.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.11.05  20:29

    « Re: Spotreba po Vidni

    Jsem si jistý, že je vše v pořádku. Ty hodnoty Ti klesnou během dalších tak 5 - 10 000 km. Myslím, že jsem měl podobné spotřeby, když mi bylo 6 000 :-)
    Olej jsem dolíval asi okolo 12 000 km, tak litr.
    David
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.11.05  20:19

    « Spotreba po Vidni

    Tak jeste upresneni - najeto zatim cca 6000km - vse na rozmeru pneu 205/50 R17. Pak me tedy jeste napada, ze je motor jeste prilis syrovy. No uvidime. Dnes jsem najezdil cca 70km po Vidni - kolony obcas plnej plyn, no proste normalni jizda a spotreba 7,1l - tak nevim - ty hodnoty jsou k sobe nejak nepomerne.
    Dolevali jste nekdo ze zacatku olej a kolik?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…