C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.12.05  18:43

    « Re:

    tak jestli je to tak tak mne napada otazka: Muzete mi nekdo vysvetlit vyznam Toyoty Prius?...tama spotrebu tusim ctyri a pul a kdyz s 1,6 dieselem mas ctyri litry tak naco utracet za hybrida?...ano muzete rict emise ale kolik z vas se zabyva emisemi kdyz si kupuje auto? ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.12.05  21:00

    « Bez nadpisu

    to Ultiman:
    ale dá, chces se svést? můžeš si to zkusit.....
    Od tý doby co mi vyměnili tu trubici od turba ( výrobní vada, většinou u . TDCi s tim plastovým deklem na motoru) to jede jak z praku a nepapá, takže normální volnou jízdou je to normálně možný.... Jinak teda žádný problem, krom ty trubky a tý EPB, na to je taky vypsaný přípis od forda, že u nějakých modelů jsou moc tvrdý lanovody a ty tlačej na brzdiče který vychylujou destičky vůči kotoučům a tak mi musely měnit v 25 tisicích destičky. už mam 46tis a spokojenost. Tak všem MAXÍKŮM do novýho roku vše nej nej nej.... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.05  14:02

    « Re: Klima

    to vosa: neda
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.05  18:27

    « Klima

    2 Petr : Klimu jsem používal celou loňskou zimu. A to byli pěkné mrazy. Připadá mě, že díky velkému sklu a velkému vnitřnímu prostoru se to bez klimy hodně mlží, takže ji používám z tohoto důvodu často. Problém jsem žádný neměl. Jen jsem si ji nechal letos vydesinfikovat a vyčistit. Dost už to při spuštění smrdělo. Mějte se.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.12.05  00:10

    « dlhodoby test cmaxu

    Na www.tipcars.com prebieha dlhodoby test Focusu C-Max 1,6 TDCi.
    ...da sa s tymtom autom jazdit za 4,1l nafty na sto?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.12.05  19:07

    « Re: Asi problem s klimou!?

    Podle toho popisu sem mel stejnou prihodu minulou zimu. Jako docasne reseni mi pomohlo prepnout klimu na ECO a byl klid. V servise sem to hlasil. Zadnou zavadu pry nenasli a jen vsechno procistili. Letos se mi to zatim jeste nestalo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.05  17:57

    « Re: Re: Asi problem s klimou!?

    Diky Mitsi, doufam, ze mas pravdu a bude to jen tato prkotina a nebude se mi muset nikdo rejpat v aute.Kdyby nebyla zaruka podminovana zaznamy v servis knizce, tak bych do autorizovanych servisu vubec nejezdil a ten olej si radsi udelal sam.Taky jsem si rikal, ze je to dost brzo aby neco "odeslo" i kdyz clovek nikdy nevi a v takoveto situaci je zaruka dost prijemna vec.
    C-MAX 1.6 TDCI 8/2004
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.05  14:53

    « Re: Asi problem s klimou!?

    Tipl bych na volný hnací řemen. Utáhnout a jede se dál!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.12.05  11:13

    « Re: Asi problem s klimou!?

    Zdravim, vyrobce doporucuje klimu jednou za mesic alespon na 30 minut pustit. Pokud jeste vcera sla a dnes se rozbila, tak to nejakym dlouhym nepouzivanim nebude. Jedine o co se ja navic snazim pri spousteni kllimy je nemit moc vytoceny motor a pokud mozno uz ohraty. Dej vedet, co ti v servisu rekli. Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.12.05  13:44

    « Asi problem s klimou!?

    Ahoj vsem, tak mam asi nejaky prvni vaznejsi problem s autem, resp. s klimatizaci.Vcera se mi nejak zamlzila okna(coz je na podzim normalni), tak jsem pustil klimu, no a kdyz sepla tak najednou se zacal ozivat pisklavej zvuk(jako kdyz hvizda turbo), jak jsem pridal plyn tak linearne s otackami se zvysoval ten piskaci zvuk.Dost jsem se vylekal, ze je to turbo motoru, ale jak jsem klimu vypnul tak byl klid , motor prede jak hodinky.Venku bylo -2 stupne a nevim jestli to na to ma vliv, nic mene jsem se nikde nedocetl, ze se klima v zime nema pouzivat, protoze kdyz potrebuji odmlzit tak ji proste pustim a v navodu k obsluze to dokonce doporucuji.Shodou nahod jedu pristi tyden na garancku ve 40000km, tak jsem tam volal a oni se nato podivaji.Nevim jestli je v haji kompresor nebo neco jineho, zadne zkusenosti s tim nemam, ale jestli ano tak to moc nechapu, protoze do vcerejska fungovala zcela normalne(v lete chladila v pohode a ted na podzim odmlzovala).Jeste ze je auto stale v zaruce a jeste skoro dva roky bude!
    C-MAX 1.6TDCI 8/2004
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.11.05  18:14

