Mlhová světla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  16:02

    « Re: Re: Re: To: Wallot

    to nejde, co kdyby se ten silenec rozhodl mi to tam strihnout >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  15:45

    « Re: Re: To: Wallot

    OK, sorry. Tak tu chvíli koukej před sebe a trochu doleva >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  14:59

    « Re: To: Wallot

    rikam v druhem pruhu - magor s mlhovkou jel v pravem ja ho predjizdel logicky v levem takze jsem se k nemu musel dostat blizko. nejdriv poradne cti a pak krtitizuj. dekuji :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  14:32

    « To: Wallot

    50 m za mnou nemáš na dálnici co dělat. Pokud tam jsi, je jen Tvůj problém, že Ti svítím do očí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  14:29

    « Re: Re:

    No pokud dobře čtu zákon, tak stanoví jen kdy smí být puštěná přední mlhovka. O zadní jen kdy MUSÍ. Oprav mě, pokud nemám pravdu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.06  11:43

    « neni to sice o mlhovkach

    , ... ale jak tu nekdo nadhodil, kroutim hlavou nad "ridici", co vyjedou se svymi venku zaparkovanymi auty s poradnou cepici snehu na strese, na predni kapote, na zadnim skle a pro jistotu i na prednich a hlavne na zadnich svitilnach. Takove s odpustenim voly vidam behem zimnich mesicu dost a dost. Akorat je to urazka pro skutecne voly, protoze to je pracovite zvire a tihle blbci jsou lini si obehnout a ocistit v minute sve auto a dat ho do stavu, kdy nebude nebezpecim pro ostatni ohleduplne a svedomite. No jo, ale to bychom toho chteli asi moc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.06  09:19

    « Re:

    wallot: Naprostý souhlas! Světlo zbytečně puštěné zadní mlhovky mne irituje i za "normálních" okolností, ale za situace, kdy zimní gumy zvedají hojnou vodní tříšť se ve světle zadních mlhovek vytvoří "červená svatozář", kvůli níž ti vzadu nevidí vůbec nic!!! Ať žije ohleduplnost...
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  00:31

    « Bez nadpisu

    cestou ze silvestra po D5 jsem opet praktikoval svoji zabavu sviceni lidem do ocicek bixenonama. treba nekdy pochopi ze zadni mlhovka za deste je jeste horsi nez ty xenony. nekterym autum svitej zadni mlhovky tak ze 50 metru v druhem pruhu za nima jsem skoro nic nevidel. asi zacnu praktikovat koleguv napad strilet po takovych to lidech paintbalovou pistoli :)
    predni mlhovky jsou v poho sice jsou uplne nanic krom extra huste mlhy ale aspon neoslnujou a u dost aut co sem v tu nedeli videl to bylo skoro jedine predni osvetleni a aspon byla videt
    offtopic - Je to hodne velka drina zmackout tlacitko odmrazovani zadniho okna co pouzit zadni sterac? Ze je takovejch lidi co si mysli ze je jsem teda netusil. Ze je to bavi jet v aute ze kteryho neni videt. Prece jenom dodavky maj aspon velky zrcatka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.01.06  23:50

    « Re:

    btw, podle zákona si můžu zadní mlhovkou svítit kdy chci :D
    ...prosim o vysvetlenie. nechapem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.01.06  20:22

    « Re: Re:

    yoyo: MikyBoy musí jet pomalu! Jak jinak by se mu někdo mohl lepit na zadek, ne? Jo, jo. Není nad ohleduplnost!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.01.06  20:02

    « Re:

    MikiBoy, a kolko aut ide za tebou, ked mas zapnutu zadnu hmlovku??? vsetci ta radsej predbehnu, nie? alebo naopak, jazdis 160 - 180, ze to vsetkym jedno???
    takych, ako ty nepochopim... :roll: najma, ak ide na spotrebu - 60-70 kmh a ma zapnute hmlovky zadne i predne...
    ale ved este doznieva vianocna atmosfera, tak nech nie je rozsvieteny len stromcek...
    asi sem uz nebudem chodit citat prispevky, lebo to nema cenu...
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.01.06  16:20

    « Bez nadpisu

    btw, podle zákona si můžu zadní mlhovkou svítit kdy chci :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.01.06  16:09

    « Mlhovky...

    Sice to tu uz par lidi reklo, ale stejne si musim vylit srdicko...
    Pouziti mlhovek je dano (celkem jasne) uz z jejich nazvu - tedy MLHA. Pouzivam je i v pripadech VELMI husteho deste/snezeni. To je dohlednost take mizerna a pri silnych destich, kdyz se na dalnici tvori "vodni oblak", chci byt viden. Pouzivam je tedy jen tehdy, ma-li to skutecne
    V zivote nepochopim, na co nekteri pouzivate mlhovky za jasneho dne a noci - idelane s parkovackama. Prosim vas pochopte, ze ono to taky treba muze oslnovat. Snazim se vam to vysvetlovat tim, ze na vas bliknu mlhovkama a pak uz pustim dalkovy. Tim me nutite pouzivat mlhovky skoro denne. Argumenty, ze to sviti do stran si strcte za klobouk, protoze kdyby ty mlhovky svitily 10m, tak byste museli jet tak 20 - jinak na nic nezareagujete.
    Zaverem pro vas: AUTO NENI KOLOTOC! Tak at na nem sviti jen to co ma! - a v tech svetlech at jsou predepsany zarovky!
    Jsou veci, ktere by policisti mohli resit...
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.01.06  14:38

