C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 11.10.06  22:32

    « Přechod z Mondea na cmax

    Tak vážení, proč je mondeo lepší? Ono se to vlastně srovnávat nedá. jsou to úplně jiný auta.
    Vemu spíš výhody a nevýhody na který jsme přišel. Já jsem celkem dlouhán měřím bez mála 190 cm a hned první věc, která mě v c-maxu "vadí" je kratší sedák sedadla, a celkově méně místa uvnitř jak vzdu tak v předu. Musíme si uvědmit, že rozvor mondea nemá konkurenci a ani nový passat nemá takový rozvor. Takže hlavní deviza mondea je vnitřní prostor jak v podélném tak v příčném směru. Za druhé to jsou skvělá a pohodlná sedadla s nimiž nemůže c-max vůbec soupeřit, alespoň dle mého názoru. No měli jsem Mondeo Turnier a ten kufr byl fakt královský, na ten dodneška vzpomínám, když otevřu kufr c-maxe (je v úpravě N1 s přepážkou, která ještě kousek ubírá). Co se týká jízních vlastností tak modeo je daleko suverénější v zatáčkách ve vysokých rychlostech, ale to je dáno i jeho tvarem. Mondeo má výbornou směrovou stabilitu. když fouká boční vítr tak to ani nepoznáte.
    Hendykep mondea může být i jeho velikost. zaparkovat ve městě někdy nejde. měří bzemála 5m (4750 myslím). posez v mondeu je nižší a pravda při couvání mě to někdy vadilo, ale je to o zvyku. U maxe je posez vyšší a na to se dobře zvyká. Vyšší posez je i fajn při nastupování a vystupování. Jako pokud bych to sečetl a měl subjektivně říct co je lepší a v čem se mi jezdilo líp tak je to Mondeo. Ano Max má plno vychytávek. Vzadu sklopné stolečky, sposta odkládacích schránek, zajímavý a modernější design. Mondeo se ne každému líbí. Je konzervativní. řek bych to asi tak. kdo neměří 2 metry a má do 180cm tak mu max sedne víc. kdo je delší a vozí hodně věcí a třeba i kočárek, tak určitě ať volí mondeo. Zaplnit kufr mondea dá fakt práci :-) . V zimě ani nemusíte montovat zahrádku, lyže se vlezou do kufru. Stejně tak třeba kolo.
    Těžko se to fakt srovnává, ale jednoznačně je mondo výš. To poznáte na detailech, třeba v zadu je to dost ošizené. To u mondea neexistuje.
    Ideální volba je mít maxe do města a mondeo na štreky. Ale vyloženě nic špatnýho na maxe říct nemůžu. jak říkám je v plné polní, krom navigace a vyhřívaných sedátek je tam vše. Dešťový senzor maká krásně, parkovací asistent taky, klima super. jen to rádio mě štve. Asi se vyplatí připlatit za sony.
    No vážení a co ta spotřeba? S tím mi nikdo neporadí?
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 11.10.06  19:02

    « Re: Re: Re: C-MAX versus Mondeo

    Mám Mondeo Combi a říkal jsem si, že koupím C-MAX. Nakonec jsem se ale rozhodl pro Mondeo 5dv. Kufr je pořád super, nejsou potřeba ty hrábě, je IMHO o dost pohodlnější jak max, má jistější jízdní vlastnosti - nenaklání se a má větší rozvor. Od combi je o rozhodujících 10cm kratší a má klasický uspořádání zadní nápravy(combi má ležatý tlumiče). Je o poznání tišší, hlavně ve vysokých rychlostech (to mi vadí na maxíkovi nejvíc) a vypadá reprezntativněji(to kvůli práci)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.06  15:30

    « Re: Re: C-MAX versus Mondeo

    Ahoj,
    to že kufr je spíš nahpru mě příliš nevadí.
    Ale chápu, že na některé věci se to hodit nemusí.
    U Mondea a dětských sedaček vadí to, že zámky pásů jsou hrozně utopený. V okamžiku, kdy má dítě jen podprdelník, tak se velmi špatně připíná.
    Jinak s S-Maxem souhlasím, je to krásné auto. Ale tak nějak mimo mé možnosti :(
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 11.10.06  15:22

    « Re: C-MAX versus Mondeo

    To je zajímavý! Jaký dětský sedačky sou to, prosím? Já teda auto měnit nehodlám, ale právě mě to zajímalo, jestli to náhodou neklame.
    Takže nejpraktičtější z mondea a C-Maxe bude asi S-Max. :)))
    Ale to, že se mi do kufru vlezou skoro i ty hrábě, považuju za výhodu. Nevadí v tom Maxovi, že je kufr právě spíš nahoru?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.06  14:05

