FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

foto patr007

patr007 28.06.17  14:53

« Mondeo 2,2 TDCi po 200.000 km

Zdravím a sděluji až nečekaně dobrou prozatímní zkušenost s Mondeem 2,2 TDCi z roku 2011 (motor PSA). Až na 205.000 km se objevila první závada - prasklá hadice mezichladiče vzduchu a nějaký upadlý kablík u motoru. Oprava byla jednoduchá. Do té doby se jen objevil nějaký problém v konstrukci bederní opěrky předního sedadla, který neřeším. Jinak jsem zatím nevyměňoval ani žárovku.
    Auto nijak zvlášť nešetřím, jen si sem tam vzpomenu na uchlazení turba před vypnutím a snažím se tam lít aditivovanou naftu. Zatím se tedy auto nerozpadá, jak mi bylo několikrát prorokováno, a stále s ním je zábavné a bezpečné ježdění.
    Tolik moje zkušenost.

impaler 01.12.16  01:30

« Poslední inzertní

Kdo chce, pozná dost i z následujícího: měnil jsem v létě 2016 přední brzdové destičky a kotouče.

Nejnovější předchozí záznam o tomtéž mám z 80 tisíc kilometrů. Najezdil jsem na jedny přední desky sto třicet tisíc a víc už svém vzahu k autu říct nedokážu. Turbo netuší, co to je doběh zatepla, vždycky dostalo svoji minutu i na německé dálniční pumpě. Vždycky.

Dvouhmota se hlásí a trojkombinace taky. Baterka a přední brzdy už jsou cajk na kilometry dopředu. Místa pro řidiče a ostatní je tam pořád stejně, tzn. český lidový vůz ať se jde někam.

impaler 01.12.16  01:15

« Ještě kontakt

605 107 657

impaler 01.12.16  01:08

« Krucinál

Teď to po sobě čtu...aby teda bylo jasno:

- liftback, 2005, manuální 6kvalt, bežová nebo zlatá barva, určitě znáte
    - Ghia X, černá kůže (žádná Alcantara) a teplo do zadku i v okně před vámi
    - muzika nejlepší, jakou tehdy uměli - Sony mp3 originál výbava vč. repro
    - tempomat
    - samozatmavovací zrcátko a dešťový senzor
    - elektrozrcátka venku - ohřev a zaklap na čudlík

- jezdí to pořád ještě samo :-) minulý inzerát mohl vyznít, že ne - opakuji, auto je pojízdné
    - česká STK do srpna 2018, český majitel
    - na zimáky se smíte zeptat, ale nečekejte zázraky - ojeteté Michelinky na narezlých plechách od Forda, sezónu dojezdíte
    - nechci, aby se mi ozývali vychytralí překupníci, co mě budou mít za blbce, ani naivkové, co chtějí koupit auto za dvacku a pět let jezdit za naftu

Auto má svoji cenu a vaše peníze je k tomu třeba přidat, chcete-li jezdit dál spokojeně, jako já. Platil jsem průběžně, co bylo potřeba, a ukážu vám na to doklady. Asi tak 95 procent toho všeho se událo u Forda.

Heslo dne: dvouhmota, trojkombinace, potenciálně vstřiky. Krom trojkombinace vše původní, servisy nevěří, ale je to tak. Choval jsem se slušně a dotýkáme se předvídatelné životnosti dílů.

A ano, je klidně možné, že to za levno bude jezdit ještě sto tisíc. Úvaha je na vás.

impaler 01.12.16  00:46

« Možná poslední zdejší na prodej :)

Ahoj kluci (ze starých účastníků) a klidně i holky (z nových). Dlouho sem nechodím, protože jak jste psali, auto jezdí, tak co.

Na toto fórum jsem přišel před asi 11 lety se zeptat, co si mám koupit, a pak jsem tady poctivě psal, jak a co.

Už nejsem v cizině a taky mě mezitím začalo víc zajímat bydlení a jiné věci.

Mám tady svoje Mondeo 2.0 TDCi 96 kW a prodám ho do dobré hlavy a rukou. Není nové a potřebuje práci a peníze, já už ho ale nepotřebuju. Všechno na něj řeknu a co půjde, poctivě pochválím.

