C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.06  09:34

    « Ahoj

    Tak jsem se taky stal vlastnikem Maxika s motorem 1.6 TDCi 80kW a zatim jsem nadmiru spokojen. Mam sice zatim najeto za necely mesic jen 2000 km, ale velmi mile me prekvapila spotreba, kterou mam 5,9 ve meste (v Praze). :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.06  09:45

    « Bez nadpisu

    pulse: ano, ten 1.6 TDCi 80kW sa na Slovensku predava bez DPF, neviem ako je to v CR. DPF stoji tusim 600 EUR, tak neviem ci by si niekto chcel priplatit, ked nie su na to ziadne danove zvyhodnenia a pod. (ako v AT, DE..). Pocul som, ze od maja alebo juna sa musia vsetky nove auta predavat s Euro IV a tento motor ma iba Euro III, takze bude nahradeny starsim 1.8 TDCi 85kW, ktory aj bez DPF splna Euro IV. Co je podla mna dost zvlastne, ze moderny motor ma iba Euro III, ale je to asi dan za tych 80kW z objemu 1560 ccm, lebo 66kW verzia uz ma Euro IV aj bez DPF.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.04.06  01:02

    « Bez nadpisu

    1.6 TDCi 80kW a nemas to s filtrem pevnych castic?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.06  20:12

    « Bez nadpisu

    Nazdar chlapy. Objevila se mi zvláštní "závada". Když zapnu klimu, začne to od přístrojovky divně "vrčet", jako kdyby rezonovat nebo něco podobného. Zvuk se mění v závislosti na otáčkách. Když vypnu klimu, "spoluzvuk" smizí. už jste se s tím setkali ? Dík za pomoc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.04.06  21:16

    « Re:

    motor mam 1.6 TDCi 80kW, teraz vecer som natankoval plnu na Shellke, za 1.019 EUR/L, a necitim rozdiel oproti BP. Ale je to subjektivne, motor ma mozno na to iny nazor. Aj ked si myslim, ze to bude ako u nas, ze vsetky znacky beru u toho isteho vyrobcu, takze vastne stale tankujem naftu z OMV Schwechat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.04.06  20:44

    « Bez nadpisu

    zalezi co mas za motor
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.06  14:24

    « Re:

    pulse: tak teraz si ma vazne dostal :)) ospravedlnujem sa. k tym benzinkam, ja tankujem iba v rakusku, lebo oproti Slovensku je to tu lacnejsie o 3-4 Sk na liter. A nepozorujem ziadny rozdiel v kvalite nafty, jedno ci tankujem BP, OMV, Shell alebo JET.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.04.06  13:27

    « Bez nadpisu

    bluedream jo tak bacha na roboty, ty odborniku, mimo jine tohle forum ma pagerank 0! , jo k te Shellce ja u ni netankuji vubec >:D Je take dulezite kolik jse tam toho proda za den, i nafta totiz starne!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.06  09:49

    « Re: Re:

    Pulse je len obycajny internetovy "robot", ktory takymto sposobom zvysuje ranking na googli nejakemu linku.. proste ina forma spamu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.06  08:16

    « Re:

    Milý PULSE,tankuji zásadně na Shellce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.06  15:38

    « Re: C-Max 1,5 roku

    tak to potom ano, tym motoru rozhodne neublizis :-) keby som si kvoli garancke nemusel brat dovcu a podobne, tak by som to mozno tiez menil castejsie. takto verim fordu, ze 20.000 na jeden olej je uplne v pohode. za 2 mesiace pojdem na 2. garancku, nejak tie kilometre rychlo nabiehaju..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.06  15:26

    « C-Max 1,5 roku

    Máš pravdu synček,
    ale já sem měníl olej v 35 tis. km tož sem to teď vyměnil po 20 tis. km. Olej radši měním častěj. Tým sa nic nepokazí.
    Zdar chlapi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.06  14:23

    « Re: C-Max 1,5 roku

    Zdendo, nie je garancka az pri 60.000km?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.06  12:35