    « C-MAX versus Mondeo

    Jesli mohu porovnat, tak manželka má C-MAX 1.8 benzín Trend r.v.2005, já služební Mondeo 2.0 TDCI Combi Ghia r.v. 2004.
    Když nepočítám jiný motor, který je u Mondea zřetelně lepší, tak vše ostatní vyznívá ve prospěcj C-Maxu! A myslím to skoro tak upřímně jako Standa Gross >:D
    Co se mi na C-Maxu víc líbí:
    - lepší, přirozenější a pohodlnější posez
    - líp se dozadu dávají dětské sedačky
    - stoleček pro děti, navíc mají lepší výhled
    - praktičtější kufr, na který nepotřebujete hrábě
    - lepší dosažitelná výbava (dvojzónová klima)
    - líp se s tím parkuje
    - lepší výhled
    - lepší světla
    - při rozumné jízdě stejné pohodlí, možná o trochu lepší v C-MAXU
    Jinými slovy pokud nechcete managerskou limuzínu, tak není moc důvodů jít do Mondea.
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 11.10.06  13:31

    « Re: Spotřeba u C-max 1,6 Ti VCT

    Tom17:
    Zajímá mě ten přechod z mondea, můžeme znát důvod? Finanční asi nebude... Bylo Mondeu něco zásadního, nebo jsi hledal auto s jinými vlastnostmi?
    To by mě zajímalo, jak bys porovnal třeba prostor pro posádku a prostor pro věci.
  • 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 10.10.06  21:48

    « Spotřeba u C-max 1,6 Ti VCT

    Zdravím Vás majitele C-maxů . Doma máme taky c-maxe skoro v plné polní (ghia) a s motorm 1,6 Ti-VCT. Jezdíme převážně cesty na chlupu to je cca 60 km po okrksách ( z toho 15 km dálnice) . Po ěmstě skor nic. Za boha, ale nemůžu dosáhnout spotřeby pod 7,9 ( dle počítatče) . Ještě uvedu, že v autě jezdí 4 lidi + plnej kufr. Zajímalo by mě jestli někdo má obdobné zkušenosti a jezdí taky za tolik či míň. někde níž jsem viděl že někodo s 1,6 Ti-VCT jezdí do 7 litrů štreky.Jinak co se týče hodnocení auta, tak spokojenost, i když proto předchozímu mondeu s 1,8 (r.v. 2001 nový model) je to toršku skok dolů, ale jízdní vlastnosti na mpv super. Dá se s tím autem i řádit. Jinak výkon stačí na pobavení, pokud člověk jezdí sám. Jinak uvnitř ticho, klima tichá (dvouzónová), sedačky dobrý jen mám výtku k radiu ( 5500 ), repráčky jsou kaša ( mondeo mělo suprový) a při zapnutí rádia se automaticky nastaví hlasitost na volume 5 , což někdy dost řve a ať dělám co dělám a snažíms e nastavit jinak tak je tam pořád 5.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.10.06  21:18

    « Re: Re: Re: Pneumatika od vyroby

    S výdrží je to různý, jedny Continentaly má kolega na Focusu I a přední ojezdil za jedno léto, tj asi 15 tkm, jenže ten je nijak nešetří. Na služební O II mám taky Continental, ale contisportcontact a ty jsou po 30 tkm ve výborným stavu. Mají však chybu, už od začátku při silnějším dešti plavou.
    Na C-maxu mám původní Michelin Energy a po 12 tkm nepozoruju výrazný opotřebení, fungují dobře jak za sucha tak za mokra. Na předcházejícím autě jsem měl taky Michelin Energy a než jsem ho prodal, tak jsem na nich najel asi 40 tkm a byly pořád dost pěkný.
    Takže Michelin Energy můžu doporučit. Teda alespoň ročníky 2001 a 2004 :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.10.06  16:27

    « Re: Re: Pneumatika od vyroby

    Mozno, je tam rozdiel len tak 100 kg.... ale nemyslim, ze 10000 km je normalne.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.10.06  07:46

    « Re: Pneumatika od vyroby

    Ja mám od výroby Pirelli P6, najazdené mám už 22000 a zdajú sa mi ešte nezjazdené. Väčšinou jazdím na spotrebu, ale občas si zajazdím aj pre potešenie, priemernú spotrebu mám 7.6. Možno to robí ale to, že ja mám benzín a ten bude vpredu ľahší.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.10.06  21:37

    « Pneumatika od vyroby

    Zdravim majitelov C-Max,
    rad by som sa opytal, ako dlho - kolko kilometrov vam vydrzali povodne pneumatiky? :?:
    Ja mam Continental Sport Contakt, ale po necelych 11 000 su v predu zodrate - zrele na vymenu. :-( Pri tom nie som pretekar... ABS sa mi zapol len 2-krat, ked som ho skusal aj to na mokrej vozovke, pohynania nerobim s piskajucimi gumami, snazim sa jazdit ekonomicky - malo brzdit ale zas nie lenivo....
    Ak uvazime, ze moja dlhodoba spotreba je pod 5 litrov na 100km a papierovo je kombinovana spotreba udana na 4,9l tak je zrejme, ze nejazdim plyn brzda...
    Predne pneumatiky su opotrebovane takmer rovnomerne, trochu viac vnutorna strana, zadne pneumatiky zase su opotrebovane velmi malo a su opotrebovane opacne trochu viac na vonkajsej strane.
    Napiste ako to je u Vas?
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 06.10.06  19:44