Doložím původ od koupě nového (mnou, prosím pěkně), předám všechny faktury, co se kdy dělalo řádně i neřádně, a najdu nejspíš skoro všechna tankování včetně záznamu aktuálních kilometrů. Neprůstřelnější nájezd 217 tisíc nenajdete. :-)

Vyměnil jsem, protože se mi naskytla příležitost, jaká se neodmítá. Mondeo je v garáží a čeká. Jezdit může, ale potřebuje osvěžit.

Žádnému chytrákovi z chytrákova to neprodám, klidně můžu bezbolestně zajet víte kam. Nespěchám a nepoložím se, když budete zklamaní.

Nabízím poctivost, diskusi, ukázku a normální obchodní vztah včetně smlouvy. Žádná cena ani debata není předem vyloučena, ale upozorňuju, že to auto mám rád jak žádné jiné a nedám ho jen tak. :-)

foto zdenek5

zdenek5 21.11.16  16:53

« Re: Je čas skončit.....

Tak vidím , že všichni už mondea prodali.
    Já taky před rokem vyměnil Mondeo za prémiovou značku.Auto jsem dal klukovi a při výměně zimních kol , jsem byl zděšen jak je Mondeo rezavé ze spodku.To 12 letý VW transportér a ještě starší Octávka je rezavé jen jsem tam, ale mondeo všude-výfuk,ramena ,brzdy,podběhy ,blatníky,tlumiče....Asi Ford při výrobě šetrí až moc.
    Tak pěkný den.Zdenek

DIM 09.06.16  12:55

« Je čas skončit.....

Tak hezky se mi to tady kdysi rozběhlo.....ale je čas na změnu. Takže mnoho šťastných kilometrů s 2,2 TDCi ...a nebo s čímkoliv.

Zdravím všechny bývalé intenzivní diskutující ! :-)

Dim.

foto struzzo

struzzo 20.03.16  11:55

« dodavka

Zdravím.
    Pokud je tu někdo, kdo by rád vyzkoušel Ford Transit, rád doporučuji firmu [odkaz] , perfektní servis a rozumné ceny. :-)
    Díky a mějte se.

foto JaraJagr

JáraJágr 29.10.15  21:34

« monďáci

Mondea v naftě jsou perfektní auta, lepší jsem zatím neměl :-)

foto JaraJagr

JáraJágr 29.10.15  21:34

« mondea

Mondea v naftě jsou perfektní auta, lepší jsem zatím neměl :-)

foto Jiri-Domansky

Jiri Domansky 26.10.15  21:14

« Žhavení

A jak často jsi ,,čistil trubky,, ? ;-)

foto Jiri-Domansky

Jiri Domansky 26.10.15  21:13

« Re: Žhavení

A jak často jsi ,,čistil trubky,, ? ;-)

DIM 27.05.15  16:25

« Žhavení

...tak mi diagnostika ohlásila vadné žhavení......tak si musím udělat čas na výměnu...snad to nebude chvíli motoru nijak vadit.....a nebo je lépe spěchat ? Mám pocit, že při regeneraci filtru se právě používají mimo jiné ty žhavící svíčky...tak asi regenerace neproběhne...snad mě to nevrhne do nějakého nouzáku....

Žije ještě někde tady Widiesel ?? :-)

DIM 22.04.15  15:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

......tak já taky čekám na nový Superb...tak to třeba pak zase rozjedem.....

foto cja

cja 14.04.15  17:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

Zdravím na vlákně. Koukám sem tam známy nick, ale Kutla co si koupil Kiu, tak naštěstí neslyšet. Já před 4 roky prodal roční Mondeo a z rodinných důvodů koupil Hyundai IX 55.
    No a blíží se konec úvěru a znovu pomýšlím na Mondeo, ale pokukuji a čekám, jak bude vypadat nový Superb - sic koncern nemusím, ale auta mají teď povedená a servis Fordu už nemáme - krach a potom nástupce, ale není to ono, tak zvažuji.
    Jinak DIMe škoda vlákna, občas jsem sem nakoukl a myslím, že to bylo jedno z těch navštěvovaných - ono zpočátku bylo o čem psát, a jak se to auto vylepšovalo, tak nebylo zkrátka o čem. Pokud založíš vlákno s jiným vozem, tak sem dej link, ať člověk vidí reálný provoz i u jiné značky. Jinak všem Mondeářům pěkný den.