    « Re: Re: C-MAX Spotreba

    Ja si tedy snad pujdu koupit noviny :-)
    Na 40k sem byl v lete, mimo oleje a predepsane prohlidky nedelali nic. Mel sem pocit ze mi huci loziska. Rekli mi ze to je gumama - po vymene na zimaky se to potvrdilo. SW mi prehravali pred tim. Jak sem tu psal, sami si mne pozvali ze mam typ auta na ktery je novejsi verze SW. Chodim s tim do Karlových Varů a jsem spokojen.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.11.05  21:25

    « Re: C-MAX Spotreba

    No cus, Kamilku ;-) .Cetl jsem to v jednom z poslednich AutoTipu.Byly tam i fotky a vypadal dost pekne(vyssi podvozek,na strese lyziny,celej oplastovenej atd.), no a psali tam, ze by to melo mit ten motor s dvojtym turbem(to druhe by zacalo tahat az pri 2700rpm) o obsahu 2.2TDCI.Tak jsem si tak rikal, ze 400nM to uz musi bejt "ficak" :-) .Ja mam k dnesnimu dni nejeto presne 39890km, takze uz jsem objednanej na olej atd. ve 40000km.Tu spotrebu mas suprovou, ja jsem se pod 5,6l nedostal, ale je to tim, ze jezdim spis rychleji.Jak jsi uz drive psal, tak ty jezdis predpisove a na najete trase, kterou jezdis denne uz vis co kde jak, takze se tomu da uverit.Kdyz jsi byl na prohlidce ve 40000km, delali ti krom oleje neco jineho(napr.nejnovejsi software) :?: Musel sis o to rict nebo nektere veci v ramci zaruky delaji standartne(treba prave ten SW).Diky a zatim ahoj, Petr.
    C-MAX 1.6TDCI 8/2004
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.11.05  20:59

    « C-MAX Spotreba

    Zdravim, byl jsem na garancni prohlidce v 20kkm, nahrali mi nejnovejsi software, spotreba klesla o 0,2 l/100km na prumernych 5,9l. Jezdim normalne, spise rychleji. Mam 2.0 TDCi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.11.05  20:42

    « Re: Re: Re: Focus C-MAX 4x4 2.2TDCI biturbo.

    Nepřepsal, opravdu ne. Jezdim hlavně jednu pravidelnou trasu něco kolem 110 km. Od Žatce do Prahy. Mám to najeté jedu plynule, zbytečně nespěchám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.11.05  18:58

    « Re: Re: Focus C-MAX 4x4 2.2TDCI biturbo.

    Ses přepsal s tou spotřebou :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.11.05  14:40

    « Re: Focus C-MAX 4x4 2.2TDCI biturbo.

    Ahoj Peto, kdes to nasel? Nikde na to nemohu trefit :-(
    S mojim maxem zatim spokojenost. Najeto 46k, prumerna spotreba za tento rok 4,7 (1.6 TDCi) zatim zadne zavady.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.11.05  11:00

    « vrzani

    Mam sice Focus '03, ale vrzani za velmi teplych dni (30 st. a vyse) se u mne projevuje na patych dverich. Ty dvere se za extremnich teplot (pres 50 st. v auten a slunci) "pohly" dokonce tak, ze se mi spustil alarm, ze mi nekdo otevrel dvere. Jinak vzadu vetsinou vrzava operka sedadla, staci to ucho na kterem je zacvakla namazat nebo necim oblebit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.11.05  10:50

    « Bez nadpisu

    S tím vrzáním v interiéru mám tedy taky malou poznámku. Přes léto ve velmi teplých dnech mě to při přejíždění nerovností, např pomalu přes nějaké hrby a pod, trochu vrzalo v interiéru jako kdyby plasty. Ale nebyly to žádné šílené zvuky. Kdyby jsem o tom dřív nečetl, tak si to ani neuvědomím. Jinak na 2. garančce jsem si nechal udělat diagnostiku, a prý našli nějaké chyby v software, tak mi přehráli nový.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.11.05  21:49

    « Re: Ta spotreba je solidni!

    Ahoj Jeniku :-) , no clovece ja uz myslel, ze nezijes.Ta spotreba se mi opravdu zda solidni(na MPV urcite).Me ceka druha garancka za par dni mam nejeto skoro 40000km, tak se musim objednat.Nemam zatim taky zadnej problem, jen ted posledni dny mi zacala vrzat sedacka ridice, tak jsem to zespodu prostriknul WD 40 a je klid :-) .Zdravim do Olomoca P.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.11.05  14:53

    « Bez nadpisu

    Ahoj Petře a také ostatní. Trochu se červenám, fórum jsem dost vynechával. Vidím, že se tu stále melduje okolo spotřeby. Po 9 měsících co mám Maxe ( 1,6 benzin - jinak je starý 20 měsíců ) mám dlouhodobou průměrnou spotřebu 8,15 l/100 km. Počítáno relativně přesně dle ujetých kilometrů a počtu litrů benzínu ( kniha jízd :-) Je to střídání město, dálnice i mezi městy. Minimální spotřeba byla na trase Olomouc-Zlín 6,0 l/100 km (2dosp+2děti). Ale to byla vyjímka, kdy jsem jel s ohledem na spotřebu. Pokud má někdo další otázky ohledně benzínu, sem s nimi. Jinak žádný problém nebyl. Mám za sebou druhou garančku. Zdar
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…