Mazda5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto tazak

    tažak 11.04.11  10:13

    « Re: Závěsné zařízení na M5

    firma taznezarizeni-most nabízí bajonet vč.montáže 5900,-
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.11  20:27

    « Závěsné zařízení na M5

    Nenechával jste si někdo montovat tažné zařízení na M5? Origo bylo někde okolo 20t. , což za to nedám. Mám podmínku a to kouli na bajonet. Nemáte někdo něco vyzkoučeno? Jaká je cena vč. el. instalace. Děkuji J.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.11  21:13

    « Re: Zadní tlumič kaput

    Origo tlumič odešel vzadu ještě v záruce, dali Kayabu a ta klekla 14 dní po záruce a tak tam mám SACHSE a zatím OK. Rozdíl nepoznáš.
  • 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 02.04.11  21:05

    « Zadní tlumič kaput

    Zdravím pánové tak po 2 letech a zhruba 30000km opět vyteklý pravý zadní tlumič a to jsem Kayabě docela věřil že bude mnohem lepší než původní tlumič z prvovýroby.Můj názor je že celá zadní náprava je buď poddimenzovaná nebo špatně konstrukčně vyřešená není možný abych každých 30000km měnil tlumiče.Teď koupím Sachsy tam dávaj záruku 3 roky nebo do 100000km kdyžtak uplatním záruku.Myslíte že bude mít vliv na jízdní vlastnosti pravá strana Sachs a vlevo Kayaba?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.02.11  10:59

    « vrzání někde od předního skla a šoupacích dveří

    Prosím o radu: u me M5 (2.0disele rv 2005) se začaly ozyvat divný zvuky, něco jakoby povrzávání někde od předního skla. Děláto když se auto více rozhoupe jak se asi kroutí karoserie, blbě se to popisuje, ale zdá se mi, když zkusim přitlačit na čelní sklo, že to jde odtud. Nemate s tim někdo nějakou zkušenost co by to mohlo byt? na rovině bez děr to skoro nedělá, ale stačí nerovnost a je to tady.

    Povrzávání mám tady od levých šoupacích dveří, co jsem zkoušel tak to asi dělá ten kolík, co je na karoserii a který pasuje do takové vložky ve dveřích. Máte někdo i s tímto zklušenost jak se toho zbavit? Občas něco hrká i v zámku těchto dveří. Seřídit? Dveře jsou jinak OK a stříkání silikonem bylo k ničemu.
  • 00 Reagovat !

    foto Miras2

    Miras2 24.12.10  13:27

    « Vánoce

    Všem pětkařům přeju pohodové vánoce a v novém roce spousty kilometrů bez šrámů a jiných průserů s našimi miláčky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Miras2

    Miras2 28.11.10  21:14

    « Re: Sytič M5 1.8i

    "Kdysi mi někdo tvrdil, že je tam někde bimetal, který přidá podle teploty otáčky". No to jsou právě zvýšené otáčky při volnoběhu, tedy pokud sundáte nohu z plynu. Při jakýchkoli jiných otáčkách se nic neděje. Sytič přidával u aut s karburátorem množství paliva ve směsi. Dnes upravuje řídící jednotka všechno možné. Ale já v tom nejsem zase tak moc kovanej. Jen lehce poučený laik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.11.10  20:42

    « Re: Sytič M5 1.8i

    Soudím že je to sytič podle spotřeby. Na pojíždění do cca 5km to bere 11l. Po nastartování to jde na nějakých 1300ot a cca po ujetí 4km je tam 1000ot. Kdysi mi někdo tvrdil, že je tam někde bimetal, který přidá podle teploty otáčky. U všech předchozích aut to bylo tak, že po nastartování to točilo třeba těch 1200 a po 20s to spadlo na 800 a bylo to jasný.Tady jsem už prolezl co šlo a nic jsem neobjevil. Ty zvýšený otáčky jsou i když parkuju v garáži, kde je cca 12st.
  • « 00 Reagovat !

    foto Miras2

    Miras2 23.11.10  16:30

    « Re: Sytič M5 1.8i

    Nemám 1,8 motor, ale zeptám se opravdu je v činnosti sytič? Nejsou pouze zvýšené otáčky při jízdě na volnoběh? A dovedu si představit, že je to vztaženo k nižší teplotě motoru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.10  21:26