DIM 11.03.15  14:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

........s tím slabším.....

můj interiér v tom lesklém hliníku a sem tam s kouskem chromu na výduších klimy mě fakt připadá nějaký zářivější......pro mě to bylo zklamání.... a taky kufr je čím dál tím menší.....

jack007 10.03.15  23:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

S jakym si jel 110kw nebo 132?

Interier mi tak nevadi, když si vemes co tam mame my. I když ano, jsme o 10 let jinde, presto to takova hruza není. Ale aspoň uz tam nejsou hodiny :-) Zatím co passat je tam ma.

No tichy to bylo fakt nadherne, to se musí nechat.

DIM 09.03.15  14:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

...tak já jsem měl na 15 minut ten dvoulitr TDCi....a nijak mě to neohromilo, ve 160 km/h už nic, taky interiér mi připadal nehezký : obrovské plastové díly, bez lesku, bez nápadu...

Co do výkonu zlaté moje 2,2 TDCi.... ale jinak to nové bylo zase velmi tiché....

oleowr1 06.03.15  11:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

2900ot/min při 130km/h mi točí i 2.0 TDCi, bohužel nemělo před faceliftem 6-ti kvalt, ale na modernější o dvě generace novější auto, bych čekal i u benzínu maximálně 2500ot/min.

jack007 05.03.15  21:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

No me to porad laka do neceho aspoň trosku silnyho. 1.5 jsem jel prevadecku, byla to jen půlhodinka. U toho motoru se bojim, ze to zbytecne moc toci, ve 130km/h to bylo kolem 2900 otáček. Dvoulitr pry toci jen 2300, aby to za par let nervalo do kabiny. A pak me prekvapila prodleva mezi plynem a reakci, ale mozna to bylo jen tim, ze to mělo najeto 300km.

oleowr1 05.03.15  10:35

« Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

Já osobně bych šel i do Ecoboostu 1,5. Nejsem už žádný divoch, na běžné ježdění by mi to stačilo.

oleowr1 05.03.15  10:33

« Re: Re: Re: Derniéra ??

DIM: kolaudoval jsem 2012. Dělám v IT pro jednu naši velkou firmu.

jack007 04.03.15  22:14

« Re: Re: Re: Derniéra ??

v nemecku uz nabizeji mondeo biturbo nafta 154KW, opet jen s automatem i když aspoň powershift.

Jenze ja uz si řekl, naftu ne. Jezdim spis couracky a prijde mi ze ten naftak bude trpet.

jack007 04.03.15  22:13

Cau DIMe,

taky jsem to chtěl letos vymenit, novy mondeo je hezky, ALE.....

chtěl jsem ten Ecoboost 2.0 jenze s tim automatem to fakt nechci.

Tak to vypada, ze bude asi něco jiného, jen nevim co, passat je moc drahej.

DIM 03.03.15  15:06

« Re: Re: Derniéra ??

...tak to ti nepřeji, pokud se nemýlím, tak jsi dostavěl relativně nedávno.....

Ale do 1.6. ještě daleko !

V jakém oboru se pracovně pohybuješ ??

oleowr1 03.03.15  12:05

« Re: Derniéra ??

jezdí, zatím, po STK v lednu, 12 let v provozu, bez ztráty desítky...
    Taky bych se rád poohlédl po něčem novém, ale 13.2 v pátek jsem se dozvěděl, že od 1.6. 2015 se se mnou v práci nepočítá, tak mám teď jiné problémy. Hypotéka bohužel nepočká ... :-(

DIM 27.02.15  13:41

« Derniéra ??

Tak přátelé, dotáhli jsme to na pěkných 12 244 příspěvků...... Tak pochopitelně , že už si není co říci !! .-)

Všem nám to jezdí...a jezdí......

Já už to letos a si vyměním, ale zatím pořád nic lepšího nevidím ! ( Tedy v této cenové relaci ) Možná si to nechám na takovéto domácí pojíždění manželčino ..

