C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 24.07.06  21:09

    « Displej PP

    Ahoj, zkoušel jsem prohledávat, nenašel...
    Jaké displeje jsou u C-maxe mezi budíkama a co kterej zobrazuje? Znám dvouřádkovej, klasickej, ale vypadá to, že tam jde i větší...katalof C-MAX překvapivě mlčí...největší displej bude asi na navigaci...
    Víte někdo, jak to je?
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.07.06  03:49

    « C-MAX 1.8 po 2 rokoch

    Zdravim vsetkych priatelov tejto znacky. Mam C-MAXa 1.8 od 04/2004. Zatial mam najazdenych nieco cez 50 000 km,da sa povedat, ze som spokojny, aj ked tie nedostatky a poruchy ma obcas nahnevali.
    Ako prve to bolo nefunkcne otvaranie piatych dveri. Prejavovalo sa to tak, ze sa dvere nedali vobec otvorit, alebo sa otvarali same a hned sa ozval PP. V servise to vyriesili tak (podla ich tvrdenia), ze rozobrali zamok, vysusili ho a dali tam volajake tesnenie. Potom to bolo dlhu dobu OK. Az teraz sa mi asi 2 krat stalo, ze som nemohol otvorit dvere.
    Dalsia "zavada" prisla okolo 30 000 km. Museli mi vymenit brzdove oblozenie. Samozrejme bez zaruky, lebo je to spotrebny material, takze som to musel zacvakat zo svojho >:-[] .
    Najnovsia porucha, ktora sa mi stala necele 2 mesiace po uplynuti 24 mesacnej zaruky: odisiel motorcek otvarania okna na vodicovej strane. Daval som dole okno, cosi v dverach zarachotilo a okno prestalo chodit. Ani hore ani dole. Stale to iba rachotilo. Kedze okno ostalo pootvorene a blizila sa burka, tak som hned siel do servisu a nechal tam auto. Neskor mi volali, ze je porucha v motorceku a ze oprava bude stat okolo 20 000 Sk! Auto som si odviezol s tym, ze zatial nechcem, aby to opravovali. Nedalo mi to, cez vikend som dal dole plastovy kryt z dveri a dostal sa k motorceku. Demontoval som ho a zistil som, ze sa zlomil hriadel. Tak som dal kryt dole aj zo zadnych dveri, vybral motorcek a kedze bol uplne rovnaky ako ten vpredu, tak som ho zapojil a huraa - funguje to. Akurat ta riadiaca jednotka, co je pripojena k motorceku je ina vpredu aj vzadu, tie som nemenil. Takze teraz mam vpredu funkcne okno a vzadu zatial nie. Ale to neva, lebo vzadu sedia deti a stahovanie zadnych okien mam aj tak zablokovane u seba. Prilezitostne objednam ten motorcek, ale inde. Byvaly predajca Fordov v nasom meste ho vie dodat za nejakych 5 500 Sk. Ked nezozeniem lacnejsi zdroj, tak kupim tam.
    O takych veciach, ako je vrzganie ani pisat nebudem. Stale mam pocit, ze tie zvuky idu niekde z vnutra, z pristrojovky alebo niekde od B stlpika. Skusim vsak precistit gumove tesnenie na dverach, potom dam vediet. A este stierace, tie som vymenil tuto jar. Kupil som Valeo Silencio X-TRM, stali nieco cez 2 000 Sk. Zatial funguju.
    Jo, este jedna vec. Nie zavada, ale vylepsenie. Vymenil som svetla - dal som tam xenonove vybojky. Je to skvele, cesta je lepsie osvetlena.
    To su zatial moje skusenosti s C-MAXom. Majte sa krasne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.06  12:39

    « Bez nadpisu

    2Mkovesi: Tak to je drsná story. Dostal mě ten policajt. Než si zjistil, co se stalo, tak kamion byl bůh ví kde. To jsou rady nad zlato >:-[]
    Alespoň, že jsi měl havarijní pojištění...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.06  20:52

