C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto Dave1

    Dave1 22.09.06  13:26

    « Re:

    Děkuji za rady asi chvilku počkám, pošetřím a koupím radši něco okolo 400tis.
    Zjistil jsem tady na fóru, že PDF se montovalo až od 11/2005, takže to je v pohodě.
    Všem přeji mnoho šťastných kilometrů bez nehod.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.09.06  08:28

    « Bez nadpisu

    Tak to si myslim, ze venku bude urcite drazsi, ale lepsi vybava.Muj Trend je skoro jako v CR Ghia.Jen pro info.muj rocnik s temi km co mam najeto s tu v B pohybuje od 14000eur do 15500eur.Tech 14000 mi nabizel Ford z fleku na protiucet kdyz bych vzal S-MAXE.95 procent aut v CR z venku za takhle podezrelou cenu jsou (respektive byli )alespon lehce tukla a opravena, protoze se podivej treba na nemecke stranky a za 10000eur unfalfrei C-MAXE 1.6TDCI, 2004, nesezenez ani nahodou :!:
  • « 00 Reagovat !

    foto Dave1

    Dave1 21.09.06  19:04

    « Re:

    Myslíš,že bude lepší koupit maxe z venku kvůli lepší výbavě a lepším vozovkám? cena bude asi taky jiná než tady i když u nás už jsem je viděl od cca 315 tis.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.09.06  13:29

    « Bez nadpisu

    to Dave:Ne nemaji je vsechny.Ja mam r.v.8/2004 a nemam ho.Me auto plni normmu E3.Kdyz jsem ho v Bruselu kupoval, tak pro Belgii nebyli motory 1.6TDCI s DPF(Euro4) jeste ani v nabidce.Ty prisli az v 12/2004 a to same auto bylo o cca.700eur drazsi.Kdy prisli na trh v CR to nevim, ale urcite pozdeji.Takze podle mne kdyz koupis 2004 tak ho mit urcite nebude.Jinak ja nechci nic zakriknout, ale ja nemam vubec zadne problemy jak tu popisuji kluci z CR i SK(nic mi nevrze ani nedrnci) najeto 60000km.Mel jsem problem v zacatku(psal jsem tady o tom) ze SW, ale jak ho prehrali tak auto je bez problemu, jo davali mi v zaruce nove sponky na manzetach polosy(vytekala vazelina) a zamek kufru, tot vse.Preji stastnou volbu.
    C-MAX 1.6TDCI TREND+ 8/2004
  • 00 Reagovat !

    foto Dave1

    Dave1 21.09.06  11:05

    « Filtr pevných částic

    Ahoj maxáci tak bych si chtěl koupit taky c-maxe ,ale pouze ojetinu. Jenom mám obavu s filtru pevných částic. Byl jsem ve Fordu a prodejce říkal, že filtr vydrží max. 100.tis km a nový stojí 25tis. kč. Protože některé ojetiny mají najeto už blízko ke stu tis. km a některé přes sto tak ho budu muset
    koupit !?!. To všechny C-Maxy mají filtr pevných částic? Mám na mysli motor 1,6 TDCi 80kw.
    A ještě mě zajímá problém s dvojhmotným talířem, který byl popisován ve fóru FOFOII. Už jste ho řešily a za kolik.
    Děkuji David.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.09.06  19:51

    « Stierace

    Zdravim,
    nevie mi niekto poradit ako sa daju vymenit gumicky stieracov na forde (stierac vyzera ako ohnuty ocelovy profil)? Pozeral som sa na stierac, ale nenasiel som sposob ako dat dole plastovy koniec (predpokladam, ze tak treba vymenit) Skusal som so srubovakom, ale bojim sa, ze sa ten plast - koncovka - zlomi a ani neviem ktorym smerom mam zapacit.
    Stierace maju na oboch koncch rovnake plastove koncovky ale gumicka je prichytena pevne len na jednej strane.
    Rad by som sa dozvedel ako gumicky menit, nove stoja vela.
    Za info dakujem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.09.06  10:25

    « Vrzání dveří - moje zkušenosti

    Ahoj...no mne zacali vrzgat dvere len nedavno (11t km) a zda sa, ze len na lavej strane. Celkove, lava strana sa zda byt nejaka 'odflaknuta'. Taktiez mi nieco drnci a klepe v lavom stlpiku, zrejme mechanizmus pasu...
    Najviac ma vsak hneva spojkovy pedal, ktory vrzga az strach ! Je tam strasne blby pristup. Uz som to skusil prestriekat troma roznymi pripravkami a vzdy to utichlo len na par dni...
    Mate niekto podobny problem?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.09.06  08:11

