Mlhová světla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto CtvrtSardel

    CtvrtSardel 15.01.06  22:09

    « Bez nadpisu

    Panove mohu slavnostne prisahat ze vcera kolem 21.hodiny jsem pri jizde domu opravdu MUSEL pouzit predni i zadni mlhovky...stalo se mi to poprve v zivote...:)a ani si nepamatuju, kdy naposled se to stalo nekomu, s kym sem jel v aute, cili prakticka zivotni zkusenost=> MLHOVA SVETLA JSOU K NECEMU TEMER NIKDY, jinymi slovy MLHOVA SVETLA JSOU K NICEMU TEMER VZDYCKY ... Nekdo by si z toho mohl vzit ponauceni a napr. nepouzivat predni mlhovky misto potkavacek ...:) Jsem moc rad ze jsem se s Vami mohl podelit o sve ridicske zkusenosti! Mejte hezky den!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  12:05

    « Bez nadpisu

    Ano je to take auto :-) Nejde ani tak o velkost, len nejakych 165mm ale predovsetkym svetelny tok neklesa tak rychlo pri zaspineni, ako na malych svetlach.
    3brzdove svetlo tiez zvladli, je to par lediek, ktore svietia tak, ze vodic v rade za mnou je cervenej farby. Tazke zadna hmlovka + brzda by sposobila, ze by asi mot toho nevidel.
  • « 00 Reagovat !

    foto dcgsd

    dcgsd 05.01.06  12:03

    « mlhovky

    za posledni tyden jsem zase najezdil po republice peknych par kilometru a dost casto jsem hodne neslusne nadaval na ridice kteri si zapinaji nesmyslne mlhovky protoze spatne vidi. Jim sice mlhovky malinko pomuzou ale protijedoucim pridelaji nesrovnatelne vetsi problemy. Proste kdyz je nekdo slepej tak nema co delat za volantem.
    Inteligenty s "modrym" svetlem bych taky nejradeji "zhasnul".
    Tak a ted v klidu. Hodne neprijemne je pokud auto jedouci v protismeru ma zapnute mlhovky a je mokra vozovka. Svetlo se odrazi a vyrazne oslnuje.
    Za snezeni naopak protijedouci auto casto zorne pole "presviti" (osvetlene snehove vlocky) a je spatne videt pro oba. To ze v hustem snezeni nebo mlze je dodre vypnout potkavacky a nechat jen mlhovky je asi pro vetsinu ridicu tajemstvim (uznavam ze takove pocasi je tak jednou rocne). Nejak toto pravidlo vyuzivaji za vyditelnosti dobre.
    Skoda ze neni predpis definujici povolene (smysluplne) kombinace svetel.
    K tomu modremu svetlu jen tolik, ze neni prilis prinosne ani pro majitele. na modre svetlo ma oko malou citlivost, klasicka zarovka jako zdroj se opatruje filtrem, modre svetlo je vyrazne vice pohlcovano (vodou, mlhou..) a tak pro stejny pocit osvetleni okoli je zapotrebi vetsi vykon zdroje. Zarovka je jeste k tomu musi prezhavit (teplejsi svetlo) a tak se zkracuje jeji zivotnost nekolikanasobne. Dalsim faktorem mluvicim proti je mensi uhel lomu a tim vznikajici odrazy od mokre vozovky. Lidske oko je nejcitlivejsi na barvu zluto zelenou (ma i nejrychlejsi regeneraci). sveho casu se pouzivaly zarovky s nazloutlym svetlem ve Francii. Skoda ze modni vlna tyto zarovky vytlacila z trhu.
    O zadnich mlhovkach bez vetsi diskuze. Pokud je rozsvicena navic, neni to takovy problem jako ta predni. Bezpecnost jednoznacne zvysuji. Navic neznam blbecka ktery by "delal paradu" zadni mlhovkou
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.06  11:32

    « Re:

    to Entík: Myslím že jsi na to kápl...
    altea: jen do toho...myslím že mi víc bude vadit ten smrad z nafty >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  07:40

    « Bez nadpisu

    To 555:
    souhlas, taky občas používám přední mlhovky, který jsou samozřejmě dobře seřízený a nevidím v tom pro ostatní žádný problém a i tak na mě občas někdo zabliká. Přijde mi že to těm lidem vadí "z principu" a ne pro to že by je to oslňovalo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.01.06  20:03