    « Nehoda po 6000 km / 4 mesiacoch

    Zdravim vsetkych, 19.7.2006 som mal nehodu. Minali sme sa s kamionom a neviem ako a co sa presne stalo, ale pravdepodobne mal uvolnene lanko na upevnenie plachty. Proste miname sa normalne, ja vo svojom pruhu idem 70km/h on v opacon smere vo svojom pruhu, nemam pocit ze sme blizko a zrazu vybuch - predne bocne sklo na strane vodica sa rozsypalo a sklo vsade lieta, este stastie ze mam okuliare... na prvom vhodnejsom mieste - asi 30-40 metrov od miesta stretu - zastavujem, zrkadlo na strane vodica rozbyte, kostra zrkadla ohnuta viac ako sa normane da. Pocas incidentu som nezaznamenal sklbnutie autom, vystupujem cely roztraseny, pozeram sa nakolko je zdemolovany bok auta ale okrem zrkadla a laveho bocneho predneho skla ziaden skrabanec, po kamione ani stopy ani nikto zo svedkov nezastavil (zial nedozviem sa co sa presne stalo). Na kostre zrkadla, ktore ne pripevnene k nepohyblivej casti na aute vidim len cmuhu a jemny svetlosivy prach, ziadnu stopu po naraze na tvrdy predmet. Zrazu vidim stopy krvy na sebe, je to moja ale len skrabnutia z letajuceho skla, skrabanec na okuliaroch - este ze som ich mal... Volam policiu, lizingovku, poistovnu, servis..... dalej je to nezazivne...len na nervy.... Este som si vycistil svoje sedadlo od skla a pobral som sa domov...
    Na druhy den som v poistovni pisomne nahlasil poistnu udalost a dohodol, ze obhliadkar pojde do servisu (auto nikde nemozem odstavit bez skla), servis prislubil opravu 21.7.2006. Auto pristavene 21.7.2006 rano, oprava vykonana uz 14:00, zaplatil som 13000Sk :-( , spoluucast je 5000Sk :'-( nevedel som SPZ kamiona (policaj povedal, ze skoda, ze som sa neotocil a nesiel za nim :?: , takze si pockam na preplatenie z poistovne.
    Pri preberani prsi - lejak, servisak upozornuje ze mu poslali zo skladu kryt na zrkadlo so smerovkou (lenze ja tam smerovku nemam len dieru) :?: , takze ak bude kryt bez smerovky, tak my vymeni ale buduci tyzden maju celozavodnu dovolenku a tak my dali aspon docasne ten kryt....
    Pribehnem k autu nastupim (este stale leje) vyskusam stahovanie a vytahovanie skla - funguje, nastavenie zrkadla - funguje, auto startuje zdasa byt vsetko OK :-) , odchadzam do poistovne s fakturou...
    Pred odchodom domov, ked uz neprsalo, kontrolujem ako priliehaju plasty, guma :idea: .... zrazu vidim :shock: skrabanec na laku z vnutornej strane dveri, kusok dalej dalsi takmer do ziveho ... skrabanec na prahu .... >:-[]
    Hned odchadzam do servisu Ford na reklamaciu, mam stastie este maju otvorene aj ked uz ziadnych zakaznikov neprijimaju, podari sa mi presvedcit servisaka, aby ma prijal, podavam reklamaciu, servisak vizualne kontroluje predmet reklamacie, vystavuje papier s peciatkou a podpisom o predmete raklamacie, konecne idem domov.
    Servis Szilcar Kosice....
    Prajem kazdemu mnoho beznehodovych kilometrov....
    PS: Ak uz musite do servisu, pozerjte sa co ako robia na vasom aute, ak to neide aspon dopre skontrolujte vsetko na aute....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.07.06  13:34

    « Re: C-Max po roku a půl

    Vypni si automaticky nastavovani casu na radiu, budes o 50% spokojenejsi s celym autem :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.07.06  12:02

    « C-Max po roku a půl

    Tož vitajte kluci Maxáci,
    přímo to nabádá dodat " veserte sa v takém horku na práci".
    Tož ale k věci. Fčíl mám najetých nejakých 63 tis. km a mosím teho mojeho Maxíka pochválit. Kromě gum na dveřách co ně vrzaly sem neměl nejakých větších problémů. Jezdím kolem 5,5 l teď v létě s klimů. Dvě věci ňa serú. A to že mně drncá zadní SPZ a u rádia mosím fúrt nastavovat čas. Prý to má RDS ale čas sviňa to naštelovat neumí. Ale bo to neumím já.
    Tož sa chlapi opatrujte,
    jezdite ve zdraví a
    hlavně nesbírajte body,
    lebo co sme nejací sportovci, aby nás bodovali.
    Zdenda a jeho C-Max 1,6TDCi Ghia
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.07.06  07:13

