C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.05.06  16:58

    « Bez nadpisu

    to rben:Je to zcela normalni, takze bud v pohode ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.06  12:05

    « c-max : vypinanie motoru

    Zdravim Vas C-Max-aci,
    Pri vypnuti motoru to nim (a vlastne celym autom) nejak zatrasie (dost citelne).
    Je to c-max 1.6 tdci (80kw, r.v 05, 4.000 km)
    Pred vypnutim vzdy necham motor nejaky cas bezat na volnobeh (tak ako sa pise v navode) a nikdy ho nevypinam pri otackach vyssich nez volnobeznych...
    Kedze som predtym nikdy nemal diesel a toto je moj prvy ford, nemam moznost posudit ci je to normalne chovanie sa motora...
    Ake su vase skusenosti? Je to ok alebo s tym zajs do servisu?
    Dik za pomoc:-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  16:48

    « Bez nadpisu

    Ahoj vsem:Mame to tak vsichni.Tech naklonenych pneu jsem si vsiml hned jak jsem auto koupil a na muj dotaz v servise jsem byl uklidnen, ze je to tak o.k. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.05.06  08:02

    « Re: Re: Re: Zadne kolesa

    No moj MAX-ik ma zadne kolesa tiez podla mna do / \ Merat som to sice nemeral, ale je to dost naklonene na to aby to bolo viditelne...Na stranu druhu tak mali zadne kolesa zatial uplne vsetky MAX-y, ktore som doteraz videl...a minuly tyzden som bol na prehliadke po dvoch rokoch a servis tiez ani nenaznacil, ze by bolo nieco v neporiadku.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.06  21:16

    « Re: Re: Zadne kolesa

    Zdravim Maximone, to sa teda cudujes co? :shock:
    Nie, ja som zmeral uhol od rovnej podlahy, tj. prilozil pravy uhol :idea: >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  22:02

    « Re:

    Ahoj Maximone
    Jeste k tem svetlum. Kdyz vyndam celou parabolu, tak stejne musim na serizeni do servisu. PS. Uz se vidim , jak na ulici vyndavam cely svetlo. Ja ti do soukrome zpravy napisu cislo, nebo mi nech svoje. Mam tu i email.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  16:57

    « Re: Zadne kolesa

    Cau mkovesy, jak jsi zmeril horejsi delku zadnich kol? tu spodni chapu, ale tu horni????
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  16:40

    « Zadne kolesa

    Zdravim Maxakov, dnes som si vsimol, ze moj max ma predne kolesa zavesene zvyslo kym zadne su jemne naklonene vrchom k sebe tj. ak zmeriame vzdialenost zadnych kolies pri asfalte, tak vzdialenost je vacsia ako vzdialenost zadnych kolie na vrchu. roste su naklonene takto
    / \
    Mate to aj ostatni takto? Podkla mna by mali byt | | ak su naklonene, tak bude aj opotrebovanie pneumatiky nerovnomerne.
    :?: :?: :?:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  13:20

    « Bez nadpisu

    Ahoj Maxaci, Petre na ty posledni trubce co tam mam, mam najeto, asi 13tis. a zatim naprosto v pohode, asi uz bude nejaka odolnejsi, protoze pry ma nejaky pozmeneny cislo dilu, ale nevim, sundal jsem z toho horního krytu co je na motoru zezpod ten molitan, taze tam mam jen ten plast - tak jakoze na okrasu - a zatim je to v pohode. Muj osobni nazor je ze to praska prave kvuli tomu hornimu deklu, kterej je na ty trubce chycenej a jak se hejbe motor pri zatahu tak se to krouti a v tom svaru toho drzaku to praskne...... PINO, nikdy jsem se s takovym hlasenim nesetkal, ani jsem o tom neslysel, jediny varovny napis co mi Max jedinkrat napsal, tak to bylo "LIMITED FUNCTION EPB" a to kdyz jsem ho nechal stat asi 12 dni pres dovolenou v kuse v garazi zamknutyho a s odbrzdenou rucni brzdou, tak jsem ho pak zabrzdil odbrzdil a od te doby nic. No a pro Xivan, zarovky v pr. svetle se menej dobre, jen povolis ten sroubek a odcvaknes ty dve plastovy packy zespodu a vyndas celou lampu a zpez to zacvakne samo, ja to teda pro sichr jeste kontoluju ty packy takovym hackem jestli jsou zacvakly zpet nahoru, a zadni lampu jsem vyndaval jednou kdyz jsem si montoval park. sensory a ty kridlovy matky jsem si chytil do kombinacek....... Jo a kdy dame ten pokec?...... Tak zatim vsem zdar, jdu umyt Maxe, tak mam na 3 hodky o zabavu postarano..... >:D 8-s >:D ;-)
    ---------------------------------
    C-max 1,6 TDCi Ghia
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  13:15

