Mazda5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 02.08.10  14:50

    « Demontáž orig. rádia

    Zakoupil jsem adaptér pro přehrávání MP3 z SD/USB (kód 55xcmz001 - stualarm.cz). Má to simulovat CD changer, takže se to připojuje k rádiu zezadu. Neznáte někdo postup jak se tam dostat? Zkoušel jsem to z pravé strany od spolujezdce. Vyjmul jsem přihrádku a všechny plasty, ale tudy to asi nepůjde. Vypadá to, že se na to musí jít zepředu. V servisním manuálu je sice popsána demontáž celé palubky, ale nezdá se mi, že by bylo nutné absolvovat tento složitý postup, jen kvůli ev. servisu rádia. Díky za tipy.
  • « 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 02.08.10  14:29

    « Re: Dotažení oken po zamknutí

    Jara1: Tady bude asi rozdíl. Kalibraci stahovaček jak popisuješ znám a provedl jsem ji. Nicméně, po zamknutí a držení tlačítka na DO jede okno jen po dobu držení tlačítka. Ještě si s tím pohraju.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.07.10  21:12

    « Re: Dotažení oken po zamknutí

    No to je zase jednoduchý. Pokud to koupíš nové, tak to je nastaveno tak, že pokud jenom krátce máčkneš, popojedou o kousek a pokud chvilku podržíš, jede až na doraz. Pokud ale vyndáš z auta baterku, tak to začne chodit-dokud držíš jede, když pustíš - zastaví. Pomoc je jednoduchá. Sedni do auta na místo řidiče, které okno chceš nastavit jako z prodeje, tak ho otevři, potom smáčkni tlačítko v autě na zavírání až se zcela zavře a nepouštěj ještě cca 3-5sec., myslím, že je slyšet trošku jako cvaknutí a už to funguje, jak má. Jde o to co více vyhovuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 29.07.10  20:11

    « Re: Dotažení oken po zamknutí

    Pánové, díky za tip. Tenhle trik jsem neznal. Opravdu to funguje. Jeden upřesňující dotaz: Taky vám ty okna jedou nahoru/dolů jen pokud se drží tlačítko na dálkovém ovladači? Automatické úplné dovření se nekoná?
  • « 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 29.07.10  12:54

    « Re: Dotažení oken po zamknutí

    Jara má pravdu a pro otevření stačí také podržet tlačítko na odemknutí a otevřou se všechna okna pokud je nemáte blokovány dětskou pojistkou(blokace se týká zadních oken)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.07.10  21:38

    « Re: Dotažení oken po zamknutí

    To by mělo být bez problémů. Stačí zamknout dálkovým a držet dál tlačítko zamykání až se okna zavřou.
  • 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 27.07.10  19:06

    « Dotažení oken po zamknutí

    Zdravím, nemáte někdo povědomí, zda lze Mazdu 5 naučit, aby zavřela okna po zamknutí dálkovým ovladačem? Už se mi párkrát podařilo nechat pootevřené okno. Zatím naštěstí bez následků.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.07.10  21:32

    « Re: osvetleni kapličky při zapnutých světlech

    Mám 2006 - podzim a už to tam je.
  • « 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 23.07.10  09:44

    « Re: osvetleni kapličky při zapnutých světlech

    Ano, levým čudlíkem, co kouká z tachometru lze otočit až nadoraz. Ozve se pípnutí a kaplička se rozsvítí naplno. Bohužel svítí to naplno i v noci, takže se to musí zase ztlumit. Tohle soudruzi z Hirošimy moc nedomysleli. Navíc mám dojem z jiných diskuzí, že tuto fičuru tam přidali až po faceliftu 2007/2008. Kdyžtak mě opravte.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.10  22:07

    « Re: osvetleni kapličky při zapnutých světlech

    Buď jsem nepochopil co myslíš,ale jas displeje se nechá nastavit knoflíkem , myslím pravým co kouká z tachometru. Funguje jako plynulá regulace jasu displaje. Dá se nastavit plný jas i při rozsvícených světlech.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.10  17:58

    « osvetleni kapličky při zapnutých světlech

    Zdravím všechny v tomhle hrozným horku a hned se ptám: řešil jste někdo osvětleni kapličky (vpravo - radio, klima atp.)? Mazda to má uděláno tak nějak nešťastně, že když přepnete na obrysová světla - pak to sviti silně (to by se mi líbilo), ale jak to člověk přepne na tlumená, jas se sníží - což je sice fajn v noci, ale přes den, když svítí sluníčko, není na displeji skoro vůběc nic vidět. Strašně mě to rozčiluje.
  • « 00 Reagovat !

    foto Sedvo

    Sedvo 22.07.10  10:33

    « Re: Jakou naftu a aditiva?