    « Re: C-MAX 2.0TDCi po roce

    Zdravim, nejak se mi nezdaji ty dve vymeny. Puvodni typ EGR opravdu mohl zpusobit problemy. Castecne to pry resili upravou software, ktery nedovolil uplne zavreni klapky v EGR ventilu, kdyz to nepomohlo, tak se tento problem resi vymenou. Ten novy EGR ma mit jinou geometrii a uz by to nemelo nikdy vice udelat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.07.06  07:06

    « Re: Isofix

    Na zadnich sedackach, v lomu mezi sedakem a operadlem se musi trochu odtahnout calouneni a pod nim je videt takova slaba tycka do ktere se to zacvakne. Me k sedacce Britax-Romer dodali i takove plastove pruchodky, ktere se natlacily mezi odhrnute calouneni a krajovy plastovy dil sedacky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.07.06  15:46

    « to JurajJ - vrzání plastů

    Zdravím
    u mě kromě gum nic nevrže, neskřípe ani nebouchá :-) ale ty gumy nejdřív v servisu nějak odmašťovali či co ale bylo to pořád stejné a
    teď tam jdu znovu a vymění všechny za nové .....
    Prý to již řešili 5krát tímto způsobem :-( a vždy to prý :-) pomohlo,asi když máš smůlu na kus jako já nebo ty Juraj nedá se nic dělat.
    Kdybych to věděl koupím radši novou Octavii a byl by klid...... >:D
    Tomáš
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.07.06  12:38

    « C-MAX 2.0TDCi po roce

    Zdravim uzivatele MAXu.
    Jezdim s 2.0TDCi Ghia, obecne panuje velka spokojenost, ovsem kdyby nebylo problemu s EGR ventilem, ktery jiz byl 2x menen. Dnes je najeto 30 tisic, auto nedostava moc zabrat (od 1.7. uz vubec, ze), dostava se mu kvalitniho paliva. Presto jiz nekolikrat jednoduse odmitlo jizdu - nepreji nikomu tento pocit bezmoci s novym autem v cene 4 fabii. V servisu vychazeji vstric, skoda, ze Ford neresi tento rozsireny problem systemove. Jine problemy s autem nejsou a clovek by ho vsem doporucil. Kdyby ..
    Spotreba: na dovolene s plnym autem a prumerem pres 90km/h 6,2 litru. V zime, vice nez polovina km ve meste 6,8 litru. Na dalku v lete papirovych 5,6 litru, s novym silnicnim zakonem i 5,2 litru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.07.06  15:48

    « Isofix

    A ešte mám jeden problém. Nemôžem nájsť prípojku na autosedačku.
    dakujem.
    J
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.07.06  15:33

    « vŕzganie plastov

    Zdravím.
    Môj C-Max 1,6 diesel má najazdených len zhruba 2000 km, ale tie zvuky v interiéri, ako keby mal 60000. Idu hned z niekolkých miest - vibracie z palubovky ci v dotyku plastov dveri s palubovkou, to by sa dalo zniest. Ale klepotanie za plastami stĺpikov je fakt nepríjemné. ked sa auto naklána, aj ked brzdím. Má niekto podobnú skúsenosť? ako to riešite? Ignoráciou?
    dik.
    Juraj
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.06  00:59

    « Buchanie z podvozka.

    Cau Maxáci.
    Takze problem s motorom je viriešený. Vservise mi nahrali nový soft. a od tej doby vsetko v pohode. Dokonca sa mi zda aj lepsia spotreba . Ale je to len subjektívne, lebo auto mám len 3 týždne. Trapi ma este jedna vec. Nieco mi bucha v podvozku ale len pri prechadzani nerovností. V servise na nic neprisli a ze vsetko podotahovali. No bucha to znova. Nemá s tým niekto skusenosti? V tom servise som bol v Uherskom Hradišti. Tým zdravím Zdendu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.06  12:49

