OPEL nebo Škoda

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > OPEL

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.01.11  17:42

    « SPRAVAJE

    JEDINĚ OPLA NEŽ ŠKODU VUBECTO NEJEDE MAM 2.0 16V A NEMĚNILBYCH ZANIC
  • 10 Reagovat !

    foto RRAAFF1

    RRAAFF1 17.01.06  20:06

    « Bez nadpisu

    zkus to hodit třeba na www.opelclubrenbau.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.01.06  19:40

    « Bez nadpisu

    nazdarek nevite kdo by koupil 2 a 3 dil vyfuku na Opel Astra r.v 96 1,6 16V combi??? Cena asi 4 500 kc ( da se to prodat za takovou cenu?)
  • 00 Reagovat !

    foto RRAAFF1

    RRAAFF1 16.01.06  14:07

    « Bez nadpisu

    viados:V O2 jsem měl na mysli už FSI.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.01.06  11:38

    « Re:

    v Octavii II nemlich to samý - je to pořád 1.6 8V, ale ten výkon 75 kW je na těch 8V docela dobrej
  • 00 Reagovat !

    foto RRAAFF1

    RRAAFF1 15.01.06  13:40

    « Bez nadpisu

    venca.opel:Pokud mluvíš o 1,6 v Oktávce,tak to taky není 16V,ale 8V ;-)
    Pokud teda mluvíme o Octávii 1.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.06  13:35

    « Re:

    nevědel jsem,ze takovej motor tam může byt! >:D automaticky bych rekl,ze je to 16V,jako třeba 1.6.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.06  13:33

    « Re:

    Jel si nekdy v ty oktavce? je to desně liny!!!! Má to asi 85kw! >:D
  • 00 Reagovat !

    foto RRAAFF1

    RRAAFF1 06.01.06  20:10

    « Bez nadpisu

    campagnolo:Píše Astra G čili 100kw.
    venca.opel:Oktávky se dělali pouze s historickým 2,0 8ventilů 85kw,jiný tam nebyl.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.06  17:04

    « Bez nadpisu

    To Venca Opel: No to si mu to fakt nandal: Octavia 2.0 8V (16V nikdy nebyla) ma 85kW a ten tvuj Opel F ma 100kW pripadne coby GSi 110kW.
    S nim si jako zavodil. To se nediv ze jsi mu to nandal >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.01.06  11:56

    « Opel Corsa 1.2 16V - zkušenosti s provozem

    Ahoj všichni,
    zakoupil jsem "béčkový" Opel Corsa 1.2 16V, rok výroby 1999. Máte někdo z vás zkušenosti s tímto vozem ? Na co si případně dát pozor ? Zatím jsem s autem moc spokojený, ale všímám si, že těchto vozů jezdí méně, než třeba Fabií, proto se prostřednictvím netu ptám na zkušenosti. Díky všem za případné zkušenosti :0)
  • 00 Reagovat !

    foto mezek

    mezek 27.12.05  14:13

    « Bez nadpisu

    kepke: Jo a pustí ji z kopce!
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.12.05  08:03

    « Bez nadpisu

    2 vecna opel: řekni kámošovi at zastrčí ručku :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.12.05  21:42

    « Bez nadpisu

    OPEL!!!!!
    Jsou to kvalitni auta,o tridu jinde nez je skoda!!!
    Mam Astru G 2.0 16V,je to mrstne a rychle vozitko. Jiz 3 roky vzdoruje obcasnemu trapeni(kdyz zaspim,pospicham do skoly),je uplne bezporuchove!
    Taky se obcas po skole sjedeme na semaforech,kamarad ma Oktavku 2.0,asi taky 16v. Je tam asi 2km dlouhy,skoro rovny usek. Kdyz mam dobrou naladu,davam mu sanci a radim na 3500ot/min,ale stejne ma problemy,i kdyz ji toci do cerveneho!
    Svou Astru miluju a rozhodne bych ji nevymenil za Fabii!!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.12.05  20:19

    « OPEL či ŠKODA ???