    « 66kW

    Včera jsem jezdil tím 66kW FOcusem TDCi, měl ale najet jen 5km ale i tak se motor zdál ok a řekl bych, že ten rozdíl od 80kW verze byl znatelnej spíš ve vyšších otáčkách. Klidně bych ho bral, sportovec to ale není...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.10.06  09:14

    « Bez nadpisu

    to Jirka V:Tak to bud v klidu, protoze mi to vychazi, ze auto bude mit cca.50000 a ty najedes cca.90000km, to je 140000 a to vydrzi uplne s prehledem.Pred mesicem, jsme se nastehovali na novou adresu a jak jsem poznaval okoli tak jsem se seznamil s jednim Polakem co ma stejnou 1,6TDCI jako, ja jen jinou barvu.Kupoval to taky tady v Bruselu, ale byla to predvadecka a mela najeto cca.20000km,r.v.2003 a on na tom uz nalital neuveritelnych 110000 za 3roky(kam se na nej hrabu, ja mam auto 2roky a 60000km najeto).Rikal, ze jezdi hodne a jen domu to ma skoro 2000km.Co se tyka motoru tak nemel problem zadnej(ani jako ja s SW), mel jen ty male zavady jako:volne pasky na manzetach,zamek kufru a neco mu drncelo v palubce(tomu odstranili).Je spokojenej a rikal, ze uz bude kupovat druhe letni gumy :-) .Samozrejme, ze neumim perfektne polsky, ale my slovane se domluvime a docela jsem si snim pokecal :-) .
    C-MAX 1,6TDCI r.v.8/2004 TREND+
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.10.06  16:32

    « C-MAX 1.6 TDCI

    Ahoj vážení,
    po zkušenostech s C-Maxem 1.8 benzínem, který používá moje manželka přemýšlím o koupi téhož, ale ve verzi 1.6 TDCI.
    Chci ho koupit mírně jetý, tak okolo 50 000 km, najet chci tak 30 000 ročně, měl by vydržet 3 roky.
    Tak a teď dotazy:
    - vydrží to? :-)
    - nebo radší koupit 1.8 nebo 2.0 TDDI (nepotřebuju zas tak velký výkon, nejsem žádný drak)
    - budu s ním jezdit převážně kratší cesty a jen nárazově opravdu dlouhé, jako je Praha- Ostrava na otočku. Jak je to s dieselem a kratšími cestami do 15 km?
    Kdyby vás napadlo v dané věci ještě něco užitečného, tak budu vděčný...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.09.06  18:09

    « Re: Re: 1,6 TDCi 66kW

    Najlepsie je sadnut do predvadzacieho vozidla a skusit co to da >:D
    Ja osobne si myslim, ze to bude stacit v pohode na rodinne auto.... ale ja som s nim nejazdil...
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 26.09.06  07:51

    « Re: Re: 1,6 TDCi 66kW

    Podle mě budou jízdní vlastnosti úplně stejný, protože ty motory jsou +- stejně těžký.
    Ford Focus TDDi 66kW: motor byl v pohodě, ale na závodění nee...kde trojka už nemohla, čtyřka byla slabá. Trojka dala tak 110kmh max. Takže táhlej dlouhej kopec to rádo nemělo...jinak jízda pohodová, po městě král, zátah ohromující, ale právě jen v nějakým spektru otáček. Z toho usuzuju, že ta modernější 66kW bude dostačující, protože bude mít větší spektrum použitelných otáček, ale jaks poznal, neřídil jsem TDCi 1.6 66kW. Osobně bych se toho nebál a počítal bych s 0,5 - 1l nižší spotřebou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.09.06  20:55

    « Re: 1,6 TDCi 66kW

    Odpoved mkovesi:
    Mas pravdu, je tam okrem ineho turbo s pevnou geometriou lopatiek. Mna ale skor zaujimali jazdne vlastnosti s takym motorom 66kW/215Nm. Ma z C-maxacov niekto taky motor? Dik za kazdy tip.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.09.06  18:24

    « Re: Re: 1,6 TDCi 66kW

    Odpoved tomas_h:
    Nie celkom, mal by si prestudovat trochu udaje o motoroch 66kW a 80kW...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.09.06  21:02

    « Re: 1,6 TDCi 66kW

    1,6 TDCi o výkoně 66kW je stejný jako 1,6 TDCi 80 kW, je pouze jinak naladěný, aby plnil Euro 4 i bez filtru pevných částic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.09.06  20:38

    « 1,6 TDCi 66kW

    Zdravim všetkých C-maxáčov.
    Mám jednu otázku, či má niekdo skúsenosti s motorm 1,6 TDCi ale o výkone 66kW v aute FF C-max. Neviem či je to nejaká náhrada toho 80kW, ktorý sa už v novom aute nedá objednať. Viete niekdo poradiť, nebude "slabý" pre takéto auto s hmotnosťou skoro 1,4t ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…