Jestli tady ještě někdo z dobrých starých diskutérů zavítá, tak přidejte rozloučení !! :-)

foto sybokcz

sybokcz 06.11.14  12:28

« 8 let s Mondeem

Po dlouhé době také přispěji.
    Letos na podzim to bude 8 let co mají moji rodiče Mondeo kombi 2.0TDCi 96kW, auto samo je ročník 2004, euro3. 135000 km najeto (v 70tis WinDiesel sjel diagnostiku a odpovídalo to :-) ).
    Půjčuji si ho párkrát ročně na delší vzdálenosti a musím vyjádřit říct, že zatím spokojenost, možná je to tím, že se o auto snažím starat.
    Za těch 8 let proběhla výměna trojkombinace, kostí podvozku a 2x brzd. Olej měním po 20tis i s filtry. Co zazlobilo a zatím nevyřešeno je odejitý kompresor klimatizace. A vlastně někde jsou asi uvolněné drátky k reproduktorům, protože s každým hrbolem hraje jejich různý počet.
    Až s podivem na stav našich silnic je interiér tichý, nerozvrzaný a je slyšet jen uvolněné perko v samici od pásů :).
    Tak doufám, že bude sloužit bez nějakých problémů dál.
    Jsem zvědav na srovnání, švagr si koupil 2007 1.8TDCi, ale jel jsem v něm jen krátce, zhodnotím po delší cestě :).

oleowr1 01.09.14  10:04

« Re: Spotřeba

to ne, naftu z nádrže zatím odčerpávat nemusím...
    Docela mě trápí klepání pantů v předních dveřích, dá se s tím něco dělat? Dveře jsou docela v nich docela volné

DIM 29.08.14  15:00

« Re: Spotřeba

..... a nedali tam to čerpadlo obráceně ?? :-) :-) :-)

oleowr1 19.08.14  13:12

« Spotřeba

Po repasi vstřikovacího čerpadla mi docela klesla spotřeba, zpřesnil se údaj PP. Nejezdím brzda/plyn, ale taky se nijak neloudám a na poslední nádrž jsem ujel 1138km, tankoval 59,46l, což dává skoro neuvěřitelných 5,22l/100km.

DIM 21.07.14  16:59

« Re: po natankování nezhaslo hladové oko

.... tak vidíš, jeden dotaz na foru a problém vyřešen :-)

oleowr1 18.07.14  21:31

« Re: po natankování nezhaslo hladové oko

Po ujetí necelých 200km hladové oko zhaslo a začal se počítat dojezd....

oleowr1 17.07.14  21:21

« po natankování nezhaslo hladové oko

Zdravím všechny z Chorvatska, v úterý ráno jsem natankoval na Makarské, palivoměr ukazuje plnou, ale nezhaslo hladové oko a PP ukazoval dojezd do nuly a na 0km se zastavil. Okamžitá spotřeba i průměrná funguje normálně. Co s tím? Spraví se to až ubude nafty v nádrži, při dalším tankování, mám odpojit napájení přístrojovky a ta se resetuje a bude ukazovat zase správně?

DIM 02.07.14  16:05

To znám.............. :-)

oleowr1 02.07.14  13:55

« Re: nějak je tady klid...

Zbavovat se 12 let starého udržovaného mondea za pár tisíc nemá smysl....na nové mám zálusk, ale teď mě drtí hypotéka na barák, to je lepší investice než auto.

DIM 02.07.14  13:50

« Re: nějak je tady klid...

Nazdárek..... ale nahlédl jsem tady nějakou intuitivní náhodou !! 250 tis je moc pěkné číslo, to už snad ani nemá smysl se toho zbavovat, když se o to tak vzorně staráš...... Já mám pořád svoje 5 let staré ale je jako nové ! Tak nevím , co dál, asi budu čekat na příští rok : nové Mondeo, nový pasat, nový Superb........

oleowr1 02.07.14  10:06

« Re: nějak je tady klid...

Čerpadlo je od včerejška na repasi u pana Walicy v Bohumíně, byl jsem sice objednán na zítřek, ale při cestě z Hlučína to spadlo do nouzáku a tak jsem to rovnou zavezl do servisu. Myslím, že 247450km není až tak špatná životnost pro Delphi z roku 2002, vstřiky jsou O.K. (repasované před 96830km). Vedu si přesné záznamy co, kdy a za kolik se na autě dělalo, taková profesionální deformace.... :-)

DIM 09.04.14  16:07

« Re: nějak je tady klid...