    « to Honza M.

    Bohuzial si srandu nerobim...tie javacripty tam vlozila tato stranka, ked som tam vkladal anti-smilikov, ktore mali vyjadrit ako som bol smutny/nasrany ja, ked na palubnom pocitaci svietil alarm "System Engine Fail".
    Dnes som Maxika zaviezol do servisu, uvidime...posledne dni sa to chovalo na 100% tak, ze pri kazdom studenom starte to malo alarm na PP. Stacilo otocit klucikom do NULY potom naspat do pohotovostnej polohy a alarm zmizol a vsetko fungovalo v poriadku
    takze tak, ked budem mat nejake info zo servisu, dam vediet
    pino
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.06  01:08

    « Bez nadpisu

    Že by to psalo něco o javascriptu, to se mi nezdá. A že by na tebe auto mluvilo něco v tom smyslu, že brečí a je smutný...
    Ty si děláš legraci ne?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.06  20:24

    « Vymeny zarovek

    Chtel bych se zeptat , jestli si sami menite zarovky, nebo jezdite na vymenu do servisu. U prednich se musi demontovat cele svetlo a u zadnich , tam je podle me vymena lehci, ale ja dosahnu na ty kridlove matky, ale diky malo mista uz mi nejdou povolit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.06  18:37

    « Problem s motorom u 1.6 TdCi :o(((

    Caute vsetci,
    minuly vikend sa mi stalo toto:
    Pocas jazdy mi to zrazu zahlasilo na palubnom compe "SYSTEM ENGINE FAIL" a Maxik prestal tahat -> akokeby odislo vazenie vzduchu alebo turbo (auto uplne stratilo vykon)....
    Dnes ked som bol na garancnej prehliadke po 2 rokoch mi to odiagnostikovali a zistili, ze su tam zle nastavene parametre napr. ventil EGR .... a nahrali novy SW do riadiacej jednotky
    Tipek sa bol na tom previezt a islo to v pohode. Auto mi odovzdal, ja som si don sadol, otocil klucikom a alarm tam bol javascript:emoticon(':(')
    Sad a aj sa to rovnako chovalo -> ziadny vykon javascript:emoticon(':cry:')
    Crying or Very sad ... takze MAXik ide naspat do servisu javascript:emoticon(':cry:')
    Crying or Very sad
    Teraz sa to chova takto: dam kluc do zapalovania, otocim a na pocitaci je alarm, klucik otocim na "0", potom naspat do startovacej polohy, vsetko je o.k.
    Mal niekto z Vas podobny problem, resp. netusite co by to mohlo byt?
    diki moc za vsetky info
    pino :'-( :'-( :'-( :'-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.06  14:24

    « Bez nadpisu

    to Maximone:No to si delas pr..l s tim casem!!! :-) Ty jsi horsi nez ja, kdyz jsem fakt pospichal z Bruselu do Litvinova a ujel 840km za 6,5hod. >:D .No, tak to dostal tvuj "maxik" peknou cocku.Chci se te jeste zeptat, jestli uz Ford ty trubky vylepsil a kolik km jsi na tu posledni vymenenou najel. Diky Petr.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  22:04

