Mazda5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.10.05  12:57

    « Prvních 1000 km

    Už mám 1t. km za sebou a zatím u mne převládá super dojem z auta a jeho jízdních vlastností. Motor má skvělý potenciál a 5 jede od 60 zatím do 185 km/h, ale pak je mírně vyšší spotřeba.
    V autě nic nedrnčí a všechny ovladače jsou jednoduše tam, kde je člověk čeká.
    Co mi učarovalo je osvětlení xenony - člověk jede jako ve dne a i osvětlení do stran je širší a jasnější než u halogenů.
    Příště zase přidám nové poznatky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  22:36

    « Re: Re: MPV vs. combi

    Jako dlouholetý uživatel 7-mi místného MPV odpovědně prohlašuji, že kromě místa pro převoz nadměrných předmětů (které do kombi prostě nevlezou), možnosti dopravy 7 cestujících (dost často využívám) a vyššího posezu a tím i rozhledu (neustálé rozšiřování počtu MPV a SUV ovšem tuto výhodu rychle eliminuje), je MPV spíše vopruz, než pozitivum. Až nebudu muset vozit 7 lidí a neustále někam něco stěhovat, bude mi bohatě stačit slušný kombík!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  20:18

    « Re: MPV vs. combi

    rozdíl bych viděl i ve spotřebě, u kombi bude většinou nižší (menší odpor vzruchu...). jinak mpv bývá kratší (m5 4,5m vs. m6 4,7m), takže o trochu lepší do města (i když je to spíš otázka zvyknout si na delší auto), jízdní vlastnosti budou podle mě lepší u combi, je nižší a tím i těžiště je níž, takže bude stabilnější... vše beru teoreticky, osobní zkušenosti s výše uvedenými auty nemám.. u mpv je jednoznačným plusem variabilita interiéru, prostornost a + 2 místa (i když, otázkou je jestli je člověk vůbec kdy využije...)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  17:20

    « MPV vs. combi

    co se cen týče je například Mazda6 dražší než Mazda5 při téměř identické výbavě ale rozdílu 2 míst. Small MPV vs. combi střední třídy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  16:22

    « Re: Re: Re: to miro

    Presne, chce to vyzkouset.Samozrejme, ze jen neznalek rekne, ze MPV je vetsi.To je blbost, muj kufr ma 550l objemu a to ma kdejaky kombik, ale je fakt, ze pri stehovani se mi dost hodilo vyndavani sedacek(to kombi nema), ale jak rikam je to hlavne cestovni komfort.Mohl jsem posoudit unavu na trase CR-Belgie po jizde v Honde Civic r.v.2002 a v soucasnem aute C-maxu.Jezdil jsem to kazde tri nedele a byl to fakt rozdil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  16:16

    « Re: Re: to miro

    promin reagoval sem hlavne na to mazda6/5 :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.05  16:13

    « Re: Re: to miro

    asi sa v tom budem musiet vyskusat previest
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  16:11

    « Re: to miro

    Jednoznacne vyssi posez.Hlavne na dalky jsem se presvedcil, ze je to dost znat a nohy tak netrpely.Kdyz jsem nedavno jel jen kousek se svagrovou fabii, tak jsem si pripadal, ze sedim na zemi a mel kolena u brady.Musim konstatovat, ze klasicke auto uz si asi nekoupim.Muj kolega ma velke problemy s nohama a pateri a kdyz ho vozim z prace je nadsen s komfortu nastupovani a vystupovani s vozu.On ma Xsaru a ja C-maxe ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.05  16:08

    « Re: to miro

    Ultiman: to to zase nie kazde MPV. Ja porovnam Megane a tam je 100t a 5miestne MPV, je aj 7 ale to uz je zase ine. Inak ja sa tu nechcem hadat . Len som chcel nieco na sposob, ako poznamenal Slon72, lepsi rozhlad vodica. Mne sa zda, ze miesta to ma rovnako, aj kufor. Preto sa mi to zda ako zbytocny model.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  15:55

    « to miro

    jaky neratam? tobe se sedm mist vuci peti nezda jako dost dobrej duvod provyssi cenu? >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  15:33

    « MPV

    Combi je super - zatím jsem měl 2 feldu a perfektního megouše nakterého jen tak nezapomenu. MPV se liší hlavně vyšším posedem - přijde mi lepší na dlouhé cesty a co je dokonalé je rozhled pro řidiče + nadbytek prostoru pro osádku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.05  15:25

    « Re: Mazda vs. Toyota

    hosi, aka je vyhoda MPV voci combi ? Napr Sceni/Megane Grandtour, Mazda5/Mazda6 combi a tak dalej. Mne osobne sa to zda len o dost drahsie a vyssie. Viezol som sa v Mazde Premazy a neviem. Zatial som to moc neporovnaval, ale zaujimal by ma Vas nazor, co tie auta mate. Neratam 7 miest na sedenie, to je jasne :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.05  14:55