Klid jako v kostele..... ale stejně je to pěkný pohled 12231 příspěvků !! Pravdou je, že mě prostě auto jezdí a jezdí , skoro nic nepotřebuje, a mně připadá pořád jako nové - nic neklepe. neskřípe, projevy motoru a všeho se zdají také pořád stejné....Nicméně čas se zastavit nedá, tak asi pomalu dojde na nějakou výměnu.... ale vůbec netuším, co . Nový Superb ? Jenže Combi tak brzo zase asi nebude, a navíc nový model nebude zadarmo...... Nové Mondeo ? To ale bude stejná situace...... Passat ?? ..... no fakt nevím......

oleowr1 27.03.14  16:07

« nějak je tady klid...

minulý týden mi spadl motor do nouzáku, klepání na 4. válci, po překalibrování trysky sice nouzový režim zmizel, ale studený motor škaredě klepal. Tak jsem raději zajel do Bohumína k p. Walicovi, před 5-ti lety mi dělal vstřikovače, teď překódoval všechny vstřiky a klepání ustalo. Vstřiky mají najeto něco přes 90tis., ale těsní a měly by ještě vydržet. Pomalu ale odchází čerpadlo, tlak paliva je na hranici...

foto ladsla

ladsla 07.12.13  19:59

« Re: Záhadný motor TDCi

nechci se do toho míchat, ale 92kW má poslední z rodu Lynxů tj. 1,8 tdci a 96kW je 2,0 tdci pseudoPSA, nebo se mýlím ?

foto bonobo

bonobo 26.11.13  15:45

« Záhadný motor TDCi

WinDiesela alias Petra Tesaře bych rád kontaktoval ohledně diagnostiky Mondea a těší mě, že je stále aktivní na tomto fóru.
    K motoru - byl na brzdě na mereni-vykonu.cz a naměřili 97 kW před čipem a 113 kW po čipu. Taky je zajímavé, že pro tento přiškrcený motor mají některé eshopy spec. nabídku náhradních dílů, např. automedik.cz. Jak vidno, auto bylo koupeno v Německu, ale musí jich tu být víc.
    Už dřív psal Windiesel, že euro 4 má vyšší tlak vstřikování a sedmibodové vstřikovače (1600 bar proti 1400, sedm proti pěti otvorům). Nevíte, jestli to platí pro 2.2 i 2.0 motor?

DIM 26.11.13  15:04

« Re: Záhadný motor TDCi

Tak vítej v klubu potenciálních 13 - ti tisícových !! Ale s tím záhadným motorem Ti asi moc nepomůžu, nabízí se, že to bude možná kvůli Euro IV normě nějaká " přiškrcená" verze, ale neslyšel jsem o tom. Ale náš guru Win diesel to určitě rozluští, pokud tedy půjde někdy kolem !

foto bonobo

bonobo 26.11.13  13:51

« Záhadný motor TDCi

DIMe, musel jsem zareagovat na tvoji výzvu dosáhnout aspoň 13 tisíc příspěvků.
    Už to tady čtu (jen vynechávám Superkutila) druhý měsíc a jsem zatím jen v polovině, ale dal jsem si socialistický závazek, že vytrvám (přelom, přeskoč, jenom nepodlez!). Už jsem tu dokonce jednou zaregistrovaný byl, ale ztratil jsem všechny přihlašovací údaje. :-)
    Mám dvoulitr, ale v tom je ta záhada. Podle TP 96 kW euro 3, podle VIN jsem nyní zjistil, že je to 92 kW euro 4.
    Jednak jsem netušil, že v letech 2003 - 2005 dělali tuto výk. verzi a hlavně nevím, co s tím nesouladem mám dělat. Poradíte mi?
    Jsem připraven zapojit se do diskuze, mám řadu dalších otázek, námětů a jiných věcí, co mi leží na srdci. Jinak jsem rok a půl majitelem ojetiny z 24. 6. 2004 (model. r. 2005) a z auta jsem stále nadšený.
    Chlapi, zdar!

oleowr1 17.11.13  14:27

« Re: Díly

na vrakovišti v Bílovci jsem kupoval ventilátor chladiče, potřeboval jsem jen ridici jednotku, ale ford prodává pouze komplet včetně plastového ramu. Neměli saharu k 2, 0 TDCi, ale jen k nějakému benzínovému Cmaxu, poradili mi, že stačí přeletovat konektor, dali i protikus, abych to mohl vyzkoušet. Max.. spokojenost, ventilátor funguje přes 2roky a ušetřil jsem cca. 10tis. za originální značkový díl.

foto ladsla

ladsla 16.11.13  19:55

« Re: výměna spojky

v těch kilometrech je to u tohoto motoru spíš očekávatelné, nevím podle čeho máš diagnozu ale spíš je v háji dvojhmoták než lamela spojky. V každém případě se to vždycky mění celé tj. lamela, ložisko a setrvačník.
    Nevím odkud jsi, tady na valašsku se to dá umotat kolem 15ti tis. + - dle toho jakou kvalitu dílů a jaký servis vybereš. Hlavně ne značkový ford, aspon tady na Zlínsku je to tragedie.....