    « Sytič M5 1.8i

    Prosím o radu. Pokud někdo máte M5 s 1.8 motorem, potřeboval bych vědět, za jak dlouho po nastartování přestane jít sytič. Pokud zastavím po ujetí cca 4km městem , je to tak akorát, že jsou otáčky 900. Tak vlastně jezdím stále na sytič.
  • 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 09.11.10  07:53

    « Tlumiče - neverending story

    Další flek na dvoře, tentokrát vytek levej zadní. Tímto na drahou Mazdu se.u a dám tam Sachs nebo Kayaba - nic není dražší a horší než originál. Taky se mi, jak se ochladilo, přestaly porůznu odemykat zadní dveře, otevřou se až po několikátým zmáčknutí tlačítka DO nebo vůbec. Pohled pod auto při přehazování kol na zimní nevzbuzuje žádnej optimismus, díly závěsů kol všechno rezavý jak liška, kotouče se po obvodu slušně drolej, no paráda. Mám to auto rád, jezdí pěkně, ale čím dál víc se kloním k názoru že to je klasickej vošizenej krám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.10.10  20:22

    « Re: Samé problémy...

    čauky mazďáci.mám prosbu,memáte měkdo ve zbytcích jednu gumu Dunlop SP Sport 205x50x170 93V aspoň 3mm.koupím mdittrich@seznam.cz díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.10.10  08:33

    « Re: Samé problémy...

    s převodovkou žádné problémy nemám, vše funguje jak má ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.10.10  14:19

    « Re: Samé problémy...

    To "lupnutí" je cca při 20km/hod a je to ESP systém.
    AD svolávačka : mé M5 r.v.2005 se to prý netýká (stanovisko servisu)
  • « 00 Reagovat !

    foto rupus

    rupus 04.10.10  12:01

    « Re: Samé problémy...

    Ahoj, řazení dvojky u mne probíhá docela hladce. Mám ale model po FL, kdy se snad dávaly nové převodovky. Ikdyž teď váhám jestli to neplatilo jen pro 2-litrové benzíny (mám naftu). Jak se projevuje to sepnutí čerpadla ABS? U mne se po nastartování a rozjetí (chvíli po zařazení dvojky) ozve z motoru takové cvaknutí. Nezdá se, že by to bylo něco patologického, ale zajímalo by mne co to je. Nevěděl by někdo?
  • 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 03.10.10  00:24

    « Samé problémy...

    Zdravím, tak už mi zase tečou zadní tlumiče. Před rokem výměna.... :-( Rád bych se zeptal...asi půl roku, se mi po rozjezdu zřejmě sepne čerpadlo ABS, tak vteřinka, možná dvě. Od nového vozidla mi z jedničky na dvojku škrtají zuby, jednou byla vyndaná převodovka a opravena...vydrželo to tak dva tisíce. Má někdo podobné problémy? / spojku šlapu až na podlahu /
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.09.10  13:54

    « Re: Brzdy

    OK, díky. Tak to zkusím a jsem zvědav, jestli to přestane. Jinak teď v říjnu by nás měli zvát na tu svolávačku ohledně posilovače řízení, jak už tu bylo avizováno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.09.10  13:21

    « Re: Brzdy

    Je to horní uložení předních tlumičů, nevím jiný název: vypadá to jako marťanský talíř s gumou uvnitř pro pohyb kola do stran.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.09.10  13:03

    « Re: Brzdy

    jo, tak mně to ze začátku dělalo taky spíše v zimě, ale teď už je to jedno, dělá to pořád, i v létě a když jedu po nějaký hrbolatý cestě, tak to vysloveně mlátí ... hrozný zvuky, jako když je na nápravě něco uvolněný a má to každou chvíli upadnout. A jak se jmenoval přesně ten díl, co měnili, abych mohl požadovat výměnu konkrétního dílu ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.09.10  12:17

    « Re: Brzdy

    To trvalo od nového auta celé 4 roky ozvalo se to vždy od 3 st. Celsia níže. Vyměnili vše a nakonec horní uložení a od té doby je pokoj.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…