    « Vrzání v Cmaxu

    Ahoj lidičky, tak jsem cca 14 dní majitelem nového C-maxu - najeto 2000km a maximální spokojenost se vším >:D až na vrzání gum ve dveřích-zejména v nižších rychlostech při přejíždění nerovností :-( !! Vyzkoušel jsem 2 předváděcí vozy a uplné ticho a v mém Cmaxu problém :-( Zase platí zásada není kus jako kus !! Byl jsem v servisu a tuto závadu znají a řeší to výměnou všech těsnících gum! Tak doufám že po tomto zákroku bude vše OK :D
    Zdravím všechny a hodně štastných kilometrů :)
    Tomáš
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.07.06  01:00

    « Re: Problem s motorom 1.6 Tdci

    nazdar patrik,
    tak ako som pisal, u mna to v servise vyriesili tym, ze mi nahrali novy soft do riadiacej jednotky, prvy krat to nepomohlo a vlastne hned pri prevzati auta som mal na Palubnom Pocitaci ten alarm a tym padom aj ziadny vykon :o(
    Auto som potom v servise nechal a nahrali ten softver este raz -> ked som sa spytal co spravili inak, povedali mi, ze ten prvy krat nejak povrzali tu proceduru nahravania softu... Kazdopadne od toho druheho nahratia SW som usiel viac ako 7000 km a ten problem sa uz neobjavil (chvala bohu).
    Btw: prave som sa vratil zo svadobnej cesty po francuzskych campoch a spravil na 1 a 1/2 tyzdnovy zatah ~ 4800 km a nemal uplne ziadny problem, priemerna spotreba bola 5.8 litra (celkom vela dialnic a brutalne vela kopcov a zataciek).
    @gumicky do stieracov, je to uplne brnkave, fakt staci dat dole tie zaslepky, vytiahnut stare gumky, dat tam nove, vratit zaslepky, tot vse .... v BA chcu za predne stierace 2300Sk, cize odporucam gumky!
    pino
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.07.06  17:20

    « Re: Re: Problem s motorom 1.6 Tdci

    Cau Maxaci.
    Maximone neviem ci si dostal moju spravu. Za ten manual by som ti bol velmi vdačný. Mam auto len tri týždne a som s nim velmi spokojný. Kupil som ho zánovné. Len teraz sa mi objavil ten problem s motorom. No v pondelok idem do servisu na pc. Tak uvidím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.07.06  12:33

    « Re: Problem s motorom 1.6 Tdci

    Cau
    Maximaci!
    Tak mi jsme s Maxem pokorili stotisicovou hranici a zatim zadne zavady, krom tech o kterych jsem se tady rozepisoval, Max je zatim naprosto v pohode, poslednich 30 tisic jezdi jak das a bez problemu, tak nevim, snad to neni KLID PRED BOURI 8-s 8-s :shock: :shock: , akorat mi ted pri 100tisicovy garancce davali jiz 3ti zadni desticky, a v predu mam asi od 80ti tisic druhy, ale pry je to normalni, ze pry je to tak nastavene kvuli jiznim vlastnostem ze to brzdi vic na zadek.
    Spotreba stale stejna, jezdime na normalni naftu, vetsinou JET nebo MAKRO (pro sloven. kolegy METRO) a porad tak kolem 5,7l.
    Jo a PATRIK, navod mam, muzu ti ho treba zkopirovat nebo tak, mas li zajem klidne napis.........
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.07.06  11:27

    « Re: Stierace

    Netreba kupovat drahe cele, staci koupit za par 10korun klasicke stiraci gumicky, jen tady pozor na drazkach lichobeznikovy profil, u obdelnihoveho se zbytecne nadrete, ten jde ztezka. Jinak vyndat sterace, opatrne malym sroubovackem stahnout koncove plastove zaslepky a vymenit :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.07.06  07:52

    « Problem s motorom 1.6 Tdci

    Pino . Chcel by som sa ta spytat ako si dopadol v tom servise? Mne sa totiz stal ten isty problem. Auto netiahne a otacky idu iba do 3000. Potom vykon totalne pada. Mam este jeden problem. Moze mi niekto poradit kde mam zohnat manual na mojho Maxa? A co to asi stoji? Dakujem
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.07.06  21:54

    « Stierace

    Zdravim, nema niekto skusenosti s vymenou stieracich gumiciek v stieraci? Alebo je potrbne vzdy menit cele stierace? Kde sa daju kupit? Alebo to robi vyhradneservis?
    Dakujem za odpovede.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…