DIM 12.11.13  14:43

« Re: Díly

Zatím nikdy....takže nevím, tak staré auto jsem ještě nikdy neměl :-) Už teď mi 4 roky připadají jako dost...........

foto thomass69

thomass69 12.11.13  13:37

« Díly

Chodíte pro náhradní díly na vrakoviště? Našel jsem třeba toto [odkaz] . Zloději mi totiž poškodili zámek a kliku u dveří, tak přemýšlím, kde to sehnat. Auto už má 16 let, tak se mi do toho nechce moc vrážet.

DIM 12.11.13  11:42

« Re: výměna spojky

U 2,2 TDCi je jiná spojka, údajně z Volva, a je podle servisu trvanlivější. Příčinou poruch spojky u 2,0 TDCi byl někdy také únik kapaliny s posilovače řízení, která pak nateče do spojky..... Dvouhmotový setrvačník by už se asi vyměnit měl , pokud to bude všechno venku. Cenu nevím, ale zeptat se můžu.

zářící doktor 11.11.13  10:43

« výměna spojky

chtěl bych se poradit a zeptat se na názor. Máme Mondeo 4 roky staré, najeto
    130 000km, 2l TDCI 103kW. Podle všeho odchází spojka. Na různých diskusních forech jsem našel i informaci, že by se při výměně spojky měla rovnou provést i výměna dvojhmotového setrvačníku. Zatím jsem žádné cukání ani nic podobného nepociťoval - je to jen názor na diskusním foru a prosil bychi o jiný názor.
    A kdybyste měli někdo zkušenost s cenami výměny (spojka samotná + spojka a setrvačník dohromady) jak ve Ford servisech, tak i v neznačkových opravnách.
    Díky a hezký den, Borek :-)

zářící doktor 11.11.13  10:43

« výměna spojky

chtěl bych se poradit a zeptat se na názor. Máme Mondeo 4 roky staré, najeto
    Díky a hezký den, Borek

oleowr1 29.08.13  13:13

« Re: DIMe

Na nové auto budu muset počkat cca. 3 roky, potřebuju hlavně co nejrychleji splatit hypotéku, ale fusion/mondeo v kombíku by se mi líbilo :-)

jack007 29.08.13  11:39

« DIMe

cau, tak vis jak to tu je, uz je ten nas Ford starecek a to ze se porad něco s... je na dennim poradku. Naposled sem mel problémy s nouzakem při volnobehu s klimatizaci.

To novy mondeo me taky stve, ze bude az za rok a pul (chci kombi). Ale pry bude naky facelift aby se nam porad libilo. Jen musim doufat, ze to co mam neklekne dřív.

foto martin1234

martin1234 16.08.13  13:17

« aa

čau chlapi,

vyplňte tento krátký dotazník ( [odkaz] ) a třeba se dočkáme levnějších cen v lakovnách.

Ať to jezdí, zdarec

foto martin1234

martin1234 16.08.13  13:17

« ...

čau chlapi,

Ať to jezdí, zdarec

oleowr1 14.08.13  15:52

« Re: .

vcera jsem taky frcel na jih k mori, nakonec jsme skoncili v Promajne, mezi Makarskou a Baskou vodou... Slovinskou dalnici jsem v noci objel po stare ceste

DIM 12.08.13  13:19

« .

Lidi , pište něco, já chci 13 tis příspěvků.... a chci a chci ! Tak třeba téma : včera jsem měl na teploměru hodnotu 53 stupňů !! Zácpa na Slovinské dálnici..... ale stejně , tolik jsem tam nikdy neviděl ! Foto ale nemám ......

oleowr1 30.06.13  11:31

« Re: palubní počítač

... a ve středu 26.6. přibyl do mondea tempomat :-)

DIM 17.06.13  12:01

« Kalibrace

Musí se po odpojení baterie a tudíž resetu všeho znovu něco kalibrovat ? Myslím především vstřikovače.....