    Chlapci, ja by som v živote nekúpil Škodu na úkor Opla.
    Už som to tu niekde spomínal, že nechápem ako sa môžu ľudia tak pachtiť za Oktáviami či Fabiami. Veď Skoda stále predáva holé autá bez poriadnej výbavy za také ceny, že za to máš slušne vybavený Opel. A čo sa týka kvality spracovania, tak pardón, tu Opel u mňa jednoznačne vedie. Mám skúsenosti s Astrou F a Oktávia sa na ňu nechytala ani náhodou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.12.05  11:10

    « Re:

    No tak to jo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.05  10:35

    « Bez nadpisu

    Ne tak docela, je to ročník 2000, takže i věkem už měl být dávno vyměněný,prostě haluz jak s...a.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.12.05  15:34

    « Re: Re: škoda vs opel

    Vzhledem k tomu, že je to taková malá dodávka, asi spíš těch 150.000 km najezdila rychle. Určitě bude v lepším stavu řemen, co nalítal třeba 150.000 km za 2 roky, než 100.000 km za 5 let. Myslím, že gumě vadí především věk ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.05  17:27

    « Re: škoda vs opel

    Nemám ani opel ani škodu, ale něco přidám, Nedávno jsem si koupil ren KANGOO, bylo přes bazar , tak jsem hned zajel do servisu na výměnu náplní a rozvodů- a co myslíte- byly tam, ale PŮVODNÍ !!!!!! Připomínám ,že jde o 1.4 benzin- najeto 149 000 km !!! Holt kvalitní řemen je kvalitní řemen >:D Tak ted mám nový, ale dalších 150 000 km asi riskovat nebudu ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.12.05  11:54

    « škoda vs opel

    Nutno říct řetěz je řetěz. I když Corsa je případ sám pro sebe. Řetěz v 1,0 třívalci se umí "vytáhnout" až o celý článek během 20tis km. Naštěstí se motor nepotkal. Dlouho jsme s klukama spekulovali v servisu nad touto závadou, protože se projevovala jen při jízdě do kopce nebo při přišlápnutí. Při zatížení měl tednedci řetěz přeskočit, ale nestalo se tak. Jen se tím rozhodil předstih. Takže se tomu nechtělo jet. V autor. servisu mi pak známej řekl ža to není jediný případ. Je jich dost. Jen nás nenapadlo, že by se řetěz natáhl už po 20 tis. km. Jo a napínací kl. by se měla ty měnit čas od času. Záleží na konstrukci motoru.
    Jinak astra vs fabka.
    No.... řeknu takhle: Ve firmě máme fabku kombika s 250tis km. Za tu dobu se do ní naházelo asi 100 000kč. Faktem je, že tomu dost pomohl katastrofický styl jízdy šéfa. (nebezpečí a sebevrah na silnici) Ale na druhou stranu se tím dokonale prověřilo auto, co si nechalo všechno líbit.
    Musím pochválit velice přesné řazení a motor. Je snad nesmrtelný. (1,9 SDi) 5adit jde malíčkem. Na druhou stranu řízení už není to pravé a brzdy taky ne. Celá přední náprava by chtěla vyměnit. Ale co by mohl člověk chtít po 250tis a s takovým řidičem.
    No a opel. Měl jsem Astru 1,6 8v V celku slušné auto. Oproti fabce se mi libí (což fabka ne) a jev celku i spolehlivé. Schválně jsem si našel 8 ventil kvůli rozvodům, kdyby nedej bože řuply. Nemá se tam co potkat >:D jediný problém byla elektronika - altik(ložisko). Ale dalo se.
    Pak ještě AGR ventil. Ten není zrovna moc levnej. Jinak se jen jezdilo a udržovalo. V dnešní době jezdí s Vectrou 2,2DTi 2001rv, s řetězem. Je to slušný živý rodinný auto. Jen ... má šíleně nízko podvozek :'-( Zatim jezdim bez poruchy (120 tis km)
    Suma sum: Ja bych si nikdy fabku vzhledem k ceně a vzhledu nikdy nekoupil. Snad už možná seata ibizu. Celkem stejné (konstrukčně) auto.
    Má ho švica zatim je v poho. Dnešní opel se mi taky tak nelíbí. Nebo Oktávku. Všechno je to "VW"
    Kdybych hledal, asi bych šel do nějakého japončíka mazdu, nisana, suzuki, toyotu..
    Osobně se mi zamlouvá nová Mazda 3 a 6. Ale nemám důvod měnit káru.
    Spolehlivost japonců je vzorová jen ty ceny ND by nemusely být tak vysoké. Když vás pak někdo sejme je to ranec peněz.
    Takže tak. Lik
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…