    « Vrzání dveří - moje zkušenosti

    Ahoj lidičky, bohužel jsem jedním z těch kterým vržou dveře nebo gumy ve dveří. V servisu nejsou schopni tento problém vyřešit i po výměně tesnících gum to bylo pořád stejné respektive ještě horší protože to namazali bůhví čím >:-[] .Po různých experimentech jsem stále nemohl přijít na to jaký z plastů či gum opravdu vrže ?? Až mě napadlo pootevřít okna a vrzání je pryč - uplné ticho po 2 měsících vrzání!!!. Vím že to není idealní, ale stačí okna zavírat tak aby nešla "nadoraz" a hotovka(tedy aspoň v mém případě není kus jako kus).Už takto jezdím 2 týdny a žadné problémy ani vrzání. Včera jsem byl v myčce a do auta ani nezatéká a ani při vysokých rychlostech na dálnici toto nijak nevadí.Toť moje zkušenosti.Pokud máte někdo nápad jak to vyřešit lépe tak dejte prosím vedět.
    Tomáš
    Ford CMAX 1.6 Duratec 6/2006
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.09.06  13:47

    « Bez nadpisu

    Ahoj vsem maxikarum, olej jsem menil pokazde v servisu v Belgii a davali tam Motorcraft Diesel Formula 5w-30.Co davaji v CR nevim, ale koukal jsem, ze pomalu kazdy servis ma nasmlouvanou jinou znacku.
    C-MAX 1,6TDCI TREND+ 8/2004
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.09.06  20:21

    « Olej

    Zdravim,
    mozem sa opytat aky motorovy olej pouzivate?
    Zaujima ma predovsetkym focus C-MAX s 1.6 TDCi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.09.06  11:44

    « Různá nepříjemná vrzání v C-maxu - řešení

    Často je diskuze kolem vrzajicich dveří a přístrojovky. řešení je tam jednoduché. U dveří gumy rozhodně nemazat Regumem a pod. to se spíš ještě zhorší, podobný negativní účinnek mají i některé saponáty při mytí. Těsnicí gumy musí být spíš suché, odmaštěné, a nejlépe na ošetření pak použít dražší německý přípravek, myslím SONAX.
    Přístrojovka zase většinou vrže v oblasti těch horních krytů za sklem, poznáte pohmatem, promačkáváním na různých místech, kdy se vrzání ozve. Odklopný kryt má dole malé gumové dorazy, tak ty promáznout slabě jemnou vazelinou. Pevný kryt za volantem vyndat a znovu narazit, případně pod místa kde dosedá slabý filc.
    Při této operaci neuškodí zároveň skontrolovat dotažení všech šroudků na lemu spoje přístrojovky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.09.06  22:10

    « Bez nadpisu

    Zdar, jako spokojený, ale pragmatický uživatel C-maxe ti těžko můžu doporučit nebo vyvrátit koupi právě maxe. Mě vedly k pořízení maxe tyto důvody:
    - dobrá cena (loni na jaře sleva 21 proc. + zámek zpátečky zdarma)
    - dobrý výhled na všechny strany (lze s ním couvat na rozdíl od Oct. II)
    - systém střešních nosičů
    - vnitřní držák na kola
    Za specifickou záležitost považuji variabilní zadní sedadla (jediný důvod proč existuje MPV ?) pro mě jsou ideální, převážím malé dítě + kočárek, kolo a další blbosti, tak to využiju a je to pro mě přínos. Na zadním sedadle maxe jsem nikdy neseděl déle jak minutu, tak je nechci hodnotit, ale kdybych nevyužíval právě jejich variabilitu, tak koupím klasické kombi. Po 15000 najetých km jsem neměl žádný závažnější problém, ktický jsem jenom k
    - vrzajícím gumičkám stěračů
    - dešťovému senzoru
    - občas vzajícím plastům
    - hlučnější klimatizaci (je slyšet, když je zapnutá, ale není to tak hrozné, abych jel do servisu jen s tímto problémem)
    Motor mám 1.6 benzín, pro mě je dostačující, jezdím příměstský provoz po silnicích 1. třídy, teď max. 110 km/h a spotřebu mám pod 7 litrů. Ve městě a na dálnici nad 150 jde pochopitelně nahoru.
    C-max 1.6 16V Trend
    Octavia II 1.9 TDI
    Fabia 1.4 16V
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.09.06  07:01

    « Re:

    2 Honya : Jo, je to 1.6 benzin. Pro to auto je to opravdu míň, než je optimální. Výkon je ve až vyšších otáčkách. Tam ale roste spotřeba. A ve městě je spotřeba taky vysoká. Za cca 1.5 roku mám celkovou kombinovanou spotřebu 8.1 l/100km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.09.06  20:55

    « Re:

    Ja som spokojny, mam najazdenych 9000 s priemernou spotrebou pod 5l, ale vacsinou mimo dialnic. Je to moj prvy diesel ale som rad, ze som ho volil. Sedel som aj v 1.6l benzine od FORDu, ale skutozne dobre taha az vo vyssich otackach (tam oziva) v nizsich sa zdal byt lenivy, ale mozno to je uz deformacia z totho diesela.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.06  14:17

    « Bez nadpisu

    Koukám že máš motor 1,6 l, není to na auto moc slabé a jakou máš asi spotřebu?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.06  13:58

    « Bez nadpisu

    2 Honya : Z tvého seznamu je to asi nejlepší volba. Scenic je luxusnější, ale také jsem slyšel dost nářků. Ikdyž, kolega jej má, a bez problémů. Sám jsem byl 7 let spokojen z Meganem. Mě ale vyhovuje více styl Focusů. U C-maxe si naše děti, poté, co zkusili sedět i na předním sedadle stěžují, že zadní sedadla mají opěradla víc kolmé, než je jim milé. Jinak, teď máme za sebou cestu 1500 km na jeden zátah, a tak "vpohodě" jsem se ještě po delších trasách jako v C-maxu necítil. Je to zřejmě ergonometricky hodně dobré ! A velmi praktické ( ale to je vlastnost i dalších MPV). Šťastnou volbu :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.06  12:21

    « Vaše doporučení ohledně koupě C-maxe

    Zdravím všechny doufám, že spokojené vlastníky C-maxe. Se zájmem jsem si pročetl fórum a Vaše zkušenosti, nicméně si dovoluji Vás požádat o doporučení koupě tohodle vozítka. V současnosti vlastníme jako rodinný vůz Octavii 2.0i, r.v. 2001, výbava Elegance, pěkný stav. S vozidlem panuje spokojenost a to i se zprvu obávanou spotřebou, nicméně ratolesti rostou a poslední dobou se odehrává stále boj o to kdo bude sedět na zadních sedadlech, takže padlo rozhodnutí o výměně vozidla. Po průzkumu trhu jak nových tak ojetých aut, padla volba na C-max 1,6TDCI s výbavou alespoň Trend. No nicméně ceny jsou u nových aut celkem vysoko, takže váháme zda nové, nebo ojeté. Jinak najezdíme okolo 18000km ročně, takže mi někdo ten diesel rozmlouvá, ostatní by zase nic jiného než diesel nechtěl, tak nevím, ale zatím se přikláním k TDCI, i když doposud jsme měli jenom benzíny. V úvahu připadala Xsara Picaso-interiér mě moc neoslovil, Almera Tino - také by to bylo řešení ale motor 2,2D nemá nikterak oslnivé parametry a Scénika mi rozmlouvají, ač jsem měl R19 asi 8 let a celkem spokojenost. Scénica měl známý jako služebního od nového vozidla, ale v servisu byl pořád. No po usednutí do C-maxe bylo rozhodnuto - design přesně podle gusta, místo super, takže rozhodnuto. Jaké máte poznatky a zkušenosti? Díky moc za postřehy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.08.06  09:21

    « Re: c-max 05 - vrzgajuci spojkovy pedal

    Mne jedenkrát spojkový aj brzdový pedál vrzali, ale to bolo spôsobené vlhkou podrážkou a tento prípad asi nemyslíš. Inak mi vďakabohu zatiaľ v aute nevrže nič.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.08.06  09:15

    « Garančné prehliadky

    Zdravím vás C-MAXáci. Tí čo už máte skúsenosti s garančnými prehliadkami, mohli by ste napísať čo vám pri jednotlivých km (20,40,60,80k) robili, čo vám menili, v ktorom servise ste boli a čo ste platili? Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.06  18:20

    « Nehoda po 6000 km / 4 mesiacoch pokracovanie

    15.8.2006 mi konecne dali do poriadku moje auto, trochu sa vynasnazili.
    Auto som mal pristavit a aj som pristavil 14.8.2006 o 8:00, mali mi zavolat, ci bude hotove este v ten den. Zial nezavolali, tak som volal
    o 16:30. Povedali, ze auto nebude hotove ale zapozicaju mi vozidlo. Na druhy den o 16:00bolo auto dane do poriadku, umyte, vyluxovane to vsetko zadarmo.... :P
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…