Zdá se mi, že po resetu projev motoru nějak zhrubl, jakoby při akceleraci z nižších otáček více duněl . Ale jinak nic podezřelého nepozoruji.........

DIM 07.06.13  14:19

« Re: palubní počítač

A já jsem dopřál svému autíčku 2 tis km. po německých dálnicích ! Pořád ještě jede a jede .... Akorát nad předním sklem v rožku , kde se potkává sklo a střecha, se mi začíná jakoby sloupávat vrchní vrstva laku karoserie - jako by tam byla odchlípnutá " ochranná fólie" co se dává na displeje..... Že by agresivní kapalina ostřikovače ??

oleowr1 05.06.13  15:32

« palubní počítač

dopřál jsem po více než 10-ti letech autíčku palubní počítač, výměna přístrojovky a páčky blinkrů mě vyšla na 1480Kč včetně poštovného, je to model po faceliftu a umí i okamžitou spotřebu. Zatím najeto něco přes 200km, bez problémů...

oleowr1 18.04.13  15:03

« Re: mondeo netahne

DIM: nové Mondeo (Fusion) se mi líbí, přestože má moje TDCi už 10let, ještě nějaký rok musí vydržet. Za 3 roky mi skončí překlenovací úvěr a mohl bych se koukat po něčem lepším. Starému mondeu jsem dopřál 16" ALU kola, origo Ford, koupená přes aukro, ve výborném stavu...

DIM 17.04.13  13:50

« Re: mondeo netahne

Lidi, co je?? Přece nenecháme nejlepší a nejdelší diskuzní fórum v dějinách tohoto serveru a možná nejne jeho zaniknout !! Všem to jezdí a nebo už to nikdo nemá ? Seděl jsem v novém Mondeu, s názvem Fusion . Tak ne že bych se u toho mohl zbláznit, ale docela pěkný. Jenže na našem trhu má být až za rok a půl !? To už ale bude technicky konkuence zase někde jinde ! Mělo to benzinový motor, takže do toho bych šel jen za cenu přestavby na plyn.......Ale zase v tom případě bych tady rok a půl neměl konkurenci :-)

DIM 27.03.13  13:22

« Re: mondeo netahne

Váha vzduchu, EGR ?? Taky někdy zlobila kabeláž ....ale to byl jiný motor...

kossmos 25.03.13  19:26

« Re: mondeo netahne

To já vím. Ale už mě to stálo 40tis a pořád skoro nic:(. Jinak to dělá pořád. Akorát při studeném motoru to v prvních tak cca 20 s není ani na rozjezd. Jo a v tom mém prvním prispevku mam preklep. dirka nebyla v AC, ale IC. intercooleru.
    Moc dekuju za reakci DIM

DIM 25.03.13  15:06

« Re: mondeo netahne

Každá rada drahá !! Dělá to jenom při studeném motoru ??

kossmos 22.03.13  22:39

« mondeo netahne

Dobrý den,
    chtěl bych Vás všechny moc poprosit o pomoc. Mám mondeo 2008, 2.0TDCI, 103kW. Když se chci rozjet, tak při studeném motoru prvních 10-20 vteřin nereaguje na plyn a když potom začne, tak opravdu s minimálním výkonem a ještě s cca dvounásobnou spotřebou.Mám tam velký unik vzduchu, ale nikdo neví kde. Palivová soustava - vstřiky v pořádku, čerpadlo nové.

Vzduchová soustava celá prohledaná ve 2 autoservisech a jediné, co se našlo, tak dirka v AC a ta už je OK.

Napadá Vás prosím něco?