    « C-Max 1,5 roku

    Zdar Maxáci,
    tož já mám teho mojeho 1,6 TDCi už skorem rok a půl a fčéra sem prodělál další garančku /56 000 km/. Tak jak u nekerých mě vyměnili v záruce spínač na kufru a vrzající těsnění kolem dveří. Ináč fšecko v pohodě. Spotřeba tak kolem 5,5 l.
    Před týdněm sem přezúl na letní Mišelínky Exalto 2 a možu teda vřele doporučit. Sedijá jak zabité a jedú po tichúčku.
    Tož zatým zdarec.
    Zdenda
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.04.06  09:51

    « 2 roky s C-maxem

    Tak jsem dovršil druhý rok života s C-maxem( najeto 57000). Zatim musím říct že jsem vcelku spokojen. Žádné vážnější závady mě nepotkali. Mam 1.6 benzin s dlouhodobou spotřebou v létě s klimat. 8.2 l a v zimě 7,4 l. Za ty dva roky jsem navštívil servis pouze dvakrát na výměnu vadného spínače otvírání kufru, a minulou zimu mi nepravidelně svítila kontrolka airbagu ale nic jsem s tím nedělal a už se to neobjevilo a ještě kuriozitka začal se mi "loupat" kožený volant- vše v rámci záruky vyměněno. Po častých jízdách po pražské dlažbě se začali ozývat pazvuky ze zadních sedaček a palubky (ale to je asi tím že je často sklápím a vyndavám). To je asi tak co mne napadlo. Pro toho kdo váha C-maxe můžu jen doporučit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.04.06  14:17

    « Re:

    Musím se zastat motoru 2.0TDCI mám najeto 46.000 km. a bez problémů. Jasně měl jsem problém s pískáním destiček na zadku, ale to je vše. Maxíci mají určitě "dětské nemoce" které FORD odstraňuje viz. zasekávání AGR ventilu, jemné cukání v nízkých otáčkách....Většinu problémů řeší přehrání softwaru verze 4.1 a víc. Jinak jsem spokojený a ten motor jede bezvadně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.04.06  23:47

    « Bez nadpisu

    palomalo //nekteri lide jsou nepoucitelni osobne jsem na vyber benzinky opatrny i kdyz jedu s benzinem pokud teda mam na vyber.
    Ale kdyz jsi nekdo neda poradit :-(
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.06  09:17

    « Re: 2.0 TDci

    ja mam 1.6TDCi a tiez ziadne problemy, najazdenych 32.000km. s tym loziskom by ma to nepotesilo ak by sa to stalo na dialnici, stalo sa to uz niekomu alebo je to vynimka?
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 04.04.06  21:21

    « 2.0 TDci

    To Palomalo: Po nahrani noveho software to jezdi dobre, absolvoval jsem rocni prohlidku zhruba ve 20000 km. Tyden na to jsem ale byl v servisu znova se zadrenym loziskem v pravem zadnim kole. (Zjistil jsem to,kdyz jsem dostal mensi smyk na mokre vozovce a podle hluku pochazejicim nekde zezadu vozidla) Trochu jsem sice auto prohnal pri posledni dovolene v Zermattu. Cestu z okraje Prahy do Basileje jsem ujel za 5 a pul hodiny. Nejel jsem nikdy vic nez 160 km/hod. Palubni pocitac mi ukazal prumernou rychlost 130km/hod a spotrebu 8l/100km (Box na strese). To by ale auto melo vydrzet.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.06  20:41

    « Bez nadpisu

    to palomalo:No nerikam, ze jsem nemel nejake mensi problemy s "Maxem", ale ve stychu me nikdy nenechal(1,5roku provozu-48500km najeto).Trochu mi pripada, ze vetsina problemu jde na vrub motoru 2.0TDCI.Nechci to samozrejme zakriknout, ale o nejakych vetsich problemech s 1.6TDCI jsem tu od nikoho neslysel.
    Tot otazka pro PETRA T.:Je ta 1.6-tka min nachylnejsi na vstriky nebo jsme mi co na nich "litame" meli zatim jenom stesti :?: Zdravim, Petr.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…