C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    04.04.06  18:39

    « 2,0 TDCi

    Takže opět mě čeká servis - nepravidelně svítí kontrolka motoru = diagnostiky. Už nevěřím ve spolehlivost mého C-MAXe.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.06  13:07

    « Exalto 2

    to Zdenda:Ahoj Zdendasku :-) , o vikendu jsem daval letni a meril jsem vzorek na tech Continentalech co tam mam a myslim, ze bych mohl tak do poloviny leta na nich jezdit(maji tak 2mm nad ty kontrolni plosky) a pak urcite koupim ty Exalta 2.Budou asi fakt dobre.Pri vymene pneu jsem bohuzel(nebo bohudik) objevil dost vytekle vazeliny z prachovky na poloose u prevodovky(na strane ridice dost na strane spolujezdce jen trochu).Nebyl jsem na zvedaku tak jsem to nemohl tak dukladne prohlednout, ale zadnou prasklinu jsem nevidel.Takze bud je to praskle jen trochu nebo se uvolnila ta stahovaci paska.Do Fordu jsem volal, tak objednaji obe dve a pojedu to nechat vymenit(na zaruku).Jinak vse o.k.
    Zatim ahoj Petr
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.06  10:57

    « Letní gumy na Maxíka

    To Petr Blaha: Zdar Peťo, už sme si dlúho nepsali. Enom sem sa chtěl optat, lesti máš už přezuté na letní ty Exalta a jak si s něma spokojený. Tady v servisu mě známý tvrdíl, že má klienta, co vyzkúšál od Bravurisú, přes Continentály až po Mišelinky fšecko a zatým Exalta 2 suveréně najlepší. Ukazovál mě aj ty gumy a už je okem vidět enom rozdíl v téj směsi. V Michelinkách by mělo byt prý víc kaučuku.
    Budu asi přezúvat a zároveň aj dělat garančku příští týdeň, tož informuj.
    Díky, z Moravy zdraví šeckých Maxiků
    Zdenda
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.03.06  20:27

    « Re: Re: Benzín nebo nafta?

    Zdar, k těm 8.5 při 160, přesně jsem to neměřil, okamžitou spotřebu palubní počítač neukazuje, častějším resetováním by šla asi zjistit, ale neřišil jsem to. Snad příště :-) .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.03.06  22:44

    « Re: Re: Benzín nebo nafta?

    Na [odkaz] je prehľad mojej spotreby za prvý mesiac. Väčšinou po meste (z toho asi 50% po petržalskej diaľnici), 2x cca 200km po dialnici (110-150km/hod).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.03.06  21:20

    « Re: Benzín nebo nafta?

    Ak najazdis 15000 rocne, tak rozhodne benzin.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.03.06  21:16

    « Re: Benzín nebo nafta?

    Nazdarek ! Tema spotreby u benzinu 1.6 jsem tu rozebiral pred rokem. Zpocatku jsem byl docela rozcarovany. Za tu dobu muzu rict, ze prumernou spotrebu mam 8.11 l/100km. Jezdim tak na tretiny mesto, obce i dalnice. Clovek se s tim tezsim a vyssim autem musi naucit jezdit. Benzinovy C-max je hodne citlivy na "tezkou" nohu. Spotreba leti hned nahoru. Nejlepsi spotrebu mezi obcemi ( Olomouc-Zlin ) jsem mel 6.0 l/100km. Ale treba ted na dalnici pri 140-150 km/hod to ma spotrebu 9.5. Takze tech 8.5 pri 160 Ti Tomasi_h moc neverim. To mam tak pri 130. Obsah 1.6 je pro c-maxe docela malo. Ale pri obsahu 1.8 by to mohlo byt se spotrebou jeste horsi. Urcite je lepsi volba TDCi. Ale je to o penezich :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.03.06  20:27

    « Re: Benzín nebo nafta?

    Zdravím, jsem celkem čerstvým majitelem c-maxe s benzínovou 1.6 16V. Motor benzín 1.6 můžu vřele doporučit, průměrnou spotřebu mám teď v zimě 7.3 l/100 při jízdách prakticky mimo město v režimu obec 60 mimo 110. Nejlíp jsem zajel 100 km z HK do MB s prům. rychlostí 80 spotřebu 6.5, což si myslím je dost dobrý, max. cca 8.5 na dálnici při rychlosti 160. 100 k 1.6 není žádný trhač asfaltu, ale pro běžný ježdění mě zcela vyhovuje. 1.6 TDCi jsem zkoušel v rámci předváděcí jízdy a musím říct, že funguje taky výborně. Porovnávat můžu hlavně se služební octávií 1.9 TDi 77kw, která je proti 1.6 TDCi ve fordu vyslovený traktor - nejen hluk, ale i např. kopání do pedálu spojky. U 1.6 TDCi bych očekával spotřebu proti 1.6 benzín cca o 1.5-2 litry nižší (předpokládám, že TDCi baští zhruba stejně jako TDi). Než jsem c-max koupil, tak jsem se taky rozhodoval mezi benzínem a naftou, nakonec zvítězil benzín, protože než utratím těch cca 50 tis. kč o které by mě stálo TDCi víc za o něco víc benzínu než nafty, potrvá dost dlouho.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.03.06  20:39

    « Benzín nebo nafta?