    « Re: Re:

    to mikiboy:¨
    takové * mám nejradši.
    zadní mlhovky slouží k tomu, aby tě v mlze za tebou přijíždějící auta nepřehlédli.
    V situaci, kdy jede někdo "x" m za tebou je jejich použití zbytečné - určitě tě vidí, ba naopak je nepříjemné a obtěžující.
    Já sám se v těchto situacích stávám nepříčetným-párkrát probliknu, když nezhasne, dálkový na plnej kotel, popř. předjedu, zbrzdím a mlhovky oplatím, aŤ ví, jak to ostré červené světlo v mlze oslňuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.06  19:28

    « Re:

    555, mas snad imprezu s tymi obrovskymi prednymi hmlovkami?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.06  16:12

    « Bez nadpisu

    Vsimol som si, ze v CR je podstatne viac ludi alergickych na predne hmlovky. Nepouzivam ich len zo srandy, ale aby som videl. Nesvietia vysoko, pri mojich rozmeroch si nemozem dovolit mat ich rozstelovane. Myslim, ze ked ideme v zavese auta 500km, tak by mi to rychlo kamosi v tom druhom oznamili...
    Ale aj tak na mna blikaju, alebo davaju dialkove. Ako hovorim, specialne CR, ani AT, ani HU, ani SR.
    Zadne moc nepouzivam. Ked je tak zle, ze treba, jasne, ale tak ako ludom nerobi dobre, ak stojim na brzde celu cervenu, tak isto nepotesi ani to zurive svetlo.
    Po precitani tohto prispevku, je mozne, ze si automaticky myslia, ze mam aj zadne a zbytocne sa rozculuju. Iny rozumny dovod nepoznam.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.01.06  08:54

    « Re:

    yoyo, zpomalit kolikrát nepomůže, protože právě v takovém počasí se lidem kolikrát nechce předjíždět (sníh, vyjeté koleje etc)
    to wallot: pravý pruh, samozřejmě :x
    to skutr: no cement
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.06  00:08

    « Bez nadpisu

    zadna hmlovka je cervena... a cervena stupnuje u ludi agresivitu. mozno preto mi vadi, ak ide predo mnou niekto so zapnutou hmlovkou. a aj to oslnuje. pre tych, co hovoria, ze to je blbost - niektore auta maju jednu zadnu hmlovku, ktora az tak neoslnuje (307sw). no taka felicia - to je jeden pravy hak, jeden lavy hak... a mnoho dalsich inych aut. a napr. focus ma zadnu hmlovku dost nizko umiestnenu, ale za urcitych okolnosti (noc+dazd) je to tiez neprijemne.
    moje predosle prispevky boli o ohladuplnosti, s cim sme sa viaceri stotoznili. ak su tie hmlovky dve, unavuje to oci, treba odvracat zrak a potom sa lahko prehliadnu brzdove svetla. aby sa ti, nedajboze, toto nestalo osudnym prave v situacii, kedy je brzdna draha 200m.
    u nas, na slovensku, na ceste 1 tr. bez odstavneho prudu (s krajnicou) niekto napalil do stojaceho auta. (odhliahnuc uz od toho, ze na takychto rychlokomunikaciach sa nesmie stat) za dna, v obdobi, kedy sa svieti povinne...
    miki, mne tiez vadi, ak sa niekto na mna (najma na dialnici pri 120-130, aj pri 90 kmh) zozadu lepi, obzvlast v tomto zimnom obdobi. obvykle su to mestsky vodici, zvyknuti jazdit najma v meste (kratky odstup, zly odhad vzdialenosti-rychlosti->pichnu sa tesne pred teba...) riesim to spomalenim. 99% vodicov ma predbehne.
  • « 00 Reagovat !

    foto CtvrtSardel

    CtvrtSardel 03.01.06  22:32

    « Re: Re: Re:

    Jinak souhlas s AC a wallotem!!!
    to Miki: UBOZAKU!!!
  • 00 Reagovat !