    « Mazda vs. Toyota

    Co se týče názoru na Toyotu a kopii u Mazdy tak potom i Opel Zafira ll se celkem podobá Mazdě což si myslím je dané segmentem small MPV (můj názor). Toyotu jsem též zkoušel - 6a7 sedadlo je nouzák, kdežto u Mazdy jsou téměř plnohodnotná. Co nemá mazda v zadních dveřích kvůli jejich posunu nahrazuje cestujícím na zadních sedadlech středním odkládacím panelem místo 5 sedadla.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.10.05  22:56

    « Volil bych Toyotu

    Jak už tady psal Lubos1, já bych volil taky Toyotu. Narozdíl od Mazdy 5 má pohodlné prostřední sedadlo v druhé řadě, lépe řešený systém sklopení sedáků, lepší motory, kvalitenější materiály v interiéru, odkládací kapsy v zadních bočních dveřích. Středový panel Mazda okopírovala tak zdařile, takže mu není co vytknout >:D Abych M5 jen nekřivdil, vidím jako jediné její "+" její design. Corolla Verso je pěkná, ale M5 je dle mého názoru ještě hezčí.
    Já musím z mého pohledu zkonstatovat, že mě M5 mírně zklamala. Když jsem ji viděl na fotkách a četl o ní dřív než přišla do prodeje, tak jsem si udělal mínění že to bude možná moje příští auto pro manželku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.10.05  19:18

    « První kilometry

    Jak jsem slíbil posílám první zkušenosti:
    Motor 2.0i - 107 kw je super - zatím 370 km do prahy a zpět - dálnice + okresky +město - průměr 8,2 BA95,
    aerodinamický hluk - při 150 mírně vyšší, ale nic hrozného
    :lol: filtrace nerovností - super mám kola 17" 205/50 dunlop sp sport 2050 - člověk skoro neví co máme za vozovky >:D
    sezení - jedním slovem nádhera
    ovládání jako v bavlnce a reakce na volant není uspěchaná
    brzdy pomalejší nástup, ale pak jdou tvrdě na věc
    místa je všude dost - já mám 185cm a v pohodě se dostanu i na sedadlo 6a7
    posuvné dveře vzadu - nádhera
    velké zpětňáky - zprvu nezvyk, ale pak má člověk super přehled.
    zatím asi vše.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.10.05  09:19

    « Re: Mazda5

    Mazda 5 je pekny voz, ale skus este zajst do Toyoty a obzriet si 7-miestnu Corollu Verso. Interier je rieseny lepsie a je dost podoby s Mazdou (dalo by sa povedat, ze Mazda dost Toyotu kopirovala).
    V Toyote mi pripada vnutorne materialy kvalitnejsie. Napr. Mazda nema ziadne makcene plasty na pristrojovke (nie je to sice podstatne, ake na aute za milion Sk to prekvapi).
    Motoricky bude na tom Toyota tie lepsie (napr. s novymi dieselami).
    Je ale potrebne sa Mazdou 5 previezt. Osobne by som sa u 5 obaval vyssieho aerodynamickeho hluku, kedze Mazda ma s tym problemy v Mazde 6 aj v 3, 5 nebude urcite vynimkou. Toyota je na tom lepsie (aspon Avensis urcite).
  • 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Galar" [80.108.179.XXX] 13.10.05  20:52

    « Bez nadpisu

    Mam Tourana 2.0 TDI - max.spokojnost, ziadna zavada, jazd.vlastnosti na 1-tku. Ale je pravda, ze dizajn ma Mazda 5 omnoho krajsi, super su zadne posuvne dvere. Touran som kupoval pred rokom a pol, keby vtedy bola Mazda 5, vazne by som o nej uvazoval. Na druhej strane vsak Touran bol za posledne 2 roky najpredavanejsim autom vo svojej triede. A je fakt dobry.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.10.05  19:39

    « Re: Mazda 5

    který z nich je nejtišší -- jestli jsi zkoušel benzínové motory -- a nejpohodlnější (filtrování nerovností na silnici)?. dík
    mazda je moc pěkná, až na ty zadní světla, to stříbrný uvnitř moc nemusím...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.10.05  17:31

    « Mazda 5

    Přesně takové srovnávání jsem nedávno dělal i já. nakonec na poměr výbava/cena rozhodla mazda a taktéž mne oslovil její design.
    Zítra jdu vyzvednout M5 2.0i Active 7 a pak mohu dát i info o vlastnostech.
    Touran super jízda, ale užší sedáky a lemy se šitím pod zadkem, Opel -starší řídil jsem 2000km a bylo to pěkné-jen ta cena, Renaulta jsem právě prodal kvůli "spolehlivosti" a tak raději nebudu hodnotit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.10.05  11:27

    « Mazda5

    Co říkáte na Mazdu5,srovnání s Turanem,Renault-Grand Scenic,Opel-Zafira vše sedmimístném provedení.Zatím jsem obešel 3 prodejce Mazda VW a Renault.(Výbavou a cenou v Deselu).Nejkrásnější je Mazda5.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…