    Ahoj,
    potřebuju poradit jaký motor do C-maxe.Benzínový nebo dieselový.Nejsem náročný a najezdím cca 15tis. za rok. Děkuju.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.03.06  20:30

    « Re: Nahradni dily?

    Asi máš pravdu, ale ne webu jsem našel neuvěřitelnou tabulku, kde orig. díly Ford jsou levnější než repliky : [odkaz]
    Co tomu říkáte?????
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.03.06  17:30

    « Nahradni dily?

    to Ford:Nechci te strasit, ale C-max je tak "mlady" model, ze sehnat neco na vrakaci bude temer nemozne a u Fordu to bude asi pekna palka :(
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.06  13:40

    « Help, help - Náhradní díly C-MAX 1,6TDCI

    Ahoj,
    nevíte kde sehnat ( nejlépe z vrakovoště ) náhradní díly???
    Pravé přední dveřě ( vrchní plech i sklo ), kompletní přední plastový nárazník, pravý přední sloupek, chladič ....
    Předem děkuji za jakoukoliv bližší informaci.
    Zdraví Forďák
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.03.06  08:59

    « Návod C-MAX 1,6TDCI

    Dobrý den,
    je někdo ochoten pomoci? Sháním manuál k tomuto modelu ( např. okopírovaný za mírnou úhradu ).
    Předem děkuji
    Forďák
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.03.06  16:59

    « c-max

    Zdravím všetkých c-maxákov. Ja mám nášho Maxa ešte len mesiac, ale zatiaľ som veľmi spokojný. Zaujímalo by ma, tí čo ste už boli na garančke po roku či po 20tkm, ako ste boli spokojní, kde ste boli a koľko ste platili?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.03.06  19:03

    « Bez nadpisu

    to Zdenda:Vis jak rad bych si s tebou pokecal pri stamprdli :-) .Jinak ja jsem se po precteni nekolika testu rozhodl definitivne pro ty Michelinky a je to presne jak rikas, dosahuji stejnych hodnot jako ty P7, ale jsou tissi, coz je pro mne taky dost podstatne.Nejlevnejsi jsem je nasel za 3200kc, coz neni tak hrozne.Zdravim na Moravu a zatim ahoj Petr.
    C-MAX 1.6 TDCI TREND+ 8/2004
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.03.06  18:44

    « Gumy na C-Maxa

    To Peťa Blaha: Tož také asi idu do těch Mišulínek lebo sú skoro stejné podléj testu jak Pirelky ale nejsú tak hlučné a asi vydržijá o trochu deléj. Jak sem sa dívál na netu tož sa dajů kúpit za 3000 Kč.
    Dybys jél sem k nám negdy na jihovýchod tož daj vědět dáme si po štamprli lebo jak sa u nás říká "Řidič má byt veselý".
    Tak sa opatruj a šťastné kilometry přeje
    Zdeňa
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  21:59

    « Bez nadpisu

    to Zdenda-Jak jsem na to koukal, tak asi zkusim ty Michelinky Pilot Exalto 2.Vim, ze asi bude lepsi vitezna pneu, ale me se nejak ty P7 nelibi designove a podle fotek nemaji na boku ochranou listu proti odreni alu kol.Sraz bych udelal, ale casove nejde zvladnout :-( .Bohuzel jsme od sebe preci jen daleko.Ale jedu na dovolenou do Chorvatska, takze pokud by mel nekdo stejny zamer, tak se muzem spojit a jet spolu.To, ze se nezname osobne, je ten nejmensi problem :-) .
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  09:31

    « C-Maxíci

    Tož zdar šohaji,
    mosím Vás zklamat, nejsu z Brna ani z Hané. Su víc na východ lesti víte gde je Kurevské teda Uherské Hradiště.
    Ináč Peťo Blahových enom mňa napadlo, moja šikovná manželka měla dysi galána a ten sa také menovál Peťa Blaha. Tož ale až tak z divokého severu nebýl. A ty gumy co sem sa dívál na testy pneu tož ER300 jich vyhrály dokonca nekolik podléj rozměrú zroku 2005. Dívál sem sa dneskaj na stránkách e-pneu a už sú tam testy 2006 přesně náš rozměr 205/55 R16 a tam ty gumy moc neoslnili. Vyhrály Pirelky P7 a Mišelínky pilot Exalto 2. Šak mrkni na ně. Keré budeš brat ty?
    Chlapi tak zdar.
    PS: Neuděláme negde sraz?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.03.06  21:16

    « Bez nadpisu

    Ja netvrdim, ze je z Brna :!: Ja mam rad moravaky jako celek :!: a co jsem mohl poznat lidi z Moravy tak byli vzdycky hrozne fajn, tot vse.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.03.06  20:20

    « Re: RE 720

    nenavidim zakladani off topicu...ale preci jen...rekl bych ze zdenda neni z brna...podle toho kde a jak protahuje samohlasky bych rekl ze z hanacka...treba z HOLOMÓCA? >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…