    foto CtvrtSardel

    CtvrtSardel 03.01.06  22:30

    « Reakce

    Ctu vase prispevky a uz musim neco rict...co si ten i.iot mysli??? Mel by sis radsi umejt zadni svetla, aby byly vubec videt obrysovky, abys to bahno nemusel prosvicovat mlhovkou!!!!!!!!!!!!!
    Podle me jsou mlhovky, at predni ci zadni v 99% situaci zbytecny...predni kor, stejne si vic posvitis v mlze potkavackama nez mlhovkama, to by ta mlha musela bejt nejhustsi ve vysce svetel...Me osobne fakt vytacej lidi(vytunena 105L,...) ktery jedou na parkovacky a predni mlhovky! To bych praktikoval taky paintball...
    Zadni me osobne tak neva, da se koukat kousek jinam, ale prijde mi zbytecna, pokud mas auto v dobrym stavu a zadni svetla nesvitej jak hrbitovni kalisek(takovej ten cervenej!:)
    Mene mlhovek, mene mlhovek!!!
    Jsou pouzivany tam, kde jsou zcela zbytecne a kde otravuji...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  20:30

    « Re: Re:

    MikiBoy: Četl jsi po sobě, co jsi napsal? Co všechno Ti vadí a že Ti přijde zadní mlhovka jako dobrý obranný prostředek A ohánět se zákonem, který ukládá povinnost užít zadního světla do mlhy za mlhy, sněžení, a hustého deště..... ale nezakazuje jeho používání i když je jasno a viditelnost 5 km, nebude asi projevem kolegiality, ale spíš zoufalým pokusem o ospravedlnění Tvého jednání. A asi nebudu, jak to zde čtu, se svým názorem osamocen. PS: Nikdo nejsme dokonalý, ale ze Tvé strany je to schválnost, což je (slušně napsáno) smutné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  20:07

    « Re: Re:

    Mikiboy - no prave ze mlhovky spatne pouzite jsou mnohem horsi nez nak rychla jizda. nektery auta maj tak debilni mlhovky ze oslnujou na vice jak mnou popsanych 50m - ve 180km/h se spatne pocita presna vzdalenost od zacatku do konce oslneni >:-[] >:-[] >:-[]
    jízda v prostředním pruhu když levý je volný mi vadí - ????????????? jezdi se v pravo >:-[]
    pokud vidim auto pred sebou 300m tak prece nebudu rozsvecet mlhovky jaxe nekeri jedinci domivaji
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  18:09

    « Re:

    To AC:
    Mě jenom fascinuje, jak se tady všichni tváří, že zadní mlhovky oslňují všechno na půl míle daleko. Samozřejmě s nima nesvítím zbytečně (a znovu podotýkám, zákon to podle mě nezakazuje, což asi taky něco značí), ale jsem pro radši je používat víc než míň. A v podmínkách kdy je brzdná dráha 200m a někdo se nalepí 10m za mě mi přijde zadní mlhovka jako docela dobrý obranný prostředek. Takže - rychlá jízda mi vadí, jízda v prostředním pruhu když levý je volný mi vadí, nedodržování bezpečné vzdálenosti mi vadí, svícení dálkovýma do zrcátka mi vadí, ale mlhovky....? Come on...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  17:49

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To: Wallot

    Plus? To je něco jako hátépéčko v červeným péčku? >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  17:48

    « Bez nadpisu

    MikiBoy: Pokud se Tě to nedotkne: Jaká je Tvoje praxe za kolečkem? Myslím tím počet km. Argumentovat tím, že svítíš mlhovkami proto, aby se Ti nikdo nelepil na zadek, mi přijde jako a) zlomyslnost b) nevyzrálost. To druhé by Tě možná časem mohlo přejít. Obojí je ale na silnici nebezpečné. PS: Počet km sice neudělá ze špatného řidiče dobrého, ale je předpoklad, že už se nebude chovat jako dítě, které dostalo novou hračku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  17:45

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: To: Wallot

    jenze ja nejsem machr v golfu ale machr v golfu plus co vi kdy pouzivat mlhovky >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.06  17:16

    « Re: Re: Re: Re: Re: To: Wallot

    Jezdím jen po D1 a tu stejně budou rozšiřovat :-! A pak, Wallot si může dát sluneční brýle...machři v Golfech je nosí i v noci >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.06  16:32

    « Re: Re: Re: Re: To: Wallot

    pak je tedy jedno reseni .. necht kvuli Vam dvema nasi silnicari udelaji na tehle rychlostnich silnich ne dva, ale tri pruhy, Miki bude jezdit uplne v tom pravem, wallot uplne v tom levem a ten jeden pruh mezi Vami bude takove naraznikove pasmo. >:D
    No a pak si bude moct Miki pysne rikat, co nas, danove poplatniky, ta jeho sranda s mlhovkou stala. >:-[] ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…