    Mám dobrou zkušenost s Vervou diesel a taky aditivum VIF.
  • 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 20.07.10  13:03

    « Jakou naftu a aditiva?

    Zdravím majitele mazdích turbodieselů. Těch zasloužilých se chci zeptat jaké máte zkušenosti s naftou u českých pump a jaká používáte aditiva v zimě a v létě (pokud vůbec)? Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.07.10  21:48

    « Re: Rozměr kol

    Holt jiná třída aut /cenová/ a tak i jiné jednání. Co neuplatíš a neočuráš nemáš /viz. předešlé příspěvky a i ten poslední/.
    A když nemáš holt známého, tak to zaplatíš i s prací a pokud máš, zaplatí to ten co známé nemá.
  • « 00 Reagovat !

    foto Flash666

    Flash666 11.07.10  23:16

    « Re: Rozměr kol

    podlozky jsou uplne normalni vec kterou koupis v kazdym obchodu s autodily, takze ti asi plati ;) PS: nekupujte u Elitu radsi pres servis ktery bere dily od velkododavatelu. nejlepsi je mit takoveho znameho :-) to jsou pak ceny :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto tazak

    tažak 11.07.10  21:24

    « Re: Rozměr kol

    Abych nebyl jenom pesimista,na rozšíření rozchodu nabízí firma ELIT/nic mi za to neplatí/schválené podložky se šrouby v různých tloušŤkách na běžné typy
  • « 00 Reagovat !

    foto tazak

    tažak 11.07.10  20:48

    « Re: Rozměr kol

    Souhlas,ja už to zakazníkům nevysvětlujuluju,když chtěji jezdit na pogumovanech ráfkách je to jejich věc.Sranda je ,když se jich zeptám jestli na to letěj mladý holky,tak jsou vedle.Asi je to jenom pro kluky.
  • « 00 Reagovat !

    foto TomasC

    TomášC 11.07.10  10:27

    « Re: Rozměr kol

    1. ET nikdo (stk nebo pojišťovna) řešit nebude. každý řeší rozměr pneu a to chceš, jestli Ti dobře rozumím, zachovat.

    2. Já jsem M5 koupil s 15" a zimníma pneu, takže jsem si ještě koupil 16" na léto s ET tuším 46. čím větší rozdíl v ET tím jiné rozložení váhy na pneu. pokud je tedy ET o hodně menší (kolo víc vytažené) múže dojít k většímu zatížení vnitřku gumy a k nerovnoměrnému sjíždění.

    3. Pokud chceš na léto 17" disky, dej pozor na schválené rozměry. já mám v TP povolenou stejnou šířku pro 16" i pro 17" disk. tj na 16" pneu 205/55/16 a na 17" pneu 205/50/17.

    4. Ať Ti dobře slouží. já jsem zatím moc spokojenej.
  • « 00 Reagovat !

    foto Ada-je-zase-tady

    Ada je zase tady 11.07.10  09:16

    « Re: Rozměr kol

    Ano - ovsem vetsi rafek = nizsi profil pneumatiky = tvrdsi kolo = nizsi komfort jizdy = vetsi opotrebeni tlumicu, zavesu kol a karoserie. Take "krasa" aut s nepomerne velkymi koly je jen relativni, i kdyz designeri si casto mysli opak. Kazde auto ma designove optimalni rozmer kola, nezridka i mensi, nez je rafek dodavany k autu defaultne.
  • « 00 Reagovat !

    foto tazak

    tažak 11.07.10  07:58

    « Re: Rozměr kol

    Souhlas,na auto nejde "zapsat" nic ,co není schváleno pro konkrétní auto.
    Jenom pro osvěžení:Při výměně za "větší"kola musí být zachován vnější průměr kola,to znamená "větší"kolo je větší ráfek a nižší pneumatika.Pokud je v TP zapsáno od výrobce více rorměrů,je to podle tohoto pravidla.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…