Předem moc děkuju za každou pomoc. Opravdu už nevím co s tím. Ani v Pardubickém Fordu mi nepomohli.

kossmos 22.03.13  22:36

« Mondeo Netahne

kossmos 22.03.13  22:36

« Mondeo Netáhne

DIM 15.03.13  11:28

« Re: Re-re kolísání otáček

Hm, to je pravda, otáčky by při proklouznutí šly nahoru.... Drobné cukání dělá i regenerace filltru pevných částic. Ale zkus požádat o kalibraci řídící jednotky a vstřikovačů.....

zářící doktor 12.03.13  13:29

« Re-re kolísání otáček

Díky za reakci DIMe, zatím jsem nenašel nic, co by kromě nafty z nádrže v autě utíkalo. Ani se pod autem při delším stání neobjevuje žádná louže.
    Při akceleraci otáčky náhle klesnou a okamžitě zase stoupnou, to se tak 3x zopakuje a potom to třeba na 200km přestane. To kolísání je asi podobné, jako když řadí automatická převodovka - otáčky stoupají, klesnou, stoupnou a zase klesnou. A ani se to nestává častěji při jízdě do kopců na D1.
    A z mého laického pohledu se asi nejedná o spojku, tam bych spíše očekával začátek kolísání tak, že otáčky stoupnou (jak by asi při proklouznutí spojky klesla zátež motoru) a pak klesnou, ale můžu se mýlit.
    Každopádně děkuju, Borek
    A kdybyste kdokoli měj jakýkoli nápad, tam mi ho prosím zkuste napsat.

zářící doktor 12.03.13  13:27

« Re-re kolísání otáček

Každopádně děkuju, Borek
    A kdybyste kdokoli měj jakýkoli nápad, tam mi ho prosím zkuste napsat.

DIM 11.03.13  16:44

« Re: kolísání otáček

Prokluzující spojka by to být mohla, při akceleraci ve vysokých otáčkách po zahřátí.....Občas tam do ní údajně vyteče - myslím - kapalina z posilovače řízení nebo něco takového. Neubývá ti ??

zářící doktor 09.03.13  22:38

« kolísání otáček

Ahoj Vám všem, chtěl bych požádat o radu. Máme Mondeo 2,5 roku staré, najeto
    105 000km, 2l motor 103kw. Vždy řádný servis u Fordu, naposledy před 3 měsíci s výměnami filtrů i palovového filtru. Naftu kupujeme u různých prodejců, ne na problematických pumpách. Nyní se asi 2 měsíce objevuje při 4 a hlavně při 5 při akceleraci v rozmezí 2 500 - 3 000 otáček krátkodobé, cca 5-10 sec trvající kolísání otáček. Auto neškube, ale to kolísání je znát. Vetšinou se vyskytuje už při zahřátém motoru. Možná, že se ve stejné době objevilo i občasné nefungování RES tlačítka na tempomatu - tady se většinou po aktivaci RES tlačítka po 2-3 sec. akcelerace vypnula a auto se tvářilo, jako by nemělo zapnutý tempomat. Když jsem se ptal v servisu, tak mi říkali, že se s tímto ještě nesetkali, další názor byl, že je špatná spojka nebo převodovka. Což se mi moc nezdá. Pokud mi někdo můžete poradit, budu rád. Díky Borek

oleowr1 18.02.13  17:26

« Re: přední ložisko

pravé přední a pravé zadní ložisko po výměně, vyměněny přední destičky a lanka ruční brzdy. Destičky vydržely necelých 100tis. km celkem pohoda :-)

oleowr1 18.02.13  17:21

« Re: ENGINE MALFUNCTION

asi nic vážného, řekl bych náhodná chyba elektroniky. Pokud se neopakuje tak bych asi neřešil.

DIM 12.02.13  13:15

« ENGINE MALFUNCTION

Tak přesně tohle se mi na pár sekund objevilo na conversu : Engine malfunction.

Vše ale běželo normálně o za per sekund to zmizelo. Od té doby nic. Má smysl to řešit ?? Co to vlastně signalizuje ?

oleowr1 10.02.13  10:50

« přední ložisko

začalo mi hučet přední ložisko, asi levé... navíc jsem včera chytil defekt na pravém zadním.... prostě se daří :-)

DIM 28.01.13  14:53

« Re: STK po 10-ti letech

No já je vozím ráno do školy taky, ale přece je nebudu rozmazlovat , ne ? Ještě jjm naopak dávám pěkně oškrábat okýnka :-)

oleowr1 26.01.13  20:52

« Re: STK po 10-ti letech

Ráno nachystám dětem snídani, dám ventilátor do auta a než se nasnídají a oblečou je v autě teplo, pak je vezu do školy
    Programovatelnou zásuvku mám, ale nemám ještě kolem baráku plot, tak bych ji nemusel ráno najít