    « Phase

    Mám tady z toho dojem, že většina aut v ČR má zadní mlhovku síly policejního reflektoru.... Osobně nechávám zadní mlhovku zapnutou i v lehkém sněžení/dešti protože to má jeden užitečný efekt - nikdo se mi nelepí na zadek. Což na dálnici fakt nesnáším >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.12.05  16:21

    « Mlhovky

    Od té doby, co po silnicích jezdí přechvalované české Fóbie se světly, které oslňují i anděly na nebesích, nedejbože když do kufru někdo naloží tašku s nákupem z hyper mega super terra marketu...to pak svítí na celou galaxii...mě ignorant se zapnutými mlhovkami nikterak nevyvede z míry.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.12.05  08:12

    « Bez nadpisu

    Na moju priatelku (a pocitam, ze aj na takych 50% vodicov na cestach) by si mohol vyblikovat aj pol dna, aj tak by nepochopila, ze je to kvoli hmlovke. Samozrejme, medzitym by Ta slovne poslala do horucich pekiel asi 5 milion krat, pretoze by si myslela, ze tym arogantnym vodicom si ty...
    Suhlasim s Wimpi, aj mne sa toto parkrat (pocitam asi tak raz za rok) stalo a hanbil som sa ako pes. Ale bolo cudne, ze asi len raz mi niekto kvoli tomu blikol.
    Dokonalu uctu mam aj k tym, ktori vedia pochopit, ze ked sa ide v hmle (hustej hmle), tak ze za prvym si treba nechat dost velky odstup, lebo on preskumava cestu a svetla v 10m blizkosti za nim su asi to posledne, co si zela. Parkrat sa mi dokonca podarilo vystihnut aj takeho vodica, s ktorym sme sa ferovo po usekoch asi 20km striedali - raz on vpredu, raz ja.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.12.05  17:55

    « Bez nadpisu

    Wimpi: Máš pravdu, že nikdo není dokonalý. Každý z nás občas nějakou chybu udělá. Ale pokud dojedu řidiče, kterého nemohu předjet (nebo ne hned), a který mi svítí do obličeje vším, co má, 4x jej probliknu a on nereaguje, tak bys to nazval jak? A to není ojedinělý případ. Samozřejmě jsou tací, kteří pochopí. Bohužel jich je nějak pomálo :-( PS: Ono je potřeba občas kontrolovat palubní desku - co svítí (a proč to svítí!) a kolik co ukazuje (nejen tacho!) Kdo to nedělá, je jenom pytel koksu za volantem. A klidně do mě!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.12.05  12:26

    « Copak jsme roboti ?

    Reaguji na předchozí přispěvek od AC. Je minimum řidičů, kteří iniciativně rozsvěcují zadní mlhovku za běžného deště či za mrholení. Je ale hodně řidičů, kteří ji správně rozsvítí za hustého deště (důvod = odletující mlhová clona vody za zadními koly při vyšších rychlostech, zejména na dálnicích) a pak, když déšť ztratí na intenzitě, ji prostě zapomenou vypnout. Pak se někomu může zdát, že někdo takový zbůhdarma svítí zadní mlhovkou a tímto prudí své okolí. Proto bych já osobně takovouhle a v našich zeměpisných končinách dosti často se vyskytující "sklerózu" nečastoval přívlastkem "idiocie". Dyť jsme jenom lidi, ne ? Ruku na srdce, kdo z nás je tak dokonalý, že se mu nikdy nepodařilo zapomenout včas zhasnout mlhovku a nebo dálková světla ? Já se přiznávám, že tohoto poklesku se taky občas (ale nerad) dopustím. Za tato spáchaná příkoří se tímto všem postiženým hluboce omlouvám... Ach jo.
    Wimpi. :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.05  21:12

    « Re: Re: Re: hmlovky

    To, že za mnou jedoucímu kolegovi řidiči nesvítím červeným světlem do obličeje, je slušnost. Zdaleka nemáme všichni stejnou vnímavost, proto jednomu světlo vadit nemusí, jinému je krajně nepříjemné. Mlhovka splnila svůj účel v okamžiku, kdy mě dojíždějící řidič zaregistruje. Pokud jede "vláček", tak poslední svítí, u ostatních je to zbytečné. Beru v úvahu normální mlhu na běžné silnici. Pokud je mlha taková, že spolujezdec musí jít před autem pěšky po krajnici, je to o něčem jiném. A na dálnici pochopitelně také. Tam se nechá předjíždět, takže příp. oslňující mlhovka je lehce řešitelný problém. PS: Svítit zadní mlhovkou za běžného deště, či hůře pouze mrholení, bych nazval idiocií. Tam je asi rozum dotyčného v .... (kde chcete).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.12.05  17:58

    « Re: Re: hmlovky

    to nie, ale na 307 sa tie ziarovky musia menit casto... :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…