Mazda5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.09.10  11:55

    « Re: Brzdy

    Myslíš tím kontrolu a utažení šroubů na kolech ? To může dělat nedotažený kolo takovýhle zvuk ? Já myslel, že nedotažený kolo by dělalo by dělalo zvuk podobný klepání nebo tak něco.

    Zoom zoom: a to tuhle závadu přišli rovnou nebo ti taky nejdřív měnili tlumiče? Protože u mně nejdřív vyměnili nějakou tyčku řízení nebo co to bylo a když to nepomohlo tak oba tlumiče.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.09.10  09:54

    « Re: Brzdy

    Ad kovové klepání: mám vyměněno na obou stranách horní uložení tlumičů vpředu kvůli tomu samému a od té doby pokoj.
  • « 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 30.09.10  00:42

    « Re: Brzdy

    Bez jízdy se to težko diagnostikuje, ale začal bych přetažením kol.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.09.10  21:03

    « Re: Brzdy

    Tak já mám bohužel už taky nějaké problémy. A taky se týkají, mimojiné, brzd. Ale popořadě. Při přejezdu nerovností se mi ozývaly takové divné zvuky od přední nápravy, takové kovové klepání. Měnili mi oba přední tlumiče, ale nepomohlo to... ozývá se to pořád. Máte někdo taky takový problém nebo zkušenost? No a k brzdám ... po výměně tlumičů mi začaly vrzat brzdy. Projevuje se to tak, že při pomalé jízdě (třeba popojíždění v koloně) a mírném tlaku na pedál brzdy se ozývá takový divný vrzavý zvuk. Ten zvuk je pravidelný a má souvislost s otáčením kol, protože čím rychleji se otáčí, tak úměrně se zvyšuje frekvence opakování toho zvuku. Když ale sešlápnu pedál více, tak okamžitě zmizí. Na účinnost brzd to vliv nemá.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.09.10  09:31

    « Re: Brzdy

    :-) M5 5 let stará a reakce brzd úplně stejná. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.09.10  22:09

    « Re: Brzdy

    Díky, máte pravdu. Zkoušel jsem to i na jiném autě a taky to dělá. Jen mě překvapilo, že jsem si toho všiml až teď :-) .
  • « 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 27.09.10  23:28

    « Re: Brzdy

    Zdravím, nehledal bych problém tam, kde není. Pokud to padá jen při nastartovaném motoru, tak jde o normální projev systému ABS. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.09.10  11:03

    « Brzdy

    Zdravím, mám problém s brzdami. Mám najeto kolem 58 000 km. Když přijedu třeba na semafory a zastavím, mám při tom nohu na brzdě, tak pedál jde pomalu dolů. Vypadá to na hlavní brzdový válec. Neřešil již někdo tento problém? Díky
  • 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 02.09.10  23:25

    « řazení

    Já mám najeto 43 000 km, ale dvojka škrtá již od nového vozidla. Závěr servisu...závada se nepotvrdila. Už jsem vyčerpal všechny možnosti. S Mazdou,jsem přišel o tři roky normálního života.Když jedu do společné garáže, tak Mazdu musím dávat kousek dál od jiných aut, aby nepřeskočila moje koroze karoserie. :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 02.09.10  22:49

    « Re: Třetí brzdové světlo

    Takže brzdový světlo stálo 3.750. Starý jsem rozloupnul a nestačil se divit - plechový vodiče uvnitř rezavý, spíš už shnilý. Muselo do toho týct dobu. Doporučuju všem na to preventivně mrknout a případně to přitěsnit okolo konektoru - práce na 10 minut vám potenciálně ušetří skoro 4 litry za nový světlo. K vyndání světla stačí odcvakat víčko uvnitř a povolit dvě matky.
  • « 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 01.09.10  21:45

    « Re: Re: Řazení

    Kolik máš najeto?Mě ted při poslední prohlídce měnily olej v převodovce.Podle servisní příručky bud po 5 letech nebo 100000 km
  • « 00 Reagovat !

    foto Miras2

    Miras2 01.09.10  20:48

    « Re: Řazení

    Zatím řadím OK.Zatím..... Ale snad to tak bude dál. Nerad bych si drbal hlavu, že jsem nešel do další Oktávky
  • 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 01.09.10  19:59

    « Řazení

    Zdravím, já už mám ve čtyřiceti tisících oba, čekám ještě co přední. Měl bych dotaz na majitele, jestli někomu řadí převodovka z jedničky na dvojku přes zuby. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Miras2

    Miras2 01.09.10  16:21

    « Re: Tlmice

    Tak mi taky už měnili zadní tlumič. Ve 40 tis.km na záruku. Asi to nebudou tlumiče na D1. Nebo japonští souzi někde udělali chybu.
  • « 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 30.08.10  12:20

    « Re: Mazdy 5 do sevisu

    Odpověd z Mazdy:Mazda bude v Evropě nabízet Speciální servisní akci na některé vozy Mazda 3 a Mazda 5. Servisní akce je pro zákazníky bezplatná. Majitelé modelů, kterých se tato akce týká , budou od začátku října kontaktováni přímo společností Mazda a budou požádání o návštěvu autorizovaného servisu značky, kde dojde k nutné opravě a výměně dílů.
  • 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 26.08.10  12:18

    « Mazdy 5 do sevisu

    Zdravím pánové,na teletextu čt1 str.633 píšou že Mazda bude svolávat majitele Mazdy 5 s 1.8 a 2.0 benzínovým motorem na opravu elektrické olejové pumpy na servořízení.Oprava je zdarma a bude trvat 90 až 110 min.Na stránkách Mazdy nic k této akci nepíšou.
  • 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 11.08.10  21:19

    « Třetí brzdové světlo

    Tak mi začalo téct do auta krytem pod brzdovým světlem na pátých dveřích. Po rozdělání (stačí odcvakat ten kryt a povolit dvě matky co drží světlo) jsem zjistil, že problém je v těsnění okolo konektoru - prostě přiblblá pěnovka, která se časem vymačkala. Problém je v tom, že uhnil nebo se upálil pin v konektoru (zůstal v protikusu na drátech) a nateklo i dovnitř toho světla, který je podle všeho slepený a nedá se rozdělat. Suma sumárum to bude 3.700 za nový brzdový světlo a toho inženýra co to vymyslel bych nakopal dopr....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.08.10  21:08

    « Re: Demontáž orig. rádia

    Nevšiml jsem si vlastní odpovědi. Omlouvám se.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.08.10  21:05

    « Re: Demontáž orig. rádia

    Já myslím , že nebude. Jenom jsem nenapsal, že se mačkaj tlačítka na dveřích, ne na dálkovým.
  • « 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 03.08.10  08:40

    « Re: Demontáž orig. rádia

    Odpovím si sám. Blbě jsem hledal v servisním manuálu. Je to trochu jinde, a to na straně 09-20-7. Kdyby to někoho zajímalo, tak nejprve je potřeba odstranit boční panely kryjící středovou konzolu u nohou, pak se odšroubuje hlava řadící páky a vycvakne ozdobný kryt řadícího mechanismu. Pak přijde na řadu spodní část středové konzole - opět pouze vycvaknout. Pak odloupnout hlavní masku kryjící knoflíky rádia a klimatizace. Pod ní jsou šrouby, které uvolní rádio.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…