    « Re: Kontrola potrubia v 1.6 TDCi

    cau mkovesi! Ty brdo, tvuj max je uplne novej! Ty tu kapotu jeste nemusis zvedat, ty si uzivej a lesti......... Ne delam si srandu, fakt to je moc brzy hledat nejaky zavady, ja mel prvni trubku ruplou asi ve 30ti tisicich, a motor si mi poradne sednul, spotrebou i vykonem az tak kolem 20ti tisici.... Jinak vcera jsem se potreboval fakt rychle dostat z Prahy do Bratislavy, tak jen tak pro zajimavost, od cedule k ceduli 2 hodiny 10 minut i se zastavkou u pumpy pro dal. znamku a spotrebu mi pal. poc. ukazal 7,7l/100km.....
    ------------------------------------
    C-max 1,6 TDCi Ghia
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.06  21:06

    « Kontrola potrubia v 1.6 TDCi

    Vcera som skontroloval potrubia pod kapotou. Kontrolu som vykonal pri priblizne 2500 otacka a nezistil som ziaden unik vzduchu - plynu ani som nepocul ziadne pazvuky od motora, turba. Mam zatial najazdenych 3000 km a obcas uz jazdim sportovajsie pri zahriatom motore, sice to zbadat na spotrebe ale motor musi citit, ze zije :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.05.06  11:34

    « C-Max 1.8 benzín

    Ahoj,
    mám možnost koupit C-Maxe rok starého, 40 tis. najeto, v plné vybavě přímo od dealera (jeho služební vůz). Autem by jezdila manželka, takže nájezd cca. 15.000 ročně. Je na této motorizaci něco, na co bych si měl dát pozor? (Nepočítám spotřebu, samozřejmě) :-)
    Jo a jakou to vlastně má reálnou spotřebu
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.05.06  09:18

    « Re:

    Ahoj Petre. Ja se v tom radeji stourat nebudu. Pockam, jak se to vyvrbi. Me jen stve, ze treba na vymenu zarovek se musi vyndat cele svetlo a vymenit baterii je snad jen na servis. Jak sem koukal, tak se musi rozdelat cely kaslik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.05.06  09:03

    « Re: Re:

    Ahoj Maximone. Jasne ze se sejdem. Ja mam C-MAXE zatim jen neco pres mesic. Tak doufam ze me ta trubka mine, ze to u Forda uz vychytaly, jako to tesneni u tech dveri, co zlobilo u tech prvnich serii. Ja mam najeto asi 2100 a mestky provoz mam za 5,9. Tak jsem zvedav, jestli se to po zajeti jeste o neco snizi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.05.06  22:41

    « Re:

    Ahoj Petre, tak te vitam do klubu, prasklych trubek..... :-) :-) 8-s
    To ja jsem psal ze mam problemy u Maxe s prasklou trubkou, ted uz tam mam ctvrtou, me to praska na ty kovovy jak je na ni navarenej ten drzak na ten plastovy kryt motoru, nevim jestli ty ho tam mas, nic mene ta kovova trubka stoji asi 4 a pul tisice, samozrejme mi to meni na zaruku, ale,,,, stve me to kazdych ctvrt roku s tim jezdi na vymenu. jinak jsem ted s Maxikem velice spokojeny!, Dostal nove letni pryze a zatim funguje jak po masle. Trubka snad uz taky bude dobra, spravil jsem si ji ted naposledy uz sam a zati drzi (normalne jsem to nechal zavarit - kdyz ty orginal svary nedrzi, prelaknul jsem to a je klid! Jeste ze to nevedi v servisu.... By se asi na to moc netvarili pac je to jeste v zaruce, ale kdyz to nedokazou u forda tak jsem si poradil sam.... Jinak zdravim vsechny Maxíkaře, hlavne ty dva nováčky a at jim to frci..... P.S. Zdravi xivana, a skousel jsem tu jizní spojku z prumyslovy k barrandaku a dostal jsem to na 4,1 pri ustalenych 90km/h, ale nahoru na barradak uz to zacalo stoupat a u Slivence uz tam bylo 4,4L. ale ja uz mam najeto 80tis. Jsem taky z prahy, tak kdyz budes chtit, tak muzem dat nekde cigo a podelit se o nejake zkusenosti ze zivota Maxiků....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…